Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162951) powerup2 válasza VoidXs (#162950) üzenetére


powerup2
addikt

Cinemapink a fülem alapján jó volt nagyon és nem volt gond a hangfalakkal mind jó volt lehet jó terembe voltam :) .
Imax eddig akárhányszor voltam több mint 10 alkalomal biztos voltam az elmúlt 2 évbe és nem jött be. Mindig volt valami gond de tényleg. Hol a sub nem volt jó hol oldalt nem szóltak a hangfalak aztán volt hogy a focus nem volt jó. Volt pl sistergés az egyik filmbe siri csöndbe zugott valami a hangfalakból. De a legnagyobb tré talán a Ragadozó városok alatt volt se sub se oldalról nem jött hang és a szinek a vásznan okádék volt. Ennél a kollegák akiknek nincs hallása ehhez de még nagyon a szemük sincs kihegyezve a minőségre mondták hogy lépünk ? mert látták a fejem milyen csalódott vagyok igaz a film is szar volt de igy hát meg főleg. Cinama pinkbe jbl hangfalak voltak és ott tetszett a hangjuk de volt mozi szoba ahol meg a jbl nem tetszett igy. Lehet beállitás kérdése is az egész. Ami még nekem bejött a cinemapinknél hogy kicsit otthonosabb a mozi a fotelek a lábtartó meg úgy minden. Aztán meg nem olyan nagyok azok a termek. Az imaxbe itthon még a Crystal vetitő van és nem Barco tudtommal de egy tuti a sony-t jobbnak véltem a cinemapinkbe. Aztán lehet ha az imaxbe barco lenne az vinné a pálmát. Az imax-be pl a Dunkirk alatt klippeltek a mélyek itthon szóval idehaza biztos nem az a technika van mint amicsiba vagy akár tőlünk kicsit nyugatabbra.

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162952) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Megjött az XTZ kipróbáltam elégedett vagyok vele, bejáratáson van jelenleg. Sok beállítási lehetőség van. 3 féle EQ, 3 féle Port hangolás, Illetve bizonyos frekvenciát (potival állítható) ki lehet emelni vagy csökkenteni. Jobb port cső rövid ami kb 60 Hz-en elemeli ki a hangot, betömtem mert nem tetszett a hangja, viszont a bal oldali egy hosszú cső ami alsó frekvenciára van hangolva. Elég hosszú cső, benyúltam L alakban elfordul felfelé. SVS-t néztem ki, de nagyon elszálltak az árak ez most akcióban olcsóbban meglett, én szeretek közvetlen gyártótól vásárolni ha van rá lehetőség. Erősebb végfok van benne mint a kiszemelt SVS-ben. Szimpatikus ez a sokféle állíthatósági lehetőség, mert ha sok lenne reflexnek, akkor zárom a portot.
Már csak a Rotelnak kéne vissza érnie a szervizből aztán jöhet a hangolás.

(#162953) powerup2 válasza Khaosz55 (#162952) üzenetére


powerup2
addikt

Gratulálok szép jószág :) jól nézz ki

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162954) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#162952) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Grat hozzá, nem rossz szub.

Mindenkinek:
Jött egy újabb játékszer a házhoz.

Szükségem lenne ideiglenesen 5db 100cm-es ic kábelre.
Tudtok valami boltot, hol szerezzem be?

(#162955) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#162954) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek. Egy ilyet egyszer újítok én is.
Én vdc-t vettem kb 7500/pár áron.
Miért kell ideiglenes, mi lesz a végleges?

[ Szerkesztve ]

(#162956) VoidXs válasza powerup2 (#162951) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A JBL Pro valóban a legjobb mozis márka (kötelező disclaimer, hogy ez magánvélemény, nincs köze ahhoz, hogy a Harman dolgoztat) a Christie Vive mellett, de mozira is érvényes, hogy a hangminőség több, mint felét a bemérés adja. A Pink minden termében Dolby CP850-et használ, ami az összes többi mozis procival (amikhez sima 31 sávos manuális EQ van maximum, de subra pl. csak egyetlen PEQ a korábbi Dolbykon) ellentétben egy egész hosszú FIR-t használ. A Pinkekben a spektrum olyan pontosan X-Curve, mintha vonalzóval húzták volna, ezért szól olyan szépen, már ha szól, mert én utoljára nyitáskor hallottam tőlük olyan termet, ahol minden hangszóró működött, pedig szerintem náluk is voltam úgy 50-70 filmen.

IMAX-ben a main-ek tudtommal sosem voltak cserélve. A film ilyen, és mint mondtam, a cég nagyon ügyel rá, hogy szabvány szerint működjön, ez viszont sokaknak nem tetszik. Például sok moziban azért nem húzzák le 3 dB-vel a surroundokat, mert a tapasztalatlan néző panaszkodna, hogy alig szól. Ugyanez érvényes arra, amikor a kontrasztot a szabvány fölé tolják, mert különben jön a sok OLED-lord, hogy "szürke a kép". Nem alig szól és nem szürke, tényleg így keverték és masterelték, és egy ilyen panaszra az IMAX azt fogja mondani teljesen jogosan, hogy őket ez nem hatja meg, ők azt akarják átadni, amit a stáb összerakott, változatlanul, a rendezőt vagy a hangmérnököt kell szidni.

A Mortal Engines-t én az első vetítések valamelyikén néztem meg, akkor nem volt gond a subokkal, viszont utána a Glass-re már megdöglöttek, szóval valóban belefuthattál ebbe. Akkor clippel, amikor már elég driver meghalt, a reggeli önbemérő pedig csak húzza az erősítést feljebb és feljebb, míg végül mind meg nem hal. Az volt az első csere, a Caprain Marvellel jött a második. A fókusszal nem lehet bajod, mert azt minden reggel és minden izzócsere után magának beállítja a gép tökéletesen. Egyszerűen a felbontás semmilyen, négyzetcentiméter felett vannak a pixelek. Második generációs Digital gépek vannak, ezek Christie CP2230-at jelentenek. A harmadik generáció lenne a Barco DP2K-32B, de azok rémes képet mutatnak, mint amúgy minden Barco. Csak a CC használja azokat az országban néhány vidéki kis mozi mellett, mert olcsók, és ebben ki is merült a pozitívumok listája. A Barco célja, hogy a filmről vetített "képminőséget" hozzák, ezért például a színszűrőiket szándékosan rossz spektrumúra gyárják, mert így érik el ezt az eredményt. Ez a digitális tökéletességtől messzebb van, mint egy hifis lap a minőségi újságírástól, ezért is piacvezető a Christie és a Sony. És hogy miért nincs 4K az IMAX-ben, míg a Pinkben van: amíg nincs tömeghisztéria vagy értelmes konkurens, addig csak pénzkidobás, úgyis mennek az emberek. Így is jobb, mint a többi termük, a CC-nek sehol nincs 4K-ja. Lengyelországban is csak azért vettek, mert a szomszéd IMAX-nek volt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162957) Vikthor válasza ctrlaltdel13 (#162954) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kácsaaudio

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#162958) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#162955) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mert most a jelenlegi htpc-be megy ideiglenesen a kari,addig még össze nem rakok egy újat.
A mostani meg a ebédlőbe van, a hifi meg a nappaliba.
Azonos falon, így falátfúrás útján jut el a jel a végfokhoz.

Nem tudom a tipusát a meglévő ic kábeleimnek, majd lefotózom hátha valaki ismeri.
Sajna azok rövidek.

Vikthor: oké de egy tipus kellene, nem akarok verébre ágyúval, csak ideiglenesnek kell.

[ Szerkesztve ]

(#162959) Quetz válasza ginola (#162940) üzenetére


Quetz
őstag

(#162960) Vikthor válasza ctrlaltdel13 (#162958) üzenetére


Vikthor
nagyúr

odamész, megmondod mire kell és olyat adnak, nem az okkult kategóriából... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#162961) #09634560 válasza ctrlaltdel13 (#162958) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vannak a kácsának saját olcsóbb termékei is.
Ott is rendelhetsz neten, és biztosan nem vágnak át

[ Szerkesztve ]

(#162962) ctrlaltdel13 válasza #09634560 (#162961) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én egy egyszerű ember vagyok.
Neten rendelném, valami olyat vártam hogy, xy kábel jó lesz, innen és ennyiért tudod megvenni.
Nem olyan bonyolult ez😉

(#162963) python1 válasza ctrlaltdel13 (#162954) üzenetére


python1
veterán

Gratulálok a kártyához, és a megvalósításhoz sok sikert és kitarttást! ;)

(#162964) ctrlaltdel13 válasza ctrlaltdel13 (#162962) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszi.
Később jött a link.

Python 1: 👍

[ Szerkesztve ]

(#162965) Steady74 válasza VoidXs (#162929) üzenetére


Steady74
addikt

"Magyarországon minden mozi veszteséges." A büfé résznek a bevétele kié?

[ Szerkesztve ]

(#162966) VoidXs válasza Steady74 (#162965) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A mozié, de az sem elég arra, hogy fedezze az üzemeltetési költségeket majdnem világrekorder olcsóságú jegyárak mellett. A vetítések 90%-án bruttó 20000 forintot sem tud félretenni egy mozi, büfét is számítva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162967) -KP- válasza VoidXs (#162966) üzenetére


-KP-
addikt

hát az lol. régebben nem egyszer volt olyan, hogy egyedül én vettem jegyet egy filmre és 1 személynek levetítették a filmet.

(#162968) powerup2 válasza VoidXs (#162956) üzenetére


powerup2
addikt

Eléggé benfentes vagy látom ebbe :) ami jó mert igy kis titkokat tudhatunk meg mi megy a háttérbe :) . JBL pro rendszer használtan nem drága de ahhoz hogy otthon is legyen ilyen rendszered dedikált szoba kell nem nappali :( de mint mondtam volt ahol nem jött be a jbl hangja és ezért fura a dolog. Itt vagy avx olvastam hogy a sima mozikba nem IMAX-re gondolok hogy 2 sub van egy nagy terembe ez mennyire valós? nekem hihetetlennek tűnik. Barco-t istenitik itthon elég sokan pl baby barcot ahogy mondják idehaza. De az itthoni forgalmazó is áradozott róla hogy az a csúcs én nem tudom megerősíteni sem cáfolni mert még nem láttam barcoval vetített filmet. Sony-t láttam már pár helyen és nagyon jó volt a kép. De pl a jvc is meglepően jónak véltem mikor egy teszt alkalmával láthattam. Annak ellenére hogy sokan azt mondják hogy szar.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162969) powerup2 válasza -KP- (#162967) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor VIP személy voltál jó az nem zavart senki volt egy teljes mozitermed :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162970) devil-k válasza VoidXs (#162966) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha ennyire veszteséges a mozi, mint ahogy írod, akkor minek üzemeltetik? Senki sem a saját magának az ellensége....

- mozi bolondéria -

(#162971) -KP- válasza powerup2 (#162969) üzenetére


-KP-
addikt

ja ezen röhögtem én is. kibéreltem egy komplett mozitermet egy ezresért.

(#162972) powerup2 válasza -KP- (#162971) üzenetére


powerup2
addikt

Vicces lehetett egyedül ülni a nagy terembe :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162973) mpo válasza powerup2 (#162972) üzenetére


mpo
veterán

Ezt a kandi-kamerások intézték így, a videó a vicces amit róla készítettek. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#162974) powerup2 válasza mpo (#162973) üzenetére


powerup2
addikt

Nem tudni :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162975) VoidXs válasza powerup2 (#162968) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha az LFE-re gondolsz, nincs túl sok. A legtöbb moziban 1 van, és az azt követő leggyakoribb érték a 0 (szinte minden vidéki CC, Allee 10-13, Aréna VIP). Nagyon ritkán van 2 (Allee 3, Aréna 14-15, Csepel 1, Nagykanizsa 3, Kaposvár 2, Korda, Pink összes, Spielberg, amik fejből beugranak), és nem mindig azért, mert igényes a mozi, hanem mert valami (pl. Atmos) előírja. A surround crossover subokat most nem számoltam sehol, csak az SLFE-t. Világszerte minden IMAX-ben 32 db van, efölé nagyon semmi nem megy, Dolby Cinemák is csak 16 körül járnak.

Nem kell egyáltalán dedikált szoba a JBL Pro-hoz, nekem is van a rendszerben 8340A, bőven elfér. Ott jött be neked a JBL hangja, ahol egy közel 1000x részletesebb bemérővel hallottad, tökéletes akusztika mellett, ez mindent elmond. A Korda és a Spielberg is ez a brand, ők sem rosszak, ellenben az Aréna, de ezen szerintem nem lepődik meg senki.

Én nem tudom, miért istenítik annyira a Barco-t, a házimozis darabokat is utálom. Kapsz kb. 8 millióért sokkal rosszabb képet, mint egy 200 ezres Benq-tól, de legalább elmondhatod, hogy Barco. A CC használ mindenhol Barcot, azon kívül talán egyet láttam fixen telepítve (Nagykanizsa 1), inkább nem is nagyon használják azt a termet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162976) Tamoo válasza VoidXs (#162975) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezzel azért nem értek egyet, én egy 250e körüli Benq-t (W1300) cseréltem le Barco F22-re (pontosabban Projectiondesign Avielo Quantum), de a lencse minőségében és így élességben hatalmas a különbség, a fekete is lényegesen jobb ... meg úgy igazából minden. Benq-nak nagyobb fényereje volt, de ebben ki is merültek az előnyei egymáshoz viszonyítva.
Persze kb. ~10x drágább a Barco, annyival nem jobb, de ~10-ed áron vettem használtan, így meg nem kérdés hogy megérte a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#162977) Steady74 válasza VoidXs (#162966) üzenetére


Steady74
addikt

Azért kérdeztem, mert a világon kevés olyan termék van, ahol az árrés fogalma kb értelmét veszti, ilyen a pattogatott kukorica. Egy nagy adagot árulnak 800 Ft-ért, a kukorica maga nincs 10 forint, az energiaköltség meg kb 50 Ft (nem számolva a munkabérrel, bérleti díjjal, illetve az eladási árakat is csak sejtem, nem nagyon járok/járunk moziba). Legendák szerint a büfék tartják el a mozikat.

(#162978) powerup2 válasza VoidXs (#162975) üzenetére


powerup2
addikt

Pont amit irtál én azt hallottam moziszobába ott nem jött be valami hiányzott nagyon a hangból de maga a szoba kialakitása és az élményfaktor kiváló volt. Az a mozi szoba izléses volt nagyon csak a hang nem volt az igazi.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162979) BBéci válasza powerup2 (#162978) üzenetére


BBéci
titán

Ha a hang nem az igazi, akkor mitől kiváló az élményfaktor?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162980) -KP- válasza powerup2 (#162978) üzenetére


-KP-
addikt

Nem volt az igazi, de te is pro rendszert akarsz :D Én komolyan nem értelek. Hallottam azokat a hangfalakat még a Dreamcinemában, és pazar mozit csináltak.

(#162981) powerup2 válasza BBéci (#162979) üzenetére


powerup2
addikt

Az élmény faktor az volt amit a szoba adott hogy amint beléptél wow úgy mintha más dimenzióba kerültél volna izléses szoba ez volt az élmény.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162982) BBéci válasza powerup2 (#162981) üzenetére


BBéci
titán

Olyan élményt lakberendezési áruházban is kaphatsz, moziszobában a kép és a hang a legfontosabb. Legalábbis nekem és szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162983) powerup2 válasza -KP- (#162980) üzenetére


powerup2
addikt

Igen olyat szeretnék amilyen ezek a szobák mert nagyon tetszenek és jó az elképzelés. De a hang ott Diósdon nem volt az igazi vagy a beállítás az Anthemnél nem volt jó. A mély pl nem ment elég mélyre de lehetett hallani hogy tudna többet. De én szerintem ez beállítás kérdése lehet. Lehet hogy akkor ott nála nem volt rendesen beállítva nem tudom. De lehet hogy más szobájukba tetszene. De pl szepinél jó volt a hang nagyon hiába kis dobozok az svs is jó volt. Én ezért is mondtam neked sok szobát megakarok hallgatni és véleményt írni mindről hogy mégis milyen és mi a jó mi a kevésbé jó. Ezért szeretnék hozzád is elmenni mert te értesz hozzá nem kicsit meg a beállítások terén is otthon vagy és eddig minden bejött amit mondtál! :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162984) powerup2 válasza BBéci (#162982) üzenetére


powerup2
addikt

Igen a fő a hang és a kép de nem mindegy milyen a környezet ahol nézed a filmet. És sokat dob a hangulaton maga a szoba kialakítása is a kényelem.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162985) powerup2


powerup2
addikt

Ha még valaki nem látta Gedeon mozi szobákat járt be méghozzá a házimozi stúdióba az utolsó szobát mondják a legjobbnak. videó a link alatt

[link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162986) -KP- válasza powerup2 (#162985) üzenetére


-KP-
addikt

Engem valahogy nem hatnak meg az ilyen 40-60-80 milliós szobák.

(#162987) drdr válasza powerup2 (#162984) üzenetére


drdr
senior tag

"Igen a fő a hang és a kép de nem mindegy milyen a környezet ahol nézed a filmet. És sokat dob a hangulaton maga a szoba kialakítása is a kényelem."

Márcsak nézhető film kell(ene) és teljes lenne az élvezet... ;)

Más:
Miért van az, hogy egyes filmek neves színészekkel, jó effektekkel esetenként jó zenei témákkal 2.0-ás magyar szinkront kapnak. Mások meg gyakorlatilag ismeretlen színészekkel alig 1-2 betét zene és DTS 5.1 szinkron...
Épp a minap néztem az Emma című "alkotást". Nekem nem nyújtott semmi élményt, bárgyú történet, színészi alakítás is halvány, egy novella alapján készült, könyvben biztos jobb volt... De a magyar hangja DTS 5.1 volt, minimális komolyzenei betétekkel, nulla effekt... Nyilván jobban/szebben szólt, mint az átlag, de akkor is... Vicc az egész... Ezekre érdemes költeni jobb minőségű szinkronra??? Hogy van ez? (nem mélyedtem el ebben a témában, de hátha valaki tudja és összefoglalja a lényeget).

(#162988) -KP- válasza drdr (#162987) üzenetére


-KP-
addikt

én szinte csak 384kbps dd5.1 magyar szinkront látok. Még a sima dts is ritka, mint a fehér holló. De nekem jó az eredeti hangsáv ;]

[ Szerkesztve ]

(#162989) powerup2 válasza drdr (#162987) üzenetére


powerup2
addikt

Igen jó filmek is kellenének :D majd lesznek reméljük :)

A másiknál meg elvileg a szinkron stúdiók szar minőséget kapnak :( a netflixnél jók az anyagok.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162990) Khaosz55 válasza -KP- (#162986) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én voltam 1x. Én szeretem a hangerőt, de szerintem amit tud az rendszer hangerőben az már számomra túlzás. Én nem bírnék végig nézni egy filmet ilyen hangerőszinten főleg nem folyamatosan. 1-2 jelenet és elég is volt, de ha folyamatosan így tolnád az összes filmet az elejétől a végéig, akkor vagy hallásérülést szenvednél egy idő után vagy belső szervi elváltozást. Nyilván lehet hallgatni halkan vagy halkabban is.

[ Szerkesztve ]

(#162991) VoidXs válasza drdr (#162987) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A válasz egész egyszerű, ennyi helyet adtak rá a lemezen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162992) VoidXs válasza powerup2 (#162983) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a diósdi szoba nemrég kapott egy PC-közeli kalibrációt, hallgasd meg újra. Nekem kimondottan tetszett utána a sub, pedig valóban nem megy olyan nagyon mélyre. Amit tud frekit, azt kihoztam belőle, még pont nem szenved.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162993) powerup2 válasza VoidXs (#162991) üzenetére


powerup2
addikt

A külföldi mozik milyenek ? azok is magyar mintán működnek vagy ott azért jobb a helyzet ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162994) powerup2 válasza VoidXs (#162992) üzenetére


powerup2
addikt

De akkor mielőtt hozzányúltál volna neked sem volt az a huha úgy a hang ahogy volt ? És pontosan mivel hogyan kalibráltad ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162995) BBéci válasza Khaosz55 (#162990) üzenetére


BBéci
titán

Egy alkalommal, amikor éppen ott voltam a HMS-ben, jött egy vevő és kevesellte a Nappali szobában létrehozható hangnyomást. Megrendelt egy komplett szobát, amit elkészülte után megnéztem/hallgattam, brutális volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162996) VoidXs válasza powerup2 (#162993) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Beszéljenek inkább a képek:

(#162994) powerup2: Házimozis processzor volt mögötte, esélytelen a hűha faktor. Sima Cavern flat exportot kapott 5 pontos mérésre egy MiniDSP 2x4 HD, nem volt negyed óra az egész.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162997) powerup2 válasza VoidXs (#162996) üzenetére


powerup2
addikt

Kicsit több cucc van itt mint a hazai mozikba meg a dolby proci se gyenge gondolom nem két fillér :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162998) VoidXs válasza powerup2 (#162997) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, ez kicsit több egy teremben, mint itthon egy egész moziban. A Dolby proci 4 millió forint + ugyanennyi az Atmos licensz hozzá, különben csak 7.1-et tudna. Ezzel sárba tiporja az összes házimozis proci értékét, 64 csatornáról beszélünk, 5 utas crossoverrel, rekorder DSP-vel, minőségi önbemérővel. És a legjobb benne, hogy működik házimozihoz gyárilag, mehet bele HDMI.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162999) -KP- válasza Khaosz55 (#162990) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor kell szólni, hogy vegye lejjebb, és kész. Nem kötelező úgy hallgatni. A leendő rendszerem is sokkal nagyobb hangerőt fog tudni, mint amire igényem van. De nem ezért vettem.

(#163000) -KP- válasza powerup2 (#162983) üzenetére


-KP-
addikt

Ez is csak 1 vélemény. Én meg több olyan véleményt hallottam, hogy nagy hangerőn bántó a magasa annak a rendszernek és konkrétan kérték, hogy halkítsa le. Most akkor kinek van igaza? Ugyanazt a dolgot többen teljesen másképp élik meg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.