Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#70000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

grande anno nagyon tetszett Toobeenak :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70002) gutentag válasza bigdady (#69973) üzenetére


gutentag
tag

Nekem Med600+DS213j van NFS megosztással, automata-n hagytam vagy ami alapból rajta volt, tökéletes minden BD50-es 3D film.

(#70003) Toobee válasza bajnokpityu (#70001) üzenetére


Toobee
veterán

Ha bejon szerdan a skandinav, megnezem van-e hasznalt :D

https://barbieripnk.hu/

(#70004) bajnokpityu válasza Toobee (#70003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor kell még 4 ember kettőnkön kívül,hogy felcígeljük :)
természetesen a vezetésben segitek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70005) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#70001) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az nekem is tetszik,csak nincs hozzá egy hangárom... :D

(#70004) bajnokpityu Ugyan már,csak 260 kiló.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70006) hétalvó válasza Toobee (#70003) üzenetére


hétalvó
addikt

fogadjunk, hogy rajtam kivul mindenki tudja mit veszel :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#70007) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Csak nézegetem a Yamaha receiver-t a vásárlása kicsit odébb van :) Miért van az hogy RX-V575 .387 €
de a magasabb kategóriájú és erősebb gép olcsóbb :F RX-V673 ... 357 € vagy csak régebbi kiadás ?
Mert lehet most lenne érdemes megvenni RX-V673 A német teszt oldalakon dicsérik :)

Régen volt Yamaha receiver HTR szériás gépem de a processzora kiégett :O és a végfoka is undorító volt :)
ezert inkább a RX széria felé húzok ...

(#70008) BBéci válasza Toobee (#70003) üzenetére


BBéci
titán

Úgy néz ki, mint egy körúti hirdetőoszlop, nem tudnék együtt élni Grandéval. Az is szempont, hogy zenehallgatásra kellemesebbnek, hangulatosabbnak tartok egy 30-40 négyzetméteres szobát, mint egy 80-100-ast, ami a Grandénak kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70009) #09634560 válasza bajnokpityu (#70004) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egynek jelentkezem.

(#70010) Toobee válasza BBéci (#70008) üzenetére


Toobee
veterán

Élőben lehengerlően gyönyörű a régi. Az újat még nem tapiztam.

https://barbieripnk.hu/

(#70011) v.attis


v.attis
őstag

Ha nincs távcsi egy erősítőhöz, azt honnan lehet beszerezni? Konkrétan két típust néztem sikertelenül:
Denon AVR-1603
Denon AVR-1804
Itthon nem találtam hozzá távot, e-bay-en van eredeti majd 50 dollár, utángyártott meg úgy egy huszas. Itthon tényleg nincs, vagy én nem találok?

(#70012) MunezXBK válasza v.attis (#70011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Merthülyében kérdezd meg, tudnak rendelni. De előre szólnék, hogy drága lesz.

Nekem anno a Yamaha-hoz 15.000-ért hoztak volna, az egész cucc ért 25-öt kb. Ebay-ről vettem 5.000-ért.

(#70013) bajnokpityu válasza Toobee (#70010) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bizony ám. Amikor megláttuk ezeket a vén szekrényeket, azért vihogtunk, mint a szűz lányok a buliban. És akkor még meg se szólalt...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70014) gyurczy válasza BBéci (#70008) üzenetére


gyurczy
őstag

Csináltam lakásfelújítást a Belgrád rakparton, 250 m2-es kégli, cca 80 volt a konyha-étkező, és kb ugyan ennyi a nappali. El lehet azt viselni, sőt, kifejezetten kellemes is tud lenni, csak nem ehhez vagyunk szokva. Én sem, hisz 55m2-en lakom, de szerintem azért nem lenne akkora probléma, nekem legalábbis.

(#70015) v.attis válasza MunezXBK (#70012) üzenetére


v.attis
őstag

És az íbéjes utángyártott maradéktalanul kezel mindent?

(#70016) MunezXBK válasza v.attis (#70015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyjából ugyanaz lehet a kettő gyártási helye. ;)

Persze, hibátlan. Eladáshoz kellett.

(#70017) Steve1207


Steve1207
veterán

Sziasztok!
Olvasgattam a topicot, de nem jutottam megoldásra, így rákérdek. Adott egy házimozi rendszer Samsung HT-Z220 és ennek a kis dobozkái azért nem szólnak meggyőzően. Mindegyik hangfalacskára 3 ohm van írva.
A kérdés az, hogy a két front helyére köthető 8 ohm-os hangfal bármilyen károsodás nélkül? Házimozi hangfalak, kisebb dobozkák, de legalább fából vannak 70W - 8 ohm van rávésve.
Mekkora problémát okoz, ha vegyesen vannak? Nekem főként azért kellene, hogy valami épkézlábabb hang kijöjjön belőle zenét illetően, mert most nem mondanám szépnek.
Természetesen, ha nem jó megoldás, akkor nem foglalkozok vele, aztán marad így, ahogy eddig is.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

.

(#70018) ricsik válasza Steve1207 (#70017) üzenetére


ricsik
őstag

Millió ellenérvem van és egy sem mellette. Nem részletezem, röviden: Nem jó megoldás.

(#70019) Steve1207 válasza ricsik (#70018) üzenetére


Steve1207
veterán

Akkor marad így, köszi a gyors választ :)

.

(#70020) Valkűr válasza Steve1207 (#70017) üzenetére


Valkűr
őstag

Semmi értelme, nem lesz jobb tőle. Ennek az az oka, h gyenge , olcsó erősitő van ebben, ami nem is lenne képes meghajtani sem normálisan, és a hangzásod sem lenne attól jobb csak mert hangsugárzót cserélsz. Tipikusan többe kerül a kenyér mint a hús története. HA nem vagy vele elégedett inkább add el, és vegyél egy normális kezdő rendszert.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#70021) BBéci válasza Toobee (#70010) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyiket láttam, hallottam. Nem arról van szó, hogy kinézetre nem tetszenek. Nem vágyom arra, hogy egy fedél alatt éljek velük. Tényleg terem méretű helyiség kell a Grandékhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70022) #09634560 válasza Steve1207 (#70017) üzenetére


#09634560
törölt tag

Technikai hátránya ugyan nem lenne az Ohm különbségek miatt, de ez ne legyen ok a megvalósitásra. számtalan hátránya van mint hangilag -pl nem lesz térérzet- mint valamint a hangszintek se lesznek egyformák és az olcsó erősitő sem lenne képes tenni a dolgát.

(#70023) ricsik válasza BBéci (#70021) üzenetére


ricsik
őstag

Ráadásul porszívózáskor is kerülgetni kell. Arrébb tenni ugye nem egyszerű :)

(#70024) Steve1207 válasza #09634560 (#70022) üzenetére


Steve1207
veterán

Na valami ilyesmire gondoltam, ha nem kifizetődő akkor felejtős is egyből.
És olyan megoldás ér valamit, hogy a jelenlegi rendszer műanyag dobozait fára cseréljem? Egyáltalán megéri ilyennel szöszölni? A modding nem áll távol tőlem, csak nem ilyen területen. Persze csak minimális áron, mert különben ugyanaz az eredmény, hogy akkor vesz az ember jobbat, pár e-ért pluszba.

.

(#70025) BBéci válasza Steve1207 (#70024) üzenetére


BBéci
titán

A műanyag még önmagában nem jelent rossz minőséget, lásd a Bose termékeit és a fa sem garancia a jóra, lásd Genius, Jamo Studio. Egy próbát megér, de hiába kötöd rá a világ legjobb hangdobozait egy gagyi erősítőre, mert mindegyik lánc olyan erős, mint a leggyengébb szeme.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70026) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Sziasztok !
Szükségem lenne egy RCA kábellre, de nem tudom pontosan milyet.
50ST60 TV-t akarok összekötni egy Sony STR-DA2400ES erősítővel .

(#70027) Tamoo válasza pokerarcsuny (#70026) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért pont RCA? Miért nem HDMI vagy optikai?

Van egy rossz mosógépem 70e-ért. Nem érdekel? ;] Vidd már vissza azt az erősítőt!

(#70028) dunkel: jogos

[ Szerkesztve ]

(#70028) dunkel válasza Tamoo (#70027) üzenetére


dunkel
őstag

Hibás az erőlködőn a HDMI panel. Nem figyelsz? ;]

(#70029) Norbi 72 válasza pokerarcsuny (#70026) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tessék visszavinni a hibás erősítőt!

90 ezerért nagyon jó kis használt vasak szoktak lenni.

(#70030) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Azonnal felhívtam az eladót és igen nem is RCA -t mondot hanem optikai kábelt , ezután át kell váltani optikairól HDMI-re és utánna jó lesz rajta a HDMI. KB ezt vettem le , mondtam neki megcsinálom megnézem h át lehet e váltani és utánna közlöm vele mire mentem.Túl messzi van az előző tulaj , hogy csak úgy visszavigyem és előrször mindenképpen megpróbálnám ezt a verziót !

Úgyh

(#70031) hétalvó válasza pokerarcsuny (#70030) üzenetére


hétalvó
addikt

mi lenne ha atmennel valami kozeli ismerosodhoz aki ert is hozza?
kireseteled az erositot es utna ha nincs hdmi pl bd bementen akkor xar a cucc.

igy:
Press POWER to turn off the receiver. While holding down TONE MODE and 2CH/A.DIRECT, press POWER to turn on the receiver. Release TONE MODE and 2CH/ A.DIRECT after a ...CLEARED !"

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#70032) mivamma válasza pokerarcsuny (#70030) üzenetére


mivamma
senior tag

Ha úgyis csak tesztre kell, akkor menj be a legközelebbi tecsóba és vedd meg a lehető legolcsóbb optikai kábelt.. Szvsz

Csak egy féle képpen lehet bedugni. Nem tudod elrontani (sry, ha naiv voltam ;] )

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#70033) pokerarcsuny válasza hétalvó (#70031) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Ha lenne olyan ismerősöm akkor már 2 nappal ezelőtt áthívtam volna magamhoz ;)
De ha megmondod, hogy Debrecenben az én helyemben hova vinnéd akkor elviszem és "resetelés" után elvilge alapból a HDMI-t fogja nézni, szóval reset után mindenképpen fel fogja ismerni a HDMI-t HA JÓ A CUCC !

(#70034) pokerarcsuny válasza mivamma (#70032) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Nekem van ilyen kábelem , csak nem tudom hogy kell beledugni omg . próbáltam már .

(#70035) hétalvó válasza pokerarcsuny (#70033) üzenetére


hétalvó
addikt

mivel bd bemenethez alapbol a hdmi- t szokas rendelni.
a hdmi outtal kotod ossze a tvt a bd be pedig a bdt vagy htpct.

de ha az elado mar az optikai kabellel jon neked akkor lehet baj lesz. vagy azt magyarazza neked, hogy a tvdet csak azon keresztul fogod hallani, ami jogos mert a 2400-as nem arc-os.

kerdes, ha a hdmi out al osszekotod a tvt akkor a tvn megjelenik a sony menuje? menu gombot azert meg kell nyomni :)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#70036) mivamma válasza pokerarcsuny (#70034) üzenetére


mivamma
senior tag

Szerintem: vidd vissza v postázd el neki, nem éri meg az idegeskedést!

Mit jelent, hogy nem tudod bedugni? Nem tudod, hogy hova kell, vagy nem tudod beledugni a csatlakozót?

Ez nem segít?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#70037) Toobee válasza pokerarcsuny (#70034) üzenetére


Toobee
veterán

Kupakot levetted rola?

https://barbieripnk.hu/

(#70038) Dorian


Dorian
félisten

Kérem szépen, itthon mindjárt mennydörgés lesz... :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70039) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Bocsi hogy ekkora fish vagyok a témában és ilyen alap kérdésekkel zargatlak titetket!:D
Összedugtam a tv+erősítőt egy optikaival , az erősítőt átállítva TV-re így szól az első 2 Front hangfal , a többi süket.Ami totál mind1.
Szóval most kellene előkeresnem a sony menüt és átlőni HDMI-re .

[ Szerkesztve ]

(#70040) bajnokpityu válasza Dorian (#70038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akarod mondani két hét múlva... :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70041) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Hogy lehet elővarázsolni ebben a menüt ?

(#70042) Játékos válasza bajnokpityu (#70040) üzenetére


Játékos
addikt

Ha nem kapcsolja ki, akkor egy hét is elég. :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#70043) Toobee válasza pokerarcsuny (#70041) üzenetére


Toobee
veterán

Ugyan lapozd mar fel a hasznalati utmutatojat. Ha nincs nyomtatva, neten biztos megtalalod.

https://barbieripnk.hu/

(#70044) hétalvó válasza pokerarcsuny (#70041) üzenetére


hétalvó
addikt

menu, hdmi kimenezen lesz. amit be kell kotni a tvbe es ott kivalasztani a megfelelo hdmi bemenetet.

utana meg csak van valami menu gomb vagy setup a taviranyiton vagy az elolapon.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#70045) Dorian válasza bajnokpityu (#70040) üzenetére


Dorian
félisten

Egyelőre "Működik ez egyáltalán?" érzésem van ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70046) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Az erősítőhöz csak angolt találtam , azon pedig nem tudok elmenni, nevetséges hogy nincs magyar, a lektorokhoz is jött 3db füzet, mind a háromban ugyan az van benne ugyan azokkal a nyelvekkel , Magyart adtak hozzá szerintetek ?

Azon gondolkozok hogy van- e olyan hogy egy szakmabeli eljönne és beüzemelné nekem (persze ha jó a HMDI-haha)

(#70047) adodaniel válasza pokerarcsuny (#70046) üzenetére


adodaniel
őstag

Angol miért nem jó? Nem hiszem el, hogy ne lenne érthető a képek meg a vastagon szedett megnevezések alapján... :U

(#70048) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Vki debrecenbe jöjjön ide és csinálja mostmár meg !:DA TÖKÖM TELE VAN EZZEL .......

(#70049) bajnokpityu válasza Dorian (#70045) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Még emlékszem... meg az ezért fizettem ki két havi minimálbért?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70050) mivamma válasza pokerarcsuny (#70048) üzenetére


mivamma
senior tag

Na akkor lássuk:

elolvastam a user manual-t. Ha gondolod el tudom mondani, hogy mit kell beállítani, de nem lesz valami felemelő élmény gui nélkül :(
Egy próbát megér.

Amit mindenképpen meg kellene tenned mindenek előtt:
Reseteld a készüléket. (ahogy már írták feljebb, ha nem megy leírom magyarul)
Kösd össze a TV-vel, HDMI és optikai kábellel is.

Ha ezek megvannak írj, és mondom tovább.

ui: végső elkeseredésed esetére: 0670 650 0 640

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.