Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) Tamoo válasza Patice (#90000) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én még így az állványos doboz mellé se vágyok szubra. Pedig adott lenne a T12.
Ha meg több mélyet akarok hátradőlök a falhoz. :DDD vagy kimegyek a konyhába.

[ Szerkesztve ]

(#90002) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Tudnátok ajánlani használtan 50k körül egy jó erősítőt? Leginkább mozira lenne, ritkábban zenére egy 18nm-es szobában.
Eddig egy Harman Kardon AVR 245, és egy Pioneer VSX 422-t találtam, nem tudom, hogy ezek jó vételnek számítanak-e kategóriájukban.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#90003) adodaniel válasza Tamoo (#90001) üzenetére


adodaniel
őstag

Én sem értem, hogy miért kéne szub zenéhez. Ott valami elhelyezésbeli gond lehet akkor. Én még néha soknak is érzem az MS904-eseknél.

[ Szerkesztve ]

(#90004) allein válasza Norbi 72 (#89439) üzenetére


allein
addikt

(#89439) Norbi 72:

Akkor jöhet az erősítő ahhoz a gyönyörű szetthez :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#90005) GU-81M válasza Patice (#90000) üzenetére


GU-81M
tag

Azért nem gondolom, hogy a használható darabok tényleg 200-nál kezdődnek (távol áll tőlem az audiofil mentalitás, nincs időm és igényem leülni és csak zenét hallgatni, mellette van ezer dolgom, viszont ha szól, akkor szóljon jól). Néha film is menne és nem komoly zenét szeretnék hallgatni, hanem elektronikusat. Szerintem oda nem kell _annyira_ precíz hangképzés, inkább dinamika és erő. Egy régi Denon PMA500V erősítő és egy pár Preludium B32 mellé keresek subot, mivel ezek meg sem közelítik a 200 ezer negyedét sem, így nem érzem reálisnak a Dynavoice T12-t. Valahogy kilógna az egészből... Minden esetre köszönöm a normális válaszod. :) Sajnos REL-t nem nagyon találtam eladó sorban.

Látom problémát okoz a fórumon a "miért kell zenéhez sub" kérdés megválaszolása, lendüljünk túl ezen és közelítsük meg másként a kérdést. Mozira keresek subot, de szeretném zene mellett is használni. Talán így könnyebb lesz a lényegi résszel foglalkozni. Az ár most is 50 körül legyen, leginkább használtakat keresek.

[ Szerkesztve ]

(#90006) Sefter válasza devil-k (#89999) üzenetére


Sefter
veterán

2.pont megvolt..? :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#90007) Norbi 72 válasza allein (#90004) üzenetére


Norbi 72
veterán

És melyik lesz? :)

(#90008) allein válasza Norbi 72 (#90007) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom még :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#90009) korko78


korko78
csendes tag

Sziasztok!Erről a Hdmi kábelről:QED REFERENCE HDMI HS+Ethernet SUPERSPEED [HDMI M - HDMI M] - 1.5m van valakinek tapasztalata?Üdv

[ Szerkesztve ]

(#90010) Norbi 72 válasza allein (#90008) üzenetére


Norbi 72
veterán

A1-re egy szavazat! :DDD

(#90009) korko78 Mit szeretnél tudni?Szvsz bármire jó, ezen a méreten.

[ Szerkesztve ]

(#90011) devil-k válasza Sefter (#90006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, csak nem volt egyértelmű a dolog a kérdező irányába.

Sztereó- nincs szub
Koncert BD- van szub

Peace! :)

- mozi bolondéria -

(#90012) Patice válasza Tamoo (#90001) üzenetére


Patice
nagyúr

Mostanában kicsit kezdtem fanyalogni az RX1-esek miatt. Félreértés ne essék, tök jó hangok kezdtek kijönni belőle, de éreztem, hogy kb. itt van a max. A forrás oldalt sikerült (érzésem szerint) annyira felhozni, hogy most már megérdemelne, egy még jobb minőségű rendszert.

Lehet, hogy a GS10-es nekem is adná azt, amire vágyok, de most azt a dinamikát, energiát keresem a kapott hangban, ami "megmozgat", nem letaglóz, nem leültet, nem elnyom, hanem lenyűgöz, megragad, érzelmes.

Amikor elfelejtek végre a következő album után kutatni. Talán ez az, amikor zenél a lánc? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#90013) Tamoo válasza Patice (#90012) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerinted milyen dobozban találhatod ezt meg? Ami szóba is jöhet.

(#90014) sgery


sgery
őstag

Köszönöm a válaszokat, észrevételeket.
Itt egy kép a néző szemszögéből. A két első hangszóró közel egy távolságra vannak, de az erősítőn pontosan be van állítva a késleltetés minden hangszóróra, lézerrel ki van mérve a távolság :D

Alapvetően nem ide vettem a hifit, régen egy 4x4m-es szobában volt, ott sokkal nagyobb élményt is adott. Ez egy albérlet és egy meglévő szett, ez van... A nappali méretei: 7.1*4.4 méter.

Dynavoice Thunder T-12 aktív mélysugárzóhoz: szép, de picit húzós mondjuk számomra az ára :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#90015) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem!
Szóval, eddig crt :B tévét használtam hozzá egy 5.1-es házimozirendszert. Szépen szólt. Most váltottam lapostévére, és szeretném továbbra is élvezni a hangminőséget. A házimozimhoz lehet optikai kábelen hangot bevinni, így vettem hozzá kábelt. Összedugtam a tévével, mivel egyenlőre a tévé lejátszóját használnám, amíg el nem döntöm vegyek-e és ha igen, akkor milyen média lejátszót. Szóval pc mappa megosztva, működik a lejátszás, szól a hangrendszer, de nem igazán olyan a hangzás mint amikor dvd 5.1 ment. Van valami módja, pl valami tesztvideó, teszthang, amivel külön-külön lehetne megszólaltatni a hangszórókat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#90016) cdl válasza dethroner (#90015) üzenetére


cdl
senior tag

Csak bizonyos LG tv-k adják ki optikai kimeneten az 5.1-et
A többi csak szeterot.

(#90017) MasterMark válasza cdl (#90016) üzenetére


MasterMark
titán

Ez így nem igaz. Saját lejátszóból, vagy tunerről mindnek ki kellene adnia az 5.1-et. (DD-t legalább.)

Csak a HDMI-n kapott 5.1-et nem továbbítják optikaira, csak bizonyos LG tévék.

Switch Tax

(#90018) #09634560 válasza dethroner (#90015) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hely jó, és az 5.1-nek is kell mennie de kérdés hogy a tévé optikaikimenete bitstream/raw/auto vagy pcm-re van állitva, az utóbbi nem jó. Szerintem ott lehet a bibi. Ha nem akkor nézd meg a fájlokat, mertt lehet hogy dd+ és azokat sztereóra konvertálja le a gép. Ha HD akkor is ki kellene jönnie az 5.1-nek amenyiben felismeri a tévé.

(#90019) #09634560 válasza GU-81M (#90005) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nos akkor megint másjkép közelitem meg a klérdést: hajlandó vagy a hangzás miatt kisebb kompromisszumot vállalni? Ha nem akkor az előttem szólók nagyon helyesen válaszoltak, ha igen akkor linkeld be a választottad és vélerményezzük. Én részemről Polk Proson modelleket ajánlom ebben a szegmensben de 1-2 jamo-tipus is elviseléhető hangzást adhat.

(#90020) dethroner válasza MasterMark (#90017) üzenetére


dethroner
veterán

Erről a házimoziról lenne szó, a tévé pedig egy samsung H6400. Korábban is használtam a rendszert a crt tévé hangjának kihangosítására, scart kábelen keresztül, de akkor csak a sztereó hangot tette ki, ebből tudtam egy picit jobb hangzást csinálni egy beállítással. Most ha a tévén elindítok bármilyen DD hangú filmet, nem érzem az igazi 5.1-et. Ha ugyanarra a beállításra kapcsolok az LG-n mint korábban, akkor szól minden hangszóró, de nem úgy mint egy igazi DTS vagy DD 5.1 filmnél kellene. Esetleg valami tesztvideót tudtok mutatni, amin külön-külön szólalnak meg a hangszórók?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#90021) cdl válasza MasterMark (#90017) üzenetére


cdl
senior tag

Holnap ezt kipróbálom.

(#90022) #09634560 válasza dethroner (#90020) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hiuába ajánlunk, sztereó jelsorrásnál ha az van beállitva hogy DPL legyen akkor ugyanugy fog az 5 hangfal szólni és nem veszel észre különbséget .
többet érünk vele ha válaszolsz a kérdésemre de azzal még többet hogy megirad: mit ir ki a "házimozid" dvd vs. tévé forrásról. Ha van különbség akkor vmi tuti el van állitva Tehát DD vagy DTS dorrásnál DTS-nek kell lennie és 6 ikonnak kell világítania forrásfüggetlenül.

(#90023) Goose-T


Goose-T
veterán

Segítsetek nekem a döntésben! Van egy régi Onkyo TX-8211 rádiós erősítőm, hozzá két Magnat Monitor 110 hangdobozkám. Ezeken hallgatok háttérzenét programozáshoz (főleg netrádiós smooth jazz). Régebben egy HP Probook 6550b-n dolgoztam, annak nagyon jól szólt a hangkártyája, tavasszal viszont összeraktam egy asztali gépet, és az alaplapi hangkari borzalmasan szól, le kell venni 60%-ra a hangerőt, hogy ne torzítson, és szerintem mosottabb is a hangzása. Arra gondoltam, hogy beszerzek valami régi házimozi-erősítőt, amin van optikai bemenet, és arra bízom a digitál-analóg átalakítást ehelyett a tepedelem hangkártya helyett, persze csak sztereóban. 20000 forint körüli összeget szánnék rá, az ideális jelöltem kinézetre egy Onkyo TX-DS474 lenne, mert majdnem úgy néz ki, mint a mostani sztereó erősítőm, és az tetszik nekem.

A kérdéseim ezek lennének:
1. Van olyan 20000 Ft körül kapható HM vas, ami megközelíti sztereó hangminőségben az Onkyo TX-8211-et?
2. Ha nincs, akkor lehet, hogy jobban járnék ennyi pénzből valami külső DAC-kal? (Fiio pl.)

Legjobb tudomásom szerint nem létezik ebben az árkategóriában optikai bemenettel rendelkező sztereó erősítő, de ha mégis, akkor viszont érdekelne olyan is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#90024) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

Sziasztok!

Nemtudom, hogy ez a topic megfelelő-e, de feltenném a kérdésemet hátha páran a témába vágóan tudnak válaszolni :)

Soundbart szeretnék venni helytakarékosság és megjelenési szempontokból, de szeretném ha ez nem menne a teljesítmény rovására. Elsődlegesen filmezek, de néha szeretek zenét is hallgatni (elektronikus), pár baráti összejövetelnél ez szolgáltatná a zenét, kultúrált hangerővel (és remélem minőséggel).

A meghatározott max összeg 100K, nagyjából egy 32nm-es nappali+amerikaikonyha helyiségbe lenne, ami így tesztek meg előzetes megítélés alapján tetszik:

Samsung HW-H550 (99k) és Sony HT-CT370 (89k)

Nem szeretnék nagyon mellélőni vele, a 2.1 csatorna nekem bőven elég, viszont nem szeretnék sztereo hangfalszett+erősítő kombóval legozni, ezért esett ezekre a választás.

Kérdés, hogy érdemes ilyet venni? Van ezekből valami best choice vagy esetleg valami bővebb tapasztalata valakinek? OK, hogy meg tudom hallgatni itt-ott, de ugye ezeknél elvileg fontos a zárt tér, falak közötti tapasztalat, amit egy Media Markt vevőtere annyire nem tud reprezentatívan visszaadni.

Akinek van bármiféle tippe, javaslata, kérem ne tartsa magában :) Köszöntem előre is

(#90025) dethroner válasza #09634560 (#90022) üzenetére


dethroner
veterán

Hú, eddig csak alapszinten foglalkoztam a témával, vagyis torrentről igyekeztem olyan iso fájlokat leszedni aminek a leírásában 5.1, vagy még inkább dts szerepelt, aztán élveztem a hangzást.
Viszont ezt nagyon nem értem: mit ir ki a "házimozid" dvd vs. tévé forrásról
Mit értesz ez alatt? Ha olyan filmet játszok le, aminek DD a hangja akkor ott a két összefordított D a kijelzőn, ha dts akkor azt írja ki. Ikonokat nem tudom hol gondolod, nem látok ilyet.
Lehet vettem 4 ezerért egy felesleges optikai kábelt, mert ugyanúgy csak 2.0 lesz a hangzás, mintha sima rca-val kötöttem volna a tévére a rendszert? :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#90026) MasterMark válasza dethroner (#90020) üzenetére


MasterMark
titán

[link] Alul Trailer Download.

Switch Tax

(#90027) dethroner válasza MasterMark (#90026) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm a segítséget srácok :R Közben rájöttem hogy nem csak a házimozin kéne szórakozni, a tv hangbeállításait is végignéztem és megtaláltam az opciót, ahol dts-re és dd-ra lehet váltani. És úgy szól minden, ahogy a nagykönyvben meg van írva :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#90028) hétalvó


hétalvó
addikt

eles kontraszt kezd bennem kialakulni. eddig azt hittem nincs olyan oriasi kulonbseg ket erosito kozott, de amit nalam produkal ez a rotel ra02. ez valami borzalmas onkinzansra hasonlit a parasound utan.
jojo nem egy kategoria, de hogy ekkora a difi nem hittem volna.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#90029) korko78 válasza Norbi 72 (#90010) üzenetére


korko78
csendes tag

Arra lennék kíváncsi,hogy érdemes ilyen áron megvenni vagy ugyanezt a minőséget tudja majd egy fele ennyibe kerülő kábel is?Üdv

(#90030) Norbi 72 válasza korko78 (#90029) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha ilyen áron nézel kábelt,kérdés,milyen rendszert szolgálna ki?

De véleményem szerint ez a kácsa,vagy ez az Inakustik bőven elég.

A kácsa nálam már bizonyított,1 méteres megy a popi 400-asból a vasba,onnan egy 10 méteres a projiba.

[ Szerkesztve ]

(#90031) Osynho válasza dethroner (#90027) üzenetére


Osynho
addikt

Ezzel kezdte Sanci... :U

sgery:
Miért nem próbálod máshogy elhelyezni a hangfalakat? Kaptál több ötletet is. A sub is lehet sokkal jobb másik helyen, sokat kell vele játszani. A tologatás ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#90032) devil-k válasza Osynho (#90031) üzenetére


devil-k
nagyúr

A szub áthelyezése csodákra képes. Eddig nekem bal oldalt volt a szubom és annyira nem voltam megelégedve azzal, amit hallottam. Ráadásul az erősítőn is rá kellett nyomnom + 3 dB-t (poti 60%). Múlt héten átrendeztem a dolgokat, a szubot jobb oldalra helyeztem és mintha kicserélték volna, rá sem ismerek. Pontosabb, feszesebb mélytartomány. A potin a 60% továbbra is megmaradt, viszont az erősítőn le kellett vennem 0 dB-re. :)

- mozi bolondéria -

(#90033) Tamoo válasza devil-k (#90032) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem erősítőn maxra kellett tolni, hogy értelmesen bekapcsoljon. :(((

(#90034) devil-k válasza Tamoo (#90033) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálad laminált parketta van?

Nálam mióta padlószőnyeg van a moziszobában, azóta át kellett 1-2 dolgot értékelnem hangzásügyileg. Abszolút nem rossz a parkettához képest, sőt, mérföldekkel jobb, másabb. Viszont pl. a gránitlapok is kikerültek a frontok alól, mivel itt, így, ilyen formában értelmét vesztette, nem tesz hozzá a hangzáshoz, sőt... Illetve amit az előbb írtam a szub esete is. Az átrendezés sokat dobott a hangzáson, ráadásul a hátsó hangdobozokkal is játszottam egy kicsit, hogy jobb legyen. Megérte.

Már csak 1 hét, jönnek az akusztikai elemek, a képek a falra és máris megszűnik a csattogás is. (ami a pucér bal oldali falfelület miatt van)

Dorian

Miből gondolod?

A poti adott, mondjuk 60 %.

Az erősítőben pedig vagy - dB-be mész, vagy 0, vagy pedig +dB. Nem?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#90035) Dorian válasza Tamoo (#90033) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem két különböző dB beállításról beszéltek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90036) Dorian válasza devil-k (#90034) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem Tamoo az LFE jel beállításánál adható +dB-ekre gondol, te pedig a hangfal beállításoknál (pontos menüpont-neveket nem tudok) a sub esetében +-12 dB lehetőségre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90037) bajnokpityu válasza Tamoo (#90033) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kellett Neked angolkodni:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90038) Tamoo válasza devil-k (#90034) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam szőnyeg van. :D még a dobozok mögött is.

Itt csattogás nem jellemző. Hátsó fal gipszkarton, oldalsón 5cm nikecell van.

(#90036) Dorian: Én most Arcam-al kapcsolatban írtam, ott nincs külön ilyen LFE beállítás. 10-es skálán 10-ig fel kellett tolnom.

(#90037) bajnokpityu: Ez van. Sajnos jobban tetszik. Az is lehet a dobozokkal jobban szeretik egymást. :F

[ Szerkesztve ]

(#90039) Dorian válasza Tamoo (#90038) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, Arcam? Nem tudtam, h erősítőt váltottál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90040) Norbi 72 válasza Tamoo (#90038) üzenetére


Norbi 72
veterán

Liszi féle,vagy nagyobb? :)

(#90041) bajnokpityu válasza Tamoo (#90038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

értem én, nekem nem kell magyarázni. illik a láncba, és kész.
örülök, hogy boldog vagy ! :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90042) Tamoo válasza Norbi 72 (#90040) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

400
jobb lett volna 350, de HDMI-ről nem akartam lemondani.

[ Szerkesztve ]

(#90043) tomic válasza Tamoo (#90042) üzenetére


tomic
addikt

És,hogy érzed. Előre lépés a Denon-tól,vagy csak más?

(#90044) Tamoo válasza tomic (#90043) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én előrelépésként értékeltem. Pedig nagyon nem akartam ...
MA-nak jól áll az Arcam tisztasága. Legalábbis nekem bejön.

(#90045) Sefter válasza Tamoo (#90042) üzenetére


Sefter
veterán

Gratulálok!
Klassz láncot raktál össze :K
Most már ne dőlj hátra, mielőtt össze rakod gs-ből az 5.0-át ...azután jöhet a vetítő és vászon :DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#90046) Norbi 72 válasza Tamoo (#90042) üzenetére


Norbi 72
veterán

Grat! :C

Szépen alakul a rendszer.

(#90045) Sefter Így igaz! :D

[ Szerkesztve ]

(#90047) Norbi 72 válasza Tamoo (#90042) üzenetére


Norbi 72
veterán

Erre licitálsz?Szerintem egy ezrest megérne,nem?Új ára 850 volt.

(#90048) tomic válasza Tamoo (#90044) üzenetére


tomic
addikt

Hogy érted,hogy nem akartad? Mikor én lecseréltem a 4310-et a 400-ra én is előrelépést vettem észre. Mozin nem pici az ugrás ,viszont sztereón szerintem nem akkora az aránya. De mindenképpen megérte a cserét nálam,főleg,hogy minimálisat kellet ráfizetnem érte.

(#90049) Tamoo válasza Norbi 72 (#90047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem. Egyelőre figyelgetem az árakat. Nem sürgős, jó most a GS10 is. Hátra meg nem is biztos hogy kellene jobb az RS1-től. Legalábbis a mostani elhelyezéssel biztosan nem. Majd meg szeretnék hallgatni egy GS20-at, aztán mérlegelek.

(#90045) Sefter: Köszi! Majd szép lassan. Egyelőre center van terítéken.

#90048) tomic: Azért nem akartam, mert árban (~) kétszerese a 3808-nak. Milyen jó lett volna ha a 3808-at értékelem jobbnak vagy kijön egálra.

[ Szerkesztve ]

(#90050) liszi70 válasza Norbi 72 (#90047) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egy ezrest megérne,nem?"

Naná! A GS20-ak mennek 700-900-ért, ez a GS60 valószínűleg jóval több lesz ezrestől! (Ráadásul nincs szállítás Magyarországra. Aztán mire a futárral, meg az eladóval leegyezteted....... )

(#90049) Tamoo "Majd meg szeretnék hallgatni egy GS20-at, aztán mérlegelek."

Van egy kedves, jó ismerősöm, akinek épp van egy. Megadjam az elérhetőségét? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.