Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) fape


fape
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Sajnos még teljesen kezdő vagyok a témában.
Szóval van egy lapos tv-m és raspberry pi-n futó xbmc-vel nézek sorozatokat és filmeket. A két eszköz hdmi kábellal van összekötve. Egyelőre a tv hangszórójával kínozom magam, ami változtatnék. ;)
Ezért szeretnék beszerezni egy 5.1-s házimozi szett-et. Átolvastam a téma összefoglalót, rákerestem az ott ajánlott belépő szintű szettekre. Nem találtam olyat, amit még forgalmaznának.
Első körben nem terveznék nagyon drága és profi cuccokat venni.

Tudnának ajánlani nekem olyan szettet/szetteket, amik jók lennének egy kezdőnek és meg is lehet őket találni a boltokban? (Tudom, hogy használtan sokkal jobbat tudnék venni, de nekem szükségem van a számlára) Vannak ajánlott boltok?

Előre is nagyon szépen köszönöm segítséget.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#62002) Mankó válasza Locutus (#62000) üzenetére


Mankó
veterán

Engem ezekrol a soundbarokrol gyorsan lebeszeltek itt. Ezert lesz helyette egy jbl 178-as szett.
En is jatszok xboxxal es a hangot a tv optikajan hozom le, de meg sosem tapasztaltam kesest jatek eseten.

(#62003) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok! Egy barátom üzenetét továbbítom:

"Sziasztok, Van egy Pioneer VSX-417-es házimozi erősítőm 4 db YAMAHA NS-333-as hangsugárzóval és egy MAGNAT mélyládával. Tervezek vásárolni egy Centert is a teljes 5.1 élményhez. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám ezt a házimozit hozzácsatlakoztatni az iMac-emhez (2012 late, 27") úgy, hogy a hang a lehetőséghez képest a legjobb minőségben átmenjen. Esetleg az erősítőt le kellene cserélnem? Várom válaszotok!"

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#62004) cekkk válasza membrandj (#62003) üzenetére


cekkk
veterán

http://support.apple.com/kb/SP667

Audio
Stereo speakers
Dual microphones
Headphone port
Headphone/optical digital audio output (minijack)
Support for Apple iPhone headset with microphone

Aztán hogy ehhez milyen csatlakozó van azt nem tudom, de így tudja összekötni ha kell neki a sokpontegy .

[ Szerkesztve ]

(#62005) CHaooSS válasza membrandj (#62003) üzenetére


CHaooSS
őstag

Akár jack-rca kábel is lehet,de én vennék egy külső hangkártyát inkább.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#62006) membrandj válasza cekkk (#62004) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi! CHaooSS , neked is!

Ha jó tudom, akkor jelenleg a jack-al van összekötve, de azt mondja,hogy nem az igazi a hangzás.

Ő azt írta,hogy szerinte az erősítő nem az igazi.

Mit kellene fejleszteni? HDMI-s erősítőt hozta fel , mint ötletet. Ezzel javulna a dolog?

Szóval ki kellene zárni,hogy mi a gyenge pont. Hangszóró, erősító, összeköttetés(külső hangkártya? az meg thunderboltal összekötve vagy usb 3-al a géppel?).

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#62007) sixpak válasza #16729600 (#61953) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi. Végül is ez lett belőle.
Sok tesztet megnéztem és nem sok különbség van ez és a felette lévő modell között. Árban viszont 20-30 ezer.
Teljesítményben ugyanazt tudja mint az 1905, vagyis 80W csatornánként, 8 ohm-on, eltekintve attól, hogy ez csak 5 csatornás, a Denon pedig 7 volt.
Ebből és még néhány egyéb dologból nekem az jön le, hogy semmivel sem lesz rosszabb mint az 1905.
Ez is egy alap modell és a Denon is az volt, csak ez 10 évvel újabb, nem hinném, hogy visszalépés lenne....de majd holnap kiderül. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#62008) Csabroncka válasza sixpak (#62007) üzenetére


Csabroncka
addikt

Jó 7-8 éve kezdődött el nálam, hogy használt dolgokat vásároljak. Először az egyetem alatt a PC-hez, mivel rengeteg "új" dologra futotta az ösztöndíjból :DDD , aztán valahogy megszokta az ember! Nem mondom a mai napig szeretem ha van garancia a cuccokra, de eddig azon szerencsések közé tartozom akik nem fürödtek be vele, talán egyszer, de akkor is én voltam az eladó és a beszart winyó árát vissza is adtam... ennyi.

Csak annyit tudok neked mondani, hogy most vettem a Pioneer LX 60-at, 40-ezer forinttal drágábban mint te az újat. Az első erősítőm nekem is új volt aztán feladtam mert ez más világ sok hasonló dologhoz. Én tiszteletben tartom mások döntését, de gondolj bele ez az erősítő jó 8 kilóval nehezebben olyan hangot produkál ennyi pénzért, hogy nincs az az Isten, hogy én még egyszer újért fizessek. Ráadásul ahol túl olcsó ott áfát csalva még a garancia is kérdéses ezt ne feledd, tapogatózz utána!

Mejegyzés: sajnos a tapasztalatok alapján az új erősítőd kizárt, hogy annyi ideig bírni fogja, mint a korábbi. Ez sajnos trend és szinte minden kategóriában ott van.

"in medias res"

(#62009) Ed Parker válasza #16729600 (#61998) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az leginkább a pénztárcánál számít, es az arcbőrnél ha alkudozol :DDD

(#62010) cekkk válasza membrandj (#62006) üzenetére


cekkk
veterán

Mint Imac tulajdonos(nem kell sértődni majd), nem tudja hogy milyen kimenetei vannak annak a csoda gépnek?
Ha te látsz hdmi-t rajta ami kimenet akkor érdemes hdmi-s erősítőt venni, de nincs rajta.

Ahogy meg össze van kötve, persze, hogy nem jó, mert 2.0ból csinál az erősítő 5.0/1-t.

A gyenge pont az IMAC(itt sem kell megsértődni, bár ha ezt olvassa akkor szerintem épp elküld az anyámba), nem arra találták ki amire a ismerősöd használni akarja. Ez a masina nem tud a házimozi központja lenni. Egy MAC mini már tudna, de akkor oda kell még megjelenítő is pluszba.
Optikaival összeköti és használja úgy.

(#62011) membrandj
Ha optikaiként használnátok azt a kimenetet akkor kikellene jönni-e a 5.1nek.
Egyébként a displayport az kimenet vagy bemenet rajta?
Mert most nézem, hogy van olyan átalakító ami viszi a hangot is, ha az kimenet akkor lehetne használni hdmi-s erősítővel is.

[ Szerkesztve ]

(#62011) membrandj válasza membrandj (#62006) üzenetére


membrandj
nagyúr

Igazából arra jutottunk,hogy ez a jack csati valószínűleg csak stereo hangot képes kitolni, ezért nem is szól mindegyik hangszórója. Tudnátok ajánlani mozizásra optikai kimenetes külső hangkártyát? USB-vel vagy thunderboltal lenne összekötve a géppel.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#62012) cekkk válasza membrandj (#62011) üzenetére


cekkk
veterán

(#62013) membrandj válasza cekkk (#62012) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi itt is!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#62014) muzsikpeti válasza membrandj (#62006) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Szia!
Nekem is iMac 27-esem van. Így talán tudok segíteni. Vagy vesz hozzá egy minidisplayport/ hdmi átalakítót, amivel egyszerre tudja vinni a képet meg a hangot is. Vagy digitális optika kábelt vesz, amin 5.1-be fog kimenni a hang. Már csak egy XBMC kell telepíteni és máris boldog lesz. Bár szerintem már azzal is egy baromi boldog ember, hogy iMac tulajdonos lehet:)

[ Szerkesztve ]

(#62015) blakey válasza membrandj (#62011) üzenetére


blakey
titán

a jack digitális jelet is továbbit, kell egy jack-toslink átalakító:

Ha ez megvan akkor olyan program ami képes az 5.1-et továbbítani, mondjuk XBMC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62016) Ed Parker válasza cekkk (#62010) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Arról nem is beszélve hogy a Mac-es xbmc picit butább mint a win-es verzió.
Nekem HD hangok nem is mentek rajta.

(#62017) putyu10 válasza blakey (#62015) üzenetére


putyu10
aktív tag

Azt esetleg tudod e az ASUS notebook-on a digtális jack kimenet milyen? Én nem látok benne fényt. De ha más tudna ebben segíteni meg köszönném.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#62018) membrandj


membrandj
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Rendelt végül egy mini jac- digitális csatlakozó kábelt, amit linkeltem[link] és ezzel fogja használni. Mellé akkor xbmc. VLC player is képes 5.1-et átvinni amúgy?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#62019) blakey válasza putyu10 (#62017) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, de a specifikációja tartalmazza, hogy mit tud a jack aljzat.

(#62018) membrandj
Emlékeim szerint igen, csak ki kell pipálni az arra vonatkozó részt, hogy használja az S/PDIF kimenetet. Én az jack-Toslink átalakítót 350 Ft-ért vettem, optikai kábel meg 2e-ből már használható kapható. Soknak találom azt az összeget. [link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62020) putyu10 válasza blakey (#62019) üzenetére


putyu10
aktív tag

Természetesen tudja. Kombinált fejhallgató és s/pdif kimenet.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#62021) blakey válasza putyu10 (#62020) üzenetére


blakey
titán

Akkor szerezz be egy ilyen átalakítót és meglátod. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62022) putyu10 válasza blakey (#62021) üzenetére


putyu10
aktív tag

Gondolod hogy a dugó aktiválja a ledet? Módjuk kétszázpár forint nem nagy kockázat.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#62023) blakey válasza putyu10 (#62022) üzenetére


blakey
titán

Tudom, legalábbis mac-en így van, minek működjön feleslegesen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62024) Norbi 72 válasza fape (#62001) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Mennyi a keret?
Zene/Mozi arány?
Szoba mérete?

(#62025) fape válasza Norbi 72 (#62024) üzenetére


fape
senior tag

Szia!

Mennyi a keret? Mondjuk olyan 120-130 000.

Zene/Mozi arány? Na ez jó kérdés jelenleg 100% mozi van tervezve.

Szoba mérete? 5m X 4m-s a szoba, de olyan 3m X 4m az a rész ahova házimozi kéne. (onnan lehet értelmes rálátni a tv-re)

Közben azért kutakodtam én is. Sztem kb ezek amik szóba jöhetnek. De kérlek javítsatok ki ha tévedek.
Pioneer HTP-072
Onkyo HT-R 558 + SKF-4800 + SKS-4800
Onkyo HT-S3505
Denon AVR-X500 + Eltax Universe HCP

Azt nem tudom, hogy a két utas hangszórókkal jobban járok-e vagy sem.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#62026) Norbi 72 válasza fape (#62025) üzenetére


Norbi 72
veterán

Őszinte leszek,kicsit féltem,hogy karcsú a keret.

Az igazság az,hogy használtban össze lehet hozni ennyiért egy szettet,de újonnan én minimum csak mozira Onkyo 414+Polkaudio tsx 330-as szettet tudom ajánlani kb.270-ért.És ahhoz késöbb venni kéne egy PSW110-es szubot kb.70-ért.Figyelembe véve a 20 nm-es szobát.

Én bögreszettet nem ajánlok,talán azt a denon szettet amit linkeltél,meg lehet hallgatni.

Talán holnap Mastermark kolléga ajánl valamit. :)

(#62027) MasterMark válasza Norbi 72 (#62026) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint én? Nem keversz valakivel? :)

Egyébként az álló frontos Onkyo és a Denon is jó lehet. De nem ismerem ezeket.

Viszont később egy sub mindenképpen ajánlott.

Switch Tax

(#62028) Norbi 72 válasza MasterMark (#62027) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen,rád gondoltam! :D

Az Onkyo szett is fapados(313-as vas),de lehet,hogy megér egy meghallgatást.A tv hangjánál biztos jobb.
Én se ismerem ezeket.

Ahogy olvasom,ügyesen lavirozol a bögreszettek világában.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62029) MasterMark válasza Norbi 72 (#62028) üzenetére


MasterMark
titán

Oké, kicsit sokáig tartott amíg leesett. :DDD

Ezekkel szerintem nincs baj, ezerszer jobban megéri mint az egybeszettek, még ha csak kis hangszórók is vannak hozzá.

Switch Tax

(#62031) cekkk válasza blakey (#62019) üzenetére


cekkk
veterán

Mert fehér is így drágábban ellehet adni az Apple tulajdonosoknak.

(#62032) Gergőke88 válasza robi222 (#62030) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezt nem itt kéne!

(#62033) fape válasza MasterMark (#62029) üzenetére


fape
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ.

Tehát akkor ha jól értem: a Denon AVR-X500 + Eltax Universe HCP és a Onkyo HT-R 558 + SKF-4800 + SKS-4800 érdemes meghallgatni, hogy melyik szól jobban?

Látatlanba/"hallatlanba" a Denon jobban tetszik ;)

ui.: Boldog újévet mindenkinek.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#62034) gabor0012


gabor0012
tag

Pioneer DVR-5100 felvevőről mi a véleményetek?

(#62035) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék, ki melyiket választaná közel azonos áron...

rotel rb985 vagy

rotel rb993 + rotel rmb1066 páros?

egyelőre kipróbálnám a 4310-et, mint procit...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#62036) Toobee válasza mandju (#62035) üzenetére


Toobee
veterán

A 2. opciót, nem véletlenül hirdeti olyan régóta...Kicsit magas az ára. RB-vel hajtanád a frontokat meg a centert, a hátsókat meg hídba kötött 1066-tal? Ha nem egy helyen vannak, akkor első körben én csak az RB993-at venném meg és megnézném, hogy milyen, ha a Denonnak csak a hátsókat kell meghajtani, meg prociskodni. Szerintem felüdülés lesz neki, hogy már csak 2 csatornával kell foglalkoznia.

https://barbieripnk.hu/

(#62037) Tamoo válasza mandju (#62035) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez még mindig a Concept6-hoz? Fölösleges. :(
Dobozt cserélj!

[ Szerkesztve ]

(#62038) mandju válasza Toobee (#62036) üzenetére


mandju
senior tag

Nem innen valóak a vasak.

Mindegyik makulátlan. Élhetnék a hangzatos kifejezéssel, olyan, mintha most lett volna kivéve a dobozból... kis túlzással..

Egyébként igen, arra gondoltam, hogy az rmb 1066 hidalva megkapná a frontokat és a centert, az rb 993 a hátsókat.

Vagy megveszem az rmb 1066-ot, hajtaná a frontokat és a centert, a hátsókat pedig meghagynám a denonnak.

Tamoo:

Igen, még mindig a Concepthez... valahol el kell kezdeni... jelenleg ez a lépés "fér bele"
Bízom benne, hogy sztereón javulni fog a helyzet.

És lehet, hogy felesleges... de tudod, milyen, ha elindul a bogár...

annak idején te is irreálisan sokat öltél kábelekbe... az is felesleges volt szerintem, de megtetted, mert úgy tartottad jónak, és hajtott a kíváncsiság.

Én most proci-végfokra vagyok rákattanva. Ha nem tetszik, még akkor is túl lehet adni rajta...ennyi a történet

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#62039) Tamoo válasza mandju (#62038) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jogos. De utána lett drágább dobozom olcsóbb kábelekkel. Ez is jelent valamit. ;)

(#62040) cekkk válasza Tamoo (#62039) üzenetére


cekkk
veterán

De ne mondjátok már azt nekem, hogy a 4310 nem szolgálja ki teljesen a C6-t :Y
Több mint félmilliós erősítő, a C6 szett meg volt amikor 140be került :U

(#62041) Tamoo
De tudom, hogy te ezt mondod, de én még akkor is seggre ülök ettől. :DDD
Mondjuk olcsóbb erősítőt venni mint jó hangfalakat ez tény, de már szerintem ez a 4310 is erős túlzás a dalihoz. De hát ez van.

[ Szerkesztve ]

(#62041) Tamoo válasza cekkk (#62040) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó ember! Nem ezt mondom? :D Dobozt kellene cserélnie.

(#62042) Toobee válasza mandju (#62038) üzenetére


Toobee
veterán

Pont fordítva csinálnám, a 993-nak adnám a frontokat és a centert, persze ki kellene próbálni miután/mielőtt megvetted.

Félreérthetően írtam, a 985-re értettem, hogy régóta hirdeti.

Srácok: ha zenél is velük, akkor nem hülyeség legalább a frontokat megtámogatni egy végfokkal.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#62043) mandju válasza Tamoo (#62039) üzenetére


mandju
senior tag

Az eladás, mint lehetőség még nekem is ott lesz...

Egyébként maradjunk az eredeti kérdésnél... :D

A 985 is külföldi beszerzés... makulátlan.

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#62044) Tamoo válasza Toobee (#62042) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De. Concept6-hoz egy Denon 4310 mellé hülyeség.

(#62045) Toobee válasza Tamoo (#62044) üzenetére


Toobee
veterán

Szerinted hülyeség, én meg simán megvenném, ha találnék jó vételt. Előbb utóbb úgyis az lesz a vége, hogy dobozt cserél.

https://barbieripnk.hu/

(#62046) mandju válasza Toobee (#62045) üzenetére


mandju
senior tag

Szóval érdemesebbnek tartod a 993-at....

Azért kellene kevesebbet autóznom..

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#62047) Tamoo válasza Toobee (#62045) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Inkább venni kellene egy neki tetsző hangú dobozt, aztán utána azt kiszolgálni ha a Denon-al nem jó. Némi tudatosságot vinni a dologba. De Neked mondom... Te tudod.

(#62048) blakey válasza cekkk (#62031) üzenetére


blakey
titán

Nekem ugyan nem, pedig almát használok több mint 10 éve. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62049) bajnokpityu válasza Toobee (#62042) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a 4310 milyen lehet 4308hoz képest? 4308,C6 közé totál pénzkidobás végfok. még a 247et is simán kiszolgálta a belső erősítője. zenén is simán vállalható lenne. nem olyan finom, mint egy avr400,de dögösebb attól.
Divat lett a denonokat mostanság lehúzni, de azért ne felejtsd el,hogy alig olcsóbb újonnan,mint az arcam 400, és drágább,mint a CA650.

szét kéne ott nézni, mik a kábelek, mert hiába mozikombájn, ezek már érzékenyek a drótokra.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62050) BBéci válasza Tamoo (#62044) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ez a véleményem.
Ahogy Pityu mondja: totál pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.