Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Laca0 válasza Turbo73 (#21990) üzenetére


Laca0
addikt

Teljesen egyetértek veled. Ha valaki állít valamit, akkor bizonyítsa. Ha valaki ezt nem fogadja el, bizonyítsa az ellenkezőét. Ha ezt nem hajlandó megtenni, akkor jobb, ha erről inkább nem is beszél.
Eddig öten állítjuk, hogy bizonyos LG TV-k továbbítják az 5.1-es hangot az optikai kimenetükön. Bizonyítottuk is és további bizonyításra is hajlandók vagyunk. Ez így korrekt a mi oldalunkról.
BBéci kvázi lehülyézett minket, nem tudjuk megkülönböztetni a sztereót a surrond-tól. Meggyőződni nem hajlandó róla, és továbbra is csak a saját igazát tartja helyesnek. Na ez nem korrekt hozzáállás. Ez az én véleményem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22002) Csabroncka válasza Joshi (#21998) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Sajnos az LG a DTS-t licensz hiányában nem adhatja ki 5.1-ben csak 2.0-ban"

na most én is tanultam :R

"in medias res"

(#22003) xtremetuning válasza Laca0 (#22001) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez a véleményed ok. De miért 3szor ???

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#22004) Joshi válasza xtremetuning (#22003) üzenetére


Joshi
titán

Mert nyomatékosítani akarta. ;]

(#22005) Laca0


Laca0
addikt

Bocsánatot kérek mindenkitől!
Telóról vagyok Prohardver APP-al. Időnként megviccel...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#22006) Tonyo válasza xtremetuning (#21993) üzenetére


Tonyo
őstag

lófaxt digitális! Amit ott mondtam komolyan mondtam! Felesleges nekem további százezreket kidobni..sehol nem vagyunk! :(

Szerintem itt az emberek 90 %-a el se tudja képzelni, hogy miről hablatyolunk itt a rendszeredről, hogy milyen is lehet valójában.

(#22007) bajnokpityu válasza Tonyo (#22006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Érdekes mondat. Eleje egyes szám, vége többes. ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22008) xtremetuning válasza Tonyo (#22006) üzenetére


xtremetuning
addikt

Megmondtam. Ezt verd ki a fejedből. Nincs semmi baj a cuccoddal.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#22009) bajnokpityu válasza xtremetuning (#22008) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De Bácsi, sajnos tényleg sehol nem tartok. Egy alacsonyabb szintet néztem ki magamnak, ahol nekem már megfelelő lesz a hang. Amit keresek a zenében, hosszan hallgathato, libabőrös hang, némi hibával, töredék teltséggel. De ez tényleg lábad nyomába nem ér.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22010) Ed Parker válasza xtremetuning (#21993) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem aztán mindegy hogy digitális vagy sem,nem adnék érte annyit ki.
Mindenki a saját lovát dicséri,Te ezt,ők meg a másikat.

(#22011) bajnokpityu válasza Ed Parker (#22010) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De nem digitális a hangja. Amim most van, onnan kB a következő lépcső az embla. És sztem rendben van az ára. Mondom h nem én portékám.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22012) Ed Parker válasza bajnokpityu (#22011) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd,van egy régi mondás,kis pénz,kis foci,nagy pénz,nagy foci.

Nekem is tetszik a mostani rendszerem hangja,lehet ettől jobbat összerakni,de én nem akarok még egyszer ennyit rááldozni.

(#22013) bajnokpityu válasza Ed Parker (#22012) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én se. Vagy elfogadod korlátait, v nincs megállás. Legjobb tudni a hibáit.
De ettöl még ott lesz a jobb cucc, és francnak Csapod be magad, h savanyú a szőlő.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22014) Ed Parker válasza bajnokpityu (#22013) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jaj dehogy,nekem nem savanyú a szőlő.
En abban egy percig sem kételkedem,hogy XT-nek csúcs lánca van,annyi pénzből lehet is jo.

Én csak azt mondom,hogy erre ennyit szántam,ez sem kis összeg es együttélek a hibáival.
De nem is értem hogy ez hogy jött szóba?

Az hogy az embla digitális nem én mondtam,hanem az avx-n terjesztették,de mivel engem nem érint,így számomra lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#22015) Tonyo válasza bajnokpityu (#22009) üzenetére


Tonyo
őstag

Pont ezért ragoztam így:) ;]

(#22016) bajnokpityu válasza Tonyo (#22015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

És még nem is hallottad. Utána leirnád picsába.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22017) Tonyo válasza bajnokpityu (#22016) üzenetére


Tonyo
őstag

Tiédről van szó bácsi?

(#22018) Patice válasza bajnokpityu (#21988) üzenetére


Patice
nagyúr

Én kb. pont egy éve hallottam XT rendszerét. Azóta "kicsit" fejlődött. :B

Mindenből több lett. Nagyobb tér, iszonyat dinamika, színpad + mélység.

Ismét egy számomra referencia élménnyel lettem gazdagabb. Köszi XT! :R

A végén már csak azt soroltuk, hogy melyik nem túl jó masterelés és hogy ezt tudja a felvétel, ha 50 éves, ha 5 vagy akár ha 1.

És csak vigyorogtunk, bólogattunk, mosolyogtunk és járt a lábunk.... :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22019) BBéci válasza fxgladiatus (#21983) üzenetére


BBéci
titán

Hallottál a BD ISO-ról? Az is ingyen van. :K

(#21987) Turbo73
1. Nem hozzád szóltam.
2. Honnan tudod, hogy milyen ügyre gondoltam?
3. Szállj le rólam!

(#21989) cekkk
Hívtak hallgatózásra, de a szobájuk méretéhez a Diablo passzol, amit már megfüleltem náluk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22020) BBéci válasza Laca0 (#22001) üzenetére


BBéci
titán

Te is ferdítesz! Még kvázi sem hülyéztem senkit, nem szokásom. De amennyiben úgy érezted, elnézést kérek a félreérthető fogalmazásért!
Nem vagyok hajlandó meggyőződni? Dehogynem, minden vágyam, ezért írtam ezt: [link] és ezt.
Elhiszem, hogy egyes LG tévék átengedik az 5.1 hangot, de szeretnék róla meggyőződni!
Így megfelel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22021) cekkk válasza bajnokpityu (#21997) üzenetére


cekkk
veterán

Jó mondjunk gondolom Xt lánca évek alatt állt össze, azt meg össze rakták napok hetek alatt, ami vagy jó lett vagy nem :B

(#22022) maxika2004


maxika2004
őstag

Szisztok !

HT-R548 as erősitőhöz magyar használati utasitást keresek,
tudnátok ebben segiteni, honnan lehetne letölteni ?
Esetleg 508, 509 - es is jól jönne !

Elöre is köszönöm !

(#22023) Thuglife válasza maxika2004 (#22022) üzenetére


Thuglife
senior tag

Szerintem az inkább 309-es. Keress rá google-ben, de itt is talán van pár emberkének. Mondjuk csodálom, hogy nem kaptál magyar használatit, kötelező csatolniuk.

[ Szerkesztve ]

(#22024) maxika2004 válasza Thuglife (#22023) üzenetére


maxika2004
őstag

Igazad van, persze 309-es....
azzal keverik a webshopok is rendszeresen !

Kaptam hozzá, de csak valami szarul sikerült fénymásoltat !
kb felét nem lehet látni....

[ Szerkesztve ]

(#22025) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tegnap voltam egy ausztriai Media Markt-ban, és nézegettem árakat, mert valaki itt egyszer mondta hogy esetleg Ausztriában olcsóbban lehet kapni dolgokat.
Nos két masinán akadt meg a szemem.Ha jól értettem a szöveget a kiírásban, mindegyik kifutó széria volt.
Ennek a két gépnek volt számomra a legelérhetöbb az ára, mert aztán itt is volt "csillagos ég" kategória.
Lényeg a lényeg hogy valaki tudna-e róluk nekem véleményt mondani?
Onkyo tx sr 313 b 260Euró
Denon dht 1312xp 350Euró
A neten így hirtelen az árkülönbséget tudnám felhzoni sógorék javára, a kérdés továbbra is csak az hogy falura elmegy-e valamelyik? :)

Elöre is köszönöm a kritikákat!

(#22026) maxika2004 válasza maxika2004 (#22024) üzenetére


maxika2004
őstag

Már kb 3. napja böngészem a neten, de nem találtam magyart, csak angolt...

Szóval ha valaki tudná honnan tudnám leszedni, vagy esetleg megvan neki ,
Lécci küldjétek el a : maxika2004 kukuc yahoo pont com - ra

Szóval: Onkyo HT-R548 Onkyo TX-SR309 esetleg 509 MAGYAR használatit !

:R :R :R

(#22027) Patice válasza maxika2004 (#22026) üzenetére


Patice
nagyúr

Esetleg angolban olyan bonyolult lenne lefordítgatnod magadnak?

Ennyit érdemes szerintem angolul is tanulni. Nem túl bonyolult az a használati.

Gugli a barátod....

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22028) maxika2004 válasza Patice (#22027) üzenetére


maxika2004
őstag

Nem olyan bonyolult, és persze forditgattam is egy csomót, mire összejött minden,
de maradt pár dolog amire kiváncsi lennék pontosabban , vagy lehet hogy nem stimmel !

(#22029) cekkk válasza maxika2004 (#22026) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs fent neten használati, már mint magyar.
Ha van számlád a erősítődhöz, akkor a forgalmazó ad neked egy használatit, őket keres, vagy akár lehet le is adnak neked. Ebben nem vagyok biztos, de kérdezd meg őket.

(#22030) krenkoka


krenkoka
tag

Sziasztok!
Erről a HDMI kábelről mi a véleményetek? LINK

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#22031) Rebell válasza z123456789 (#22025) üzenetére


Rebell
senior tag

Mediamarkt.de már csak 229,00€,

van 1-2 jó falat, de persze ezt csak akkor éri meg megvenni, ha vki haza is tudja hozni, jobb minőségü erősítők, viszont majdnem azonos áron vannak.

(#22032) z123456789 válasza Rebell (#22031) üzenetére


z123456789
addikt

Èn hazaviszem, azzal nincs gond. ;)

De akkor a lényeg hogy azért lehet kifogni jó árat nem?

(#22033) Rebell válasza z123456789 (#22032) üzenetére


Rebell
senior tag

Mindenhol ki lehet fogni, jó akciót, még itthon is. De ONKYO TX-NR 414 ennyiért. :Y

Ha valaki belépő kategóriát keres és újban gondolkozik, azoknak érdemes ezek szerint külföldön böngészni.

Én személy szerint a hangfalkábeleket keresgélem, az angol ebayen és boltokban, sokkal olcsóbb mint itthon.

(#22034) z123456789 válasza Rebell (#22033) üzenetére


z123456789
addikt

:)

Hát ez majdnem 50000 Ft különbség!!!! :Y
Pont nézem hogy a legdrágább kiszállítás sem éri el a 10000 ft-ot, de abban már a "cinema city" kategória van. :)
Azért már az elefántot is kihozzák, és akkor még mindig kb 35000 ft spórolásnál tartunk. :)
Azta......
Akkor tényleg vannak árkülönbségek.
Köszönöm a hozzászólásodat!Mostantól jobban kinyitom a szemem. :)

(#22035) krenkoka válasza Rebell (#22033) üzenetére


krenkoka
tag

Jogos, de ugye már érvényben van az új vámtörvény!

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#22036) N0S válasza krenkoka (#22035) üzenetére


N0S
csendes tag

Új vámtörvény? Mifene?!

(#22037) cekkk válasza krenkoka (#22035) üzenetére


cekkk
veterán

EUn kívűlről nem? :U

(#22038) Rebell válasza krenkoka (#22035) üzenetére


Rebell
senior tag

Milyen új VT? Google sem talált új 2012 -est. :F link?:

bocsánat mindenkitől az Offért!

[ Szerkesztve ]

(#22039) mp54 válasza z123456789 (#22034) üzenetére


mp54
senior tag

És a garancia érvényesítése?.........

(#22040) krenkoka válasza Rebell (#22038) üzenetére


krenkoka
tag

Indexen volt a nyáron egy cikk, lényegében annyi, hogy ami EU-n kívülről jön, 22€ a határ, ha rá van írva, hogy ajándék, akkor is kibontják, megnézik. Ha ráírják, hogy az értéke csak 20€, akkor is szúrópróba szerűen megnézik, megkeresik a neten a terméket, és ha több az értéke, akkor még büntetővámot is kiszabnak, a normál vámon, ÁFÁ-n és kezelési költségen kívül. Az EU-ra is vonatkozik valami, de abba nem mélyedtem el részletesen, mert onnan nem igazán szoktam vásárolni, nem éri meg szerintem, hiszen a védővámot rakják csak rá, ami ugyanannyi az EU minden országában, csak az ÁFÁ-val lehet spórolni, csak kérdés megéri-e "kockáztatni". Persze az a külföldi hiperszuper akciókra nem vonatkozik, ott ki lehet fogni jókat ami megéri.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#22041) Toobee válasza krenkoka (#22040) üzenetére


Toobee
veterán

"Az áruk szabad mozgása

Az egységes piac koncepciójának lényege, hogy az EU egyetlen gazdasági térség, amely hasonlóan működik egy nemzeti piachoz. Éppen ezért az áruk szabad mozgása talán a legelemibb összetevője nemcsak az egységes piac, de az egész EU működésének. Az áruk szabad mozgását, azaz a termékek szabad kereskedelmét az EU-n belül a vámunió felállítása és a tagállamok közötti mennyiségi korlátozások eltörlése biztosítja. A vámunió a Közösségen belüli vámok és az azokkal azonos hatású díjak megszüntetését, illetve a nem-tagállamokkal szembeni közös vámtarifákon alapuló közös kereskedelempolitika folytatását jelenti. Az áruk szabad áramlásának biztosítása érdekében a vámok mellett szükség volt a tagállamok között a mennyiségi korlátozások (kereskedelmi kvóták) és az azokkal egyenértékű intézkedések tilalmára is. A Római Szerződés ezért rendelkezett ezek alkalmazásának felszámolásáról is. Míg azonban a vámokhoz hasonlóan a mennyiségi korlátozások eltörlése könnyen megvalósítható volt, a mennyiségi korlátozásokkal azonos hatású intézkedések kiiktatása komoly nehézségeket okozott (s lényegében okoz mind a mai napig), mivel azok a tagállamokban a legkülönbözobb formában jelentkeztek, ráadásul az egyik leghatékonyabb kereskedelem-korlátozó eszköznek bizonyultak."

https://barbieripnk.hu/

(#22042) z123456789 válasza mp54 (#22039) üzenetére


z123456789
addikt

(#22035) krenkoka
(#22039) mp54

Milyen vámtörvény?
Eu-n belül nincs semmi ilyesmi.
Garancia, meg kis utánajárás, egy telefon szerintem aztán kész.Online is lehet valószínüleg.Mint minden más neten rendelt müszaki cikkel.Ha nem jó te küldöd vissza.Még visszamenni sem kell.

Szerintem itt semmi gond nincs.Persze ha Angliából rendelsz az már gázosabb.Németország, szerintem annyira nem nagy dolog, Ausztriába meg bemegyek a boltba aztán kész.Ott még neten rendeléssel sem kell foglalkozni.

(#22043) krenkoka válasza Toobee (#22041) üzenetére


krenkoka
tag

Ebben igazad van teljes mértékben (elméletileg nem is olyan rég vizsgáztam EU-s dolgokból), de én cak azt említettem meg amit az index lehozott cikket. Politikától függetlenül, azt meg tudjuk, hogy ebben az országban mindent meg lehet csinálni.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#22044) N0S válasza krenkoka (#22040) üzenetére


N0S
csendes tag

A 22 / 45 € határ eddig is megvolt, csak nem írtak róla cikket így az emberek 80%-a nem tudott róla és csodálkozott, hogy ha jött a levél, hogy kisapám rácsesztél. Ez vonatkozik minden 3. országból érkező dologra.

EU-n belül nincs vám. ÁFA abban az esetben nincs, ha van érvényes adószámod, ekkor nem kell megfizetned az adott ország adóját, ennek hiányában megfizeted az ÁFÁ-t ugyanúgy, csak éppen nem Magyarországnak meg hanem külföldre, s nem 27%..

(#22045) cekkk válasza krenkoka (#22043) üzenetére


cekkk
veterán

Egy az index egy bullshit, kettő: a cikk is a EU-n kívülről jövő dolgokról szólt, ami nem változott semmit, eddig is így volt már egy ideje. :K Eddig is felbontották a dolgokat ha akarták, ezután is felfogják. ;)

(#22046) Rebell válasza krenkoka (#22043) üzenetére


Rebell
senior tag

De ki beszélt EU-n kivüli országról? UK-t írtam és az is Uniós tagállam, amire te gondolsz az pl USA vagy Japán. stb.
Az Európai Unió tagállamai
Tehát ez sem Német O-ra sem Anglia-ra nem vonatkozik

(#22047) z123456789


z123456789
addikt

Ausztriában kell átvenni.Nincs vám, nincs áfa, nincs magyar bürokrácia. ;)

(#22048) #09634560 válasza maxika2004 (#22024) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha a neten vetted visszaküldheted a terméket emiatt, mert így számodra használhatatlan...

(#22049) BBéci válasza N0S (#22044) üzenetére


BBéci
titán

Az is gyakran megesik, hogy a magyar Áfát számolják rá a kinti nettóra. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22050) krenkoka válasza Rebell (#22046) üzenetére


krenkoka
tag

UK-t félreolvastam, nézd el nekem, diszes vagyok :DDD amúgy akkor szerencsén volt eddig, hogy semmire sem fizettem eddig vámot? Pedig rendeltem már jó pár dolgot USA-ból, vagy Kínából éppen.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.