Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149001) zsoika válasza VoidXs (#148997) üzenetére


zsoika
addikt

És akkor azok kerülnek messze egymástól ….azt mivel kötöd össze ? Vagy hogy?

(#149002) migabi24 válasza windlord (#148999) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű, hogy a vastagabb jobb, nálam az agyon dicsért van damme h07rn-f pl a gyári vezetéktől is rosszabb volt, de nyugodtan próbálkozhatsz, mert a saját tapasztalat mindennél fontosabb

(#149003) BBéci válasza zsoika (#149001) üzenetére


BBéci
titán

Az interkonnektekből kell hosszú, az sem olcsó játék. Haladó szinten az is legalább 20000 Ft/m.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149004) powerup2


powerup2
addikt

Kácsa hangfalkábelekről kinek mi a véleménye ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#149005) windlord válasza migabi24 (#149002) üzenetére


windlord
őstag

Na, ez mar egy ajanlas.
van damme h07rn-f.
Mas ajanl valamit a nem csirrio kategoriabol?

(#149006) VoidXs válasza zsoika (#149001) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azzal kötöd össze, amivel amúgy is kötnéd, RCA, vagy PC-nél Jack, csak hosszú kell belőle. A jó Jack olcsóbb, mint a jó RCA, eleve kevesebb anyag a közös föld miatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#149007) Quetz válasza powerup2 (#149004) üzenetére


Quetz
őstag

3db JBL C211-t hallottam 3mm^2-es Kácsa kábellel bekötve szólni, azt hiszem KC-230 volt. Korrekt előadást produkált a rendszer.

(#149008) powerup2 válasza Quetz (#149007) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor nem rossz kábelek de lehet az leszkácsától elhozok pár kábelt aztán tesztelem őket

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#149009) migabi24 válasza windlord (#149005) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem is cserélhető a tápkábele annak az avr-nek, így elég nehéz lesz eldönteni rontottál-e a hangzáson😁

(#149010) python1 válasza migabi24 (#149009) üzenetére


python1
veterán

Iec aljzat bele,és már cserélhető is,tucat készüléket alakítottam már át.

(#149011) Patice válasza Quetz (#148998) üzenetére


Patice
nagyúr

OK, nem ekkora szobát feltételeztem. :R
De ekkora összegnél elgondolkoznék, hogy csináltatok a falakba, padlóba kábelcsatornát.
És a hátterekhez nem vennék annyira drága kábelt, ahogy Béci is írta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#149012) python1 válasza Patice (#149011) üzenetére


python1
veterán

Nagy lakás nagy költség,nehogy már azért vegyek szar kábeleket mert nagy a helyiség. Akkor nem alakítok ki csak "csökkentett" megoldást,de nem áldozom fel a minőséget.Nem az extrém drága kábelekre,technikára gondolok,de azért egy közepes minőséget érdemes hozni kábelek terén.

[ Szerkesztve ]

(#149013) Dorian válasza python1 (#149012) üzenetére


Dorian
félisten

Nem volt szó szar kábelekről. Arról volt szó, h sokak szerint a 20-30e Ft/m árú kábelek egyszerűen nem érik meg az árukat, nem hoznak a befektetéssel közel sem arányos pozitív változást egy jól kiválasztott ~3500 Ft-ossal szemben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#149014) python1 válasza Dorian (#149013) üzenetére


python1
veterán

ja,így már oks.

(#149015) windlord válasza migabi24 (#149009) üzenetére


windlord
őstag

Pontosan. Kap egy iec aljzatot es mehet a bekotes. Vagy akar direktbe az egyik vege. Ne akarj rabeszelni, hogy nem lehet, illetve, hogy felesleges mert nem 650000 huf az ara.

(#149016) krx21 válasza BBéci (#149000) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig, ha műszakilag vesszük, akkor minden csatornához ugyan olyan kábel kell... Már a hangszín miatt is, valamint a hátsó csatorna is pont olyan teljesítményű, mint a front, vagy a center. Ha valaki képes kábeleket tesztelni, tápkábeleket cserélni, én azon csodálkoznék, ha a hátsó csatornák kábelezésén sporolna. :K

(#149017) Quetz válasza Patice (#149011) üzenetére


Quetz
őstag

Ugye nem nekem fáj, csak fennakadt a szemem a számokon. Saját magam sajnos elég OCD vagyok, hogy nem bírtam elviselni, hogy ne legyen egységes a kábelezésem, viszont azt megoldottam Qed 79-el, és nem panaszkodom :D.
Az egyetlen kritika amit kaptam, hogy mi azaz egérmozi a hang mellett (42" tv), de hát majd csak alakul ez is.

(#149018) migabi24 válasza windlord (#149015) üzenetére


migabi24
nagyúr

Teljesen felesleges amit csinálsz, de majd rájössz😁 meg akartalak kímélni, de látom nem hagyod magad

(#149019) VoidXs válasza krx21 (#149016) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha műszakilag vesszük, akkor hátra jobb kábel kell, mert nagyobb a táv, vele a csillapítás. Ugyanakkor a surroundoknak fele annyi áram kell, mivel -3 dB-en szólnak, így bőven elég szokott lenni picivel nagyobb AWG is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#149020) Snoop-y válasza Dorian (#149013) üzenetére


Snoop-y
veterán

Inkabb arrol van szo hogy 1 millios hangfalhoz nem kell 1 millioert kabel es nem arrol hogy a 3500-as ugyanazt nyujtja.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#149021) windlord válasza migabi24 (#149018) üzenetére


windlord
őstag

Indokold meg kerlek, hogy egy villamos fogyasto gyari tyukbelet ha kicserelem jobb minosegure, tisztabbra akkor az miert felesleges?

Miben masabb egy uj aron levo 250khufos vagy 600khuf - ose?

A dragabbnal masabb a fizika?

Kulonben egy arva szoval sem irtam, hogy mast szeretnek kihallani, hanem, hogy van e ajanlott madzag erre a celra?
Azota nyomod ezt az ugysem hallod ki, megszeretnelek kimelni a csalodastol illetve nem is cserelheto.

Koszonom a hozzaszolasaid, de szerintem engedd el kerlek ezt a temat mest ebben nem egy nyelvet beszelunk.

(#149022) BBéci válasza krx21 (#149016) üzenetére


BBéci
titán

Csodálkozz nyugodtan.
Van néhány ismerősöm, akik milliós kábeleket tettek a frontsugárzókhoz, de fel sem merült bennük az, hogy a háttérsugárzókhoz is olyanokat vegyenek. Elsősorban ezért, mert számukra fontos a sztereó zenehallgatás is, ahhoz választanak kábelt. Ha csak házimoziról lenne szó, akkor valóban én sem mennék 20000 Ft/m fölé. A másik ok az, amit említettem, nem létezik belőlük méterre vásárolható, kizárólag szerelt változatban kaphatóak.
Ha ráérsz, meséld már el, hogy a bánatba lehetne ezekből 7-10 métereset illeszteni az erősítő és a háttér hangdobozok közé?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149023) BBéci válasza windlord (#149021) üzenetére


BBéci
titán

Mivel egy 2000-es sorozatú Denon erősítő meghálálja a jobb tápkábelt, tutira vehető, hogy a Te HK-d is, tehát ne hagyd magad eltéríteni a szándékodtól!

(#149013) Dorian
Aki egyenes arányt remél, vár a kábelezésre fordított összeg és a hangminőség javulása között, az keressen más hobbit, mert itt nem fogja megtalálni. Soha, senki nem állította, hogy ilyesmi létezik.
Szerinted hülye az, aki ilyen [link], [link], [link] kábeleket vesz a rendszerébe? Akkor mondd meg neki, ismered. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149024) windlord válasza BBéci (#149023) üzenetére


windlord
őstag

Halado forumon cafoljuk a villany terjedeset :)

Nyilvan meghalalja, mar csak azert mert tisztabb aramot kap, kevesebb zavarral. Ugyis az ulso 1.5-2meteren sok mulik.

Ha mas nem, a jobb es tobb kakao miatt jobban fog melegedni, de legalabb nem ez a nevetseges szaritokotel lesz benne.

Ugyanez lesz a jbl 250p - vel is. Abban is ez a 2x0.75mm kabel van.
Nem is ertem.

(#149025) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#149023) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Szerinted hülye az?" Nem kicsit. :Y

(#149026) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#149025) üzenetére


BBéci
titán

Miért? Inkább adta volna a Vöröskeresztnek az árát?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149027) Snoop-y válasza BBéci (#149022) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es remelem mindezek mellett hazimozi erositon hallgatjak a zenet mert az jo mindenre is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#149028) BBéci válasza Snoop-y (#149027) üzenetére


BBéci
titán

Processzor/végfokok pároson.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149029) Dorian válasza BBéci (#149023) üzenetére


Dorian
félisten

Semmi olyat nem állìtottam, amit a szàmba akarsz adni.
Azt ìrtam, h sokak számára - engem is beleèrtve - nem èrik meg az árukat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#149030) BBéci válasza Dorian (#149029) üzenetére


BBéci
titán

Ha van egy rendszered, amit hosszas válogatás után állítottál össze, szereted a hangját, de tudnál rajta kábelezéssel javítani, akkor miért ne érné meg?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149031) Snoop-y válasza BBéci (#149030) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy 600K - s kabelt ki ad kolcson 2 hetre?

Vagy van ilyen uzlet?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#149032) BBéci válasza Dorian (#149029) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak 3500 forintot tud valaki kiadni egy méter kábelre, akkor valóban azok közül kell kiválasztani a leginkább rendszerbe illőt. De azt nem gondolhatod komolyan, hogy egy tízszer annyiba kerülő nem lehet sokkal, de sokkal jobb. Tehát aki megteheti, igenis vegyen annyiért kábelt, magától értetődően alapos utánajárás és vaktesztelés után.
Amikor én keresgéltem, akkora ugrást tapasztaltam a kinézett olcsóbb (2200 Ft/m, de 2002-ben, amikor a havi átlagfizetés a harmada volt a mostaninak) és a kipróbálásra hazavitt, tízszer annyiba kerülő között, hogy semmi szükség nem volt vaktesztre. Más kérdés, hogy féláron vettem, mert használt volt.

(#149031) Snoop-y
Ha otthagyod letétbe az árát, akkor a Kácsa biztosan ad, talán a Stream is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149033) #98221312 válasza BBéci (#149032) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az én rendszeremben front, center hangfalak ezzel vannak összekötve. Nem használok semmilyen dugót, maga a csupasz vezeték megy az erősítőbe, és a hangfalakba.
Lenne értelme ezt a dolgot fejleszteni?

(#149034) BBéci válasza #98221312 (#149033) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az a kábel minőségben és árban arányban van az általa összekötött alkotóelemekkel, ezért a továbblépés más irányban ajánlott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149035) #98221312 válasza BBéci (#149034) üzenetére


#98221312
törölt tag

Akkor inkább egy ilyen a center alá? ;)

Most szilikontalpakkal van elcsatolva a bútorlaptól, és a centernek is van alapból talprésze. Nem tudom érdemes lenne-e beinvesztálnom??

(#149036) bajnokpityu válasza BBéci (#149034) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a baj az utolsó 2hszeddel, hogy ártól független a szinergia. Volt, h sokkal drágább drótokkal lett jó olcsó doboz, és vannak hangfalak, amik 3rugós drotokkal is muzsikálnak. Semmi se garantálja, hogy drágább kábel jobban illeszkedik a láncba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#149037) Quetz válasza BBéci (#149026) üzenetére


Quetz
őstag

Nem rossz ötlet, én támogatom! :C

(#149038) BBéci válasza bajnokpityu (#149036) üzenetére


BBéci
titán

Számtalanszor leírtam, hogy kábeleket csak otthoni, saját rendszerben történő vakteszteléssel szabad választani. Ebben benne van a szinergia is. Sohasem állítottam, hogy bármilyen kábel, akár a létező legdrágább, illeni fog egy adott rendszerbe, láncba.

(#149035) Jigsaw04
Beinvesztálni biztosan nem, mert az invesztál szó önmagában befektetést [link] jelent, így a bebefektetést nem tudom értelmezni. ;]
Biztosra szinte semmit nem lehet venni ebben a műfajban, de azt állítom, hogy az általad linkelt tüske alátétek többünk által kipróbálva elképesztő hatást gyakoroltak a rájuk támaszkodó hangdobozokra. Egy próbát mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149039) BBéci válasza #98221312 (#149035) üzenetére


BBéci
titán

Lejárt a szerkesztési idő, itt folytatom az előzőt.
A rendszered legmagasabb színvonalú eleme (a Marantz lejátszó mellett) pont a centersugárzó. Azt tovább tuningolni azért nem érdemes, mert a jel minősége, amit kap, alighanem kevés ahhoz, hogy megmutasson mindent, amit tud. Nem a legerősebb láncszemet kell tovább izmosítani, hanem a leggyengébbet. Ebbe az akusztika is beletartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149040) fehér_ember válasza #98221312 (#149035) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amikor volt állványos dobozom és állványom is, próbálgattam a dobozok alá tüskét és "szilikonszerű" lábakat is. Nekem a mélyekre gyakorolt hatást tekintve az utóbbi jött be, ráadást úgy mégjobb lett, amikor a "gél" lábak alá filckorongot is tettem.
Ezt azért írtam le, hogy lásd, nem biztos hogy mindenkinél, minden esetben "tüske" a nyerő.
Amúgy a soundcare-rel még nem volt dolgom. Én pl. egy ilyen isoacoustics-ot tervezek venni a centerem alá; a kismértékű dönthetőség miatt is. Ezeknél is "gumiszerű perselyeket" alkalmaznak a távtartó rudak végeinél, és úgy látszik mintha a felfekvő felületeknél is az lenn. Persze tudom hogy felesleges és nem a legjobb egy ekkora teherbírású, de sajnos nincs másuk ami egy center alá is jól passzolna. Ha 1 db. állványos doboz alá valót tennék a center alá, akkor az csak a közepénél lenne (elég hülyén nézne ki)

[ Szerkesztve ]

(#149041) Quetz válasza fehér_ember (#149040) üzenetére


Quetz
őstag

Angol Arendal tulajdonos adam hall alátétet használ, a 27kg-os monitort fektette rá. Esetleg érdemes kipróbálni.

(#149042) #98221312 válasza BBéci (#149039) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi a választ!
Sajnos anyagi okok miatt az akusztikával nem tudok már többet foglalkozni, mivel ahogy már korábban leírtam, a kiszállási díj+mérés+az elemek költsége 200k körül lenne.

(#149043) Snoop-y válasza fehér_ember (#149040) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem ilyenek vannak alatta:

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#149044) Quetz válasza #98221312 (#149042) üzenetére


Quetz
őstag

Ha van lehetőséged, hogy saját magad megcsináld, akkor kb 5-6 ezer huf egy panel, airrock HD-val töltve, és egyszínű anyaggal burkolva. A 200K-t én nagyon soknak érzem.

(#149045) Dorian válasza #98221312 (#149042) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk nem is a kutyakozmetikus Robival, mint botcsinálta "szakértővel" kéne az ügyben egyeztetned, hanem vagy Fapacival vagy Fülelekkel.
Egy kisebb nappali akusztikai megoldása nagy valószínűséggel kijön méréssel együtt egy százasból. (Ebbe ne beleszámítva a vidékkel kapcs. + költséget, viszont kész panelek vásárlásával, nem pedig saját kivitelezéssel számolva)
Amíg ez nincs rendben, addig konkrétan teljesen felesleges mindenféle kábelekkel, alátétekkel, meg ilyesmivel vacakolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#149046) #98221312 válasza Quetz (#149044) üzenetére


#98221312
törölt tag

Egyeztetés után azt mondták, hogy a nappalimba min 7 elem szükséges lenne. Ami önmagában 100k körül van. Erre jönne rá a kiszállás, és a mérés.
Lehet nem pont 200, de 150-be biztos belekerülne. Házilagos megoldásokba nem szívesen mennék bele, őszintén szólva ekkora fan azért nem vagyok... :D

Jelen pillanatban elértem azt, hogy a gyári mikrofonnal történt mérés görbéje viszonylag elfogadható, komolyabb beszakadásoktól mentes görbét mutat.

Tudom, hogy ezt nem lehet alapul venni, hiszen csak az átlagolt hangnyomást mutatja, de a szobám ugye nem moziszoba, így kompromisszumokra kényeszerülök.
Az elhelyezés pl nem az igazi, és ezt megváltoztatni nem tudom. Ezen a mérés sem segítene...

Dorian: Van itt más gond is, mondjuk az, hogy az ülőpozició a falnál van, illetve az egész rendszer, és a hallgatói pozició 2 párhuzamos fal között van.
Továbba alig 2 méterre ülök a hamgfalaktól, elsőkörbe ezt kéne megoldani, ha tudnám..

Egyébként senki nem mondta idáig, hogy Robival nem érdemes foglalkozni..

[ Szerkesztve ]

(#149047) -KP- válasza #98221312 (#149046) üzenetére


-KP-
addikt

nekem tolna megyébe 24 ezer volt a mérés. Viszont az akusztika kezelése többet javított,mint bármilyen készülék meg kábelcsere.

A garázs cégekkel egyébként óvatosan. Az hagyján hogy orbitális GIK Acoustic meg Vicoustic koppincs minden 2. termék, de amikor a koppincsolót (!) lekoppincsolja a másik és szakértőnek adja el magát, miközben minden 2. hozzászólásából süt, hogy sík az egész témához, az már bicskanyitogató.

[ Szerkesztve ]

(#149048) #98221312 válasza -KP- (#149047) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nyílván igazatok van.. :K most már el is döntöttem, hogy a következő fejlesztés akkor ez lesz.. :)

(#149049) BBéci válasza #98221312 (#149046) üzenetére


BBéci
titán

Paneleket tutira magam, némi ezermester-baráti segítséget igénybe véve készítenék. Jelenleg is olyanokból van három darab. A szakszerű mérés a legfontosabb, utána akár egyesével készülhetnek a panelek, ahogy a pénzed, időd engedi. Ha 7 db kell, akkor 1-2 havonta összedobsz egyet, egy év alatt rendben lenne az akusztika.
Miért csak 2 m a hallgatói távolság? Annyira pici a szoba?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#149050) -KP- válasza #98221312 (#149048) üzenetére


-KP-
addikt

nyilván nem ilyen egyszerű. nekem olyan volt a szobám, hogy csupasz az összes fal. Szóval ide mindenképp kellett, mert 1,3 másodperces volt az utózengési időm, hatalmas kiemelésekkel meg beszakadásokkal tarkítva a mélytartományban. Ráadásul 20nm, szóval nem valami nagy.

Aki nagyobb szobával rendelkezik és szépen be van lakva a szobája, annak sokszor közel se ilyen rossz a helyzete. Legtöbbször pont azok huhognak a panelek ellen, akik egyébként szoba ügyileg a szerencsésebbek közé tartoznak, és nem tudják elképzelni se, milyen lehet annak, aki bizony a problémások közé tartozik.

Egyébként ha megnézed ezt a videót [link] szépen megmutatja hol vannak az elsődleges visszaverődési pontok. De van csomó cikk, meg videó ami taglalja ezt a témát. Ezt még megkockáztatom, hogy mérés nélkül is megcsinálhatod.

Egyébként pedig ettől a cégtől 27 dollárért meg lehet venni blueprinteket különféle elemekhez, főleg a basszus csapda terv iszonyat brutál.

https://www.acousticfields.com/product/all-in-one-diy-acoustic-treatment-build-plans-package/

Ráadásul van youtube csatornája is többszáz akusztikai videóval. Persze angol tudás elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.