Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) hétalvó válasza Toobee (#78000) üzenetére


hétalvó
addikt

a center ala gondolkom egy m6- os szettben, bedubelezem es olyan lesz mint a front, meg a dolest is tudom allitani.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78002) BBéci válasza hétalvó (#78001) üzenetére


BBéci
titán

Ameddig nem veszed ki a polcról, felesleges alátétekkel, lábakkal vacakolni. Csak a sz@rt passzíroznád. Saját tapasztalatom. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78003) tomic válasza hétalvó (#77978) üzenetére


tomic
addikt

Imádom ezt a fórumot.Mindenki mást mond. Ha a DAC topicban kérdezek akkor ott azt mondják,hogy mindenképpen ajánlott. Itt meg azt,hogy nem kell.ördögi kör ez. ;)
Ebayen a Twin lenne 120 euroért. Plusz ugye a kábel. Ha jól tudom kell egy SPDIF és ugye RCA. Kipróbálom saját magam,max eladom ha nem válik be.
Végfok és pláne OPPO,azt most kihagyom. Itt a nyár.Ezeknek az árából nagyon messzire el lehet menni nyaralni.
Egyenlőre ráállok a hangfal cserére és beszerzem az Elacokat. Remélem minden összejön.
Roteled eladtad?

phonecat Nem titok. 247

(#78004) hétalvó válasza tomic (#78003) üzenetére


hétalvó
addikt

igen eladtam, nem hazabeszéltem :)

lett helyette egy másik, de nagyon nem bánom, elsőre fel se tűnt mit kaptam, bemelegedett, kicsit bejáródtak a kábelei és mozin valami félelmetes amit csinál, mondhatnánk a dinamikát,hogy javult, de itt minden, emberi hangok tisztultak még sokat, zene nagyon kellemes lett. Néztük a 47ronint és csak hüledeztünk barátaimmal a hangokon az egységességen, összeállt nagyon. Pedig ők ismerték előtte is a cuccomat, hétvégi partiarcok nálam :)
kicsit kemény volt az elején, de csak sikerült kikábelezni a rendszerből. Sok,sok finom furutech rézdrót érkezett még amitől nagyon jó lett minden, a sky-t el is adtam.

Parasound A52-es a kis erőgép.

azért mondom, ha végfokozol, lehet nem olcsó, de annyi helyen bele lehet nyúlni a rendszer hangolgatni, hogy hihetetlen. azért érdemes egy jó hangfallal dolgozni, ami nagyon hisztis és érzékeny. Focal Electra :K

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78005) Tamoo válasza nuke7 (#77987) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy próbát azért szerintem megér, de nem biztos hogy jobb lesz mint az Arcam-é.
Nekem is az a véleményem, hogy ilyen kaliberű erősítők elé 100e fölött kezdődnek a DAC-ok amik érdemben hoznak is valamit.... és sajnos itt nagyon fontos a jó analóg összekötő is ami megint több tízezer. Ár/érték arányban nem éri meg ez a fejlesztés, én is azért építettem le, aztán az árából kb. vettem egy jó szubot.

[ Szerkesztve ]

(#78006) Dorian


Dorian
félisten

Csináltattam 7cm-es keményfa kockákat a center alá. Így a TV aljáig felér a center, tehát nincs akkora magassági eltérés a képhez vagy a frontokhoz képest. Hááát, baromi hülyén néz ki :D
Hangnak első blikkre vagyis hör-re :) jót tett, egységesebb a front oldal, belesimul a center hangja.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78007) envidia


envidia
csendes tag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Harman Kardon AVR355-ös dobozt. BD lejátszó hdmi signaljával semmi problémája, de ha a PC-t dugom bármelyik hdmi portra akkor csak villanásokra érkezik be a jel.. PC központú a szoba.. egy 82cm-es LG LCD-t használok monitornak, natív 60Hz, full HD felbontásban. A videó kártyám GTX260.

Fogalmam sincs volt e frissítve a firmware a HK-n.

Most direkt módon a tv-be van dugaszolva a pc és a hang digitális, illetve választhatóan analóg kimenetre van csatolva a HK-n.

Kérdésem az lenne, hogy ez az erőlködő hibája, vagy tudok valamit állítani a videó kártya beállításainál, hogy ne szakadozzon a hdmi signal úgy hogy a HK-n keresztül dugom össze a rendszert... valamit kihagytam volna esetleg szóljatok.. jó lenne megoldást találni rá.

Köszönöm

(#78008) Csabroncka válasza envidia (#78007) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lehet, hogy a videokártya driverben a felbontást át kell állítani HDCP kompatibilitásra vagyis a felbontás is 720p vagy 1080p legyen például 60 HZ-en, elvileg erősítő nélkül a TV natív felbontását simán át lehet vinni közvetlenül (de ahogy látom most így használod), utóbbi esetben tehát a natív nem megy át az AVR-en, próbáld ki tehát, hogy HDCP 1080p 60 hz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#78009) spiky03 válasza Dorian (#78006) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor az én fakockáim nem váltak be? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78010) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Kipróbáltam a surroundokat magam mögött. Fene tudja. Talán így jobb volt. De azért majd még futok egy-két kört.

Csak jó lenne az a plusz két csatorna hátra...

(#78011) devil-k válasza KisTücsök (#78010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is, csak sajnos fizikálisan nem megoldható. :(

- mozi bolondéria -

(#78012) Dorian válasza spiky03 (#78009) üzenetére


Dorian
félisten

Azokkal sajnos nem érzetem különösebb változást.
Valószínű, hogy a magasság számít -mármint, hogy amennyire lehet feljebb és a polctól "elemelve" legyen a center- és az újak 3x olyan magasak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78013) envidia válasza Csabroncka (#78008) üzenetére


envidia
csendes tag

[link]

a HDCP-t hogy állítom? Kicsit kukának érzem magam.. :)

[ Szerkesztve ]

(#78014) gorbep


gorbep
senior tag

hallott valaki már ilyet?

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#78015) Toobee válasza gorbep (#78014) üzenetére


Toobee
veterán

Ha jól emlékszem, akkor valamelyik Emo szub nem volt felkészítve az európai villamoshálózatra. Arra majd figyelj oda!

https://barbieripnk.hu/

(#78016) Csabroncka válasza envidia (#78013) üzenetére


Csabroncka
addikt

Elvileg arra szolgál, hogy automatikusan érzékeli (felismeri) a csatlakoztatott eszközt. 1080p 60-hz-el próbáld azt biztosan tudja az avr!

"in medias res"

(#78017) BBéci válasza Csabroncka (#78016) üzenetére


BBéci
titán

Az nem a HDCP, hanem a CEC.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78018) Csabroncka válasza BBéci (#78017) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nézd meg a képet (az előző hozzászólásban amire válaszoltam), azt hiszem az NVidia baromsága, nem jártam utána....

"in medias res"

(#78019) bajnokpityu válasza Csabroncka (#78008) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt nem értem. Intel esetén beállítom driverben, hogy fix 23Hz (23Hznek nevezi a 23.97xet), és csókolom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78020) BBéci válasza Csabroncka (#78018) üzenetére


BBéci
titán

Annyira apró, hogy egy betűt sem tudtam belőle kisilabizálni.
Azt viszont nem értem, mit kell a HDCP-n állítani?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78021) sakal83


sakal83
addikt

Nem tudom, hogy ehhez a fórumhoz tartozik, de egy ki segítséget kérnék:

Most készülök venni egy LED TV-t. A hangokért egy 2.1-es rendszer lenne a felelős, amely stereo erősítőre van kötve, ez csatlakozna a TV-re.

Ahogy nézem, az újabb modelleken nincs RCA kiemenet, így nem tudom rákötni.

Ahogy nézem, mindegyiken van fülhallgató kimenet. Ezzel lehetséges összekötni az erősítőt RCa-kisjack kábellel?

Stereoban képes lenne megszólalni a rendszer?

Az optika felejtős, mert nincs az erősítőn.

(#78022) MasterMark válasza sakal83 (#78021) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet, de nem lesz túl jó.

Inkább egy DAC.

Switch Tax

(#78023) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Marantz SR7005 vagy Denon AVR 4310? Úgy vélem egy kategória, esetleg nektek mi a véleményetek erről?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#78024) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Ma elhoztam a Denon 2809-t.
Kicsit tobb allitasi lehetoseg van mint a HK 255-n. :)

(#78025) #09634560 válasza sakal83 (#78021) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, Jack-2 rca kell hozzá. párszáz ft. Fülhallgatóhangerőt állitsd mérsékeltre.

(#78026) Sefter válasza Vikthor (#78023) üzenetére


Sefter
veterán

Szerintem legalább egy kategóriával jobb a Denon.
az a Malac a "kisebb" tesójához mérten 600x ,semmivel nem volt jobb.. 150k körül lenne a reális ára szvsz.
Pont ebben a kategóriában nézelődtem én is fél éve..

Psn ID: sefter_hun

(#78027) #09634560 válasza Vikthor (#78023) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én denonra szavazok.. bár marantz is megéri a meghalgatást, nincs mesze a két készülék egyímásatól.-

(#78028) Tamoo válasza Vikthor (#78023) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Add el azt a Denon-t ha állandóan ezen járatod az agyad. Legalább másnak jó legyen. ;]

(#78029) Vikthor válasza Tamoo (#78028) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mindig ott van a kisördög bennem, hogy a Marantz külseje jobban menne a HTPC házamhoz. Aztán megnyugszom idővel... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#78030) bajnokpityu válasza Vikthor (#78029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tényleg szép ház, kár lesz letakarni, hogy ne üssön el :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78031) Thuglife válasza Vikthor (#78029) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ezen járasd az agyad. :D

(#78032) Toobee válasza Vikthor (#78029) üzenetére


Toobee
veterán

Az nem oldható meg, hogy elhozod letét ellenében és fej fej mellett összeereszted őket?

https://barbieripnk.hu/

(#78033) bajnokpityu válasza Thuglife (#78031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ahogy elnézem,ugyanolyan idióta módon alakították ki a távokat,mint denonnak a 2távos megoldásánál. üljönleegyes. oké, egyszer kell mindent beállítgatni, de azért nemigaz, hogy az olcsóbb széria távja jobban használható,mint a nagyoké.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78034) Vikthor válasza Thuglife (#78031) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nézd, inkább legyen a HTPC ház és az AVR között ez a minimális külső difi és a projektor+vászon meg a prioritás. Majd egyszer rendezem ezt a dolgot is. :D Igazából csak elkap mindig a vágy, hogy na akkor ezt is rendezhetem végre már.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#78035) Sefi84 válasza envidia (#78007) üzenetére


Sefi84
senior tag

Egy gyári reset nekem segített a 760-nál... Próbáld ki!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#78036) dunkel válasza hétalvó (#78004) üzenetére


dunkel
őstag

Gratula :C
Most, hogy nem kell a pioból végfok, megvannak az analóg kábelek, lehet cserélni procira ;]

(#78037) forma69 válasza Gergőke88 (#78024) üzenetére


forma69
tag

Ma meg már árulod is? Mi nem jött be vele?

(#78038) hétalvó válasza dunkel (#78036) üzenetére


hétalvó
addikt

Itt jon a kerdes: mire? :)
Nagyon nem egyszeru.

Forma69: gondolom elinditott egy filmet :D

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78039) forma69 válasza hétalvó (#78038) üzenetére


forma69
tag

Ez még nem lenne elég indok az eladásra, viszont van egy kis árkülönbözet. :)

(#78040) Toobee válasza forma69 (#78039) üzenetére


Toobee
veterán

Jaj, de gonoszak vagytok :D

https://barbieripnk.hu/

(#78041) forma69 válasza Toobee (#78040) üzenetére


forma69
tag

Semmi rosszindulat, csak úgy feltűnt. Ha bejön, hajrá.... :K

(#78042) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Mint lathatod melyen a valos ar alatt volt fenn.
Mozira jobban bejon a HK hangzasvilaga ezert arulom.
Multkor ennyiert ment el egy leharcolt darab.
De nem kotelezo megvenni, lehet ennyiert venni x1000-s denont is.

[ Szerkesztve ]

(#78043) greike


greike
tag

Sziasztok! Ma voltam a mediamarktban Dali Lektor szettet nézni.Rossz az informàció,hogy 200eft a szett!!! Az 5.0 ott is 299999! A 200eft a hangfalpàrra vonatkozik ha veszel hozzà erősítőt simàn csak a pàr 279eft!

(#78044) nuke7 válasza Gergőke88 (#78042) üzenetére


nuke7
veterán

szép :P

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#78045) Tamoo válasza Gergőke88 (#78042) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fura, hogy a H/K-t tartod meg. Nekem eddig kb. a legjobb döntés volt amikor a 360-at 3808-ra cseréltem. Semmilyen tekintetben nem tetszett a H/K. De hát ízlések és ...

[ Szerkesztve ]

(#78046) Gergőke88 válasza Tamoo (#78045) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem sokat szamit hogy milyen dobozok vannak hozza.
Ha jol emlekszem akkor neked Dali volt hozza.
Nekem JBL ES doboz vannak rakotve.

(#78047) bajnokpityu válasza Gergőke88 (#78046) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pontosan. primare is tök jól működik Aurummal, miközben hitvány volt Dynaudiokkal. Amik meg királyok Rogue-vel :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78048) Tamoo válasza Gergőke88 (#78046) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na igen, így más tészta.

(#78049) Sefter válasza greike (#78043) üzenetére


Sefter
veterán

Soroksáron voltál?
Mert csak ott annyi, nekem pénteken csomagolták volna ha nálam a lé...
Nem központi akció van! De ma is megyek oda, lefotózom a tábláját ...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#78050) hétalvó válasza Gergőke88 (#78042) üzenetére


hétalvó
addikt

Mondtam, hogy beraktal egy filmet. Baratomnal ugyanez volt a helyzet. Pedig az egy 4310 volt hk460 ellen, denon ment is a haztol. Filmeken lapos volt.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.