Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166001) python1 válasza -KP- (#166000) üzenetére


python1
veterán

Nálam bármi megtörténhet, mint ahogyan látni is lehet. :DDD
Tudod nálam a szub nem az igazi, és nem csináltam neki felső -alsó vágást mielőtt mértem, és kb 3-4000 Hz -ig felengedte, úgy készítette a mérést.

[ Szerkesztve ]

(#166002) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

Két hangfal között vacillálok.Főként zenés filmekre hsználnám,de metál is előfordulna rajta többek között.
Ezek: PSB Imagine X2T vagy Elac 247.3
Az Elacnak magassabb a listaára, ezért gondolom magassabb kategóriát is képvisel,de nem tudom hogy ha egy kicsit zúzóssabb zenét kap hogyan viselkedne.

(#166003) -KP- válasza bodo753 (#166002) üzenetére


-KP-
addikt

Bedobok neked még egy nevet: Acoustic Quality Labrador 26. Ezzel biztosan tudsz zúzni, és jól is szól.

(#166004) bodo753 válasza -KP- (#166003) üzenetére


bodo753
tag

Köszönöm,de inkább szűkíteném már a kört :R

(#166005) BBéci válasza bodo753 (#166002) üzenetére


BBéci
titán

Totál más világ a kettő, ha választanom kellene, egyértelműen az ELAC-ra szavaznék. Nem itthon hallottam, nálam csak az egyik elődje a 247 BE volt, nagyon tetszett, szerettem. Viszont nem hallgattam rajta zúzós zenét, az nem az én világom, arra lehet, hogy jobb a PSB. Vagy az ELAC 249.3.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#166006) -KP- válasza bodo753 (#166004) üzenetére


-KP-
addikt

Amit ajánlottam neked, az elég komoly Scanspeak Vifa hangszórókészlettel rendelkezik, hangfalanként dupla 20 centis méllyel és dedikált középsugárzóval. Lehet rajta audiofilkedni, zúzni, mozizni, bármit. Csak a hangszórókészlete kb. 170.000 forintba kerül.

(#166007) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 4K, HDR, Dolby Vision tartalmú filmeket szeretnék lejátszani asztali PC-vel.

Nálam úgy néz ki a rendszer, hogy az asztali PC-vel játszom le a filmeket, ami HDMI-vel össze van kötve az erősítővel (Onkyo TX-NR 906), majd az erősítőből szintén HDMI-vel megy a kép a TV-be.

Az lenne a kérdésem, hogy az Onkyo TX-NR 906 erősítő képest továbbküldeni a TV-nek a 4K, HDR, Dolby Vision tartalmú filmeket, vagy a PC-ből egyből a TV-be kellene kötnöm a HDMI-t és a hangot külön az erősítőnek?

Köszi

(#166008) mpo válasza Pityke78 (#166007) üzenetére


mpo
veterán

Itt a specifikáció:
[link]
A hangokból sem tud mindent.
A tévéd tudja a Dolby Visiont?

Ha érted, akkor már elavult.

(#166009) VoidXs válasza Pityke78 (#166007) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az AVR lesz a szűk keresztmetszet, ezért két külön HDMI vagy splitter kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166010) Pityke78 válasza mpo (#166008) üzenetére


Pityke78
őstag

Igen, a TV tudja

(#166011) Pityke78 válasza mpo (#166008) üzenetére


Pityke78
őstag

Hangból nekem elég a DTS HD és a TrueHD, amúgy is csak 5.1-em van, nincs atmosom. :O

De ha jól értem, akkor a 4K film esetén kép tekintetében ki kell kerülnöm az AVR-t.
Ez a splitter hogy működik? Mert jelenleg be van húzva egy kb 10 m-es HDMI kábel, amit nem szívesen szednék ki, illetve nem is fér el mellette egy másik kábel.

Szóval nekem az lenne a legjobb, ha az erősítő előtt szét lehetne bontani a jelet és a kép menne a TV-be, a hang meg az AVR-be.

Van ilyen opció?

(#166012) VoidXs válasza Pityke78 (#166011) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, erre jó a splitter. 1 HDMI be, 2 HDMI ki, pontosan ugyanazzal a jellel. Csak találj olyat, ami átengedi a 4K DV-t.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166013) Pityke78 válasza VoidXs (#166012) üzenetére


Pityke78
őstag

Ha jól gondolom, akkor egy ilyen pont jó lenne, vagy ez nagyon gagyi? Csak mert holnap épp megyek a Media Markt-ba.

[link]

(#166014) #26944512 válasza Pityke78 (#166013) üzenetére


#26944512
törölt tag

Hiába mész a Media Marktba, ahogy láthatod egyik üzletben sem lehet átvenni.
Csak online lehet rendelni.

(#166015) Hohocali válasza Pityke78 (#166013) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ez csak HDMI 1.4-es. Nem tennék rá egy forintot se, hogy átengedi a DV / HDR-t. Meg a 4k/60Hz-et se. ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#166016) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Állandó téma volt a fórumon, hogy EQ-k fázisa így meg úgy rossz, és a végtelenféle elérhető EQ csak zavarta a képet, hogy melyik miképp nyúl bele, ha egyáltalán belenyúl. Szóval ma írtam nektek egy apróságot, amivel bármilyen EQ rajzolható (Equalizer APO-ban), összerakható bármilyen szűrőkből, majd ebből csinál egyetlen impulzust konvolúcióhoz, aminek a fázisa állíthatóan változatlan vagy minimális (a gyakorlatban sokszor igazából teljesen egyenletes). Ettől már nem csak a Cavern, de már a REW eredménye is használható fázisproblémák nélkül. További poén, hogy az alapbeállításon is részletesebb az export, mint magában Equalizer APO-ban. Jó szórakozást, klikk a képre letöltéshez.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166017) python1 válasza VoidXs (#166016) üzenetére


python1
veterán

:R

(#166018) mpo válasza Pityke78 (#166013) üzenetére


mpo
veterán

Ez fejlettebbnek tűnik:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#166019) Tamoo válasza VoidXs (#166016) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szuper köszi! :D De valljuk be a többségnek fogalma sincs mit kezdjen ezzel a gyakorlatban.
Ha van egy cavernből kiexportált konfigom (sima export to eq apo, crossoverrel), akkor van értelme még ezen áttolni? :F (gondolom nincs)
Egy-két gyakorlati példát tudnál írni, hogy az átlag usernek ezt mikor érdemes használni és milyen beállításokkal?

De ha jól gondolom, ez egy parametrikus EQ-t rajzol át valamilyen más formátumra?

[ Szerkesztve ]

(#166020) python1 válasza Tamoo (#166019) üzenetére


python1
veterán

Ha jól értelmezem az EQ okozta fázisproblémákat csökkenti?

(#166021) Tamoo válasza python1 (#166020) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Engem az érdekel, hogy a gyakorlatban hogy/mire/mikor érdemes használni.
Bedobtam neki az EQ fájlomat, hogy megnézzem mit kezd vele, de bezáródott tőle. Lehet baj hogy nem csak EQ-t hanem preampokat és delayt is tartalmazott?
Szóval VoidXs! :D Ami Neked valószínűleg magától értetődő, az nekünk nem feltétlenül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166022) VoidXs válasza Tamoo (#166019) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sima EQ APO-t nincs értelme, hacsak nem full részletességgel exportáltál. Ez leginkább arra van, hogy ha kézzel és filterekkel belenyúlsz, vagy REW EQ-t használsz, az ne legyen fázishibás, és megmaradjon a csatornák közti korreláció, feltéve, hogy a késleltetéseid helyesek. Nem csak parametrikus EQ-t, az összes REW filtert (preamp, delay, filter, graphic EQ) ismeri.

#166021Tamoo: Tippre azért omlott össze, mert túl nagy a delay, azt nem kezeli. Azért küldd el légyszi nekem is a fájlt, és akkor utána tudok járni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166023) python1 válasza Tamoo (#166021) üzenetére


python1
veterán

Egyelőre nekem még a PC-s processzálást is tanulnom kell, lemaradtam, most azért jön jól az anthem.

(#166024) python1 válasza python1 (#166023) üzenetére


python1
veterán

II. felvonás
Ma az új kalibrálás szerint, vagyis a vágások 80Hz-ra történő változtatásával Rabovics utolsó vérét néztem meg.
Azt kell mondanom, hogy tényleg kategóriát lehet ugrani, néhány ám fontos változtatással pl ilyen a helyiség akusztikai kezelése, vagyis a hanggátlása, DSP-zése. Itt ki is emelném a legnagyobb és egyben leghatékonyabb minőségi ugrást a hanggátlást. Tudni kell előjjáróban, hogy a mozira szánt nappali helyiség szomszédos a hálószobával, az elválasztó, határoló fal 10cm-es téglafal eredetileg, na én ezt teljes szélességében (5x2,6m) lezártam, egy másik könnyűszerkezetes fallal, amit hozott, minden várakozásomat felülmúlta. Esti szokásos mozim közben egyszer sem nyitott rám az asszony, pedig a szokásosnál jóval nagyobb hangerőn néztem, sőt már zavaró volt némely jelenetnél, még halkitottam is rajta. Szokott tanács lenni, hogy ha csak egy falat tudunk bevonni a hanggátlásba, akkor neki se kezdjünk, ez egyszerűen nem igaz, sőt mivel a hanggátló határoló fal könnyűszerkezetes, még a basszust is tökéletesre szeliditette. A következő szintlépés a helyes DSP-zés, vagyis a hangsugárzók szintbelövése, itt most olyan történt, amit kb soha nem tudtam meglépni, egyszer sem kellett hegyeznem a fülem, hogy halljam a dialógokat,de sohasem vált tolakodóvá, pedig kb -3dB el vette vissza az arc a szintjét, mondhatni teszik igy a mozi hangja.
A képet hagytam utoljára, pedig az is pontosan annyit ugrott kategóriában mint a többi változtatás, de ott még kell egy jó vászon, amit szintén körültekintően fogok kiválasztani.
Ennyi voltam mára. :)

(#166025) konigjanos válasza Pityke78 (#166010) üzenetére


konigjanos
senior tag

Én leegyszerűsíteném (vagy megbonyolítanám) egy plex server alkalmazással az asztali gépre, egy klienssel meg a tévére. Én így használom, a tv neten keresztül kapja az anyagot, az erősítő meg arc-on keresztül a hangot. és ez mellett töménytelen előnye van, olvass kicsit utána.

(#166026) Pityke78 válasza konigjanos (#166025) üzenetére


Pityke78
őstag

Ha jól értem, ez úgy működne, hogy a PC nem lenne összekötve a TV-vel, csak az erősítővel HDMI (Arc)-on keresztül? Így a TV a neten, plex server-en keresztül kapná a képet, az erősítőbe meg HDMI-n keresztül menne a hang?

(#166027) mpo válasza Pityke78 (#166026) üzenetére


mpo
veterán

Igen, ez egy szükségmegoldás, Plex vagy Serviio szolgáltatja a tartalmat a tévének, a hang a tv-ből HDMI-ARC-on keresztül megy az AVR-be.
A jó megoldás, hogy médialejátszó kapja a PC-től hálózaton a tartalmat, ez HDMI-vel csatlakozik az AVR-hez, az pedig HDMI-vel a tévéhez. Ebben az esetben a tévé csak megjelenítő és nem lejátszó, az AVR pedig minden hangot le tud játszani, amit ismer.
Ez nem lehetséges HDMI-ARC-on keresztül, a tévé korlátai miatt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#166028) konigjanos válasza Pityke78 (#166026) üzenetére


konigjanos
senior tag

Nem. A plex egy szervert csinál (amin keresztül a filmjeidet akár a barátaiddal is megoszthatod, meg távolról is eléred akár mobilon, tableten) a lejátszó maga a tévé. Ráadásul borítóval, szereplőkkel, nem úgy, mint dlna-n keresztül:
[link]

(#166029) python1


python1
veterán

Néhányan épitett szubot használnak vagy szeretnének, nagyon figyeljetek, hogy milyen végfokot használnátok hozzá!
Lehetőleg toroid trafóst használjatok a dampingfaktor miatt, tehát minél magasabb dampigfaktorral rendelkezik egy végfok annál jobban csillapitott lesz a szub hangszórója, kapcsi táposak ebben gyengék. Van a behringernél sokkal jobb alternativa! :K

(#166030) spiky03 válasza python1 (#166029) üzenetére


spiky03
veterán

Olyan is ami kezel 2 db szubot meg van benne DSP is?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#166031) python1 válasza spiky03 (#166030) üzenetére


python1
veterán

Végfokról beszélünk, tehát a szub kezelése mindegy , vágásról (DSP) inkább egy aktiv váltó, de lehet éppen DSP-s végfok is.
Bridge módban feleződik a damping faktor, érdemes ezt is szemelőtt tartani.

[ Szerkesztve ]

(#166032) ctrlaltdel13 válasza python1 (#166029) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van neve is a gyereknek???

Egyéb iránt erősítő terén, én úgy tudom (mondta nálam okosabb)zártnál a teljesítmény megléte a fontosabb, mint a csillapítás.

(#166033) python1 válasza ctrlaltdel13 (#166032) üzenetére


python1
veterán

Fogalmazzuk úgy, hogy a teljesitmény egy szám ebben az egyenletben a hatásfok sokkal fontosabb, és nem járnak kéz a kézben.
Egyszerű a tesztelés, 30Hz-5Hz tesztjel lejátszásakor figyeld, hogyan működik a menbrán, ahogyan haladunk a legalsó Hz felé, úgy kell lassulni a menbrán kitérésének, amennyiben leng szabálytalanul az a dampingfaktor (erősitő csillapitás) hiánya, és igen torz, erőtlen lesz a végeredmény, tehát semmit nem fog érni.
Nálam tökéletesen működött a nagy Bodorral az Ultimax, szerencsére 1ohmig stabil, és 3kw-nyi toroid dolgozik benne.
Természetesen neve is van, de ezt majd privátban ha érdekel, nem kedvelik itt az okoskodást "PA"-s vonatkozásban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#166034) ctrlaltdel13 válasza python1 (#166033) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát ha úgy jobbnak gondolod írd privátba, bár szerintem mások is kiváncsiak rá.

Gondolom az a/b osztályú.
Ha annyira az lenne a jó csak, akkor mások, vagyis majdnem mindenki miért használ D osztályt?
Nekik nem kell az alsó freki?

(#166035) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Pár kép újra, még sok minden hátra van, függöny, szövetes képeket szeretnék feltenni, csillapítást a hátsó hangsugárzók mögé....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#166036) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#166034) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, ezt akartam írni. Érdekes, hogy aki használja tök jól elvan vele. Bennem még csak a gondolat csírája sem fogant meg, hogy mást nézzek az XLS helyett a szubhoz.
Nem mondom, hogy nincs feljebb, de ha ez is tökéletesen megfelel, akkor minek.

[ Szerkesztve ]

(#166037) Quetz válasza python1 (#166029) üzenetére


Quetz
őstag

Amit mondasz, az magában nem állja meg a helyét. A damping faktor egy egzakt érték, mérhető, számítható. Különböző források 20-70 közé teszik a damping factort ami fölött már nem hallható, maximum mérhető a differencia. A Crown XLS sorozat legalább 200-as damping factorral rendelkezik és SMPS-t használ.

Audioholics - Damping Factor: Effects On System Response

Volume 1, Number 1, 1994 Speaker Primer, Revised July, 2003

(#166038) python1


python1
veterán

Hogy is fogalmazzak, mindig van feljebb, az osztályokat ne keverjük ebbe a kérdéskörbe, ez tisztán fizika, és bizony létező jelenség, csak kicsit messzebb kell nézni.
De ki min élvez, én nem rontom el senki játékát! :D

Quetz
A hangszóró mint egy dinamó működik, itt a 200Hz alatt van nagy jelentősége, felette valóban nem számottevő.Az erősitő tápolása ha nem kellően megépitett , képtelen csillapitani a hangszóró által generált elktromosságot, egyszerűen leng mint a győzelmi zászló.

[ Szerkesztve ]

(#166039) python1 válasza Quetz (#166037) üzenetére


python1
veterán

Kiegészités képpen az okosak azt mondják, hogy szubra még a 300 is kevés, főleg ha hidalod is, mert akkor feleződik ez az érték.
Na itt a talány a gykorlattal szemben. :F
Bár szobai körülményekre lehet más vonatkozik, bár pont ezekre a PA-s cuccokra igaz az állitás.
Mindegy, egyszer tényleg le lehetne már húzni a leplet, egy házi teszt keretében, ha már a zenekari profiknak nem hiszünk, akkor magunk győzödjünk meg róla. Sajnos nincs itthon crown xls végfokom, hogy élesben is megfigyeljem a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#166040) Dorian válasza python1 (#166039) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom mi a határ ahonnan nem hallhatò, de a 200 körüli dampingos korábbi erősìtőimhez kèpest a mostani 2000-es(!) nagyon sokkal jobb mèlykezelèsben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#166041) python1 válasza Dorian (#166040) üzenetére


python1
veterán

Ennyi.
Aszongyák 500felett már jó, alatta is van élet, de nem kell erőltetni szub meghajtására.
Pl egy Crown macro tech-nél, 20-100Hz-ig 8ohm-on 5000 damping van megadva.

[ Szerkesztve ]

(#166042) python1 válasza python1 (#166041) üzenetére


python1
veterán

Nem hiába adják meg ezeket az értékeket alacsony frekvenciákra, pontosan amiatt, hogy tudd mire számithatsz.Na most egy ilyen végfok, (nem mai drab) 100e forint körül mozog, első alternativa meg is van. ;)
Bocsánat az 1200-es szériaszámú, annak csak 1000 a dampingja.

[ Szerkesztve ]

(#166043) #26944512 válasza Ragadozó (#166035) üzenetére


#26944512
törölt tag

Szia, elképesztően jó, gratulálok!

Igazából ami nekem nem tetszik, remélem nem sértődsz meg: az a tv.
Gondolom ez egy Panasonic plazma lehet, aminek nem vitatom a képminőségét!
Viszont ami nem tetszik, az a mérete! Szerintem ide legalább egy 65"-ös lenne jó!

Egyébként ez 55"-ös lehet igaz? vagy 50"-es?

[ Szerkesztve ]

(#166044) VoidXs válasza python1 (#166029) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A valóban hatalmas damping már csak kapcsolóüzemű táppal érhető el, de ettől még az olcsók nem lesznek jók. Most kezdtek bejönni a virtuálisan végtelen csillapítású pro erősítők (millió/csatorna+ sávban), főleg a H osztályban dupla visszacsattal, és olyan jók, hogy az így kapott hangot vissza kell rontani, mert nem készült még hozzájuk anyag. Ugyanaz a hatás, mint amikor a 90-es vagy régebbi filmek/zenék az új, mindenben jobb erősítőkön sokkal rosszabbul szólnak, mert nem készítették fel őket ilyen nagy csillapításon való lejátszásra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#166045) python1 válasza VoidXs (#166044) üzenetére


python1
veterán

Azért kiváncsi lennék egy komolyabb darabra, tényleg cseszi a csőrömet a dolog.

(#166046) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Volt egy szabad órám, csináltam pár mérést, ki akartam próbálni egy-két dolgot.

Szemléltetés, hogy kb. mit lehet várni az EQ-tól (cavern) egy átlag nappaliban frekimenet terén.

Frontok, center full range EQ nélkül

Frontok, center full range EQ

+ amikor megkapják a szubot 100Hz-es crossoverrel.

[ Szerkesztve ]

(#166047) devil-k válasza Ragadozó (#166035) üzenetére


devil-k
nagyúr

Meg egy vásznat vetítővel. ;]

- mozi bolondéria -

(#166048) python1 válasza Ragadozó (#166035) üzenetére


python1
veterán

Jó lett nagyon, gratulálok!
És mihamarabb egy jó vetitőt szerezz be, ja a radiátort meg fesd le szép sötétre mint a fal.
Gergo322
Látom veszprémi vagy, majd ütközhetünk, nem sok erre a mozis haver

[ Szerkesztve ]

(#166049) #26944512 válasza devil-k (#166047) üzenetére


#26944512
törölt tag

Én egy 65" vagy 70" tv-t tennék ide mindenképpen!
Egyébként sem férne el olyan nagy vászon, mert ha minden igaz a képen látható tv 50" méretű! De lehet a 70"-es tv sem fér el! De kérlek mérd le, hogy mekkora fér el, kíváncsi vagyok! És mit tervezel, projektort vagy tv-t? :R

(#166050) Quetz válasza python1 (#166039) üzenetére


Quetz
őstag

Kik azok az okosok, akik ezt mondják? Toole szerint damping factor alapján választani erősítőt olyan, mintha szin alapján választanád ki, melyik versenyautó a gyorsabb. Más szóval a jó hang kritériuma a jól megtervezett és megépített hangszóró. nem pedig a magas damping factor. Toole-ról pedig azt hiszem elmondhatjuk, hogy elég hozzáértő a témában.

Annyit érdemes hozzá tenni, hogy a damping factor definíciója:
DF = hangszóró impedancia / végfok kimeneti impedancia
Ez alapján a DF frekvencia függő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.