Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Brandys válasza Ed Parker (#29996) üzenetére


Brandys
tag

Hát igen, az utód kissé karcsú lett belügyileg, amolyan "majdnem médialejátszó" szint. Látszik milyen rohamosan "megy össze" az új technológia/technika.

[ Szerkesztve ]

(#30002) BBéci válasza mp54 (#29994) üzenetére


BBéci
titán

Talán a sokpontegy sztereóra keverésével van baj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30003) mp54 válasza BBéci (#30002) üzenetére


mp54
senior tag

Van rajta 2.0 és 5.1 hangsáv és én a 2.0-t választottam...

(#30004) gyurczy válasza Brandys (#30001) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem feltétlen. Az Emotiva széjjelebb húzza a termékpalettát. Az U sorozatot lefelé, Az XPA marad, az XRP-t meg feljebb tolta.

(#30005) BBéci válasza mp54 (#30003) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudom, ezért kérdezem: szerinted külön mikrofonozták sztereóra és sokpontegyre is?

(#30004) gyurczy
Sajnos UMC-1 már nem kapható. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30006) gyurczy válasza BBéci (#30005) üzenetére


gyurczy
őstag

Használtban még elérhető. Heti rendszerességgel van ebay-en.

Mi bajod a kinti használt cuccokkal? Ebay eleve védi a vevőt, kint komolyan is veszik, megfingatják az embert, ha nem azt küldi amit vettél. Gari eleve a gyártóhoz szól akárhol is veszed, mindenképp ki kell postázni nekik. Alkatrészt nemigen küldenek, legalábbis a Totel-ben ezt mondta az ember.

[ Szerkesztve ]

(#30007) mp54 válasza BBéci (#30005) üzenetére


mp54
senior tag

Én úgy értettem, hogy esetleg az én vasam csinál a sokpontegy-ből rosszul sztereót...természetesen nincs külön mikrofonozás....

(#30008) BBéci válasza gyurczy (#30006) üzenetére


BBéci
titán

Itthonról vennék használtat, külföldről nem szívesen.

(#30007) mp54
Értettem én, nem vagyok annyira lüke. :N De a lényegen nem változtat, keverhették a stúdióban is vacakul. Ki kellene próbálni a sokpontegyet egy jó rendszeren sztereóra alakítani.
Mindegyik CD-vel azt tapasztalod, amit leírtál?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30009) Dorian válasza mp54 (#30007) üzenetére


Dorian
félisten

Tégy bele egy eleve sztereó CD-t, azzal milyen a tér?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30010) Toobee válasza Ed Parker (#29952) üzenetére


Toobee
veterán

Néztem ott is, első körben veszteségmentes, alternatív megoldás érdekelne.

https://barbieripnk.hu/

(#30011) Sefter válasza Brandys (#29975) üzenetére


Sefter
veterán

nem értem ezeket miért nem teszik fele ekkora házba..:F
az nem lehet szempont, hogy "szabvány" méret, mivel egymásra úgysem illik pakolni, ha meg külön polcon van akkor a kisebb ház előny (akár 2 eszköz is elfér egymás mellett...)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#30012) TCr válasza Sefter (#30011) üzenetére


TCr
veterán

Mert hőt termelnek és a gyatra hűtés miatt valószínűleg megsülnének.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30013) Tamoo válasza TCr (#30012) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kétlem, hogy ez az oka. :D inkább a design.

(#30014) bajnokpityu válasza Sefter (#30011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

USAban nehezebb a kisebb dobozos cuccokat eladni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30015) TCr válasza Tamoo (#30013) üzenetére


TCr
veterán

Mondjuk a szóban forgó eszköznél nyilván nem az volt a cél, inkább a többi eszközhöz való illeszkedés. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30016) Brandys válasza TCr (#30015) üzenetére


Brandys
tag

+1

(#30017) nuke7


nuke7
veterán

Hello,

Yamaha rx-v1600 mennyivel jobb mint egy pio Vsx-818..?
Megéri cserélni? ( ráfizetéses )
Focal-al jobban szólhat..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#30018) Vasy09


Vasy09
őstag

Találtam egy ilyet: http://www.amazon.com/gp/product/B003KPBRRW/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

Ha minden igaz, ez lan-on keresztül tudja továbbítani a gépnek a wifi jeleket! :) Megerősítene valaki benne, hogy ez pl a Denon erősítőkhöz is jó (mondjuk egy AVR-1912-höz)? Próbálgattam utánanézni, de nem találtam konkrét választ! :(

Gamertag: Vasy09

(#30019) gyurczy válasza Vasy09 (#30018) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha minden igaz, ez lan-on keresztül tudja továbbítani a gépnek a wifi jeleket!

Hogy mit csinál?

(#30020) Vasy09 válasza gyurczy (#30019) üzenetére


Vasy09
őstag

Azt akartam mondani, hogy ezzel képessé lehet tenni a nem wifis ezközt wifissé! A LAN csatiba kell bedugni a kábelt, és elvileg onnan már megy is wifin keresztül a szerkezet! :)

Gamertag: Vasy09

(#30021) gyurczy válasza Vasy09 (#30020) üzenetére


gyurczy
őstag

Éééértem! :)

(#30022) Tamoo válasza Vasy09 (#30020) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most házimozizni akarsz vagy hálózatot építeni?

A kérdésedre: Nem valószínű, hogy lesz aki konkrét választ tud adni.

[ Szerkesztve ]

(#30023) Vasy09 válasza Tamoo (#30022) üzenetére


Vasy09
őstag

Házimozizni, de ahogy írtam is, az internetrádió fontos lenne, wifin! :))

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#30024) pr0bi válasza Tamoo (#30022) üzenetére


pr0bi
senior tag

Wifin keresztül házimozizni. :DDD

(#30025) #09634560 válasza MALK (#29995) üzenetére


#09634560
törölt tag

Popcorn HDMI milyen hangjelet ad ki? Bitstream,raw vagy passtrough legyen.

(#30026) Vasy09 válasza pr0bi (#30024) üzenetére


Vasy09
őstag

Az sem lenne rossz! :C

Gamertag: Vasy09

(#30027) BBéci válasza nuke7 (#30017) üzenetére


BBéci
titán

Merj nagyobbat álmodni! Jobb, de nem annyival, hogy hosszú ideig elégedett legyél vele és úgy hallgass zenét, nézz filmeket, hogy közben nem vágysz jobb gépre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30028) #09634560 válasza pr0bi (#30024) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézd: nem tudom mennyire áll nálatok élén a pénz de 20 méter LAN kábel 2000 ft. körül kijön nálunk. Ennél a wifi drágább.

(#30029) gomzol válasza mp54 (#29994) üzenetére


gomzol
tag

Találtam hozzá egy jobb linket, ha szabad. :)

(#30030) MadKet válasza BBéci (#29967) üzenetére


MadKet
tag

Abszolút igazad van, hogy nem a ficsőrök kell hogy eladják az erősítőt, számomra is a hangminőség fontosabb. Nekem a Wi-fi nem éppen lényeg, ez nem is írtam hogy az lenne, csak az ARC-t írtam kitételnek, mert HDMI -n lenne kötve a tv-re.

A Pio VSX-922-t meg éppen azért kérdeztem, mert az említett tesztben a Denon AVR-2113 -al lett összehasonlítva, és a Pio hangminősége volt a jobb. (bizonyos esetben pedig az Onkyo TX-NR515 -nél is jobb ha jól emlékszem)

De félreértés ne essék, a hangminőség a legfontosabb, csak emellett még legyen ARC is, számomra ennyi a kitétel.

Egyébként pedig köszi szépen az eddigi tanácsokat is mindenkinek.

(#30031) Vasy09 válasza #09634560 (#30028) üzenetére


Vasy09
őstag

Ebben maximálisan igazad van, csak nálam a szoba sajna olyan kialakítású, no meg a router is olyan helyen van, hogy a kábel elvezetése elég macerás lenne, mindamellett, hogy elég szembetűnő lenne! És persze nem utolsó sorban két ajtón is keresztül kéne vinnem! :( Na mindegy, akkor nézelődöm tovább. Csak azért bátorkodtam erre is rákérdezni, mivel így esetleg a denon is labdába rúghatna! :)

Gamertag: Vasy09

(#30032) #09634560 válasza Vasy09 (#30031) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ugy tudom a denonhoz kapható wifi dongle.

(#30033) mp54 válasza BBéci (#30008) üzenetére


mp54
senior tag

Mindegyik CD-vel azt tapasztalod, amit leírtál?
Igen.

(#30034) mp54 válasza Dorian (#30009) üzenetére


mp54
senior tag

Tégy bele egy eleve sztereó CD-t, azzal milyen a tér?
Ugyan az...

(#30035) BBéci válasza MadKet (#30030) üzenetére


BBéci
titán

Az ARC-t teljes mértékben helyettesíti a tévék optikai kimenete, én azt szoktam használni, most is be van kötve.
Akkor vegyél új erősítőt, ha sok a kidobnivaló pénzed és nem szeretnél ugyanannyiért 1-2 kategóriával jobb hangot.

(#30033) mp54
Lehet a lejátszó hibája is, de mielőtt tovább találgatnánk, tedd egymástól 3 méterre a hangdobozokat és iktasd ki az Alcest. De ne egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30036) MadKet válasza access_denied (#29993) üzenetére


MadKet
tag

Nem biztos hogy lesz lehetőségem meghallgatni mindent amit szeretnék, de először is leszűkíteném a kört egy pár modellre, ahogy mondod, főleg tesztek és vélemények alapján (az angollal nincs baj:)) Aztán ha megvan(nak) a kiszemeltek, akkor esetleg nekiindulni és meghallgatni. Persze közben a használt is jácchat ugyanúgy. Mintha úgy olvastam volna hogy a Pio menüje+távirányító ami a gyenge pontnak nevezhető, de igazából mivel a hangminőségre jót írtak, ezért ezek annyira nem befolyásoló tényezők :)

(#30037) MadKet válasza BBéci (#30035) üzenetére


MadKet
tag

Nincs sok, éppen ez az :) Nézegetni fogom a használt piacot is, aztán ha találok valamit akkor kérdezek hogy megéri-e.

(#30038) Vasy09 válasza #09634560 (#30032) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi, megnézem azt is! Akkor még egy olyan kérdésem lenne, hogy összehasonlítva az onkyo tx-nr616-tal, illetve a pioneer vsx-922-vel a denon-nál mi jöhetne szóba? Az AVR-1912 milyen? Olvastam róla teszteket, s arról is jókat írtak. Ja, és használtban, ami még garis, mit érhet? Csak mert most lenne egy 80körül! :)

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#30039) BBéci válasza Vasy09 (#30038) üzenetére


BBéci
titán

Az AVR-2313, mert a 2113-nál lényegesen jobbnak bizonyult a Pio 922.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30040) Vasy09 válasza BBéci (#30039) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen. Már nézem is! Megnéztem azt is amit múltkor mondtál (denon avr-3808). Itthon nem igazán találtam, viszont ebay-n lenne. De ott valami olyat is írogatnak, hogy avr-3808A! Valamiféle upgrade-ről beszélnek! Ez mi pontosan? Csak azért, mert ebből találtam párat! :)

Gamertag: Vasy09

(#30041) Tamoo válasza Vasy09 (#30040) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. még ez is itt van 165e-ért (szerintem 160ért is odaadja) Yamaha RX V3800
Ilyeneken érdemes gondolkozni... Szégyen, hogy még nem vitte el senki. :D

(bár nem olvastam vissza miket kötnél rá, ha írtad egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

(#30042) BBéci válasza Vasy09 (#30040) üzenetére


BBéci
titán

Az A változatot érdemes megvenni. Audyssey Dynamic Volume, az analóg videojel konvertálás, HDMI-CEC került bele, más nem jut eszembe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30043) Pepszi válasza BBéci (#29972) üzenetére


Pepszi
tag

VLC helyett mit érdemes?
Előtte főleg bsplayert használtam, de az nem boldogult rendesen az m2ts-sel, de ez már mindegy, mert átkonvertáltam mindet mkv-ra.

(#30044) BBéci válasza Pepszi (#30043) üzenetére


BBéci
titán

XBMC-t, esetleg MPC-HC-t.
Feleslegesen konvertáltad, inkább normális lejátszó programot kellett volna beszerezned. Vagy megpróbálkozni a .ts-re átnevezéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30045) pr0bi válasza #09634560 (#30028) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ezt biztos nekem szántad? Nem én építek hálózatot.

(#30046) Pepszi válasza BBéci (#30044) üzenetére


Pepszi
tag

A konvertálást igazából a TV miatt csináltam mert így szépen viszi a beépített mediaplayer.
Persze megtartottam az eredeti m2ts-t is.

Köszi a segítséget, megnézem ezeket a lejátszókat.

(#30047) BBéci válasza Pepszi (#30046) üzenetére


BBéci
titán

A .ts kiterjesztésű filmeket már a 2009-es, B sorozatú Samsung tévékbe épített lejátszók is simán vitték.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30048) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Hangnyomásmérővel rendelkező fórumtársat keresek, aki Szfvár környéki és kölcsönadná.

(#30049) Dorian válasza ginola (#30048) üzenetére


Dorian
félisten

Okostelefonra le lehet tölteni ilyen alkalmazást.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30050) M_AND_Ms válasza Tamoo (#30041) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én pl.: azért nem vettem meg, mert helyette az 1800-as vettem, ami szinte ugyanez csak nincs benne net elérés, a zónák nem tudnak videót és némileg kisebb a teljesítménye.
Ezek nekem nem értek meg plusz 50 ezret.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.