Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Ed Parker válasza BBéci (#30980) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A papír mindent elbír.

A sok bullshitet is amit olvasni a neten ezekről. :)
Nekem is van ilyen qed kábelem, teljesen jó es olcsó is.

(#31002) Kobe válasza BBéci (#30996) üzenetére


Kobe
veterán

3dt nagyon ritkan nezek, kulso lejatszot meg nem veszek, mivel egy eleg komoly multimedias noti van 24/7ben a tvre kotve, mindent azon keresztul tolok a tvre

A kerdesem epp arra iranyult volna h van e kismeretu de minosegi hangfalszett ami ekkora mretre megfelel. Tornyokat 2-300e ert tuti nem fogok venni, egyreszt mert el sem fer masreszt akkora helyen a hangero 10edet sem tudnam kihajtani

[ Szerkesztve ]

(#31003) TCr válasza Tamoo (#30973) üzenetére


TCr
veterán

Ugye nem gondolod, hogy azt hittem, hogy a kialakításuk miatt lehet hangminőségbeli különbség közöttük?
Azért kérdeztem, amiket utána Gyurczy leírt, a "beilleszthetőség" miatt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31004) Tamoo válasza TCr (#31003) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De gondoltam, mert mért is ne lehetne! :DDD
Nekem Z dugó csak a centernél van, de azt bedugni alig lehetett. Megszorult rendesen. Na ott tuti jó a kontakt.

(#31005) #09634560 válasza Kobe (#30990) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha uj kell akkor Onkyo HTR 558/578 éa hozzá a linkelt JBL SCS178. vagy Onkyo HT-S 5505 de az mindenképp hangfal-upgrade-re szorul (erre magad is rájössz majd). Tehát mindenképp hozzá kell pótolnod.
Hangerő kérdéshez: minél jobb kategória, annál joban szól halkabban igy kis helyre éppen joban megéri erősitőből jobb kategóriát venni (oximoronnak tűnik, de ez van) tehát inkább létjogosult jobb erősitő, állványos polchangszórókkal.

(#31006) #09634560 válasza Fail3D! (#30995) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen érdemes erősitőt váltanod, hangdobozokkal együtt, több lépésben, ha anyagiak korlátozottak.

(#31007) gomzol


gomzol
tag

Ha esetleg még nem volt: Pio A/V Outlet.

(#31008) kapaca76


kapaca76
tag

Sziasztok!

Pioneer BDP-150, vagy Panasonic-BDT-220/BDT-320 blu ray lejátszót tervezek venni.
Ehhez érdemes sztereó erősítőt, ill. hangfalakat venni, vagy pedig mindenképpen az 5.1-es a javasolt?

Kösz!

(#31009) gomzol válasza kapaca76 (#31008) üzenetére


gomzol
tag

Szerintem elsődlegesen a jellemző felhasználási cél a döntő.
Ha filmek, akkor természetesen 5.1, zenére viszont elég lehet a sztereó is, de ezek elsősorban a házimozizáshoz készültek.

(#31010) xtremetuning válasza MunezXBK (#30937) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Napi szinten több órát forrasztok, de 300 fokos pákával még sosem olvadt meg"

Akkor komoly problémád lehet a pákáddal...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31011) kapaca76 válasza gomzol (#31009) üzenetére


kapaca76
tag

Kösz!
Sztereóban melyik ajánlott (alsó, ill. közép ár kategóriában)?

(#31012) cintula187 válasza gomzol (#31007) üzenetére


cintula187
addikt

Az akciós árukon a bdp-150 egy ezressel drágább mint máshol a sima ár :) :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31013) gomzol válasza kapaca76 (#31011) üzenetére


gomzol
tag

Az érdemi válaszadás lehetőségét inkább meghagyom a szakiknak. :)

(#31014) Patice válasza xtremetuning (#31010) üzenetére


Patice
nagyúr

Már nem akartam válaszolni erre, mert csak tippeltem a hőmérsékletet. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31015) MunezXBK válasza xtremetuning (#31010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább forrasztó állomás és semmi gond nincs vele. ;)

(#31016) xtremetuning válasza MunezXBK (#31015) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor az én Welleremmel van baj, amit fokonként tudok állítani, és 225-nél már forrasztok vele a tűheggyel... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#31017) MunezXBK válasza xtremetuning (#31016) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Forrasztó állomást is fokonként lehet állítani. De biztos az enyém rossz, műszerész ismerős is 365 fokon forraszt, Wellerrel. De hagyjuk a témát, kicsit OFF.

Inkább arról beszéljünk, hogy HDMI-n miért csak sztereót tudok varázsolni? :W

(#31018) cekkk válasza MunezXBK (#31017) üzenetére


cekkk
veterán

(#31019) MunezXBK válasza cekkk (#31018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Végig. Viszont ezek szerint átsiklottál az eddigi hsz-eimen.

Max. az első hangig lesz DD, utána visszavált sztereóra.

De úgy látom inkább marad az optikai, nem lesz megoldás a problémára.

(#31020) cekkk válasza MunezXBK (#31019) üzenetére


cekkk
veterán

On the Xbox, you have to go to Settings -> Console Settings -> Display -> Display Discovery. Then, make sure that Display Discovery is turned OFF. This is very important. Your system will need to reset after these changes. Then you have to go back and re-set your HDTV settings manually as it defaults to 480P. You can tamper with all the settings to get it how you want it to be at this point.

Ez is meg volt?

Persze, mert nekem már nincs xbox, így nem izgat a téma ;] ;)

(#31021) mp54 válasza Toobee (#30979) üzenetére


mp54
senior tag

kis Rotelt
Milyened van?

(#31022) MunezXBK válasza cekkk (#31020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R Nem értem, hogy elsőre miért nem működött, de az a lényeg, hogy most már jó. Megasok THX. :R

(#31023) cekkk válasza MunezXBK (#31022) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor most mitől is javult meg? :D:D

(#31024) MunezXBK válasza cekkk (#31023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább az a kérdés, hogy eddig miért nem ment? :U De közben rájöttem, hogy valamelyik HDMI kábel is okádék.

(#31025) nuke7 válasza BBéci (#30996) üzenetére


nuke7
veterán

:D gondoltam, hogy ezt írod majd :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#31026) Fail3D! válasza nuke7 (#31025) üzenetére


Fail3D!
addikt

viszont azt ertem, hogy egy ilyen stellit rendszer xar, dehogy hogy a 100-150k bol kirakott uj aron vett hangsugarzos rendszer is szinten kritikan alulinak titualtok az mar durva:) ertem en hogy sok kagetoria van es a legjobbat probaljatok ajanlani, de valami rangsorolas nem artana azon kivul hogy 100k rendszer xar. es kritikan aluli...:) irtam en is hogy erzem a kulonbseget a z5500 es a mostani rendszer kozott es erzem, hogy lehetne ennel meg jobbat kihozni, de amikor az 1-2 eves 100k-s hangszett is xar elbizonytalanodom:)

(#31027) nuke7 válasza Fail3D! (#31026) üzenetére


nuke7
veterán

a 606-os már érhet valamit, annex-ben a multkor 100-150között hozhattam volna el az 5.0 :U(multkor - amikor hangfalakat nézegettem, mielőtt a focal lett)

https://youtube.com/user/nuke7

(#31028) Toobee válasza mp54 (#31021) üzenetére


Toobee
veterán

Adatlapomon láthatod (a végfokot értettem kis Rotel alatt).

https://barbieripnk.hu/

(#31029) Fail3D! válasza nuke7 (#31027) üzenetére


Fail3D!
addikt

100-150k 5.0 erhet valamit:DD azabaj muszaly titeket kerdezni mert ti ertetek hozza:) de durva hogy itt olyan penzek ropkodnek, hogy sirok:) oke hogy gepbol, tv bol draga cuccokat vesz az ember, de amibol ezekszerint jo hangcuccot kilehet rakni az mind2 cucc ara egyben:D de amugy pl a 606-os az mar egy eros kozepes szint vagy csak surolja a kozepet? erosotiokben pl mi a kulonbseg? mert ok hdmi kiveizetes illetve sok fele egyebb kivezetes, de mihatarozza meg egy erositoben hogy jo hangot adjon ki? kornkretan valami chipet keressek? mert dts,dd-t mind1ik tud...

(#31030) BBéci válasza MunezXBK (#31017) üzenetére


BBéci
titán

Nem az volt a kiindulás, hogy hány fokon forraszt valaki, hanem a forraszanyag olvadáspontja. Az teljesen rendben van, hogy 365 fokos pákával dolgozik az ismerősöd, nem Ő az egyetlen, de nem azért, mert csak ott olvad az ón vagy bármilyen anyag. Az a hőfok teszi számára lehetővé a legprecízebb munkát, az vált be.

(#31029) Fail3D!
A 606 is csak éppen elfogadható kategória, a belépő osztályba tartozik. A közép mondjuk DALI Ikon, Focal Chorus.
Az erősítők hangminőségét illetően még a trafó tekercselése és a kondenzátorok márkája is számít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31031) Pepszi válasza Fail3D! (#31029) üzenetére


Pepszi
tag

Használt cuccokból 100-150 -ért simán lehet olyat összerakni, ami átlag felhasználó igényeit kielégíti.
Én mostanáig vidáman használtam mozizásra onkyo tx-ds484 erősítőt jbl és videoton hangfalakkal és nem zavart (csak a zenei része). Az egész cucc nem ér 100 ezret sem.

Viszont van összesen 4 bicajom ennek sokszorosáért, pedig a 20 ezer forintos teszkósnak is két kereke van és gurul, dehát mindenkinek megvan a saját baja :)

(#31032) Kobe válasza BBéci (#31030) üzenetére


Kobe
veterán

Ez ok csak az embernek a topikot olvasva az a benyomasa tamad hogy egy korrekt 5.1-et osszerakni voltakepp burzsuj mulatsag, es kb csak az arab sejkek engedhetik meg maguknak...holott ugye nagyon nem ez a helyzet, manapsag aki lapostvt vesz az altalaban hozza tud rakni egy hasznalhato szettet elfogadhato aron. Csak hat akarki teved ilyen szakmai topikba, annak altalaban kivul az alabbi sarkallstos tanacsok kerulnek kiosztasra : "mennyi a keret , mennyi volt a tv? Szorozd meg 5tel! Na akkor megkaptad az altalunk beleposzint legaljanak nevezett kategoriahoz kozelito darabot"

Ez kicsit lyan mintha valaki hetvegi bevasarlasra keresne egy olcso kombit 4-500ert en meg foggal korommel ajanlanam neki a 20 milkos 200 pacis 2 ajtos camarot.

[ Szerkesztve ]

(#31033) Fail3D! válasza Pepszi (#31031) üzenetére


Fail3D!
addikt

bickli az mas:) bar ott is el lehet szalni de szerintem 100k t boven jo biciklit lehet kapni a hobby szint kielegoiteserre es ott azert a minoseg hogy nem megy tonkre fel ev alatt... szgepnel tisztaban vagyok hohy feljaszanalastol fuggoen mennyit erdemes aldozni ra, de itt nem latom at azokat a komponenseket amitol jo lesz.. de nem is celom jogy megertsem:) csak nagyabol haar keresgetek lassam mit nezzek, a marka ezelszerint nem a jamo..:) de nem akarok pl feleslegesen draga erositpt se venni ha pl csak 200k hangfalnal jelentkezik a lenyegi kulonbseg, pl vid kartyanal se fizetek ki 10 fps t 30k t:) valami ilyesmi szinten akarom latni erteni itt a kulonbsegeket.

(#31034) Ed Parker válasza Pepszi (#31031) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt elfelejteted odaírni hogy max 45kg-ig gyerekeknek, afelett életveszélyes.
Pár vázat már láttam eltörni, 20ezer Ft-ba 2 jó gumi kerül a cangára:)

(#31035) sting2 válasza Ed Parker (#31034) üzenetére


sting2
addikt

Az utóbbi időben felfigyeltem arra a jelenségre, miszerint akármit kapcsolok ki vagy be a rendszerbe, legyen az erősítő vagy akár kis lámpa a Tv mögött, hogy a Sub láda ilyenkor dübög egy rövidet..
Külön aljzatban van bedugva...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#31036) Ed Parker válasza sting2 (#31035) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Es mi a baj ezzel?

(#31037) kabar


kabar
senior tag

Miután úgy néz ki a használt Yamit elbuktam, nézelődök az új piacon is egy kicsit (+külföldi e-bay). Van valami kialakult álláspont az RX-A810 vagy RX-V773 részlegen? Bár erősen foglalkoztat a Marantz 6007, Onkyo818 és Denon 2313 is. Mennyire barátai ezek az JBL ES-eknek vegyes használat esetén?
Köszi

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#31038) Gergőke88 válasza kabar (#31037) üzenetére


Gergőke88
addikt

JBl ES mellé egy H/K is jó választás lenne. (360-460 esetleg nagyobb)

(#31039) TCr válasza Ed Parker (#31036) üzenetére


TCr
veterán

Gondolom zavarja.
Engem is zavarna.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31040) nuke7 válasza Fail3D! (#31029) üzenetére


nuke7
veterán

azt nem érted szerintem, hogy nagyon magasan van a kategória teteje és ezért a középkategória sem 100k-nál kezdődik.
a 606 filmre neked már nagyon jó lenne - nyilván ha még nem hallottál jobbat.

erősítőben tuti olyan néznék a helyedben amin nincs hdmi - és olyan 50-60 körül. (nyilván régebbieket)
azok már egész tudnak szólni szerintem. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#31041) Ed Parker válasza TCr (#31039) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam is puffan egyet a sub kikapcsolásnál, de nem foglalkozok vele.

(#31042) i@lex válasza Kobe (#31032) üzenetére


i@lex
őstag

+1

(#31043) Fail3D! válasza nuke7 (#31040) üzenetére


Fail3D!
addikt

van hamgreszerem erositom, most vettem nemreg hasznaltan, cdak hozzatok kevesbe ertok aztmondtak vegyem ezt ez mar a kozepkategoria... na ezert jottem ide erdeklodni:) ami most. van erositom megjeleneskor kozepkategoria volt szerintem, de lecserelnem jobbra ha az annyival tobbet tudna es nem a hdmi kivezetes miatt... yamaha 359

(#31044) nuke7 válasza Kobe (#31032) üzenetére


nuke7
veterán

az teljesen igaz, hogy egy jó 5.1-hez rengeteg pénz kell. ez nem titok, ez tény.

ilyennel viszont még nem találkoztam:

"mennyi a keret , mennyi volt a tv? Szorozd meg 5tel! Na akkor megkaptad az altalunk beleposzint legaljanak nevezett kategoriahoz kozelito darabot"

:N

https://youtube.com/user/nuke7

(#31045) Sefter


Sefter
veterán

Heco vitas 700 szettet Dali Concept 6-ra megéri cserélni?
vagy nézelődjek "feljebb" ?
azt tudom hogy jobb...de SOKKAL?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#31046) MunezXBK válasza cekkk (#31023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pontosítok...nem javult meg. Következő bekapcs.-nál újra sztereót ad csak.

Ugyanúgy végig kell zongorázni, akkor újra DD jön. :W

Nem jó ez így. :(

(#31047) i@lex válasza nuke7 (#31044) üzenetére


i@lex
őstag

Gyakorlatilag 300-350-ből olyan rendszerem lett, hogy napjában 23-xor takarítok fel magam után, mert lefosom a bokám.

Hajlamosak vagytok azért túlzásokba esni, na. :)

(#31048) nuke7 válasza i@lex (#31047) üzenetére


nuke7
veterán

használtan ennyiből egy középkategóriás cucc kijön, ami nagyon-nagyon jól szól - ha még nem hallottál jobbat. (csak Bbécit tudom idézni)

ezért modntam, hogy a 606 jó választás lehet mozira, ha jó áron hozzá tud jutni.
nem a túlzásokról van szó, hanem a szövegértelmezésről :U

(#31049) Tamoo : :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#31049) Tamoo válasza i@lex (#31047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak irigyelni tudlak.

(#31050) i@lex válasza nuke7 (#31048) üzenetére


i@lex
őstag

Nincs itt semmiféle szövegértelmezési probléma.
Mániákusok vagytok, sokan már az egészséges szint felett. :)

Tamoo: Ennyit számít ha az embernek nincs lakáshitele. :D Mert amúgy a feleségem és én is ötjegyű összegű fizetéssel rendelkezünk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.