Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) cintula187 válasza JohannZimu (#32000) üzenetére


cintula187
addikt

Tehát 100mbiten megreccenhet egy BD50 ISO simán?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32002) cekkk válasza Ed Parker (#31995) üzenetére


cekkk
veterán

Minden újdonság drága és ki kell fizetni érte az extra pénzt :)

cintula187

Ha szar a lejátszó vagy a routered akkor igen. egyébként meg nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32003) cintula187 válasza cekkk (#32002) üzenetére


cintula187
addikt

PL. az említett router tplink 741 es és HD Dune 102?

Ilyen esetre amúgy egy nem menedzselhető switch is megteszi?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32004) JohannZimu válasza cintula187 (#32001) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Igen. Milyen eszközök lennének hálózatba kötve? Nekem volt 100 Mbps ethernet porttal rendelkező NAS-om, ami már egy magasabb bitrátájú mkv fájl lejátszásakor sem tudta akadás mentesen kiszolgálni a lejátszómat.
Mivel most építkezel, nem sokat kell rádobni, és később nem kell vele foglalkoznod.

(#32005) cintula187 válasza JohannZimu (#32004) üzenetére


cintula187
addikt

Terv: nem hálózati av receiver
pio bdp150
hd dune 102
PC

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32006) cekkk válasza cintula187 (#32003) üzenetére


cekkk
veterán

Azt kérdezd meg, a lejátszós topikban, hogy mi a tapasztalat velük, mert én nem ismerem őket, meg a dune 102őt messzire elkerülném :B

[ Szerkesztve ]

(#32007) cintula187 válasza cekkk (#32006) üzenetére


cintula187
addikt

Ne húzzatok már fel. :s
Na jó akkor oda is írok. Köszi azért

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32008) JohannZimu válasza cintula187 (#32005) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Mi az ami már megvan?

(#32009) cintula187 válasza JohannZimu (#32008) üzenetére


cintula187
addikt

pc és a router.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32010) cekkk válasza cintula187 (#32009) üzenetére


cekkk
veterán

Ha olvasod akkor kiderült, hogy egy újra csomagolt 101 került ki a magyar piacra ami nem is 102es, sőt most épp még a dts se megy a 102vel. Szóval én kerülném mint a tüzet, úgy, hogy nekem is volt Dune és imádtam.
De ezt ne vedd meg inkább :(

(#32011) kabar válasza cekkk (#32002) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem ha szar a gigabites router vagy bármi egyéb a láncban, akkor azon is. Nekem volt NAS-om gigabites, és tudott vagy 8Mb/s-ot max valójában. Az én gyér tapasztalatom szerint ha minden más rendben van, akkor nem a router lesz a gyenge keresztmetszet a médialejátszásnál (Fájlmozgatásnál már lehet). Szerintem az emberek egy jelentős része azt hiszi, hogy a n-es WiFi tényleg annyit tud, mint amit ráírnak. Szintén csak saját tapaszalat szerint egy jó 100Mb-es vezetékes hálózat jobb mint egy 450Mb/s-os N-es MiMo-s WiFi. Bár persze a számok ellenem szólnak. Kicsit nekem a WiFi olyan lett, mint az egybedobozos HM készletek 2000W-os teljesítménnyel.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#32012) JohannZimu válasza cintula187 (#32009) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én a következőnek a Pio-t venném meg (nekem is BDP150-em van) ami médialejátszási képességekkel is bír. Összekötném a routerrel, a PC-re DLNA szerver (BD lejátszós topikban vannak tapasztalatok) pl. Twonky, és kipróbálnám. Igaz ISO-t nem játszik le a Pio, de az m2ts-t igen azzal elég tesztelni.
Természetesen a Pio elsősorban egy BD lejátszó, médialejátszónak korlátozottan alkalmas.

(#32013) cekkk válasza kabar (#32011) üzenetére


cekkk
veterán

De ki akar filmezni Wifin keresztül? :DDD Legalább is én soha nem tettem.
De a lényeg, amikor valami olcsóbb TP link routerem volt, akkor nálam is volt akadozás/hang kimaradás a HP microszerver és a Dune Base között vezetékes hálózaton, miután kicseréltem egy jobb routerre é ez megszűnt, ezért is mondom azt, hogy lehet a router sem biztos, hogy bírja ezt a terhelést. :B

(#32014) cintula187 válasza JohannZimu (#32012) üzenetére


cintula187
addikt

Annak a 450 nek már számomra nagyon húzós az ára. PC-n fent van a Jriver meg XBMC is. Előbbi zenehallgatásra kíváló nekem, utóbbiba nagyon még nem merültem bele.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32015) Krampesz válasza cekkk (#32013) üzenetére


Krampesz
tag

pl ha betegen nincs kedved kimászni az ágyból, akkor laptopról még lehet sorozatozni :) amúgy nekem otthon simán megy az 1080p-s mkv is wifin, igaz BD50et nem próbáltam.

Ja ez off, mert ilyenkor nem az AVR-en megy a hang :)

[ Szerkesztve ]

(#32016) cekkk válasza Krampesz (#32015) üzenetére


cekkk
veterán

Filmet írtam és nem sorozatot, meg nálam a film az BD 25-50 én nem nézek mkv-t. Nem sznobság, hanem a sok idióta kódoló miatt...

(#32017) buci30 válasza Tamoo (#31972) üzenetére


buci30
addikt

Koszonom!

Van egy lehet hulye kerdesem de hatha nem :-)

Szoval a melyladaban is van erosito es ugy oda is tudok kotni dobozokat.
Mi lenne ha oda rakotnem a regi hangfalakat es azokat is szetpakolnam ugyesen? Kiveve persze a melyet abbol nem.
Van ertelme mert gondolom el lehetne erni ,h meg jobban terbe szolna. Vagy nem es felesleges?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32018) Krampesz válasza cekkk (#32016) üzenetére


Krampesz
tag

Azt kérdezted, ki akar filmezni wifin. Egyéb peremfeltételt nem közöltél :)

[ Szerkesztve ]

(#32019) #09634560 válasza buci30 (#32017) üzenetére


#09634560
törölt tag

Abban csak a saját hangszórójának erősitője van: nem működne.

(#32020) sting2


sting2
addikt

Sony STR-DA5300ES párja esetleg egy Marantz Sr 7002-nek, ?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#32021) JohannZimu válasza cintula187 (#32014) üzenetére


JohannZimu
senior tag

150-et írtam, nem 450-et.
Most arról diskurálunk, hogy legyen gigabit vagy sem. Szerintem 5000 forintot megér az a használt gigabites switch, abba mehet a Pio, a PC, a DUNE v. másik médialejátszó. Később ha pl. olyan médialejátszót veszel amibe HDD-t lehet tenni, vagy esetleg NAS-t, akkor is jól fog jönni pl. a BD50 tartalmak másolásánál.
Továbbá nem leszel ilyen téren "kiszolgáltatva" egy 5000 forintos TP-Link router képességeinek.
Korábbi kérdésedre válaszolva nagyon nincs szükséged a switch menedzselhetőségére.

Szerk: kábelezésnél a CAT5e legyen a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#32022) cintula187 válasza JohannZimu (#32021) üzenetére


cintula187
addikt

Cekk: a dune 101, 102 kavarás gusztustalan módszer. Hivatalos forgalmazóknál is lehet ez?

Kittosz: köszönöm. Switch még belefér. Medialejátszó meg akkor lehet más lesz.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32023) kabar válasza JohannZimu (#32021) üzenetére


kabar
senior tag

Én meg nem tudtam, mennyire szűkös itt a keret. Néha 2000 forintról megy itt a diskurzus: Csak annyit akartam közölni, hogy lejátszáshoz nem szükségszerű. Médialejátszónál pl:MED1000X3D sem használja ki messze a gigabit adta lehetőségeket. Előbb fogy el a proci benne. Szerintem persze.
De ha belefér, akkor minden rendben.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#32024) JohannZimu válasza kabar (#32023) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én azt írtam, hogy szerintem megér 5000 forintot.

(#32025) Vikthor


Vikthor
nagyúr

2012-es denon lejátszót mivel érdemes összekötni a 4310-es erősítővel, ha CD-t hallgatnék rajta. Jó a HDMI vagy nézzek szét minőségi analóg kábelek között, jobb lesz vele a hangzás vagy nem lesz difi? Meg lehet mondani a 2012-nek, hogy ha CDt hallgatunk rajta akkor az ne a HDMI-n menjen ki, hanem csak az analóg portokon?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32026) cekkk válasza Krampesz (#32018) üzenetére


cekkk
veterán

;) ;]
Én szóhasználatomban a film az a egész estés film, míg a sorozat az nem film . Más asszociáció :DDD

(#32027) cekkk válasza cintula187 (#32022) üzenetére


cekkk
veterán

Igen sajnos, a hivatalos forgalmazóktól kerültek ki nagy valószínűséggel ezek a készülékek. :W

(#32028) kabar válasza JohannZimu (#32024) üzenetére


kabar
senior tag

Értelek, és nincs is vita. Én is így csináltam gyorsabb hálót. És persze, hogy megér ötezret.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#32029) #09634560 válasza Vikthor (#32025) üzenetére


#09634560
törölt tag

Keress egy jó DAC-ot, Kösd be koaxialissal/optikaival a lejátszót és analógon menjen az erősitőbe és mondjuk CD gombhoz rendeld hozzá. Szerintem így kapod a legjobb hangminőséget.

(#32030) BBéci válasza cekkk (#32010) üzenetére


BBéci
titán

Kiadtak új firmware-t, amivel megy a DTS. Merem ajánlani a Dune TV-102-t, én is inkább azt használnám, mint a most nálam lévő MED600-ast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32031) BBéci válasza Vikthor (#32025) üzenetére


BBéci
titán

Ki kell próbálni, melyik változat ad jobb hangminőséget. Nincs akadálya a kétféle kimenet közötti váltogatásnak, legalábbis a Pioneerek engedik.
Szinte biztosra veszem, hogy annak a Denon BD-játszónak nem lesz olyan hangja, mint egy 10-12 éves, 25-30000 forintért megvehető CD-játszónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32032) mxv


mxv
csendes tag

Üdv,
ígérem átfutom a hszeket :B , de előjáróba elmondaná valaki, hogy
az AV erősítők teljesen feldolgozzák a video jelet? Úgy értem, ha pl HDMI-vel csatlakozik egy eszköz annak a HD jele megjelenik pl. a komponens kimeneten is és emellett SD-ben a kompoziton?

Tehát a HDMIvel csatlakoztatott XBOX, mediaplayer képe megjelenik-e az svideora kötött crt tv-n? És különösebb gépészkedés nélkül ugyan ez HDban a komponens kimeneten, ha a projektoron szeretném megjeleníteni?

Mire kell odafigyelnem, ha ilyen erősítőt vásárolnék? Nekem inkább emiatt kellene, a hang "másodlagos".
Emiatt is elsősorban a belépő szintet keresgetnék.

Köszönöm előre is.

(#32033) cekkk válasza BBéci (#32030) üzenetére


cekkk
veterán

És miért inkább az mint a Med?

Akkor most kiadták már, vagy majd kiadnak, mert a mp topicban ezt írtad:
Szerdán kaptam emailt a lejátszó.hu-tól, melyben azt írták, a legújabb firmware ismét képessé teszi a TV-102-t a DTS kezelésére, kiadására.

[ Szerkesztve ]

(#32034) buci30 válasza Tamoo (#31972) üzenetére


buci30
addikt

"Ha van szubod az egyszerűség kedvéért minden vágást állíts 80Hz-re! (később finomíthatod)"
Ezt nem értem. Van szub igen JBL 178-am van.

Leírom nekem ezek vannak:

Nekem a decibelek állása -10 - +10ig lehet minden hangfalra külön(Level).
surrR- surrL- frontL- frontR- center- woofer-

S a Speaker Size ott melyiket mire mert mindegyikre lehet állítani? front-center-surr és s-w(Large vagy small)

Van egy ilyen: Speaker Xover theathter 5ch és itt Front3x frequ és itt a Front 40-200HZ mennyire?

Basszusnál van egy olyan ,hogy: Independent vagy Global.

Van egy ilyen is: Tone: in vagy out?
:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32035) Deadzone41 válasza Tamoo (#31972) üzenetére


Deadzone41
őstag

2 dologba belekötnék:

Bbéci tanítása szerint, mozinál mindenféle dobozról le kell venni a szub tartomány terhét, ha valamelyiket large-ra állítod, ez nem történik meg.

aztán ott van még a telefonos bemérés. tapasztalatom szerint a telefonok mikrofonja alkalmatlan ilyen feladatra, nem egyenlő az érzékenységük minden irányban. legjobb ha az erősítőhöz kapott kalibráló mikrofont használja az ember, rádugja pc-re és leszed hozzá valami hangnyomás mérő programot.

(#32036) BBéci válasza cekkk (#32033) üzenetére


BBéci
titán

Képessé teszi, ami jelenidő, nem jövő.
Idézet az email-ből:
"A januári firmware-frissítéssel bekerült a 3D-s modellekben is látható színes skin is, illetve megoldódott a sima (tehát nem HD-s) DTS hangsáv lekeverési és továbbküldési problémája, ami az előző firmware-rel került bele a 102-be."

Egyszerűen jobban teszik a Dune távirányítója, kezelhetősége, beállíthatósága, kép- és hangminősége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32037) buci30 válasza buci30 (#32034) üzenetére


buci30
addikt

Van egy ilyen: Speaker Xover theathter 5ch és itt Front3x frequ és itt a Front 40-200HZ mennyire?
Ez van Centerre is.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32038) gyurczy válasza kabar (#31988) üzenetére


gyurczy
őstag

A kettős kábelezés nem hit kérdése, azonos kábelt normál és kettős bekötéssel használva a kettős hallhatóan jobb lesz. Más kérdés, hogy a dupla áron ugyan az kettős kábelezéssel jobb-e, mint a duplájába kerülő de sima kábel.

Azt azonban nem értem, hogy hová lesz két csatornád. Bikábelezéstől nem tűnhet el.

(#32039) Ed Parker válasza BBéci (#32031) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor gondolom egy oppo 95/105 is kb azonos szinten van egy 60-70ezres cd hangjával?

(#32040) cekkk válasza BBéci (#32036) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezt inkább éreztem jövőnek, mert ha januárban kiadták akkor képessé tette erre, de végül is mindegy, ha megy megy, ha meg nem nem :DDD
Bár akkor te nem próbáltad ki?

(#32041) kabar válasza Deadzone41 (#32035) üzenetére


kabar
senior tag

Régi erősítők esetén nincsen ilyen mikrofon. Emiatt volt ez az alternatív megoldás véleményem szerint.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#32042) BBéci válasza gyurczy (#32038) üzenetére


BBéci
titán

Ő kettős erősítést alkalmazott, csak tévesen bikábelezésnek nevezte.

Kipróbáltam Quadral Aurum 7, majd ELAC FS 189 párossokkal a kettős kábelezést, Kimber 8TC dróttal és semmi előnyét nem tapasztaltam.
Viszont a duplájába kerülő szimpla kábelek egyértelmű javulást hoztak.

(#32040) cekkk
Egyrészt akkor már visszaadtam, amikor a frissítés megjelent, másrészt azon még a legelső firmware volt, amivel simán ment a DTS hang. Egy köztes firm volt sz@r.

(#32039) Ed Parker
Olyannal nem hasonlítottam, csak a 20 éves Pionnerral. Sajnos a NAD-om még mindig működésképtelen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32043) MunezXBK válasza gyurczy (#32038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam is elvesz 2 csatornát, 7.1-ből 5.1 lesz.

Más: H/K 235-öm olyan szinten halt meg, hogy az itteni Harmanban a fejüket vakarják, vissza is adták...

(#32044) gyurczy válasza BBéci (#32042) üzenetére


gyurczy
őstag

(#32042) BBéci Gyanítottam, hogy ez a helyzet. VdH CS 122 Hybrid vs The Teatrac esetén egyértelműen hallható a különbség Jamo C607-en, de ha sikerül ma délután az FS189-el is lesz tapasztalat. Amúgy meg hiszem ha (nem)hallom. ;)

Szerk: Dupláztad a 8TC-t, vagy csak a sok eret kötötted így-úgy?

(#32043) MunezXBK A biamping nyilván, a biwire meg kizárt. Nem mindegy miről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#32045) Ed Parker válasza BBéci (#32042) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az biztos egy szuper cd játszó, en nem nagyon használok, csak merevlemezről játszom a zenét.

(#32046) Vikthor válasza BBéci (#32031) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azt veszem ki szavaidból, hogy jobban járok egy dedikált CD lejátszóval és azt analógon kössem az erősítőbe, már jobb lesz, mint a 2012?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32047) BBéci válasza gyurczy (#32044) üzenetére


BBéci
titán

Az ereket választottam ketté. A 6,7 négyzetmilliméteres összfelület ezt lehetővé teszi. De hangdoboztól is függ. Például a Focal Utopia sorozat csak szimpla csatlakozós.

(#32045) Ed Parker
Nemrég kínáltak egy olyat 13000 forintért. Újonnan 40 körül adták.

(#32046) Vikthor
Ki kell próbálni, de fogadni mernék, hogy például egy NAD C545BEE egyértelműen jobban szól. Sajnos az enyém vezérlési hiba miatt használhatatlan, különben kölcsön adnám. 4 éve jelent meg, egy annyi idős, használtan nem kerülhet többe félárnál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32048) Nova96


Nova96
őstag

Üdv na megnéztem az össze állítás amit írtatok:
egy probléma van a házimozin nincs hdmi...hdmi-rca meg 3 kábeles megoldás...és ezen csak kettő van szóval gondolom ezt nem lehet megoldni.
Mennyiért lehetne lejátszót venni? Minél olcsóbban...persze úgy, hogy a régi hangfalakat támogassa.

Szerk:
Mivel lejátszóra van kötve a hangfalak..így nem lenne rossz, hogy a hangfalakat nem kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#32049) BBéci válasza Nova96 (#32048) üzenetére


BBéci
titán

Fuss neki újra, mert ebből semmit nem értettem!
Mi köze a lejátszónak a hangfalakhoz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32050) kabar válasza BBéci (#32042) üzenetére


kabar
senior tag

Egy picit elvesztettem a fonalat/kábelt. Azt hiszem utána kell néznem, mit is csináltam, bár nagy galibát nem okozott, és minden úgy működött ahogy vártam, vagy terveztem, kivéve az elveszett csatornákat. De azt is említette a leírás, azt hiszem.
Akkor ha jól értelmezem, a bikábelezés csak az, hogy két kábelt párhuzamosan kötünk mindenhol ugyanabba a terminálba?
Nálam a hangfalaknál az összekötő kivesz, az erősítőn meg különböző terminál-párba csatlakoztatva a hangfal két külön érpárja. Külön-külön végfokról megy a hangfal alsó, és felső traktusa. Ha jól értelmeztem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.