Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162351) VoidXs válasza alphamooncam (#162350) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Láttam már a 4641-et 20 m2-en párban, de kisebb (50 fős) moziteremben is egyedül, mindkét helyen kiválóan szólt. Párban az LSR jó crossover sub lehet az utóbbiba is, szerintem az ott szükséges hangerőt (102 dB 8 méterről) gond nélkül viseli.

Egy LFE-nek készült sub nagyon ritkán bizsergeti a hátsód, csak ha az effekt úgy kívánja. Inkább mellkason és fejen érezni. Egy normális moziban (most az IMAX, Korda, Spielberg szintre gondolok) sem rezeg alattad a szék.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162352) alphamooncam válasza VoidXs (#162351) üzenetére


alphamooncam
őstag

Crossover sub téma részemről utoljára.

Az a határozott véleményem alakult ki, hogy sosem lesz szükségem crossover subra, mert azért jött létre ez a kategória, hogy a mozik olcsón jussanak mennyiségi mélyekhez.

Házi mozimban nincs szükségem nagy volumenre a minőség kárára, úgyhogy részemről zárom a témát, ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162353) Tamoo válasza alphamooncam (#162352) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha az LSR310 lenne a crossover szub és mellé vennél egy gyorsabb szubot, nem a minőség kárára menne hanem elérné a célját (az elmélet szerint).

[ Szerkesztve ]

(#162354) python1


python1
veterán

Ahogy készítem elő a helyiséget nappali moziváshoz, és nézegetem a rengeteg Német, amcsi barátainak mozijait, és gyűjtöm az információkat, egyre jobban távolodom a klasszikusnak mondható felállástól. Gondolok itt arra, hogy bepakolok a nappaliba néhány hangsugárzót, egy vásznat AVR -t és hadszóljon, nem, tervezek, játszom a színekkel, a hangsugárzók a szobához hangolása, egyedileg elkészítve, aktív váltás, akusztikailag áteresztő vászon használata, autómatizálás és ami még mindig a leglényegesebb a számomra, hogy megmaradjon az igényes nappali dizájn,funkcionalitás. Egészfalas akusztikai kezelésék beleértve a plafont is, mind mind a helyiséghez alakítva, én ebben látom egy következő szint meglépését.

(#162355) Tamoo válasza python1 (#162354) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hova rakod a sok erősítődet?
Vagy eladod és veszel PA végfokokat amiket egy rack szekrényben eldugsz a spájzba? :D
(Nyilván nem. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#162356) python1 válasza Tamoo (#162355) üzenetére


python1
veterán

Mind egy rack szekrényben fogja végezni, a hifinek marad 2-3 technika, de már most rájöttem, hogy iszonyat nagy meló, és rengeteg agyalással jár, de remélhetőleg visszaköszön majd élvezeti faktor formájában. A sok végfok kelleni fog, az utankénti erősítéshez, szubok hajtásához.

(#162357) mettek válasza python1 (#162356) üzenetére


mettek
addikt

Ezzel az a gond hogy az ilyen fajta építkezés már nem a filmekről és azok élvezetéről szól hanem magáról az építésről, annak az élvezeti értékéről amit néha magamon is észre veszek mert kevés a jó film és a jó hangú film.
Én azért igyekszem egy ponton megállni ami nem mindig jön össze de most pl a prociról avr-re visszaállással eldöntöttem hogy amíg nem 50-60 négyzetméteres a mozi addig nekem elég lesz ez az avr. Ugyanez igaz a projektoromra is...megállok a feljebb lépéssel.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162358) alphamooncam válasza Tamoo (#162353) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ha az LSR310 lenne a crossover szub és mellé vennél egy gyorsabb szubot, nem a minőség kárára menne hanem elérné a célját (az elmélet szerint)."

Elmélet szerint !

Feltételezve azt, hogy az LSR310 egy lassú házimozi szub. !

Ezzel a feltételezéssel az a probléma, hogy házimozi kategóriába nem létezik gyorsabb szub nála, de ha az ellenkezőjéről van bármilyen információd, kérlek oszd meg velem.

Azt sem kellene figyelmen kívül hagyni, hogy nem házimozira, hanem zenekészítésre tervezték, és a kiválasztásakor pont hogy kiemelt szempont volt a gyorsasága.

Nem tudom mennyire vagy otthon a zenekészítés világában, de ha van egy kis rálátásod, akkor Te is tudod itt nincs helye taknyolásnak, csak precíz, gyors hangvisszaadásnak - különben nem lehetne vele dolgozni. :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162359) ctrlaltdel13 válasza mettek (#162357) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Teljes mértékben egyet értek a gondolataiddal.

Én is rengeteget agyalok ezen, hogy miért fejlesszek?
Mihez? Tartalom egyre kevesebb.
Jó ha havi 2 filmet tudok a rendszer végett élvezni, a többihez nem kell komoly technika.
Azért 100 szor meg nem fogom a régi filmeket újra nézni, mert egy picivel jobb lesz a hang a fejlesztés végett.

(#162360) Dorian válasza mettek (#162357) üzenetére


Dorian
félisten

Pont ugyanaz, mint a zenehallgatás-hifizés. De bármi témában ugyanígy vannak hétköznapi felhasználókon kívül elvetemültek. akárhová nézek. :DDD Rolleresben brutál teljesítményre tuningolás, sörösben a sokezer Ft-os sörök, autósban akik annyit foglalkoznak vele, mintha a szeretőjük lenne, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162361) BBéci válasza Dorian (#162360) üzenetére


BBéci
titán

Remélem a rollerekre alkotnak szabályt, nagyjából ugyanazokat kelljen betartaniuk, mint a segédmotor-kerékpárosoknak!
Sörből láttam 1600 forintos angol stoutot, egyszer megkóstolok egy olyat, de ki vagyok akadva az utóbbi évek durva, 30-40 százalékos drágulásán. Felháborító, hogy a silány HB és Lövenbrau ára meghaladta a 200 forintot, a jobbak közelítenek a 300-hoz.
Házimozizáshoz - sokunknál - szorosan kötődik a sörözgetés, ezért nem teljesen off a téma.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162362) zsoika válasza ctrlaltdel13 (#162359) üzenetére


zsoika
addikt

Én próbálkoztam egy másik subbal ,de csak oldalazás lett a vége. :(((
Hiába, a feljebb lépéshez mélyebben a zsebünkbe kell nyúlni.
Voltál már meghallgatni az XTZ sub 12.17 est?

(#162363) mpo válasza BBéci (#162361) üzenetére


mpo
veterán

A vonalkód így kezdődjön:
8 59

Ha érted, akkor már elavult.

(#162364) Dorian válasza BBéci (#162361) üzenetére


Dorian
félisten

Rollerekre a biciklikkel azonos szabályok a logikusak, hiszen pont ugyanolyan sebességgel, max 25-30 km/h- val képesek közlekedni, na persze nem a tuningolt extrém példányok (azokra pedig vonatkozzon 30 km/h sebességhatár).

Egy kezemen meg tudom számolni hányszor ittam 1500-2000 közti sört, de engem ízélményre kielégít a 6-700 Ft / 3 dl-es kategória, ivósörnek pedig a jól kiválasztott 300 Ft / 0,5 dl-es.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162365) ctrlaltdel13 válasza zsoika (#162362) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pont nemrég írtam rá a kedves fórum társra, hogy hamarosan keresem az időpont összehozásával kapcsolatban.
Ha voltam, írok majd pár sor konklúziót.

(#162366) Morris válasza ctrlaltdel13 (#162365) üzenetére


Morris
veterán

Igyekezz kérlek, engem is érdekel :)

(#162367) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#162359) üzenetére


Quetz
őstag

Irigyellek benneteket! Annyi tartalom van, amit meg kellene nézni, hogy nem is látom a végét.

(#162368) Tamoo válasza alphamooncam (#162358) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Ezzel a feltételezéssel az a probléma, hogy házimozi kategóriába nem létezik gyorsabb szub nála, de ha az ellenkezőjéről van bármilyen információd, kérlek oszd meg velem."

Ezt mire alapozod? Nincs hitelesített pecséttel ellátott információm az ellenkezőjéről, de mivel ezt egy számomra idegen írta le az interneten, engedd meg hogy fenntartásokkal kezeljem. :D

(#162367) Quetz: Nekem is rengeteg film van amit szívesen újranéznék a jelenlegi rendszeren, csak nincs rá idő.

[ Szerkesztve ]

(#162369) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#162367) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ne tarts magadba a listáját.
Neked külön gyártanak filmeket? :)
De csak olyant amihez kell a rendszer is.

(#162370) mpo válasza ctrlaltdel13 (#162369) üzenetére


mpo
veterán

Már linkeltem az Atmos, a DTS:X, illetve a real 4K-fake 4K oldalakat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#162371) python1


python1
veterán

Teljesen rosszul látjátok.
Pontosan azért készítek olyan mozit amilyet, hogy élveztem azt, hogy láthatatlanul megbújik a teknika a nappaliban, még akusztikai elemek sem emlékeztetnek mozira hegyezett szobára. Csak beülünk ész úgy szól ahogyan kell, nincsenek felesleges sallangok, kábelrendetegek csak egy igényes tágas nappali. Nincs itt semmi extra, csak igényszintem jóval magasabb az átlagnál.,fílm meg millíónyi van, régebbi új, rengeteg sorozat, mit egyébként is vetítőn néz a család, úgyhogy van bőven mit nézni, csak nézném már.

(#162372) alphamooncam válasza Tamoo (#162368) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ha az LSR310 lenne a crossover szub és mellé vennél egy gyorsabb szubot, nem a minőség kárára menne hanem elérné a célját (az elmélet szerint)"

Nekem meg azzal vannak fenntartásaim, hogy egy számomra idegen, Te aki, vélelmezem semmilyen első kézből szerzett információval nem rendelkezel a JBL LSR310S. szub képességeiről, bőszen ajánlgatod, hogy vegyek egy gyorsabb szubot.

Ezt mégis hogyan gondoltad?! :F

Akkor lenne alapja ennek az elmélkedésnek, ha bármivel, de tényleg, bármivel alá tudnád támasztani, hogy létezik a házimozira tervezett szubok között, olyan ami legalább ilyen gyors, mint az én zenére tervezett szubom.

Szerintem nem kéne ezt tovább feszegetni. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162373) Tamoo válasza alphamooncam (#162372) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem ajánlok semmit, főleg nem bőszen. Nem tűnsz annak a típusnak akit bármiről is megpróbálnék meggyőzni. :) Csak elmélkedtünk.
VoidXs említette az LSR310S-t crossover szubnak a nagy JBL mellé. Persze az nem házimozi szub, oké. Te azt írod a házimozi szubok közt nincs tőle gyorsabb. Nem feltételezed hanem kijelentetted. Én nem jelentem ki hogy nem ez a leggyorsabb, csak feltételezem. Van különbség a kettő közt. Sajnos nem hallottam még ilyen JBL-t, ahogy az összes házimozi szubot sem amit viszonyítási alapnak tekintesz.

[ Szerkesztve ]

(#162374) alphamooncam válasza Tamoo (#162373) üzenetére


alphamooncam
őstag

Így rendben van!

Első blikkre írtam, amit írtam, később javítottam volna, de sajnos kicsúsztam az időből.

Az meg, hogy másra hivatkozol nem mentség!

Én értem, hogy Void miért crossover subnak ajánlgatta a 310-est.

Ő felteszem moziban gondolkodik, nagy terekben, meg hát fényezi is magát egy kicsit, ami nem baj.

Neki ez egy bevételi forrás, ha kihívják, hogy csináljon egy ilyet.

Nekem meg nincs semmi hasonló ami motiválhatna, csak a józan ész, meg talán az, hogy megosszam a tapasztalataim, mások érdekében.

A JBL LSR 310S-t is 100 órán keresztül tesztelik maximális hangerőn, és nem tudom van-e még ilyen cég, aki ilyen szinten ügyel a minőségre, mindenesetre ez meglehetősen biztató. [link]

Ennek ellenére, nem gondolom, hogy mozi méretű helyiségbe elég lenne a teljesítménye, ezért gondolhatott Void pl. egy viszonylag olcsó, de minőségből nem engedő alternatívára, amikor crossover szubként aposztrofálta a 310-t.

Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162375) Tamoo válasza alphamooncam (#162374) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Az meg, hogy másra hivatkozol nem mentség!"
Nem is akartam mentegetőzni, ugyan mi okom lenne rá.
Én nem így látom a dolgokat ahogy Te, de ezen nem veszünk össze.

(#162376) alphamooncam válasza Tamoo (#162375) üzenetére


alphamooncam
őstag

:R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162377) z4zelda


z4zelda
tag

Végül elengedtem a csúcs Avr-ket és Proci+végfok lesz!
Kérdésem ,hogy a két készülék közötti összekötő ic kábelnél mennyi különbség van az xlr javára az rca-s összekötéssel szemben?
Hallható vagy csak szinte minimális különbség van?

(#162378) powerup2 válasza z4zelda (#162377) üzenetére


powerup2
addikt

elvileg sokat dob az xlr de volt eszköz ahol pont nem

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162379) Dorian válasza z4zelda (#162377) üzenetére


Dorian
félisten

Rövid, 1-2m-es távokon tök mindegy, csak az xlr hangosabb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162380) python1 válasza z4zelda (#162377) üzenetére


python1
veterán

1-ik az, hogy melyiket szeretnéd bekötni, másik meg az amit Dorian írt. Annó mikor gyártótól vásároltam XLR kábelt rákérdeztem, és azt válaszolta azonos minőségű RCA-XLR között nincs hallható különbség, tehát függ attól is, de nem költenék emiatt drágább kábelre.

(#162381) z4zelda válasza python1 (#162380) üzenetére


z4zelda
tag

Köszi,akkor ez már nem szempont ,főleg 0.75 vagy 1m hosszban gondolkodok,mert egymás mellé kerülnének!
Otthoni használatban ezek szerint nem sok létjogosultsága van!

(#162382) z4zelda válasza Dorian (#162379) üzenetére


z4zelda
tag

Köszi, akkor tök mindegy! :R

(#162383) python1 válasza z4zelda (#162381) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen ki mire esküszik, nekem van néhány készülékem XLR ill RCA val, nem tudnám azt mondani, hogy egyik jobb lenne a másiknál, vagyis az XLR kábelem egy igen jó minőségű kábel, de másik láncom ami zenére lenne, azon nincs XLR, de mégis jobb RCA kábellel igaz ott előerősítő/végfok azonos gyártótól van, tehát össze van lőve. Nálam konkrétan a mozis végfokok RCA kábelekkel vannak összekötve, de ha olyan végfokot veszel amin van XLR bemenet és a processzoron is lesz, vehetsz hozzá XLR kábelt mindjárt, mellé nem tudsz nyúlni.
Amúgy jól döntöttél!

(#162384) z4zelda válasza python1 (#162383) üzenetére


z4zelda
tag

Nem volt még xlr-es készülékem ,de csak a csatlakozásért nem fizetnék felárat ha nem nyújt többet,mint ahogy írtad is!

(#162385) Quetz válasza z4zelda (#162382) üzenetére


Quetz
őstag

Kivéve amikor a gyártó elszúrja az eszközt, és az XLR bemeneten sokkal zajosabb a bejövő jel, mint az RCA-n. Lásd: Yamaha AVENTAGE 5200 processzor.

(#162386) z4zelda válasza Quetz (#162385) üzenetére


z4zelda
tag

Az avx-n olvastam róla! :K

(#162387) z4zelda válasza Quetz (#162385) üzenetére


z4zelda
tag

...és pont Te írtad! :)

(#162388) Quetz válasza z4zelda (#162387) üzenetére


Quetz
őstag

tudom :D

(#162389) #09634560 válasza z4zelda (#162384) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor azt nézd meg: szimmetrikus(ballanced) vagy aszimertikus (unballanced) és a szimetrikus lesz a nyerő.

(#162390) BBéci válasza python1 (#162380) üzenetére


BBéci
titán

Nem a kábelek között van különbség, hanem kimenő jelek között. Az XLR egyértelműen jobb, amennyiben a készülék valóban szimmetrikus, nem csak kamu.
Több változatban kipróbáltam és a tapasztaltak miatt ragaszkodom az XLR-hez, szóba sem jöhet RCA összeköttetés.

(#162381) z4zelda
Van létjogosultsága, nem véletlenül XLR-es (szinte) az összes csúcskategóriás és high end processzor, végfok és integrált erősítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162391) VoidXs válasza alphamooncam (#162358) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Zenéhez nem kell gyors sub, mert nincs benne mély impulzus. Egy dob például közel nem impulzus. Közelében nincs annak, amit egy fegyver hangja kelt, zs-kategóriás rapszámokon kívül pedig az zenében nincs. Egy LFE-nek szánt subon majdnem nem is hallani zenét, ezért alkalmatlan is a célra, olyan gyors. A házimozi egy gigantikus kompromisszum. Valahova a kettő közé kell esnie, különben a zene élvezhetetlen lesz, vagy a film erőtlen.

A korábbi kommenthez: mozi sosem ment mennyiségi mélyre, 115 dB minden, csak nem az. Nem költenének milliárdos beruhazások tetemes részéből lassú subokra szándékosan, ha nem lenne oka. Egy Dolby Cinema belépő szinten előírás szerint csak lassú subokból 27 millió Forintnak megfelelő összeget vár el, a 24 milliónyi LFE-n túl. Ők pedig valószínűleg értenek a hanghoz. Nem hangnyomásra van 32 sub egy IMAX-ben sem, hiába tudna gyilkos mennyiséget belőle, hanem egyszerűen azért, mert így jön ki az a gyorsaság, amit sehol máshol nem hoznak össze. Onnan úgy jössz ki, hogy a füleddel szinte semmi mélyet nem hallottál, pedig még a szomszéd termekben is érezni. A hangerőről mindig is a koncertek szóltak, a filmek a dinamikáról, ami mára a zenéből (tisztelet a kivételnek) szinte teljesen kiveszett.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162392) VoidXs válasza alphamooncam (#162374) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ajajj, de vad feltételezés. Egyáltalán nem bevételi forrásom a mozi, sosem kaptam pénzt a munkáimért. Ingyen tartok workshopokat a magyar mozisoknak és hangmérnököknek, ahogy a szobakorrekcióm kódját is szabadon elérheted, és tehetsz javaslatot az alapján a módosítására. Nem érdekel a pénz, pláne nem egy olyan iparé, ami mindennél undorítóbb lehúzásra épül. Készül egy egyelőre nem leleplezett kommersz hardverem, de annak is az lesz a célja, hogy felkavarja kicsit az állóvizet, nem a nyereség. Az én célom csak annyi, hogy segítsem előre ezt az évtizedek óta lényegében nulla fejlődést és annál több hülyeséget felmutató ipart.

A napi betevőmet valóban egy elég nagy audio cég adja, de mivel szerződés köt, hogy ha a mi termékünket ajánlom, akkor írjam mellé, hogy itt dolgozom, és nem kötelességem ajánlani, de úgyse hinné el senki, szóval nem ajánlok közvetlenül, pedig nagyon jó cuccaink vannak, amiket élmény megalkotni és hallgatni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162393) python1 válasza VoidXs (#162392) üzenetére


python1
veterán

Nagy Tisztelet és köszönet a sok munkáért, és amiért önzetlenül segítesz és megosztod velünk! :R :R :R

(#162394) mpo válasza VoidXs (#162392) üzenetére


mpo
veterán

Én is csak azt tudnám írni, amit píthon1. :R

Ha érted, akkor már elavult.

(#162395) fehér_ember válasza VoidXs (#162391) üzenetére


fehér_ember
addikt

És tudnál említeni néhány zenére és mozira is megfelelő nem mozitermekben hanem otthon használatos szubot.
Amúgy milyen paraméterekből következtessen a hétköznapi ember arra, hogy az ő szubja elég jó-e vagy sem? Lehet ezt valahogyan mérni?
Csak azért kérdem, mert szerintem nagyon nem látom át amit mondasz. Persze ez lehet azért van, mert eddig azt szajkózták hogy a jó pontos szub az gyors is. Pedig lehet akkor ez nem mindig igaz alapból sem. Tehát eddig amiket jónak halottunk lehetséges hogy akkor nem is voltak gyorsak, csak nem tudtunk erről a paraméteréről?
Amúgy persze az is igaz hogy valóban tökmindegy egy felhasználónak pl. nekem, hogy pl. egy olcsón megvehető ősrégi rel q200e miért picsáz el mozin és zenén is egy szintén régi rel stratát vagy egy svs sb12-nsd-t. De azért személyes megfülelés mellőzése nélkül is jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#162396) fehér_ember válasza fehér_ember (#162395) üzenetére


fehér_ember
addikt

"De azért személyes megfülelés mellőzése nélkül is jó lenne tudni."

(#162397) VoidXs válasza fehér_ember (#162395) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos csak az impulzusválaszon látszik, összehasonlítási alap kell. Lehet a driver és a doboz paraméterei alapján szimulálni (szigorúan csak megközelítőleg), de nem tudom, mennyi köze lehet a valósághoz. Láttam nagyon pontos és teljesen téves szimulációkat is. Egy valóban részletes szimuláció átlagos PC-ken eleve napokig fut, szóval a kísérletezés házilag ki van zárva, a gyártók adatfarmokon csinálják.

Azért mondják sokan házimozis fórumokon, hogy elég egy jó, gyors darab, mert nem az igazán gyosakhoz vannak szokva (házimozis piacon nincs is ilyen darab), hanem azokhoz, amik megállják a helyüket moderáltan gyors LFE-ként, és picit hangjuk is van. Ha csak egy subra van pénzed, természetesen ez a legjobb út, viszont ahogy kezded karcolgatni a prémium kategóriát (mondjuk félmillió felett szánsz subra), már nem érdemes házimozis felszerelésben gondolkoznod, a legkevésbé sem. Ha megnézed, a JBL például nem is gyárt 200k felett nagyon házimozis darabot, onnan 2-3 millióig minden pro (hogy legyen igazi LFE a rendszeredben, ha rájuk szeretnél számítani), aztán jön a luxus vonal, annak minden sztereotípiájával.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162398) alphamooncam válasza VoidXs (#162391) üzenetére


alphamooncam
őstag

Lenne itt pár dolog, amivel kapcsolatban súlyos fenntartásaim vannak.

"Zenéhez nem kell gyors sub, mert nincs benne mély impulzus. Egy dob például közel nem impulzus. Közelében nincs annak, amit egy fegyver hangja kelt, zs-kategóriás rapszámokon kívül pedig az zenében nincs. "

Zenéhez nem kell gyors sub, kijelentés nevezzük úgy hogy hibás.

Zenéhez gyors szub kell, olyan, ami legalább 40Hz-ig, úgy megy le, hogy akár az 5ms-os tranzienseket is le tudja követni ( kompresszorokon be lehet állítani ilyen értéket, és ezeket is kell tudnia kezelni. )

De ezt már korábban is elmondtam, ezek szerint nem figyeltél.

Zenében nem csak egy dob szól önmagában, amivel "indokoltad", hogy miért nem kell, hanem ugyenezen a frekvencián, több hangszer is szól. Na ahhoz, hogy ez ne egy massza legyen, hogy ezeket el lehessen különíteni, ahhoz kell az igazán gyors sub.

Mi ez ZS-kategóriás utalgatás?!

Tapasztalhattad már, hogy engem érvekkel lehet meggyőzni, ez a lefitymáló megjegyzés nem méltó egy nagytudású szakemberhez.

Mintahogy az sem amikor kijelentetted, hogy 430 ezer Ft-nál drágább mélysugárzók tulajdonosainak összehasonlíthatatlanul rosszabb a rendszerük, mint amit Te össze tudnál rakni.

"...mondjuk ha szeretnél cserélni egy Velodyne SPL-1200 Ultrát: egy 700k-s sub, aminek az árán megveheted a következőket: JBL 4641, ami egy sokkal gyorsabb, minőségi LFE (280k), Crown XLS 1502 (150k), bal és jobb crossover subnak 1-1 db JBL LSR310S (240k), és még maradt is egy kevés pénzünk egy összehasonlíthatatlanul jobb rendszer mellett. "

Meglehetősen biztos vagyok abban, hogy a kijelentésed miatt pár fórumozó társamnak a tarkójáig szaladt fel a szemöldöke.

Soroljam még?

#162349 "Akkor most a beszédtartomány mettől-meddig terjed?
Kb. 50 Hz - 15 kHz, biztonsági keverésnél 100 Hz-7 kHz. Egy átlagos 80 Hz-es crossover 120 Hz-ig még hallhatóan (-6 dB) visz át hangot a subra, szóval még utóbbinál is bőven jut oda. "

Ez az általad említett 50Hz mégis mekkora amplitúdót képvisel?!

Átlagos hosszú távú beszéd spektrum (egy perc időtartam ). A maximális energia a 250Hz és az 500Hz sávban van. Ezek az alacsonyabb frekvenciájú sávok a magánhangzóknak felelnek meg.

A mássalhangzó hangoknak a 2k és 4k tartományban a magasabb frekvencia sávok felelnek meg. [link]


typical human male speech spectrum

80Hz alatt minden vokált le kell vágni... [oktatóanyag]
Magyarul [oktatóanyag] ott nem található semmi értékelhető.

Nemcsak a szakmaiságoddal vannak problémák.

"A hangerőről mindig is a koncertek szóltak, a filmek a dinamikáról, ami mára a zenéből (tisztelet a kivételnek) szinte teljesen kiveszett."

Azt gondolom, rajtam kívül is vannak itt zenekedvelők, és nem hiszem, hogy meg kéne osztani, lekezelő megjegyzésekkel a házimozis és a zenekedvelő tábort.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162399) robi-k válasza fehér_ember (#162395) üzenetére


robi-k
őstag

Bár én nagyon amatőr vagyok a hangtechnika terén, de a saját szakterületemből kiindulva tisztában vagyok azzal, hogy az univerzális megoldás mindig - általában erősen - kompromisszumos.

Én másként oldottam meg a zene-mozi követelmények lehatárolását:
- mozihoz választottam egy nem drága de gyros sub-ot (SVS SB-12NSD),
- zenéhez viszont nem használok sub-ot, ellenben a frontok mély szekciója 300 mm-es mély hangszórókra épül, amik saját dobozt kaptak. Így zenén megvan a szükség mélységű mély tartomány is.

(#162392) VoidXs
Örülnék, ha egy kicsit megosztanád a szakmai tapasztalataidat, és még inkább kíváncsi vagyok, mi is lesz az építés alatt lévő célhardver :R

(#162400) Tamoo válasza robi-k (#162399) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Házimozis skálán lehet gyors egyik-másik amiről itt általában beszélgetünk, de amit VoidXs ért LFE szub alatt az már annyira gyors, hogy házimozi/zene kategóriára magában alkalmatlan lenne. Ez lenne a mondandó lényege. Az hogy ez miért sérti valakinek az önérzetét nem értem. Kiderül hogy ezen a szélesebb skálán az Ultimaxom lassú. Na bumm, ettől még jó szub. Csak mondjuk nem LFE szubnak való hanem egy jó köztes... De erre a célra is tervezhették ahogy kb. az összes házimozi szubot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.