Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) fPApi


fPApi
őstag

Van egy denon avr-1908 erősítőm, ami éppen elhalálozási fázisban van, ezt szeretném cserélni, kb. 150 E Ft-om van rá. Ahogy körbenéztem, a következőket láttam ebben az ársávban:
- Sony STR-DN850
- Onkyo TX-NR636
- Denon AVR-X2000
- Pioneer VSX-924
- Yamaha RX-V 577
Mivel főleg filmnézésre használjuk, ezért a kérdés, hogy erre a fentiek közül melyik lenne a legjobb választás? Vagy milyen egyéb ötlet lenne ebben az árkategóriában?

(#94002) Norbi 72 válasza fPApi (#94001) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mivel főleg filmnézésre használjuk, ezért a kérdés, hogy erre a fentiek közül melyik lenne a legjobb választás?

Onkyo vagy Pioneer.Szerintem.De meg kell hallgatni őket.

150-ből használtba komoly vasakat is ki lehet fogni.

(Denon 3808,Pio LX70,Onkyo 808,3007 egy kicsit többért)

[ Szerkesztve ]

(#94003) axwel18 válasza fPApi (#94001) üzenetére


axwel18
senior tag

Ha a Denon eddig tetszett akkor szerintem Denont vegyél. :) Vagy használtan még nagyobb Denont.

(#94004) xtremetuning válasza bajnokpityu (#94000) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen, az MSB Dac egy kimondottan olcsó megoldás.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#94005) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#94004) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

7000 amerikai fabatka?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#94006) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#94005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagy vannak drágábbak is :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#94007) daniel2121


daniel2121
senior tag

Tudom hogy nem egészen ide való a kérdés, de azért csak megkérdezném, hogy tv és médiaplayer közé milyen hdmi kábelt ajánlanátok ami azért "megfizethető".

(#94008) xtremetuning válasza Mezga Aladár (#94005) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ami nekem is szimpi, és már hallottam is, inkább 60000. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#94009) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#94008) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért a Wadia cd kicsit olcsóbb volt :))

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#94010) Sefter válasza daniel2121 (#94007) üzenetére


Sefter
veterán

Milyen tv, milyen mp?

Psn ID: sefter_hun

(#94011) Norbi 72 válasza daniel2121 (#94007) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy ilyen bőven jó.

(#94012) daniel2121 válasza Sefter (#94010) üzenetére


daniel2121
senior tag

Sony kdl40w5500, a lejátszó pedig egy Popi A210,de a tv be lesz újítva egy újabbra remélem hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#94013) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

1 órát bolyongtam a legközelebbi MM-ban mert akartam venni egy Vogel's konzolt de ilyen nem volt.

Sebaj ha már bent jártam akkor gyorsan vettem egy TP-Link TL-SG1005D 5 portos gigabites switchet kemény 14.99.- euróért.

Későbbiekben kell majd mert a jelenlegi router csak 10/100-as.

Hazajöttem és neten megrendeltem a konzolt.
Remélem hétfőn délután hozzák és állok neki felszerelni, hogy méltó helyükre kerüljenek a ládák.

További szép estét mindenkinek !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#94014) Norbi 72 válasza Borisz76 (#94013) üzenetére


Norbi 72
veterán

Árukapcsolás? :C

(#94015) SpaceKombajn válasza nagynorbi (#93897) üzenetére


SpaceKombajn
tag

826W milyen a 926-hoz képest, tudja valaki?

spacetime

(#94016) Oldfighter válasza fPApi (#94001) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Én is azt mondom, hogy ha eddig tetszett a Denon hangkarakterisztikája, akkor maradj a márkánál. Egyébként milyen hangsugárzóid vannak? Az se mellékes.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#94017) kristof_


kristof_
tag

Sziasztok!
Remélem jó csoportba írok, ha nem kérlek irányítsatok át:)
Számítógéphez szeretnék 5.1-es (ha jó áron van 7.1-es, bár kétlem, hogy nekem megfelelő árban ez működne) hangfalrendszert beszerezni. Alaplapba integrál hangkártyám van, de az bírja a 7.1-et is (6 csatlakozós)
Kérdésem, hogy mit ajánlanátok olyan 20-25.000Ft környékén?
Igazándiból semmi megkötésem nincs. Tekintve, hogy kisebb szobába lenne beszerelve, nem szükséges, hogy bivalyerős legyen. Ennyi pénzért tudom, hogy nem lehet csúcskategóriát venni. A lényeg, hogy átlagfelhasználóként élvezhető hangot adjon ki és ne recsegjen.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#94018) Tamoo válasza kristof_ (#94017) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor átirányítanálak: [link]

(#94019) kristof_ válasza Tamoo (#94018) üzenetére


kristof_
tag

Basszus...köszi. Ráfogom a töménytelen mennyiségű zh-ra és a fáradságra, hogy ezt nem vettem észre :D

[ Szerkesztve ]

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#94020) fPApi válasza Oldfighter (#94016) üzenetére


fPApi
őstag

Jamo hangfalak vannak (S606HCS3, S602, SUB250).Miután nem ismerem a többi gyártó erősítőit, így nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy meg vagyok elégedve a denonnal. Mintha mindig is lett volna valami hiányérzetem, csak - hozzáértés hiányában - megfogalmazni nem tudom, ezért is kérdezem a hozzáértőket, hátha más gyártóval jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94021) Norbi 72 válasza fPApi (#94020) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én már írtam.A többi rajtad áll.

Nálam egy Onkyo-t meg tudsz hallgatni.A jelszó: Féktelen dinamika. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94022) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Nos tehát, nekifutok még egyszer. Kb 4x5 méteres szobában egy pioneer vsx-423+onkyo skw-208+magnat supreme 802 5.0. A sub valamiért nagyon gyenge még maxra állítva is, viszont egyrészt a bejáratás miatt nem akarom maxon hagyni, de úgy tudom ennek még lejjebb véve is jól kellene azért adnia a mélyet.

Képek az erősítő menüjéből:

Főmenü

Manual SP Setup

Speaker setting

X over

Channel level

Speaker distance

A hangfalak távolságát most nincs értelme nézni, mert az erősítő mikrofonjával történő mintavételezés után 1-2 méterres tévedéseket írt ki, úgyhogy próbálgattam manuálisan állítgatni. Az két front és a center kb 2-2, a sub másfél, a hátsók pedig 2,5 méterre vannak a nézőponttól. A lényeges kérdés az, hogy a többi menüpontnál hova milyen értékek kellenek, hogy normálisan üzemeljen a mély anélkül is, hogy maxon legyen?
A válaszokat előre is köszi!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#94023) Norbi 72 válasza vj0c1 (#94022) üzenetére


Norbi 72
veterán

Csatorna szint +12-15 DB? :Y

Sajnos itt látszik,hogy ez a rendszer nagyon gyenge 20 nm-re,ahogy a sub is.A vas is.

Feljebb kell menned,mindenképp. :(

(#94024) vj0c1 válasza Norbi 72 (#94023) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Más is így gondolja?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#94025) Csabroncka válasza vj0c1 (#94022) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ne erőltesd, erősítő csere kell! Add el és ( ha Pio jön be) AVX-en keress 92x szériás erősítőt, most nincs fenn 920 vagy 921 - ezek kiváló alsó-középkategóriás erőlködők - nagyon jó áron lehet hozzájuk jutni - és kiválóak 20 nm-re!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#94026) Ance válasza vj0c1 (#94022) üzenetére


Ance
őstag

Ott valami nagy baj van, mert nekem is volt vsx-423-masom, de az szinte centire pontosan belőtte a hangfalakat. Valahol ott lehet a böki elásva. Egyébként nagyobb helyen is volt, mint nálad, de tudta hozni a 75 db-t nevetve. Mondjuk nem tudom a Te hangfalaid milyen érzékenyek, nekem a legrosszabb 88 db.

(#94027) Norbi 72 válasza vj0c1 (#94024) üzenetére


Norbi 72
veterán

A hangfalszett az jó lehet,90-93 Db az érzékenységük,de a vasat ahogy írták 9xx-re,a subot meg minimum Proson r10/Polk audio SW110-re kellene cserélni.

(#94028) vj0c1 válasza Norbi 72 (#94027) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Szuper, köszi a válaszokat.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#94029) vj0c1


vj0c1
aktív tag

A mélynyomó hátsó részén ez a "Phase" nevű csúszka "Nor - Rev" (gondolom normal vagy reverse) része mit takar? Most épp normal-on van, reverse-re téve mi történik? Most függetlenül az előbbitől, csak kiv vagyok.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#94030) MasterMark válasza vj0c1 (#94029) üzenetére


MasterMark
titán

Összefoglalóban benne van, hogy mire jó.

Switch Tax

(#94031) fPApi válasza Norbi 72 (#94021) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, vettem és alá is támasztja, amit én is eddig összegyűjtöttem (eddig az Onkyo felé hajlok). Csak gondoltam hátha mások is alátámasztják (vagy cáfolják), mert jobb lenne nagyobb számosságú véleményre alapozni. De úgy látszik itt is az igaz, hogy elsősorban szubjektív a dolog és nekem (aki azért igazából nem ért hozzá) kell döntenem.
A használtakkal az a bajom, hogy (pont a nem kellő hozzáértés miatt) könnyen lehet, hogy a most elromló helyett hogyan vegyek hosszú ideig megbízhatót.

(#94033) Dorian válasza muzsikpeti (#94032) üzenetére


Dorian
félisten

Nocsak!

Hétalvó:
Üdv a szomszédoknak! ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#94034) hétalvó


hétalvó
addikt

keremszepen :) tuleltuk elso igazi hazibulinkat. kisebb amperszag volt. -5dB korulig elmereszkedtunk 5.1-ben :D ma reggel bekapcsol es szol :) imadom :P Parasound!!!!
Igy kell bejaratni egy cuccot ;]

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#94035) hétalvó válasza Dorian (#94033) üzenetére


hétalvó
addikt

szomszedok is at voltak hivva :K az egyik itt bulizott velunk :C
most olyan tiszta minden :P
azert csak 2kw szolt teliben :U audiophile minosegben

peti: mi van eladod a subod? neee. nem akartam ezt tenni veled...

egyebkent jo reggelt!!

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#94036) muzsikpeti válasza hétalvó (#94035) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Nem , nem a T12- vel nem vagyok megelégedve! Hanem felbukkant egy velo spl1200 ultra! Az meg kell nekem:)

(#94037) Patice válasza muzsikpeti (#94036) üzenetére


Patice
nagyúr

Így már értem. :D

Aki T12-őt akar az gyorsan cselekedjen! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94039) hétalvó válasza muzsikpeti (#94036) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem pedig van az audiomarkt-on egy sw1008be arra kene ragyurnod.

nem kellett volna felmennem. most eppen kezdek beleszerelmesedni a sub utopia em-be. ha meg januarban is fenn lesz lehet elgondolkozom rajta...
de most neeeeem :P

ez valami gyonyoru

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#94040) muzsikpeti válasza hétalvó (#94039) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Neem nekem a velo jobban tetszik:)

(#94041) Tamoo válasza muzsikpeti (#94032) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

TILOS a hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni. - ÁSZF

[ Szerkesztve ]

(#94042) xtremetuning válasza hétalvó (#94034) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha már normál hang nem jön ki belőle, legalább bulizni tudod használni.... :DDD :DDD :DDD ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#94044) xtremetuning válasza hétalvó (#94039) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem rossz, de ennyiért már szubot is lehet kapni.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#94045) Oldfighter válasza fPApi (#94031) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A te hallásodhoz te értesz a legjobban. Rá kéne szánni egy kis időt egy bemutatótermi látogatásra.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#94046) hétalvó válasza xtremetuning (#94044) üzenetére


hétalvó
addikt

jah, hozzad is beferne belole 4db lazan. jo parja lenne a stella-nak...
azert kivancsi lennek mennyit dobna a rendszeremen az sw900-hoz kepest. az EM csak EM.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#94047) bajnokpityu válasza hétalvó (#94046) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennek elődjének elődjének elődje a 38as nagy focal sub, nah az,klaszikusan reflexes hangú. oké, h abból a legjobbak egyike, de nekem inkább két zárt,mint egy reflexes. vagy akár 1 nagy zárt.

pechem van,nekem irányítottnak tűnik a féloldalas sub, középen meg a center van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#94048) xtremetuning válasza hétalvó (#94046) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köztudottan focalista vagyok, de eszembe nem jutna ilyet venni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#94049) hétalvó


hétalvó
addikt

nekem meg annyira nem jon be a zart sub. geppuskahoz jo :) szeretem, ha kap egy kis levegot. persze nem olyan feszes, de cserebe a pincebol szol.

xt: szerintem ez a zart sub mania pont nalad pont ez elleneben siman bedolhet.

ha a frontjaidban imadod ugyanezt a hangszorot, subban miert ne lenne ugyanannyira jo ?!

a jl inkabb csak "sporolos" megoldas. tudom a fel vilag a fantomra gerjed, de vajon odatette valaki egymas melle egy stella tarsasagaban az utopia subot?

dehat ez nem az en vilagom. ez csak egy velemeny...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#94050) xtremetuning válasza hétalvó (#94049) üzenetére


xtremetuning
addikt

1. "de cserebe a pincebol szol" - lemegy 17 hz alá ? mert a zárt simán......

2. "a jl inkabb csak "sporolos" megoldas." - most ugye viccelsz ??? :F

3. "a fel vilag a fantomra gerjed" - jó az fathomnak is....

4. odatettük. Veled ellentétben nem csak puffogtatunk, hanem tesztelünk is... :((

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.