Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163901) bajnokpityu válasza VoidXs (#163900) üzenetére


bajnokpityu
félisten

még jó h alapvetően a dac hangja nem a dac chipen múlik...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163902) VoidXs válasza bajnokpityu (#163901) üzenetére


VoidXs
nagyúr

90%-ban azon múlik, a többi elemre lehet korrekciót tervezni, vagy ügyesen több jelutat tervezni, míg egy DAC hibái javíthatatlanok. És ne hidd azt, hogy legeslegdrágább procikban több pénz megy a teljes DAC áramkörre, mint egy hangkártyánál, mert sokszor még olcsóbb is. Én még csatornánként 1000 forintnál drágább jelutat nem láttam AVR-ben vagy prociban (DAC és opamp kivételével), míg hangkártyánál van, hogy csak a shield ennyi. Hány prociban is van shield egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163903) #98221312 válasza gab1ka (#163886) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy azokkal az eszközekről amiről a "visszatérők szajkóznak" neked milyen tapasztalataid vannak?
Miket próbáltál? Hasonlítottál össze?

[ Szerkesztve ]

(#163904) Quetz válasza #98221312 (#163903) üzenetére


Quetz
őstag

Elég annyit mondani, hogy az itthoni dedikált mozi építő cégek referencia szobái "pro audio" hangrendszert használnak. Nyilván nem a legolcsóbb eszközöket, de mégis a lenézett PA alapokon építkeznek. A Falak mögött ipari installációs kábelek futnak... Mégis bármelyikünk eladná az ellenségei veséit, hogy egy ilyen technika szóljon otthon :D

(#163905) Dorian


Dorian
félisten

Most szerelik a hangszigetelés miatti (no meg huzat ellen) ajtót az alsó-felső szint közé. Tömör (nem lyukfuratolt meg könnyített) faforgács, automata küszöbbel, cilinderzárral. Brutál masszív, az ajtólap nem is 50, hanem 60 kiló.
Holnaptól mehet a mozihangerő. ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163906) Quetz válasza Dorian (#163905) üzenetére


Quetz
őstag

Kiváncsi vagyok, hogy fogsz megelégedni az automata küszöbbel. Nálam kikopott és kattog, nem látja már el a feladatát.

(#163907) #98221312 válasza Quetz (#163904) üzenetére


#98221312
törölt tag

Elhiszem amit mondassz!

Igazából soha nem foglalkoztam azzal, hogy referencia szobákban milyen kábelek futnak.
Számomra ez egy hobbi, kedvtelés, kikapcsolódás.
Ha egy kábel használata örömet okoz, mert javítja a hangzást, akkor már elérte a célját.

Nem szoktam elméleti síkon mozogni.
Jelen pillanatban van nálam 2 erősítő, és 1 tápkábel, most van egy kis dolgom, utána kipróbálom őket.
Kíváncsi leszek a hangjukra! :)

(#163908) Tamoo válasza Dorian (#163905) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kíváncsi vagyok, hogy meddig lesz így elég a szub, hogy lekerült az az "apró" kiemelés. :D

(#163909) Dorian válasza Tamoo (#163908) üzenetére


Dorian
félisten

Gondolom addig, ameddig nem lesz fölös pénzem, hogy csináltassak egy dayton audio szubot :DDD
De majd megmondom, ha majd végre egyszer olyan filmet nézünk, ahol jelentős a szub szerepe. A nézett filmjeink jelentős többsége nem ilyen "robbantások és lövések sorozata" - jellegű, persze ennek ellenére is sokban szerepet játszanak a szubfrekvenciák.

Igyekeztem úgy elhelyezni a szubot, hogy lehetőleg akusztika okozta beszakadás legyen minél kevesebb, a kiemelések árán, mert utóbbit lehet korrigálni elektronikusan. De a 33 Hz-es Himalája, meg a 49 Hz-es kisebb hegy viszont a szoba módusai, adottságok voltak.

Quetz:
Amikkel eddig találkoztam, működtek rendesen, max ha mocsok került bele ki kellett pucolni. Ha tönkremegy max csináltatok egy normál küszöböt, de valaminek a hang útját kell állnia.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163910) mettek válasza Dorian (#163909) üzenetére


mettek
addikt

Nézd meg a Ford vs Ferrarit. Ott is olyan duruzsolás van hogy csak pislogok. Már a film eleji autózás is szépen megmutatja a szubot. Ha ez nálad sovány akkor kevés a szub.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163911) mpo válasza Dorian (#163909) üzenetére


mpo
veterán

Ezekben nem lövöldöznek:
Into the Storm (2014)
Skyscraper (2018)
San Andreas (2015)

Ha érted, akkor már elavult.

(#163912) spiky03 válasza Dorian (#163909) üzenetére


spiky03
veterán

Vagy ugye a sokat emlegetett Ready Player One elején az autóverseny.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#163913) Dorian válasza mpo (#163911) üzenetére


Dorian
félisten

Értem én a viccet ;]
Úgy értettem, hogy ahol nem a rombolás a lényeg, hanem a színészi teljesítmény. De a művészfilm csúnya szó :DDD

Amúgy Ford vs Ferrari nagyon jó volt, majd belenézek újra, vagy az új Blade Runner, de amin anno meglepődtem, ha jól emlékszem A legsötétebb óra elején volt egy jó kis kitartott hullámzó mély, nagyot adott a hangulathoz

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163914) mpo válasza Dorian (#163913) üzenetére


mpo
veterán

Knives Out (2019).
Nekem tetszett, feleségem otthagyta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#163915) gab1ka válasza #98221312 (#163903) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A legkevésbé sem rád céloztam, nem kell mellre szívni, ez a habitus inkább maradjon meg a belépőben a tapasztalatozós ütőkártyával együtt.

(#163916) #98221312 válasza gab1ka (#163915) üzenetére


#98221312
törölt tag

Oké, nem szívtam mellre! :N

A tapasztalatszerzés, kipróbálás szerintem fontos, nem minden az elmélet!

(#163917) still2


still2
tag

Sziasztok.
Egy kb. 23m2 nappaliba van a szettem. Egy Denon 4500 és Klipsch RP hangfalak. A mélynyomó maradt utoljára a cserében. Jelenleg egy JBL ES 150P teljesít szolgálatot. A kiszemelt utód egy KEF, de nem tudom hogy a 10B-t vagy a 12B-t vegyem meg. Kérnék tanácsot ha lehet egy kis magyarázattal. Köszönöm!

(#163918) ctrlaltdel13 válasza bajnokpityu (#163896) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezek szerint a használt X4300h-m árából összehozott htpc-m (stx ll 7.1), egy rakás szar.
Végfokom volt, ne vegyük ide.
Szerintem meg össze se lehet hasonlítani a kapott hangot, mind mozin mind sztereóban.
A különbséget hosszadalmas lenne le írni.
Na ezért nem érdemes vitatkozni semmiről és főleg a másikat megpróbálni meggyőzni a saját igazamról.

(#163919) gab1ka válasza #98221312 (#163916) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem is nagyon fontos, nem is állította senki az ellenkezőjét.Maga a szó viszont szerintem rém bénán elcsépeltté vált ezeken a fórumokon és rendre valamiféle vita kapcsán jön elő amikor végső mentsvárként bele lehet állni a másikba és döngetni a mellünket illetve méltatni a másikat.Ezt se vedd magadra :) , nem a kontextusra célzok, csak annak kapcsán került elő a mondandó.Ezt a tapasztalatozást nem igen látni "komolyabb" hozzáértőktől akik itt moziszobákkal rendelkeznek vagy bármilyen téren haladóbb a hozzáértésük, ők nem bizonygatnak meg térítenek, hanem állítanak valamit amit alátámasztanak és nem fáradoznak a másik fél hozzáértésének firtatásával.Persze lehet hogy totál vakon vagyok és ők szimplán csak emberileg másak.

(#163920) bajnokpityu válasza ctrlaltdel13 (#163918) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,pontosan. szerintem megfogod bánni előbb-utóbb. a 4300 az gondolom a 2309 körnéke lehet. az bizony egy mosott hangú, de egységes cucc volt. és napokon át lehetett bántó él nélkül hallgatni. ezt nem tudja az stx. bár a klasszik onkyio hangot is sokan szerették...

gab1ka: igen, pontosan ez a bajom a PCs hangadókkal. egyszerűen rendszeresen olvasok olyan mondatokat tőlük, ami ugyan óriási programozási tapasztalatra vall, de fülüket nem használják. miközben, sztem pont forditva kéne. megnézni, h ami jó a fülnek, mitől jó. és nem a mérési adatokat böngészni, hogy minek kéne tetszeni. ez nem tapasztalat, ez szimplán túlzott leegyszerűsítés.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163921) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#163918) üzenetére


#98221312
törölt tag

Gondolkodom én is HTPC-n.

Jobbnak találod mint a dedikált lejátszót?
Bár ahogy emlékszem elötte is PC-d volt? :U

Mit használsz most a Denon helyett??

[ Szerkesztve ]

(#163922) python1 válasza #98221312 (#163921) üzenetére


python1
veterán

Kell egy másik totyik a PC-s ill DIY megoldások mozira cimszó alatt. Néhányan egyszerűen kifordulnak önmagukból ha meghallják a PC/ DIY -ra rimelő szavakat, tudom nem egyszerű lenyelni ezeket a kifejezéseket, kell hozzá némi e...tia , más hozzáállás. Kezd valóban homokózóvá válni a totyik.

[ Szerkesztve ]

(#163923) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#163921) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Még most raktam össze, szinte semmire nincs időm.
Maradjunk annyiba,hogy minden nélkül(pár panel kivételével) is szivesebben hallgatom mint az avr-t.
Teljesen másképp szól.
Tudom nincs fülem hozzá, mert szarabnak kéne hallanom.
Cavern és eq apo-val mozin olyan tér van,amit ritkán hallottam,pedig ez egy szaros nappali.
Van még mit reszelni rajta, de ha össze áll, várlak hallgatózni😉.

Hardverek az adatlapomon.
Zenét tidalról filmet kodi-ról intézem.
Régen kínai takec boxok voltak mint dedikált lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#163924) #98221312 válasza python1 (#163922) üzenetére


#98221312
törölt tag

Annó csináltam külön kábelezős topikot, mert itt ha feljött témába a kábelezés, egyből ölre mentek az emberek!
Elaci barátom lett volna a topikgazda, de időközben kiszállt a házimozizásból, és a kutya nem írogat oda, csoda, hogy még nem zárták be..

(#163925) BBéci válasza python1 (#163922) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek.
Ennek a topiknak korábban Házimozi erősítő és minden, ami hozzá csatlakozik volt a címe. Jó lenne, ha változatlanul arról szólna!
Létre kellene hozni egy topikot "házimozi AVR és processzor nélkül", vagy "házimozi PC alapon" címmel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163926) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#163923) üzenetére


#98221312
törölt tag

Gratula hozzá!! ;)

(#163927) Tamoo válasza python1 (#163922) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Páran biztos örülnének ha visszaalakulna a topik marketingfelületté, de ez a pc-s vonal szerintem belefér a haladó szintbe. Akit nem érdekel majd átpörgeti. Fölösleges újat nyitni, úgyis elhalna.

(#163928) BBéci válasza Tamoo (#163927) üzenetére


BBéci
titán

Elhalna a külön PC-s házimozi topik?

Talán nyitok egyet Házimozi PC nélkül címmel. ;]

Vagy irányítsunk mindenki a Belépőbe, akinek AVR-je és/vagy processzorja van a rendszerében.

Minimális marketing folyt itt, aki abban élen járt, már régóta nem ír ide.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163929) #98221312 válasza Tamoo (#163927) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ne így fogd fel Tamoo, hogy marketing. :N
Csak annyi, hogy nem PC-vel hanem AVR-el rendelkezők helye lenne.

(#163930) python1 válasza Tamoo (#163927) üzenetére


python1
veterán

Sajnos a mellékelt ábra nem ezt mutatja.

(#163931) Tamoo válasza BBéci (#163928) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem meg lehet férni egymás mellett, akit zavar/frusztrál egyik vagy másik vonal vagy egy eltérő vélemény az a saját szegénységi bizonyítványa.

(#163929) Jigsaw04 : Van pc-m is meg avr-em is, hová menjek? Engem nem zavar ha
kábelekről beszélgettek, az avr proci témát meg elolvasom, érdekel.

Engem kíváncsiságból érdekelt ez a hangkártya téma, voltak előítéleteim, de vettem egyet használtan, 25ért belefért, aztán mondom egész jó úgyhogy maradt. Hittéríteni nem fogok senkit hogy álljon át erre, de basszus 25ért!!!, nem fog meggyőzni senki, hogy ettől van jobb ár/érték arányú "proci". :D Ha bekrepál meg veszek egy STXII-t én is. PC-s témába itt nem is nagyon mentem bele, ha valaki privátban kérdezett, annak próbáltam segíteni ha tudtam, nekem is sokat segítettek amikor belevágtam. Szóval nem ez a topik lett terhelve vele, itt max némi látókör bővítés folyt és azért úgy néz ki van akit érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#163932) Dorian válasza Tamoo (#163931) üzenetére


Dorian
félisten

Èn vèlemènyem is ez.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163933) Quetz


Quetz
őstag

Ideje kommingoutolnom, átkalibráltam a rendszert itthon :D

Rátaláltam a lenti táblázatra, elolvastam több mozihang mixeléssel foglalkozó úriember véleményét és a következőt szűrtem le: A kis helységekben, azaz tipikusan mi mozi szobáinkban X spl hnnagosabbnak érződik, mint mint ugyanez a hangnyomás egy mozi teremben. Egy mixer azt tapasztalta, hogy 85dB-re kalibrált rendszeren kevert kis teremben, és ami ott jó volt, az a moziban tesztelve már halk volt. Ezek után átkalibráltam az itthon rendszert 80dB-re, viszont az LFE-t 90 helyett meghagytam 95dB-n (THX ajánlás 85dB/95dB).
Mondhatni, hogy 5dB-vel túlhajtom.

Amit tapasztaltam, hogy a nagy mozis hangzás megvan, a Denon nem fogy el sehol, a basszus pedig ugyanúgy mellbe vág, mint eddig.

(#163934) BBéci válasza Quetz (#163933) üzenetére


BBéci
titán

Ezek alapján a házimozi erősítők 75 decibele nagyon kevés?

(#163931) Tamoo
Nem válaszoltál a kérdésemre: szerinted "elhalna" a PC-s házimozi topik?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163935) python1 válasza BBéci (#163934) üzenetére


python1
veterán

Én is annyira kalibrálok (75).

Válaszolok én.
Határozottan igen, mivel nincs akkora hókusz pókusz körülötte, én jó 15-éve HTPC-zem szinte semmit nem kellett változtatnom, természetesen a formátumok stb. Aki egyszer bepróbálja és tetszik neki nem fog változtatni, esetleg néha konfigot vált, nincs késztetés cserélgetésre élvezi, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#163936) VoidXs válasza bajnokpityu (#163920) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Senki sem pusztán azért választotta a PC-t, mert szépek a számok vagy nagy tábor lenne mögötte, mert nincs. Eleve az lenne a logikus gondolatmenet, hogy házimozihoz a dedikált házimozis hardver ideális, mégsem ez a helyzet. Ez pedig egy akkora paradoxonnak tűnik, amit kizárólag akkor hiszel el, ha hallod is. Nincs azzal baj, ha neked ez nem tetszik, de akkor az szubjektív vélemény, nem pedig objektív. Objektív az, ami műszakilag bizonyított, esetleg még az is lehet, hogy statisztikailag az emberek melyiket szeretik jobban egymás mellé állítva, és bizony mindkettőn magasan a PC a vezető. Általánosságban látható, hogy az emberek többsége a műszakilag is jobb hardvert preferálja vakteszten. Ha már nem vak a teszt, hanem "nézd, ez itt egy 200k-s pro erősítő, az meg egy 2 milliós audiofil ilyen-olyan csoda", akkor nyilván próbálja igazolni a tesztalany, hogy márpedig az ennyivel drágább biztosan jobb, de ez egy másik téma.

Nyilván az ízlés a legfontosabb faktor, de akkor úgy kell a témához állni, például ha meleg hangot keres valaki, akkor rá se nézzen a papíron legjobb erősítőket gyártó Crown-ra, mert az igazi meleg hang egyik legfőbb jellemzője a nagyon alacsony (akár <1) csillapítás. Ha viszont nem merült fel a szempont, akkor logikus a valóságra törekedő hangot javasolni, ami teljesen a másik oldal. Egy másik példa lehet, hogy ki milyen EQ-t preferál, én például X-et, de hiába az a szabvány, ha mindenki, akivel eddig találkoztam, magasfétisű, és flat-re kalibráltatta a rendszerét. Ezek után ezt javaslom én is, hogy nagyobb eséllyel találjam el az illető ízlését sok ismeretlen tényező mellett, de meg szoktam jegyezni, hogy az így keletkező beszédhangoknak semmi köze nem lesz egy igazi ember hangjához. De hallgatni szeretik, és boldogok azzal, amit kapnak, ez a lényeg.

(#163933) Quetz: Ezt a jelenséget már régóta ismerjük, és a kalibrátorok is ezért csalnak le elég sokat. Egy Dolby proci például úgy lövi be a referencia szintet, hogy 500 ms-en belüli integrált hangnyomást mér, mert úgy tapasztalták, hogy az ember ezt érzi abszolút hangnyomásnak. Épp ezért moziterem és moziterem közt is sokszor drasztikusan mást állít be, akusztikai kezeléstől függően, nem csak otthon.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163937) Tamoo válasza BBéci (#163934) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem elhalna, van elég topik ahol lehet erről beszélgetni, ahogy itt is.
Egyébként kb. 3-4 ember megírta hogy hangkártyát használ. :D Ez lenne akkora probléma? Hívjuk az ördögűzőt? :D

[ Szerkesztve ]

(#163938) VoidXs válasza VoidXs (#163936) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kifutottam a szerkesztési időből, épp az maradt le, hogy attól még, hogy másra állítja a hangerőt a kalibrálás, ugyanúgy 85 dB lesz a vége, csak más mérésen mutatott 85 dB. Például A és C súlyozással is teljesen más értékek állnak elő, ugyanígy ezzel az időbeli szűréssel is. A Dolby installeri tanfolyamon több, mint egy óra szól arról, hogy milyen feltételek mellett kell ezt a 85-öt mérni, hogy egységesnek érezzék a nézők két terem hangerejét.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163939) python1 válasza VoidXs (#163938) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen másik játsziszobát kell keresgélni, én mikor kezdtem itthon, nem is létezett ez a HTPC fogalom, kinti fórumokat bújtam meg németben bányásztam hozzá cuccokat.

(#163940) Quetz válasza BBéci (#163934) üzenetére


Quetz
őstag

A THX ajánlás az volt, hogy kalibrálj 85dB-re, 20dB tartalékkal. Ezt 105dB csúcs hangnyomást jelent. Ezt úgy érheted el, hogy 0-ás hangerőn -20dB mérőjellel kalibráltál. Mivel a 85dB-t sokan túl hangosnak találták, ezért változtattak a módszeren, és -30dB jellel kalibrálnak. A végeredmény ugyanúgy 105dB csúcsot jelent.
Amit én változtattam, hogy a normál hangfalaknál 100dB az elvi maximum a kalibráció után. LFE csatorna maradt ugyanúgy 115dB.

(#163941) python1 válasza Quetz (#163940) üzenetére


python1
veterán

Érdekes téma ez a kalibrálás is.
Több hangerő szinten mértem, és mindig változotak a kalibrálási beállítások, de nem ahogyan gondoltam, hogy ugyanazok az értékekek magasabb vagy alacsonyabb szinten, teljesen más paramétereket hozott. Főleg, hogy az utóbbi időben eléggé sok szub járt nálam, volt alkalmam tesztelni, mérni.

[ Szerkesztve ]

(#163942) VoidXs válasza python1 (#163941) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor vagy túl halk, vagy túl hangos volt a mérés. Most pont egy Bluetooth csodáról találtam csak gyorsan eredményt, de kb. így kell elképzelni. Ha halk, a zaj eléggé beleszól, ha hangos, akkor pedig bizonyos frekiken EQ függvényében beüti a fejét, és azért torzul, de a legtöbb esetben csak más magasságban van ugyanaz a görbe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163943) BBéci válasza Tamoo (#163937) üzenetére


BBéci
titán

Nem az a probléma. Az nem korrekt, hogy a boltokban kapható házimozis eszközöket durván fikázzák egyesek.
De mivel egyértelműen kiderült, hogy nem vagy pártatlan, elengedem a témát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163944) Quetz válasza python1 (#163941) üzenetére


Quetz
őstag

Arra áltam rá, hogy Leq-t mérek. 2-3 reset per csatorna. Az Umik-e mellett ezt elfogadható minőségnek tartom. A Subwoofert szoktam ellenőrizni, hogy megnézem a Cener csatornán 30-80Hz és utána LFE csatornán is. A Centeren 75dB-t kell kapjak, LFE-n 85-t. Ha ez megvan, akkor jó.

(#163945) python1 válasza VoidXs (#163942) üzenetére


python1
veterán

Nem jól fogalmaztam, más paramétereket ajánlott fel az autómatikus eq, igaz rew- vel végeztem autó eq-zást. Emlékszem készítettem 75-85 decibelig, és 82,2-n adott a legjobb eredményt fülre. Ha csak 1dB -el tértem el már nem volt olyan jó fülre.

(#163946) VoidXs válasza python1 (#163945) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az attól függ, hogy fix vagy dinamikus bandeken dolgozik az adott bemérő. A REW esetében például attól függ az egész, hogy hova húzod be az átlagoló vonalat, és 0.1 dB különbségre is sokkal jobb vagy sokkal rosszabb eredményt adhat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163947) Tamoo válasza BBéci (#163943) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

VoidXs lefikázhatja az avr-eket, procikat, bajnokpityu meg lefikázhatja a hangkártyát ha ez a véleménye. Szerintem ez a pártatlanság. Az nem lenne az ha a kedvedért valaki ki lenne tiltva innen.

(#163948) mettek


mettek
addikt

Én az Asus hangkártyát Fejhallgatós oldalról tudtam egyszer összehasonlítani:
volt egy Asus xonar st hangkártya a gépemben, egy Beyedynamic t90 fejhallgatóm...nem szar darab.
Ehhez jött egy Beyerdynamic a2 fejes erősítő ami elvileg nem is a legjobb cucc és egy Denon d300 dac.

Az utóbbi láncot hasonlítgattamaz Asus-szal. Az Asus szárazabb, élettelenebb, sterilebb volt, kisebb térrel és zeneiséggel. A másik lánc nyilván ennek az ellenkezője, teresebb, zeneibb, Sokkal élvezetesebb.

Próbáltam fejes erősítő nélkül is csak a Denon dac-kal meghajtva a fejest de úgy gyenge volt önmagában a dac erősítője.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163949) -KP- válasza python1 (#163922) üzenetére


-KP-
addikt

Nincs helye a pc-nek, meg a diyn-ek. De a kábel fingfűrészelésnek, meg igen ;]

(#163950) Dorian válasza BBéci (#163943) üzenetére


Dorian
félisten

Bocs, de nekem ebből a hsz-ból éppen az jött le, hogy te nem vagy pártatlan.
Hiszen a cél, a téma a házimozi építés. Hogy ki ezt milyen eszközökkel oldja meg az másodlagos. Ha pl. a boltokban lévő eszközök rosszabb ár/értéket adnak az egyéb megoldásoknál, akkor engem semennyire nem izgat, ha kevesebbet adnak el belőlük.

Amúgy a mérési eredményekkel alátámasztott vélemény nem fikázás, az tény.
Szubjektíve pedig lehet fikázni (és történik is, de oda-vissza), az csak egy vélemény. "Virágozzék száz virág" :))

Amúgy sztem teljesen felesleges tovább hasítani a témát, így is nagy az átfedés a két topik között, de talán kialakul egy olyan irány, hogy a kezdő-nevűben főleg "vásárlási tanácsok kész termékekre" szerepelnek, míg a haladóban kicsit mélyebb összefüggéseket is össze lehet kapargatni. Meg különben is. Mi van, ha vaki PC-ről játszik le, miért ne használhatna akkor AVR-t? Mégis, "Hova álljanak a belgák?" :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.