Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163451) bajnokpityu válasza levenduli (#163449) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Alapvetoen tok szep iras, kar,h konkret termekeket is belekevert... mert onnastol...
ksa100 pl igen jo erosito, csakhogy huszon evesek, jo eg tudja milyen allapotuak a kondik. Vagy core mint jo hang. Stb...

es lehetett volna meg beszelni a trukkos a osztalyokrol, bias allito cuccokrol.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163452) Tamoo válasza bajnokpityu (#163444) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Obelisk+Standart páros is elég gyászos lehet mérve, aztán mégis jó volt hallgatni.

Szuperlinerisra korrigálás alatt a szobakorrekcióra gondolsz? Mondjuk az enyém szerintem ettől elég messze van.
A korrekció óta azt vettem észre ha az egy normális SP-ból kimozdulok akár 20-30centit is, brutálisan elmegy a hang. Korrekció nélkül ez nem volt ennyire így. A szoba viszont annyira összevissza, hogy több normális SP-ot lehetetlen összehozni. Ettől függetlenül én elégedett vagyok az eredménnyel.

(#163453) BBéci válasza bajnokpityu (#163448) üzenetére


BBéci
titán

"miközben az ember hallása alapvetően élmény alapú, normálisan érzelmeket élünk meg zenében, filmnél."
Ez a lényeg! :R

(#163447) balage25
"A tevedes az, ha meresek nelkul azt gondoljuk, jo eszkozoket lehet kesziteni."
Nem a készítésről, hanem a vásárló általi kiválasztásról volt szó.
"Nem gondolom, hogy a mernokok fulre mennek."
A Focal hangdobozok azért annyira kiválóak, mert a cég "füle" egy szobában, egyedül, napokig, hetekig hallgatta a prototípusokat. Talán pont Jacques Mahul.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163454) Hohocali válasza python1 (#163342) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A kép valóban nem a legjobb, de azon tünődöm, miért van a tetején banán? ;] És Tamoo-én miért nincs? :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#163455) Hohocali válasza gab1ka (#163428) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Arra nem gondoltál még, hogy ez fordítva is lehet? Azaz beállítod egy műszerrel, aztán bemagyarázod magadnak, hogy ez most jól szól, mert a görbe egyenes, meg a SINAD magas. Pont mint egy drága kábelnél... :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#163456) ctrlaltdel13 válasza Hohocali (#163455) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kábelt nem hiszem hogy igazált bármikor is mérés😉

[ Szerkesztve ]

(#163457) bajnokpityu válasza BBéci (#163453) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ettol fuggetlenul a focalok merve is jok. Egyebkent mivel utopiakat 2 evente adnak ki, sztem meg tobb ideig probalgatjak. Diy hangfalakat egyebkent meressel szokas kezdeni, majd hallgatassal folytatjak. Majd elobb utobb kukazzak egy olcsobb gyariert ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163458) gab1ka válasza Hohocali (#163455) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Igen, ebben egyetértek, de jeleztem is hogy természetesen a megtapasztalt végtermék a fő szempont, álljon az elő bármilyen módon a láncban.Ettől még teret nyerhetnek a mérések és a száraz adatok, hiszen ezek fix értékek amiket össze lehet vetni és akár rangsorolni mint a linkelt tesztben.Ugyanezt hallás alapján azért szerintem nem lenne valami könnyű feladat, továbbá a téma kicsit el is kanyarodott a hangdobozok felé, holott az AVR-ek technikai tulajdonságairól volt szó, nem arról hogy A vagy B hangszóró hangkaraktere milyen és hogy ott a mérés nem igazán tud túlmutatni az ízlésen.A sub-ok is általában mérésekkel igazoltan kerülnek bemutatásra, szerintem hasonló módon a többi eszköz esetében is járhatna kéz a kézben a tesztelési metódus.

(#163459) Tamoo válasza Hohocali (#163454) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dayton logó. Én nem kértem, de a 3mm-es tölgy borításba se hiszem, hogy jó ötlet lett volna belemarni. :D

(#163460) Quetz válasza bajnokpityu (#163457) üzenetére


Quetz
őstag

Majd elobb utobb kukazzak egy olcsobb gyariert
Meg kell említeni a kivételt is. Számos kit létezik, amit hozzáértők terveznek. Azokat ritkán kukázzák, vagy olyan szintlépés történik árban is, hogy az már szinte fáj. Például olyat olvastam már, hogy DIYSG HTM hangfalról váltott JTR-ra. Az árkülönbség majdnem 10x-es. Itthon mondjuk nem tudom mekkora tábora van a kit hangfalaknak, sejtésem az, hogy nem túl nagy.

(#163461) robi-k válasza bajnokpityu (#163457) üzenetére


robi-k
őstag

"Diy hangfalakat ... elobb utobb kukazzak egy olcsobb gyariert" - vagy fordítva (az esetemben) ;) Gyárról váltottam DIY-ra. És egyáltalán nem volt olcsó végeredményben a DIY, a költségek meghaladták az 1 milliót 5 éve.
Az én esetemben a hangfalak DIY elkészítése az alábbi sorrendet követte: dobozok megtervezése és kiszámítása->tervezés->egyedi hangszórók és dobozok legyártatása->mérés->hangváltó megtervezése->mérés->hangváltó részbeni módosítása->késztermék
A méréseket és hangolást Klang végezte, örök hálám érte.

(#163462) bajnokpityu válasza robi-k (#163461) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elobb, vagy utobb :)
kit az mas, plane 1 v 2 ut eseten. De azert fronthangfal az nekem inkabb 3 utas. Es az rohadt nehez ugy. Nekem minden haverom megbanta a diy dobozat egyebkent. Nagy tapasztalatu diyerek is voltak koztuk, gyarira valtottak, olcsobbra. Ket ut eseten is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163463) Hohocali válasza ctrlaltdel13 (#163456) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Akkor baj van, mert a hangfalkábelek között van különbség (én ezt próbáltam, más kábelt nem). Ha ezt a mérés nem tudja kimutatni, akkor az nem sokat ér... ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#163464) Dorian válasza bajnokpityu (#163457) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk találomra DIY-t èn sem vennèk/csináltatnèk. De amire váltanèk esetleg, azt sajáttal konkrèten összehallgattam, ùgy elèg egyèrtelmű volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163465) Quetz


Quetz
őstag

Érdekes videó a NAD CTO-val, korrekt példákkal a mért és érzékelt tényezőkről.
AXPONA 2019: Amplifier Myth Busting with NAD's Chief Technology Officer

(#163466) -KP- válasza Quetz (#163460) üzenetére


-KP-
addikt

Az SB Acoustics és a Seas is ad ki gyárilag hangfalterveket, van hogy kiteket is, amiket gyakran a legnevesebb tervezők terveznek. De lehetne példának felhozni Troels Gravesen kitjeit is.

Csak egy random példa a több tucat tervjei közül:
http://www.troelsgravesen.dk/CNO-25-mkII.htm

Ilyen váltóval és hangszórókészlettel nem igen lehet gyártótól kapni millió vagy inkább milliók alatt. A kites oldalak száma pedig szerencsére ha lassan is, de emelkedik.

[ Szerkesztve ]

(#163467) #98221312


#98221312
törölt tag

Srácok használt közületek valaki [Denon AVC A1] erősítőt??

Barátom külföldről szerzett egyett, jelképes nevetséges összegért.
Gondoltam elkérem meghallgatni, és konkrétan ledöbbentem milyen hangja van!! :Y
Állítom a mai 6-700000-es kombájnoknak nincs ilyen hangjuk!

(#163468) BBéci válasza #98221312 (#163467) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam néhány AVC, az általad említett is, a maguk idejében nem sok konkurensük akadt.
Mégis mitől lenne a mai 6-700000 forintosoknak olyan jó hangjuk? A jelenlegi AVC (aminek nem annyira jó a hangja, mint a korábbiaknak) 1250000 forintos árral nyitott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163469) Tamoo válasza #98221312 (#163467) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Semmi meglepő. :D Itt még nem a liszenszekre ment el a pénz.

(#163470) VoidXs válasza Tamoo (#163469) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kb. 100 forint egy licensz, az új feature-ökbe pedig ugyanannyi R&D költség megy bele, mint amennyit a régiek már rég visszahoztak. Nincs semmi bocsánat az ár/érték arány infláción felüli drasztikus csökkenésére, de így is viszik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163471) fehér_ember válasza #98221312 (#163467) üzenetére


fehér_ember
addikt

Használok. Én közvetlen sztereóra is nagyon csíptem amíg nem dynaudio frontjaim voltak. Persze akadnak még jó hm erősítők, de egy ilyenben az is nagyon jó, hogy a beépített sokcsatornás dac-ja is magas színvonalat képvisel.

(#163472) -KP-
A Yamaha RX-V3800-asom is ősrégi, de az már tud dts-hd-t; viszont számomra semmit sem számít, mivel a beépített dac-ja simán elmarad a denonban lévőtől.
Amúgy a yami és a denon is 140w csatornánként papíron, de az audience 72-eseimmel csak a yami tudott megbírkózni.
Mondjuk mostmár meg van támogatva végfokkal, így ismét a denoné a hm.

Csak ilyen ősrégiekre futotta, de nem bánom.

[ Szerkesztve ]

(#163472) -KP- válasza fehér_ember (#163471) üzenetére


-KP-
addikt

Elhiszem, hogy jó cucc. Mai vasak nincsenek így megépítve. De a 7 csatorna hiánya, illetve a hdmi és a dts hd / dd truehd hiánya szerintem nem áthidalható hátrány.

(#163473) fehér_ember válasza -KP- (#163472) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én inkább azt mondom hogy a bemérés a nagy előnye a fiatalabbaknak.
Ezek előtt csak egy HK AVR-265-ösöm volt; de ha zenét nem nézek, akkor azt mondom mozira az is nagyon jó volt számomra.

[ Szerkesztve ]

(#163474) alphamooncam válasza fehér_ember (#163473) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mármint a hátránya. Szerintem.

Azt nem mondom, hogy semmi szükség az elektronikus szobakorrekcióra, de azt tapasztalom, hogy kezelt szobában nem hiányzik. (Denon DN700AV, aktív hangsugárzók, szimmetrikus (XLR) kábelezés )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163475) Tamoo válasza alphamooncam (#163474) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hátránya? Egy Dirac-ot vagy ARC-ot azért erős hátránynak nevezni. :D
Plusz a beméréshez azért hozzátartozik a csatorna jelszint és késleltetés helyes beállítása is, ami fülre azért necces.

(#163476) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#163475) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem nem hiányzik a volt denonom bemérőjének korrekciója.
Simán hallgatható szintet tol a pc, pár panellel a falakon.
Persze lesz méregetés, eq apo stb, mert az kell több okból is.

(#163477) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#163476) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is korrekció nélkül moziztam nagyon sokáig. Igazából a szubnál hozott legtöbbet, azzal a tizenéves erősítőn lévő audyssey ugye meg nem sok semmit kezdett.

(#163478) alphamooncam válasza Tamoo (#163475) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hátrányát úgy kell érteni, hogy van egy fontossági sorrend. Könnyebb út lehetősége felborítja a józan ész által diktált szükségszerűséget.

A szoba kezelése "fontosabb" hatásosabb, mint az "elektronikus" korrekció.

Olyannyira, hogy a szoba kezelésével akár teljesen el is hagyható, mondhatni felesleges.

Az elektronikus korrekcióba nem értem bele a hangszóró távolságok ( idő ) és hangerő ( amplitúdó ) beállítását, minden egyéb belenyúlás szvsz elhagyható/elhagyandó ide értve a DIRAC-ot és az ARC-t, és a külső megoldásokat pl. a Cavern-t is.

A vége úgy is az lesz - már annak aki igényes - hogy rendbe teszi a szobáját, csak addigra eléget egy nagy csomó pénzt, energiát.

Miért nem lehet azzal kezdeni, ami fontos?!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163479) Tamoo válasza alphamooncam (#163478) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezzel egyetértek, csak legtöbb helyen kompromisszumos a szoba. Főleg nappaliban, ott nem jellemző, hogy tologatást, akusztikai kezelést bevállalnak az emberek. Tisztelet a kivételnek... de nem sok van. Milliós készülékeket viszont simán bepakolnak egy összevissza zengő szobába, pont napokban néztem avx-en egy ilyen beszámolót.

[ Szerkesztve ]

(#163480) #98221312 válasza alphamooncam (#163478) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Az elektronikus korrekcióba nem értem bele a hangszóró távolságok ( idő ) és hangerő ( amplitúdó ) beállítását, minden egyéb belenyúlás szvsz elhagyható/elhagyandó ide értve a DIRAC-ot és az ARC-t, és a külső megoldásokat pl. a Cavern-t is."

Állítólag a Dreamcinema totál akusztikázott termében csodát tett a Cavern!

(#163481) Dorian válasza alphamooncam (#163478) üzenetére


Dorian
félisten

Azért ennél árnyaltabb a kép.
A szoba kezelése "fontosabb" hatásosabb, mint az "elektronikus" korrekció. - Idáig igaz
Olyannyira, hogy a szoba kezelésével akár teljesen el is hagyható, mondhatni felesleges. - Ez viszont nincs így, mert a szoba kezelése az esetek 99,9%-ában különféle okból nem lehetséges 100%-osan.
A fejlettebb Audyssey-k pedig jó eredményekre képesek (korábbiakhoz képest én a mélykezelésben hallottam legtöbb javulást) Nálam viszonylag jó adottságú a szoba + kezelt is, de a MultEQ XT32 ilyenkor is ad hallható javulást. Csodának nem mondanám, teljesen jó nélküle is, de egyértelműen jobb vele.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163482) Dorian válasza Tamoo (#163479) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen. Normális kezeléshez azért kell bőven bepakolni csillapítókat a szobába.
Nálam a 25 m2-en van a falon 11 panel, de a mennyezetre sem lenne még kettő felesleges.
Én még baromira várom hogy megérkezzen a nehéz függöny a nappali-étkező közti nyílásba, mert az onnan bejövő visszaverődések zavaróak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163483) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

A marantz sr 7015 hangminőség,felépítés,tudás denon párja az x6700 lehet? :F

bendeguz_HUN

(#163484) VoidXs válasza alphamooncam (#163478) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Úgy tűnik, hogy nem hallottál még minőségi (PC-s) szobakorrekciót. Itt szóba kerülhet a REW vagy akár a Dolby megoldása, nem feltétlenül szeretném csak a sajátomat reklámozni, mert ezek is nagyon jók. Úgy képzeld el, hogy az általam hallott legjobb szoba mérés előtt és után nagyobb minőségbeli ugrás volt, mint az általam hallott legrosszabb és legjobb szoba közti különbség. Nem én vagyok az egyetlen, aki azt mondja, hogy a legfontosabb a kalibráció, függetlenül attól, hogy milyen szobában vagy. Egyébként meg ingyen van mind, és valami kicsit a legrosszabb is ad, miért ne használnád?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163485) bajnokpityu válasza Tamoo (#163475) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy, h lassan 5 éve használok diracot, merek véleményt alkotni.
az ingyenes szar. az annyi kárt csinál, mint hasznot. és nem tudsz belenyúlni a célgörbébe, tehát nem tudsz segiteni neki. ezért jellemzően irtó kevés mélyet csinál. ami viszont már hallatszik, az a végtelen tér, ami meg az impulzusválasz korrigálásnak, és fázis korrigálásnak köszönhető.

a fizetőssel pedig egy gond van, nem választja ketté a szoba kiemeléseket az eszközök saját kiemeléseitől. Hiába láthatná, hogy minden hangfalról 70Hz meg van tolva, nem jön rá.
Ezért ha pl a szobának van 70Hzen kiemelése akkor ez a magas hangnyomás érték lesz a 0 szint, erre akarja felhúzni a többit. Ez nyilvánvalóan hülyeség. Nem is azért, mert, h a hangerőállást magasabb értékre kell tenni, hanem mert csomó járulékos dolgot ront el emiatt. Szóval a dirac 1.0 az nem automata annyira, mint az audissey volt, ellenben ha jól csinálod, csodát művel. És mivel DSPk dlgoznak benne, ezért a PCkkel ellentétben tényleg képest impulzusválaszt, fázis korrigálást kiszámolni sok csatin, akár fél mp zengésidővel, ami elég egy normális nappaliban. Ez nem csak egy EQ. ez egy realtime processzálás.

Szóval ha ennyit leirtak volna a manualban (azaz lehet leirtak, én nem kaptam), akkor szvsz gyakorlatilag nem lenne negativ vélemény. Így meg van bőven. Amikor a járulékos hátrányokat emlegettem, azok nálam pl nagyon erősek voltak még a free verzió esetében. Gyakorlatilag 3 emberből 2nek jobb tetszett nélküle a hang, mint vele.

PCn is kipróbáltam a trial verziót, az meg kifejezetten szar volt, akármit csináltam. Egyszerűen nincs ilyen teljesitmény egy PCben, ami elég lenne ezt kiszámolni. a DSP meg célhardver, 1 dolgot tud,de azt nagyon hatékonyan. PC meg tanult, tapasztalt kollégám szavaival: traktor f1 pályán.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163486) -KP- válasza alphamooncam (#163478) üzenetére


-KP-
addikt

"Olyannyira, hogy a szoba kezelésével akár teljesen el is hagyható, mondhatni felesleges. "

Ez így nem igaz. Hiába rakod tele panelekkel a szobádat, a mély tartomány fel le ugrásait nem tudod kiküszöbölni. Átlag gyapot alapú panel 60-80hz-től ér valamit, ha az átlag magyar szobák hatalmas 30-40hz-es kiemeléseit akarod panelekkel kezelni, el lehet locsolni simán milliókat.

(#163487) mpo válasza VoidXs (#163484) üzenetére


mpo
veterán

Melyik az ajánlott megoldás a kettő közül?
Az Audyssey után a MultEQ XT32 bekapcsolva.
1. A center és a szub kézzel állítva.
2. A referencia hangerő alatt a Dynamic EQ bekapcsolva.

Ha érted, akkor már elavult.

(#163488) bajnokpityu válasza -KP- (#163486) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de, ki tudod EQzni. gyakorlatilag bármit ki lehet hozni lin hangnyomásra. a probléma az, hogy ezzel totál hazavágod a fázist. ezért kell valami szoba csillapitás is, hogy kevesebbet kelljen belenyúlnia, ami még nem torzitja el a térérzékelést.

illetve a másik ok, amiért nem érdemes totál lineáris átvitelre utazni. a torz hangot hangosabbnak hallod, mint a nem torzat. ha valaminek a magasa torz, akkor azt úgy hallod, hogy sok a magas. a gyárak nem teljesen hülyék, ismerik a hangfaluk hibáit, ezt korrigálják valamennyire, hogy füllel érzékelve jó legyen. aztán ha újra ki akarod hozni a szar hangfalon lineárisra a frekit, akkor meg füllel érzékelve visitani fog.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163489) WaterWave válasza bendeguz76 (#163483) üzenetére


WaterWave
veterán

Szerintem nem... 7015 az a 4700 ligája, 6700-at eggyel feljebb raknám, 8015-re vagy 8012-re

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#163490) ctrlaltdel13 válasza bajnokpityu (#163488) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A szoba adottságából eredő beszakadást, azt hogy Eq-zod ki :F

(#163491) Dorian válasza mpo (#163487) üzenetére


Dorian
félisten

1.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163492) bajnokpityu válasza ctrlaltdel13 (#163490) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt komolyan kérded? arra a frekitartományra tekintve megemeled a jelszintet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163493) Tamoo válasza bajnokpityu (#163492) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kioltásnál ha emeled a jelszintet a visszaverődő hangok jelszintje is emelkedik és az eredő hasonlóan sz@r lesz.

[ Szerkesztve ]

(#163494) -KP- válasza bajnokpityu (#163488) üzenetére


-KP-
addikt

Igen, ki tudod eqzni, de ugye ő azt írta, hogy kezelt szobában még erre sincs szükség. Szerintem meg van, meg szerinted is. Úgyhogy itt egyet értünk.

(#163495) ctrlaltdel13 válasza bajnokpityu (#163492) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pc-s korrigálást láttam pár diagrammot, ott a kiemelést szépen rendbe tette, de a beszakadás ott maradt.

(#163496) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#163495) üzenetére


Dorian
félisten

Nem lehet, Tamoo írta miért.
A mélyfrekis beszakadásokat viszont kezeléssel is csak kis mértékben lehet csökkenteni, sokkal célszerűbb az ülőhelyet, meg hangdoboz pozíciókat jól megválasztani.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163497) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#163496) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én is így gondolom, csak arra reagáltam amit BPityu írt, mert én nem így gondolom.
De hátha....

(#163498) bajnokpityu válasza Tamoo (#163493) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, persze megy vele a többi hiba is. De lin. elérhető ha nem valami akusztikai rovidzar okozza. Pontosabban nem értem miért ne lehetne. Az hogy xar lesz a hang, abban én is biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163499) VoidXs válasza bajnokpityu (#163488) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha impulzusalapú korrekciód van, akkor nem nyúl bele a fázisba, de ilyet csak PC tud. Nem PEQ-kat kell exportálni, és máris nincs ilyen probléma. Minden hardveres megoldás PEQ alapú, és igen, mélyekben a Dirac is. A FIR része 1024 minta, miközben egy EQ APO-nak alapértelmezetten 65536, de Cavern mellett ez lehet 1048576 is. Bírni fogja röhögve. Teljesen rosszul méred fel az erőviszonyokat, nem létezik olyan DSP, ami ezt értelmes felbontással tudná. Ha van fázishelyes összetevője (az Audyssey-nek pl. egyáltalán nincs), az csak olyan magas hangoknál működik hatékonyan, ahol igazából majdnem mindegy.

A hangfalak magasainak túltolása pedig a tölcsér hatása, nem magáé a hangszóróé, de ez is mérhető és könnyen korrigálható, csak különleges módon (több pozíció kell hozzá).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163500) bajnokpityu válasza VoidXs (#163499) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hogyne tudna, nézz utána...
Mindent is tud.. :)

Nézd sor mellett egyszer szívesen, de amit én látok, tudok, hogy fel mp renderelese meg sztereó esetén is 20% procterheles egy i7esnek. Tehát nem jön ki valami. A másik amit látok, h nonstop ezt a linearitast szajkozzatok, ami szintén nem kéne követendő példának lennie.

Dolgozza meg rajta. Olyan teret nem csinálsz faziskorr nélkül, amit az xmc1 tud. Legyen ez a cél. Az, hogy mennyi utad a kerül, már soros téma, nem mozitopice. Vagyis engem érdekel, csak úgy laton nem jó irányban all a ló.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.