Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Oldfighter válasza #09634560 (#40999) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Jó lenne, de ahogy Sefter is írja, a pénzösszeg egy lejátszóval is számol. Én 50-60e körüli erősítővel számolnék ( elégé alapkategória újonnan), 30-40e-ért valami médialejátszót néznék ( a körülményekre való tekintettel jobb ötletnek találom, mint egy Blu-ray lejátszót), a maradék összegből, meg valami 5.0-ás szettet, mondjuk itt konkrétan akár a népszerű ár-érték aránnyal büszkélkedő Proson Event szettet. A maradék mehetne kábelekre, aztán utána első körben gyűjtenék mélynyomóra. Ennél lejjebb kár lenne adni, és szerintem nagyon nem is lehetne.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41002) Dave567 válasza Oldfighter (#41001) üzenetére


Dave567
addikt

Üdvözlet ismét!!
Lenne még egy fontos kérdésem, már kaptam mondjuk rá választ, de azért érdekelne a többi fórumozó véleménye is. :)
Lenne 1 pár JBL Lx 800-as hangfal, avr 255-höz mi a véleményetek róla? :R

[ Szerkesztve ]

(#41003) Dave567


Dave567
addikt

Úhhh bocsánat nem válasznak szántam.. :)

(#41004) ginola válasza Dave567 (#41002) üzenetére


ginola
addikt

Most új, vagy használt érdekel, mi lenne a keret, és mire használnád(mozi, zene)?

[ Szerkesztve ]

(#41005) Dave567 válasza ginola (#41004) üzenetére


Dave567
addikt

Használtba lenne 30000 ft Avx.hu-n
Első sorba mozira használnám

(#41006) BBéci válasza Dave567 (#41005) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor foglalkozz vele, ha centert is tudsz majd venni hozzá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41007) Dave567 válasza BBéci (#41006) üzenetére


Dave567
addikt

egyenlőre csak erre a két hangfalra gondoltam, de persze lesz hozzá center is , meg 5.1-et szeretnék kihozni belőle csak szépen apránként, ahogy jön a fizum.

(#41008) Oldfighter válasza Dave567 (#41005) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Csatlakozok Béci álláspontjához. Mozizáshoz érdemes olyat választanod, melyhez tudsz megfelelő centert és háttereket is venni a későbbiekben. Az azonos hangszórókészlet igencsak fontos tényezője a rendszernek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41009) zszp5


zszp5
csendes tag

Sziasztok,

tudna nekem valaki segíteni, hogy hogy tudom egy Harman Kardon AVR 235ös erősítő távirányítóját beprogramozni, hogy tudjam használni az erősítőhöz?

Köszi
Zoli

(#41010) BBéci válasza zszp5 (#41009) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem a kérdést. Mit és miért akarsz programozni? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41011) spiky03


spiky03
veterán

Nah
Ma voltunk a StreamAudio-nál hallgatózni, ismét. :D
Halgattunk jó pár hangfalat, haver keresi az ideállisat a kis Marantz 1403-ához.

Amiket hallgattunk:
- Monitor Audio BX2
- Monitro Audio M2
- Elac 53.2
- JBL ES20
- Dynavioce DX-5

Igen kicsit nagy a szórás köztük. :)

Ami havernak tetszett és a buxájának is megfelel az a M2.

Szerintem is jó választás, persze a BX2 még jobb lenne, de ugye ott 100 ezer egy pár.

Szóval én is ezeket tervezem majd venni egyszer ha megéesz az erősítő meg a pénz hozzá.
Elac, Monitor Audio vagy a JBL, igaz én frontoknak állót szeretnék, ő meg ugye csak polcokat keresett.

Reméljük jól döntött, meg majd én is azt fogok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41012) Tamoo válasza spiky03 (#41011) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

130 körül RX2 is van fent AVX-en állvánnyal együtt. Bár arra már nem mondanám, hogy kifejezetten kis szobába való. Na meg elég szentségtörés lenne a kismalacra kötni. :DDD

Én a BX2-ért biztos nem adnék 100at.

[ Szerkesztve ]

(#41013) spiky03 válasza Tamoo (#41012) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt láttuk mi is. ;)

Hát ő sem ad értük annyit, ezért veszi meg az MR2-t, ha minden jól megy.
Holnap még oda telefonál, hogy van-e hozzá center, mert ugye azért az is számít, hogy egy családból származzanak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41014) Oldfighter válasza spiky03 (#41013) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Miért nem gyűjt össze annyit, hogy egyszerre vegye meg őket és akkor még összértékben is jobban jár?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41015) spiky03 válasza Oldfighter (#41014) üzenetére


spiky03
veterán

Ennyije van, de megbeszélte, hogy vsz lefoglalózza a többit is, így meglesz majd neki a szett. :)
Reméljük sikerrel jár és szerencséje lesz.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41016) szasza74


szasza74
tag

Sziasztok!

Ismeri valaki a Dali Concept Center -t?
[link]

Hallgatható minőség?

(#41017) BBéci válasza szasza74 (#41016) üzenetére


BBéci
titán

A topiklakók közül többen használnak olyat és elégedettek vele.
De csakis Concept frontsugárzók közé ajánlott beilleszteni!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41018) spiky03 válasza szasza74 (#41016) üzenetére


spiky03
veterán

Elég sok embernek van itt Dali szettje, úgyhogy biztos kapsz rá pár választ. :)

BBéci megelőzött. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41019) zszp5 válasza BBéci (#41010) üzenetére


zszp5
csendes tag

Közbe kaptam egy tippet és most úgy tűnik, hogy működik :) Mielőtt bármit akarok csinálni, meg kell nyomnom az AVR gombot... :P

(#41020) Csabroncka válasza szasza74 (#41016) üzenetére


Csabroncka
addikt

Csak is használtan!

Alighanem mostanában kategóriájának egyik legjobb ár/értékkel bíró példánya ;)

zszp5: a legtöbb erősítő esetén vannak beprogramozható funkció gombok (BD, DVD, CD...stb, fix gombok (hangerő, hangeffektek, hangmódok), és az erősítő menüjét kezelő gombok (ezek ugyan azok amikkel a többi komponenst is vezérled számok és a középső kezelő rész. Ezt jellemzően szintén funkciógombbal tudod kiválasztani, vagyis elvileg a távon van egy receiver gomb (funkció gomb) és akkor fogod tudni az előbb említett vezérlést használni. Egyébként pedig user manual...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41021) BBéci válasza zszp5 (#41019) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sok házimozi erősítő távirányítója képes több készülék vezérlésére, ezért mindig ki kell választani, hogy melyiknek adsz parancsot. Illetve nem mindig, mert megjegyzi a legutolsó gombnyomást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41022) zszp5 válasza BBéci (#41021) üzenetére


zszp5
csendes tag

Az előző erősítőmé csak az erősítőt kezelte, ezért is vakartam a fejem, hogy ez meg mi.. :)

(#41023) Csabroncka válasza zszp5 (#41022) üzenetére


Csabroncka
addikt

UM 34. oldal!

"in medias res"

(#41024) szasza74 válasza BBéci (#41017) üzenetére


szasza74
tag

Most egy pár JMLab Symbol 12 -t raktam be frontnak, ez volt itthon. Ezzel nem lesz jó?

[link]

(#41025) gepeszgyerek válasza g.osseus (#40993) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Szia!

Hangfalnál én javasolni tudom Neked az Onkyo SKF 4800-as álló hangfalait. Nekem kb. 2 hónapja van meg és szerintem nagyon szépen szól az árához képest. Mediaban volt akkor 39e/ pár. Szettben nem érdemes mert a center és a polc sugárzái nagyon kicsik és szerintem nem szólnok jól, de az állók nagyon jó vétel.
Nekem egy Pio VSX-527 mellett szólnak, nagyon nem vvolt még lehetőségem meghajtani őket,de egyszer kifogom próbálni.
Én ugyanebben a cipőben jártam, aztán haver angliából 53e Ft-ért elhozta 5 év garival az erősitőt, szóval ha ismerősöd van odakint érdemes tárgyalni vele, mert felébe megúszod az építkezést.
Richersound itt érdemes szétnézni, nekem is innen van.

(#41026) #09634560 válasza gepeszgyerek (#41025) üzenetére


#09634560
törölt tag

25 nm.-re szerinted jó?? És biztos vagy bene, hogy épp belépőt akar venni?? Miben különb a Wharfi szettől??Miért ajánlod ha szettben nem tetszik neked??Neki is mozira kell..

[ Szerkesztve ]

(#41027) BBéci válasza szasza74 (#41024) üzenetére


BBéci
titán

Nem lesz jó!
A házimozi egyik alapszabálya - a topik összefoglalóban is olvasható - hogy a hangdobozoknak ugyanannak a gyártónak, ugyanabból a családjából kell származnia. Ez különösen az elülső három hangdoboz esetében rendkívül fontos.
Egyik topiktársunk, Dorian nem tervezte a Concept center tuningoltatását, csak a frontokét, de annyira eltérő lett a hangzás - az egy család ellenére - hogy kénytelen volt azt is megcsináltatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41028) gepeszgyerek válasza #09634560 (#41026) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Elismerem, a négyzetmétert nem is figyeltem, de szerintem a Wharfedale szettől biztos hogy jóval olcsóbb, de biztos nem is olyan jó.

(#41029) szasza74 válasza BBéci (#41027) üzenetére


szasza74
tag

Köszi a választ.

(#41030) Sedwick26 válasza Patice (#40960) üzenetére


Sedwick26
tag

Szia!

Most ellenőriztem saját magam, és hibáztam, mivel az én alaplapon GA-MA770 DS3 rev1 és nem UD3-as. Így is BIOS frissítést ajánlasz?

(#41031) Patice válasza Sedwick26 (#41030) üzenetére


Patice
nagyúr

Én a #40941-es hsz.-ed alapján néztem meg az alaplapod BIOS-át.

Egy próbát szerintem megér. Nem kell félni tőle.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41032) Dave567


Dave567
addikt

Uraim nagyon szépen köszönöm a válaszotokat :R Ahogy írtam 5.1-et szeretnék a későbbiekben összehozni, csak hát úgy ahogy a fizetésem engedi. :)
Tehát akkor bevállalhatom a hangfalakat, nem fogok mellényúlni?

(#41033) soldi3r


soldi3r
veterán

a denon 3805-oson milyen funkciot tolt be a lan csatlakozo?

E30 (oo=[][]=oo)

(#41034) Sedwick26 válasza Patice (#41031) üzenetére


Sedwick26
tag

Persze én raktam fel rosszul a képet. A biostol valóban tartok. @bios amit. használnom kellene?

(#41035) adodaniel válasza soldi3r (#41033) üzenetére


adodaniel
őstag

"DENON LINK
Egy árkényolt sodrott érpárú (STP) RJ-45 illesztőkábel egy Denon Link alkalmazásnak megfelelő A/V erősítőhöz történő csatlakozása során a kiegyenlített jelátvitel alacsonyabb feszültséget biztosít, mint a koaxiális vagy kiegyenlítetlen kábelek. Mivel a DENON Link alkalmazás sokkal hatékonyabban zárja ki a külső zajokat, így a lehető legjobb minőségű és sebességű jelátivitelt garantálja. A DENON Link felület képes nagy minőségű LPCM 24-bites, 192kHz-es, 2 satornás és 96kHz-es, 24-bites, többcsatornás digitális kimenetet támogatni. Mivel a Denon Digital Link technológia alacsony feszültségű megkülönböztető jeladást (LVDS) alkalmaz, lehetővé teszi a felhasználás során 0.3 Vpp értékű differenciál feszültségnél a 1,2 Gbps-nél magasabb átviteli kapacitás biztosítását. Kattintson ide a DENON LINK 4. technológia részletesebb leírásához." Forrás

(#41036) Oldfighter válasza Dave567 (#41032) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Amennyiben figyelembe vetted a tanácsainkat, akkor igen.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#41037) BBéci válasza Dave567 (#41032) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem azokhoz a hangdobozokhoz nem létezik centersugárzó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41038) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Volt szó róla még anno (legalábbis ha jól emlékszem, de az biztos, hogy olvastam róla), hogy már az sem mindegy, hogy a falban milyen vezeték fut a villanyórából. Erre mit ajánlotok? Amit odaadok a villanyszerelőnek és mondom, hogy akkor ezt kösse be.

Más: Monitor Audio MSW10-et hallott valaki? Milyen?

(#41039) Sefter válasza KisTücsök (#41038) üzenetére


Sefter
veterán

Attól függ mennyiért, de alapvetően nem rossz...
Mekkora szobába lenne és milyen körítéssel?

Psn ID: sefter_hun

(#41040) KisTücsök válasza Sefter (#41039) üzenetére


KisTücsök
addikt

Inkább csak kíváncsiságból kérdeztem, mert nem sok mindent találtam róla neten, most nem a sub vásárlás az elsődleges, de azért nézegetem a kínálatot. Amúgy 60k. A leendő szoba meg 23m2 (3,6x6,4).

(#41041) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Sony STR-DE545 5.1 -es házimozi erősítőm van, ezt szeretném lecserélni valami újabbra.
Tudnátok ajánlani használtban vagy akár újban párat?
Nagyon szépen köszönöm előre is.

(#41042) Thuglife válasza bgeorgooo (#41041) üzenetére


Thuglife
senior tag

Árban egy tól-ig-et adj meg légyszíves, különben ilyen atomerőműveket fogunk ajánlani. :)

Milyen hangdobozok lesznek rákötve?

[ Szerkesztve ]

(#41043) bgeorgooo válasza Thuglife (#41042) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Adok egy max árat inkább :) 100e Ft tudom nem sok de jelenleg ennél többet nem tudnék rá áldozni.

[ Szerkesztve ]

(#41044) TCr válasza bgeorgooo (#41041) üzenetére


TCr
veterán

Az itteni aprók, illetve az AVX és AVforum hirdetései között nézelődj, ha megtetszik valami, akkor linkeld be és véleményezzük.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41045) Sefter válasza bgeorgooo (#41041) üzenetére


Sefter
veterán

Milyen hangfalakkal használnád az új erősítőt?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#41046) bgeorgooo válasza Sefter (#41045) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

A váltás oka először is az mert ennek az erősítőnek ami nekem van van egy elég durva alapzaja, amit halkabb jeleneteknél zavaróak. Másodszor a hangminőség fejlődését szeretném elérni, nem mai darab ez az erősítő. HDMI nincs rajta, ez is hiányzik már. Jelenleg ezek a hangfalak állnak rendelkezésemre: Polkaudio Rti A3 frontnak, Polkaudio CSi A4 center, Polkadudio PSW 110 sub és végül a hátsók egyenlőre csak házilag gyártott dobozok. A "moziszoba" nem túl nagy 15nm, és projektoron nézem a filmeket.

(#41047) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

Ez milyen? http://hardverapro.hu/apro/onkyo_tx-sr_607_fekete/hsz_1-50.html

(#41048) TCr válasza bgeorgooo (#41047) üzenetére


TCr
veterán

Zenét (élő) is hallgatsz?
Ha nem, akkor vállalható, de én alkudnék az árából.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#41049) bgeorgooo válasza TCr (#41048) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Élőzenét nem, koncert dvd -ket sem. Általános zenehallgatásra használnám.

(#41050) MunezXBK válasza bgeorgooo (#41049) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Zenére Onkyo HM vas? :(

Olyanom van, de nagyon nem arra való. Zúzos mozira sokkal inkább.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.