Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154001) BBéci válasza windlord (#153999) üzenetére


BBéci
titán

Belenéztem sok hangdobozba, némelyikban valóban elkeserítően silény kábelezést láttam, de az egyértelműen a spórolás következménye. Ha tuningolom, akkor nem fogok garasoskodni, de nem is tudnék, mert nem létezik 0,75-ös abból, amit kívülre megfelelőnek tartok.
Nem! Nem távolság függvénye a keresztmetszet. :(

Ha rontaná a magastartomány hangminőségét a vastagság, akkor a high end kábelek többsége miért olyan, mint egy anakonda? Nagyrészt a szigetelés miatt, de bennük a vezetőszálak véletlenül sem cérnavékonyak.
Persze vannak olyanok is, de az számít kivételnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154002) windlord válasza BBéci (#154001) üzenetére


windlord
őstag

Most azert az erzed, hogy eleg tavol vagyunk a high-end - tol.

Es a keresztmetszet terheles es tavolsag fuggvenye.

Maradjunk azert a realitas talajan.

Amirol te beszelsz az crossover es hangszoro kozt van a hangfalon belul?
Ott vannak az anakondak?
Ketlem.

[ Szerkesztve ]

(#154003) BBéci válasza windlord (#154002) üzenetére


BBéci
titán

Nem értetted meg a mondanivalóm lényegét, hagyjuk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154004) univerzita válasza windlord (#154002) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem ő nem a hangfalon belül gondolta. Bevallom én még belülről nem láttam. De a érősítő és a high-end hangfalak között bizony,, anakondak " vannak a komolyabb eszközöknél.

(#154005) windlord válasza BBéci (#154003) üzenetére


windlord
őstag

Ha ugy erzed nem ertettem meg, akkor kerlek fejtsd ki.

Univerzita: en az elejetol a belsorol beszelek, tudom, hogy o meg a kulsokrol.
De ezt o is tudja.

Nyilvan tudom es lattam mar en is anakondakat.

De jott a szelsoseg es a high-end peldalozas.
Mert ott vastagok vannak, amik nincsenek vekonyba, kivetel a vekonyak amik vannak tenyleg, de azok a kivetelek.

[ Szerkesztve ]

(#154006) ctrlaltdel13 válasza windlord (#154005) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egyébként miért kábelezted újra a hangfalaid, miért nem vettél olyat aminek tetszik a hangja, oszt jónapot.
Persze ha te eleve tuningolsz ilyeneket, és a zsigereidbe van minden tudás hozzá, akkor sorry.
Enélkül viszont, nem is tudom :F

(#154007) windlord válasza ctrlaltdel13 (#154006) üzenetére


windlord
őstag

Tetszik a hangja.

Szetszedtem es lattam. Olvastam a temarol es megdobbentem, hogy rengeteg esetben van ez, sok penzert is.

De mar irtam errol, de leirom meg egyszer.
Undoritoan le van olcsositva a kabelezes, kalap fosok a crossover elemei. Szinten a sporolas miatt.

Beleneztem, megcsinaltam.
Aldoztam ra par 10khuf - ot es par orat.
Mintha kocsmaztam volna egyet...

Hatalmas tudas szukseges hozza. En elhiszem hogy ez urtechnika. Ezek szerint szuperelme vagyok... Hat nem hinnem.

Te ugy vasarolsz, hogy elemeire bontod?

Amugy te kezdted a vitadelutant a kabelezessel.

Ne kicsereltem, megcsinaltam magamnak azt most en vagyok a bolond?!

A tudas nem a zsigereimben van, hanem ra van irva az aramkorre es a webshopok lapjain :)

[ Szerkesztve ]

(#154008) -KP- válasza windlord (#154007) üzenetére


-KP-
addikt

ez így van, sok százezer forintos hangfalak esetén is igen gyakran. persze vannak üdítő kivételek. az más kérdés, hogy tuningolni akkor érdemes, ha megtartod magadnak, mert eladásnál 99%-ban nem kapod vissza a ráfordított összeget.

(#154009) BBéci válasza windlord (#154005) üzenetére


BBéci
titán

Ha a magastartománynak vékony kábel kellene, akkor kívül is olyat kellene használni. De mivel ez nem helytálló megállapítás, többségben vannak a vastagok, ami igazolja, hogy nem jó ötlet belülre 0,75-öst beépíteni. 1 négyzetmétereset sek.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154010) windlord válasza BBéci (#154009) üzenetére


windlord
őstag

Kivul a hossz miatt kell.
A valto es a magasak miatti tavolsag mar nem indokolja.
A valtoig nyilvan kell a keresztmetszet.
Vagy a hangfal bejarataig es illene a bejarat es a valtoig.
De utana minek?
Nem mindegy, hogy 2x3m - rol beszelunk vagy 25cm - rol.

-KP- : igaz.

[ Szerkesztve ]

(#154011) ctrlaltdel13 válasza windlord (#154007) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Minden szavad elhiszem, amit írsz, mert nem értek hozzá.
Nem,nem szedem szét a hangfalat mielőtt megveszem.
Viszont ha ez így van ahogy írtad "A tudas nem a zsigereimben van, hanem ra van irva az aramkorre es a webshopok lapjain :)"
akkor ha lesz időd nézz már utána ezeken mit cserélnél ki.
Aqustic Quality Labrador mk3.
Thx.

(#154012) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#154011) üzenetére


-KP-
addikt

Audioquest Type 4 belső kábele van. Ezen mit akarsz kicserélni?

(#154013) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#154012) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én semmit,tudom mi van benne. Csak kiváncsi vagyok az ő szakvéleményére.

(#154014) BBéci válasza windlord (#154010) üzenetére


BBéci
titán

Értsd meg végre, hogy nem a hossz miatt 6-10 négyzetmilliméteresek, vagy még vastagabbak a csúcsminőségű hangszórókábelek. 2-3 méteresben bőven elegendő lenne az 1,5, mégis olyan ritka, mint a fehér holló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154015) windlord válasza ctrlaltdel13 (#154013) üzenetére


windlord
őstag

?

Merd ki kezdesnek a valtot, es ami pontatlan pl
azt.
Amikor eddig beszeltem,irtam.

BBéci: De most komolyan, akkor miért olyan vaskos?

Illetve miert nem erted meg, hogy en a valto es a hangszoro kozti tavolsagrol beszelek.

Lesz szakmai válasz?

[ Szerkesztve ]

(#154016) BBéci válasza windlord (#154015) üzenetére


BBéci
titán

Értem, hogy a keresztváltó és a magassugárzó közötti vezetékről van szó. Szerintem oda is minmum az 1,5 négyzetmilliméteres keresztmetszet. Autóhifis Focal magassugárzóimra olyan van forrasztva gyárilag.
Talán nem eléggé szakmai, de ez a tapasztalatom.
Tervbe volt véve Aurum hangdobozaim átkábelezése. Kívül Kimber 8 TC van, belülre 4 TC ment volna leginkább spórolás, részben szerelhetőség miatt. Vékonyabb fel sem merült.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154017) windlord válasza BBéci (#154016) üzenetére


windlord
őstag

A legalabb 1-1.5mm el is fogadom mint minosegi elvaras, sot a gyari tulmeretezes.

De ami alatta van az vicc, foleg igy. Nevenincs alu kabel ami rezbevonaros.
Crossover kondijainak nem 10 hanem 35% tullovesee egy rossz vicc.
Ilyen parameterek mellett nem nehez tuningolni.

[ Szerkesztve ]

(#154018) ctrlaltdel13 válasza windlord (#154017) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Melyik neves gyártó dicső terméke is amiről írsz?

(#154019) BBéci válasza windlord (#154017) üzenetére


BBéci
titán

A keresztmetszet nem minőségi elvárás.
Fejből egy normális kábel nem jut eszembe, amelyik 1 négyzetmilliméteres.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#154020) windlord válasza BBéci (#154019) üzenetére


windlord
őstag

Akkor a High-eng anakondak miert is anakondak?
Jo, abbahagytam...

A belso kabelek meg (azt hiszem) VDH - nal is 1mm. Ha jol emlekszem a komolyabb falakban tan ezzel huzzak... De lehet rosszul emlekszem.
Mert meg mindig a belsokrol beszelek.

ctrlaltdel13: Mint ahogy irva volt parszor rengeteg esetben elofordul.
De ezt tudnod kell amikor batran ajanlasz kabeleket meg a hatsokhoz is :)

[ Szerkesztve ]

(#154021) -KP- válasza windlord (#154020) üzenetére


-KP-
addikt

A vdh cs-12 egy elég elterjedt vezeték belső kábelezésre. Asszem 3mm2 körül van a vezeték. :)

(#154022) ctrlaltdel13 válasza windlord (#154020) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát jól megválaszoltad milyen hangfalad van, amiben mókoltál. :C

"De ezt tudnod kell amikor batran ajanlasz kabeleket meg a hatsokhoz is :)"

Legalább annyit tegyél már meg két mérés között, hogy értelmesen olvasol és írsz.
Hol és milyen kábelt ajánlottam én, hogy még mindig ezen rugózol? Köszi. :R

(#154023) windlord válasza ctrlaltdel13 (#154022) üzenetére


windlord
őstag

Latom tenyleg ertelmesen hozza tudsz szolni a temahoz.
Szerinted pl. Dalikat nem tuningoltak meg?
De meg sorolhatnam...

De persze, irogass csak.
Leirtad, ugysem ertesz hozza.

-KP- : olvastam rola, remlik ez a drot. Utana is erdeklodtem, de az remlik, hogy a teljes vezetek keresztmetszete ugy 3mm.

(#154024) ctrlaltdel13 válasza windlord (#154023) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

2 kérdésem volt feléd, sajnos a tudatodig nem jutott el.
Nem érdekel hogy Dalikat szoktak-e tuningolni, nem volt téma tárgya.
Az értés mindig onnan indul,hogy nálad okosabbtól kérdezel és tanulsz, de az írásaid alapján, ilyenbe nem lesz részem.
Ne forgasd ki amit írtam, ha nem érted, szívesen leírom ékezet nélkül is.
Üdv.

(#154025) windlord válasza ctrlaltdel13 (#154024) üzenetére


windlord
őstag

WOW
Jol megmondtad.

Irtam mar rola, ha erdekel miert nem keresel itt utana, vagy miert nem kattintasz az ember profiljara, ahol minden ott figyel?!

Folytathatjuk az ide-oda mondogatast felolem, de legalabb az offolas helyett tegyel bele valami szakmaisagot is, ne csak a hsz. - eket gyujtogesd.

(#154026) kpykpy


kpykpy
tag

csak egy laikus kérdés a hozzáértőkhöz:

ha zenét játszok le pc-ről ill. laptopról ugyanazzal a programmal, szinte ugyanazzal a hardverrel, akkor gondolom jobb lesz a hang ha aksiról megy a laptopról?

(tápkábelekből indultam ki, h azok hajlamosak felvenni a zajt különféle eszközökből)

Oh long Johnson...

(#154027) windlord válasza kpykpy (#154026) üzenetére


windlord
őstag

Pc eseten a tap minosege is rettentoen fontos, ha ilyen celhardverrol beszelunk.

De a kerdesedre a valaszt passzolom.
Velemenyem szerint taprol jobb mint akksirol.

Ki kell probalni.

(#154028) migabi24 válasza kpykpy (#154026) üzenetére


migabi24
nagyúr

Aksiról jobb mint arról a gagyi tápról amiket adnak mellé, de azért a rendszer se mindegy ami utánna van, hogy képpes-e megmutatni a különbséget

(#154029) Dorian válasza kpykpy (#154026) üzenetére


Dorian
félisten

Nem lesz jobb, egy laptop aksi semmivel nem jobb, mint a hálózati tápja, ugyanúgy gagyi feszstabokon megy keresztül az áram, ami eleve jó nagy zajt generál

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154030) bajnokpityu válasza Dorian (#154029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ahogy minden PCn a magas hatásfok miatt digitális tápszabályzás van ma már. (létezik egyébként valóban analóg tápáramkörös PC, human audio dobozolta is egy időben és igen jó hangja volt) és mégis ölnek milliókat az előtápokba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#154031) Quetz válasza Dorian (#154029) üzenetére


Quetz
őstag

Nálam volt olyan laptop, ami analóg kimeneten sistergett veszettül, majd amikor kihúztam belőle a tápot és hagytam aksiról futni, akkor ez nagymértékben csökkent. Miután átváltottam HDMI-re, megszűnt a háttérzaj.

(#154032) Dorian válasza Quetz (#154031) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk analóg kimenetet sosem próbáltam egy laptopomnak sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154033) lfabian


lfabian
tag

Sziasztok,a kérdésem,a Pesti oldalon van más házimozi szerviz,aTotelen kivül.(H/K445)?

fabi

(#154034) -KP- válasza Quetz (#154031) üzenetére


-KP-
addikt

én ugyanezt tapasztaltam itthon. Az akksiról használt laptop nem szedi fel a hálózat zajait ennyi előnye biztos van.

(#154035) windlord válasza -KP- (#154034) üzenetére


windlord
őstag

Nem is csak a halozati zajokat, hanem a sajat tapja zajait is kihagyja.

(#154036) kpykpy


kpykpy
tag

Köszönöm a hozzászólásokat :)

anno koleszos-laptopról mp3at hallgatós- időszakból derengett olyasmi, h ha kihúztam a töltőt a laptopból, szebb volt a hang, nem volt háttérzaj. Ebből indult a kérdés.

Viszont a mostani laptopom már nem csinál ilyet, egyedül a fényerősség változik a töltő ki-be húzogatásával, ugyh tényleg sok fejlődés mehetett végbe a pc/laptop tápoknál az utóbbi években.

Oh long Johnson...

(#154037) libus


libus
őstag

Üdv!
Van egy 30 éve vásárolt JBL házimozim.
Ez még csak a Pro Logic-ot tudja. Optikai bemenet sincs rajta, csak 6 csatornás RCA bemenet. A mélyláda pedig passzív.
Kb. 5 éve rendeltem hozzá kínából egy Dolby Digital és DTS-t tudó dekódert, amin van optikai bemenet és 6 csatornás RCA kimenet.
A médialejátszó (Mede8er MED600X3D) ezzel van összekötve optikai kábellel, és ennek a dekódernek a 6 csatornás kimenete csatlakoztatva van a JBL 6 csatornás bemenetével.
A medialejátszó pedig HDMI-vel van összekötve a TV-vel.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne lecserélni a JBL erősítőt egy újabb erősitőre? Érezhetően jobb hangzást kapnék házimozizáskor? A JBL hangszórókat megtartanám..
Pl. Néztem egy használt Denon AVR-1911-et 50k-ért..
Tudom ez 7.1-es, de két hangszórót beszereznék...

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154038) kpykpy válasza libus (#154037) üzenetére


kpykpy
tag

valszeg mindenben előrelépés lenne egy új erősítő.

Nem csak a hangzásformátumokkal bővültek az avr-ek az évek alatt, hanem a táp, szűrők, dac chip stb és ezek mind mind sokat hozzátesznek a hang minőségéhez.

Ettől függetlenül nem ártana annak a jbl-nek a pontos típusa, mert ha vmi nagyon prémium termék volt anno, akkor lehet nem egy olcsóbb, belépő kat. avr-el váltanám le.

Oh long Johnson...

(#154039) libus válasza kpykpy (#154038) üzenetére


libus
őstag

Mikor felébredek éjszakás műszak után, akkor megírom a típusát a JBL házimozinak. Mert reggel mikor hazaérek nem zörögném fel a családot ez miatt. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154040) kpykpy


kpykpy
tag

Sziasztok!

vki tudna linkelni vmi hasznos oldalt ahol összehasonlítják a zárt centereket a bass reflexes verziókkal?

érvényes lehet a centernél is (mint a suboknál) h picit halkabb, de pontosabb, mint a nyitott?

[ Szerkesztve ]

Oh long Johnson...

(#154041) libus válasza kpykpy (#154038) üzenetére


libus
őstag

Sikerült megnéznem a típusát.
JBL ESC230.
Még nézegettem a használt 7.1-es Denon mellett egy új Pioneer VSX-330-at is. Igaz ez 5.1-es, de nem tudom melyik lenne a jobb. Persze, ha megérné lecserélni a régi JBL rendszert. Gondolom aktív mélynyomó is kellene..
Vagy van olyan erősítő amelyikhez jó a passzív mélynyomó?
Mert akkor maradhatna a jelenlegi JBL mélyláda.
Esetleg más típus vagy márka javaslat?
Bluetooth nem lenne rossz ha lenne benne, de nem annyira fő szempont..
:R

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#154042) Dorian válasza kpykpy (#154040) üzenetére


Dorian
félisten

Nem realitás az igényed, nem szoktak centerből két fajtát gyártani

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154043) dhcodoki válasza kpykpy (#154040) üzenetére


dhcodoki
senior tag

"érvényes lehet a centernél is (mint a suboknál) h picit halkabb, de pontosabb, mint a nyitott?"

Ez így kissé téves megfogalmazás. Van az a kategória, ahol a "nyitott" szubok tökéletes precizítással dolgoznak.

(#154044) kpykpy válasza Dorian (#154042) üzenetére


kpykpy
tag

nem értettél meg.

látom a boltok kínálatában a center sugárzókat és felsőbb kategóriáknál láttam pár zárt kivitelűt.
Mélyládáknál sok helyen olvasható és személyes tapasztalatom is van, h bár picit halkabb, de sokkal pontosabb zenén és filmen is.

Arra lettem volna kíváncsi, h ez igaz-e a centerekre is vagy sem? Tehát pontosabb, dinamikusabb-e a zárt center, mint a bass-reflexes?

Oh long Johnson...

(#154045) kpykpy válasza dhcodoki (#154043) üzenetére


kpykpy
tag

jogos.

általánosítottam.

Oh long Johnson...

(#154046) Dorian válasza kpykpy (#154044) üzenetére


Dorian
félisten

Te nem értettél meg ;)
Mivel centert tesztelése az 5.0-tól külön értelmetlen, de adott 5.0-khoz nem gyártanak centerből két fajtát, így nincs összehasonlítási alap. Két azonos kategóriájú 5.0 nem azért fog máshogy szólni, mert a center refis vagy zárt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154047) dhcodoki válasza kpykpy (#154045) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Tehát akkor a kérdésedre a válasz: Nem.

Ha centert keresel, ne ez alapján indulj el.

Nézd meg a gyártó mekkora hallgatói távra ajánlja, nézd meg az adott hallgatói távon mekkora hangnyomásra képes. Ez talán a kiinduló pont.
Aztán meg kell fülelni tetszik-e hangsugárzó család stílusa. Ha reflex nyílásos, akkor azt megfelelően el tudod-e helyezni. Mikori kiadás, meddig lehet piacon? Ez akkor fontos, ha a későbbiekben kiszeretnéd egészíteni további hangsugárzókkal. Stb... ilyesmi elvek alapján keresgélj.

[ Szerkesztve ]

(#154048) dhcodoki válasza Dorian (#154046) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Lehet átjárás két típus között. Vannak gyártók, melyek figyelnek erre is. Viszont, ha indokolt a nagyobb center, akkor indokolt lehet a nagyobb front is. Szóval lehet kombinálni, de nem biztos, hogy célbaérünk csupán center cserével.

(#154049) Dorian válasza dhcodoki (#154048) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy érted, hogy "nagyobb" center? Arról van szó, hogy ugyanaz a center zárt és refis változatban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#154050) dhcodoki válasza Dorian (#154049) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Akkor félreértettelek. Így persze ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.