Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) dunkel válasza vypera (#131999) üzenetére


dunkel
őstag

Kicsit bővebben is kifejthetnéd mik az igények, milyen rendszerbe? 2 zárt mellé hogy került oda a klipsch?

(#132002) vypera válasza dunkel (#132001) üzenetére


vypera
csendes tag

Yamaha rx - a1040, polk RTi A7
A klipsch csak ,azért került bele, mert azt is meghallgattam és elég meggyőző volt.

[ Szerkesztve ]

(#132003) BBéci válasza Lecs@ (#131996) üzenetére


BBéci
titán

Mitől lenne bármi bajuk?
Már belépő szinten is nagy gáz, ha ennyire eltérőek a front- és centersugárzók, haladó szinten felér egy istenkáromlással. És nem az ár- vagy minőségi kategóriák, hanem a durván eltérő hangkarakter miatt.

(#132002) vypera
Mi volt a hangjában meggyőző? Gondolom a brutális hangnyomás. ;) Ha azt kedveled, vedd meg!
Mindhárom szubláda volt nálam pár hétig, elég jól megismertem őket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132004) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
úgy alakult hogy kisebb albérletbe költözünk és a 107" vászon + benq w1300 projektor nem biztos hogy be fog férni a megfelelő nézési távval (illetve a kialakítással se biztos h tudunk játszani, szóval a kisebb vászon se játszik)
Lehet le kell adni az élvezetből.. tudnátok esetleg 250körül olyan Tvt ajánlani (~55") ami feledtetné velünk a hiányát? 3d és 4k nem szempont.
(Az av onkyo 807 a lejétszó himedia q5, hangfalak még nincsenek, az itt marad)

másik, szintén a kialakításhoz kapcsolódó kérdésem (kicsit amatőr lehet sorry de eddig ezzel nem kellett foglalkozzak mivel hangalak adottak voltak)
front L/R sugárzónak 5.1es kialakításban a magasabb földön álló vs "bookshelf" méretű hangfalpárok pro/kontrájáról tudna valaki tájékoztatni?
Leegyszerűsítve kell nekem az ~1m magas álló vagy ki tudom váltani kisebbel és milyen lemondásokkal jár? :)
sok helyre egy megfelelően elhelyezett álló fornt is neccesen fért be amit néztem lakást... :P

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#132005) dunkel válasza Hooper (#132004) üzenetére


dunkel
őstag

Szia!

Első körben ide fáradj át kérlek.

Egy 55" TV nem fogja tudni helyettesíteni a 107" vásznat. Van a Benq-nak kalkulátora, a szoba méretei alapján ki lehet számolni be fog-e férni vagy sem.

(#132006) hesszusz


hesszusz
tag

Üdv Urak!segitséget szeretnék kérni!vásároltam egy denon X4000-et és egy LG UH7707-et,PC-re van kötve a vas 2.0-as hdmi kábellel de ha az erősitőn viszem át a jelet akkor a 4K-n csak 30Hz a legnagyobb elérhető felbontás,ha közvetlenül a tv-be dugom akkor már engedi a 60Hz-et!mit kellene ki-vagy bekapcsolni az erősítőn hogy ott is meglegyen a 60Hz?a hdmi passtrought menü nem aktív..

[ Szerkesztve ]

Keresek Mission M30-31-et!

(#132007) BBéci válasza hesszusz (#132006) üzenetére


BBéci
titán

Fejből azt mondom, az erősítőd nem tudja azt a jelet átengedni, amit szeretnél. A leírásából, műszaki adataiból ez rögtön kiderül.
Mihez kell a 4K/60 Hz? Egyetlen olyan filmről nem tudok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132008) Joshi válasza hesszusz (#132006) üzenetére


Joshi
titán

A Denon X4000 HDMI 2.0-ás? Mert ha csak HDMI 1.4 van rajta akkor ne csodálkozz rajta.

(#132009) BBéci válasza Joshi (#132008) üzenetére


BBéci
titán

Az csak 1.4 szabványú HDMI csatlakozókkal rendelkezik. Utódja, az AVR-X4200W, ami már képes a 60 Hz, 4:4:4, HDR, 21:9 és hasonló okosságokra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132010) hesszusz válasza BBéci (#132009) üzenetére


hesszusz
tag

Köszönöm a segitséget és elnézést hogy 2helyre írtam

Keresek Mission M30-31-et!

(#132011) Lecs@ válasza BBéci (#132003) üzenetére


Lecs@
addikt

Akkor te azt ajánlanád , ahogy a Yamaha kiadta azt a renszert, vagy javítanál rajta ? Ha igen, mivel ? A Cat hangfalakat gonfolom máskép kéne használnom. Ha van, szívesen hallgatok rád. Két rendszert szeretnék összeállítani.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#132012) DJMDJM válasza Nemir Ombe (#131912) üzenetére


DJMDJM
tag

Nem, nem döntöttem el, de pont így jártam anno, mint amit leírsz, hogy elmentem hallgatózni itt Kecskeméten és pont hogy nem igazán tetszett a Lektor, ezután hallgattam zsír új Ikon-t, az sem annyira (hogy mennyit változott volna később, ki tudja), ezután behozott egy aznap érkezett Chrono-t, na az egyenesen a világból kikergetett, akkor mondtam (minő felelőtlenül), hogy soha többet Canton-t nem akarok hallani, erre most ez a fő csapás. :) Tehát a hallgatózás sem egy tökéletes segítség, nagyon elvihet az erdőbe.

(#131913) BBéci
Sokkal gyengébb lehet az SLS?

(#131914) Nemir Ombe
"Van egy az AVX-en olcsóbban, ha "alacsony" a keret ....... :D"
Kellhet egy ilyentől tartani, mi lehet benne a buktató, ha van egyáltalán?

(#131895) Perzeusz
Se egyikről le, se egyikre rábeszélni sem akarsz, de burkoltan, ha jól értem nem rossz irány a Canton. :))

[ Szerkesztve ]

(#132013) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132012) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Kellhet egy ilyentől tartani, mi lehet benne a buktató, ha van egyáltalán?"

A hirdetésben írja a tulaj, hogy cca 4 év hazai gari van hozzá, milyen buktató lenne benne, amit esetleg nem látsz/hallasz a vásárláskor? (nemrég adtam el a sajátjaimat hasonló "paraméterekkel", azzal sem volt semmi gond, persze meghallgatni ezt is ajánlott, hogy egyáltalán bejön-e a hangja .... ;) )

Hmm ....

(#132014) DJMDJM válasza Nemir Ombe (#131955) üzenetére


DJMDJM
tag

Köszönöm, ez a számozás a halálom. :) Vhogy nem látom át, de majd egyszer. ;)
Tehát vento 856 centert kellene néznem hozzá vmint 820 v .810-t (THX Hohocali a kiegészítést!).

(#131984) BBéci
Ez esetben mennyire rossz választás a Vento 856 a Ref. 7-hez? Gondolom nem vészes a hasonló hangszórók okán.

(#132015) Nemir Ombe válasza DJMDJM (#132014) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig annyira nem bonyolult a számozás .... a kisebb szériáknál növekvő a sorrend a Ref-nél csökkenő ( a legkisebb számú a legnagyobb) .... a végződések (.2, K, stb) pedig az sorozatokat jelölik .... ;)

Hmm ....

(#132016) bendeguz76 válasza DJMDJM (#132012) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Én hoztam el nemir ombe-tól a reference 7-et.meghallgattam nála,tetszett,kifizettem amennyiért hirdette.nálam volt egy hétig saját rendszeremben hallgattam.utána megegyeztünk a vételárban és kész.nagyon hasznos a pár nap otthoni kipróbálás szerintem.

bendeguz_HUN

(#132017) BBéci válasza DJMDJM (#132012) üzenetére


BBéci
titán

A Reference a Canton csúcs szériája, ha teheted, ne add alább! Azt, hogy mennyivel nyújt kevesebbet egy SLS vagy Vento 856, azt konkrét összehasonlítás hiányában csak tippelni tudnám, aminek nincs értelme.

(#132011) Lecs@
Lehet rajta javítani, de ne egy teljesen más frontsugárzó páros beillesztésével.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132018) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok,

nem tudja valaki véletlen, hogy Japánból honnan lehetne ilyetrendelni ?

Azért szeretnék onnan mert kíváncsi vagyok rá vajon ott mennyibe kerülhet.

köszi

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#132019) Nemir Ombe válasza RocknRoller (#132018) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ott van az oldalon a forgalmazók listája .... de az alibaba-n biztosan a legolcsóbban tudod meg venni .... ;]

Hmm ....

(#132020) Hohocali válasza Nemir Ombe (#132015) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Bocs, hogy megint belekotyogok, de ez nem ilyen egyszerű egy laikusnak! Pl. Vento 836 és Vento 856. A vége azonos, de 2 generáció van közte.... ;)
Egyszerűbb, ha megnézi az adatlapon a magas és közép/mély hangsugárzó anyagát.
Vento mostani széria : kerámia magas, titánium közép.
Vento előző széria : kerámia magas, alu közép.
Vento 2-vel korábbi széria : alu-mangán magas, alu közép.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#132021) Nemir Ombe válasza Hohocali (#132020) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igazad van, de egyszerűbben nem tudtam leírni, mint példát, de amit Te írtál sem az "igazi", nézd meg a horn.eu (importőr) oldalát, nem kicsi a keveredés a leírásokban (hsz anyaga, magas anyaga, méretek, stb) és ezt a leírást veszik át a boltok is .... ;)

Maradjunk annyiban, hogy a "legbiztosabb forrás" a PH fórum jelenlegi és volt Canton tulajdonosai ..... :D

Hmm ....

(#132024) Perzeusz válasza DJMDJM (#132012) üzenetére


Perzeusz
tag

Azért sem "beszélhetlek" rá a Cantonra, mert sok öreg fórumostól eltérően nekem nincs akkora tapasztalatom. Meg összehasonlítási alapom sem! Nekem tetszik a hangjuk. Ennyi :)

[ Módosította: Tamoo ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#132027) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Felmerült egy karácsony előtti szub csere lehetősége Polk Rti 5.0 és Marantz erősítőhöz lenne
Nagyjából egy árban vannak jelenleg, 50% zene 50%mozi. Ti melyiket választanátok és miért?
1. Polkaudio DSW 660 refis
2. SVS NSD12 zárt
3. DALI SUB E12-F
Az AV online is jókat írt mindháromról....

[ Szerkesztve ]

(#132028) Tonyka 2 válasza Vicarious1 (#132027) üzenetére


Tonyka 2
tag

Zartra egy szavazat, mivel irtad a zene is fontos.

(#132034) robi-k válasza Dorian (#132033) üzenetére


robi-k
őstag

Már elkezdték kiszállítani világszerte az új OPPO UDP-203 lejátszókat:

(#132035) krx21 válasza robi-k (#132034) üzenetére


krx21
nagyúr

Vajon mennyire jó, ennek a média lejátszó képessége?

(#132036) robi-k válasza krx21 (#132035) üzenetére


robi-k
őstag

Alapból ez egy UHD BD4K lemezjátszó, de mkv-ből mindent visz (4K-s filmeket is), SMB és NFS hálózatról is. Természetesen gyári FW-vel nem játssza le az .iso-kat és a házilag írt SACD lemezeket.

(#132037) -KP-


-KP-
addikt

hi!

elac 2070-es szubbal van valakinek tapasztalata, hogy milyen?

(#132040) Gabesz26 válasza Tonyka 2 (#132038) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Rendszerfejlesztés közben vagyok, és egy ideje már agyalok rajta, h merre tovább.

Idáig az a felállás volt otthon, hogy Monitor GS20, GSLCR, RSFX dobozok mellé Denon 4308 mozira, ehhez egy MF A3.5 integrált végfokként hajtva a frontokat, és az MF egy Audio GD Reference 5 DAC-kal pedig felelt a sztereó részért (forrás lin. tápos HTPC). Zene mozi arány 50-50%.
Most két lehetőség között nem tudok dönteni:
1. egy jobb integrált (Hegel H200 lenne a kiszemelt használtan) + maradnék mozin a Denon 4308 szintjénél,
2. egy komolyabb hm végfok, ami zenére is jó (pl.: használtan meridian G55, esetleg halcro MC50), a 4308 maradna (ideiglenesen) procinak (használtam már így, nem volt rossz, nekem a végfok része nem tetszik). Később pedig jönne a sztereó rész megerősítésére egy sztereó előfok.

Jelenleg az anyagiak miatt lenne ez a két verzió. Amit nem tudok eldönteni az, hogy összességében melyikkel járnék a jobban, h ne boruljon egyik irányba se nagyon. A jövőbe tekintve talán a 2. verzióval, de kérdés megér-e ennyi pénzt (ez mondjuk költői, mert nyilván csak én tudnék rá válaszolni :D).

Nem szeretném a mozit a zene elé helyezni, és fordítva + ha lehet mindkét téren szeretnék előrelépést. Kíváncsi lennék, h egy ilyen szintű végfok sztereó elektronikáról hajtva valóban annyira jó-e, illetve, hogy mozinál mekkora borulást okozna egységességben, ha bekerülne mondjuk egy Hegel a 4308 elé végfokként.

Aki sztereó - HM összvér megoldást használ, milyen felállásban? Miért?

(#132041) bajnokpityu válasza Gabesz26 (#132040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem mindkét verzió jó lehet.

1. mozin használva a sztereo erősítőt is profitálhatsz, ez is jó gondolat. nekem alapvetően saját hangkarakter nélküli cuccaim vannak, ez szempont is volt válogatásnál, és 1-2x vissza is ellenőriztem). Igy nyugodtan keverhettem a sztereot a mozicuccokkal. Tehát nem probléma, ha még egy előfokon átmegy a mozi front szekciója, csak mindig ugyanoda kell állítani a hangerőt. Ennek feltétele, hogy a cuccoknak csak minimálisan legyen önálló hangkaraktere.

2. igen, a komolyabb mozivégfokok használhatóak zenére. Nyilván nem lesz benne akkora zeneiség, annyira nem fog kanapén tartani, mint egy nagyon jó sztereo, de menekülni se fogsz a nappaliból. Toobee pl a 1095ös rotellel sztereozik. Halcro MC70et is hallottam sztereoban, szintén jól szól zenén.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#132044) BBéci válasza -KP- (#132037) üzenetére


BBéci
titán

Van tapasztalatom, használtam 3-4 hétig. Szuper! Bővebben itt: [link].

[ Módosította: Tamoo ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.