Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) Gombinyó válasza #75912448 (#107999) üzenetére


Gombinyó
őstag

:R

(#108002) robi-k válasza BBéci (#107997) üzenetére


robi-k
őstag

Köszi a kiigazítást ;)

De mióta lett a kombinált (automata) "A" - > "AB"osztály "G" osztály :F Nekem ez továbbra is "A"-"AB" osztály. A Wikipédia sem ismer "G" osztályt.

(#108003) Mosqu!to válasza BBéci (#107842) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, a Viera Link-et kellett kikapcsolni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#108004) #75912448 válasza Gombinyó (#108001) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azért belőtt rendszert még ne cserélj rá, :) ilyen szintű integrációval még nagyon friss fejlesztés. Az irány amerre tart, nem mellékesen az integrált lejátszók frontendtől teljesen eltérő külalakjának és kezelésének kiiktatása stb miatt nagyon ígéretes. A BD menü az alap Kodi része is lesz a jövőben, legalábbis elvben.

Ha gyártói szemmel nézem, a nagynevű vasak egyik legfontosabb része (volt?) az egyszerűség és BD menü kezelés, emiatt szorulnak abba a környezetbe, ahova. Bizonyos szint (egyéni elvárás) felett az EVR hátrányát (gyárilag rossz beállítását!) semmilyen hardverrel, házzal, kialakítással vagy szoftverrel nem lehet helyettesíteni. Mondjuk már az is nagy előrelépés lenne, ha a 2-8k eurós lejátszót hozzáigazítanák a megjelenítő képességeihez, színteréhez, de többnyire ez is elmarad.

Ezzel vagy hasonló fejlesztéssel lehetne a gyári készülékek egyszerűségét az otthonokba vinni, ezen felül olyan képminőségük lehetne, mint egy 20x kevesebbe kerülő DIY HTPC-nek. ;] ;] Többek között hangra is vonatkozik, azonban ez a kérdés sokkal bonyolultabb, Win7-től Sever 11-ig szerelik mindennel ezeket, tápokról nem beszélve, mely egy rosszul szoftverezett alapot is tud szebb színben mutatni.

Ha a képet nézed, van az a megjelenítő ahol egy általános driver+EVR (ami esetleg hozzá sincs lőve a vetítőhöz) egyszerűen akkora hátrányban van tömörített YCC 4:2:0 >> 4:4:4 nagyításban, ne adj isten kalibrált proji színei/3DLUT>>RGB korrekcióval szemben, hogy nincs az a varázslat amivel kompenzálnád, tehát a 2-8e eurós lejátszó kullog az így szerelt rendszered ellenében, ami akár 10-20x kevesebbe került.

No, nem fosom tovább a szót, lényeg hogy hasonszőrű szoftverrel, ami késznek, nagyrészt bugmentesnek tekinthető lehetne merészebb áron forgalmazni valóban jó minőségű HE lejátszókat, melyeket kezelni is egyszerű. Másik oldal is jól jár, aki háta közepére nem kívánta a bütykölést. Ha kiforr és tudja mire szolgálnak a szűrők, renderer beállításai, töredék idővel építkezik, lesz kiváló forrása.

(#108005) Norbi 72 válasza Zol77 (#108000) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt a szettet hallgatnám meg.

Wharfi frontok,később center csere
erre.

(#108006) Zol77 válasza Norbi 72 (#108005) üzenetére


Zol77
aktív tag

Köszi!

Soha nem hallottam a Dynavoice márkáról,mindenképpen utána olvasok,ahogy látom 282 találat van rá ebben a topikban.
Még a Wharfedale Obsidian 600-at nézegettem,ha a Wharfedale márkánál maradnék,de az általad linkelt Diamond 230 meg még komolyabbnak tűnik már kinézetre is,ez is érdekes lehet számomra.

(#108007) dzsonzi válasza robi222 (#101765) üzenetére


dzsonzi
csendes tag

Szia, a leheto legjobb valasztas. Nekem 2001 ota van meg a teljes hifi rendszer, azota nincs ra panasz! Csak ajanlani tudom.

(#108008) Ragadozó válasza robi-k (#108002) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Wikipédiában sok minden nincs helyesen leírva, mert nem szakértők szerkesztik...sok minden megtalálható benne helyesen, de sok minden rosszul és ez a köztudatba is átszűrődik, mert szentírásnak hiszik...

Létezik G osztály, csak nincs teljesen hivatalosan elismerve, szabvány ügyileg...de attól működik..
Ilyen a H osztály is, nagyon sok HM vas ide sorolható...

Arcam G class

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#108009) Norbi 72 válasza Zol77 (#108006) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem több szettet is hallgass meg,ha lehet a saját vasaddal.

(#108010) robi-k válasza Ragadozó (#108008) üzenetére


robi-k
őstag

:)
Ok, legyen G osztály a neve az automata A->AB átkapcsolásnak.
Azért nagyon kíváncsi lettem az átkapcsolás kapcsolási mechanizmusra, majd felkutatok egy kapcsolási rajzot vagy SM-et az Arcam-hoz (ami nem lesz egyszerű).
Más erősítőkben, amelyekben van automata A->AB átmenet, relés átkapcsolókkal oldják meg a váltást a tápáramkörnél (ilyen az én XTZ erősítőm is).

(#108011) devil-k válasza #75912448 (#108004) üzenetére


devil-k
nagyúr

Röviden a Kodi belehúzott és kiváló médialejátszó szoftver lehetne a nagy gyártóknak is. ;]

- mozi bolondéria -

(#108012) dunkel válasza #75912448 (#107999) üzenetére


dunkel
őstag

Üdvözítő a kezdeményezés, kár, hogy spec. nálam nem indul el.
Amíg ez a HTPC-zés ennyi időt és energiát igényel, addig lesz létjogosultsága a plug and play lejátszóknak minden szinten.

(#108013) devil-k válasza dunkel (#108012) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Amíg ez a HTPC-zés ennyi időt és energiát igényel,"

Ez így is fog maradni. Bár én egyszer állítottam be a gépet, azóta semmi baja nincs. Nyilván egy új szoftver vagy esetleg hardver felforgathatja a dolgokat.

- mozi bolondéria -

(#108014) dunkel válasza devil-k (#108013) üzenetére


dunkel
őstag

Nem feltétlen. Minimál gép + Openelec. Felmegy pendrive-ról és 10 perc után lehet nézni a filmet. Családban valakinek médiajátszó fog kelleni, azt fog kapni.

(#108015) devil-k válasza dunkel (#108014) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Openelec az más tészta. Ahogy leírtad, az úgy 100%-ig megállja a helyét, mint médialejátszó. Viszont akiket jobban érdekel a téma, azok nem állnak meg az Openelecnél.

- mozi bolondéria -

(#108016) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Egy 7.1-es erősítőre két mély sugárzót szeretnénk kötni (Polk PSW 125), ezt az erősítőn lévő kimenetbe dugott RCA elosztóval meg tudom tenni?

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#108017) Ragadozó válasza Digital (#108016) üzenetére


Ragadozó
Ármester

igen :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#108018) gg72


gg72
veterán

Adott egy 3D-s BD-lejátszó, amin csak 1db HDMI van, az erősítő viszont nem fogadja a 3D-jelet. Jól sejtem, hogy hiába vennék egy splitter-t, amivel kétfelé osztom a jelet, a lejátszó ugyanúgy nem fogja vinni a 3D-s filmeket, mint most? Jelen pillanatban ugyanis az erősítőn keresztül nézve jelzi, hogy a csatlakoztatott képmegjelenítő nem 3D-képes. Közvetlenül a TV-vel összekötve természetesen van 3D kép, csak így meg HD-hang nincs.

(#108019) robi-k válasza gg72 (#108018) üzenetére


robi-k
őstag

Van olyan splitter, amivel működni fog, de anyagilag jobban jársz,ha lecseréled a BD lejátszót egy 2 db HDMI kimenettel rendelkező típusra.

(#108020) gg72 válasza robi-k (#108019) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. :K Van olyan is, ez a második számú lejátszóm, de akkor ezt meghagyom 2D-snek és nézem az erősítőn keresztül.

(#108021) demars


demars
addikt

Feltűnt, hogy a bal oldali hangfalamnál mély tónusú hangok esetén enyhe, néha erős rezonancia hallható (olyan sercegés szerű), megcserélve a bekötéseket, illetve közelebbi fülelés után arra jutottam, hogy az alsó hangszóróból jön ez a fura hang (ha jól gondolom az a mély sugárzó)
Wharfedale diamond 8.4-ről van szó
A hangszórón nem látszódik külsérelmi nyom, a pereme ép, egészséges a gumi körbe. Ha újjal picit megnyomom (inkább megtámasztom) miközben szól a zene a sercegés abba marad (a hangszóró gumi pereme alá nyúltam, tehát nem a rögzítő kerethez) ! Nem találtam külön topikot erre, van ötlete itt valakinek, hogy mihez kezdjek? Mi lehet a gond (érdemes javítani, tisztítani)?
Ha jól látom 4 csavar fogja a hangszórót, ki tudnám venni, de igazából nem látom értelmét addig, míg itt valaki nem segí, hogy mihez kezdjek vele! Ötlet???

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#108022) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek mik azok a hangfalak, amik egy szinten vagy esetleg kicsit jobbak az én volt Focal 700-es szériámtól?
Mert nekem ez a szint teljesen elég volt, így a jövőben ha újra úgy adódik, hogy építek egy új rendszert akkor ezen a szinten mozognék. Hirtelen első körben az MA BX szériára gondoltam, hogy azt céloznám meg.
Az jó választás lehet?
Erősítőben talán majd valamivel jobb szintet gondoltam, mint a mostani Pio 920-asom volt. Igaz nekem az is jó volt, mert ugye nekem csak a mozi a fontos. :) De itt linkelt új Onkyo 636-os is tetszett a teszt lapján. :) Lehet, hogy a számra nem jól emlékszem. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#108023) BBéci válasza Digital (#108016) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de szinte biztosan nem lesz olyan a hangzás, mintha az erősítő képes lenne külön kezelni és hangolni a két szubládát.

(#108022) spiky03
Miért váltál meg a rendszeredtől?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#108024) nebulo5 válasza demars (#108021) üzenetére


nebulo5
senior tag

Egy hasonló esetnél, a pólust vivő kábelér volt hosszabb a "kelleténél" (mert gyakran a legnagyobb átmérőjű hangszóró helyén szerelik a dobozba való elektronikát), és amikor a hangsugárzót becsavarozták a helyére, a kábelt nem igazították el megfelelően, ezért beleért a membrán löket útjába. Talán, most is hasonló az eset.
Szedd ki a csavarokat, és lesd meg a hozzá menő kábeleket, hogy is vannak eligazítva.

Üdv: nebulo

(#108025) demars válasza nebulo5 (#108024) üzenetére


demars
addikt

Hú köszi, ez jó ötlet!
Neten keresgéltem, peremezésről és központosításról olvasgattam épp... de amit írtál valahogy nekem hihetőbb!!! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#108026) gutentag


gutentag
tag

Arcam erősítő akció van Április 30-ig, ha valakit érdekel... :) [link]

(#108027) Ragadozó válasza demars (#108025) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha mégsem az, akkor a hangszórót el kell vinni szervizbe...
igen van központosítás és lehet más baja is, menetzárlat, stb..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#108028) Thom! válasza gutentag (#108026) üzenetére


Thom!
veterán

Így már szinte ingyen van. Kicsit túl vannak árazva.

(#108029) demars válasza Ragadozó (#108027) üzenetére


demars
addikt

Érdemes egyébként javíttatni a hangszórókat vagy inkább mindkét dobozba újat kellene venni?
Mondjuk azt sem tudom hol lehet "gyári" hangszórókat kapni... :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#108030) Digital válasza BBéci (#108023) üzenetére


Digital
addikt

Egyenlőre csak egy teszt erejéig próbáljuk ki a két sub-ot. Ha nem tetszik, marad a régi felállás. Őrült nagy a nappali 45+ négyzetméter, 7 méter belmagassággal...az akusztikája....vicces! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#108031) davidsone válasza Digital (#108030) üzenetére


davidsone
addikt

7m belmagasság :Y Hol laksz a Budai várban :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#108032) gutentag válasza Thom! (#108028) üzenetére


gutentag
tag

Szerintem is egy kicsit húzós még az akciós áruk is. :) Használtan gyakran féláron is hozzájuk lehet jutni.

(#108033) lemmy9 válasza Digital (#108030) üzenetére


lemmy9
őstag

A két szub be lesz állítva egyenlőre?
Vagy nem állítod be egyelőre?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#108034) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

erdeklodnek h. A denon 1713 nak van extended stereo (minden csatornan szol a stereo)modja, mint az onkyonak es pionak?

(#108035) Janaboy válasza robi-k (#108019) üzenetére


Janaboy
veterán

Egy ilyen nem elég? vagy nem jó neki?

Janaboy

(#108036) Digital válasza davidsone (#108031) üzenetére


Digital
addikt

Én nem, de a barátom majdnem :D

lemmy9: :B Benéztem! Természetesen egyenlőre állítjuk be egyelőre! :D

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#108037) demars válasza demars (#108029) üzenetére


demars
addikt

Ha még aktív ez a hirdetés, gondolom megéri ez a pár hangszóró...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#108038) Ragadozó válasza demars (#108037) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Van honlapjuk, nézd meg, hogy kapható-e még...Deák tértől nem messze van..ismerem...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#108039) demars válasza Ragadozó (#108038) üzenetére


demars
addikt

A honlapon még szerepel az amit linkeltem. Írtam neki, holnap még egyezkedek velük. Remélem nem néztem el a tipust! Vállalnak javítást is, de az oda vissza postával ugyan ott vagyok...
Köszi a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#108040) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Mélyládát akarok venni, a szomszédok miatt elég egy gyengébb is, ezért 20-30 ezer Ft-nál nem szánnék rá többet. Lehet használt vagy új is.

Ezeket néztem ki:

Yamaha SW010

Yamaha SW40

Eltax Sw8

Yamaha SW012

Melyiket érdemes vennem?

MasterMark: Mit vagy konkrétan melyiket ajánlod ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#108041) MasterMark válasza rayoliviero (#108040) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek közül egyik se, szerintem.

Switch Tax

(#108042) Gergőke88 válasza rayoliviero (#108040) üzenetére


Gergőke88
addikt

Heco Vitast keres hasznaltan. Ar-ertek aranyban eleg jok.

(#108043) rayoliviero válasza Gergőke88 (#108042) üzenetére


rayoliviero
veterán

Olyan sajnos nincs helyben. Ha mégis ezek közül kell választanom, akkor melyik a legjobb a linkeltek közül?

(#108044) zolaas válasza devil-k (#108011) üzenetére


zolaas
senior tag

Bizonyára én vagyok az egyetlen kivétel (ezért erősítem a szabályt:D ), akinek ez nem jött be. A kodi 1 hatalmas bughalmaz, állandó buzerálással jár, sose jó rajta vmi, mindíg elállítódik, de hát már megszokom így amíg vki el nem viszi tőlem az egész HTPC-t ez marad. Szörnyű csalódás volt számomra az egész projekt, tán ha 2 hétig működött anélkül, h bele ne kellet volna nyúlni vmibe. De legalább most már a táv sem jó. :Y

De tudom, hogy én vagyok a béna. User error, szóval ez csak az én magánvélemyényem. De, ha sikerül eladni árában, soha többet HTPC. Nekem nem vált be.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#108045) devil-k válasza zolaas (#108044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Médialejátszót használtál? Ha igen, milyet? Mert én egy Popcornt A400-at használtam és ég és föld a különbség a két szoftver között. El sem akartam hinni, hogy hogyan használhattam eddig Popit, mármint a logikátlan, bugos és olykor "ellentmondásos" szoftvere miatt. Persze nem azt mondom, hogy kuka az egész FW, de a 70%-a biztosan.

December 6. óta nyomom a HTPC-t a Kodival. Beállítottam a rendszert teljesen (ami kb. 2-3 hét volt) azóta egyszer sem kellett szöszmötölnöm vele.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#108046) liszi70 válasza zolaas (#108044) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Bizonyára én vagyok az egyetlen kivétel"

Nem te vagy, szinte szóról szóra ugyanezt írhatnám én is. :) Az elején nagyon szerettem, de aztán belefáradtam a HTPC-be.

[ Szerkesztve ]

(#108047) Gabesz26 válasza devil-k (#108045) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nekem több, mint 2 éve van HTPC. Az éppen aktuális újdonságok kipróbálásán kívül nem nagyon kellett nekem sem hozzányúlnom...

(#108048) BBéci válasza rayoliviero (#108040) üzenetére


BBéci
titán

A felsorolt szubládák nem azért olcsók, mert teljesítményüket tekintve gyengék. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#108049) zolaas válasza devil-k (#108045) üzenetére


zolaas
senior tag

Nem használtam média lejátszót. Csak 1 BR játékos volt okosítva. Messze egyszerűbb volt. (persze a hangja is olyan volt). Annó itt beszéltem magam rá 1 htpc-re, ami 1 hirtelen ötlet volt, hisz épp 1 HD Max-ra gyűjtögettem. Sajnos nekem sose jó rajta vmi. Főleg a médialejátszás. Nem akarom most itt kivesézni, nem ide való, meg a htpc-s topikban már átrágtuk. Nincs ötlete senkinek sem, mi lehet a rossz. Kifogtam 1 olyan konfigot ami nem dolgozik együtt rendesen. ( PL: csak úgy megy a közvetlen hanglejátszás a kodiban, ha minden indítás után újra beállítom a hangkimeneteket. Vagy a Logi harmony teljesen véletlenszerűen megy. Hol jó hol nem. Mostanság az van, hogy a menüben nem, a film alatt megy a táv.. :F )

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#108050) Dorian válasza zolaas (#108044) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs tapasztalatom mennyi szívás és buzgerálás bugzerálás, de az ittenieket olvasva semmi ihletet nem érzek hozzá. 20-25 évesen még kifejezetten élveztem a hardverekkel meg szoftverekkel való szötymörgést, manapság kifejezetten idegesít, ha ilyesmivel megy az időm.
Mint ahogy a hifizés is addig érdekelt, amíg nem állt össze egy számomra hallgatható rendszer. Onnantól totál érdektelen lett a dolog.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.