Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) BBéci válasza NOKA32 (#113000) üzenetére


BBéci
titán

A képeken látható hangdobozokon egyértelműen látható, hogy háttérsugárzónak készültek, frontnak alkalmatlanok.
Olvasd el a topik összefoglalót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113002) z123456789 válasza devil-k (#112998) üzenetére


z123456789
addikt

Jaj már...lerágott csont. :D
Kezdem azt hinni hogy igénytelen vagyok ehhez a topichoz. :DDD

(#113003) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Én szeretek szinkronnal filmet nézni, de mai szinkron nagyon elmarad a régebbiektől...
Utána van, hogy megnézem HD-és hanggal, eredetiben, filmje válogatja...

aranyközép út :)

Angollal meg olyan konyhanyelven vagyok...én németül és oroszul tanultam...igaz, már csak a jelentést tudom elmondani az utóbbiból :D

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113004) Norbi 72 válasza Ragadozó (#113003) üzenetére


Norbi 72
veterán

Alapból nem csak a szinkronnal van baj,hanem a hozzá tartozó hanggal..

(#113005) Simivok


Simivok
senior tag

Egyszerű kérdés.

Hallottam hogy nem csak a hangfalkábel polaritására kell figyelni, hanem az irányra is. Az én kábelemen nincsen nyíl, így nem tudom mi az iránya a kábelnek.

Azt is hallottam hogy csak az audiofileknek tűnik fel, hogy rossz irányban van bekötve a hangfal, nem?

Galaxy S23 256GB Cream

(#113006) devil-k válasza Ragadozó (#113003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eredeti nyelv + magyar felirat. :) Így a helyes. Kevés ember néz filmet csak eredeti nyelvvel.

- mozi bolondéria -

(#113007) MasterMark válasza Simivok (#113005) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs nyíl, akkor szövegirány alapján szokták.

De ha már bekötötted valahogy, és sok ideig úgy ment, akkor inkább hagyd úgy szerintem, mert "abba az irányba járatódott be".

Switch Tax

(#113008) ricsik válasza BBéci (#112993) üzenetére


ricsik
őstag

Én meg azt mondom, hogy érdemes megnézni mindkét nyelven. Mindkettőnek van előnye és hátránya.
Pl a magyar sokkal választékosabb, így ha jó és igényes a fordítás, hozzá tud tenni az élményhez. Az tény, hogy a régi szinkronok sokkal jobbak voltak. Ajánlom figyelmedbe a Tizenkét dühös ember c. film 1965-ben készült szinkronját.
És persze a nagy klasszikusok pl. Bud Spencer és Terence Hill filmek eszméletlen gagyik eredeti nyelven, vagy Pierre Richard filmek és elképzelhetetlenek nem magyarul és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#113009) donjohnson válasza ricsik (#113008) üzenetére


donjohnson
addikt

kevés esélyt látok rá, hogy BBéci szereti a BSTH filmeket. :P

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#113010) darnics válasza #09634560 (#112981) üzenetére


darnics
aktív tag

nem baqrkálcsoltam semmit mert eredetileg is csiptetős volt vagyis a hozzátartozó sony lejátszó nem volt mikor szereztem és igy levágtam róla azókat a kábel végeket és a házimozimba dugtam össze de mivel az egy disznek való szar volt beépitett erősitövel egy dimarson azzal használtam egy dearabig.de mivel ezer éves roncs felmelegszik nem müködik rajta semmi igy lecseréltem erre a kis fasza igen jó cuccra azt meg kidobtam a kukába.a barkácsolás addig ment el hogy az 5 hanfal ugye csiptetös annak megvolt a helye viszont a sub dugos bemenetű és arra kellett egy fehér vagy piros rca kábelt kötni ennyi.még annyi kérdésem lenne ha az egyik hátsó jobb hangfalat összekötöm a subbal és ugy dugom be nem lessz gond mert elvileg ugy viszi hogy ledobja csak nem lessz tul terhelés vagy bármi.ha gyengébben szól nem gond nem kell hogy szétszedje a házat mert most a sub van bedugva a jobb hátsó mhelyett és igy azért odavág de jó lenne ha mind szolna azért.elbirja???csak akkor vágta le mikor bevolt dugva és utána probáltam a subot is de ha összevan kötve a kettő kábel és ugy akkor nincs semmi gond.megoldható?nincs szivem eladni a szettet és ujjatt venni.ha kell megteszem de ne egy hanfalon muljón már.nem olcsó cuccról van szó és hát a kinézete sem elhanyagolható,igen csicsás darab.ha megoldható megtartom de ha nem akkor természetesen eladom.a netre már feltettem.köszi szép napot!!

(#113011) axwel18


axwel18
senior tag

Sziasztok. Rég jártam erre fele. Lenne egy kicsit kezdő kérdésem. Denon AVR-2310-től mennyivel jobb vagy nem jobb egy Marantz SR5007 ? Tudom sok mindenen múlik hangfalak jelenleg Wharfedale Diamond 10.4-es front 10CS center, 10.2-es háttér, Hivi Swans Sub10D szub. Fapaci HF2-es kábelezéssel. Fapaci T3-as tápkábellel. Elégedett vagyok jelenleg a Denon-al de ha jobb a Marantz akkor megfontolom a cserét.
Válaszotokat előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#113012) MasterMark válasza darnics (#113010) üzenetére


MasterMark
titán

Lol.

más: Ott van pl. a Brian élete, ott is jobb a szinkron szerintem. :)
Ettől még a legtöbb filmet én is eredeti nyelven nézem.

Switch Tax

(#113013) Dagidög


Dagidög
senior tag

Én szoktam szinkronosan és eredeti nyelven is nézni filmeket. A régebbi filmeknél valóban olyan is előfordul, hogy lekörözi a magyar hang az eredetit - kifejezőbb, a fogalmazásmód is jobban passzol a jelenethez vagy a karakterhez.

Sajnos az újabb filmeknél én ilyennel már nem találkozom, az igényes szinkronszínészek köre egyre csökken, ezért egy színészt egyre több szinkronhoz használnak és egyre több az amatőr. Néha olyan kifejezéstelen fahangon mondják fel a szinkront, hogy az elszörnyülködtető.

Engem a feliratok mindig zavartak, megosztják az ember figyelmét, ezzel elterelve azt a lényegről. Most, 15 év angollal a hátam mögött már nincs szükségem feliratra, de így is vallom, hogy az embernek az anyanyelvét hallani a legkedvesebb.

Azt tartom még sajnálatosnak, hogy magyar hangot szinte kivétel nélkül csak veszteséges formátumban hallhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#113014) Norbi 72 válasza darnics (#113010) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kapcsold be légyszíves a helyesírás ellenőrzőt,mert sokan nem értik,mit írsz..

igy lecseréltem erre a kis fasza igen jó cuccra

hmm,nálunk a régi vasak közül például ez a fasza cucc.

És már írtam,csak egy aktív subot kell venned,pl. olcsó sub,kisebb szobába.

[ Szerkesztve ]

(#113015) Oldfighter válasza darnics (#113010) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Hogy lehet mélyládával helyettesíteni egy hátsó hangfalat????? A többit nem is kommentálnám. :W

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#113016) Met válasza XtremLor (#112996) üzenetére


Met
nagyúr

Igen mert a tv alá belóg félig, mellette meg még kevesebb hely lenne.
Esetleg egy másik tv aminek magasabb a "talpa".

Oldfighter Nemrégen költözünk, szerinted asszony mit szólna ha mondanám hogy másik szekrény kell?:D
De egyelőre nincs rá szükség csak próbálok előre felkészülni :U De akkor ezek szerint szabvány méretűek az erősítik, nincs belőle "kompakt".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113017) Oldfighter válasza axwel18 (#113011) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem csak akkor érdemes cserélni ha kategóriát is váltasz. Nincs jelentősebb differencia a két márka között. A Marantz részletesebb a háttérhangok terén, de amúgy egálban vannak.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#113018) Oldfighter válasza Met (#113016) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Asszonycsere, mint alternatíva? ;)

Általában a készülékek magasságát szokták inkább változtatni. De ez se okoz abból a szempontból lényeges különbséget, hiszen a megfelelő szellőztetést így is, úgy is meg kell oldani. Előre kell sajnos gondolni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#113019) XtremLor válasza Met (#113016) üzenetére


XtremLor
őstag

Tv-t fel a falra, az avr meg mehet a felszabadult teruletre! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#113020) axwel18 válasza Oldfighter (#113017) üzenetére


axwel18
senior tag

Akkor marad, de most találtam egy Yamaha rx v1800-ast arról vélemény ?

[ Szerkesztve ]

(#113021) Simivok válasza MasterMark (#113007) üzenetére


Simivok
senior tag

Az oké hogy szövegirány, de honnan kiindulva?

erősítő---ABC---hangfal

vagy

hangfal---ABC---erősítő

Vagy máshogy: az erősítőtől a hangfal felé olvassuk, vagy fordítva?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#113022) MasterMark válasza Simivok (#113021) üzenetére


MasterMark
titán

A szövegnek van egy iránya. Helyettesítsd be egy nyíllal. :)

Switch Tax

(#113023) Norbi 72 válasza axwel18 (#113020) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szvsz az se jobb annyival a Denonnál.3800-ast keress,arra már megéri cserélni.

(#113024) Simivok válasza MasterMark (#113022) üzenetére


Simivok
senior tag

Oké:
ABC ------>

A nyíl honnan hova mutasson?
Egy másik jó kis kérdés: a 2 frontom úgy van fordítva egy kicsit befele, hogy a néző felé nézzen. Néztem egy filmet és úgy tűnt mintha a centerből szólna, de visszatekertem és nem onnan szólt, hanem a 2 frontból...ez így gondolom normális, nem?

Galaxy S23 256GB Cream

(#113025) MasterMark válasza Simivok (#113024) üzenetére


MasterMark
titán

A nyíl az erősítőtől a hangdobozig megy.

Switch Tax

(#113026) Simivok válasza MasterMark (#113025) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi. Másik kérdésemre tudsz mondani valamit?

Galaxy S23 256GB Cream

(#113027) Oldfighter válasza Simivok (#113024) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Hangfal, akusztika válogatja, hogy mikor hasznos a beforgatás. Ki kell tapasztalni, ennyi. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#113028) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Bővült nálam rendszer, érkezett egy Pioneer A-509R sztereó erősítő hozzám...

Frontokat hajtom meg velük, eddig pozitív a véleményem róla...tetszik :C

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113029) darnics válasza Norbi 72 (#113014) üzenetére


darnics
aktív tag

akkor nem lehet azt hogy összetekerem az egyik hangfal kábelével és egyszerre dugom be és akkor kettő lessz egy helyen.dom 8ohm a megengedett és igy lessz 16ohm de nem lessz gond?semmi lehetöség nincs hogy megszolaltasam a subot.halott ügy???

(#113030) MasterMark válasza darnics (#113029) üzenetére


MasterMark
titán

Te ne haragudj már ezt hogy számoltad ki? Csak mert ha párhuzamosan bekötöd egymás mellé, akkor 4 Ohm lesz.

De egyébként az egész orbitális nagy baromság. Nem kötünk szubot a hátsó helyére, mert egyrészt nem azokat a hangokat kapja, amik a szubra vonatkoznak, másrészt ez most komoly?

Switch Tax

(#113031) Norbi 72 válasza Ragadozó (#113028) üzenetére


Norbi 72
veterán

Üres volt egy polc?

;]

(#113029) darnics Egy dedikált csatornát hatsóra kötni??? :Y

Olvasd el a topikösszefoglalót!

[ Szerkesztve ]

(#113032) XtremLor válasza Ragadozó (#113028) üzenetére


XtremLor
őstag

Azt a pio-t lehet szeretni, nekem most egy 605r van sztereon, inkabb egy regi vasat veszek, mint egy gyengebb ujat! :C Ugy latom nalad is gyulnek a cuccok, lassan venni kell egy masik szekrenyt amin elfer az elektronika! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#113033) windlord válasza darnics (#113029) üzenetére


windlord
őstag

Csak szimplán kíváncsiságból..., de mit szeretnél ezzel a forradalommal elérni?!

(#113034) Ragadozó válasza Norbi 72 (#113031) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Dehogy, helyet kellett neki csinálnom...:D lassan könyvespolc kell :)

Tuner felkerült a polcra, cd játékos máshova, Technics erősítő meg eggyel lejjebb...

XtremLor: :DDD

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113035) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Erről a komboról kaphatnék véleményt?
Canton Combi 301 sub, Cerwin-Vega Sa-150 hangfalpár
Nad 3125
együtt 50k
Köszönöm.

(#113036) Martino89


Martino89
csendes tag

Sziasztok!

5.1-es házimozi rendszer vásárlásán gondolkodom max 70 ezer Ft-ig! Érdemesebb egyben venni, vagy külön "építeni" egyet?
Lejátszó pl. nem kellene, mivel számítógépről játszom le most is a filmeket, olykor játszom csak 1-1 játékkal. A gép természetesen hdmi kábellel csatlakozik a TV-hez.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Csík Márton

(#113037) Oldfighter válasza Martino89 (#113036) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ebből az összegből használtan is nehéz összehozni egy rendszert. Ennyiből egy mélynyomó szokott kijönni. Bögreszetteket itt meg nem ajánlunk.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#113038) Lacielvtárs válasza Ragadozó (#113034) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 azok a régi Technics és Pio erősítőknek, régen én is hallgattam olyanokat, szép hangjuk volt :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113039) dgyuri0123 válasza Lacielvtárs (#113038) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Technics-nek soha nem volt jó hangja szerintem.
Kivéve egy-két csúcs modellt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#113040) Casoli


Casoli
őstag

Van egy Yamaha 5.1 erősítőm. Olyan baja van, hogy néha (van mikor gyakran) bekapcsolásnál addig nem megy a center amíg fel nem tekerem a hangerőt egy bizonyos szintre (elég hangosra kell), aztán egy halk reccsenéssel beindul. Elviseltem, már szerintem ilyen mióta megvettem 10 éve használtan, de most már elkezdte a bal első hangszóróra is :(

Mi a tök baja lehet? Nem valószínű, hogy kábelhiba, 10 év alatt 3 helyen laktam, mindenhol más volt a kábel, máshogy volt beüzemelve.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#113041) lfabian válasza dgyuri0123 (#113039) üzenetére


lfabian
tag

Amikor megvettem a Technics SA.DA 10.est.Hát ! Igaz, nem tegnap volt.

fabi

(#113042) Lacielvtárs válasza dgyuri0123 (#113039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom, de nekem tetszett anno a hangjuk, igaz nem volt olyan igazi öblös mélyük, de szép hangjuk volt, de hát ízlések és pofonok :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113043) Borisz76 válasza lfabian (#113041) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem SU-V8 -as volt tőlük...

Feneke....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#113044) lfabian válasza Borisz76 (#113043) üzenetére


lfabian
tag

Szerettem,de tovább kell lépni, sajnálom,hogy eladtam.A képeket nem tudom megnézni.

fabi

(#113045) mivamma válasza lfabian (#113041) üzenetére


mivamma
senior tag

Minden hónapban elhatározom, hogy ideje lecserélni, de még nem tudtam rászánni magam. Nekem tetszik a hangja!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#113046) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok,

Nem vagyok biztos benne, hogy házimozira lenne szükségem, de a hifi-s topikból átirányítottak ide.

Szóval ide is bemásolom a kérdésem:

Bocsánat, ha nagyon amatőr leszek, de nem értek a témához, ezért is kérdeznék.

Arra lennék kíváncsi, hogy merre induljak, milyen úton tudnám megvalósítani az elképzelésemet.

Adott egy Philips Led TV (42PFL7666H), mindenféle kimenettel (optikai audió kimenet, fejhallgató kimenet, és még egy jó pár minden, amiről nem tudom, hogy micsoda ;))
Illetve van egy laptopom.

Amit meg szeretnék valósítani, az az, hogy legyen egy olyan berendezésem, amin zenét tudok hallgatni egy pendrive-ról, vagy csak szimplán rádiót hallgatni, de ha akarom, akkor össze tudjam kötni a tv-vel, vagy akár a laptoppal, úgy, hogy azon jöjjön a hang és a tv-n a kép.
Laptopos összekötésnél az nem jó, hogy HDMI kábellel csatlakoztatom a tv-hez, majd a tv-ből menne a hang a "hifihez", mert néha játszok a Rocksmith-el (elektromos gitáros játék), és ha a tv-t használom monitorként késik a gitár hangja a valóságoshoz képest, ami meglehetősen zavaró.

5.1-hez nem ragaszkodok, bár nem lenne rossz ha lenne, de egy sima stereo hangzással is jól el lennék.

Illetve ami fontos, hogy vezeték nélküli fejhallgatót is tudjak vele használni.
Hangminőségre nem vagyok érzékeny, szóval valami "olcsó" megoldással tökéletesen elégedett lennék, és használttól sem riadok vissza. Csak nem tudom, hogy merre induljak el. Házimozi? Mini-hifi? Valamilyen erősítő és hozzá hangszórók?

Köszi

(#113047) #09634560 válasza berobi78 (#113046) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez? Van két digitális bemenete, laptopod fülesét digit. kimenetre konfigolod veszel mellé egy neked tetsző hangfalpárt (Boston acoustic-ot erősen ajánlom mellé) és mehet.

(#113048) #09634560 válasza darnics (#113029) üzenetére


#09634560
törölt tag

gen azon felül hogy 4 ohm, péé mélyfrekvenciát nem kap.. Inkább csere.

(#113049) Heffi


Heffi
őstag

Szép estét!

Egy Denon 4308 előre lépés lenne az Onkyo 3007-hez képest? A képminősége nem nagyon számít, mivel csak audio jelet kap az oppo-tól. Szóval a Quadral-ok mellé jó választás lehetne? Vagy inkább proci/végfok párosban gondolkodjak, ha már dolgozik a kisördög és szórná a nehezen megkeresett pénzt a házimozi oltárán?

[ Szerkesztve ]

(#113050) lemmy9 válasza Heffi (#113049) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha Emotiva a proci/végfok (az árkategória miatt gondolom) akkor ne gondolkodj proci végfokban. Nagyot kéne ugrani árban, hogy leverd ezeket az Erősítőket.

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.