Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163052) Tamoo válasza -KP- (#163000) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem szégyellem, nekem halkabbra kellett venni (de nem csak most, akkor is amikor még Klipsch volt meg akkor is amikor Clarus). :) Szívesen látnám itthon az MK-t, de biztos hogy más beállításokkal használnám mint Szepi, nem egyezik az ízlésünk.
Nekem eléggé érzékeny a fülem a magasra, már a flat is sok szokott lenni. Ahol Szepinek felfelé ível, nekem itthon lefelé.
Mélyből sincs igényem akkora hangnyomásra. :D De ütős volt az vitathatatlan, megértem azt is akit lenyűgöz, mert átlag nappaliban ilyet nem hallani.

[ Szerkesztve ]

(#163053) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

2-db Dynavoice T-12 (2 x 500W RMS, 12"-es driverekkel, kisebb összsúllyal) vs 1-db SVS PB13 Ultra (régebbi 750W RMS BASH verzió, 13,5-es driverrel, cirka 70kg nehézsúllyal) c. összecsapásban vajon ki nyerne?

Erősen gondolkodóba vagyok... :B

(#163054) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Még annyi kiegészítés, hogy jelenleg egy 25 - 30 m²-es átlag nappaliba szánom, de egyszer ha dedikált moziszobám lessz se nagyon mennék efölé a szobaméret fölé, max akusztikán faragnék kicsit!

Az új sub esetében viszont cél a lehető legjobb részletező képesség, illetve a Thor kalapács effektus se baj ha adott... :K

Szerintetek? :))

[ Szerkesztve ]

(#163055) Tamoo válasza PrinceHerceg (#163053) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagyon mást nyújthat a kettő.
Én a két T12-t választanám, vennék egy miniDSP HD-t meg egy mikrofont mellé.

Amúgy építs egy 18"-os Ultimaxot vagy BMS-t! :DDD Jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#163056) BBéci válasza PrinceHerceg (#163053) üzenetére


BBéci
titán

Nálam biztosan nem nyerne a böszme, basszreflex láda, pláne két darab gyors, pontos zárttal szemben. Ha SB-13 Ultra lenne, akkor talán azt választanám.
Neked kell eldönteni, Te fogod hallgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163057) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Köszi srácok, akkor még vajúdok kicsit aztán meglátom, hallom!

Amúgy ha Tamoo a Te 2-db Svéd állatod anno behúzom akkor most nem lennék itt, persze a Daytonokkal én is szemezgetek ám, csak az egyenlőre még nagy falat lenne nekem! Amúgy követem a Te story-d is F.B-on szóval lehet majd kereslek, ha mégis inkább 3-ik irányba mennék el... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#163058) Tamoo válasza PrinceHerceg (#163057) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért lenne nagy falat? :)
Macerásabb nyilván, mert nem nyomják a kezedbe készen, de vastagon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#163059) -KP- válasza PrinceHerceg (#163053) üzenetére


-KP-
addikt

Én tutira a PB13-at venném. Nagyon nem egy liga a T12-vel, még akkor sem, ha abból két darab van. Lehet zárt módban is használni egyébként, ha a reflex hangja nagyon nem jönne be. PB13-nál viszont hátrány, hogy böszme nagy, nehéz, és igen ritka példány. Ha egyszer szeretnél majd 2 darabot, nem nagyon fogsz találni.

Inkább építtess Python kollégával egy zárt Ultimaxot. Ahogy már többen tették itt is, meg avx-en is ;] Hangilag is, és árban is jobban kijönnél.

[ Szerkesztve ]

(#163060) Quetz válasza PrinceHerceg (#163054) üzenetére


Quetz
őstag

A két T12 talán elég egy akkora térben, viszont mivel már nincs importőre a márkának, én kihagynám. Különben is, ahogy a szakik mondják: vedd meg a legnagyobb/legjobb mélynyomót amit tudsz, azután vegyél belőle még többet :D

De egy 30nm-es szoba simán elvisel akár 4x18"-t is ;]

(#163061) Dorian válasza Quetz (#163060) üzenetére


Dorian
félisten

25 m2-es helyiségemben 1 db T12 is elegendő (mérve). 2/3 hangerő alatt van a potija.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163062) Quetz válasza Dorian (#163061) üzenetére


Quetz
őstag

Mennyi az elegendő hangerő?

(#163063) Tamoo válasza Dorian (#163061) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Érdekes dolog ez hogy mi elég és mi nem. Nekem is elég volt egy T12 hangnyomásra, használtam egy időben úgy is illetve próbálgattam eladás előtt is. (Mondjuk a mélykiemeléshez is lehetett köze :D) Nekem is 20-25m2 közt van a nappali alapterülete, aztán most mégsem lett sok a 15"-os combosabb erősítéssel sem. Kb. azt érzem, hogy pont elég. De így hogy nincs az a nagy kiemelés, fentebb is tolom a hangerőt, de a referenciát még így sem érem el.

(#163064) VoidXs válasza Dorian (#163061) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a hangnyomás miatt szokott kelleni több sub (gyakran még 50 m2-re is elegek egyes házimozis darabok), hanem mert valamelyest kárpótol a helyes akusztika hiányáért. A T12 jóval olcsóbb, mint egy minőségi mélyfrekvenciás akusztikai kezelés, így ajánlott a második.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163065) Dorian válasza VoidXs (#163064) üzenetére


Dorian
félisten

Tisztában vagyok vele, de itt most hangnyomásròl van szò.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163066) Dorian válasza Quetz (#163062) üzenetére


Dorian
félisten

Fapaci állìtotta be saját mikrofonjával a mozis szabvány szerint. Avr-en 0dB, potiján fèl ès 2/3 közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163067) Quetz válasza Dorian (#163066) üzenetére


Quetz
őstag

Jól tippelem, hogy nem LFE csatornán hajtva 75dB-re állította? Iletve milyen hangerőn szoktad használni a rendszert? Nálam referencia hangerő közelében térdelt le a T12.

(#163068) Dorian válasza Quetz (#163067) üzenetére


Dorian
félisten

Nem LFE bemeneten 85 dB-re.
Elsőre soknak tűnt, de gyorsan megszoktam.
Mondjuk van nálam 30 Hz-en egy jòkora kiemelès a helyisèg hossza miatt.
Nem szoktam nagyon hangosan hallgatni, nálam a referencia hangerő az amikor a pàrbeszèd olyan hangos, mintha a szobában beszèlgetnènek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163069) -KP- válasza Dorian (#163068) üzenetére


-KP-
addikt

"Nem szoktam nagyon hangosan hallgatni, nálam a referencia hangerő az amikor a pàrbeszèd olyan hangos, mintha a szobában beszèlgetnènek."

Csak hogy ez nem úgy van, ahogy móricka elképzelte. Nincs ilyen, hogy számodra ezt jelenti, vagy számodra azt jelenti. Szabvány pontosan leírja mikor beszélünk referencia hangerőről és mikor nem. Ahogyan az is pontosan meg van határoza 1W teljesítmény mit is jelent pontosan. Ami 1VA és nem 0,5 és nem 1,2. Jó lenne, ha legalább olyan dolgok alatt ugyanazt értené mindenki, amire egyértelmű szabványok vannak.

(#163070) Dorian válasza -KP- (#163069) üzenetére


Dorian
félisten

Egyáltalán nem èrdekel :P
Nem lehet más helyesebb, mint az a hangerő ahol a csatornák azonos szintre állìtása mellett olyan hangos a beszèd, mint amilyen hangos a valòságban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163072) Mik76 válasza paolinho (#163031) üzenetére


Mik76
senior tag

Arra figyelj oda hogy minden rogzitve legyen, ne tudja magara rantani.
A tobbi meg nem szamit. Szepen meg fogja tanulni idovel hogy mit szabad es mit nem. Ha pl a kedvenc jatekai ott vannak a szobaban, jo esellyel az tobbnyire jobban fogja erdekelni.
Turelem. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#163076) Strangers válasza Quetz (#163075) üzenetére


Strangers
tag

Sziasztok!

Korábbi (2015-16) hozzászólásokban olvastam hogy néhányaknak tönkrement a HDMI panelje az erősítőben. Sajnos ez most engem is elért Pioneer VSX 520-ban adta fel.
Utódjának a szintén Pioneer VSX 933-at néztem ki.
Tud valaki arról hogy a HDMI meghibásodások az újabb modelleknél is ugyan úgy gyakoriak, vagy a gyártók már javítottak ezen? Régebben szakmai oldalon is olvastam hogy ez valamiért elég gyakori hiba!

[ Szerkesztve ]

(#163078) Dorian


Dorian
félisten

Kb. -17 dB-es hangerő filmeztek. (Jelenleg mèg 2 hònapig, amìg nincs ajtò az alsò-felső szint között). De sokkal többre igènyem sincs, -15-ös hangerőn szoktam amìg nem volt gyerek. Továbbra sem èrtem mièrt lenne jò, ha a filmben üvöltő hangerejű az ami amùgy sima beszèd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163079) Tamoo válasza Dorian (#163078) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én se igazán toltam a Denont -15 fölé, nem volt többre igényem. Addig tolja mindenki ameddig jólesik. Referencia az referencia a preferencia meg preferencia. A semmin kár vitatkozni.

(#163080) spiky03 válasza Tamoo (#163079) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor az én -50es hangerőm az milyen referencia?:DDD
Mi így filmezünk/sorozatozunk mostanában este 9 után amikor a gyerek már elaludt.

Nincs gatyalebegtető mély de azért térérzet az van, főleg ha a film is támogatja.
Tegnap este pl az Árok című filmet néztük és ott jó volt a tér. Mélyet annyira nem éreztem hiába voltak a filmben 10 kilométer mélyen.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#163081) -KP- válasza Dorian (#163078) üzenetére


-KP-
addikt

Nem mondta senki, hogy jó vagy nem jó. Vagy hogy kötelező olyan hangerőn moziznod. Senki sem akarja megmondani neked, hogy milyen hangerőn kötelező moziznod. A referencia hangerő kifejezés már foglalt, és egy szabványban rögzített értéket jelöl, ami alatt ugyanazt értik a világ minden pontján. Itt ebben a fórumban is milliószor használtuk már, és mindig pontosan ugyanazt jelentette. Ha leírod ezt egy amcsi, angol, német fórumon, ott is mindenki ugyanazt fogja érteni, ahogy egy ausztrál vagy dél afrikai fórumon is.

Ergo nem mondhatod azt, hogy neked vagy nálam ezt vagy azt jelenti. Mert egyértelműen és pontosan definiálva van és évtizedek óta mindenki mindenhol ugyanazt érti alatta. Ahogy Tamoo írta, lehet preferenciád, de a szabvány érték attól még nem fog megváltozni, mert így vagy úgy látod logikusnak. Az maximum a te saját preferenciád lesz. Ugyanúgy, ahogy például egy monitor, vagy projektor kalibrálásnál is meg vannak azok a javasolt értékek, amikre törekedni szoktak. Ettől persze el lehet térni, de az ismételten nem az általánosan elfogadott lesz. Sőt még csak nem is muszáj kalibrálni. Be lehet állítani szemre, vagy túl lehet tolni a kontrasztot, ha épp úgy szereti valaki. De ez megint csak nem lesz referencia kép. Ha mindenki elkezdi a saját preferenciát ráhúzni egyértelműen definiált szabvány értékekre, akkor abból csak a káosz lesz meg egymás mellett elbeszélés. Ez a hobbi amúgy is olyan, hogy tele van olyan kifejezésekkel, ahol x ember gyakran igen mást ért ugyanazon kifejezés alatt. (pl. zeneiség). Szóval nekem csak ennyi a bajom az egésszel, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#163082) Tamoo válasza spiky03 (#163080) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én be sem kapcsolom ha alszik a gyerek, akkor nézek a tv-n sorozatot.
Normálisan filmezni akkor szoktam ha lepasszoljuk nagyszülőknek, szerencsére kéznél vannak. :D

(#163083) spiky03 válasza Tamoo (#163082) üzenetére


spiky03
veterán

Már én azt várom, hogy lepasszoljuk 1x anyóshoz és akkor filmezhezek én is rendesen.:D
Pár hónapja sikerült filmeznem rendesen már akkor az anyjával átmentek anyóshoz és egyedül voltam. Jó volt tombolni hallani Godzillat.:D

Mondjuk nálam a filmnézős hangerő az -30 szokott lenne, ha gyengébb a forrás akkor -25.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#163084) Quetz válasza Dorian (#163078) üzenetére


Quetz
őstag

Köszi, ez így már egyértelművé teszi a dolgot.

Talán azért lehet elfogadni a hangosabb beszédet, amiért elfogadod, hogy a szereplők feje néha traktorgumi méretű a vásznon. Meg a hangeffekteket is referencia szinthez lövik be, és én pl. jobban szeretem ha üt az a lövés, mintha csak pukkan.

(#163085) Khaosz55 válasza spiky03 (#163083) üzenetére


Khaosz55
addikt

Fiam 11 lányom 8 éves. Gyakorlatilag most jutottunk el oda, hogy egyszerre a gyerekkel tudok már végre popkormozit nézni pl Halálos iramba széria. Végre nem kell a csillámpónit néznem a vásznon. Érdekes, hogy a Star Wars nem érdekli őket.

(#163086) Khaosz55 válasza Tamoo (#163079) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez nem értem. A referencia szint a hangnyomásra vonatkozik vagy a hangerőtekerő állsásra. Mert pl 7X50W-os erősítő más hangerőt produkál mint egy 7X200W-os ugyan abban a hangerő tekerő állásban.

(#163087) VoidXs válasza Khaosz55 (#163086) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hangnyomásra, különben nem lenne értelme.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163088) mpo válasza Khaosz55 (#163085) üzenetére


mpo
veterán

Ez jó lehet nekik:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#163089) Dorian válasza -KP- (#163081) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a hangerő-fetisizmus èrdekes mòdon csak itt tèma állandòan. Hifi topikokban mèg egyszer nem láttam senkit azon kötözködni, h aki nem koncert-hangerőn hallgat zenèt, az megsèrti a szent referenciát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163090) BBéci válasza Quetz (#163084) üzenetére


BBéci
titán

Meglehetősen sokat lövöldöztem, nem csak saját, hanem mindenféle fegyverrel, 15 évig sportlövőként, sorkatonai szolgálat alatt, egyéb kiképzés során, tehát van viszonyítási alapom. Abban egyetértünk, hogy remek, amikor a filmben elsütött kézifegyver akkorát szól, mint a valóságban. De egy tank lövege, pláne hadihajóé ne keltsen élethű hangnyomást, az nem lehet igény és talán a megvalósítása sem lehetséges.
Az tök mindegy, mekkorának látjuk a 2,4 m széles vásznon azt a bizonyos fegyvert, vagy az ember fejét, nem normális, ha nagyobb hangnyomás társul hozzá, mint egy 50 colos tévén nézetthez.
Azt szintén magától értetődőnek vélem, amint Dorian leírt: ha suttognak a fimben, azt suttogásnak akarom hallani, ha beszélgetnek, azt normális, átlagos beszédhangerőnek, ha ordítanak, akkor ordításnak. Akkor teljesül a hangrendszer célja, az események részesének tudjuk magunkat érezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163091) spiky03 válasza Khaosz55 (#163085) üzenetére


spiky03
veterán

Nálunk még csak 1,5 éves lesz szeptemberben.
Mi még nem nézünk együtt semmit sem.:)

De gondolom lassan eljön a mesék ideje.
Mondjuk még azok sem nagyon kötik le, nézi egy darabig majd megy játszani vagy pakolni.:D
De a zene az érdekli, ha megy valami muzsika már ropja is rá, mindegy milyen.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#163092) Tamoo válasza Dorian (#163089) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyet szerintem nem írt senki. Azon "problémázott", hogy referenciának hívtad a preferenciád.
Mondjuk zenehallgatással kapcsolatban én nem ismerek referenciát, specifikációkat. :D

(#163093) #98221312 válasza -KP- (#163081) üzenetére


#98221312
törölt tag

Van egy tag a tv topikban aki konkrétan idegösszeomlást kap ha meghallja a kalibrálás szót, mert neki nagyon "tetszik" a gyári beállítás.
Mindenkit leokád aki azt merészeli mondani, hogy a valóban jó, színhelyes képhez kalibrálás szükséges.
Nem egyszer volt durva személyeskedésig fajuló vita ebből.

Ott nemrég azért tettek helyre mert az általad említett tv-s kalibrált szabványok mellett kardoskodtam, most itt ugyanez megy csak fordítva..

Kezd bohóckodásba fordulni az egész, ezeken a dolgokon semmi, de semmi értelme vitázni.

Én sem mozizok közel sem referencia hangerőn, sőt a max kontrasztra kalibrált tv-m fehérszintjét is modosítottam 90-re, mert nekem jobbak úgy a fény/árnyék effektek..

Házimozim beállításait is a saját ízlésem, és a szobám akusztikájához igazítottam, eltérve a mozis, meg a mindenféle ajánlt beállításoktól.

[ Szerkesztve ]

(#163094) -KP- válasza #98221312 (#163093) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem is bohózat, hogy még csak nem is akarjátok megérteni, amiről szó van. :W

[link]

(#163095) #98221312 válasza -KP- (#163094) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi a linket el fogom olvasni!

Próbálj azért lenyugodni! ;)

(#163096) Dorian válasza Tamoo (#163092) üzenetére


Dorian
félisten

A házimozi pusztán szòrakozás - pont, mint a borozás, a zenehallgatás, stb - semmi több. Csak valaki ùgy be van feszülve, h kiakad, ha megsèrtek vmi szentnek gondolt referenciát. Kit èrdekel? Mèg jò, h mondjuk dugásra nincs referencia... :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163097) Khaosz55 válasza VoidXs (#163087) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezért mondom, hogy mindegy hogy -15-ön van hangerő állítása, nem értettem mi az összefüggés referencia szinthez.

(#163098) SeLe válasza Dorian (#163096) üzenetére


SeLe
tag

Most elgondolkodtam :)
Autós topic-ban, ha érdeklődnék a referencia sebességről, gyorsulásról valyon mit mondanának ?
Van egy egységes mindenre vonatkozó szabály vagy van külön a kis, közép, felső, luxus, sport autókra vonakozó ? :DD

(#163099) Khaosz55 válasza BBéci (#163090) üzenetére


Khaosz55
addikt

A mítoszirtókban volt egy rész amiben azt tesztelték, hogy a filmekben a robbanás megegyezik-e a valóságba. Hangmérnökök mértek. A valóságban nincs olyan mély hangja a gránátnak és robbanószernek mint a filmekben. A hangtompítós fegyvert is tesztelték az meg sokkal hangosabb mint a filmekbe lévő rövid kis hang.

(#163100) Quetz válasza Khaosz55 (#163097) üzenetére


Quetz
őstag

A hangnyomás a bejövő jelszint + hangerő beállításából jön össze. két példa:

1.
- Bejövö jelszint a center csatornán = 0dB
- Hangerő beállítás = 0dB
- Eredmény hangnyomás = 105dB

2.
- Bejövö jelszint a center csatornán = -30dB
- Hangerő beállítás = -10dB
- Eredmény hangnyomás = 65dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.