Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164001) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Már nincs PC a gépemen. Meg tudja vki. nézni, hogy a mi történik a hangnyomás időbeli ( RT60 vagy RT30) csillapulásával, ha az állóhullámok frekvenciáin a hangnyomást felezem, harmadolom ? Mennyivel lesz rövidebb ?

Ezt azért fontos lenne tudni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164002) Tamoo válasza alphamooncam (#164001) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom mire akarsz kilyukadni. De ezt írtam már többször én is, hogy az EQ nem oldja meg a hosszú utózengést, a szobát kezelni kell ha ilyen baj van.

[ Szerkesztve ]

(#164003) alphamooncam válasza Tamoo (#164002) üzenetére


alphamooncam
őstag

:C :R Nem akarok komolyabban belefolyni, mert volt róla korábban szó, csak láttam megint mennyire sikerült belemerülni az EQ- zás rejtelmeibe...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164004) Thom!


Thom!
veterán

XTZ Spirit hangfalakról vélemény illetve XTZ Edge Subról van tapasztalata valakinek?

(#164005) VoidXs válasza alphamooncam (#164001) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmi nem történik, az RT60 pont azt nézi, hogy mennyi idő alatt esik 60 dB-t, tök mindegy, hogy 80-ról vagy 120-ról.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164006) alphamooncam válasza VoidXs (#164005) üzenetére


alphamooncam
őstag

És az jó nekünk, hogy EQ-val is, meg EQ nélkül is oda-vissza pattog sokszor hang hosszú-hosszú időn keresztül elfedve más, olyan frekvenciákat amiket hallanunk kéne, de azért nem halljuk, mert az EQ ennek az orvoslására alkalmatlan ?! :B

Persze, ha teljesen kiirtásra kerül a rezonáló frekvencia, akkor nem fed el mást, de akkor meg az fog hiányozni. Ha meg csak töredékére vesszük vissza a rezonáló frekvencia hangnyomását, akkor nem is fogjuk úgy hallani, ahogy azt tervezték, meg még rezonálni is fog. Szvsz. ez utóbbi a legrosszabb variáció.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164007) alphamooncam válasza alphamooncam (#164006) üzenetére


alphamooncam
őstag

Aztán itt van az X-curve.

Értem én, hogy így szereted ( meg PC kell hozzá :B ) , de ezzel, pont hogy csonkolod a hangzást, és pont az ellenkezőjét csinálod, mint amit a hanghűség diktálna.

Aztán itt van az a kijelentésed, hogy a flat hangzás megváltoztatja, eltorzítja (?!) a beszédet. Nem pont a belenyúlás a frekvenciamenetbe változtatja meg? Nem értem, fejtsd ki ezt is légyszives, mert ez az állítás látszólag ellentmond a formális logikának. Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164008) Dorian válasza alphamooncam (#164006) üzenetére


Dorian
félisten

Nem èrtelek. Az eq utòzengès beállìtására nem valò, ennyi. Ès? Egy csomò más hangú jellemzőre meg remek megoldás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164009) alphamooncam válasza Dorian (#164008) üzenetére


alphamooncam
őstag

A lényeg.

Szub így, szub úgy, nem jó.

Kivinnéd a szabadba, ahol nincsenek reflexiók jó lenne, nem lenne utózengés, nem nyomna el semmi semmit, öröm bódottá.

Csak gondoljuk végig,

De ne is, csak kiváncsi vagyok, hogy szerinted mire jó való az EQ, mi az ami nélkülözhetetlenné teszi a használatát.

Érveléseket várok bárkitől, mire jó az EQ.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164010) Dorian válasza alphamooncam (#164007) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel nem az adott terem akusztikáját akarjuk visszahallani (amennyire ez lehetséges), ezèrt ez nincs ìgy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164011) Tamoo válasza alphamooncam (#164003) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Átlag mozis nappaliba egyik legjobb fegyver a (fázishelyes) EQ. Nem sokan raknak be basszuscsapdákat, öntött betontömböket (aki nem látta, annak linkelem) meg végképp. :D

[ Szerkesztve ]

(#164012) alphamooncam válasza Tamoo (#164011) üzenetére


alphamooncam
őstag

OK! Aláírom, hogy nem mindenki akar basszuscsapdákat, lesz-lészen az akármilyen, de az EQ akkor sem megoldás semmire. Szerintem.

Hallom hogy legjobb meg fegyver, de nem értem mire való. ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164013) Dorian válasza alphamooncam (#164012) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor te ne használj. Nem kötelező. Sokunknak bevált

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164014) Tamoo válasza alphamooncam (#164012) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. arra hogy fentebb tudja tolni az ember a hangerőt és nem csak egy szűk sávú 15-20dB-es kiemelést hallgat a mélyből.

(#164015) VoidXs válasza alphamooncam (#164006) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem alkalmatlan rá a szobakorrekció, csak nem az EQ része csinálja. Egy ponton ellenimpulzussal tökéletesen, több ponton a többi csatornára kevert és különlegesen EQ-zott jellel javítható elég szépen. Ezt általában csak a mélytartományra szokás alkalmazni, és a Dirac-féle bass management óta a legdrágább szobákat basszuscsapda nélkül építik, annyira jól működik.

#164007: Az X-curve nem csonkolás, arra készül a film. A flat a torzítás, 20 kHz-en négyszerese lesz tőle a magas. Néhány hangszer például szerintem is kellemesebb így, hiába nem valós, de a beszédhang nem (simán azért, mert erre EQ-zza minden hangmérnök, mert erre kell neki), és számomra az a legfontosabb, ezért használok X-et.

#164009: Az EQ önmagában annyira van, hogy a szobád által durván eltorzított hangszínt helyrepofozza, és ez a változás sokkal nagyobb, mint akár erősítőt vagy sokszor hangszórót cserélni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164016) Quetz válasza alphamooncam (#164012) üzenetére


Quetz
őstag

Az EQ erre való:

Mivel ez egy több mélynyomóból álló rendszer, ezért az EQ-zás során belenyúltak a késleltetésekbe és a frekvenciamenetbe is.

[ Szerkesztve ]

(#164017) Quetz válasza VoidXs (#164015) üzenetére


Quetz
őstag

Ezt általában csak a mélytartományra szokás alkalmazni, és a Dirac-féle bass management óta a legdrágább szobákat basszuscsapda nélkül építik, annyira jól működik.

A Cavern alkalmas ilyen megoldásra?

(#164018) VoidXs válasza Quetz (#164017) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, csak nem teljesen automatikusan. Dolgozom azon, hogy az is egy pipa legyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164019) alphamooncam válasza Dorian (#164013) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem is használok, és senkit sem buzdítok arra hogy az én véleményem alapján ne használjon. Használjon ha tetszik neki, csak ne csodálkozzon, hogy nem azt kapja amit szeretne.

Ezt nem Neked, hanem csak úgy...

Szóval szerintem az EQ-zás szépségtapasz, aminek tartalomfogyasztásban nem, tartalomkészítésben van helye.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164020) alphamooncam válasza VoidXs (#164015) üzenetére


alphamooncam
őstag

Basszuscsapda nélkül építik... Párhuzamosak ott a falak?

X-curve. Biztosan tudsz nekem olyan forrást prezentálni, ami megerősíti, hogy azért húzzák túl a tartalomkészítés során pl. a magasakat (4x-esére), mert arra számítanak, hogy majd mindenki az x-curve-val helyreteszi a frekvenciákat.

Nekem ez valahogy hihetetlenül hangzik... de Te vagy közel a tűzhöz.

Az hogy egyes lehallgató rendszer torzít és mennyit az hogy befolyásolja a hangmérnököt?

Helyrepofozás=Szépségtapasz. Megfelelő lehallgató rendszer kell és nincs szükség tapaszra, az akusztika hibáit, meg nem EQ-val kell célszerű helyre tenni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#164021) Dorian válasza alphamooncam (#164019) üzenetére


Dorian
félisten

Idealista vagy. Ami szèp dolog, de megmosolyogtatò

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164022) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata az Egreat H10 4K HDMI splitterrel kapcsolatban ?
Ezt szeretném kipróbálni.
A PC-ből kijövő HDMI-t két felé osztani egy menne az erősítőbe másik meg erősítőbe.
Bár nem tudom, hogy kezeli ilyenkor pc az erősítőt.
[link]

Vagy inkább küldjem át az erősítőn a HDMI-t és úgy a projektorba ?

[ Szerkesztve ]

(#164023) VoidXs válasza alphamooncam (#164019) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem feltétlenül ugyanolyan típusú EQ-t használnak tartalomgyártáshoz és -fogyasztáshoz. A szobakorrekció szigorúan gépi munka, annyira jó füle senkinek nincs, hogy erre képes legyen, míg a filmeket egy korábban kalibrált teremben az importálási korrekciók (pl. mikrofonok karakterének X-re illesztése) után fülre állítják.

(#164020) alphamooncam: Az a vevőtől függ, de általában már kész szobákat alakítanak át, ahol párhuzamos volt a fal. Az IMAX például tiltja őket, szóval ott terraformálással indul a munka, de az nem egyszeri 100 milliós beruházás, hanem évente kerül annyiba. Rengeteg forrást tudok mutatni erről, köztük a Dolby hivatalos irányelves doksiját, de hangmérnökökkel és installerekkel is nagyon sokat beszéltem erről. Illetve bárki mesélhet hangmesteri diplomával, csak az sajnos igazi ritkaság.

A legtöbb szobakorrekció úgy van kitalálva, hogy a torzításokat (pl. lecsengést) beleszámolja a végeredménybe, és próbálja fülre közel hozni egymáshoz a szobákat. Profi szobáknak is kötelező kelléke, nem csak sebtapasz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164024) VoidXs válasza Khaosz55 (#164022) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A PC -> AVR -> projektor útvonal a preferált, az R eleve ezt jelenti a nevében.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164025) exception válasza Khaosz55 (#164022) üzenetére


exception
aktív tag

Ilyet hasznàlok, nekem bevált, mivel az erősítőm nem tud 4kt. Néha pcvel kicsit nehézkes a hdmi handshake, de ettől eltekintve nincs vele baj.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#164026) Khaosz55 válasza VoidXs (#164024) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elsőnek én is így gondolom legproblémamentesebbnek.
Rendeltem ebből a kábelből, kipróbálom, ha nem működik vagy valami gond van a képpel vagy hanggal akkor visszaküldöm.
10 és egy 15 métereset
[link]

[ Szerkesztve ]

(#164027) Khaosz55 válasza exception (#164025) üzenetére


Khaosz55
addikt

Van valami kínai vacakom azzal nem megy. Én fenntartással kezelem az alakítsuk át a jelet vagy duplázzuk eszközökkel, elsőnek a sima kábellal próbálom.

(#164028) -KP- válasza Khaosz55 (#164027) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem egy hdmi hub kell neked. Tán powerup2 használ ilyet az Anthem 710-esével. Majd leírja a típust.

(#164029) powerup2 válasza -KP- (#164028) üzenetére


powerup2
addikt

Igen valóban használok ilyet és tökéletesen végzi a dolgát nagyszerű cuc de itt a link Khaosz részére.

[link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#164030) spiky03 válasza Khaosz55 (#164026) üzenetére


spiky03
veterán

Pont most linkeltek be a projektoros topikban is.
Majd írd le mit tapasztaltál, mert én is ilyesmi kábelt keresek ami nem olyan vastag és merev, és remélem a két 2,5es hangfalkábel mellé még befér a 25ös gégecsőbe. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#164031) mettek válasza spiky03 (#164030) üzenetére


mettek
addikt

Hidd el hogy tökéletes és nagyon vékony.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#164032) spiky03 válasza mettek (#164031) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót neked is.

Még egy kérdés.
Mennyire hajlékony? Mennyire lehet hajlitani?

A feje mekkora? Esetleg letudod mérni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#164033) mettek válasza spiky03 (#164032) üzenetére


mettek
addikt

Normál a fejméret és elég hajlékony de derékszögbe nem biztos hogy hajlítanám. Nem tudom az árt e neki. Amugy nem merev.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#164034) spiky03 válasza mettek (#164033) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi.
Ilyenem van: link

Ha ettől hajlékonyabb az már jó. :)
De talán a feje is kisebb.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#164035) mettek válasza spiky03 (#164034) üzenetére


mettek
addikt

Ilyenem is van. Ennél sokkal karcsúbb és hajlékonyabb.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#164036) mpo


mpo
veterán

Ha most egy lány elolvasná az utolsó öt hsz-t, jót röhögne. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#164037) exception válasza Khaosz55 (#164027) üzenetére


exception
aktív tag

Nekem csak azért kell, mert az Anthem MRX 700 még nem tud 4K-t, így le kell szednem külön az audio jelet. Majd ha váltom valami 4k képes készülékre, akkor elég lesz egy sima elosztó is, de így a 4k jellel meg sem szólalna :D

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#164038) mpo válasza exception (#164037) üzenetére


mpo
veterán

Ha 4K képes lesz, akkor elosztó sem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#164039) spiky03 válasza mettek (#164035) üzenetére


spiky03
veterán

Az jó

@mpo
:DDD:DDD:C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#164040) mettek válasza mpo (#164036) üzenetére


mettek
addikt

:DDD És valóban

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#164041) Yenka


Yenka
csendes tag

Harman Kardon AVR 151S házimozi erősítő 5-10 perc használat után minden csatornáján pattogó hang keletkezik, ami egyre jobban sűrűsödik, erősödik, majd folyamatos zajjá fejlődik. A készülék melegedésére gyanakodva egy 12 cm pc-s ventilátort tettem a tetejére a végfokok hűtőbordái feletti szellőzőrácsra, felfele fújó iránnyal. A ventilátort a Trigger csatlakozón keresztül táplálom. Egyenlőre így működik, hibát nem tapasztalok.
Kérlek írjatok véleményt az adott hibáról, és az általam alkalmazott megoldásról.
Köszönöm a segítséget!

(#164042) Khaosz55 válasza spiky03 (#164030) üzenetére


Khaosz55
addikt

Holnapra itt van kipróbálom.
Pc-től erősítőig 10 méter.
Erősítőtől projektorig 15méter.
Ha átmegy a 4K 24Hz RGB 10biten meg az Atmos is akkor ok. Nyilván az erősítőtől is függ de elméletileg az tudja.
Viszont gondolom csak akkor lesz a projektoron kép ha megy az erősítő. Bár ha megy a projektort akkor megy az erősítő is.

Ha nem működik kábel megy vissza és powerup2 által linkelt cuccot próbálom ki. Az is szimpi mert akkor nem kell kábelt fűzni.

(#164043) #58092032 válasza Yenka (#164041) üzenetére


#58092032
törölt tag

Szerintem öt-tíz perc használat után még nem lenne szabad túlmelegednie, én megmutatnám egy szerelőnek. (még garanciális?) A hűtés persze jó ötlet. Mennyi hely van körülötte? Van háta a bútornak, amiben tartod?

(#164044) VoidXs válasza #58092032 (#164043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem a projektorom ennél is gyorsabban égett szét, amikor meghalt a hűtése, pedig kisebb a hősűrűsége. Érdemes lenne a kérdéseiden túl megnézni, hogy működik-e abban az AVR-ben minden ventilátor, illetve tiszta-e belül.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164045) Khaosz55 válasza Yenka (#164041) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tigger csatlakozó az 5v-ot ad ki vagy 12-öt. Én is gondolkodom ilyenbe mert eléggé melegszik az erősítőm, kicsit kicsi a hely a következő szinthez kb 4cm. Hátra felé és oldalt nyitott és tud szellőzni.
Utána olvastam 12V. Gondolom 1-2 ventit elbír.

[ Szerkesztve ]

(#164046) powerup2 válasza Khaosz55 (#164042) üzenetére


powerup2
addikt

Jó cucc ha nem lesz jó a kábel rendeld meg nálam több mint egy éve teszi a dolgát. Nem vészes az ára.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#164047) VoidXs válasza Khaosz55 (#164045) üzenetére


VoidXs
nagyúr

12V. de csak 150 mA. Az én ventilátorom ezt már túllövi, 200-300 mA körül mozog:

Ezért javaslom, hogy USB-re tedd rá valahogy. Én így csináltam, de ezt nagyon nem javaslom. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164048) Khaosz55 válasza VoidXs (#164047) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor az nem lesz jó. Arra gondoltam felrakok az erősítő tetejére 2 db 23cm-es ventit. Pl ezt:
[link]
Felette már kivágtam fenyő lapot, hogy szabadon tudjon szellőzni, viszont jó lenne, ha tudnám vezérelni. 3db Trigger kimenet van az erősítőn, és mind a 3-at be tudom kapcsolni, és forráshoz rendelni.
Nem tudom mekkora az áramfelvétele a linkelt 23cm-es ventinek, de az is jó lenne, ha a triggerel be tudnék kapcsolni egy külső áramforrást ami a ventit elindítaná. Van erre valami műszaki cucc? Olyat képzelek el, hogy megkapja triggertől a jelet és bekapcsol egy 12V-os táp.

Valami hasonlóra gondoltam mint ez csak persze Magyarországról beszerezve. [link]

[ Szerkesztve ]

(#164049) VoidXs válasza Khaosz55 (#164048) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy 110 mA-s ventilátor, elbírja egy trigger. A valóságban a kiírtaknál még kevesebb is szokott lenni, az enyémhez pl. 500-at írtak, de az procihűtő volt, azért fogyaszt olyan sokat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#164050) Khaosz55 válasza VoidXs (#164049) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom szerintem 23cm-es sem fogyaszt keveset hiába alacsony fordulatú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.