Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Valkűr


Valkűr
őstag

NA elfogyott a szerkesztésre szánt időm...Ha Yami akkor közel azonos árban itt van a nagy tesó

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47002) LW válasza Valkűr (#47000) üzenetére


LW
őstag

Mihez képest? Nekem jó vételnek tűnt 10 perc google után, nem vagyok otthon hifi árakban.

Közben válaszoltál is. :)

Kollégiumban lehet abból bajom, ha gépet fémesen kötöm ösze egy analog stereo erősítővel? Xonar D1 hangkártyám van. Brumm, gerjedés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#47003) nyturista válasza Valkűr (#47001) üzenetére


nyturista
csendes tag

Csak nem HD képes.

(#47004) nebulo5 válasza Valkűr (#47000) üzenetére


nebulo5
senior tag

Mihez képest "baromi drága"?
Szerintem, méltatlanul ledegradálóan tekintenek a Yamaha 1400 - 1800 HM. erősítőkre! Érdemes megnézni a specifikációjukat, mert igen rendben vannak a hasonló tudású/árú, de a fórumokon többször elszajkózott HM erősítőkhöz mérten.
Igaz, ez csak a saját véleményem, de ha valaki veszi magának a fáradságot, meghallgat néhányat a fenti típusokból, nehezen feltételezném, hogy más konkluzióra jutna.
A szteró erősitői viszont nem sokat érnek hangügyileg.....

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#47005) LW válasza nebulo5 (#47004) üzenetére


LW
őstag

Ha már itt tartunk, akkor édesapám RX-V650-e csalódás volt a Marantz PM7000 után, ezért egy kicsit én is ódzkodom a Yamaha házimozi erősítőktől.
szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#47006) TCr válasza LW (#47005) üzenetére


TCr
veterán

"Olcsó" házimozi erősítőket nem szoktunk sztereókhoz hasonlítgatni.
Semmi relevancia nincs benne.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47007) Sefter válasza LW (#47005) üzenetére


Sefter
veterán

a Yamaha hm vas míg a Malac sztereó...nem illik össze hasonlítani...

(#47003) nyturista
Miért is..:F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#47008) Warter válasza nebulo5 (#47004) üzenetére


Warter
őstag

+1

Tigerteam: Szerintem teljesen korrekt árban van, az 1800-as 90e és a 2700-as 100-115e az hol azonos ár? Egyébként, ha már 115e, akkor már inkább a 3800-as 130e-ért az tuti HD képes és jó hangjai is van.

[ Szerkesztve ]

(#47009) adodaniel válasza Sefter (#47007) üzenetére


adodaniel
őstag

Gondolom a Dolby True-HD-ra és a DTS HD-ra célzott, amit valóban nem tud, míg az 1800-as tudja dekódolni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#47010) canniball válasza canniball (#46804) üzenetére


canniball
nagyúr

Még egyszer felhoznám a témát. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47011) nyturista válasza Sefter (#47007) üzenetére


nyturista
csendes tag

Ha nem HD-s erősítőt keresnék, akkor inkább a 770-es Nad-ot választanám az AVX-ről, a 2700-as Yamaha helyett. Közel fele annyiért.
Az 1800-as viszont tényleg nagyon jó áron van, még soha nem láttam 100e alatt. Fél éve, amikor erősítőt kerestem,120-ért bírtam volna venni.

(#47012) TCr válasza canniball (#47010) üzenetére


TCr
veterán

IKEA-s polc tartó konzolok?

Pl..., vagy mondjuk ez?
Filc tappancsot rá, és mehet rá a center.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47013) Sefter válasza nyturista (#47011) üzenetére


Sefter
veterán

Nem foglaltam állást, mert nem is ismerem az említett Yamahákat.
Csak nem gondoltam volna, hogy nem tudja a HD hangokat a 2700... :B

Psn ID: sefter_hun

(#47014) cekkk válasza canniball (#47010) üzenetére


cekkk
veterán

Centerhetz én általában ilyeneket látok, amire te gondolsz olyat még nem láttam. Esetleg az amit TCr javasol vagy egy olcsó polcot felraksz és arra teszed a centert :)

(#47015) canniball válasza TCr (#47012) üzenetére


canniball
nagyúr

B@sszus pedig nézegettem ott a polcokat, de ezeket valahogy nem láttam... A második nem jó, de az első tökéletes lesz, köszi! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47016) canniball válasza cekkk (#47014) üzenetére


canniball
nagyúr

"Centerhetz én általában ilyeneket látok..."
Ez nem jó, mert a TV állvány elé kerülne vele a center.

"...amire te gondolsz olyat még nem láttam."
Pedig van olyan. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47017) TCr válasza canniball (#47015) üzenetére


TCr
veterán

Igazán nincs mit. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47018) cekkk válasza canniball (#47016) üzenetére


cekkk
veterán

Ezek mind hangfaltartók és nem centerhez készültek, legalább is amik a képeken vannak :D

Persze, mert amit linkeltem az vászon alá való, azért is írtam, hogy nem nagyon vankimondottan centerhez fali tartó(én még nem is láttam :B ), nem pedig hangfalhoz fali tartó :DDD

(#47019) canniball válasza cekkk (#47018) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ezek mind hangfaltartók és nem centerhez készültek..."
Miért, a center nem hangfal? :DDD Csak a méretek miatt írtam hogy centerhez kéne, hogy megnevezésében hangfalhoz/erősítőhöz/akármihez készült az oly mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47020) cekkk válasza canniball (#47019) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor elbeszélünk egymás mellett, én ezekre úgy tekintek, hogy kis hangfal tartók és a centerhez valami stabilabb alátámasztást gondolnék. Amit TCr linkelt az jó, csak amiket polcsugárzókhoz terveztek azokat én nem használnám centerhez. :B
Ennyi volt az én eszmefuttatásom, hogy kifejezetten centerhez nem terveztek fali tartót.

(#47021) canniball válasza cekkk (#47020) üzenetére


canniball
nagyúr

"...amiket polcsugárzókhoz terveztek azokat én nem használnám centerhez."
Persze, azokat én sem (pláne amikre fel kell csavarozni a hangfalat, nem tudom ki volt az a túlképzett akinek először megfordult a fejében hogy fúrjuk meg a dobozokat :W ). Hacsak nem meg van adva a terhelhetősége és az megfelelő, akkor párban esetleg.
Közben megfejtettem hogy amire én gondoltam eredetileg az AV tartó, mint pl. ez, vagy ez, vagy ez vagy ez; utóbbi annyiba került mint a TCr által ajánlott ikeás tartó, ráadásul erre van kitalálva és fekete, azt hiszem maradok ennél. :))
Valakinek ellenvélemény?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47022) sting2 válasza canniball (#47021) üzenetére


sting2
addikt

Az első a tuti, nekem is az van.
A Vogel"s - 20kg-ig kalibrálja.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#47023) canniball válasza sting2 (#47022) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem az nem Vogel's csak hasonlít rá, legalábbis ha márkás lenne biztos megemlítenék, de nem írják. :N

És persze tetszetősebb mint ez, de háromszor annyiba kerül, annyit nekem nem ér meg a design...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47024) sting2 válasza canniball (#47023) üzenetére


sting2
addikt

[link]

Igen, kevertem.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#47025) cekkk válasza canniball (#47021) üzenetére


cekkk
veterán

De ezeken stabilan fog állni? Mert ugye, hogy ezek ívesek a center meg sík felületű és le ne csússzon róla. :U

(#47026) TCr válasza cekkk (#47025) üzenetére


TCr
veterán

Miért ne állna stabilan?
Az elsőn ráadásul 4 ponton van csúszásgátló.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47027) sting2 válasza cekkk (#47025) üzenetére


sting2
addikt

Azok szivacs korongok, pont ettől lesz atom stabil.
Nekem a TV felett volt.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#47028) cekkk válasza TCr (#47026) üzenetére


cekkk
veterán

Pont azért mert 4 kis íves felületre akar rakni egy nagy sima felületet. :U

De aztán lehet nektek lesz igazatok, ki kell próbálni, csak én még ilyennel nem próbálkoztam és nem teljesen bíznék meg benne így látatlanban. :B

(#47029) sting2 válasza cekkk (#47028) üzenetére


sting2
addikt

Nem vagy egyszerű eset.
A Vogel"s direkt ezekre specializált gyártó.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#47030) cekkk válasza sting2 (#47029) üzenetére


cekkk
veterán

Azt írtam, hogy lehet nektek lesz igazatok és látatlanban nem bíznék meg benne, hogy egy ilyen könnyű dolgot stabilan megtart. Azt értem, hogy egy tévét megtart már csak a súlya miatt is. :K

(#47031) sting2 válasza cekkk (#47030) üzenetére


sting2
addikt

" Nekem a TV felett volt. " a center alatt.
Ezzel megválaszoltam, a stabil nem stabil kérdést..... :)

Közben látom hogy én végig az enyémről beszélek, te meg egy másikról.... :Y
Mindegy, az enyém jobb kész. :))

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#47032) cekkk válasza sting2 (#47031) üzenetére


cekkk
veterán

:C

Mindenkinek a sajátja a jobb ;] :P

(#47033) canniball válasza cekkk (#47025) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha vízszintesen van felszerelve miért csúszna le róla? Az eredetileg rá szánt játékosok alja is sík.

Szemléltetésképp: a két (gömbölyű) mutatóujjaddal emelj fel egy sík aljú akármit; ugye hogy nem csúszik le? :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47034) cekkk válasza canniball (#47033) üzenetére


cekkk
veterán

De nem is olyan stabil mintha a tenyereddel tartanád :D

Én arra írtam, hogy a legkisebb lökéstől. Én gondolom tul tuti, de nem ismerem ezeket és így nem teljes a bizalom feléjük :D

(#47035) Valkűr válasza Warter (#47008) üzenetére


Valkűr
őstag

Teljesen igazad van, csak akkor ott már van 40 ezer ft difi, és mivel Yamit kérdezte igy épp ezért gondoltam, h a 2700 megéri azt a 20 ezer többletet..Ami mégsem 40 ezer, mivel az általa behatárolt összegtől csak egy tizessel több és az ára gondolom alkudható..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47036) canniball válasza cekkk (#47034) üzenetére


canniball
nagyúr

Milyen lökésre gondolsz? Nem lökdösni akarom hanem hallgatni. :D
Komolyra fordítva: mivel a TV fölött/mögött lesz a véletlen meglökés esete is kizárva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47037) cekkk válasza canniball (#47036) üzenetére


cekkk
veterán

Ki tudja, gyerek :D te részegen ;] :DDD

Akkor részemről lezárva a kérdés, majd számolj be róla, hogy milyen lett :D :R

(#47038) TCr válasza canniball (#47036) üzenetére


TCr
veterán

Fölött / mögött? Ajjajj... semmiképp nem tudod a tévé alatt / előtt elhelyezni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47039) canniball válasza cekkk (#47037) üzenetére


canniball
nagyúr

Gyerek nincs, én meg ha arra tévednék részegen előbb borítom le a TV-t mint a centert. :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47040) canniball válasza TCr (#47038) üzenetére


canniball
nagyúr

Megmértem, mégsem lesz mögötte csak felette, ott viszont a lambéria miatt 20-25cm-rel.
Alá/elé sajna nem tudom rakni, egy ilyesmi szekrényen van a TV azzal a különbséggel hogy teli a háta és a két középső polcot kivettem, egyik felében az erősítő másikban a HTPC, a centernek csak fent marad hely.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47041) TCr válasza canniball (#47040) üzenetére


TCr
veterán

Na várjál csak... neked nem a centert kell a falra tenned, hanem a tévét. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47042) canniball válasza TCr (#47041) üzenetére


canniball
nagyúr

Áááá, mint írtam lambéria van mögötte, ahhoz azt le kéne bontani, akkor pedig újra kéne festeni az egész szobát, nem kicsit lenne nagyobb meló... Tervbe van véve hogy majd egyszer, de nem most. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47043) TCr válasza canniball (#47042) üzenetére


TCr
veterán

A lambéria mögött nincs tégla / ytong fal?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47044) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok,

rövidem szeretném leírni gondom bajom ill. milyen cuccra vonatkozik. Adott már régebb óta egy Harman Kardon AVR-360. Most sikerült beszereznem hozzá egy JBL ES90 5.0-ás szettet. Szeretnék beállítási tanácsokat kérni. Most jelenleg a számítógépről megy HD-kábel az erősítőbe, onnan egy másik a TV-be. Ez eddig szép is jó is minden....de... Az erősítőn be van kapcsolva a bypass, mert ha nincs csak 50 HZ-en üzemelteti a TV-t, ami nem túlzottan szép. Még ez sem lenne túl nagy gond. De ha surround módot akarok váltani átlép az erősítő menüjébe, ott megadom neki, hogy mit szeretnék, de ha visszalépek az erősítő visszateszi automatára magát és marad a sztereo mód. A gépen is próbáltam kutakodni, meg állítgatni dolgokat, de semmi sikerrel. Valaki tud segíteni hogyan állítsam be a cuccot, biztos van erre már egy pontos beállítás. Előre is megköszönöm, aki ebben tud nekem segíteni!

(#47045) canniball válasza TCr (#47043) üzenetére


canniball
nagyúr

De, tégla fal van mögötte (azt hiszem B30).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47046) TCr válasza canniball (#47045) üzenetére


TCr
veterán

Én a helyedben hosszú tiplikkel és csavarokkal feltenném a lambériára azt a tévé tartó konzolt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47047) canniball válasza TCr (#47046) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Azt így nem merném bevállalni, mivel az egyik szekrény fölfúrásakor is jó pár luftos lukat sikerült fúrni a falba, ezért szeretném látni hogy hogyan sikerült a fúrás.
2. Ha így tennék akkor a lambéria azon része alá mindenképpen tennék léceket, ahhoz viszont megint csak először le kéne bontani.
3. Amúgy sem tetszik a lambéria (még az előző tulaj hagyatéka) így előbb-utóbb úgyis leszedem, addig meg nem éri meg szenvedni vele.
4. Egy ilyen konzolt amúgy is ki akartam próbálni, most itt az alkalom; ha beválik akkor "a nagy átalakításkor" az erősítőt és a HTPC-t is ilyenre teszem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#47048) Peak válasza Backrau (#47044) üzenetére


Peak
addikt

A kérdés az, hogy a HD ( HDMI??? ) kábeled milyen videokártyából megy ki vajon?
Egyáltalán az adott videokártya támogatja-e a BitStreaminget?
No meg ha igen, akkor rendesen be van-e konfigolva erre.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#47049) Backrau válasza Peak (#47048) üzenetére


Backrau
aktív tag

Erről még nem hallottam. Gigabyte GTX 560-am van. Nem olyan gyenge kártya azért. Megpróbálok utánanézni, hogy támogatja-e..

(#47050) Backrau válasza Backrau (#47049) üzenetére


Backrau
aktív tag

A GTX460 is támogatja szóval az én kártyám is. Hol tudom ezt beállítani? Vagy kell valami program hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.