Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) JohannZimu válasza dunkel (#72000) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nem mindenkinél szükséges a kapcsolótábla és villanyóra közötti kábelcsere és a Fi relé csere. Olyankor kb. 5000 forint az összköltség.

(#72002) kabar válasza dunkel (#72000) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem is ingyen lett volna maga a fejlesztés. Az óráig persze. De a Fi relé már utána kell, hogy legyen, az meg emlékeim szerint 5-7 évvel ezelőtt volt olyan 6-7000 egymagában. Gondolom akkor már nem csak a relét, hanem a kismegszakítókat is cserélte, szóval nem biztos, hogy átvertek. De ez is csak egy vélemény.
De, hogy a topichoz is kapcsolódjon: remélem jó "hangú" kismegszakítót és fi-relét kaptál a 20-asodért...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#72003) dunkel válasza kabar (#72002) üzenetére


dunkel
őstag

Így van, az óráig van "ingyen", ha megfelelsz a követelményeknek.

Ez az én esetem volt, ahol is 20A-ról mentem 32A-ra. Mivel 20 volt az óránál, belül 25-ös Fi relé volt, így az csere. Panellakás, a gyári vezetékre az óra és kapcsolótábla között nem adták meg a 32-t, csere. Villanyórát csak elmű vizsgás szakember bonthat meg pesten, ami szintén nem olcsósítja a kivitelezést.

Nem tudom jobb hangú kismegszakítót kaptam-e, mindenesetre most már tud menni egyszerre a mosógép és a villanytűzhely. :)

(#72004) biga


biga
senior tag

A polcon ahol az erősítő áll. körben bőven van szellőzésre tér, de felette csak kb vagy egy, másfél centi (kb mint alatta, a talp által adott magasság, kicsit talán több is). Az erősítő azért rendesen fel tud melegedni egész napos használatnál. Elég neki ennyi légrés felül, vagy találjak ki valamit, hogy növeljem? (A szekrény átalakításával talán még 1-2 centit nyerhetek, sokkal többet nem).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#72005) Norbi 72 válasza #09634560 (#71909) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez természetes. :K

Ideiglenesen összekötöttem a tv-t és a BD lejátszót egy analóg videó kábellel,mert nem vagyok hajlandó állandóan ki-be huzigálni a hdmi-t.Már nem is emlékeztem,milyen f.s így a kép...

(#72004) biga A következő kinézett erősítőnél ezzel a problémával is(+mélység)szembesültem.Kell neki a hely,megnéztem az álltalános helyigényeket,10-30 cm között változik,annyi kellene neki.Nálam csak tv-állvány csere segít.

[ Szerkesztve ]

(#72006) Tamoo válasza biga (#72004) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nézd meg mennyit ír a használati útmutató! 1-2cm nagyon kevés... Nálam 10 van fölötte, de még ettől is jóval többet írnak elő a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#72007) kabar válasza dunkel (#72003) üzenetére


kabar
senior tag

Nálam a villanyóra és a Fi-relém másik táblán van a kismegszakítókkal, és természetesen itt sem bonthatja meg akárki, csak szakember a villanyórát. De a másik az már az én asztalom. Nem emlékszem Pesten hogyan volt, de szemét dolog, hogy egy kismegszakítócserére is szakit kell így hívnod.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#72008) biga válasza Tamoo (#72006) üzenetére


biga
senior tag

Hát ez az! A gyári leírás nem ír semmit :(

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#72009) Rebell válasza viktorhmv (#71998) üzenetére


Rebell
senior tag

A Villanyórából hozzál ki külön vezetéket az erősítőhöz. Ha még mindig a lekapcsol, akkor az erősítő a ludas, ha nem, akkor nálad vmi nagyon el van kötve. (bár én kételkedem ebben)

(Villanyóra-kismegszakító mellé, beteszel (inkább villanyszerelő) 1 dugaljt, és hosszabítóval elviszed az áramot az erősítő-ig.) Mik vannak még az aktuális dugaljba bedugva? (mosógép/villanykályha/rezsó/vasaló/porszívó?) :DDD

(#72010) Norbi 72 válasza biga (#72008) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az erősítő tipusa?Lehet,hogy megtaláljuk.

(#72011) biga válasza Norbi 72 (#72010) üzenetére


biga
senior tag

Denon X2000. Keresgéltem már, de nem találtam. Vagy szimplán rossz helyen kerestem?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#72012) devil-k válasza biga (#72011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam 15 cm van felette és kb. 20 cm mellette.

- mozi bolondéria -

(#72013) adodaniel válasza biga (#72011) üzenetére


adodaniel
őstag

Használati elején szokták ezeket leírni, ott keresd.

(#72014) Norbi 72 válasza biga (#72011) üzenetére


Norbi 72
veterán

Átnyálaztam a használatit,én sem találtam,de a 1613-nál 30 centit ír minden irányban,ez mérvadó lehet.

(#72015) dunkel válasza kabar (#72007) üzenetére


dunkel
őstag

Nem, a kismegszakító cserére nekem sem kell elműs szakembert hívni. Órától befelé szabad a pálya.

A 32-re bővítéshez igazolni kellett elmű vizsgás szakembernek, hogy a hálózat alkalmas a bővítésre. Nálam a villanyóra-kapcsolótábla között kellett vezetéket cserélni, minden más rendben volt.

Rendben is kellett lenni, onnan befelé már mindent kicseréltettem amikor a lakást vettem, de azt az egyet nem tudtam, mert az órát nem bonthatták meg a szerelőim. Akkor még úgy volt gáztűzhely lesz és nem is kell a 32, de az egy megint másik történet miért nem az lett végül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72016) viktorhmv válasza Rebell (#72009) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Az erintett dugalja meg egy TV, PC (450W), szamitogep hangfal van csatlakoztatva.

Ha esetleg megis uj erosito lenne a vege milyet ajanlotok Zene hallgatasra es filmnezesre? A hangero nem fontos mert ugy sem tudnam kihasznalni a lakasban.

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#72017) Tanczi01 válasza #09634560 (#71987) üzenetére


Tanczi01
tag

Köszi szépen,de tegnap este megoldódott a probléma. A beállításoknál off-on volt az optikai bemenet :) Leírás nélkül erre rájönni az egyik menüben,nekem nem volt egyszerű :W

(#72018) bajnokpityu válasza kabar (#72007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez még a gerinc volt. Nincs itt szemétség..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#72019) gógyi válasza biga (#72011) üzenetére


gógyi
aktív tag

Nekem is x2000-em van sajnos ugyanezzel a problémával, csak 1,5 cm van felette, de négy hónapja bírja, pedig napi 5 órát biztos megy és kézmelegnél nem is melegebb.

(#72020) Tamoo válasza gógyi (#72019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A teteje is csak kéz meleg egy több órás filmezés után? Ha csak 1.5cm van hogy nyúlsz be "ellenőrizni"?
Tőletek sem szívesen vennék használt erősítőt. :(

[ Szerkesztve ]

(#72021) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Egy amatőr kérdés....5.1-7.1 erősítőkön 2.0 , 4.0 , 5.0 hangszóró beállításokat is be lehet állítani?
Ilyenkor a nem használt csatornák hangjával mi lesz? Bekeveri a többibe, vagy csak nem küldi ki?
Ilyen beállításokat tudnak a járatos házimozi erősítők? A forrás mondjuk DD vagy DTS (akár HD).

Köszönöm!

(#72022) Norbi 72 válasza BenceShearer (#72021) üzenetére


Norbi 72
veterán

Elméletileg igen,de megkérdezhetem,4.0-át miért szeretnél?Vagy csak elméleti a kérdés?

(#72023) BenceShearer válasza Norbi 72 (#72022) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Kicsi garzon, subnak se nagyon van hely, a 2 front polcsugárzó lenne a 40'' TV mellett (Pl Concept 2, Polk tsx220b), hátra Concept 1 egy vagy Polk tsx110b.
Vagy a térhatásnak center és sub nélkül nincs értelme?
Sokat nem szánok rá, keveset mozizok. Gondolkodom még sztereó erősítőben is (erősítőm sincs még), szóval még csak nézelődők.

[ Szerkesztve ]

(#72024) Rebell válasza viktorhmv (#72016) üzenetére


Rebell
senior tag

"milyet ajánlotok Zene hallgatasra es filmnezesre" ?
Zene-Film arány? Milyen TEAC erősítőd van?(Típus szám) A Jelenlegi erősítővel, menyire vagy megelégedve hangzásban? Milyen hangfalak vannak rákötve, és a lényeg, hogy mennyit szánnál egy másik erősítőre?

üdv.

(#72025) Gabesz26 válasza gógyi (#72019) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nekem 7-8 cm van az X4000 felett (oldalirányban van több hely), a polc hátulján nincs bútorlap, mégis azon gondolkodom hogyan alakítsam úgy a helyet, hogy több legyen felette... (valahogy meg is oldom majd, csakhát a nappaliban nemcsak házimozis igények vannak :DDD, addig pedig odafigyelek rá, és nem nyúzom fölöslegsen)

Zenehallgatásnál, illetve nem HD hangformátumú mozizásnál nincs probléma ott tényleg kézmeleg, de magasabb bitrátánál már érezhetően melegebb, oda már lehet kevés az a 7-8 cm is :(.

[ Szerkesztve ]

(#72026) Norbi 72 válasza BenceShearer (#72023) üzenetére


Norbi 72
veterán

A center a mozirendszer legfontosabb eleme.Így gondolkodj.Vagy csak sztereó,de az nem mozi.

(#72027) Toobee válasza Norbi 72 (#72026) üzenetére


Toobee
veterán

Ha egyedül mozizik, akkor túl lehet élni center nélkül.

https://barbieripnk.hu/

(#72028) Sefter válasza BenceShearer (#72023) üzenetére


Sefter
veterán

ha kevés a hely és centert-subot sem akarsz, akkor jobban jársz sztereóval SZERINTEM...

Psn ID: sefter_hun

(#72029) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Köszi a válaszokat.
A mozizás max párban lehet, mert több hely nincs. Talán édes hármasban. :D

És egy 5.0-ás megoldás? Az is elvetendő? Tudom, sub-bal az igazi, de most valahol meg kell húzni a határt. Persze idővel lehet bővíteni a rendszert.

(#72030) Toobee válasza BenceShearer (#72029) üzenetére


Toobee
veterán

Írj egy szobaméretet.

https://barbieripnk.hu/

(#72031) BenceShearer válasza Toobee (#72030) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Szoba kb. 22 m2 (ebben van konyha, stb, mivel lakóparki garzon)
"Mozi rész" 2x3 méter.

Kompakt rendszert nem szeretnék, mivel számomra fontos a zene is.

[ Szerkesztve ]

(#72032) Toobee válasza BenceShearer (#72031) üzenetére


Toobee
veterán

Ide maximum sztereó jöhet szóba. Az meg dicséretes, hogy nem érdeklődsz a kompaktok iránt, legalább nem kell, hogy lebeszéljünk róla.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#72033) biga válasza Norbi 72 (#72014) üzenetére


biga
senior tag

Köszi. No át is alakítottam rögtön a terepet. Erősítő külön kis polcot kapott egyelőre. A plafon innentől a legközelebbi felette vagy 2m-re :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#72034) nuke7 válasza BenceShearer (#72031) üzenetére


nuke7
veterán

Ebbol sztereo lesz - de szerintem Vadássz 3 utas álló hangfalakat :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#72035) biga válasza Tamoo (#72020) üzenetére


biga
senior tag

Szerintem nagyon nem kézmeleg ám 1,5 cm-nyi légrésnél. Konkrétan inkább forró. Ezért is kérdeztem, mert igen nagyon fel tudott melegedni egy egész napos használatnál (nem tudom mennyire befolyásolja, de én sztereoban használom csak, bár azt néha 2 zónában).

Ugyan nem is akarom eladni, de nemigen hiszem, hogy az az egy hónap, mióta megvan (és a polcban volt) kárt tett benn :)) Most meg már gyk az egész szoba a légrés körülötte :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#72036) BenceShearer válasza nuke7 (#72034) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Sajnos nagy álló hangfalnak nincs hely. Egyénileg készítek TV állványt, és az alá teszem be a polcsugárzókat.
Ha álló hangfalat tennék, akkor meg az egyik a TV mellett lenne, a másik meg 2 méterre tőle. Ott van egy radiátor. Vagy a radiátor elé teszem a hangfalat, de ez nem szimpi megoldás.

(#72037) MasterMark válasza BenceShearer (#72036) üzenetére


MasterMark
titán

Állványos hangsugárzó állványra való. Ami akár több helyet is foglal mint egy álló.

Switch Tax

(#72038) BenceShearer válasza MasterMark (#72037) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Rosszul írtam, szóval tv szekrényt készítek, ahova betolom az erősítőt, két oldalra a hangfalakat (max 40 cm magas) és arra a TV-t. 110 cm szélesen, 50 centi magasan.

(#72039) nuke7 válasza BenceShearer (#72038) üzenetére


nuke7
veterán

Es ha nem olyan szeles a tv állvány es melle rakod az álló hangfalat.,? :U
A polc sugárzó valoban állványra való es sokat szamit a hangjának :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#72040) BenceShearer válasza nuke7 (#72039) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat. Este teszek fel képet a szobáról, és akkor talán jobban meg tudom mutatni miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#72041) KisTücsök válasza BenceShearer (#72040) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ha sztereót raksz össze, és filmezel is, akkor viszont SUB-ot vegyél.

(#72042) Oldfighter válasza BenceShearer (#72040) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ez lenne legjobb ötlet. :) Ilyen kis elszigetelt területre én is egy sztereó hangfalpárra teszem le a voksom.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#72043) MasterMark


MasterMark
titán

A műmárvány miből van, és jó-e gránit vagy igazi márvány helyett?

Switch Tax

(#72044) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

Szerintetek?
mission?
Kef?
castle?
Tannoy?

Denon x1000 lesz az erősítő, igazi mindenes 5.0 kellene, zene, mozi, játék vegyesen
Köszi a segítséget! Tudom, hogy hallgassam meg, a saját fülem dönt! Meg is fogom csütörtökön! Viszont hátha van valakinek tapasztalata a fenti szettekkel! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#72045) Dorian válasza MasterMark (#72043) üzenetére


Dorian
félisten

Különböző kőőrlemények és cement felhasználásával készült öntött anyag, színezett műgyanta bevonattal.
Hogy jó-e, az felhasználás kérdése, lehet belőle lépcsőburkolatot, zuhanytálcát vagy falburkolatot is csinálni, de ízlésemnek a természetes anyagok jobban fekszenek.

Vagy esetleg hangfal alá akarod? :)) Arra gránit való: Homogén, nagy sűrűségű vulkanikus kőzet. (A márvány az ugyanúgy csak összenyomott csiga meg kagyló mint a mészkő, csak kicsit nagyobb nyomáson meg hőmérsékleten.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72046) MasterMark válasza Dorian (#72045) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi.

Úgy értem hifi célra. :)

Vagyis szub, esetleg front alá?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#72047) Perillustris


Perillustris
senior tag

Erről mi a véleményetek? :F

Perillustris

(#72048) Toobee válasza nuke7 (#72034) üzenetére


Toobee
veterán

Az, hogy hány utas, miért lényegi információ? Inkább választanék egy jó 2 utast, mint egy SAL 3 utast...

https://barbieripnk.hu/

(#72049) MasterMark válasza Dorian (#72045) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis akkor nem jó? Vagy csak nem olyan jó, de akár jobb lehet a laminált parketta helyett?

Switch Tax

(#72050) Dorian válasza MasterMark (#72049) üzenetére


Dorian
félisten

Elméletben vagy keményfa függőleges száliránnyal vagy gránit a legjobb (mások)
Gyakorlatban én nem hallok semmi különöset ha van gránitlap a frontok alatt vagy ha csak lam. parketta van alattuk. Ellenben jó drága volt. Szerintem ez legyen az utolsó amire költesz. Sub alatt is van gránitlap, azt még nem próbáltam, hogy mi van, ha kiveszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.