Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Thom! válasza Tamoo (#36965) üzenetére


Thom!
veterán

meglett hol volt a hiba a beállításoknál miért nem ment a sub

(#37002) BBéci válasza Thom! (#37001) üzenetére


BBéci
titán

Mesélj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37003) Rederik válasza Thom! (#37001) üzenetére


Rederik
tag

Érdekes dolog, mert nálam, ha pure direct-be teszem a denon 4310-et, akkor is marad a sub. (persze 2ch módban ha engedélyezve van)Onkyonál asszem mindegy volt, hogy volt-e sub engedélyezve, a pure direct-be kapcsolás kiiktatta.

Ha valaki rájön miként lehet sztereó módban meghagyni a sub-ot és pure direct-ben pedig kilőni állítgatsá nélkül, azt megköszönném :)

(#37004) Ed Parker válasza Rederik (#37003) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam is rajta marad az arcamnál,de nálam nincs Pure direct.

(#37005) Thom! válasza BBéci (#37002) üzenetére


Thom!
veterán

Audio Setup>2ch Direct/Stereo azon belül a subwoofer "no" volt. Most basic beállítással megy.

(#37006) Thom! válasza Rederik (#37003) üzenetére


Thom!
veterán

megnéztem és tényleg megy pure directben is

(#37007) BBéci válasza Ed Parker (#37004) üzenetére


BBéci
titán

Úgy emlékszem, a menüben lehet választani, hogy sztereóban kapjon jelet a szubláda, vagy ne. Az önbemérő EQ általi beállítás is kilőhető.

A mélynyomó kikapcsolása nem megoldás, mert attól még a keresztváltás érvényben maradna.

Más.
Ki árul Focal Chorus 715s hangdobozokat Kistarcsán?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37008) Ed Parker válasza BBéci (#37007) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van egy olyan opció hogy Stereo direct,asszem azon csak a két front szól,de nem biztos.
A digital stereo-n viszont tuti hogy szól.

(A szavakat direkt úgy írtam ahogy az avr-en olvasható,kérlek ne javíts ki,hogy az magyarul sztereo :) )

(#37009) Thom!


Thom!
veterán

XTZ subokról van vkinek tapasztalata?

(#37010) nuke7 válasza BBéci (#37007) üzenetére


nuke7
veterán

nekem olyan van, de nem árulom és nem kistarcsán :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#37011) Ed Parker válasza nuke7 (#37010) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A kérdés pont fordítva szólt,nem úgy hogy ki nem árul 716-osokat :DD

(#37012) TCr válasza Thom! (#37009) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem nincs, de erős a gyanúm, hogy ugyanaz a cég gyártja, akik a QLN, Proson és Dynavoice hangsugárzókat, vagyis ár / érték 10 /
10, gondolom én. :-)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37013) manoska válasza Krampesz (#36969) üzenetére


manoska
tag

Köszönöm

(#37014) Tamoo válasza Thom! (#37005) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Abba a beállítási lehetőségbe szerintem még nem futottam bele. Bár én elégedetten konstatáltam, hogy nem szól a szub pure direct-ben, utána nem is foglalkoztam vele.

(#37015) Gabesz201


Gabesz201
csendes tag

Sziasztok!

Egy zöldfülű kérdése: Ha egy ilyen mögé csatlakoztatok egy ilyet, akkor milyen lesz a jel?

Arra gondolok, hogy egy erősítő mögé kötött aktív hangfalszett által kiadott hang nem lesz-e túlvezérelt, zajos, egyebek?

Az ok a kérdés létjogosulságának, hogy nem tudok egyszerre erősítőt és hangfalrendszert is venni, és azt sem akarom, hogy az új erőlködő a polcon porosodjon amígnem lesz pénzem az új hangfalakra..

Szóval mit gondoltok?

előre is köszi

üdv
Gabesz

(#37016) TCr válasza Gabesz201 (#37015) üzenetére


TCr
veterán

Tedd félre az erősítőre szánt pénzt, gyűjts hozzá, hogy elég legyen normális hangsugárzókra is és vedd meg egyszerre.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37017) Vikthor válasza Gabesz201 (#37015) üzenetére


Vikthor
nagyúr

van denon avr-2807 70-ért ami elég jó vételnek bizonyul...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37018) spiky03 válasza Tamoo (#37014) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem sem szól a sub a kis Yamahámon.
A frontok large-a vannak állítva, és zenét meg a Music Enhancer 2ch-n hallgatom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#37019) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

Szeretnem lecserelni a Hi-Fi erositomet egy hazimozira, mivel egyre fajobb pont a digitalis bemenetek hianya. (Apple TV toslink kimenet, 1-2 device HDMI kimenet, stb).
Jelenleg egy Denon 520AE van, szerintetek mi az a kategoria hazimozibol, amivel hasonlo minosegu sztereo hangot el lehet erni?

(#37020) Tamoo válasza n0_gAboR (#37019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mivel HDMI-s erősítőt nézel, akkor azt mondanám, hogy használtan úgy ~160-170e a minimum.

(#37021) n0_gAboR válasza Tamoo (#37020) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nem tulzas ez egy kicsit? A Denon 520AE egy belepo szintu sztereo erosito.

(#37022) Vikthor válasza n0_gAboR (#37019) üzenetére


Vikthor
nagyúr

avr-19xx - avr-21xx

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37023) Ed Parker válasza n0_gAboR (#37021) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De attól még nem rossz, hogy belépő.

(#37024) Tamoo válasza n0_gAboR (#37021) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem nem, de ez csak az én véleményem így "hallatlanul", nem biztos hogy így van és egyetérteni se muszáj.

Viszont én sem túl rég építettem le a sztereót és mozivas van helyette zenére is.
Listaárban ~3x ~4x szorzó volt köztük és ennek ellenére is a sztereó teljesített jobban. Pedig nagyon akartam az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

(#37025) pr0bi válasza n0_gAboR (#37021) üzenetére


pr0bi
senior tag

Szerintem jobban járnál ha vennél mellé külön egy mozis avr-t, kp-ban is, élményben is főleg ebben a 100e-200e szegmensben. Nehéz megtalálni az összhangot a kettő között, ahol megvan már rég nem ez a kategória. (lásd Tamoo esetét) :D Nekem egy HK AVR360 van jelenleg, mozira szerintem kiváló, kb 100.000 Ft körül vesztegetik az aprón. Ez alá nem érdemes adni, vagy marad a hibrid Denon.

(#37026) Pepszi válasza Vikthor (#37022) üzenetére


Pepszi
tag

Viktor, a 4310 az hogy teljesít sztereóban? Látom van használtan 297 ezerért.

(#37027) takky-92


takky-92
csendes tag

heló mindenki. Egy gyors kérdéssel jövök :) ha egy ilyen -> Yamaha NS-SW210 -es aktív subwoofert a franciaágy aljába rejtenék el az nem lenne gond neki ?? természetesen a reflex nyílásánál hagynák kb 20-25 cm-t !

(#37028) nyurga82


nyurga82
tag

Sziasztok! Hamarosan érkezik az első set top boxom. A kérdésem: hogyan kössem össze az AV erősítővel és a tv-vel?
1. A set top box HDMI kimenetét az AV erősítő egyik HDMI bemenetére és az erősítő HDMI kimenetét a TV egyik HDMI bemenetére?
2. A set top box HDMI kimenetét a TV egyik HDMI bemenetére kössem és a TV HDMI (ARC) kimenetével kössem össze az erősítőt?
Ezek a megoldások jók e? Illetve Lehet e valami különbség a két megoldás között?

(#37029) Vikthor válasza Pepszi (#37026) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nagyon ott van, de kell neki normálisabb hangfal, különben elvésznek az AL24 és társai. nekem legalábbis tökéletesen megfelel, ellenben a 2012UD-vel nemigazán vagyok megelégedve. Lehet eladom és lecserélem a DVD-2500BT-re és nemérdekel az SACD. Nagyon jó zenére/mozira egyaránt szerintem a 4xxx sorozat, ettől fejlebb csak a referencia van sokmillióért, amit nem nekem szántak jelenleg. Menüje jó és egyértelmű és jobb az Audyssey-je is mint egy középkategóriásnak véleményem szerint. 7.1 vagy ennél több hangsugárzó esetén meg tud még DSX-et is. Pure direct-et ajánlanak zenére, de én inkább a standard surround módban használom audyssey-vel a zenét, standard mód azt jelenti, hogy same as source, ergo ha 2.0 akkor csak a frontok mennek. Ezek a dolgok meg, hogy ki hogy hallgatja a zenét eléggé pap-papné effect. Összegezve ha sikerül 280-270-re levinni az árát, akkor tuti jó vétel, csalódni 100% nem fogsz benne, persze ha nem referenciáról váltasz... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37030) Parson válasza nyurga82 (#37028) üzenetére


Parson
addikt

Válaszd az 1-es megoldást, jobb ha a hang útjába nincs közbeiktatva fölöslegesen a tv.
A 2-es csak végszükség esetén.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#37031) BBéci válasza nyurga82 (#37028) üzenetére


BBéci
titán

Az első változathoz - amennyiben néha a TV hangszóróival is megelégszel - kell tudnia az erősítőnek a HDMI passthrough funkciót, ami növeli az áramfogyasztást.
A második verzió esetén csak az 5.1 hangzásról kell lemondanod, de egy SPDIF összeköttetés a box és az erősítő között, megoldja.
Miért kell set top box? Kártyát magában nem adnak?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37032) nyurga82 válasza BBéci (#37031) üzenetére


nyurga82
tag

De adnak hozzá kártyát. Lenne valami előnyöm ha egyből a TV-beraknám a kártyát és nem a set top boxba?

(#37033) TCr válasza nyurga82 (#37032) üzenetére


TCr
veterán

Mondjuk nem fogyasztana a STB? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37034) #09634560 válasza nyurga82 (#37032) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pl tuti 5.1-et kapsz a tunerből és a tévét pedig amugy is digitális bemenetre kötnéd. Kiesik egy teljesen felesleges konverzió, megspórólsz egy kábelt minimum,soroljam még??

(#37035) Toobee


Toobee
veterán

CC800.

https://barbieripnk.hu/

(#37036) Tonyo válasza Toobee (#37035) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez a sorozat még mindig rohadt szép, kezdem megbánni, hogy eladtam ;] :))

(#37037) Toobee válasza Tonyo (#37036) üzenetére


Toobee
veterán

Mi lett helyette?

https://barbieripnk.hu/

(#37038) Tonyo válasza Toobee (#37037) üzenetére


Tonyo
őstag

diy gleden :U

(#37039) BBéci válasza nyurga82 (#37032) üzenetére


BBéci
titán

Csak előnyöd származna belőle. Jobb képminőség, egyéni ízlés szerinti csatornasorrend, eggyel kevesebb távirányító, alacsonyabb áramfogyasztás, PVR funkció, egy HDMI-vel (ARC) 5.1 hang az erősítőből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37040) #09634560 válasza BBéci (#37039) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha lesz egyszer plazmatévém, tuti hogy csak beltéri nélküli szolgáltató lenne rajta.

(#37041) pr0bi válasza #09634560 (#37040) üzenetére


pr0bi
senior tag

Azért ez eléggé szolgáltató függő, néha már egy normális beltériért is úgy kell imádkozni :)

(#37042) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Üdv.

Tegnap hozzám került egy Onkyo TX-NR807-es erősítőt. Olyan gondom volna vele, hogy belegabalyodik a frekvenciaváltásba. AMD brazos HTPC a forrás és HDMI kábel megy az erősítő DVD/BD HDMI bemenetére, a kimenetét pedig rákötöttem a TVre. Eddig is így volt csak egy Onkyo TX-SR607-el. XBMC-t használok és mikor váltana 1920X1080 60Hz-ről 1920X1080 24Hz-re akkor behülyül. Ide-oda dobálgatja a képet. Mármint TV-ről a monitorra és vissza (a HTPC DVI kimenetére van kötve egy monitor is). Van egy laptopom is, azon is ugyanezt műveli, szóval csak az erősítővel lehet valami gubanc. Elvileg gond nélkül átmegy rajta a 24p is, mert ha az van belőve alapból Windowsban, akkor megjeleníti rendesen a filmet. Csak váltásnál hülyül be. Ha én állítgatom winben akkor is nehezen áll be. Vagy 5X elmegy a kép. A 607-esen egyszer elment aztán 2 sec alatt beállt.

Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lehet a baj?

(#37043) robi-k válasza #09634560 (#37040) üzenetére


robi-k
őstag

A Digi kábel ilyen, nem kell beltéri a digitálishoz sem, és több mint 100 digitális adás jön be a TV-n DVB-C-re állítva.

(#37044) #09634560 válasza pr0bi (#37041) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor marad lehetőségnek a MindigTV. ;] Az tudja .
Béci: felénk nincs digikábel de 3 zomszéd faluban igen. És a jelenlegi helyi kábelszolgátató is ad rá lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#37045) Vikthor válasza Gombinyó (#37042) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Láttam már hasonlót, elképzelhető, hogy tudok segíteni. Nekem is hasonló a setupom csak más hardwerekkel. VGA-ból 1x DVI a monitoromba és a HDMI meg a Denonomba megy. Az AMD Catalys Control Centerben a következőket kell állítani. Desktop properties-nél legyen 60Hz-re állítva a freki, vagy ha van olyan perverziód, hogy a TV Motion Plus vagy "Barátok közt"-ösítő effektet belerakja, akkor tedd 50 Hz-re, hogy a TVből ez a funkció elérhető legyen. Lesz még egy olyan beállítás, hogy 0% legyen az overscan, ezzel eléred, hogy ne legyen fekete kereted a TV-n, továbbá van még olyan, hogy pixel/color format, ez legyen Full RGB, mert így sokkal szebbek a színek, ez a legalsó opció a listából. Arra is ügyelni kell, hogy a V-Sync legyen benyomva az XBMC-nél, továbbá a System-Settings-Video-Playback alatt legyen OFF-ba az adjust display refresh rate to match video. Természetesen DXVA legyen belőve. Ennek kell így működnie rendesen.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37046) Ed Parker válasza Tonyo (#37036) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem még megvan, hehe :DDD

(#37047) Toobee válasza Gombinyó (#37042) üzenetére


Toobee
veterán

Egy kis adalék: D550 + A10-5700 + az említett Onkyo, a legújabb XBMC-vel. Tökéletesen ment.

https://barbieripnk.hu/

(#37048) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

A kis Cambridge Audiot (351R) hallotta már valaki? Megfontolandó árban láttam a Hifi Barlang oldalán.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#37049) pr0bi válasza #09634560 (#37044) üzenetére


pr0bi
senior tag

UPC is biztos tudja, legalábbis a direkt. T-Home csak buherálással de még úgyse ;]

(#37050) #09634560 válasza pr0bi (#37049) üzenetére


#09634560
törölt tag

Régen az UPC nem tudta, T-home tudja csak nem sima conax-al dolgoznak, más kártyaolvasó kell hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.