Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162501) blakey válasza mpo (#162500) üzenetére


blakey
titán

Sok a boxom, kár értük, hogy itt porosodjanak.
Ugyanúgy megdolgoztatja a fake-is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162502) VoidXs válasza arcitec (#162422) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem hallottam a BD-s keverést, csak az AMG verziót, ők pedig tesznek róla, hogy megmaradjon az eredeti változat dinamikája és a beszéden kívül semmibe ne nyúljanak bele, szóval definíció szerint azonos minőségű az eredetivel. Általában sajnos nem ez kerül a lemezre.

(#162421) mettek: Oh, a jó régi "változik a hangminőség a lejátszóval, mert én hallom" érv. Bitstreamnél a lejátszónak nincs hangja, nem ő állítja elő. Hiába, hogy elméleti síkon sem lehet bármilyen változás, mégis rengeteg dupla vakteszt volt rá (főleg a klasszikus Dreamcinema Tippmix), soha nem ment át rajtuk senki.

(#162426) Tamoo: Ez úgy hangzott, mintha szeretnéd kipróbálni a kis játékomat, amit mindenkihez elviszek, ha felkérnek mérni: általad választott eredeti stúdiós keverés (9216 kbit/s: 48 kHz 24 bit 7.1) vs. ott helyben elkészített Opus default (320 kbit/s: 48 kHz 32 bit 7.1), aki meg tudja mondani a különbséget, megkapja minden audio cuccom. Még mindig nálam vannak.

(#162441) Dorian: Fele ennyiért is.

(#162453) powerup2: A számszerű minőség nőtt (HEVC lett a kép), a nézői igényeknek behódolás viszont hazavágta a platformot: közel végtelen:1 kompresszió a hangra, utólagos (nem stúdiós) színkorrekciók, stb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162503) Tamoo válasza VoidXs (#162502) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én abból indultam ki, hogy pl. az mp3 160kbps alatt kezd nagyon gyászos lenni és az csak két csatorna. Mondjuk tudom ez nem egészen így működik, mert több csatornánál dinamikusan osztoznak a sávszélen? Lehet rosszul fogalmazok, nem ástam bele magam a témába.
Na meg abból, hogy amit 448 kbps-es hanggal néztem filmet az nagyon nem olyan volt mint a HD. Aztán ez részben lehet más "hibája" nem csak a tömörítésé.

(#162504) alphamooncam válasza VoidXs (#162502) üzenetére


alphamooncam
őstag

"(#162441) Dorian 300-èrt már sztem össze lehet dobni egy analóg tápos passzìv PC-t.
(#162502) VoidXs Fele ennyiért is."

Biztos érdekelne másokat is ha megosztanád, hogy konkrétan ez milyen alkotórészekből állna hardver-szofver, és mire lenne képes.

köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162505) python1 válasza alphamooncam (#162504) üzenetére


python1
veterán

Fullhd -ra, de 4k-ra is simán, még egy szuper ház is belefér, használtban meg kincsek vannak bagóért. Konfig változó ki mire esküszik,én mozihoz csak kapcsitápot használnék.

(#162506) #98221312 válasza VoidXs (#162502) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Oh, a jó régi "változik a hangminőség a lejátszóval, mert én hallom" érv. Bitstreamnél a lejátszónak nincs hangja, nem ő állítja elő. "

Az Oblivion nyitójeleneténél amikor kiírják a film címét egyértelműen hallható a dinamika különbség.
A Sony S6700-al sokkal gyengébb erőtlenebb mint a CA esetében.
Párom, barátom is jobbnak hallotta, én pedig vakteszten is felismertem mikor melyik lejátszó szól.

Elfogadom, hogy ez mégsem lehetséges, de akkor mi lehet a magyarázat?
Párom, barátom miért hallotta jobbnak, amikor nem értenek a hangtechnikához, és nem is tudtak róla, hogy szereztem egy másik playert?
Továbbá, lehet hogy a vaktesztem nem volt megfelelő? :U

Nem akarok vitázni, tényleg érdekel! :K

Ettől függetlenül én LPCM-ben küldöm ki a jelet, mert jobban tetszik úgy a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#162507) alphamooncam válasza python1 (#162505) üzenetére


alphamooncam
őstag

Abszolút elhiszem, csak a konkrét konfig érdekelne. Azzal az infoval, hogy meg lehet csinálni nem sokra megyek.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162508) python1 válasza alphamooncam (#162507) üzenetére


python1
veterán

Pl l fullhd -ra kliens PC 12e forint, külső táppal, wifivel,mondjuk ehhez 6e forint egy ssd amire fekúszik a Windows, bár én librelec -el használtam évekig, most nas-ként üzemel némán, mivel passzív kivitelű. De széles a választék hardver terén, mozira nem kell izom gép, gpu nem árt ha erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#162509) alphamooncam válasza python1 (#162508) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nekem olyan PC kéne ami elbír a MadVR-el, és ha 150-be belefér, akkor jöhet az analóg táp is.

Azért kértem konkrétumot, mert Dorianhoz hasonlóan nem ismerem azt a forrást, ahonnan ezt ennyiért be lehetne szerezni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162510) Tamoo válasza alphamooncam (#162509) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

150-be nyilván nem lesz analóg tápod. :)
Annyiból madVR-hez gépet max használt komponensekből építesz, de nem analóg táppal hanem egy normális pc-s táppal.

(#162511) exception válasza alphamooncam (#162509) üzenetére


exception
aktív tag

Egy szervergép 40 000 körül van használtan, amiben van egy olyan Xeon proci, ami simán elbír bármivel. Ezekben már a memória benne van, kell egy tápegység és egy SSD. Ehhez ha kell az összes MadVR cucc, akkor egy low profile 1050ti elég, egy szép házzal együtt 120 alatt megáll a történet.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#162512) Dorian válasza exception (#162511) üzenetére


Dorian
félisten

És a néma működés? Ha nem is passzív megoldás, de néma csendes ventilátorokkal megoldható?
Szsz audiotechnikában ez elengedhetetlen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162513) exception válasza Dorian (#162512) üzenetére


exception
aktív tag

Low profile 1050ti létezik passzívban is, a CPU-t tudod "némítani" egy Noctuával, tápból magas hatásfokú kell, létezik félpasszív is, aminek a ventije tényleg csak akkor kapcsol be, amikor kell. A házba én tennék ventit, ami szép lassan forog és kavar valami levegőt, a full passzív géphez kisebb teljesítményű alkatrészek kellenének. A brand gépek saját hűtései egyébként meglepően halkak, nem szabad leírni őket. Nálunk az irodában i5-ös Hp elitedeskek vannak, nem is hallod, hogy működik, ezen nem változtatna egy low profile vga sem.

jav: nincs 1050ti passzívban, 1030 a legnagyobb, de ilyen cpu mellett az is bőven elbírja a madVR-t.

[ Szerkesztve ]

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#162514) Dorian válasza exception (#162513) üzenetére


Dorian
félisten

Iroda alapzaj-szintje azért tök más kategória egy nappaliénál. Engem a HDD tekerése is zavar, a PC-mben ezért is SSD van, ill. ventilátor nélküli passzív megoldás. Ez persze nem Madvr kompatibilis, de egyelőre ez nem is érdekel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162515) exception válasza Dorian (#162514) üzenetére


exception
aktív tag

Film közben egy 25 decibeles hangot nem hallasz, illetve messzebb is vagy a géptől. Nem jó a teljesen passzív gép, vagy vizet kell rárakni, azt nem hallod, de akkor már nem 120, hanem 200 lesz a vége.Mondjuk ha azt vesszük, hogy egy jóféle médiaplayer mennyibe kerül, akkor ez még mindig barátinak mondható.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#162516) Dorian válasza exception (#162515) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem zenehallgatásra is kell, ill. a legtöbb film amit nèzek nem a rombolásròl szòl.

Mièrt ne lenne jò a teljesen passzìv gèp ha nem kell Madvr? Ilyenem van èvek òta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162517) VoidXs válasza Tamoo (#162503) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmit nem jelent a bitráta, ha nem beszélünk magáról a kódolási módszerről. Az MP3 és a DD 25+ éves formátum, az Opus 1.3 mindössze 2. Ennyi idő alatt a tömörítés tudománya legalább olyan iramban fejlődött, mint a PC-k számítási teljesítménye, de videó terén bőven meg is haladtuk (egy mai átlagos hardveren egy mai high-end kódolás nem képes real-time futni, régen ilyen soha nem fordult elő).

Az MP3 tud full range lenni két csatornára, de az illesztési hibák és a tranziensek eldobása miatt azonnal hallani a különbséget, hiába van meg az adat 20k-ig. A DD már jól szól néhány csatornán, de az LFE egészen a végletekig van tömörítve, külön kell preprocesszálni, hogy egyáltalán ne zajt tároljon, illetve a surroundokat 7 kHz-en vágja, ami szintén drasztikus minőségromlás.

Mindeközben az Opus tökéletes 20-20k között az alap 320 kbiten (8 csatornára), semmiféle tömörítési hibát nem okoz, 640 kbiten pedig szinte veszteségmentes (zenére már 160 kbiten is). Tud csatornánként dinamikus lenni, de az FFmpeg hülyeségei miatt én ezt nem használom.

(#162504) alphamooncam: Jelenleg a 30k-s Ryzen 3200G a legjobb ár/érték arány, felette már a többszörösét kell kifizetned minimális minőségbeli javulásért. Ez egy normális alaplappal, kevés memóriával, és jó SSD-vel 80k-ra rúg, és akkor a maradék már csak a táp. Az én javaslatom a Corsair AX760/AX860 (ezek az analóg verziók), annál jobbat felesleges venni. Nekem a digitális van (AX860i, és egyébként ez a rendes mozikban a bevett darab, én is onnan hoztam selejtezéskor), az sokkal jobb, de analógról szólt a kérdés.

(#162506) Jigsaw04: Meg is válaszoltad a kérdést. A PCM feldolgozott hang, a lejátszó dekóderét használja. Én a bitstreamről beszéltem, ami ezt kihagyja és lényegében letilt minden korrekciót. PC-n is ezért javaslom a helyben dekódolást, mert a PC-s dekóderek mindig a legjobbak, az AVR-esek pedig legtöbb esetben a legrosszabbak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162518) #98221312 válasza VoidXs (#162517) üzenetére


#98221312
törölt tag

A teszt Bitstream hanggal történt! :K

(#162519) VoidXs válasza #98221312 (#162518) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor vagy rossz a teszt, vagy az inputok beállítása nem azonos. Ezt egyszerűen úgy szokás, hogy megy mindkét lejátszó, és valaki a kettő közt kapcsolgat. 14-szer véletlenszerűt választ, és ha akár csak egyet hibázol, onnantól a teszt bukott. Meglepően sokáig el lehet menni, én például egy Ethernet kábeles vakteszten (nyilván nincs különbség, csak erőltették) betippeltem véletlenül egymás után 7-szer a jót, mire kiderült, hogy nem hallok különbséget. Olyan szinten nagy a placebó faktora és az ember hallásának a befolyásolhatósága, hogy ha nem ragaszkodsz olyan drasztikus módszerekhez, mint a legkisebb hibára is a teszt újraindítása, akkor nem fog kiderülni, hogy mégsincs különbség.

Az inputok szinkronizálása egyszerű, de mégis nagyon sok AVR nagyon hülye ebből a szempontból, és tényleg mindenen végig kell menni mindkét bemeneten, mert ha bárhol marad minimális, akár 0.5 dB hangerőkülönbség, az azonnal hallható, és az ember beképzeli mindenféle minőségjavulásnak. Ez egyébként egy másik tök jó teszt, hívj meg embereket, csak a hangerőt állítgasd nekik vakon, és kérdezd meg, mi változott, meg fogsz lepődni. Én még olyat is hallottam, hogy a képet mondják jobbnak. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162520) alphamooncam válasza VoidXs (#162517) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi !

1./ Nem láttam külön grafikus kártya ajánlatot.

Ez azt jelenti, hogy önmagában megbirkózik full-full beállításon a MadVR-rel?

2./ Táp téma csak abból a szempontból érdekelt mert másnál felmerült az analóg táp.

Mivel azt gondolom, hogy azon kívül, hogy stabilnak kell lennie, és ezen kívül nem szükséges extra csendesnek lennie semmilyen szempontból, ezért ez nem volt annyira lényeges, de jó tudni.

3./ Igazából [erre] keresem a választ.

Átmenne-e úgy egy sztrím, hogy az összes számításigényes feldolgozást (MadVR-Szobakorrekció, stb. bármi ) elvégzi az "erős és hangos" gép, egy másik szobában, míg a moziszobában egy minden szempontból csendes kliens gépnek csak az lenne a dolga, hogy fogadja, időrendi sorrendbe tegye, és HDMI-n kitolja a filmet.

Én egyértelműen nem értek hozzá, de azt gondolom, hogy Te igen.

Dolgoztam olyan helyen, ahol így volt megoldva. Volt egy központi szervergép egy hűtött szobában, és vagy nyóc kliensgép monitorral, egérrel, billentyűzettel egy másikban.

A kliensnek annyi volt a dolga, hogy csatornát biztosítson a távirányítására (egér-bill) és megjelenítse a szerver képét ( monitor), többit a szerver intézte.

Erre lennék igazán kiváncsi, hogy működhet-e, van-e valamilyen hátulütője az elképzelésnek.

Amiben nem vagyok biztos az a "csatorna", hogy hogyan, milyen módon működhetnének együtt a szerver és a kliens stb.

Előre is köszönöm, ha elmondod a véleményed.

P.S: Többieknek.Tipikusan nem NAS-ra gondoltam, olyanom már van, és jelenleg is arról üzemelek.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162521) VoidXs válasza alphamooncam (#162520) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy önmagában megbirkózik full-full beállításon a MadVR-rel?

Ehhez 300k is kevés, az én gépem értéke jelenleg kb. 400k, és az sem képes erre. A legjobb ár/érték arányt, és a házimozis piacot teljes egészében verő gépet ajánlottam 150-ért.

Táp téma csak abból a szempontból érdekelt mert másnál felmerült az analóg táp.

Akkor válaszd a digitálisat. Olcsóbb (azonos minőségű modell) és jobb, olyan dolgokat képes javítani, amiket analóg nem, és ezeken túl még sokkal hatékonyabb is.

Nem ismerem a piacot, létezik ma olyan asztali lejátszó aminek a minősége eléri egy szénné tuningolt MadVR-s HTPC képét- hangját? (Ez a linkelt kérdésből)

Nem, soha nem is létezett, és valószínűleg nem is fog. Nem lenne bevétele a cégeknek, ha annyit is érne a lejátszójuk, mint amennyiért árulják. És ez nem csak a szénné tuningolt MadVR-re vonatkozik, mert a 3200G is bőven megveri a legdrágább lejátszókat, néhányat még MadVR nélkül is.

Átmenne-e úgy egy sztrím, hogy az összes számításigényes feldolgozást (MadVR-Szobakorrekció, stb. bármi ) elvégzi az "erős és hangos" gép, egy másik szobában, míg a moziszobában egy minden szempontból csendes kliens gépnek csak az lenne a dolga, hogy fogadja, időrendi sorrendbe tegye, és HDMI-n kitolja a filmet.

Erre csak stúdiós hardvert ismerek, és azoknak az árazása is úgy alakul. Az irodai szintet felejtsük el, az vagy annál is drágább, vagy nem is beszélhetünk minőségről. A HDMI átalakítók minimális, a képernyőstreamek drasztikus minőségromlással (és minimum 100k hardveres felárral) járnak. Amit ajánlottam PC-t, közel hangtalan, de ha még be is dobozolod maximum 5000 forintért (fa + csavar + ragasztó + szivacs + külső power gomb + extra ventilátor), akkor lazán eljutsz egy stúdió alapzaja alá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162522) Quetz válasza VoidXs (#162519) üzenetére


Quetz
őstag

Igen, én is többször beleestem már ebbe a csapdába, hogy HDMI bemenetenként mások voltak a beállítások. Aztán csak lestem, hogy ez a múltkor még jó volt...

(#162520) alphamooncam A madvr envy, ami dedikált HW a madvr-hez , nem tudom hol tart jelenleg. Mindenesetre elvárható lenne, hogy az lesz az ultimate megoldás, csak hát az 5-1000 USD ár mellette...

[ Szerkesztve ]

(#162523) VoidXs válasza Quetz (#162522) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az Envyvel lemondasz a minőségi hangról, már amennyiben házimozis láncba szúrod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162524) alphamooncam válasza VoidXs (#162521) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi nem erre gondoltam.

Lehet én nem tudom jól megfogalmazni a kérdést... Két gépről szerver-kliens, és Broadcastról, Unicastról beszélek ha jól gondolom.

Azért kezdtem úgy eredetileg a témát, hogy ez szerintem otthoni körülmények között úttörő és van-e valakinek erről bármilyen infója.

"A HDMI átalakítók minimális, a képernyőstreamek drasztikus minőségromlással (és minimum 100k hardveres felárral) járnak."

A két gép között nem gondolom, hogy a HDMI lenne a legjobb kapcsolat, talán gigabites hálókártyával SFTP-kábellel lehetne legcélszerűbben megoldani, de hogy milyen protokollal, arról már végképp semmilyen infom nincs.

Egyébként Broadcastnál milyen minőségromlással lehet számolni? Mekkora a max. bitráta amit átvisz?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162525) mettek válasza VoidXs (#162519) üzenetére


mettek
addikt

Ezt a hangerős dolgot aláírom. Amikor először teszteltem a coreelec-es boxot és a sony lejátszót akkor a sonyt fényévekkel hallottam jobbnak aztán kiderült hogy annak a bemenetén volt plusz 4-5 decibel erősítés. Amikor egálba hoztam a 2 bemenet jelszintjét már csak hangyafa**nyi volt a különbség. Kicsit volt csak tisztább, dinamikusabb a sony de ez is lehetett akár hdmi kábel különbség is mert az sem volt egyforma.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162526) alphamooncam válasza alphamooncam (#162524) üzenetére


alphamooncam
őstag

Roon hogy csinálja? Ott is van szerver meg kliens gép.

Tidalt meg iszonyat magas Hz-eken ( szerintem pont feleslegesen, de ez mindegy ) sztrímelik a világvégéről, beszámolók alapján kiváló minőségben.

"Csak" ezt kéne átültetni, de ehhez én olyan kevés vagyok mint mackósajtban... de abban biztos vagyok már rendelkezésre állnak az eszközök - lehet a szoftveres része akár "free" is - csak még nem csinálta meg senki, vagy legalábbis nem tudok róla.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162527) VoidXs válasza alphamooncam (#162524) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A tömörítetlen Full HD 1.14 Gbitet kíván 24 Hz-en. Ha lenne rá mód, hogy a tömörítetlen DirectX frame buffert lelopd, és van mellé olyan gyors CPU-d, hogy ezt képes is legyen áttolni, akkor is korlátolt a sávszéled. A féltömörítetlen (draw call-os) megoldások, pl. a Windows beépített dolgai pont renderelést nem tudnak átvinni, vagy épp nagyon tömörített módba kapcsolnak. A MadVR pedig pont arra készült, hogy a tömörítési hibákat javítsa, ha bármit mögé teszel, az lényegében semlegesség teszi, de még ront is.

A Roon és a Tidal zenére van, az a videó sávszél töredéke, gond nélkül átmegy bármi. A Netflix is streamel DTS HD-MA-t.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162528) exception válasza Dorian (#162516) üzenetére


exception
aktív tag

MadVR nélkül jó teljesen, oda egy Atom processzor is jó megfelelő beállításokkal.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#162529) VoidXs válasza exception (#162528) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Atom azért nem (a Windows hülyeségei miatt egy idő után használhatatlan lesz), de egy olcsó i3 simán kompatibilis passzív hűtéssel MadVR minimummal is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162530) Tamoo válasza VoidXs (#162521) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lassan majd nekem is meg kellene próbálkozni a madVR-el a 3200G-vel, korlátozottan gondolom alkalmas rá, csak még szűz vagyok a témában. :D Nem volt időm foglalkozni vele hétvégén, inkább megnéztem végre két filmet.

[ Szerkesztve ]

(#162531) alphamooncam válasza VoidXs (#162527) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez a beszéd ! Tudtam, hogy számíthatok Rád!

Köszönöm! Projekt átmeneti időre elnapolva... mert még sincsenek meg - vagy legalábbis nem tudunk róla - a technológia feltételei.

Render áttolás 1:1-ben, minőségromlás nélkül. Na, csak kinyögtem. :R

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162532) VoidXs válasza Tamoo (#162530) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, a legtöbb nagy dolog alig teljesítményigényes. Egy HDR-SDR konverzió például mindössze 2 szorzás és 2 összeadás pixelenként, ez egy krumplinak is megy, de a belépő AI felskálázás sem nagyobb feladat, mint kirajzolni magát a képet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162533) alphamooncam válasza VoidXs (#162527) üzenetére


alphamooncam
őstag

"...A féltömörítetlen (draw call-os) megoldások, pl. a Windows beépített dolgai pont renderelést nem tudnak átvinni..."

Szerinted, erre senki nem talált még ki semmilyen megoldást, vagy csak jobban körül kéne nézzünk? Mármint olyan protokolt, ahol a render csonkítás nélkül átmegy.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162534) mpo válasza alphamooncam (#162533) üzenetére


mpo
veterán

Érdekes az ötleted, még létezhet is (akár a NASA-nál), csak az nem a mi bukszánkhoz való.
A felhasználók száma és igénye is növekszik, ezért inkább a jobb tömörítés kidolgozásába fektetnek be.
Ezt írta VoidXs:
A tömörítetlen Full HD 1.14 Gbitet kíván 24 Hz-en.
....akkor is korlátolt a sávszéled.

A 4K, HDR, stb. milyen sávszélességet igényelne?

Ha érted, akkor már elavult.

(#162535) mandju válasza mpo (#162534) üzenetére


mandju
senior tag

Elvileg a 4k 60p HDR már nem fér át a 18 Gbiten...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#162536) blakey válasza mandju (#162535) üzenetére


blakey
titán

Simán átmegy, Dolby Vision, HDR10+, stb mind működik 1,5 méteren.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162537) mpo válasza blakey (#162536) üzenetére


mpo
veterán

Ha követted elejétől alphamooncam kérdéseit, ő nem HDMI-re gondol.

Ha érted, akkor már elavult.

(#162538) blakey válasza mpo (#162537) üzenetére


blakey
titán

Nem neki válaszoltam. Erre válaszoltam "Elvileg a 4k 60p HDR már nem fér át a 18 Gbiten...", átfér a 4K 60p HDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162539) mandju válasza blakey (#162536) üzenetére


mandju
senior tag

Hiszek neked, ennek ellenére a 18 Gbites hdmi 2.0 csatolóval ellátott vetítőm nem tudja megjeleníteni a 4k 60p 12 bit hdr adatot... ebből gondoltam... amit madvr-rel állítok elő...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#162540) mpo válasza blakey (#162538) üzenetére


mpo
veterán

Mindkettőben igazad van, bocs.

Ha érted, akkor már elavult.

(#162541) blakey válasza mandju (#162539) üzenetére


blakey
titán

Milyen hosszú a kábel? 3m-en állítólag már nem megy át az UHD 60fps 420/12bit HDR-ben, de a 422/10-12bit és a 444 8bit sem, viszont 1,5m-en nálam hibátlanul működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162542) alphamooncam válasza mpo (#162534) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nekem elég lenne a FHD. 60Hz-en, de ha azt mondjátok, hogy már az sem megoldható tömörítés nélkül akkor annyi szerver-kliens páros tervnek.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162543) mpo válasza alphamooncam (#162542) üzenetére


mpo
veterán

Nem írtam, hogy lehetetlen, (azt se, hogy megoldható) csak ha többe kerül a leves, mint a hús, akkor van-e értelme.
Az előnyök nincsenek arányban a költségekkel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#162544) alphamooncam


alphamooncam
őstag

[44,2 Tbps] " Ez a sebesség elég ahhoz, hogy 50 darab 100 GB-os Blu-ray-lemezen lévő 4K-s filmet egyetlen másodpercnél is rövidebb idő alatt letöltsenek..."

Mondom, hogy megvan a technológia... :DDD

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162545) python1 válasza alphamooncam (#162542) üzenetére


python1
veterán

De minek bonyolítanád, nekem szerverről jönnek a fullhd filmek, a szerver hangtalan, egy szintén hangtalan HTPC-be madvr-rel a projektorra hangolva + a processzor szerepét is ellátja a HTPC.Tulajdonképpen csak végfokok vannak a HTPC- mögött, ja meg egy rakat minidsp.

[ Szerkesztve ]

(#162546) mpo válasza alphamooncam (#162544) üzenetére


mpo
veterán

Először persze adatközpontoknál használnák, nem otthoni előfizetőknél.

Jó lesz neked, 50 filmet meg tudsz nézni 1 mp alatt. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#162547) mpo válasza python1 (#162545) üzenetére


mpo
veterán

Csak azok, amiket felsoroltál, jelenlegi új áron mennyiből jön ki?

Ha érted, akkor már elavult.

(#162548) alphamooncam válasza python1 (#162545) üzenetére


alphamooncam
őstag

Gondoltam feltalálom azt a bizonyos viaszt, de megégette az ujjam...

MadVR miatt lett volna.

...meg a nosztalgia.

Jobb képet szerettem volna, de nem minden áron.

NAS-> RPI4-Kodi marad, nem vagyok hajlandó milliókat beleölni.

Ja és szóljatok ha 150 alatt lesz újonnan fullos MadVR-t tudó HTPC, mozgó alkatrész nélküli, szálhúzott alu házzal... :B

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162549) python1 válasza alphamooncam (#162548) üzenetére


python1
veterán

Az attól függ, hogy milyen rendszerbe menne, de megoldható lenne forgó alkatrésszekkel max 10decibeles zajjal. Minek harcolni a szélmalom ellen, megtették már ezt, én simán használom a nekem megfelelő madvr beállítást a vetítőmhöz, és simán hozz egy olyan képet hangot aminél jobbat ritkán hallok.

(#162550) VoidXs válasza alphamooncam (#162533) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mert túl sok számítás és adat. A draw call-os megoldás lényegében az oprendszernek küldött "rajzolj ide egy gombot" és hasonló műveleteket viszi át. A filmekben viszont nem párbeszédablakokat dobálnak fel, hanem bármi lehet a képen, főleg, miután a MadVR olyan részleteket hoz elő, ami a kódolással elveszett. Egy Full HD filmben a színinformáció valójában csak 960x540, a fényesség valódi Full HD, így tömörít a Blu-ray. Ezért lesz sokkal szebb Full HD kijelzőn is a 4K anyag, ahogy ezért jön ki a teszteken a 4K emberi szemmel nem látható előnye (ha mindkét kijelző ugyanazt az anyagot kapná, nem lenne ilyen eredmény). A MadVR képe attól kiemelkedő, hogy ezt a színinformációt nem sima átlagolással, hanem bonyolultabb módszerekkel (vektorészlelés, AI, stb) állítja elő.

Olyan tömörítetlen formátum nincs, ami elérhető lenne. Amiket én ismerek, és képesek erre, az az MJPEG, az FPS1, és a HEVC rExt (nem a sima HEVC), ezek közül házimozis hardver eleve nem támogatja egyiket se, és soha nem volt olyan PC-m, ami le tudná őket teljes sebességgel játszani, annyi adatot kell feldolgozni. Az MJPEG mozis verziójához például dedikált hardver kell, úgy 3 millióért megy egy ilyen FPGA-alapú csoda, okkal, ugyanis a high-end Ryzenem kemény 2 képkockát bír el másodpercenként. Az egy 2019-es processzor, a mozik pedig kb. 2010 óta mennek digitálisan. A tömörítetlenség lenne teljesítményben az egyetlen járható út (mivel nem kell dekódolni, elég jó módszerrel kilőni a frame bufferbe), de ahhoz egy filmnél nem elég a gigabit. Ez nemhogy a legtöbb ipari hálózaton sincs meg, filmet sem érdemes ilyen formában kiadni, mert ezt a sebességet csak SSD tudja, lemez nem, legyen az optikai vagy HDD.

(#162534) mpo: Egyszerű a számítás, szélesség*magasság*bitmélység*3 (ugye RGB)*képkockaszám/1024 (hogy kbit legyen)/1024 (hogy Mbit legyen)/1024 (hogy Gbit legyen). A Full HD-t elszámoltam, az csak 1.11 Gbit, így a 4K logikusan négyszer ennyi, de a kerekítés miatt 4.45, HDR-ben pedig 5.56 Gbitnél járunk. 60 Hz-es HFR konverzióval, ahogy én mozizom (vagy épp a Gemini Man jött ki) a Full HD 2.78, a 4K pedig 11.12 Gbit, és ez még nem HDR. Én arra dupla projektoros megoldást készítettem, ehhez két HDMI-t kell megtölteni adattal, ahol rengeteg más is átmegy:

(#162535) mandju: Ott már a HDMI extrái is megjelennek, egyrészt durva overscan van (pl. mert képnek szúrja be a hangot), másrészt az egészet meg kell szorozni 10/8-al a 8b10 kódolás miatt, és mellette még a vezérlőjelek (HBlank, VBlank, jelinfó, stb.) is védve vannak a bithiba ellen, egész pontosan ötszörösen, annak sem kevés adat kell. Ettől még belefér 18 Gbitbe, tömörítés nélkül (korábban csak úgy ment át). A probléma, hogy ezt alig támogatja bármi (gyors kereséssel mindössze 6 ilyen TV-t és 0 házimozis projektort találtam), a korábban írt chroma downsampling miatt. Filmhez nincs teljes RGB (csak PC-nek kell a MadVR miatt), a 4K HDR Blu-ray is csak 4:2:0, ez azt jelenti, hogy az átvitt adatfolyam majdnem fele annyi. Mindenkinek olcsóbb így: neked nem kell high speed kábel, és elég fele annyi teljesítmény a megjelenítőbe, ami abba a faktorba normális hűtéssel nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.