Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) Sefter válasza dunkel (#97996) üzenetére


Sefter
veterán

Grat innen is ! :)

Psn ID: sefter_hun

(#98002) bajnokpityu válasza dunkel (#97996) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gratulálok!!!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#98003) Norbi 72 válasza dunkel (#97988) üzenetére


Norbi 72
veterán

Máris írom: Dipólok 100 fokon,hátsó hátterek 150 fokon,60 fokos szöget zárnak be.Mélyközepek 170 centi magasan mindegyik,és kb. 180 centire a fültől az összes hangsugárzó.

És még egyszer gratulálok az új jövevényhez! :C :)

[ Szerkesztve ]

(#98004) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm vett egy JBL soundbart.
Gondoltam, meghallgatom, aztán majd kiröhögöm, hogy 120 ezerért jó nagy parasztvakító kütyüt vitt haza.
Tévedtem, de nagyon.

Egy ilyen hangprojektor nem érhet utol térhatásban egy valódi akármilyen hangfalakból és rendes erősítőből összerakott 5.1-es rendszert, ám a dinamika és a mélyhang olyan szintű volt, amilyenhez még otthon sem voltam hozzászokva.

Nem gondolom, hogy most rögtön el kellene adnom a hálóba épp, frissen összerakott 3.0-ás rendszerem. (Yamaha erősítő+ álló frontok+center), de hogy valamit sürgősen ki kell találnom az ügyben, hogy mivel tudnám a JBL mélyhangját utolérni, az jót biztos.

Márpedig félek, hogy a jelenlegi felállásban kis híján ugyanannyiban áll a büdzsém, mint a JBL SB 400 ára (120k), de ha azt mondjátok, hogy ilyen mélyet tudó aktív ládát nem kapni különálló komponensként, akkor eladom az egészet a francba és hozom a JBL prjektort, vagy a testvérét, a HK SB26-ot.
Komolyan mondom, hogy nem gondoltam volna, hogy ilyen erős, feszes és mély hangokat lehet kihozni ebből az összegből és garantáltan nincs probléma azzal sem, ha halkan is szeretnék mélyeket érezni.
(a gyári adatai szerint:
" Az aktív mélysugárzó egy beépített 200W-os erősítőt tartalmaz, mely könnyedén hajtja meg a 20 cm-es mélysugárzót." )

Tudom, hogy egy hangrendszer által elvárt élménynek csak egy kis része a mélyhang reprodukció, de engem most ez a projektor a jórészt a subja által hozott dinamikájával és erejével nagyon megvett és félek, ha megfeszítem magam sem fogom tudni ezt megközelítő összegből még csak hasonlót sem találni.
Mit javasoltok?

(#98005) z123456789 válasza xtremetuning (#97997) üzenetére


z123456789
addikt

Gratula! :)

(#98006) Norbi 72 válasza HagaNRG (#98004) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mit javasoltok?

A kis JBL subról elég jókat írnak,az tényleg megvett,rendesen.Tudod: Sub nélkül nincs mozi,tehát venned kell egy jobbat,vagy hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#98007) mivamma válasza dunkel (#97996) üzenetére


mivamma
senior tag

Gratulálok!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#98008) gyurczy válasza dunkel (#97996) üzenetére


gyurczy
őstag

Gratula!

(#98009) devil-k válasza dunkel (#97996) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gratulálok! Formás baba! :)

HagaNRG

Elkapott a marketing gépezet? Egy soundbar akkor is soundbar marad és nyomába sem érhet az igazi mozis hangnak.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#98010) JohannZimu válasza dunkel (#97996) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Gratulálok!

(#97990): Elac-Primare párost itthon is lehet hallgatni, általában ez a páros szerepel bemutatókon. Mivel kevés volt az idő inkább más, ritkán hallható és számomra is különlegesebb, jobban tetsző láncokat hallgattunk.
Kedvelem az Elacokat, 600-as van itt a fórumon is. Primare helyett szívesebben hallgatnám meg csövessel. Mondjuk egy 500-ast...

(#98011) bajnokpityu válasza tomic (#97979) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyjából attól függ,ki mit akart eladni. Primare nagy sztereó cuccai végülis nem rosszak hozzájuk, pláne 509hez, de mivel könnyű hajtani őket, nem hárklisak kábelre, minddel meg tudtak szólalni. De 609onnantól volt igazán jó, ahogy jó csövesre kerültek.

Primare A sztereoi gyakran rosszabbul hajtanak, mint a csövesek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#98012) Patice válasza JohannZimu (#98010) üzenetére


Patice
nagyúr

Elac 600-asok nekem is tetszettek az egyik hifisón csöves erősítővel, lpről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98013) liszi70 válasza Patice (#97991) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D :R

dunkel : Hatalmas gratula! Első? :)

(#98014) spiky03 válasza dunkel (#97996) üzenetére


spiky03
veterán

Gratulálok én is nektek!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#98015) HagaNRG válasza devil-k (#98009) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nem, dehogy is. Még egy hetes sincs a 3.0-ám, csak nem értem, hogy 120 ezerből hogy jön ki egy ilyen erős sub a hangprojektorral együtt, mikor nekem a Clarus sub önmagában 60k és nem tud ilyet :(

(#98016) devil-k válasza HagaNRG (#98015) üzenetére


devil-k
nagyúr

" Még egy hetes sincs a 3.0-ám"

A házimozi építés nem két napba telik. Hosszú hónapok kellenek mire mindent össze tudsz lőni a saját rendszeredben. A kábeltől kezdve a tüskéken át, az elosztókig mindennek van/lehet jelentősége... stb. Azt vettem észre, hogy marha türelmetlenek az emberek mostanság. Mindig minden egyből kellene és azonnal.

"erős sub a hangprojektorral együtt,"

Ebből látszik, hogy nincs tapasztalatod, hanem csak vaktában kapkodsz jobbra, balra.

"Clarus sub önmagában 60k"

És? :D Az én szubom meg 180k + a kábelek és tüskék, akkor már 220k. Viszont ennek is vannak/lehetnek korlátai. Vagy mit akarsz ebből kihozni?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#98017) Dorian válasza dunkel (#97996) üzenetére


Dorian
félisten

Gratula az új komponenshez! Reméljük hamarosan bejáratódik és a magasak lágyulnak, a mélyek keményednek :D
A csillapítás úgy tűnik, rendben van :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#98018) Tamoo válasza devil-k (#98016) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem most kezd úgy szólni a cucc mint amit 2011-ben a Pio bögreszettől vártam. :DDD és még most sincs kész...

Dunkel: Gratulálok!

(#98019) devil-k válasza Tamoo (#98018) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mindig van mit csinálni, ezért nem értem a kérdezőt, hogy 1 hét után mit vár? :F

- mozi bolondéria -

(#98020) rabtibus


rabtibus
tag

sziasztok,
technikai kérdésem lenne amiben remélem tudtok segíteni :
Van egy Dual CV 6040 erősítőm, amihez vásároltam egy Technics SB-M500M2 hangfalpárt.
Véletlenszerűen elkezd sercegni-zúgni (de inkább sípolásnak-sercegésnek nevezném).
Eddig azt hittem az RCA kábelek minősége okozhatja a problémát. De tegnap rádióhallgatás közben is hallgattam, ki is kapcsoltam a rádiót és az erősítő a hangfalakkal sistergett.
Az erősítőnek lehet baja, vagy hol keressem a megoldást. ?!
Remélem valaki tud segíteni ez ügyben, köszi előre is ;)

(#98021) Oldfighter válasza dunkel (#97996) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Gratula! :)
....és még hordozható is. Sőt, később meg önjáró lesz. Fotelből, hangvezérléssel oda helyezzük ahová csak akarjuk.......vagyis ahová majd ő akarja. :D

Unokahúgom ebben a hónapban töltötte be a hat hónapos kort. Képes este 11-kor is riszálni a valagát egy jó kis rockzenére. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#98022) Oldfighter válasza HagaNRG (#98004) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A minap már én is javasolni akartam, hogy ülj le egy picit és gondold végig az egészet. A tv vásárlásnál is volt némi képzavar.
Egy LFE jelekre kihegyezett mélyláda meg még szép, hogy lezongorázza a CAV hangsugárzókat. És ez a soundbar mellé adott JBL csak légypiszok a komolyabb ládák mellett. Legyél sokkal türelmesebb, átgondoltabb.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#98023) Spuri2000 válasza rabtibus (#98020) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Kössél le róla minden bemenetet és úgy nézd meg, hogy zúg-e! Ha igen, akkor nagy valószínűséggel tápegység baja lesz! esetleg meg lehet próbálkozni másik konnektorral, nem e a hálózatból szed össze valamit, bár ezt kétlem!

(#98024) rabtibus válasza Spuri2000 (#98023) üzenetére


rabtibus
tag

CSak hogy biztos jól értem-e akkor az erősítőnek lehet szerinted baja ?!
kössek le róla DVD-t és Tunert, majd csak úgy hagyjam működni, hátha hallom a sercegést csak magában az erősítő és a hangfalak kombójából. Ha igen akkor az erősítő tápegysége lehet a gond ?!
;)

(#98025) Spuri2000 válasza rabtibus (#98024) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem már volt ilyen problémám és nekem az erősítő volt! Elég nehéz meghallani, a beazonosítása pedig még nehezebb!

(#98026) user137


user137
őstag

Urak, gondjaim lennének a Pioneer VSX 923 erőlködővel.

A setup kb standard, PS3, RaspberryPi és Chromecast HDMI-n be az erőlködőbe, az erősítőből HDMI-n ki a tévéhez (Samsung H6270) ill egy projektorhoz. HDMI control bekapcsolva mindenhol, ahol lehet.

Régebben simán ment az, h a PS3 bekapcsolása bekapcsolja az erősítőt, átvált az adott bemenetre, az erősítő meg bekapcsolja a TV-t és átvált HDMI2-re a tévén. Mostanában ez nem megy, olyannyira, h a TV nem "látja" a PS3-at, annak ellenére, h az XBMC és a Chromecast megjelenik rendesen. Plusz az erősítő nem képet bemenetet váltani, és ha be is kapcsol, valahogy "ragaszkodik" az XBMC kiválasztásához. Nagyon ritkán van olyan is, h egyáltalán nincs hangja, amíg el nem veszem az áramot(!) tőle, kikapcs nem elég.
Chromecast a helyi USB-ből kapja az áramot, de az is néha "elveszik" és csak az USB kihúz-bedug segít neki.

A TV-n már tettem egy factory resetet, a következő az erősítőn lesz ugyanez. Tapasztalt már valaki hasonlót? Eléggé aggasztók ezek a dolgok úgy, h közben semmit nem cserélgettem a komponensek között.

(#98027) rabtibus válasza Spuri2000 (#98025) üzenetére


rabtibus
tag

nagyon köszi, remélem sikerül kiszűrni a problémát, nem mindig jön elő (lehet ha csak bemelegszik ?!, de még erre sem igazán jöttem rá) a hiba. ;)

(#98028) dunkel


dunkel
őstag

Kösz szépen Urak, ő az első számú, a prototípus.
Kedvenc zenéje volt még bent. :)

(#98029) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Mennyire vegyem figyelembe erősítő vásárláskor, hogy HDMi 2 be-kimenet van-e rajta ?

Jelenleg full hd tévém van még 4 év garanciával amit addig biztos nem adok el vagy veszek másikat

A média lejátszom sem támogatja a 4K videók lejátszását.

Vagy amíg a 4 K kiforrja magát addig simán jó lesz egy HDMI 1-es erősítő is?

Yamaha mikor szokta piacra dobni a 2015-ös szériájú erősítőit ? (RX-V)

Gondolom ezek már alapból HDMI 2 csatlakozóval lesznek szerelve ( 4K, 50-60 FPS)

Köszönöm a válaszokat !

(#98030) devil-k válasza Jenő76 (#98029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kell még annyira izgulni a 4K miatt. Ha mégis rákapsz, cserélsz. ;]

- mozi bolondéria -

(#98031) mivamma válasza rabtibus (#98020) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Sokáig kerestem én is ilyen hangfalakat, hol sikerült szert tenni rá? Ha nem publikus jöhet privátba is.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#98032) #98221312 válasza Jenő76 (#98029) üzenetére


#98221312
törölt tag

A 4k, egy teljesen kiforratlan, gyerekcipőben járó technológia, véleményem szerint nincs létjogosultsága, szóval emiatt még ne fájjon a fejed. A médialejátszóból szerintem az életbe nem jöhet igazi 4k-jel, még full hd sem nagyon, ugyanis ezek a netről töltött formátumok meg sem közelítik a bd lemez minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#98033) mivamma válasza #98221312 (#98032) üzenetére


mivamma
senior tag

Ha jó értem azt akarta megfogalmazni, hogy HDMI 1.x vagy 2.0 kell-e neki.

Hopp a szerkesztés :W

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#98034) devil-k válasza #98221312 (#98032) üzenetére


devil-k
nagyúr

"ugyanis ezek a netről töltött formátumok meg sem közelítik a bd lemez minőségét."

Mire gondolsz pontosan? Arra, hogy a neten fellelhető BD50 szerinted nem ugyanaz, mint ami a korongon van?

Mert ha igen, akkor egy nettó baromsággal lettünk ma "okosabbak". ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#98035) Jenő76 válasza #98221312 (#98032) üzenetére


Jenő76
tag

A linken lévő erősítő mennyire lenne jó vétel ?

[link]

Még 10 hónap garanciával, tökéletes állapotban 110 ezer Forint.

(#98036) #98221312 válasza mivamma (#98033) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, bocsi, leesett nekem is utána!!! :D

(#98037) #98221312 válasza devil-k (#98034) üzenetére


#98221312
törölt tag

Láttál már eredeti 4k filmet????? Összehasonlítottad pl az ncore-ról töltött " 4k " formátummal??

(#98038) Warter válasza devil-k (#98034) üzenetére


Warter
őstag

Mér a gyerekcipőben járás nem baromság? :D

(#98039) devil-k válasza #98221312 (#98037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ki beszél itt most a 4K-ról? Kijelentettél általánosságban olyat, ami nem igaz. Te sem láthattál még natív 4K-s mozifilmet, mivel még nem adtak ki korongon.

(#98038) Warter

Az is baromság, gondoltam sorrendben kérdezek rá a dolgokra. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#98040) #98221312 válasza devil-k (#98034) üzenetére


#98221312
törölt tag

De ha a sima full hd, felbontásra gondolsz az sem ugyanaz teljesen, jó lehet mondjuk, hogy annál azért nincs akkora különbség.

(#98041) #98221312 válasza devil-k (#98039) üzenetére


#98221312
törölt tag

Mert te annyira okos vagy ugye, hogy itt mindenkit zsigerből le barmozol????

(#98042) #98221312 válasza Warter (#98038) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerinted az nem gyerekcipőben járás, hogy mindössze tizen akárhány 4k film létezik lemezen??

(#98043) Winne válasza #98221312 (#98041) üzenetére


Winne
nagyúr

Ő csak azt mondta, hogy ha n***e-ról megvásárlod ahogy írtad és ott a nyers BD verziót szeded le, akkor az uaz, mint ami a lemezen van. ;)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#98044) devil-k válasza #98221312 (#98041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem lehetne, hogy egy gondolatot 1 hozzászólásba írj? Vagy a hozzászólások számát akarod ezzel gyarapítani? A másik, hogy hol írtam olyat, hogy barom vagy?

Az a baj, hogy kevered a szezont a fazonnal...

Egy kis infó.

BD50/BD50 ISO
1:1-ben, mint a lemez.

BD remux/BD remux ISO
1:1-ben, mint a lemez, csak menü, extra, felesleges szinkron és felirat nélkül.

BD25
A cél, hogy ráférjen egy 25 GB-os lemezre. Itt szinte mindig belenyúlnak a képbe vagy/és a hangba.

BD rip
Lebutított, mókolt anyag, kb. 2 GB.

A másik, hogy a natív 4K filmet ne keverd már össze a remastered 4K-val...

(#98045) Jigsaw04

Semmi baj nincs a hangnemmel, ne írj hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#98045) #98221312 válasza Winne (#98043) üzenetére


#98221312
törölt tag

Értem én mit akart mondani, de közölhette volna valami emberibb hangnemben is....

(#98046) dalek


dalek
tag

Sziasztok!

Van egy Onkyo TX-Nr 515.ös recieverem, 5.1-es hangfal rendszerem Audyssey-el bekalibrálva.

Az a problémám, ha rákötöm HDMI-n keresztül a notebookomat, a 5,1-es hangsávot tartalmazó filmet elindítva sima 2 sávos hangot érzékel az erősítö, nem Dolby-t. És ami a legjobb, hogy a tévémen nem jelenik meg a kép. Az erősítön egy PCM felirat világít, nem a dolby.

Ha tévére kötött külső hdd-n elindítok egy mkv filmet, akkor sem dolby jön ki /optikus kimenet tv-n beállítva kábel beszúrva erősítőn jó helyre/.

Esetleg tud valaki segíteni? :R Házimozi témában kezdő vagyok

(#98047) #98221312 válasza #98221312 (#98045) üzenetére


#98221312
törölt tag

Na jó, figyelj!!: Elismerem, hogy valószínűleg, én a bd 25-ös anyagot láttam, aminél ugye ahogy te is írtad jobb az eredeti kiadvány, megnézném, ezt az általad említett bd 50-es formátumot is. Egyébként ezeknél ugyanúgy fellelhető extra, több hangsáv, menü, mint az eredetin??

(#98048) mivamma válasza dalek (#98046) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Az elsőt megválaszolják a HTPC-sek majd.

"Ha tévére kötött külső hdd-n elindítok egy mkv filmet, akkor sem dolby jön ki /optikus kimenet tv-n beállítva kábel beszúrva erősítőn jó helyre/.": ha jól tudom az 5.1-es továbbküldés a "szemészi" ;] kimeneten csak bizonyos régebbi LG TV-k kiváltsága.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#98049) cekkk válasza devil-k (#98044) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig van, eléggé általános lett itt a fellengzős és lekezelő stílus, attól, hogy a másik veled szemben az, te nem leszel jobb attól, hogy még ráteszel egy lapáttal. :(

(#98050) devil-k válasza #98221312 (#98047) üzenetére


devil-k
nagyúr

A BD25-nél is lehet extra és több hangsáv, de akkor még jobban bele kell nyúlni a képbe/hangba, hogy rámenjen egy 25-ös lemezre.

(#98049) cekkk

Mi volt ebben a fellengzős stílus? Mert írtam neki, hogy ne írjon baromságokat? Ez nem az apácák találkozója, hanem ahogy liszi is írta régen: szőröstökű férfiaké. Nem az a baj, ha valaki hülyeséget ír, hanem az, ha valaki ezt nagy mellénnyel teszi.

(#98051) Jigsaw04
Blu-ray lemez fizikálisan (amit megveszel a MM-ból) = ugyanazzal, amit a neten BD50-n néven találsz. Semmi különbség nincs a kettő között, csak annyi, hogy az elsőt meg tudod fogni, a másodikat nem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.