Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163751) r4z válasza #09634560 (#163750) üzenetére


r4z
nagyúr

Vetelarban 100k korul huztam meg a hatart, mert igy is megduplazom az erosito erteket. Szoval ezek kiestek :D

Talaltam egy Denon AVC-A1-et is ennyiert, az se tunik rossznak.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#163752) #09634560 válasza r4z (#163751) üzenetére


#09634560
törölt tag

pedig akkor leadnád hangban..
DE: pre-outolható, és mi lenne ha ilyent (na jó, hasonlót)vennél a frontokra?
bizony hogy nem rossz az a denon! Nekem is megfelelne, főleg hogy csak szinkronost nézek mostanában. lehet kár is tovább keresgélned.

[ Szerkesztve ]

(#163753) BBéci válasza #09634560 (#163752) üzenetére


BBéci
titán

Szinkronhoz tök felesleges egy Denon AVC, de alsó középkategóriásnál komolyabb hangrendszer is. Éppen pár perce néztem a The Mule adatait, a szinkron AAC 2.0 207 kbps. Az eredeti pedig DTS-HD Master Audio, bár viszonylag alacsony, 3356 kbps-es. Azt gondolom, ezt nem kell kommentálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163754) #09634560 válasza BBéci (#163753) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mondjuk egyéni izlésként elviselném egy hozzá való hangfalszettel :)

(#163755) BBéci válasza #09634560 (#163754) üzenetére


BBéci
titán

Aki számára a hangminőség a legfontosabb, az nem csak elviselné, hanem rajongana érte. De 207 kbps-es AAC-t hallgatni rajta súlyos bűn!
A lehető legjobb minőségű alapanyag illik hozzá!
Halkan jegyzem meg, az általam hallott és tesztelt AVC-k közül legkevésbé az X8500H hangja tetszett. A régiek lenyűgöztek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163756) Tamoo válasza Gtaati (#163743) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nincs jó használt akkor DIY.
Pl. Ultimax + Crown Ez megeszi reggelire a Monitor Audio szubot.
Összeszerelős videó is van bőven. pl. [link] [link]
Dobozt lehet csináltatni asztalossal is. Ha anyagilag belefér vagy átlagtól nagyobb a nappali akkor mehet a 18"-os is, annyira nem borzasztó nagy.

[ Szerkesztve ]

(#163757) fehér_ember válasza r4z (#163751) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem a Dynaudio dobozaimhoz a AVC-A1D szintén kicsit kevés volt, bár én csak szimpla erősítéssel próbáltam. A Yamaha RX-V3800-asom viszont elbírt velük. A beépített dac remek a Denonban. Később beszereztem egy Musical Fidelity végfokot mellé és azzal használom. Ha megvagy elégedve az Arcammal akkor esetleg vadássz mellé mégegyet (amúgy is az lenne az igazi kettős erősítés ;] ).
De nézhetsz régi Yamaha nagyvasakat is, azok szerintem elbírnának a nehezen hajtható dobozoddal. Erősítőként szerintem az említett 3800-as semmivel nem rosszabb mint az AVC-A1D de a beépített dacja elmarad tőle.
Yamahát esetleg pre outon keresztül is fűzhetsz az Arcam után ha esetleg te is olyat fognál ki aminek szintén gyengébb lenne a dacja.

[ Szerkesztve ]

(#163758) Quetz válasza Gtaati (#163743) üzenetére


Quetz
őstag

Ha nem akarsz DIY-t, akkor Martin Logan vagy Arendal Sub2/Sub3-t néznék. Utóbbiak kifutó termékek és pár száz euro kervezménnyel kaphatók.

(#163759) Tamoo válasza fehér_ember (#163757) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt az A5-öt nem cseréled el velem egy jófajta Crown-ra? ;] :DDD

(#163760) mettek válasza Tamoo (#163759) üzenetére


mettek
addikt

Én keresek használt Crown xls1502-est ha valaki tud ilyet kérem szóljon. :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163761) fehér_ember válasza Tamoo (#163759) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ááá, erőtlen lenne ez neked ahhoz képest ;) Még hidalni sem lehet ;]

(#163762) mettek
Bocs nem figyeltem hogy az nem is D osztály.

[ Szerkesztve ]

(#163762) mettek válasza fehér_ember (#163761) üzenetére


mettek
addikt

Ez nem rosszabb régebbi technika mint az xls széria?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163763) Tamoo válasza fehér_ember (#163761) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Frontokhoz bőven elég lenne. Szubhoz hibátlan a Crown, frontokkal is vállalható, de ott azért el tudnék képzelni mást is. :D Volt pár éve A5, csak integrált.

(#163760) mettek: Mihez? Csak nem mégis szubot építenél? Vagy csak házibulihoz? :D

[ Szerkesztve ]

(#163764) mettek válasza Tamoo (#163763) üzenetére


mettek
addikt

Kipróbálnám hogy milyen a Nad t758 után kötve. Érdekelne hogy ad e dinamika növelést illetve milyen sztereón.

sb4000-esem van úgyhogy jó darabig nem lesz bolygatva a szub csatorna :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163765) Tamoo válasza mettek (#163764) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagyot nem húznál vele, úgyhogy szerintem ne erőltesd. AVR után kötve meg benne van hogy zajos lesz, amin korábban vergődtem. Ha perpillanat kivenném a rendszeremből és visszakötném a frontokat a Denonra, nem különösebben hiányozna. Annyiból jó most hogy zenéhez nem kell AVR-t kapcsolnom vagy ha építenénk még egy szubot akkor nem kellene erősítőt keresni.

[ Szerkesztve ]

(#163766) mettek válasza Tamoo (#163765) üzenetére


mettek
addikt

Értem. Ha ilyen betegségei vannak akkor valóban felejtős. Köszi

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163767) Tamoo válasza mettek (#163766) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

AVR után kötve bármelyik ilyen jellegű PA végfokban benne van a rizikó hogy zajos lesz. Viszont szub esetén rá lehet rakni egy 120Hz körüli LPF-et és úgy nincs semmi zavaró, kellően megszűri (ha valaki ahhoz vesz).

[ Szerkesztve ]

(#163768) r4z válasza fehér_ember (#163757) üzenetére


r4z
nagyúr

Koszi az infokat! Nagy kar, hogy az a bitang Denon se birkozik meg veluk jol. Szoval vissza is ertunk a CA 650R-hez, aminel a 4Ohmos dobozok tamogatottak, vagy valamelyik Yamahahoz, aminel a DAC elmondasod szerint lutri. Ket eszkozt viszont nem akarok.

Ennyire beletalaltam volna a szent gralba elso lepesben? :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#163769) Tamoo válasza r4z (#163768) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De mi az hogy nem birkózik meg a 4Ohm-al? Csak melegszik vagy miből szűröd ezt le? Jól szellőző helyen van?

(#163770) VoidXs válasza fehér_ember (#163761) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindent lehet hidalni, ha elég bátor vagy és párhuzamosan használod a két monoblokkot. ;]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163771) fehér_ember válasza r4z (#163768) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy egyáltalán nem biztos hogy ne lenne jó. A Dynaudiók híresen nehezen hajthatók. Előttük is 4Ω-os dobozaim voltak, azokkal semmi gond nem volt a Denonra kötve.
Most csak 75W-od van csatornánként az Arcammal úgy meg 140W lenne.
Amúgy a dynókkal is csak annyi volt hogy a Denonra kötve alacsonyabb hangerőn nem volt meg minden részlet ami előtte pl. a Yamahával megvolt. Ha viszont növeltem a hangerőt akkor folyamatosan kezdett helyreállni a rend.
Ha előtte nem ismertem volna hogy hogyan szólnak a Yamival akkor lehet nem is gondoltam volna arra hogy az avc-a1d-vel mégse jönnek ki a legjobban.

(#163772) r4z válasza Tamoo (#163769) üzenetére


r4z
nagyúr

A szellozes nem gond, mert nincs felette semmi. Azert erzem gyengenek, mert valahogy “lomhanak” tunnek a melyek, nem olyan feszesek, amilyennek lenniuk kene. 140-150bpm koruli zeneket hallgatok, ahol a bassline gyakran ennek a ketszerese (tehat 280-300bpm), es mintha ezt nem birna tul jol.

@fehér_ember: Sztereo konfigban megy az AVR250, igy 2x100W-ot tud.
A tapasztalatod mas dobozokkal biztatobb. Ha lesz lehetosegem kiprobalni az AVC-A1-et sajat rendszerben, mindenkeppen adok neki egy eselyt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#163773) fehér_ember válasza r4z (#163772) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy látom az avx-es AVC-A1 az Törökbálint te pedig Budapest. Legfeljebb magaddal viszed a dobozaidat amikor mész meghallgatni.

(#163774) BBéci válasza r4z (#163772) üzenetére


BBéci
titán

Az AVC-A1 sztereóban közel 200 wattot ad le 4 ohmon. Kétlem, hogy kevésnek bizonyuljon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163775) Dorian válasza BBéci (#163774) üzenetére


Dorian
félisten

A nagy Watt-szám és a jó "meghajtó képesség" csak részben függ össze, pl. a dampingnak nagyobb szerepe van ebben. De a mozierősítők néhány más jellemző miatt éppen ebben a "meghajtó képességben" maradnak el jórészt a sztereók mögött, hiába az óriási sok Watt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163776) BBéci válasza Dorian (#163775) üzenetére


BBéci
titán

Igaz, de a csillapítási faktor elsősorban a mélyhangok feszességét, kontrolláltságát biztosítja.
Szerintem a régi AVC-k hangját a mai mozikombájnok megközelíteni is alig tudják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163777) bajnokpityu válasza Dorian (#163775) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sajnos a damping se mindenható. sokáig a hangfalkábelekkel magyarázták, de mióta böszme hangfalkábelek is léteznek, ennek sincs értelme.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163778) VoidXs válasza bajnokpityu (#163777) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a kábelekre egész gyakran fogja rá a legtöbb kezdő házimozis azokat a jelenségeket, amiket nem ért. Viszont a damping onnantól a kizárólagos forrása tranziensek lecsengésének (vagyis a gyorsaságnak), hogy a driver képességeit alulmúlja. Ez AVR-eknél elég gyakori helyzet, ezért javasolt alacsony költségvetésnél is legalább a frontokat végfokozni, hogy a zenék egy nagyságrenddel jobban szóljanak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163779) Gtaati válasza Tamoo (#163756) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nagyon szépen köszönöm a választ! 15" -os kit ládával elgondolkodtató! Az első videóban egy kész előre gyártott erősítőt raktak be, így lett egy aktív láda ami számomra szimpatikusabb, mert kevesebb helyet foglal és nem kell két eszközt elpakolni. Esetleg ilyen megoldás, ládâba szerelhető erősítőben tudnál-e segíteni, hogy honnan és milyet? Illetve a linkelt 15"-s hangszóró milyen paraméterekkel rendelkezik, mit lehet róla tudni? Zenére és mozira is gondolom megállná a helyét?

Nagyon köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#163780) Gtaati válasza Quetz (#163758) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Megnézem őket, köszönöm!! :R

(#163781) ctrlaltdel13 válasza Gtaati (#163779) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az a baj, úgy már borsos az ár.

(#163782) Tamoo válasza Gtaati (#163779) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Itt elég sok infó van a hangszóróról: Ultimax
Ládába szerelhető erősítőket találsz ugyanazon a weboldalon amit az előző hozzászólásban linkeltem (pl. [link] de ez eléggé megdobja az árat). Nekem sem volt felkészülve a hifi asztalom +1-2 erősítőre, de megoldottam ahogy tudtam. Szerintem praktikusabb ha külön van. Mi van ha a drága board amp megadja magát 2-3 év múlva? Vehetsz még egyet kétszeres áron, aztán jó esetben találsz ugyanolyat vagy lehet vakarózni hogy nem passzol, a szub hátlapja meg ki van marva. Persze ez gyári szuboknál is benne van a pakliban.
RSW12 után mindenre nagyon jól megállná a helyét, kétszeres árú szubokkal versenyzik.
Nem akarlak rábeszélni, csak egy plusz alternatíva ami itthon eddig nemigazán volt elterjedve. Nekem sajnos nem fizetnek a reklámért. :D

[ Szerkesztve ]

(#163783) Gtaati válasza Tamoo (#163782) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm ismét a válaszodat. Valóban nagyon drága az az erősítő, így jobban megéri crown.... Ilyen esetben hídba kell kötni gondolom? A szetben csak a hangsugárzó és a láda alapanyag van benne, ha jól láttam. Ha külső erősítő lenne hozzá akkor kellene egy aljzat a ladára ahova tudom csatlakoztatni a hangszórót utána meg arra az erősítőt, meg gondolom lábak a ládára, ezekből milyeneket tudnál ajánlani? Nagyon köszönöm! :R

(#163784) Tamoo válasza Gtaati (#163783) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Aha hídba. speakon aljzat + dugó (4 pólusú kell dugóból, mert hidalás esetén a 2 pólusú érintkezői máshová esnének.) Kábelt sem agyaltam túl, vettem hozzá ilyen Klotz-ot.
Láb? Nekem gumiőrlemény mosógépalátétből van kivágva 8db ~5x5cm-es négyzet, az van alárakva duplán. Először tüskéztem, de idővel mindig elkezdett zörögni az alátéten, hiába volt jól beállítva, meghúzva. Ha költeni akarsz valami márkásra akkor SVS Soundpath. Én is gondolkoztam rajta, de maradni fog a mosógépalátét. :D

[ Szerkesztve ]

(#163785) bajnokpityu válasza Tamoo (#163784) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hidalassal ugye duplazodik a kimenő impedancia? Tehát felezodik a damping.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163786) Tamoo válasza bajnokpityu (#163785) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fogalmam sincs. Ez nincs benne a manual-ban. :D

(#163787) Zigi válasza bajnokpityu (#163785) üzenetére


Zigi
senior tag

Tök mindegy, 8 Ohm-on 200 a dampingja, 4 ohmon 100, hidalva 50. 250 alatt nem sokat ér az egész, szóval hogy 50 vagy 100 nem oszt :U

[ Szerkesztve ]

(#163788) Quetz válasza Zigi (#163787) üzenetére


Quetz
őstag

Minek a milye?

(#163789) VoidXs válasza Zigi (#163787) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez nem így működik. Egyrészt egy modern erősítő dampingje nem valódi ellenállás, hanem a drain-re generált és valódi nulla potenciálhoz hasonlított feszültség egy olyan visszacsatolása, mintha az lenne, így nem annyira az impedancia függvénye. Ezért adnak meg a legtöbb erősítőhöz egyetlen értéket, impedancia említése nélkül. Másrészt az aránylagos különbség hallható. Egy 500-as és 600-as erősítő közt minimális lesz, csak 20%-kal jobb a lecsengés, már ha a hangszóró egyáltalán képes erre, 100-ról 200-ra ugorva viszont kétszer pontosabb lesz a hang, és szinte bármilyen hangszórón, mert a 100-as damping nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163790) Zigi válasza Quetz (#163788) üzenetére


Zigi
senior tag

https://www.crownaudio.com/en/products/xlc-2500
pl. ennek ;)
Damping Factor(8 ohms, 10 Hz to 400 Hz) >200

VoidXs
mert a 100-as damping nagyon rossz.
Ezt írtam én is.

(#163791) VoidXs válasza Zigi (#163790) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A 100-as valóban rossz, de addig nem tudod lerontani. A Crownokban nagyon jó a damping áramkör, tippre 150 alá nem eshet be még 2 Ohmon sem azon a tartományon.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163792) Zigi válasza VoidXs (#163791) üzenetére


Zigi
senior tag

A 100-as valóban rossz, de addig nem tudod lerontani
Dehogynem! Pl. rákötsz hídban egy 8 ohm-os hangszórót ;) És ha 4 ohm-osat kötsz rá hídban tovább feleződik, ahogy fentebb is írták.
A szomszéd ezres Suzukija nagyon harap, tippre 150 lovas, csak papíron 55 :)

(#163793) Quetz válasza Zigi (#163790) üzenetére


Quetz
őstag

Köszönöm, így már egyértelmű. Ha Crown nem ajánlott, akkor mi lehet helyette? A mélynyomók teljesítményigénye kizárja a legtöbb elismert márkát.

(#163794) VoidXs válasza Zigi (#163792) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha analóg erősítő lenne, ez lenne a helyzet, de nem az. Itt a csillapítás úgy működik, hogy folyamatosan méri, mit kell csillapítani, és az ellentétét kiadja hangként. Ez általában teljesen konzisztens alacsony frekvencián. Ha nem lenne aktív a csillapítás, olyan 10-20 körül lenne a faktor, és tényleg feleződne.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163795) Zigi válasza Quetz (#163793) üzenetére


Zigi
senior tag

Én nem mondtam, hogy nem ajánlott. Ár értékben verhetetlen, ezért is használják sokan, de azért van ára a teljesítménynek. Mondjuk aki 1500W -al lebegteti a vásznat az nem a pontos megfogott basszust keresi az is biztos. Szóval nem igazán számít mennyi a damping. A lényeg hogy verjen jól mellbe.

[ Szerkesztve ]

(#163796) Tamoo válasza Zigi (#163795) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Teszem azt egy SVS-ben mondjuk 600e alatt jobb board amp van mint egy ilyen Crown?

(#163797) VoidXs válasza Tamoo (#163796) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Dehogy, még a legjobb SVS-ek sem tudnak gyorsan ütni vagy pontos alacsony frekiket kiadni, olyan rossz a csillapításuk. Ha minőségi aktív házimozis kicsi subot keresel, talán csak a Velodyne jöhet szóba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163798) Tamoo válasza VoidXs (#163797) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem keresek, totál elégedett vagyok szubhoz a Crown-al, nekem ha lesz következő szubom, az is passzív lesz.
Mozgatja a fantáziám a 18"-os BMS vagy 2db 30-as LAB12 ... :D De csak kíváncsiságból, hogy azok mit mutatnának. Amúgy elégedett vagyok az Ultimax-al és egyelőre biztosan nem is lesz kikacsintás. Ez évre már elég volt a "kütyüzés".

[ Szerkesztve ]

(#163799) Quetz válasza Tamoo (#163798) üzenetére


Quetz
őstag

BMS-t tudok mutatni :D

(#163800) Quetz válasza Zigi (#163795) üzenetére


Quetz
őstag

Azért kérdezem meg mindig, ha valamire azt írják itt a fórumon, hogy mi lenne jó, mert így tanul az ember. Magamtól egyedül a speakerpower végfokait találtam, ahol a kimeneti impedancia< 0.01ohm 20Hz-1KHz, ha tehát jól számolom, akkor az 400-as damping factor 4 ohm esetében. A probléma csak az áruk és a beszerezhetőség. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.