Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) zolem


zolem
aktív tag

Mindenkitől bocs,hogy ezt írom, de kicsit kivagyok, hogy fa hangfalat említ mindenki. Okés lehet így hívni, összefoglaló néven. De nem mind fa, illetve nem tudom mert nem szokásom mások hangfalát szétszedni. Az egyik lejobb építőanyag az MDF ill. HDF melynek a bevonata lehet Műanyag, papír vagy fa réteg. régebben faforgács lapot is használtak de az nem olyan tartós. Fontos hogy homogén úgyhogy lehet vele jól számolni. :B
Szóval nevezzük fának,semmi gond csak kikivánkozott belőlem mint asztalos.....

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99002) robi-k válasza zolem (#99001) üzenetére


robi-k
őstag

Korántsem csak ezeket alkalmazzák, :N
A drágább/jobb konstrukcióban a doboz kellő merevség eléréséhez ragasztott, repülőgép építésnél használt furnért alkalmaznak:

(#99003) zolem válasza robi-k (#99002) üzenetére


zolem
aktív tag

tudtam hogy van okosabb :)) kimard a közönséges rétegelt lemez (repülőgép :DDD esetleg földönkívüli ürtech) :DD Amugy még ez a leginkább fa, ugyanis a ennél a legkisebb a ragasztó:fa aránya

igazi fa :)

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99004) SpaceKombajn válasza robi-k (#98999) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Jól néz ki.
Hangfalaidat mennyire járattad már be?
Celine Dion koncert nekem is megvan.

spacetime

(#99005) robi-k válasza SpaceKombajn (#99004) üzenetére


robi-k
őstag

Folyamatban van :) De már javult a dobozok hangzása.

(#99006) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Valaki aki esetleg hallgatott már Acoustic Energy termékeket, tudna infót adni arról, hogy a 308-as szett mélynyomója milyen kategóriát képvisel?

A lefelé sugárzó konstrukció előnyös, 500W erősítő teljesítmény reális egy 300mm-es membránhoz?

Mélynyomókat mennyire lehet családon kívüli szettbe illeszteni?

"in medias res"

(#99007) taknyí válasza SpaceKombajn (#99004) üzenetére


taknyí
senior tag

Hogyan javasoljátok bejáratni a hangfalakat?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#99008) BÜDÖSLÁB válasza zolem (#99001) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

Köszi hogy ezt elmondtad. Akkor tehát sok esetben az a műanyagbevonat, fabevonat az MDF lapot takar?

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#99009) zolem válasza robi-k (#98999) üzenetére


zolem
aktív tag

a kábelek eltűntetésére egy nem túl bonyolult illetve alacsony költségvetésű install. a másik hozzászólásom meg kicsit erős volt még smileval is,de már nem szerkeszthető . Bocs

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99010) zolem válasza BÜDÖSLÁB (#99008) üzenetére


zolem
aktív tag

igen,de igy kevésbé értékesnek hat,viszont sokkal jobb

elnézést hogy nem szerkesztettem az előző hozzászólásom de kűlső zavaró tényező jött a képbe

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99011) t.zolka válasza robi-k (#98999) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ezek Sonido-s hangszórók?

(#99012) robi-k válasza t.zolka (#99011) üzenetére


robi-k
őstag

Igen.

(#99013) Stumi válasza #09634560 (#98925) üzenetére


Stumi
újonc

Sanci38, Norbi 72!
Köszönöm a válaszokat.
Kicsit el vagyok keseredve, mert ezek a hangfalszettek nem olcsók. Igaz értem én, hogy
ha jó hangzást akar az ember akkor annak ára is van. Ezen még rágódnom kell. Végülis
egyszer kell kifizetni aztán egy darabig nem kér enni.
Megnézem még hátha tudja azt amit én akarok 1 DVD lejátszós kompakt házimozi szett. Bár az
gondolom erős visszalépés lenne.

(#99014) t.zolka válasza robi-k (#99012) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ismerem a kisöreget aki készíti, sokat mesélt a hangszórókról. Emlékszem, partvisnyélből esztergálta a fáziskúpot. :) Úgy kb. 10 éve egy barátommal összedobtunk egy Nea-t, de nagyon "vérszegény" volt. Se igazi magas, se mély, inkább a középtartomány volt domináns. Nem tudom azóta mennyit változott, de bennem nem hagyott mély nyomot a 145-ös. De gondolom a 175-ös azért mélyben jobb. Magassal mi a helyzet, hogy érzed?

(#99015) demars válasza robi-k (#98999) üzenetére


demars
addikt

Nagyon jó összkép!!! :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#99016) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Mivel sajnos úgy néz ki, hogy a Pioneer VSX-1016-os erősítőm nem fogad semmilyen hangot hdmi-n! Ezért kénytelen leszek váltani! Úgy látom a keretet is kénytelen leszek emelni kicsit, hogy ne legyen nagyon sok kompromisszum!

Olyan 120-130e körül van esetleg ötlet merre keresgéljek?

Néztem ebay-en Denon 3808-ak vannak 300-350Eur között (itthon egyet találtam 150e-ért), vagy Onkyo TX-NR807 (120e), esetleg Yamaha RX-V675 (140e)(gondolom ez a leggyengébb a 3 közül)?! :U

[ Szerkesztve ]

(#99017) Ragadozó válasza gabo01 (#99016) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ez se rossz vétel:
Pioneer VSX-LX70

Csak próbáld le alaposan, mint minden használt készüléket vásárlás előtt :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#99018) Dorian válasza t.zolka (#99014) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen van haveromnak hááát... A közép fantasztikus, de se jó mély, se magas.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99019) robi-k válasza t.zolka (#99014) üzenetére


robi-k
őstag

Én is ismerem és nagyon tisztelem Varga István Urat, beszélgettem is vele a hangszóróiról, na meg sok minden másról is :)

Ami a hangfalakat illeti, egy speciális (a termékpalettán nem szereplő), nagyon gyors és dupla mágneses rendszerrel rendelkező SFR-175 hangszórókat használtunk az építéshez (Bl több mint 9 T.m, Qts 0,19) és eleve az volt a kiindulási koncepció, hogy nem nagy méretű hangfalakat építünk (mint pl. az Aion), hanem labirintus rendszerű állványos hangfalakat építünk úgy, hogy 80 Hz-nél 0 db legyen (ennél fogva nem is mennek le túl mélyre, de ezt kompenzálja az SVS sub).

Tény, a széles sávúak egy teljesen más hangzást képviselnek, és elsőre nekem is soknak tűnt a középsáv, de a bejáratással érezhetően "tágul" a frekvenciatartomány (erre figyelmezettek is, hogy az első 1 hónapban ne vonjak le semmilyen következtetést a hangfalak hangjára vonatkozóan, a széles sávúak sokkal jobban igénylik a bejáratást, mint a hagyományos hangváltós többutas dobozok).
De még bőven van fejlesztési igény/feladat: új kábelek a frontokhoz (a centerhez már megvan), na és egy jó csöves erősítő megépítése, mert igazából az illik hozzájuk :)

(#99020) BBéci válasza robi-k (#99002) üzenetére


BBéci
titán

Például Revel Ultima, B&W Nautilus 800-as széria.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99021) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Itt egy cikk, B&W gyár látogatásról....
Pont a 800-as gyártásáról :)

[link]

Elfogadnám otthonra :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#99022) bajnokpityu válasza robi-k (#99019) üzenetére


bajnokpityu
félisten

annyiban azért finomítanám, hogy lehet olyan hangváltót készíteni, aminél a szélessávúra emléksztet a hang.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99023) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok egy kis segytseget szeretnek kerni, haverom vett egy Yamaha htr-2067 erositot, nem birjuk Hdmi-vel rakotni a tv-re hogy a tv hangja az erositon szoljon.
A tv egy Lg tv, az erositon a hdmi out-ba csatlakoztattuk a kabelt a tv-n az 1es hdmi-be, beallitottuk a tv simplinket es hogy a hazimozi adja a hangod, mostmar tudjuk a tv taviranyitoval fel le allitani a hangerot, de nem ad ki hangot az erosito.

(#99024) Sefter


Sefter
veterán

Tudtok megbízható erősítő szervizt?
Volt egy nem várt áramszünet... :(
Sub-ban meghalt valami..

Psn ID: sefter_hun

(#99025) FlasH-BacK válasza Fenn3gyer3k (#98997) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szia!
Hasonló cipőben járok én is. Szerintem amik a téma összefoglalóban vannak (és a hasonló kategóriák), azok bírják az egész napos bekapcsolást, gondolom nem max hangerőn bömbölne végig. Mindenesetre a megfelelő szellőzésről érdemes gondoskodni (szabadon legyen a teteje/hátulja).
Rádió, füles kimenet és időzített kikapcsolás is van a fent említett lista szereplőin. Ha konkrét típust szeretnél hallani, akkor adj meg pár paramétert még: mennyi pénzt szánsz rá, milyen csatlakozókat tervezel használni, mekkora helyiségbe lenne, hány hangfalat szeretnél rákötni, stbstb.

(#99026) robi-k válasza bajnokpityu (#99022) üzenetére


robi-k
őstag

Khm, ennek igazából mi értelme?
A többutas rendszernél - szvsz - pont az a cél, hogy minél nagyobb frekvenciatartományt fedjenek le, megfelelő összhangfal karakterisztikával párosítva. Ezt mesterségesen lekorlátozni egy széles sávú frekvenciatartományára nem biztos,hogy célravezető.

(#99027) MoRT2195


MoRT2195
tag

Sziasztok!

Elég új vagyok ezekben a házimozi rendszerekben (és LED/LCD TV-kben), szóval akadt is egy nagy gondom, amit fogalmam sincs, hogy tudnék megoldani. Remélem valaki tud segíteni, mert nem olcsó mulatság volt ez a mostani TV+házimozi vásárlás... :D (Bár koránt sem eleget költöttem rá, mert úgy tűnik, hogy egy 50ezer forintos házimozival kitörölhetem a fenekem.)

Na szóval, a lényeg: Van egy LG 47LB5610 TV-m. Hozzá vettem egy LG DH4530T házimozit. (A linkeken minden adatot megtaláltok a TV-ről és a házimoziról is.) A házimozit össze akartam dugni a TV-vel, amire sok választásom nem volt, mivel csak HDMI kimenet van rajta. Na össze is dugtam, de nem működött, bárhogy próbáltam beállítani, egyszerűen nem szólalt meg a házimozi. Vagy a TV-n szólt, vagy nem szólt. Mondom jól van, egyelőre azt hagyom, inkább megpróbálom a PS3-mal összedugni. Természetesen az se ment sehogy, csak a PS3-hoz kapott AV kábellel (a PS3-at kötöttem össze a házimozival AV kábellel, a PS3-at a TV-vel pedig HDMI kábellel). Először azt hittem, hogy megvan a tökéletes megoldás, de hát ez így csak 2.1-ben szól, ami nem legjobb. Elég sok időt eltöltöttem azzal, hogy össze-vissza dugdostam a kábeleket, és állítgattam a TV/házimozi/PS3 rendszerét, de azzal még többet, hogy agyaltam a megoldáson, de egyszerűen semmi. Nincs ötletem, hogy lehetne megszólaltatni 5.1-ben ezt a vackot. A fontosabb az lenne, hogy a PS3-at tudjam hallgatni 5,1-ben, mert főként arról nézek filmeket. A TV az másodlagos, de az is jó lenne, ha jó működne. :)

(Az előbb épp az jutott eszembe, hogy veszek egy ilyen HDMI elosztót, és beledugom a PS3-at, amiből el megy külön HDMI kábelen a házimozihoz, és a TV-hez is. Viszont ez se jó, mert a házimozinak csak HDMI kimenete van, be nem fogad. Próbáltam az előbb is simán a PS3-at összedugni a házimozival HDMI-n, de nem szólt abszolút.) Szóval nekem tényleg nincs ötletem erre. Valaki tudna segíteni ebben? Van valami megoldás erre egyáltalán?

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#99028) gabo01 válasza Ragadozó (#99017) üzenetére


gabo01
senior tag

Jól néz ki valóban! A kérdés, hogy a Denon 3808-hoz képest milyen szintet képvisel? :U

(#99029) Ance válasza SoundBox (#99023) üzenetére


Ance
őstag

Próbálj meg esetleg mondatokban, helyesen fogalmazni legközelebb. Te sem szereted azokat a válaszokat, hogy szerintemazleszaprobléma,hogyatvnemARChdmibemenettelrendelkezik, ígyvisszafelénemmegyahang, másik,hogy esetlegazerősítőnbekellkapcsolniazARC-t,hogymenjen.

[ Szerkesztve ]

(#99030) Warter válasza MoRT2195 (#99027) üzenetére


Warter
őstag

Nincs, csak sztereó lesz.

(#99031) mivamma válasza MoRT2195 (#99027) üzenetére


mivamma
senior tag

Akkor én leszek aki elkeserít: ez sehogy sem fog működni sajnos. Se a PS3 se a TV.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99032) robi-k válasza MoRT2195 (#99027) üzenetére


robi-k
őstag

A probléma megfejtése az LG kompakt "házimozi" műszaki paramétereiben keresendő:
HDMI kimenet - Igen
HDMI bemenet - Nem
Audio B / J bemenet - Igen
Optikai bemenet - Nem
USB csatlakozó - Igen
FM Radio Antenna - Igen
Ethernet - Nem
Ezt a "kütyüt" arra tervezték, hogy USB pendrive-ról játsszon le, nem tud fogadni HDMI audió jelet. A rajta lévő bemenet pedig csak sztereó.

Megjegyzem, hogy ilyen rendszerekkel a topik nem foglalkozik.

(#99033) zolem válasza MoRT2195 (#99027) üzenetére


zolem
aktív tag

Én nem tudom a tutit ,de szerintem felejtős. Csak a dvd fog 5.1-ben szólni. csak ilyen kategoriátol felfele van esélyed, Vagy AV-erősitő. :(
hej de lassú voltam

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99034) Csabroncka válasza gabo01 (#99028) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gyakorlatilag ugyan azon a szinten van, ezért a szimpátia dönt! Nekem anno Pio sokkal jobban bejött mozin a Denonhoz képest, de sztereón nem veri a Denont.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#99035) gabo01 válasza Csabroncka (#99034) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi a választ! A sztereó nem érdekes arra külön rendszer van! :DDD ;)

(#99036) SoundBox válasza Ance (#99029) üzenetére


SoundBox
tag

Szia, azert nem teljesen igy fogalmaztam.
A tv tavaji szeria nem tudom pontosan melyik de sztem kell rajta lennie arc-nek, az erositon pedig be van kapcsolva az arc, szerintem az erositon kellene meg allitani valamit de foggalmam sincs hogy mit...

Nekem az lg tv-n es a Pioneer Vsx422 tipusu erositon pedig olyan baj van hogy egyszer elmegy a hang utanna visszajon, majd megint elmegy erre azt irtak erositohiba..

(#99037) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Aki max 100e akar költeni 5.1 rendszerre az inkább:

aktív hangfalak
komplett házimozi
erősítő + hangfalak

között keresgéljen? Filmre, 20m2 szobába, PC-re kötve?

(#99038) mp54


mp54
senior tag

Filmajánló:
A sziget
Halálvasút

Számomra kifejezetten érdekes történetek, csak ajánlani tudom.

(#99039) bajnokpityu válasza robi-k (#99026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem érted. Ha egy több utas váltója jó, akkor úgy szól középen, mint egy széles sávú. Vagy az jut eszedbe.
No persze, a széleken meg jobban. De olcsó több utasnak biztos nincs ilyen jó közepe. néha még drágán se.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99040) mp54 válasza robi-k (#98999) üzenetére


mp54
senior tag

Magasan van a tv.....vagy emeletes ágyról nézed? ;) Szőnyeg is kellene.

(#99041) Patice válasza Kaci84 (#99037) üzenetére


Patice
nagyúr

Az használtan keressen JBL SCS178-at és egy erősítőt némi kábelezéssel, esetleg konzolokkal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#99042) robi-k válasza bajnokpityu (#99039) üzenetére


robi-k
őstag

Értem, és 100% osztom is a véleményedet. A korábbi dobozaim közelébe sem mentek a mostaniaknak. Az építőnél van egy kombi rendszer (2 db 300-as mély + OEM 175-tös csatornánként), na annak nem semmi a hangja:

(#99040) mp54
Sajnos nem volt jobb helye a TV-nek (el kell, hogy férjen alatta a center), de a valóságban korántsem ilyen magas, mint amit a kép visszaad. Van szőnyeg (kicsit hátrébb a szoba belsejébe), bár a sub alá nem ártana egy kicsike vastagabb szőrű szőnyeg.

[ Szerkesztve ]

(#99043) Sefter válasza Sefter (#99024) üzenetére


Sefter
veterán

vaklárma volt, megoldódott.. :B

Psn ID: sefter_hun

(#99044) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Üdv,

Kérdésem lenne hogy szerintetek a cav dp288-as szett, vagy a proson event szett a jobb? Tudom hogy meg kéne hallgatnom őket és úgy döntenem, de ez sajnos nem megoldható.

Szerk.: Erősítő egy Pio 1122 lesz.

Véleményeket, válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#99045) urban racer


urban racer
senior tag

sziasztok!
Házimozi építésemet szeretném folytatni, de kicsit tanácstalan vagyok. Max 100e Forintot lennék hajlandó áldozni az erősítő+hangszóró szettre. Zenét(elektronikus) és filmet szeretnék nézni. Mivel relatíve nagy a nappalim és a kanapém is, ezért nem vagyok 100% biztos benne, hogy akár a kiválasztott termékek megfelelnének nekem.
Az egyik kiszemelt: [link]
A másik kiszemelt: [link]

Személyes véleményem:
A harman hangminőségre talán jobb, okosabb is (pl DLNA), viszont a teljesítménye papíron kevesebb. Még kell hozzá vásárolni hangszórókat is, ami megdobja még az árát. Hallottam működés közben, igaz kb 300 ezer forintnyi hangszóróval ment, és nem tűnt gyengének.

A pioneer kicsit butusabb, ugyanakkor teljesítményre papíron több, egy komplett szettet kapok, amivel nem kell foglalkozni, csak használni.

Köszönöm hogy foglalkoztok a kérdésemmel!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#99047) escape válasza ManUnited (#99044) üzenetére


escape
aktív tag

Hali!

CAVval nincs tapasztalatom, de a Proson frontok egészen jól szólnak egy denon x1000-rel meghajtva. Nyilván nem ez a legerősebb kombó, de nekem jelenleg ennyire futotta, így ez lett. Azt nem tudom, hogy hány hangfalban gondolkodsz, de ha csak sztereó kell, akkor is megéri megvenni az 5.0 szettet, és eladni a nem kellő darabokat, így olcsóbban kijössz, mintha csak a frontokat vennéd. Sajnos nekem ez utólag jutott eszembe. :(

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#99048) #00137984 válasza urban racer (#99045) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pioneer-t egyáltalán nem ajánlok ebben ez alsó kategóriában. A Harman Kardon, Denon vagy akár egy Yamaha szett is jobb választás. Én most ezeket ajánlanám a jó hangfalkészletük miatt [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#99049) Ance válasza SoundBox (#99036) üzenetére


Ance
őstag

Húzz ki minden mást az erősítőből, csak a tévét kösd össze vele. Úgy próbáld először.

A HDMI kábel ugye ARC kompatibilis?

Az erősítő Configuration menüjében a HDMI-n belül a TV Audio Input Audio 4-re van állítva?

Itt a használati utasítás.

60. és 61. oldal.

A te erősítődnél is lehet az, hogy nem elég jó a HDMI kábel.

[ Szerkesztve ]

(#99050) B-L-A-C-K válasza #00137984 (#99048) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Max 100e Forintot lennék hajlandó áldozni az erősítő+hangszóró szettre."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.