Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) Norbi 72 válasza xxxxxxxxx (#126999) üzenetére


Norbi 72
veterán

mert valóban könnyen foszlik,törik ez a nagyon vékony sodort kábel.

Ez gondolom,íronia volt. ;]

(#127002) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg van egy harman/kardon AVR-151S típusú erősítőm. TV és médialejátszó cseréje történt, 4K felbontással kezelésére képesek.
Csak ez az erősítő nem tudja, a gyári oldalon kiírt specs ellenére...
Tudnátok ajánlani 100E-ig hasonló tudású, minőségű erősítőt? Kíváncsi lennék az alternatívákra, illetve, hogy mennyit kellene beruháznom.
Köszönöm! :R

(#127003) Nemir Ombe válasza claire78 (#127002) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz kicsit kilóg a keretből,de szerintem nagyon jó vétel újban: [link]

Hmm ....

(#127004) claire78 válasza Nemir Ombe (#127003) üzenetére


claire78
senior tag

Sajnos eléggé kilóg és a 7.2-re nincs is szükségem. De azért köszönöm. :)
Az a baj, hogy koaxal meg nem tudom megoldani, mert azon meg nem mennek át adott esetben a True-HD hangsávok. Így egyenlőre csak a dugdosás marad, nem tudok jobbat. :U

(#127005) Norbi 72 válasza claire78 (#127004) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az egyik legolcsóbb 4K-s vas.Demó.

(#127006) claire78 válasza Norbi 72 (#127005) üzenetére


claire78
senior tag

Demó? :)

A Pioneert (előző ajánlást) néztem egyébként, tudásban teljesen jó lenne. Csak itthon 159E Ft a legolcsóbban sajna.
Yamaha meg tudásában elmarad. Hangminőségben hol állnak a belépő harmanhoz képest? JBL E80 és társai szériával van etetve. :)

(#127007) dgyuri0123 válasza Norbi 72 (#127005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

4K és csíptetős hangfalterminál. Jó párosítás.

A lényeg, hogy van "ECO" gomb. :D

"csak a zene van"

(#127008) dgyuri0123 válasza claire78 (#127004) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezen a (minőségi) szinten semmi értelme a HD hangoknak, szerintem. Nem fogod észrevenni, ha "csak" egy DTS szól a HDMaster helyett.

"csak a zene van"

(#127009) Thorkos


Thorkos
tag

Hali ! Remélem valaki tud nekem segíteni. Nemrégiben vettem egy Harman kardon avr151s-t. Amit Maximálisan nem értek, h rákötötten tv-re (lg fl652) optikával s hdmi arc-al ahogy azt illik, a hangerő változik a tv távval, ha kikapcsolom a tv-t az erőlködő is kikapcsol, de ha bekapcsolom a tv-t nem kapcsol be az erősítő. Agyam eldobom tőle :W Még egy érdekesség kikapcsolom a tv-t kikapcsol az erősítő, kihúzom az erősítőt várok kicsit és visszadugom. az erősítő ekkor még kikapcsolva marad, de ha bekapcsolom a tv-t bekapcsol az erősítő. miért nem kapcsol be mindig ha bekapcsolom a tv-t miért csak áramtalanítás után hajlandó ezt megtenni? Ötlet valakinél? Tapasztalat esetleg ?

(#127010) dunkel válasza Thorkos (#127009) üzenetére


dunkel
őstag

Elő kell venni a TV és az erősítő használati utasítását. Fel kell lapozni a vonatkozó fejezeteket (HDMI beállítások). A leírtaknak megfelelően be kell állítani a készülékeket.

Ha szerencséd van, valaki megteszi helyetted és megírja, ha nem, kénytelen leszel magad venni a fáradtságot. :)

(#127011) Thorkos válasza dunkel (#127010) üzenetére


Thorkos
tag

ha ez ilyen egyszerű lenne nem ide irogatnék :))

(#127012) Nemir Ombe válasza claire78 (#127006) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért nem itthoni üzletet linkeltem,érdemes kintről megrendelni,ha “emelkedik a keret”. ;)

Hasonló “minőséget” mint a 151 simán kapsz bármelyik gyártótól,nézd meg melyik belépő AVR szolgáltatásai felenek meg és vedd azt.

Hmm ....

(#127013) dunkel válasza Thorkos (#127011) üzenetére


dunkel
őstag

Márpedig pont ilyen egyszerű. Nem kell hozzá se szerviz menü, se ismerős a gyárban, se forrasztópáka, se szoftverfejlesztő mérnöki diploma.

Kezdetnek mondjuk képernyőképeket rakhatnál be a TV és erősítő HDMI beállításairól. Csak hogy valami konkrétumról is lehessen beszélgetni.

(#127014) sony309 válasza Thorkos (#127011) üzenetére


sony309
őstag

Ha ez segítség:

Nekem is van LG TV-m és az nem kapcsolja be az AVR-t és néha ki sem.
A Sony TV viszont igen.

S3x, hifi & rock and roll

(#127015) dunkel válasza sony309 (#127014) üzenetére


dunkel
őstag

:C
Elég jól elbeszélgettek. Szerintem folytassátok priviben. ;]

(#127016) claire78 válasza dgyuri0123 (#127008) üzenetére


claire78
senior tag

Ki is békülnék a DTS-sel, csak ilyenkor sehogy nem szól, mi konvertálná át nekem DTS-be..?

(#127017) dgyuri0123 válasza claire78 (#127016) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem értem a kérdést... :N

Ha van DTS hangsáv is, akkor hallgasd azt. Márpedig kellene lennie DTS-nek BD-n.

Konvertálni bármelyik mozigép fogja neked, akár HDMI-n, akár optikán kötöd össze vele a lejátszódat.

És ha már itt tartunk, akkor inkább egy idősebb nagyvas DTS-el, mint egy új "alapgép" HD hanggal.

"csak a zene van"

(#127018) sony309 válasza dunkel (#127015) üzenetére


sony309
őstag

Én egyszer szóltam hozzá, Te viszont már többször.

Most akkor mi a probléma? Kicsit sem értem.

S3x, hifi & rock and roll

(#127019) dunkel válasza sony309 (#127018) üzenetére


dunkel
őstag

Semmi probléma nincs. A Te hozzászólásod segítő szándékú volt, csak épp semmire nem megy vele a kérdező. Vagy azt akartad sugallni LG tévéjét cserélje Sonyra? Továbbra is úgy gondolom, hogy beállítás kérdése.

(#127020) Aurig@ válasza dunkel (#127013) üzenetére


Aurig@
őstag

Ha ennyire egyszerű lenne, akkor én is használnám. De nálam sem akarja bekapcsolni az AVR-t, viszont a Blu-ray lejátszót ki be kapcsolja, a médialejátszót meg nem is "látja" az erősítő. Mivel a TV-ből ugyan az a minőség jön ki optika illetve HDMI csatlakozón keresztül, ezért nem aggódok. Egy madzaggal több vagy kevesebb, nem oszt, nem szoroz. De a beállításokat legalább ötször elvégeztem az erősítőn és a TV-n is, de mindig ugyan oda lyukadok ki, működés szempontjából.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#127021) sony309 válasza dunkel (#127019) üzenetére


sony309
őstag

Nem, azt akartam mondani Neki, elképzelhető hogy az LG TV a probléma forrása.
Semmi többet.

Meg kell tanulni együtt élni vele. Szerintem.

S3x, hifi & rock and roll

(#127022) taknyí válasza Thorkos (#127009) üzenetére


taknyí
senior tag

Nekem így jó.

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#127023) Norbi 72 válasza claire78 (#127006) üzenetére


Norbi 72
veterán

Belépő vas mindkettő,valahol a közelében lesz.

A Pio 2 kategóriával feljebb van.

(#127024) claire78 válasza Norbi 72 (#127023) üzenetére


claire78
senior tag

Egyre jobban tetszik a Pioneer. :)
Még egy kérdés: hogy áll ez a Denon AVR-X1200W a Pioneerhoz képest? Tudásban ahogy látom nagyjából ugyanaz. Hangminőség vagy egyéb szolgáltatásban?

(#127025) Nemir Ombe válasza claire78 (#127024) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ízlés kérdése a hangjuk,de talán a Pio egy picit feljebb van,árban viszont mindenképp jobb.

Hmm ....

(#127026) arcitec válasza claire78 (#127024) üzenetére


arcitec
addikt

A pio a DTS:X -et nem tudja, annó még ebben is gondolkodtam, de EISA díjas cucc és nem kerek nem is értem. Akinek kell az ATMOS szerintem az .....

[ Szerkesztve ]

(#127027) arcitec


arcitec
addikt

Apropó hol marad a DTS:X jöhetne már. Van valakinek infója? Tudom a nyárra ígérgetik de még sehol. Illetve, nem vagyok teljesen képben, hogy milyen DTS hangformátum fog működni DTS:X -ben. A 7.1 elvileg mint a Dolby TrueHD? Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#127028) claire78 válasza arcitec (#127026) üzenetére


claire78
senior tag

Hát ez jó, Pio tudja az Atmost, Denon pedig a DTS:X-et. Ha jól tudom az Atmos-hoz kellene specko hangsugárzók is. Szóval ebből a szempontból a Denon a nyerőbb.

"You'll also need a Blu-ray player that supports Dolby TrueHD and DTS-HD Master audio, plus bitstream output." Hogy ez utóbbi mit jelent, azt nem tudom.

Forrás:[link]

[ Szerkesztve ]

(#127029) Norbi 72 válasza claire78 (#127024) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Pio az X2200-as kategóriájában van,picit kevesebb tudással.

Meg kéne hallgatnod mindkettőt.

(#127030) arcitec válasza claire78 (#127028) üzenetére


arcitec
addikt

Na ezt az Atmos kérdést most jól félrekavartad..
Amelyik tudja a DTS:X az tudja a Dolby Atmos is mivel mindig is a Dolby volt elsőre - ebben is - és még csak most jön - jönne- a DTS:X ami u.a mint az Atmos csak a DTSHD hangsávon ha minden igaz, pont ez egy kérdésem feljebb, hogy melyik DTS -be lesz a DTS:X bekódolva, ami u.a mint a Dolby Atmos ( DTS megfelelőben) A médialejátszó specifikációban ha van Dolby TrueHD dekódolás(továbbításra) akkor az már ok, az erősítő fogja kikódolni ( ha tudja ) ... Hangszórónak meg nem kell feltétlen nagy beruházás nekem
pl Magnat IC 62 beépíthető hangfal van és a célra teljesen jó .. A felépítése nagyobb munka volt ..

[ Szerkesztve ]

(#127031) Dorian válasza arcitec (#127030) üzenetére


Dorian
félisten

Egyelőre még elég kérdéses a dolog, mert pl. Atmos mennyezetbe épített, lefelé sugárzó hangszórókat ír elő, DTS-X pedig mennyezet alá, falra szerelt előre sugárzókat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#127032) arcitec válasza Dorian (#127031) üzenetére


arcitec
addikt

Mert akkor az mitől lehet,lehetne más pl hangzásban, vagy technikailag követelményben? Van erről írás? Mert pl a fenti link, nem tesz különbséget magassági hangszóró terén. ( Atmos vs DTS:X) Egyébként is Atmos is kvázi min 2 féle ha nem 3 féle elrendezésben lehet. Nekem a 5.1.2 teljesen megfelelő nem igazán hiányolom a hátsó 2 felsőt, főleg úgy, hogy a filmek sem tobzódnak Atmos tekintetben pl az Everest ( direkt ezért néztem meg ismételten) nos abban valóban vannak jelenetek, ahol ténylegesen hatást gyakorol. De ilyen pl a Gravity is... Szerintem élvezhető , nekem speciel tetszik, annak ellenére, hogy a lényeg azért még mindig a 3.1 -ben történik.Apropó még annyit, hogy a mennyezetre szerelt +2 db Atmos Dolby THX ajánlás szerint van lhelyezve
(A hallgatási pozició előtt kicsivel.) Másik pozíciót még sehol nem láttam ill. hallottam, de szerintem a mennyezeti az tuti ..

[ Szerkesztve ]

(#127033) claire78 válasza Dorian (#127031) üzenetére


claire78
senior tag

Azt olvastam, hogy DTS:X esetében hullamindegy, hogy hová helyezed el a hangsugárzókat.

(#127034) claire78 válasza arcitec (#127030) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor csak a Denon lenne jó választás, vagy nem? :)
Nehéz ez, pláne így látatlanba, hallatlanba.
Sajnos nincs lehetőségem meghallgatni őket.

szerk.: DENON X2000 ? , nem tud DTS:X-et, se ATMOSt, de azon kívül mindent amire nekem szükségem lenne. Nem utolsó sorban jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#127035) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni erősítő vásárlással kapcsolatban.
Három modellt néztem ki amik közül választanék és a véleményetekre volnék kíváncsi hogy ti melyiket ajánlanátok és miért?
[Onkyo HT-RC630]
[Yamaha RX-V381]
[Denon AVR-X520BT]

Árban 100.000Ft a maximum amit rá tudok szánni, de szeretném a legjobbat választani a lehetőségekhez képest. Új erősítőt szeretnék, ezért a használtat most kizárnám.
A Fenti modellek közül a Yamaháról és a Denonról jókat olvastam. A Denon talán itt-ott picit többet ad és csatlakozókban is gazdagabb.
Az Onkyo felszereltségben és tudásban elég gazdag, de árban a legolcsóbb. Tesztet nem találtam róla viszont érdekelne mennyire érné meg és lenne jó választás?
Teljesítményben nagyjából egy szinten vannak, talán a Yamaha gyengébb a többinél?
A három fenti erősítő közül melyiket ajánlanátok nekem?
Alapvetően film és sorozatnézésre használnám és persze zenehallgatásra (mp3 plusz FLAC) Dune HD Smart D1 médialejátszón keresztül, illetve Bluetoothon.
4*5m-es szobába lenne elhelyezve.

Köszönöm!

(#127036) arcitec válasza claire78 (#127034) üzenetére


arcitec
addikt

Mivel ennyire tanácstalan vagy, én a helyedben még várnék had érjen meg számodra a dolog, nem érdemes elkapkodni, mert akkor aztán tutira nagy esélye a megbánásnak no és a sok pénz eldobásának.
Én meggyőződéssel választatottam úgy min 95% -ra. Tutira nem bántam meg ... Most már 1000%-os számomra a jelenlegi rendszerem. Hallgatózni meg mindenképp tanácsos a döntéshez ,ráadásul még azt is meg kell rágni, nehogy az első is már félrevigyen...

[ Szerkesztve ]

(#127037) dgyuri0123 válasza claire78 (#127034) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt X2000-em pár hétig.

Lesújtó a véleményem róla. De ez én vagyok, mert nem vagyok szokva az ilyen belépő hangú erősítőkhöz.

"csak a zene van"

(#127038) Norbi 72 válasza claire78 (#127034) üzenetére


Norbi 72
veterán

DENON X2000 ?

Hdmi 1.4-es csatija van,csak felskálázni tud.Ha fontos neked a 4K,gyűjtsél 1200/2200-asra.

(#127039) Nemir Ombe válasza rudeee (#127035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Válaszd azt aminek a szolgáltatásai legjobban megfelelnek,a hang(minőség!?) ugyan az mindegyiknél.

Ebben a kategóriában a kinézet/szolgáltatások lehet döntő tényező,más nem nagyon.

Hmm ....

(#127043) Ragadozó válasza rudeee (#127035) üzenetére


Ragadozó
Ármester

a denonra egy szavazat.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#127044) arcitec


arcitec
addikt

Apropó. visszaolvastam a hozzászólásaim úgy 2014 jan-feb környékére , már akkor akartam váltani, ami csak most következett be - ami szerencsés halasztás is volt a technikai fejlődésnek köszönhetően - no elképesztő milyen tanácstalan,tájékozatlan voltam ( így visszaolvasva ) sőt lehet még átgondolatlan és zagyva is.
A most is szakmai válaszokat is adó hozzáértők akkor is válaszoltak. Abszolút korrekt, megalapozottak voltak így visszanézve és tényleg hasznos ez a topik, még azt is fontos megjegyezni, hogy nagyon sokat fejlődött a kultúrált válaszok szinte 100% osak. ( sok sok évvel ezelőtt előfordultak nem kellően udvarias kommentek is.)
Ja és az úgymond más vélemények lekezelése is abszolút működik. Gratulálni tudok minden rendszeresen hozzászóló szakértőnek és résztvevőnek. Sokat segített - SŐT nagyon sokat segített - a megfelelő révbe jutáshoz a tanácsuk-javaslatuk .. GRATULÁLOK ..... Köszönve ..

[ Szerkesztve ]

(#127045) dgyuri0123 válasza rudeee (#127035) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pénzkidobás mindegyik. Szvsz.

Ha 100 ezrem lenne, biztosan használtat vennék, amit persze nem akarsz, de ezek a belépő modellek semmirevalók, szerintem. Pontosabban, ha van bármilyen elvárásod a hangminőséget illetően, akkor nem veszel meg ilyen hulladékokat alapkészüléket.

"csak a zene van"

(#127046) rudeee válasza Ragadozó (#127043) üzenetére


rudeee
őstag

Köszönöm az eddigi javaslatokat!

dgyuri0123:Olvastam róla hogy a belépőszintű erősítőket sokan nem nagyon dicsérik a hangminőségük miatt, viszont nincsen rá 2-300.000ft-om hogy egy alap házimozi rendszer alapjait letegyem ha új eszközökben gondolkodom.
Jelenleg egy Genius SW HF 5000 szettet használok ami eleve csak sztereo jellel van etetve, mert máshogy nem tudom megoldani médialejátszó felől. Sokkal jobb mint a tv gyenge hangszóróit hallgatni.
Most viszont eldöntöttem hogy szeretnék fejlődni (végre valódi 5.1 hatással) és az első lépcső az erősítő lenne.
Tudom hogy nem csúcsminőség ez a kategória, de feltételezem hogy a Genius szettnél sokkalta jobb?

Még egy kérdésem lenne. Mondjuk a Yamaha egyel nagyobb modellje az RX-V481 ami tudásban már jelentősen többet tud mint a V381 megérheti-e a 30k felárat, illetve hangminőségben lehet-e javulás vagy csak a szolgáltatások tára lett bővebb?

(#127047) dgyuri0123 válasza rudeee (#127046) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Denon mércével mérve, az X3xxx széria alatt nem nagyon beszélhetünk "minőségről" szerintem.
Persze jobb lesz, mint a géniusz', de sokkal jobbat is kaphatnál egy néhány éves erősítő személyében, ha elfogadnád a használt holmit.

Meg aztán itt a hangfal kérdése is, mert még egy X1xxx-hez is "kellene" (új áron) minimum 2-250 ezres 5.1-es hangfalszett. Szerintem.

"csak a zene van"

(#127048) adamsfamily válasza rudeee (#127046) üzenetére


adamsfamily
tag

A kérdés,hogy mi a cél?
1.Ha komolyabb rendszert akarsz később,a mostani belépő erősítődet csak jelentős veszteséggel tudod majd eladni.
Ha most veszel egy régebbi nagyobb vasat jó eséllyel 1-2 éven belül is el tudod adni aránylag jó áron.
A hd hang adta többletet pedig nem fogod hallani a jelenlegi hangfalaiddal.
2.Maradsz a jelenlegi felállásnál hosszú ideig,és nem ölsz bele több pénzt.(A többség ezt gondolja kezdetben).
Építkezésnek egy kis kiindulás:

1.Erősítő(vmi jobb)
2.Két front.
3.A maradékok(3+1)mondjuk.
4.És amit még akarsz.Oppo előfokként,sokan használják ki így a hd hang adta lehetőséget.Proci.
5.Komoly vas.
És még a kábelekről szó sincs.

(#127049) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Jön a 11 csatornás Denon 6300-as. :)

(#127050) kabar válasza Norbi 72 (#127049) üzenetére


kabar
senior tag

B+. Annyi hangfal meg nincs is....

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.