Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) Ursache


Ursache
senior tag

Ez baromi jol hangzik :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#106002) zozy84


zozy84
senior tag

Norbi 72 : Mióta újra megcsináltam az Audyssey azóta az erősítő kiírja az éppen játszott hangformátumot. :DDD Addig nem. Hogy mi mit keresgéltük az okát, hogy miért nem. :))
A Med600 óta meg a többi "gond" is helyre állt.
A Forest kábelt meg bekötöttem a tv meg az erősítő közé és van egy jelenet amit mindig megnézek ilyenkor. Van benne egy rész amikor kicsit beszemcsésedik a kép. (sok a por az autós üldözésben és akkor) Mióta van Med azóta sokkal kevésbé látszik de a kábel óta még kevésbé. :) (a film hibája ez a rész szemcsésedése de mióta cserélgetem jobbra a komponenseket azóta nagyon sokat javult. Amúgy az új Tansformers elején van a rész amikor megtalálják a Fővezért a pajtában. :D )

Gondoltam megosztom ezt veled(tek). :B

[ Szerkesztve ]

(#106003) zozy84 válasza zozy84 (#106002) üzenetére


zozy84
senior tag

A DISPLAY gomb nyomkodásánál kiírta de utána vissza ugrott. Most rögtön kiírja és úgy is marad.

(#106004) Norbi 72 válasza zozy84 (#106002) üzenetére


Norbi 72
veterán

A lényeg,hogy megoldódott. :)

(#106005) Rbert válasza Ance (#106000) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszönöm .Valami hasonló megoldást csinálok én is.

(#106006) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Ha valaki esetleg végfokot keresne: Primare A30.5

(#106007) Gergőke88 válasza Vikthor (#105996) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha jol olvastam, akkor 2309-ről váltana.
2809 az egy fokkal magasabb kategória.

(#106008) Vikthor válasza Gergőke88 (#106007) üzenetére


Vikthor
nagyúr

látszik agyamra megy a sok ügylezárás... valóban 3-as az s nem 8-as, akkor is érdemes a váltás, sőt sztem nagyon elégedett lesz majd.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#106009) Dorian válasza Vikthor (#106008) üzenetére


Dorian
félisten

2809-ról váltás esetében 1 kategória különbségre lehet számítani. Csoda nyilván nem lesz, de a kategóriakülönbség hallható. Főleg a DAC-ja jobb (tér, részletező képesség), ill. dinamikája.

Ill. még egy dolog, valószínű, hogy gyártási típushiba, úgyh tulajok, vásárlók figyeljenek:
8-9-es végű Denonoknál (eddig konkrétan 2809, 3808-nál van saját tapasztalat) úgy tűnik kb. mostanában lehet számítani arra a hibajelenségre, ahogy a surroundok elkezdenek vacakolni (reccsen, nem szól, majd megint jó, stb.). 2809-nél a surround proci segédtápja 5V helyett 8-at adott, ezt az utána lévő IC, ellenállás, kondik bánták, szerencsére a proci megúszta.
Na most a 3808-nál ugyanez kezdődött, ma viszem szervizbe :O

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#106010) Thom! válasza Dorian (#106009) üzenetére


Thom!
veterán

Nálam is hasonló dolgok voltak, elmentek a csatornák néha recsegett, bizonyos hangerős felett már jó volt..és a kijelző háttérvilágítása szokott még probléma lenni.

De amúgy nagyon jó erősítő.

(#106011) Mosqu!to válasza Digital (#105987) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A 4310 és 3808 között nincs nagy különbség, mindkettőt nem ismerem személyesen (csak a 3808-at), de pusztán teljesítményadatokra alapozva a 3808 még mindig a 4310 felett áll. Funkcionalitásbeli különbségek vannak, ezeket nézd meg, hogy kihasználod-e, ha nem, akkor nem látom értelmét az újabb felárának.

A 2309-hez képest mindkettő előrelépést jelent, így igazából csalódni nem fogsz, a kérdés inkább az, hogy az újabb modellért kifizeted-e a felárat, miközben élménybeli különbséggel nagyon találkozni nem fogsz.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#106012) arn77


arn77
aktív tag

Üdv!

Van egy Onkyo TX-NR636 házimozi erősítőm és egy Dune Smart D1 médialejátszóm.
A kérdésem az lenne, hogy lehetséges e valahogy betanítani az erősítő távját, hogy kezelje a médialejátszót?
Kódlistába sajnos Dune kód nincs. :(

(#106013) robi-k válasza Mosqu!to (#106011) üzenetére


robi-k
őstag

de pusztán teljesítményadatokra alapozva a 3808 még mindig a 4310 felett áll. - b@romság :(((
A 4310-ben u.a. az elő- és végfok van, mint a 3808-ban.

Viszont a 4310-ben lévő processzor kártyában lévő DSP procik jobbak, mint amik a 3808-ban vannak (a 4310-ben megkapta 4308-ben lévő procikat).
Ha hitetlen vagy, tudok adni kapcsolási rajzokat ;]

(#106014) kovimre válasza Dorian (#106009) üzenetére


kovimre
tag

A Denon DHT-1311XPről mit lehet tudni? Érdemes használtan venni, ha igen, mennyit ér? Sajnos a 4k továbbítást nem tudja, de legaláb hdmi ARC van benne?

(#106015) Mosqu!to válasza robi-k (#106013) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A Sound & Vision mérte mindkét erősítőt, erre vonatkozóan itt vannak adatok:

3808
4310

Persze a gyártói adatok nem ezt mutatják, és ha valóban azonos kapcsolási rajz tartozik hozzá, akkor előfordulhat, hogy ezt csak a gyártási minőség szórása okozza, de a fentiek alapján a 3808 jobb adatokkal rendelkezik.
Talán rosszabb tűrésű alkatrészeket használtak a 4310-nél..

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#106016) carpediem007


carpediem007
tag

Lenne egy fontos kérdésem. Most kötöttem be a Denon X2100 erősitőt PC ről megy, de amin a pc már használható hangerő, ott a hangszorók sisteregnek néha 1mp re aba marad. Nincs ötletetek hogy ezzel mit tudok csinálni? Piooner 424 nél egyáltalán nem volt sistergés...

(#106017) zozy84


zozy84
senior tag

Ha meg lesz a set-top box akkor azt is kössem az erősítőbe HDMI-vel és onnan a tv-be? Vagy HDMI-vel a tv-be + optikai az erősítőbe? (most az utóbbi van mert scartal van a tv-vel összekötve)
De az első verzió a jobb gondolom. :B

(#106018) carpediem007 válasza carpediem007 (#106016) üzenetére


carpediem007
tag

Dynamic EQ csinálta.... az mi lehet pontosan? ....

(#106019) robi-k válasza Mosqu!to (#106015) üzenetére


robi-k
őstag

Mérni/számolni/elemezni én is tudok úgy, hogy a kívánt végeredményt kapjam ;]
Valóban u.a. a két készülék elő- és végfok kapcsolási rajza, viszont lehet, hogy épp egy gyengébb minőségű készüléket fogtak ki?...

(#106020) bbarni97


bbarni97
újonc

Sziasztok!

Kb. 25 nm nappaliba szeretnék egy házimozi szettet főleg filmnézéshez. Az LG 9.1-es rendszerét (BH9540TW) néztem ki, azonban a szoba teteje kupola-szerű és a belmagassága kb. 5,5 m. Ebben az esetben a felfele sugárzó hangszórók miatt jobb vagy rosszabb lenne a hangminőség?
A másik kérdésem pedig, hogy ugye ennek a rendszernek vezeték nélküliek a hátsó hangszórói. Okoz ez valamiféle alapzajt (mint például a vezeték nélküli fülhallgatóknál) vagy teljesen olyan mintha vezetékkel lennének összekötve?
Köszi a választ!

(#106021) Csabroncka válasza bbarni97 (#106020) üzenetére


Csabroncka
addikt

rövid leszek: felejtsd el!

A topic tapasztalat hiányában kompakt szettekkel NEM foglalkozik!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#106022) Alx.Mercer válasza Norbi 72 (#105997) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Ezek nekem már meghaladják a költségvetést...

Ellenben találtam újabb versenyzőket:
PIONEER VSX-924-K - 130k
Yamaha RX-V 577 - 140k
Illetve a korábban említett Yamaha RX-V 775 - 150k (bár ez már lehet hogy nem is rendelhető...)

A fentiek közül a Pioneer "csak" 6 ohm-os... Ha nem akarok precíziós épületbontást kivitelezni vele, akkor is hátrány a 8 ohm-al szemben?

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#106023) Csabroncka válasza Alx.Mercer (#106022) üzenetére


Csabroncka
addikt

924-gyel és a 6 ohm-mal nincsen semmi baj, kicsit túlárazott. Alsó közép szegmens 200-250 ezres listaárú 5.0 hangfalszettekhez.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#106024) bbarni97 válasza Csabroncka (#106021) üzenetére


bbarni97
újonc

Értem, elnézést az OFF-ért. Esetleg van olyan fórum ahol ilyenekkel foglalkoznak?

(#106025) Oldfighter válasza bbarni97 (#106024) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nincs. Ezen készülékek tudása kimerül a dizájnban.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#106026) Alx.Mercer válasza Csabroncka (#106023) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

[moderálva]

Visszatérve: a Yamahákhoz képest jobb/rosszabb, ajánlottabb/kevésbé ajánlott a Pioneer? (Akár ez a konkrét típus, akár a márka úgy általában)

[ Módosította: radi8tor ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#106028) zozy84 válasza Perzeusz (#106027) üzenetére


zozy84
senior tag

Én meg ezért árulom a Canon 450D-met. :DDD

(#106029) Rruuer válasza zozy84 (#106028) üzenetére


Rruuer
senior tag

Urrrrr isten. Azért a veséd ne add el :)

(#106030) zozy84 válasza Rruuer (#106029) üzenetére


zozy84
senior tag

Mondjuk van másik gépem azért. :D
De ha valaki annyira tele van ...... annak nyilván nem kell. ;]

(#106031) zolaas válasza Norbi 72 (#106004) üzenetére


zolaas
senior tag

Hali! HA jól emléxem neked Yamaha erősítőd lett.
Nos az lenne a kérdésem, h honna tudom meg, hogy az adott forrást hogyan játsza a gép? A kijelzőn csak a Cinema dsp felirat jelenik meg, mondjuk egy DTS hangsáv lejátszásakor. Mit kell ezen átllítani, h az eredeti hangsáv szóljon ne a vmilyen DSP? Remélem érthetően fogalmaztam. ( RX-V2065 egyébként a portéka)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#106032) kabar válasza zolaas (#106031) üzenetére


kabar
senior tag

Az INFO gomb ciklikus nyomkodása szokott segíteni az utódokon. Bár a 2065 óta jó sokat változtattak a távirányítón.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#106033) sony309 válasza zolaas (#106031) üzenetére


sony309
őstag

"Straight" gomb

Az "Info" gomb csak a kijelzőn megjelenő információt változtatja, szerintem.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#106034) kabar válasza sony309 (#106033) üzenetére


kabar
senior tag

Nos az lenne a kérdésem, h honna tudom meg, hogy az adott forrást hogyan játsza a gép?
Nekem ez a sor pontosan ezt sugallta, de ezek szerint félreértettem.
De a második felében tényleg a móddal bajlódik...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#106035) agabe válasza Alx.Mercer (#106026) üzenetére


agabe
addikt

Minden csak attol fugg mennyire komoly cuccokat veszel ;) Egy 5D mark III vaz arabol igen komoly erosito kaphato, nehany jo uveg arabol meg kijon a hozza passzolo hangfalszett is, "apro" fotos kiegeszitokbol meg boven kihozhatok jobbfajta kabelek.

(#106036) Norbi 72 válasza zolaas (#106031) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Sony leírta,straight gombot használd.

(#106022) Alx.Mercer Jó a 924-es is,meg kell hallgatni őket!

[ Szerkesztve ]

(#106037) Bennedek


Bennedek
tag

Sziasztok!

Pioneer VSX919-AH erősítőmhöz szeretnék 5.0-ás hangfalszettet, a frontokat bi-ampolni szeretném. Lenne pár kérdésem:

Ha a 100e forintos árkategóriában maradok, milyen szetteket hallgassak meg ami kompromisszumos de már elfogadható a hangzása?

Egy ilyen szettnél mennyire befolyásolják a kábelek a hangzást? Láttam, hogy jelenleg a topikban a Van Damme kábelek vannak felkapva.

A tápkábel mennyire befolyásolja a hangot, vagy ezeket az apró finomításokat csak a részletezőbb rendszerek hálálják meg?

Köszi a segítséget előre is!

(#106038) Digital


Digital
addikt

Döntöttem, Mosqu!to kolléga 3808-a itt csücsül az állványomon! :)
Holnap kalibrálok, kíváncsi leszek a hangjára! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#106039) Ragadozó válasza Bennedek (#106037) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
100k körül, újban nem fogsz valami jókat kapni, csak belépőket, inkább használtban keress, vagy egyelőre csak két db front hangsugárzó...

Ehhez teljesen felesleges a Van-Dame kábel és tápkábel, ezt az árat inkább a hangsugárzó szettre költsd...
kábelt pl itt: KáCsa

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#106040) Bennedek válasza Ragadozó (#106039) üzenetére


Bennedek
tag

A kábelt csak azért kérdeztem, mert sima "mezei" hangfal kábelek is hasonló áron vannak, tehát például a frontokat egy minőségibbel kábelezni nem lenne túl nagy érvágás.

(#106041) End-ru válasza agabe (#106035) üzenetére


End-ru
aktív tag

A különbség az, hogy egy ilyen szett jó esetben munkaeszköz, aminek megtérül az ára. Persze sznobizmus is van a világon.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#106042) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Abban kérek segítséget, hogy egy jóbarátomnak szüksége van egy eszközre, ami USB portra csatlakozik a PC-hez, és a DAC digitális (coax) bemenetére jelet továbbít. Semmi egyéb feladata nincs. :)
Mi ez az eszköz, és mennyire lehet olcsón megúszni a beszerzését?
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#106043) Tamoo válasza Játékos (#106042) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

XMOS most a favorit: [link]
régebbi (szerényebb képességű): [link], újabb [link]

[ Szerkesztve ]

(#106044) Játékos válasza Tamoo (#106043) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi, Mester! :)

Ezek, hogy viszonyulnak a hangkártyákhoz? Azok kezelik, vagy teljesen függetlenek tőle? Vagy a Windows-ban, mint kimeneti eszköz megjelenik, és ezt használja, és annyi?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#106045) Tamoo válasza Játékos (#106044) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hangkártyához sehogy. Driver kell aztán megjelenik a kimenetek közt. :K
(ezek sztereók, csak nehogy félreértés legyen)

[ Szerkesztve ]

(#106046) Cseneles válasza Bennedek (#106037) üzenetére


Cseneles
őstag

Arulnak egy Wharfedale Diamond 9.4,9.1,9cs szettet 80-ert! Hangzasra kezdesnek teljesen jo, ez alatt nincs mit venni ami elfogadhato! Bikabelezheto!

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#106047) Játékos válasza Tamoo (#106045) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi, igen, sztereoról van szó.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#106048) Bennedek válasza Cseneles (#106046) üzenetére


Bennedek
tag

Sajnos az ország túlsó felében lakom, azért a 25ezer forint benzinért meg inkább újat vennék...

(#106049) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

Házimozi erősítőt szeretnék venni, 5.1 rendszerhez.

Ebből a 3 ból melyiket érné meg megvenni?

Yamaha htr 2067
Denon avr-x500
Harman/kardon avr 151

Megbízhatóság előnyben.

Köszi előre is.

(#106050) Vikthor válasza SoulReaver (#106049) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Személy szerint én egyiket sem, ezt ne vedd sértésnek, csak ezekből annyi minden ki van spórolva, hogy egyrészt hamar rájössz magad is miután megvetted őket és nagy a veszélye, hogy csak ott fog állni és porosodni, mert igazi élményt nem nyújtanak.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.