Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) Lacielvtárs válasza WP14 (#137996) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

... Lehet azért nem hallottál róla mert ezek 'kínai' kábelek ;]
Bocsi , nem bírtam kihagyni :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#138002) WP14 válasza Lacielvtárs (#138001) üzenetére


WP14
őstag

Jogos! :D Én rohadt szemellenzős. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#138003) Lacielvtárs válasza WP14 (#138002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért 'rohadt' az semmi esetre nem vagy! :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#138004) VoidXs válasza Nemir Ombe (#137999) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt van egy durván túlméretezett, de már erre marketingelt darab. Szerintem a márka olcsóbb termékei is PFC-sek, csak megint egyikről sincs robbantott ábra.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#138005) Nemir Ombe válasza VoidXs (#138004) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Imádom" a linkedet .... :D .... de(!) ha valakinek a tápkábelén egy ekkora "krumpli" van, akkor azt már csak észreveszi (vagy ez az "orosz változat" lehet :D ).... és kissé megint elkalandoztunk a "dugóba" (tudod amit a "falba" lehet dugni ;) ) épitett "aktív" elektronikától és a(z "átlagos") "nem passzív" tápkábelektől .... ;)

Amúgy szerintem "a márka" legtöbb (és nem egy 8-10 éves kompakt autó árával vetekedő) termékében ugyanaz a "semmi" van, mint a legtöbb "hifi csatlakozóban" .... [link] .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#138006) WP14 válasza VoidXs (#138004) üzenetére


WP14
őstag

Én értek félre valamit, vagy ez a trafóról táplálásnál lényeges csak? A lakásba bezúduló áramnál is lehet jelentősége? :U

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#138007) kaktusz2 válasza Lacielvtárs (#137854) üzenetére


kaktusz2
tag

Sziasztok

"Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel."

tomyka74 te ne tegyél fel itt kérdést!mert nem vagy haladó!!
hát lehet én értem félre?ha netán 1milla 250 ezerért vennél
valami jobb cumot és további fél milláért hálózati és összekötő
kábeleket.ez alsó-középkategória feletti rendszer,vagyis már nem bármilyen
házimozival kapcsolatos kérdés feltehető!!vagy mégsem?
ÁÁÁÁÁÁÁ most elvesztettem a fonalat:XD
a topik előszó 2 mondata kicsit üti egymást ,
de értelmezés kérdése.

Szóval tomyka74 ne itt várj tanácsot!de ha olvastál kicsit a topikban,
felmérhető 2 tábor acsarkodása aminek a topikhoz semmi köze már!
Persze lassan én is csatlakozom valamelyik táborhoz ,mert nem csak a hajam fonom be ,hanem a hangfal kábeleket,de azt is csak aranyból hogy jól szóljon!(nem baj ha a dobozon belül tree a kábelezés)
a hálózati zavarokon is töröm a fejem,mit kellene ?lehet megveszem Visontát (ne Paksról kapjak naftát)és közvetlen ott használom a hipiszupi cumomat !nehogy az a csunya sinus átmenjen 3 szög jellé:DDD(vagy a skópon, Eistein bozontos frizurája jelenjen meg) Persze azt a legrövidebb
tápkebellel nehogy valami fránya zavar bejusson.
Ja és még 1 jó tanács a vetítő vászon alá feltétlen legyen 1 jó minőségű torzítás mentes tükör,
úgy mint két oldaláról láthatod a vászonra vetített müsort!azután azt nézheted amelyik oldala jobb
minőségű. Bár próbáltam mókásra venni,nem célom megbántani senkit,de kb ez a szint van,
meglátásom szerint.Remélem építő jelleggel fogadjátok e hsz-t és a következő hsz -ek tényleg tanulságos tanácsokat tapasztalatokat,fognak hordozni az alsó-középkategória feletti rendszerekről :R :R

(#138008) Nemir Ombe válasza WP14 (#138006) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem hiszem, hogy bármit is félreértettél volna .... én sem értek semmit .... :DD

Hmm ....

(#138009) VoidXs válasza Nemir Ombe (#138005) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért van rögtön ez az első sorban?

(#138006) WP14: Persze, hisz az sehol nincs szűrve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#138010) WP14 válasza Nemir Ombe (#138008) üzenetére


WP14
őstag

Ugye? :D Nekem egyik helyiségemben sincs vasmagos trafó, csak feltűnt volna a berregése. :D

(#138009) VoidXs Ne haragudjon meg senki, de nekem elég volt elolvasni a "szereposztást" :D
Hi-Fi 4 Sale - Malaysia / Singapore Audio Forum & Marketplace

Nem "szűrten" küldi a szolgáltató, hogy ne okozzanak vele lakástüzeket példának okáért? Ellenkező esetben, szinte csak napokig-hetekig bírnák csak a háztartási gépek, nem 8-10 évig egy mosógép, nem? :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#138011) rottenbull válasza VoidXs (#138004) üzenetére


rottenbull
senior tag

Meg ott vannak a Synergistic, Dynamic Design, Omega Micro kabelek is. Mondjuk ezek egyertelmuen szegeny embereknek keszulnek.
Lathatod itt is, meg csak elegseges szamu fali konnektorra sem futja, mindenfele hosszabbito dobozba vannak dugdosva :)

(#138012) VoidXs válasza WP14 (#138010) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nyilván nem trafó van a dobozban (de az se lenne hangos), végig 220-at visz. A trafó a táp része.

(#138011) rottenbull: Az a duct tape külön élmény a szememnek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#138013) WP14 válasza VoidXs (#138012) üzenetére


WP14
őstag

Azt tudom a számítógépem miatt, hogy van tápban trafó, mert csak 3,3 - 5 - 12 voltot kér a gép, nem 220-at. Ezt biztosítják a tápegységben lévő elektronikával. :)
De hát az van az erősítőkben is, nem?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#138014) rottenbull válasza VoidXs (#138012) üzenetére


rottenbull
senior tag

Marmint az alkarnyi zsugorcso ?

(#138015) Nemir Ombe válasza VoidXs (#138009) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és hány kábel végén vagy hány "kábelezős" user-nél láttál ilyet (vagy hasonlót) .... ufót is sokan láttak már, megsincs egy sem láncra kötve a kutya helyett senkinél .... :D .... szerintem ejtsük a témát (egyrészt a "mellébeszélés" miatt, másrészt lassan engem fog utálni minden "kábel és dugó fan") .... ;] .... anno az összekötő kábeleknél "megbeszéltük" és egyet is értettünk abban, hogy egy kábel csak rontani tud azon, ami átmegy rajta, javítani nem .... namost; egy "mezei" minden elektronika nélküli (mert a "jónép" általában ilyet használ) tápkábel miért is különbözne az összekötőktől .... ;)

Hmm ....

(#138016) Quetz válasza Nemir Ombe (#138015) üzenetére


Quetz
őstag

Főleg, hogy a kábel erősítői oldalán van több kilónyi elektronika, hogy megtisztítsa azt ami átjött a kábelen.

(#138017) dunkel


dunkel
őstag

Szerintem zárható a topik. :(

(#138018) hétalvó válasza Nemir Ombe (#138015) üzenetére


hétalvó
addikt

ugyanaz igaz ide is. a kábel rontani tud. de, ha úgy nézed, hogy a minőségibb kábelek kevesebbet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#138019) Nemir Ombe válasza hétalvó (#138018) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezt nem is vitattam soha (illetve csak azt a részét, hogy a 4 és a 6 számjegyű árcédulával ellátott tápkábelek közötti különbség a "placebo határon" kívül esik e vagy sem).... mindössze csak az alábbiakra szerettem volna választ kapni, egy mezei, de jobb minőségű, akár 6 számjegyű árcédulával ellátott, de elektronikát nem tartalmazó kábel(ek) esetén..... mert a "többség" feltehetően olyat használ ..... ;)

"Itt az számít, hogy mennyire formálja szinuszossá a hálózatból érkező egyébként hihetetlenül torz jelet,"

"Pont hogy egy nem kamu kábel nem passzív"

Hmm ....

(#138020) Dorian válasza Nemir Ombe (#138015) üzenetére


Dorian
félisten

Olyan elképzelhetetlen, h egy tápkábel a szerkezetéből adódóan képes vmennyire szűrni az áramra rakódó magasfrekis szemetet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138021) hétalvó válasza Nemir Ombe (#138019) üzenetére


hétalvó
addikt

dehogy kell drága kábel kezdésnek.
meg nem mindenki azt használ. meg a másik, hogy kinek mi éri meg.
ez legyen mindenkinek a saját döntése. keresse meg ő a megfelelő kábelét.
csak legalább 1x próbálkozzon.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#138022) Nemir Ombe válasza Dorian (#138020) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogy elképzelhetetlen, csak akkor nem értem (mint korábban is írtam), hogy miért "utálják a hifisek" a pl. zaj/zavarszűrős elosztókat, még jobb minőségben is .... az "elv" ugyanaz és a "hatékonyság" feltehetőleg nagyobb, mint egy "fagyasztott, csavart, sodort, szűzlányok vérével óránként meglocsolt, stb) tápkábel esetén .... ill. a "színuszjel visszaállítása" és a "nem gyagyi az nem passzív" mondatrészekkel nem tudok valahogy "azonosulni" .... ;)

hétalvó:

"dehogy kell drága kábel kezdésnek"

itt már egy ideje nem a "kezdésről" van/volt szó és nem is kezdő kábelek, dugók kerültek (esetenként) linkelésre.... elvégre ez már a "haladó topik" .... ;) :D ..... és nem is azt akarom vitatni, hogy ki és mit vesz vagy vegyen,
mindössze a két feljebb lévő idézetre szerettem volna választ

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#138023) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Mit tudnátok mondani erről a hangfalpáról? "Onkyo SC-770"

Eladót nem igazán találok az interneten, szval nem tudom milyen árban mozog..

Valaki tapasztalat? :U

(#138024) hétalvó válasza Nemir Ombe (#138022) üzenetére


hétalvó
addikt

dugok. uhh a vilag rablasa, de nem birok nelkuluk elni :D
ez meg egy hatalmas kattom... igazabol rajuk lehet fogni barmit. stop!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#138025) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Csak hogy én is hozzátegyek valamit a tápkábel témához...

A Lessloss mérnökei pár éve megalkottak egy olyan "zavarszűrőt", ami állítólag működik és, nem tartalmaz áramköri elemeket, értsd full passzív.

[link]

A Wiki a bőrhatásról ezt írja: [link]

Amikor ezeket olvastam arra gondoltam, hogy ennek van tudományos alapja.

Ennyit biztos nem adnék érte... Hogy kisipari módszerekkel lehetne-e ilyen elven működő szűrőt alkotni nem tudom...

Kérdem a hozzáértőket, mi a véleményük, esetleg próbált-e bárki ilyet, vagy ilyen elven működő tápkábelt vagy elosztót?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#138026) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#138025) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már a 2. oldal 2. hasábjának közepén lehet "érezni" hogy ez egy a számokra és a (részben) mérhetetlen paraméterekre "végletekig kihegyezett" marketing írás .... persze ettől még lehet hatással a hangra .... el kellene egyet hoznod letét ellenében a kácsától próbára, az a biztos .... ;) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#138027) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#138026) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az nem vitás, hogy van benne marketing. Én arra lennék kiváncsi, hogy van-e magva.

Egyébként kösz az ötletet, ha majd egyszer összeáll a rendszerem, lehet kipróbálom, de itt és most arra lennék kiváncsi, hogy olyan is megszólal-e aki próbálta és nem csak elmélkedik róla és véleményez

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#138028) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#138027) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem nem lesz nagy tolongás a "ki próbálta" sorban .... :D .... de keresd meg BBéci-t talán tud róla bővebb infót .... ;)

Hmm ....

(#138029) hétalvó válasza Nemir Ombe (#138028) üzenetére


hétalvó
addikt

multkor beszeltunk elo-vegfok arakrol. avx fenn van elofokom sajat vegfokjaval. 450 :)
bbeci? :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#138030) python1 válasza hétalvó (#138029) üzenetére


python1
veterán

Mi lesz helyette?

(#138031) Nemir Ombe válasza hétalvó (#138029) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha valaki ilyet keres, az akár jól is járhat vele .... :)

De a múltkor arról (is) szó volt, hogy ez pl. ugye 5 csatorna, így még ehhez is kell(het) pár végfok + ezeket össze is kell kötni .... és ez ellenében még mindig 300e-ért házhoz visznek egy 7010-et 9 csatornával, minden új formátummal, "kész" állapotban, garanciával és nem biztos, hogy jelentősen kisebb teljesítménnyel, ha egy "átlag" nappali a célhely .... persze tudom, hogy nem egy kategória, de mint korábban is írtam, mindez hely és egyéni igény függő is, de örömmel látom, hogy lassan már 6-700e környékén kihozható egy 5.x.2 -es atmos-ra (is) alkalmas proci/ végfok(ok) használtan .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#138032) hétalvó válasza Nemir Ombe (#138031) üzenetére


hétalvó
addikt

múltkor is 5-ös volt csak nem figyeltél :) 1075-ös rotelt ajánlottam. majd mondtam az még plussz 60k, ha atmos.

python: nem az enyém

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#138033) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Remélem utoljára olyat szeretnék kérdezni, amire mindenki utál válaszolni.
Bepróbálkoznék és kérlek segítsetek.
Panelba, Denon AVR-X1300W mellé keresem a megfelelő hangfalakat.
Kinéztem, meghallgattam a következő típusokat, de képtelen vagyok dönteni:
1.) Castle Knight 5 Premium Cinema Pack 5.1
2.) Klipsch Klipsch R-26F 5.1
3.) Jamo C 95 5.1 hangfalszett
4.) Jamo C 95 5.1 hangfalszett

A linkek és árak nem relevánsak, mert nem onnan venném amit linkeltem, csak ezeken a helyeken látok részletesebb leírást a hangfalakról. Vagy nem látok :Y

Szóval, Ti mint szakértők, 1-4 közül mit választanátok?
Esetleg egy 5. típus javaslat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#138034) Nemir Ombe válasza hétalvó (#138032) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak próbáltam egy kicsit "igényesen" számolni és az MM7055 mellé egy 2 csatornás Marantz végfokot gondoltam az Atmos-hoz a proci mögé, hogy akkor már ne legyen "vegyesfelvágott" a rendszer + "átlagos" ic-kel számoltam a proci és a végfokok közé .... de szerintem kár tovább elemezgetni ezt, mindenki olyat vegyen ami neki tetszik és amekkora a pénztárcája .... ;)

VGYke:

Ezek közül egyértelműen az 1-es .... szerintem .... de a kérdés és a lényeg az, hogy neked melyik tetszik, mert Te fogod hallgatni, nem más .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#138035) gg72


gg72
veterán

Szerintetek érdemes lenne váltanom a jelenlegi Yamaha RX-V3900 erősítőmről egy Cambridge Audio 651R típusra? A jelenlegi front hangfalaim mellett lehet nem éreznék előrelépést (Quadral Argentum 450), de az év vége felé lehet azokat is cserélném Quadral Platinum M35-re.

(#138036) kabar


kabar
senior tag

Sziasztok!
Csak azért, hogy ne csak szürke legyen.
Van valakinek azzal tapasztalata, hogy a CA Azur 351-es miért ismeri fel nagyon lassan a hangformátumokat. Vagy csak én bénáztam el valamit a beállításoknál. (Pedig az elég faék bonyolultságú)
Köszi

Én is pont most próbálom a CA termékeit. A hangja nagyon ott lesz gondolom a 651-nnek is. Csak hát azok az ostoba funkciók, amikhez hozzászoktam...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#138037) BBéci válasza Nemir Ombe (#138028) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam egy Firewall, mindkét végébe DFPC-t dugtam, semmi hallható hatását nem tapasztaltam. De ez nem meglepő, mert szerencsémre elég "tiszta" az itteni áram, részben az "ösvény", részben a környezet miatt.

(#138029) hétalvó
Jó lenne, csak éppen nincs annyi, arra elkölthető pénzem! :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#138038) Leslie67 válasza kabar (#138036) üzenetére


Leslie67
tag

Csak hát azok az ostoba funkciók, amikhez hozzászoktam...
Én azokat az embereket kedvelem, akik józan ésszel belátják, nem minden és mindenek felett a sokat emlegetett minőség, amiről ugye tudjuk, hogy emberenként mást és mást jelent.
A termékeket összességében kellene megítélni. A CA termékek nem rosszak, de a hiányzó szolgáltatások miatt eddig nekem nem kellettek. A sztereónál, passzív hangolás van és nagyon úgy néz ki, hogy a sztereósok ettől a gyakorlattól, nem is nagyon akarnak eltérni. A házimozi alap követelménye lett a szobakorrekció. A CA 751-r ben már van valami próbálkozás, de ez még nem az igazi: " Az Audyssey 2EQ nem éppen nagytudású beállító rendszer, mégis egyértelműen jót tett a hangzásnak, például megregulázta a korábban kissé terjengős szubbasszus tartományt."
A CA akkor lenne jó vétel, ha lehetőséget adna, egy jó szobakorrekció fogadására. Az Onkyo 5010 és a Marantz bizonyos készülékeinél meg van a lehetőség, hogy az AUDYSSEY Pro adatait fogadni tudja. Más gyártók jól működő szobakorrekciót mellékelnek a készülékekhez, mint pl. DIRAC vagy ARC.

(#138039) kabar válasza Leslie67 (#138038) üzenetére


kabar
senior tag

Az általad mondottakkal jórészt egyetértek, és nagyjából hasonló okok miatt maradtam sokáig a jelenlegi erősítőmnél. És ezt most sem bántam meg. Viszont amit a legkisebb CA művel a majd legnagyobb Yami-hoz képest, azt több mint meggyőző. Idáig egy erősítő sem szólt így, pedig volt itt egy pár már. A centeremről elkönyveltem, hogy úgy szar, ahogyan van, és nem fog együtt szólni a frontokkal, de ennél az erősítőnél ami a legnagyobb változás, az a párbeszédek és egyéb hangok nagyon pontos "megjelenítése", érthető megszólalása. Tényleg van benne erő. Sőt nekem már a mély egy picit sok is talán. De a 2HDMI out, 2.- 3. zóna, Net, és Phono bemenet hiánya már gondot jelent. ÉS ha minden igaz, akkor a phono még a 751-ről is hiányzik. De hát ez van.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#138040) rottenbull


rottenbull
senior tag

Ez mar lehetne buntetheto kategoria :

(#138041) kabar válasza rottenbull (#138040) üzenetére


kabar
senior tag

Nagy baj lehet veled, ha már ebben sem hiszel. :C

Senkinek sem volt lassú a Cambridge Audio Azuron a formátumfelismerés? Menjek az ilyen egyszerű kérdéssel inkább a kezdő szintű topicba?

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#138042) VoidXs válasza rottenbull (#138040) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amerikában a gyógyszerekre már rá kell írni, ha placebó. Jöhetne ezekre is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#138043) MasterMark válasza VoidXs (#138042) üzenetére


MasterMark
titán

De legalább nem lenne belőle mindig ilyen vérre menő vita.

És ha jobbnak látja? Na és akkor.

Placebó is képes elmulasztani fizikai fájdalmat például, úgy hogy semmit nem csinál. Akkor meg?

Switch Tax

(#138044) VoidXs válasza MasterMark (#138043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem az a baj, hogy valaki belelátja a szebb színeket és a vírusölést, hanem hogy ez a tasakon tényként van közölve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#138045) synar


synar
őstag

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésemet, de talán tudtok tanácsot adni.
Van egy remek Onkyo TX-NR609 AVR-em. Egy hete vettem észre, hogy bekapcsolás után elsőre nincs hangja, csak egy újabb kikapcs-bekapcs segített rajta. Ez a helyzet hétfőn megváltozott, azóta egyáltalán nincs hang semmilyen bemeneten (se analóg se digitális), HDMI-n keresztül változatlanul átmegy a kép, de egyelőre ennyi amit tud nyújtani. Vidéki vagyok, így elég macerásnak tűnik a javíttatás főleg, ha csak márkaszerviz jöhet szóba. Kármentésnek gyorsan vettem egy használt Denon AVR-1306-ot, de azért mégsem szól ugyanúgy na. Mit tanácsoltok, hova forduljak, mennyibe fájna egy ilyen jellegű hiba javíttatása? Köszi a választ előre is.

(#138046) Nemir Ombe válasza synar (#138045) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Feltehetőleg ez lesz a gond [link] .... ;)

Hmm ....

(#138047) rottenbull válasza VoidXs (#138044) üzenetére


rottenbull
senior tag

Igy van. Ez a lenyeg. Virus zaj szures, bazz.

(#138048) synar válasza Nemir Ombe (#138046) üzenetére


synar
őstag

Köszi, találtam az általad linkel oldalon keresztül egy magyar szervizt, majd őket felhívom. :R

(#138049) Nemir Ombe válasza VoidXs (#138042) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt nem értem, hogy a teltebb színeket, élesebb képet produkáló HDMI és a színuszjelet visszaállító hálózati kábelek után, miért pont az "anti-vírus védelmen és víruscsökkentésen" akadtok fenn .... ;] :D

Hmm ....

(#138050) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#138049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ez egy nagyon nagyon jó kérdés ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.