Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180001) BBéci válasza skippper (#179997) üzenetére


BBéci
titán

0,05 W? Kevésnek tűnik, 0,3 alattiról még soha nem hallottam.
Au új és ECO-barát AVR-ekben van egy külön kis trafó a készenléti üzemmód számára, azért kicsi a teljesítmény-felvételük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180003) skippper válasza BBéci (#180001) üzenetére


skippper
senior tag

spec sheet 0.1-et ír sima standbyra, 0.5-öt a CEC-esre, mérési határon belül van mind és a gyakorlatban megfeleltethető a "semmit"-nek :)

(#180004) €uro válasza skippper (#180003) üzenetére


€uro
őstag

De jó is lenne, ha CEC-vel is ilyen alacsony fogyasztásom lenne!

Milyen erősítőd van?

Gondolkozom rajta, hogy lecserélem az enyémet. Ha a fogyasztást nem tudom levinni 1 watt alá Standby módban, akkor mindenképpen csere lesz.

(#180005) VoidXs válasza €uro (#180004) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha tényleg nem lehet levinni, olcsóbb egy okosaljzat. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180006) €uro válasza VoidXs (#180005) üzenetére


€uro
őstag

Igen, már azzal használom. De ez így sem normális.

(#180007) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Cavernes méréssel, használ valaki több szubot?

(#180008) skippper válasza €uro (#180004) üzenetére


skippper
senior tag

Denon 3800 van nálam.

Ezeket próbáltad?
Power consumption in standby mode:
In the following cases, the power consumption in standby mode may reach up to a maximum of 55 W:
–When "HDMI CEC (RIHD)" is set to "On". (Depending on the TV status, the AV receiver will enter normal standby mode.)
–When "HDMI Through" is set to other than "Off".

(#180009) €uro válasza skippper (#180008) üzenetére


€uro
őstag

Igen, próbáltam. Minden ki van kapcsolva.

Fain erősítő. Jó sok csatlakozó van rajta. :)

(#180010) WaterWave válasza €uro (#180009) üzenetére


WaterWave
veterán

Megkérdezhetem, hogyha a fogyasztást nem tudod levinni 1 Watt alá, akkor mi is a probléma pontosan...?
Értem én hogy rezsicsökkentés, és már 210kW fölött nem 38 ft csak érdekelne az oka.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#180011) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180007) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180012) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#180011) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Két szub esetén,hogy oldható meg az hogy mindkettő lfe és crossover szub is legyen egyszerre?
Ja és külön eq-zva,késleltetve.

(#180013) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180012) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az az alapbeállítás, ha teszel rá crossovert.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180014) €uro válasza WaterWave (#180010) üzenetére


€uro
őstag

Nem az áramköltség érdekel. Ha cserélem a készüléket, többe fog kerülni, mintha még tíz évig fogyasztaná Standby módban a harminc wattot.

Egyszerűen zavar, hogy ennyit eszik. Mondanám, hogy elvi alapon, de valószínűleg inkább a túlzott "rend-mániám" van mögötte. Mostanában okosítom az otthonomat mindenféle kütyüvel, szenzorokkal, kamerákkal, saját okos-otthon vezérlő rendszerrel... Nem illik bele a képbe az erősítő 30-as fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#180015) denesdr válasza €uro (#180014) üzenetére


denesdr
addikt

Melegszik is az erősítő? Csak azért kérdem, merrt ekkora áramfelvételnek nyoma kell, hogy legyen hőként.

(#180016) €uro válasza denesdr (#180015) üzenetére


€uro
őstag

Igen, kicsit meleg a felette lévő bútorlap. Sajnos nincs is túl jó szellőzése.

(#180017) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#180013) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem úgy rémlik, utoljára mikor csináltam,hogy az egyik lfe és crossover a másik csak crossover volt.
Na majd holnap megnézem.
Köszi.

(#180018) devil-k válasza €uro (#180016) üzenetére


devil-k
nagyúr

A rendmániáddal kinyírod az erősítőt ügyesen.

- mozi bolondéria -

(#180019) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180017) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ahhoz expert crossover kell, hogy ilyet be tudj állítani, esetleg sima hangszóróként mérve, majd EQ APO-ban átkábelezve.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180020) WaterWave válasza €uro (#180016) üzenetére


WaterWave
veterán

Most ez komoly? Nincs túl jó szellőzése? Konkrétan megfullad.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#180021) VoidXs válasza €uro (#180016) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha hátulról nyitott és van legalább 20 centi a szekrény és a fal között, akkor nem sül meg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180022) €uro válasza WaterWave (#180020) üzenetére


€uro
őstag

Tudom, sajnos. Anno a tervezésnél erre nem gondoltam. 1 centi hely van felette. Illetve hátulról azért tud rendesen szellőzni.

(#180023) devil-k válasza €uro (#180022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az erősítő mellett a centersugárzó van?

- mozi bolondéria -

(#180024) -KP- válasza devil-k (#180023) üzenetére


-KP-
addikt

Úgy tűnik. Tuti jól szólhat :DDD

(#180025) devil-k válasza -KP- (#180024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szomorú!
Anno itt láttam olyan DIY megoldásokat, hogy ilyen estbe a szekrény elejére tudták rögzíteni a centersugárzót egy kis mini polcra. Inkább azt választanám, minthogy a "bokámra" jöjjön a hang.

- mozi bolondéria -

(#180026) BBéci válasza €uro (#180022) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a meleg levegő felfelé áramlik, a mögötte lévő terület nem segíti a szellőzést, hűtést. Ezt saját tapasztalatból is tudom. Azóta nem forró a készülék teteje, (8 centire van a felette lévő polc alja) amióta laptophűtő van rajta.
Ahogy a többiek írták, a centersugárzód elhelyezése beleillik az elrettentő példák gyűjteményes kiadásának címlapjára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180027) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#180019) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ebbe hol kéne látnom hogy a 2.szub (sr), mikor kapja meg az lfe jelét?
Én továbbra is úgy látom lfe+crossover, sr csak crossover.

[ Szerkesztve ]

(#180028) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180027) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A kettő között kellene lennie egy 7.1 - 5.1 lekeverésnek, ha a multi-sub füllel is játszottál. Ha sehogy nincs ott, akkor ez egy bug, és javítom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180029) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#180028) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez nem a legújabb Cavern amivel mértem.
Felrakjam azt?
Semmi más lekeverés nincs.
Igen bepipáltam a multi szubnál a 5.1 side-ot, hogy ne húzza le az üres csatorna.

Lfe-t 12db peakbe hozza.
Film alatt szinte ki sem mozdulnak az ultik membránjai🤔
Többi 5 csatorna fülre renben.

[ Szerkesztve ]

(#180030) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180029) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A frissítés mindig jó döntés. 5.1 side, nem? És a konfig fájlban sehol nincs egy olyan rész, hogy ez meg is történik?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180031) €uro válasza BBéci (#180026) üzenetére


€uro
őstag

Még egy ok, hogy lecseréljem az erősítőt. Valószínűleg egy Sony STR-DH590 lesz helyette. Az jobban szellőzik majd.

A center kapcsán elhiszem, hogy nem tankönyvi példa az elhelyezése. A tévé fölé tehetném még egy kis polcra... De őszintén szólva, nekem tetszik ott lent. Mindenkitől elnézést a megbotránkoztatásért! :)

(#180032) Quetz válasza €uro (#180031) üzenetére


Quetz
őstag

Az Onkyo honlap szerint:
Power consumption in standby mode
In the following cases, the power consumption in standby mode may reach up to a maximum of 55 W:
–When "HDMI CEC (RIHD)" is set to "On". (Depending on the TV status, the AV receiver will enter normal standby mode.)
–When "HDMI Through" is set to other than "Off".

Ha ezeket már kikapcsoltad és mégis magas a standby fogyasztás, akkor még csinálnék egy hw/sw resetet az erősítőn, hátha beragadt neki valami, esetleg egy kapcsolós-okos konnektorba kötném és áramtalanítanám amikor nincs használatban.

(#180033) €uro válasza Quetz (#180032) üzenetére


€uro
őstag

Egyedül a gyári visszaállítással nem próbálkoztam még. Utánanézek, hogy mi a módja...

(#180034) m3ss válasza €uro (#180031) üzenetére


m3ss
veterán

tv-t nem tudod a falra tenni?
akkor fel tudnad tenni felulre az erositot is es a centert is. elobbi nem melegedne, utobbi meg sokkal jobban szolna.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180035) €uro


€uro
őstag

Juhhééééé!

A Factory Reset megoldotta a fogyasztás problémámat. Standby módban most nem is mér semmit a fogyasztásmérő - 0.0-t mutat.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, segítséget!

(#180036) €uro válasza m3ss (#180034) üzenetére


€uro
őstag

Nem szeretném a falra tenni. Tetszik úgy, ahogy van.

Lecserélem majd egy másik erősítőre, ami jobban tud szellőzni. Mert tényleg nem lehet neki ott kellemes.

(#180037) BBéci válasza €uro (#180036) üzenetére


BBéci
titán

Másik erősítő mitől tud majd jobban szellőzni? A gyártók minimim 15 centit javasolnak az oldalaktól és a tetejétől számítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180038) devil-k válasza BBéci (#180037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet egyszerűbb lenne a TV szekrényt cserélni.

- mozi bolondéria -

(#180039) Khaosz55 válasza BBéci (#180037) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elég fontos szerintem, mert olyan lesz mint egy cserépkályha, még úgy is ha nem hajtod meg.

(#180040) €uro válasza BBéci (#180037) üzenetére


€uro
őstag

Ezt a Sony STR-DH590 erősítőt néztem ki, ami csak 13,3 centi.

(#180041) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok... Még mindig R-115SW próbálom megzabolázni.

Sajnos két véglet van:
Vagy nagyon elgyengül van hogy alig hallani a mélyládát, van hogy pedig annyira tolakodó lesz egy-egy beállítás után hogy lassan feladom.
Előzmény: vettem egy umikot+egy minidspt.

Amiben a lehetséges választ talán látom, ami nem más mint a Target level (db.). Amit el lehet símítani az EQ-val az megcsinálja, és amikor "dühöng" az kellemes, terjengős...Viszont nincs szinkronban a fő hangerő gombbal. Erre van valami szabály hogy mi Target level (db)?

Minden ötletre, gondolatra nyitott vagyok.

Ui.: az Umik + Rew beszerzése, nem csak a mély korrekciót hozta, már-már ott tartok hogy minden hangszórót próbálgatom hogy melyik irányba nézzen pl. a háttér, vagy éppen a magassággal próbálkozom, hogy lehetőség szerint egyforma végeredményt kapjak a mérés után. Korrekciót sajnos nem tudok végre hajtani, mivel az erősítő nem egy "agy tröszt", de úgy gondoltam, ha Pure üzemmódban a legjobban hasonlító görbéket megkeresem, talán az erősítő is jobban tudja kezelni még..

Kezd beszippantani az, amiről eddig csak olvastam itt nálatok.... :R

(#180042) I'am Dony válasza mimic1979 (#180041) üzenetére


I'am Dony
őstag

Olyan célpontot válassz, amihez a legoptimálisabb EQ-t tudod elkészíteni, az eredeti görbédet kielemezve. Ehhez 0.5 dB.-ként változtasd a targetet és nézd meg a REW által beajánlott értékeket. (Később a gain-nel ill. AVR-el majd hangosítasz rajta) A cél egy lehetőleg +/- 3 dB lenne ehhez képest mindenhol, bár ez sokszor nem tartható. Előfordul, hogy a REW által ajánlott értékek nem alkalmazhatóak az eszközöd korlátai miatt, így nyugodtan használj más értékeket és ellenőrizd. Ilyen esetben azokon a frekiken ahol dolgozol (egyesével, lépésenként) a módosítás után mérj egyből és nézd meg a vízesést és torzítást is, ne csak a görbét. A végén persze mikor mind a 10 készen lesz lesz benne változás, de nagy hibával ne menj tovább. + 4 dB.-től többet sehol ne emelj, bár lehetőleg ennyit se, ha máshogy is megoldható. Sokat tudsz segíteni a Q érték csökkentésével is ami jelentősen növeli a hatástartományodat. Ha kapunk egy képet az eredeti átviteledről - görbe és vízesés - az segítene (60-105 dB, 20-200 Hz simítás nékül.)

[ Szerkesztve ]

(#180043) BBéci válasza €uro (#180040) üzenetére


BBéci
titán

Azt feltételezed, hogy 2-3 centi számít valamit? Felejtsd el!
Ha nem vagy hajlandó bútort cserélni, akkor egyetlen megoldás a tv fali konzolra szerelése. Eleve az a legjobb helye, azért találták ki a lapostévéket, hogy mint egy képet, a falra lehessen azokat akasztani. Ha kihúzható/dönthető/forgatható konzolt választasz, akkor további előnyöknek fogsz örülni. Valamint az AVR és a centersugárzó végre optimális helyre kerülhetnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180044) devil-k válasza BBéci (#180043) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem fogja érdekelni, mert neki nem tetszik úgy a dizájn. :N

- mozi bolondéria -

(#180045) BBéci válasza devil-k (#180044) üzenetére


BBéci
titán

Vajon hol, merre vannak a frontsugárzók? A képen egyik sem látszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180046) -KP- válasza BBéci (#180045) üzenetére


-KP-
addikt

Lehet csak a hátsó falon fértek el ;]

(#180047) BBéci válasza -KP- (#180046) üzenetére


BBéci
titán

:DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180048) powerup2 válasza BBéci (#180047) üzenetére


powerup2
addikt

De mi az a kondi gép ott a tv mellett ? meg az a center mit követett el hogy oda lett téve ? az erősitő meg büntibe van ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180049) devil-k válasza BBéci (#180045) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem mertem rákérdezni, de már kiváncsi vagyok.

- mozi bolondéria -

(#180050) VoidXs válasza devil-k (#180049) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Látszik, falra szerelt polcsugárzók a szoba szélein. Viszont ez hol tartozik az eredeti kérdéshez? Szerintem átment, hogy kellene még szellőzés, hogy 3 hónapnál tovább bírja a szerencsétlen erősítő, de ez már kezd megint abba átmenni, hogy "rendezd már át az élőhelyed a mozi miatt".

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.