Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) Heffi válasza spiky03 (#114000) üzenetére


Heffi
őstag

Tudja. A HDMI menüben kell beállítani. Szerintem a Controll-os HDMI aljzat lesz az ARC-os, csak nem írták rá.

(#114002) rayoliviero válasza Heffi (#114001) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Controllos az kimenet, oda van kötve a számítógép, hogy kimenjen a kép a tv-be.

Nem bemenetre kell tenni az erősítőn? :F Tv-n pedig ARC-re.

[ Szerkesztve ]

(#114003) szasanyi válasza rayoliviero (#113995) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem a gond az, hogy PC-vel használod. Próbáld ki egy normális digitális forrással (BD lejátszó, PS3 vagy hasonló jó minőségű media player). Az alaplappi hangkártya akármilyen is, nem a legjobb erre a célra.

(#114004) Janaboy válasza rayoliviero (#114002) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem...az ARC az hangvisszacsatolas..a kimeneten megy vissza..
Bizonyos ertelemben az ARCos eszkozok hdmije ki- es bemenet egyarant :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#114005) rayoliviero válasza Janaboy (#114004) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor a HDMI Out 2 (HD Zone, selectable) dugom be, mert az out 1 az a PC. Úgy jó?

Controlba kell, írja tényleg a használati. De akkor a PC az out 2-be teszem, remélem jó lesz ott.

[ Szerkesztve ]

(#114006) Janaboy válasza rayoliviero (#114005) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha az Out 2 is tamogatja az ARCot akkor elvileg igen..

Janaboy

(#114007) Milanos


Milanos
csendes tag

Denon 4100-as házimozierősítő pre-out kimenetét akarom összekötni Denon PMA-2020 sztereo erősítő pre-in bemenetével. Milyen kábelt javasoltok ? Köszi

(#114008) rayoliviero válasza rayoliviero (#114005) üzenetére


rayoliviero
veterán

Bedugtam tv-ben az ARC-be a HDMI-t, erősítőbe a controllba, out 1-be, se semmi ugyanúgy nem működik.

Ha bekapcsolom a tv-t,, akkor valamiért mindig kikapcsolja az erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#114009) Heffi válasza rayoliviero (#114002) üzenetére


Heffi
őstag

Nem értem ezt az össze-visszaságot. Mintha mindent fordítva csináltál volna :F

PC HDMI kimenetet az erősítő valamelyik BEMENETÉVEL kösd össze. Az AVR HDMI 1 output-ját (Controll) kösd össze a tévéd azon HDMI Bemenetével, amin fel van tüntve az ARC.

Amúgy csak ovatosan a dugdosással, könnyű hazavágni a HDMI-t egy eszközön.

(#114010) Janaboy válasza rayoliviero (#114008) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha a tv ki van kapcsolva, kapcsold ki az erositot es nezd meg ha a tvt bekapcsolod, bekapcsoljae az erositot..

Janaboy

(#114011) rayoliviero válasza Heffi (#114009) üzenetére


rayoliviero
veterán

Így csináltam, csak a PC DVD in-be nyomtam, majd out 2 és az a Tv, hogy kép is legyen, ne csak hang.

Előbb, ahogy az out P gombot nyomogattam, jött a tv-n a hang. Ott nincs rendesen beállítva. Dugdosás miért teszi tönkre, ha áramtalanítom?

---------------------------------------------------------------------

Tv-ből van hang az erősítőn, de így a PC képét nem tudom átvinni a tv-re, csak a hangját. Az OUT P gombot nyomtam úgy, hogy 2 out legyen beállítva, de hiába a PC-képe nem megy ki a tv-re.
480p villog a tv-n, és nincs kép, full HD-nak kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

(#114012) Janaboy válasza rayoliviero (#114011) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet felbontásbeli eltérés miatt nem megy ki..amúgy asszem a legtöbben az erősítőt át szokták állítani, hogy a képet passtroughza az erősítőn..
Heffi úgy értette, hogy áram alatt ne dugdosd :)
A tv-n meg gondolom a külső hangszóró beállítását meg kell csinálni..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#114013) rayoliviero válasza rayoliviero (#114011) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lehet ez az OUT 2 alkalmatlan a PC képének a tv-e továbbítására? :F De OIUT 1-ben (controll) nem volt baja a felbontással. És kisebb felbontással sem működik, próbáltam.

A TV kikapcsolása kikapcsolja az erősítőt, de a tv bekapcsolása, már nem kapcsolja be az erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#114014) Heffi válasza rayoliviero (#114011) üzenetére


Heffi
őstag

Ha áramtalanítva van, akkor nem lesz gond.

Szerintem itt csak konfigurálási probléma lehet.

Első körben csak annyit kellene megcsinálnod, hogy lásd a tévén az erősítő menüjét, és végig tudjál menni a beállításokon. Csak ezután foglalkozni a pc-vel.

(#114015) rayoliviero válasza Heffi (#114014) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már ment a tv hangja az erősítőn és ki-be kapcsoltam, megint nem jó. Nem értem.

(#114016) e.vid válasza rayoliviero (#114015) üzenetére


e.vid
senior tag

manual

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#114017) dunkel válasza rayoliviero (#114015) üzenetére


dunkel
őstag

Légy szíves olvasd el a manualt. Nem egyedi az eseted.

(#114018) greike válasza audiofül (#113993) üzenetére


greike
tag

Bocs ,hogy bele vau! Jó az Denon x5200 szintnek!

Nagyszegi: Nem félsz a használt készüléktől akkor egyértelmű melyik a jobb választás!

[ Szerkesztve ]

(#114019) audiofül válasza greike (#114018) üzenetére


audiofül
csendes tag

A Yamaha RX-V3800-as erősítő 2007-ben, mikor megjelent, 340.000.-Ft volt. Igaz a jómagyarforint azóta nem túl érték álló, de azért inkább a 4100 környéke...bár édes mindegy...mert nem ez a lényeg, és ezen nem veszünk össze :D

(#114020) Heffi


Heffi
őstag

Tanácsom a következő:
1: kapcsold ki az erősítőt és a tévét.
2: rágd magad végig a használatin, amit linkeltünk, majd a beállításokra vonatkozó részeket nézd át mégegyszer
3: csatlakoztasd az eszközeid, a megjelenítőhöz a HDMI1 out-ot használd, a másikat egyelőre felejtsd el.
4: Lépj be az erősítő setup menüjébe és szabj testre mindent, amire szükséged van, de mindenképp csináld meg a:
-Hangsugárzó konfigurálást
-HDMI output konfigurálást (Arc, cec ...)
-Bemenetek beállítását.(értem ezalatt, hogy a kiválasztott forrás azt a HDMI bemetet használja, amihez a pc-t csatlakoztatod)
5: Most kezdhetsz el foglalkozni a számítógéped képének a megjelenítésével a rendszereden.

(#114021) rayoliviero válasza Heffi (#114014) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most működik megint az ARC, PC hang sajnos nem. OSD menüt látom a tv-n.

Szerk: most működik minden, csak maardjon így. És egy kábel van rádugva, az out 2-be semmi. Megy PC kép és hang és tv hang is.

[ Szerkesztve ]

(#114022) greike válasza audiofül (#114019) üzenetére


greike
tag

Azt nem tudom,hogy lehetett nálunk ilyen olcsó!
Németbe 1600 euró volt! Denon avr3808 kategória társa volt a Yamaha! Denon avr3808 az meg kb most a Denon x5200-nak felelne meg.
Ősszeveszni ilyenen? :) Csak azért írtam ,mert láttam valaki 2 kategória difit is írt.

[ Szerkesztve ]

(#114023) Tamoo válasza greike (#114022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

2009-ben 290.000Ft-ért lehetett megvenni a Yamaha 3800-at. Ugyanekkor ugyanott a Denon 3808 493.905Ft, 4308 712.405Ft.

(Nem akarok ezzel semmire utalni, csak rákerestem aztán gondoltam beírom "érdekességképpen".)

[ Szerkesztve ]

(#114024) rayoliviero válasza rayoliviero (#114021) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha kikapcsolom a tv-t, kikapcsol az erősítő, de ha bekapcsolom a tv-t, nem akar az erősítő bekapcsolni. :(

És rájöttem, hogy miért nem engedett belépni a menübe néha, mert előtte meg kell nyomni a main receiver gombot és úgy már rögtön működik a menü gomb is.

Hát nem ehhez vagyok szokva, ez már komolyabb beállításokkal rendelkezik, mint a régi Yamahám, az nagyon egyszerű volt ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#114025) Heffi válasza robim (#113977) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, aktuálisak. A Quadral-okat nagyon megszerettem, csak dícsérni tudom őket. Nem véletlen, hogy nem nagyon van a használt piacon, mert általában megelégedéssel használják otthon a tulajdonosaik.

Olvastam a véleményed, épp annak a kapcsán kezdtem el kutakodni Anthem után. Az MRX700 nem fér be a keretembe, de az 500-ra hajlandó lennék költeni.

Az eladó korrektnek tűnik levelezésünk alapján. Saját rendszerben történő kipróbálást javasolt (más is), azaz elhozhatom, ha nem tetszene, visszavihetem.

(#114026) rayoliviero válasza Heffi (#114025) üzenetére


rayoliviero
veterán

A speaker setupot nem vágom.

Normal (SB/FH)?
Normal (SB/FW)?
Speaker B?

Melyikre kell tenni?

[ Szerkesztve ]

(#114027) Norbi 72 válasza Heffi (#114025) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez így nagyon korrekt,én is megkaptam a Yamahát tesztelésre. :K

(#114026) Gazsi00 Egyikre sem,csak a front és Sorrund-al foglalkozz.

[ Szerkesztve ]

(#114028) Norbi 72 válasza rayoliviero (#114026) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hmm,ugye hátul a bal oldali front elnevezésű csatikba dugtad az MA-kat,és oldalhelyesen?

És hogy került 2 kimeneti hdmi kábel a vasba? :F De látom,megoldottad.

[ Szerkesztve ]

(#114029) rayoliviero válasza Norbi 72 (#114027) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mióta resetet csináltam a két háttér nem szól. De hangfaltesztnél működik rendesen. :F

Igen szélső balba a frontokat, oldalhelyesen.

[ Szerkesztve ]

(#114030) Heffi válasza rayoliviero (#114026) üzenetére


Heffi
őstag

Ez még csak az eleje, azaz annyit tesz mit kötöttél rá. Ezen kívül még távolság, vágási frekvenciák, sub, equalizer, stb beállításokat is testre kell szabni.

(#114031) spiky03 válasza rayoliviero (#114024) üzenetére


spiky03
veterán

Ez így van.
Ilyen trükkös a Pio távirányítója, hogy vannak funkciók amihez használni kell a "Shiftet" :)
Nekem is kellett idő amíg ráállt a kezem. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#114032) rayoliviero válasza spiky03 (#114031) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak a két hátteret, hogy állítsam újból működésbe, eddig szóltak, már nem, akármit csinálok. Most multizone felirat világít a kijelzőn, lehet az baja?

Norbi: Nálam nem világos szürke, manuális lehet ki-be kapcsolni, azt nem érzékeli, hogy rá van-e kötve valami.

[ Szerkesztve ]

(#114033) Norbi 72 válasza rayoliviero (#114029) üzenetére


Norbi 72
veterán

Elölről nézve a szélső jobb csatikba kell,úgy van?

Ez miért jelenik meg a setup-ban?

Normal (SB/FH)?
Normal (SB/FW)?
Speaker B?

Ha nincs rá kötve semmi,világosszürkének kéne lenni,vagy valami hasonló,hozzá se lehetne nyúlni.Ez számomra új..

A multizone-t kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#114034) sony309


sony309
őstag

Ennyire ördöglakat lenne egy 924? :Y

A komolyabb gépekhez milyen végzettség kell? ;]

S3x, hifi & rock and roll

(#114035) greike válasza Tamoo (#114023) üzenetére


greike
tag

Milyen érdekes,hogy a Yamaha rx-v3900-nak 525eft volt az ára! Hmm.. Szerintem felesleges mit írok! Egy kicsit jobban utána kéne járni a dolgoknak! Még egy kérdés aztán hagyom az egészet. Akkor a Te meglátásod szerint az Yamaha rx-v3800= Denon avr2808 szint?

(#114036) Dorian válasza rayoliviero (#114032) üzenetére


Dorian
félisten

Mi lenne, ha elolvasnád és értelmeznéd a haszn. utasítást? És ha úgy nem tiszta vmi, akkor kérdeznél?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#114037) Tamoo válasza greike (#114035) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha már oktatsz, akkor válaszolok. Amikor az általad említett 3900 futott, akkor már a 4310 volt forgalomban 550e-s áron és a 3808 kifutott. Szóval kb. felemelte az árat a Yamaha a Denon szintjére.

Az üldözési mániádat kezeltesd! Kihangsúlyoztam az előzőben, hogy az árakkal nem utalok semmire (csak meglepett, hogy mennyivel olcsóbban adták). Nem kell védened a Yamaha-t, nem bántotta senki. Két napja azt a vasat ajánlgatom mindenkinek...

Azt meg, hogy mivel van egy szinten nem tudom, mert sose AB-ztem őket. Csak feltételezem, hogy a 3808-al.

Gazsi!! Olvasgasd már a használatit... meg próbálgasd! Veled van tele a topik. :D Még azt is itt kérdezted, hogy a Tescoban van-e szatyor nálatok!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#114038) audiofül válasza greike (#114035) üzenetére


audiofül
csendes tag

Nem kell a feszkó, ne feszülj már így be ;) ...tök mindegy mennyi volt...majdnem 10 éves gép...jó a hangja, nem rosszabb vagy jobb mint a mostani ilyen kaliber...ennyi. a denon X1100-as készülékhez képest nyilván sokkal jobb! Itt a cikk a megjelenéséről: A Yamaha később marha nagyot emelt, mint sok más cég, így idő közben drágább lett...ennyi...irreleváns a kérdező szempontjából!

http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=1146

(#114039) rayoliviero válasza Dorian (#114036) üzenetére


rayoliviero
veterán

Elolvastam, nem tiszta, hogy miért nem szól a két hátsó. Factory reset után szólnia kellene.

(#114040) Gergőke88 válasza rayoliviero (#114039) üzenetére


Gergőke88
addikt

Arra esetleg nem gondoltál, hogy hibás?
De szerintem ma már ne foglalkozz vele.
Olvasd át még 2x a használatit, és holnap kezdjél neki elölről higgadtan.

(#114041) rayoliviero válasza Gergőke88 (#114040) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mi hibás? Nemrég még működött. Valami beállítási hiba, mert Windows alól megszólaltva a teszthangokat szólnak a hátsók, erősítőn belül is tesztelve egyenként a hangszórókat, szintén szólnak. Tehát a hangfal és erősítő nem hibás. De ha elindítom a tv, egy zenét vagy filmet, csak a két front szól. :F
És a kijelzőn csak a frontokat jelzi ki valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#114042) Valkűr válasza rayoliviero (#114021) üzenetére


Valkűr
őstag

Pc-ről mivel játszod a filmeket? Nekem is volt ilyen problémám anno az XBMC playerrel, ott rossz volt a beállitás.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#114043) Dagidög válasza rayoliviero (#114041) üzenetére


Dagidög
senior tag

PC-ről bizonyos programok alapbeállításon csak sztereóban küldik ki a jelet az erősítőnek. A zenék alapból két csatornára vannak keverve, így nem csoda, hogy hátulról nem szólnak.
Először bizonyosodj meg róla, hogy amit hallgatni akarsz, az valóban többcsatornás anyag-e. Filmlejátszásra ajánlott a Kodi vagy az MPC-HC. Megfelelő konfigurálással minden úgy fog szólni, ahogy kell neki.

(#114044) Smiley válasza rayoliviero (#114041) üzenetére


Smiley
őstag

ac3/dts passthrough be van allitva a lejatszoba, a forras biztosan tobb csatornas?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#114045) kigyi_23 válasza rayoliviero (#114041) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hát nem vagy egyszerű eset :DDD már értem azt a 10K hozzászólást a profilodnál :D

A hangok azért szólnak így, mert valószínűleg sztereó jelet kap és azt is fog kapni egy zene lejátszásánál, ha csak nem véletlenül DTS, vagy DD5.1 zenei anyag. Állítsd be a ProLogic-t, vagy DTS NEO-t ahhoz, hogy egy sztereó jelnél a többi hangszóró is szóljon. Én nem szeretem ezeket a beállításokat a két front nálam sokkal szebben szól mint ha kiküldeném külön minden hangszóra feleslegesen. ARC-opn nem biztos, hogy minden TV ki fogja tolni pl. a DTS jelet, nagyon sok esetben azon nem megy ki, de pl. a DD5.1-et is láttam már ARC-on fennakadni, mert a TV csak sztereó jelet volt hajlandó kiküldeni, míg az optikai kimenetén kiküldte a DD5.1-et is.
Nekem ilyen gondom nincs külön médialejátszót használok erre a célra egy popcorn A210 személyében így mindent helyesen küld ki és szólaltat meg az erősítő.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#114046) rayoliviero válasza Smiley (#114044) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen.

(#114047) greike válasza Tamoo (#114037) üzenetére


greike
tag

Az áras megjegyzésedet félreértettem ha így írtad volna le akkor nem ilyet válaszolok!Elnézést! Akkor Te is megérthetnéd amit Én kérdezek! Miként lehetséges ,hogy az összes külföldi oldalon 1699$ vagy 1600€ van írva a Yamaha rx-v 3800-hoz! Nálunk meg 340eft-ért lehetett kapni? Még annyi az rx-v3900-at 100€ adták drágábban! A 100€ az nem egyenlő majdnem 200eft-tal. Nekem egy örök rejtély marad nálunk miért volt olcsóbb a Yamaha rx-v3800!

(#114048) rayoliviero válasza kigyi_23 (#114045) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na, igen, szól a Pro Logic-kal és DTS Neo-val a háttér is, csak rettentő halkan és furcsán. Amikor optikaival volt rákötve a hangkártyámra, akkor úgy szól, úgy hallottam, mintha valódi DTS lett volna, az alaplapom amit átalakított az jobb volt.

(#114049) luckyman válasza rayoliviero (#114048) üzenetére


luckyman
aktív tag

Szerintem annyit dugdostad és kapcsolgattad, hogy elromlott. Csak van valaki, aki skype-on segít neked, így nem fogod megoldani.

Szotyipénzért átveszem tőled, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#114050) rayoliviero válasza luckyman (#114049) üzenetére


rayoliviero
veterán

Normális filmmel jól szól, amiben DTS hang van.

Átalakítani nem tudja rendesen, azzal van a baja.

Az meg kemény lenne, ha elromlana a 160 ropis egy kis nyomkodástól, a Yamahát vagy 8 évig nyomkodtam, meg sem kottyant neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.