Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) whatnot válasza Ragadozó (#99998) üzenetére


whatnot
őstag

Aha :)
Végül is úgy, hogy 2 tuner van, egy deck is, meg külön erősítő a subnak, úgy már valóban összejön.

(#100002) Tamoo válasza Ragadozó (#99998) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

MR6, BR6 ? :F Szinte két ugyanolyan párat tartasz egyszerre? Értem én, hogy külön sztereó, de akkor már inkább vennél egy hangfalátkapcsolót. Az nem foglal annyi helyet és még olcsóbb is.

(#99992) whatnot: Most néztem meg mi ez a FI70.... sok kis hangszóró. Nem túl bizalomgerjesztő. Előbb moziznék sztereóval mint egy ilyen szettel. Gondolom ezek maradtak még rajtuk... az értelmesebb szettek már elfogytak.

[ Szerkesztve ]

(#100003) Lacielvtárs válasza Tamoo (#99983) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt, maximálisan igazad van, senki ne az alapján vásároljon valamit, főleg ne hangfalat, hogy az mennyire tetszik egy másik embernek. én magam rossz példa vagyok ezen a téren mert én hallgatás nélkül vettem anno, és mondhatom nekem mázlim volt, vagy az is lehet hogy nem is mázlim van, hanem az igényeim nem túl magasak ;]
de természetesen egyetértek hogy a vásárlás előtt aki teheti, hallgasson meg minél több alternatívát :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#100004) dunkel válasza Soma01 (#99995) üzenetére


dunkel
őstag

Velo CHT 10R-em és Proson R8-am volt is. Előbbire visszaemlékezve egy pozitívum jut eszembe, nagyot szólt.

(#100005) Soma01 válasza dunkel (#100004) üzenetére


Soma01
veterán

A Proson-nal kapcsolatban ezek szerint több pozitív gondolatod van összességében?

(#100006) z123456789 válasza Ragadozó (#99985) üzenetére


z123456789
addikt

(#99985) Ragadozó
Szépek, Grat! :C

(#100000) Spuri2000
A szemfüles! :DDD

(#100007) whatnot válasza Tamoo (#100002) üzenetére


whatnot
őstag

(#100008) Tamoo válasza whatnot (#100007) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez se szimpatikus.

(#100009) whatnot válasza Tamoo (#100008) üzenetére


whatnot
őstag

Mint mondtam, ezek legalább elférnek itt.
Eredetileg az volt az ötlet, hogy nem is álló hangsugárzók jönnek ide. Helyszűke van. Nem tökéletes megoldás kell egyelőre. És eddig csak egy Genius a referencia.

(#100010) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek mennyire érné meg lecserélni a Focal-okat egy MA BX (BX5, BX center, BX1/BXFX) szettre?

Csak a mozi a lényeg még mindig. :)

Nah meg kérdés, hogy a Focal-okat mennyiért tudnám eladni. :U

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100011) Tamoo válasza spiky03 (#100010) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem érdemes. Még RX-re is csak akkor ha keveset kell ráfizetni. (De erre nem sok esély van.)
Inkább erősítőt cserélj.

[ Szerkesztve ]

(#100012) vendingo válasza whatnot (#100009) üzenetére


vendingo
veterán

Én már azzal is boldogabb vagyok, hogy az X2000 hajtja a fos geniusokat, sokkal szebben szólnak.
A Cav hangfalak elvileg a napokban jönnek meg, kíváncsi leszek azzal milyen lesz. Sub még nincs, nem is lesz nyárig, illetve a genius sub se alternatíva, mert arra már megvan a vevő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100013) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Most nem minőséggel kapcsolatos tanácsért fordulok hozzátok - pénz hiányában az előzőt sem tudtam megfogadni, egy Onkyo TX-SV373 és egy pár Onkyo D-205f lett a vége.

Egy kis (2.5 x 4, 3.05 belmagasság) hálóban szeretnénk mozizni. A vászon helye már megvan a rövid falon az ággyal szemben, most az a kérdés, hogy a hangszórók hova kerüljenek. Egy pár Genius HF2020 V2-ről van szó, tehát nem dübörög valami nagyon, de eddig laptopon néztünk sorozatokat, megbocsájtóbbak vagyunk.

Magas ágyunk van (85cm, tömör fa) így mindenképpen emelni kell a hangszórókon is.

1. opció: a vászon magasságának felénél (kb 140cm), a vászon mellett két oldalon.
2. opció: a vászon fölött, lefelé döntve két oldalon (majdnem a plafonnál)
3. opció: az oldalfalakon a vászon és köztünk féltávban, kb 2m magasan, szintén lefelé döntve. Így talán jobban halljuk :)

Nektek vannak tapasztalataitok az ilyen nem szabványos elhelyezéssel? Mennyire zavaró, hogy nem a képből jön a hang?

(#100014) spiky03 válasza Tamoo (#100011) üzenetére


spiky03
veterán

Thx. Még a BX-re is elég sokat kellene ráfizetnem, igaz új szett lenne BXFX-el 300.

Valahogy én is így gondoltam. Köszi a megerősítést. :)

Mert igazából nincs semmi bajom a Focal-okkal, örülök, hogy egységes az összes hangfal, így mindenhonnan egyforma hang szól. :)

Akkor maradok az eredeti tervnél, hogy majd egy szub csere meg egy erősítő csere.

Szubban SVS-re gondoltam. :) Erősítőben meg nem tudom. :F Lehet ki kellene majd próbálnom egy Denon-t, vagy egy nagyobb Pio-t.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100015) Dorian válasza spiky03 (#100010) üzenetére


Dorian
félisten

Mozi miatt szvsz nem érdemes. Ne ezen agyalj, hanem:
1. jobb elrendezés (surroundok, sub)
2. szobaakusztika
3. erősítő nagyobb kategóriára
(4. esetleg sub pontosabbra)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100016) Tamoo válasza spiky03 (#100014) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

300ra arányaiban már a Goldra se kell túl sokat ráfizetni. :D
Vagy ott van Sefter szettje 370-ért.... a BX jelenthet neki.

De egyébként hallgass Dorian-ra!

[ Szerkesztve ]

(#100017) #75604736


#75604736
törölt tag

Sziasztok,

A házimozi erősítők tunerjét mihez optimalizálják?

Azt tapasztalom hogy nagyon gyenge a vétel. Tavaly volt egy onkyo belépőszintű erősítőm a gyári antennával alig volt vételem, és azt hittem annak a tunere nem elég érzékeny. Most lecseréltem egy yamaha rx-v375-re persze ez is belépőszintű, de ennél is ugyan azt tapasztalom. Már vettem rá egy viszonylag nagy T fm antennát is de ezzel is kb ugyan az a helyzet. Nem tiszta. Lehet hogy sok a vasbeton és le van árnyékolva a lakás, de kiprobáltam a mobilommal ugyan azon a helyen egy sima füldugasszal teljesen tiszta vételt tudok bármelyik csatornán. Mi lehet? Mit javasoltok? FM erősítő megoldaná?

(#100018) Dorian válasza #75604736 (#100017) üzenetére


Dorian
félisten

Na erről gőzöm sincs, én is a vasbeton árnyékolására fogom. Többféle szobaantenna sem ért semmit. Megoldásom, hogy nem hallgatok rádiót. :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100019) spiky03 válasza Dorian (#100015) üzenetére


spiky03
veterán

Oke főnök. ;)

1. sajnos nagyon máshova nem tudom őket elrendezni. A szobát ugye elforgatni nem tudom, asszony nem engedi. :DDD
2. igen itt szeretnék azért legalább két helyre tenni valami képet.
3. erre is gondoltam már, ebben tudtok adni esetleg valamit, hogy merre nézelődjek majd?
4. szerintem is ez az utolsó lépcső :)

@(#100016) Tamoo
Igen én is kicsit sokalltam az árát, még ha vadi újak is
Persze hallgatok én rá, ő tudja miről beszél. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100020) Dorian válasza spiky03 (#100019) üzenetére


Dorian
félisten

0. lépés a zasszony megfegyelmezése ;]

Én pl. mondtam, hogy hangfalcserekor (most december végén) úgyis újra kell mérni a rendszert és akkor már elhúzom kicsit a kanapét a radiátortól, és bekapcsolom a nappaliban is a fűtést :DD

Elrendezésnél arra gondoltam, hogy a surroundok legyenek beforgatva, a kanapé elhúzva a faltól (mögötte vmi felnyílós szekrény), a sub ki a sarokból a túloldalra (hálóba így is be lehet férni)

Pusztán képek akusztikailag semmit nem érnek.

Nagyobb erősítőnél számíts arra, hogy jóval nagyobb dinamika lesz, ha nyafogósak a szomszédok, sokszor fogsz a táv után kapkodni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100021) devil-k válasza Dorian (#100020) üzenetére


devil-k
nagyúr

A "0"-ás pontot én is mondtam neki már! ;]

- mozi bolondéria -

(#100022) Norbi 72 válasza spiky03 (#100019) üzenetére


Norbi 72
veterán

4308? Árul egy 3808-ast is.. :)

(#100023) dio001


dio001
tag

Sziasztok!

Ez a sub mennyire megfelelő egy olyan 15-20nm-re? Denon 2310 + JBL ES 5.0-hoz szeretném.

[link]

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#100024) Pepszi


Pepszi
tag

Engem is elkapott újra a csereláz, de eléggé tanácstalan vagyok főleg azért mert nagyon kevés rendszert hallgattam meg eddig, nem tudom mi az aminek a karaktere igazán tetszene.

Jelenleg denon 3808 és dali c6 az összeállítás. Ez mozin meg akkusztikus zenén nagyon tetszik, de rock/metál vonalon elvérzik, ami mostanában fontos lenne.
Tuningot már ajánlottátok régebben, de nem szeretném bántani a conceptet.

250-350 ezres sávban keresnék 5.0 szettet. Erősítő egyelőre fix.

(#100025) KisTücsök válasza dio001 (#100023) üzenetére


KisTücsök
addikt

Szerintem kevés lenne. Zárt, 125 watt, 20 cm-es hangszóró... De hátha próbálta valaki.

De ahogy látom kilehet próbálni. Éljél vele, ha tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#100026) Norbi 72 válasza Pepszi (#100024) üzenetére


Norbi 72
veterán

Polk RTi szett,vagy Quadral szett.A Polk elég jó rockra. :K

(#100027) Tamoo válasza Pepszi (#100024) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vedd meg Liszitől a GR20 + centert!
Ilyen dobozok nem lesznek túl gyakran hirdetve.

Lehet a Polk jó rockra, de nem hiszem, hogy tudja azt amit a Gold. :)

[ Szerkesztve ]

(#100028) whatnot


whatnot
őstag

[ RANT ]
Most már kezdek nagyon türelmetlen lenni. Felhívtam a szervizt, még rá se néztek az erősítőre, talán csütörtök felé ránéznek. :((

[ Szerkesztve ]

(#100029) spiky03 válasza Dorian (#100020) üzenetére


spiky03
veterán

Igen az a legnehezebb a 0. típusú találkozások. :DDD

A surroundokat nem nagyon tudom forgatni, mivel azok ugye az a falra lapuló fajta. :) De nem érzem így sem, hogy annyira rossz lenne a hátsótér. De azt elismerem, hogy ha előrébb lenne a kanapé akkor jobb lenne, mert kipróbáltam, hogy nem dőltem hátra a kanapén hanem előre hajolva néztem 1-1 jelenetet és akkor jobb volt a térérzet.

Természetesen a képnél az akusztikai paneles megoldásra gondoltam. :)

A szubot a múltkor, amikor haver áthozta az R8-asát akkor kipróbáltuk azon az oldalt is, de pl az övének ott laig volt hangja, de amikor betettem a Heco helyére, ott meg rögtön lehetett hallani, még ha többet is kellett rátenni dB-ben. :)

De majd egyszer átjössz és áthozod a T12-t aztán jól letesztelünk mindent megint. :D ;]

Vsz az lesz a képekkel is, mint a hangfalakkal, hogy egyszer csak hazaviszem aztán fel is rakom a falra és akkor már nincs mit tenni. :DDD

Szerencsére nem háklisak a szomszédok, eddig egyszer sem szóltak, hogy hangos lenne a mozi vagy a zene. Pedig a pótszilveszterkor bömbölt a dzsátubi. :DDD

@
Thx, de ennyi pénzt még tv-ben sem láttam egyszerre. :DDD
Nah meg nem most tervezem az erősítő cserét.
Meg nekem kell a 3D is. :U

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100030) liszi70 válasza Pepszi (#100024) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mozin meg akkusztikus zenén nagyon tetszik, de rock/metál vonalon elvérzik, ami mostanában fontos lenne."

Nem akarlak elkeseríteni, de tapasztalatom szerint a metálon nagyon sok cucc elvérzik. (Vagy a metál és/vagy annak keverése vérzik el a cuccokon. :D )

[ Szerkesztve ]

(#100031) Pepszi válasza Tamoo (#100027) üzenetére


Pepszi
tag

Pont onnan indult el a bogár, de elbizonytalanodtam, mit rakjak be háttérnek és az mennyibe fog fájni. :)

(#100032) Tamoo válasza Pepszi (#100031) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

RS1-et már kaphatsz 80körül, BX2, BR2-t még olcsóbban. Ezekből egész sok forog szerencsére.

(#100033) Norbi 72: Persze. :) Nem is várható el.

[ Szerkesztve ]

(#100033) Norbi 72 válasza Tamoo (#100027) üzenetére


Norbi 72
veterán

Lehet a Polk jó rockra, de nem hiszem, hogy tudja azt amit a Gold

De nem is egy kategória..

(#100034) Dorian válasza Pepszi (#100031) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nekem is aktuális, én rx1-et szeretnék majd.

Rockmetállal az a helyzet, hogy egy kevésbé jó hangfalon a szinthez képest az tud jól szólni. Aztán ahogy egy jobb hangfal kifinomultabb úgy szól egyre jobban rajt az akusztikus, jazz, stb téma és rosszabbul a rockmetál. A mégjobbakon meg mindegyik jól szól.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100035) Gabesz26 válasza Pepszi (#100031) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nekem a GS front szekciót egy RS1 egészíti ki hátul, és szinte teljesen egységes azzal is a hangzás. GS10-et nem akartam hátra tenni (kicsit túlzásnak éreztem volna, na meg a mocskos anyagiak... :DDD). Távlati célom egyébként egy GSFX beszerzése :B

(#100036) Tamoo válasza Pepszi (#100031) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

cseresznye RS1 [link]

Dorian: A GS-en milyennek találod a rock/metált?

[ Szerkesztve ]

(#100037) Pepszi


Pepszi
tag

Köszi mindenkinek.
Ha esetleg van valakinek bp. környékén denon 3808 + valamelyik az említettek közül,
és szívesen demózna az jöhet priviben. :)
Természetesen fordítva is áll az ajánlat érden.

(#100038) Dorian válasza Tamoo (#100036) üzenetére


Dorian
félisten

Tegnap hallgattam rajta először, de mindezt hangfalkábel cserélgetések utáni lenyugtatásra, néhány szilvapálinka után. Szóval tetszett, de nem releváns az élmény ;]

Ilyen tekintetben sokat számít egyébként az erősítő is, legalább annyit, mint a hangfal. HTA-val a C6-on is tetszett, másik erősítővel nem.

Sztem a Denonnak mégjobban nem fekszik a rockmetál, mint pl. a C6-nak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#100039) Tamoo válasza Dorian (#100038) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

3808 + C6 nekem se tetszett keményebb műfajon. Az RS egy leheletnyit jobb volt, de még összességében az is kevés. Most az Arcam + GS egész jó. Kíváncsi leszek a Denonnal milyen páros.

[ Szerkesztve ]

(#100040) spiky03 válasza Dorian (#100034) üzenetére


spiky03
veterán

Én akkor már RXFX-re gyúrnék. ;)
Mint Gabesz26 kolléga, szerintem az jobb hátra.
Én is sajnálom, hogy a 7-es szériából nincs ilyenje a Focal-nak, mert azok talán még jobban szólnának szerintem így falra tolt kanapénál. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100041) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szeretnék az lg tv-hez venni egy Lg bh9540tw-t vagy egy 9530tw-t. Szerintetek melyik jobb és a hátsó hangfalak biztos fognak-e működni vezeték nélkül (mondjuk pont azért szeretnék ilyet). Van-e vkinek tapasztalata a cuccal?

(#100042) brembo


brembo
tag

Szerintetek a 3312 megéri a többlet (dupla) árat a 2113-hoz képest?

Főleg zenehallgatás szempontjából érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#100043) Norbi 72 válasza brembo (#100042) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen.De egy kicsit szvsz lehet alkudni a 3312-ből.

(#100044) Ance válasza INGJOKE (#100041) üzenetére


Ance
őstag

Jobb felső sarok a fórumban...

(#100045) tomic válasza dunkel (#99989) üzenetére


tomic
addikt

Semmi,legalàbb is nekem nem hiànyzik. Az esetleges eladàsnak màs oka van.

[ Szerkesztve ]

(#100046) INGJOKE válasza Ance (#100044) üzenetére


INGJOKE
veterán

Gondolom akkor ez kompakt kategória...

(#100047) Ance válasza INGJOKE (#100046) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Egyébként a vezeték nélküli hangszóró hangminőség szempontjából kb. a f*nggal festett piros tojás művészeti értékéhez közelíthet.

(#100049) INGJOKE válasza Ance (#100047) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mivel most csak egy 40 wattos soundbar vana tv-hez annál biztos jobb lesz... viszont a kész házat már nem akarom szétszedni... zsinór meg ne fusson sehol körbe a szobában...

(#100050) ricsik válasza Dorian (#100038) üzenetére


ricsik
őstag

Nálam nagy Sony-val a C6-on szintén felejtős a rock.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.