Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162451) powerup2 válasza devil-k (#162450) üzenetére


powerup2
addikt

Az elég nagy gond :( amúgy az nvidia shield-et dicsérik még nagyon

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162452) devil-k válasza powerup2 (#162451) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az is nagyon jó. Nálam volt olyan. Kicsit túlárazott, de legalább a Netflixet támogatja normálisan.

- mozi bolondéria -

(#162453) powerup2 válasza devil-k (#162452) üzenetére


powerup2
addikt

Igen de most a netflixel nem vagyok kibékülve siralmasan levitte a minőséget. Pedig letelt az egy hónap

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162454) python1 válasza powerup2 (#162451) üzenetére


python1
veterán

Dorianal egyetértve, én is PC-t használnék, nálam 0 szívás van, csak tiszta élvezhető mozi, legalább már vagy 15-éve. Tulajdonképpen, ha veszel a PC-be egy kis szivárgású tápot, nehéz lenne bármi mással túlszárnyalni, de lehet jelentkezni jobb alternatívával, kíváncsian várom. Nálam 120"-os vetített kép mellett , nem tudnék alternatívát, igen jó Barcot kötöttünk az általam épített HTPC-re, képben alapból madvr alapbeállításokkal is laposra verte a gazdája lejátszójának képességét. Viszont azt meg kell mondanom, hogy valóban nem mindenkinek való a HTPC, van vele némi meló mire összedobod az igényeidhez megfelelő beállításokat, de utána örökös is maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#162455) powerup2 válasza python1 (#162454) üzenetére


powerup2
addikt

ott ugye kodit használnék meg a gép elég nagy helyet foglalna :( meg hamarosan végfokozni is fogom a rendszerem igy lehet helyszűkében leszek

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162456) python1 válasza powerup2 (#162455) üzenetére


python1
veterán

Mire gondolsz, helyszűke miatt-ra? Kodira vagy libreelacre elég egy kliens gép is, de vannak integrált lapok is, melyek szinte tenyérnyi dobozban megbújnak, fillérekből.

[ Szerkesztve ]

(#162457) python1 válasza python1 (#162456) üzenetére


python1
veterán

Itt 3-féle HTPC méret, mindet lehet távirányítású.

[ Szerkesztve ]

(#162458) BBéci válasza python1 (#162457) üzenetére


BBéci
titán

A macsek is távirányítható? Vagy inkább ő a távirányító, mert sugároznak a szemei. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162459) python1 válasza BBéci (#162458) üzenetére


python1
veterán

Sajnos egyik sem, van egy mésik is belőle szintén fekete kivitelben, ez is egy előre kalkulált beszerzés volt, ügyelve a szín helyes kiválasztására, hogy ne rontsa a szobában a kontrasztot. :DDD

(#162461) python1 válasza BBéci (#162460) üzenetére


python1
veterán

Igen, nálunk is talált cicusok,de érdekes, hogy 2db feketét dobott a gép, pedig egyik 300km-ről jött a másik egy balatonparti ingatlan padlásáról leesett gombóc, és legalább fél év különbséggel. Rengeteg örömöt okoztak eddig, igaz egy konyhai étkezőgarnitúrának, és egy bőrkanapénak és vagy 3garnitúra függöny, 2db szőnyeget már kivégeztek,de még élnek. :D

(#162462) Quetz válasza python1 (#162461) üzenetére


Quetz
őstag

Nálunk azóta nem jöhetnek be a macskák a lakásba, amióta egy elkezdte a számítógép tápkábelét rágcsálni használat közben. Akkor az elvégzett egy gyorsított ejtőernyős tanfolyamot.

(#162463) balage25 válasza devil-k (#162452) üzenetére


balage25
senior tag

Annyiba kerül, mint az apple tv 4k. Vagy az apple is túlárazott?

(#162464) Quetz


Quetz
őstag

Ha valakit érdekel, Dirac bass management webinar meghallgatható egy gyors regisztráció után: https://register.gotowebinar.com/rt/8043050009869528846

(#162465) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Most pattant ki a fejemből, nem tudom bárki megcsinálta-e, és ha igen van-e tapasztalat.

Probléma:

Moziszobában nem szeretnék olyan forrást, ami nagyméretű+hangos+drága szentháromság ( ami egyébként négy - figyelemmel a helyre) bármelyikének megfelel, illetve olyat szeretnék, ami kicsi, hangtalan, és olcsó.

Mindezt úgy hogy elvárás a tökéleteshez közeli kép és hang.

Arra gondoltam, hogy ennek a feltételrendszernek megfelelhetne egy szerver-kiszolgáló páros.

Ezt megoldhatná, egy hangos, ronda, de megfelelő teljesítménnyel bíró átlagos PC ( mindenféle tápvarázslat nélkül is ) akár a pincében, és a moziszobában meg elegendő lehetne egy mikroszámítógép tuning táppal, hogy pl. a jitter se okozzon problémát.

Semmilyen szinten sem jártam utána, de esetleg valaki tudja-e hogy egy MPHC-MadVR kombó tudna -e valós időben sztrímelni, ill. egy Rpi-Kodi fogadni, lejátszani sztrímet?

A varázslat valahogy úgy nézne ki, hogy a PC kiszámolja és hozzáteszi a szükséges számításigényes filtereket a sztrímhez, és a szobakorrekciót, amit a fogadó oldalon- moziszobában - már nem kell alakítgatni, hanem realtime lehetne továbbküldeni a többi kép és hangfeldolgozóhoz.

Tudom, hogy ez így elég kidolgozatlan, csak kiváncsi vagyok a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162466) devil-k válasza balage25 (#162463) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Apple TV-t nem tudod kihozni olcsóbban, a Shield-et pedig egy 15.000 Ft-os boxal ki tudod hozni CE-el.

- mozi bolondéria -

(#162467) Quetz válasza alphamooncam (#162465) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem elég ha lerakod a lejátszót a pincébe és onnan optikai vagy HDMI over ethernet kombóval hozod át a már feldolgozott streamet.

(#162468) alphamooncam válasza Quetz (#162467) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az lenne a lényeg, hogy olcsó PC elég lenne akárhol otthoni hálózaton belül, és nem lenne szükség drága HTPC-re, mert a kliens oldali mpc "újraórázza" a filmet.

Egyébként DLNA-ra gondoltam, mondjuk full árnyékolt CAT7 kábelen átküldeni a sztrímet.

Ez szerintem jóval olcsóbban kijöhet minőség/ár arányban, kivéve ha már van HTPC-d.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162469) robi-k válasza alphamooncam (#162465) üzenetére


robi-k
őstag

Rossz oldalról közelíted meg, először is, meg kell határoznod a követelményeket:
1) Kell-e 4K, vagy elég a FullHD?
2) Ha kell a 4K, kell-e a HDR?
3) Szükség van a HLG, a HDR10+ és a DolbyVison támogatásra?
4) Ha kell a DolbyVison, melyik profil támogatására van szükség: Prile 4, Profile 5 (stream, pl. Netflix) vagy a Profile 7 (ami az UHD BD lemezeken van)?
5) Kell-e beépített DAC analóg kimenetekkel (előfokra vagy akár közvetlenül a végfokokra kötve), vagy elég a HDMI?
6) Ha elég a HDMI kimenet, kell-e dual HDMI kimenet: az egyik csak a képet adja a kijelzőre, a másik pedig csak a hangot a házimozi rendszer felé?
7) És nem utolsó sorban: mi az anyagi keret?

(#162468) alphamooncam
DLNA-t felejtsd el mint a rossz álmot, rendes hálózati protokollt (SMB/CIFS vagy NFS) támogató lejátszót keress.

[ Szerkesztve ]

(#162470) balage25 válasza devil-k (#162466) üzenetére


balage25
senior tag

Nem ertem a kovetkeztetest. a Shield koroket ver az Apple termekre a CE-re pedig plane. Nem helyettesitheto vele, nem is ugyanarra valo.

Itt egy osszehasonlitas

[ Szerkesztve ]

(#162471) Vikthor válasza Quetz (#162437) üzenetére


Vikthor
nagyúr

itt jól érzem az iróniát, ugye? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#162472) alphamooncam válasza robi-k (#162469) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi, hogy foglalkozol vele, még csak tapogatózom, ezért is jók ezek a kérdések. :R

"Rossz oldalról közelíted meg, először is, meg kell határoznod a követelményeket:
1) Kell-e 4K, vagy elég a FullHD?

Full HD a cél. Vetítek, még nem látom értelmét cserének.

2) Ha kell a 4K, kell-e a HDR?
3) Szükség van a HLG, a HDR10+ és a DolbyVison támogatásra?
4) Ha kell a DolbyVison, melyik profil támogatására van szükség: Prile 4, Profile 5 (stream, pl. Netflix) vagy a Profile 7 (ami az UHD BD lemezeken van)?

NAS-ról néznék továbbra is filmeket, online szolgáltatók nem érdekelnek.

5) Kell-e beépített DAC analóg kimenetekkel (előfokra vagy akár közvetlenül a végfokokra
kötve), vagy elég a HDMI?

Szerverre nem kellene még HDMI kimenet sem, otthoni hálózaton keresztül sztrímelném az Rpi4-Kodi-ra.

6) Ha elég a HDMI kimenet, kell-e dual HDMI kimenet: az egyik csak a képet adja a kijelzőre, a másik pedig csak a hangot a házimozi rendszer felé?

Szerver oldalon nem szükséges sem HDMI, sem semmilyen analóg kimenet, csak gigabit képes hálózati kártya.

7) És nem utolsó sorban: mi az anyagi keret?

Nem tomm, szvsz használt, működőképes PC elég lenne.

Tényleg, mennyiért lehet hozzájutni egy MadVR képes asztali PC-hez, gigabites hálókártyával!?

(#162468) alphamooncam
DLNA-t felejtsd el mint a rossz álmot, rendes hálózati protokollt (SMB/CIFS vagy NFS) támogató lejátszót keress."

Rpi4-Kodi lenne kliens oldalon, hogy milyen protokolt használhatnék gondolom, hardver és szoftverfüggő.

Jól gondolom egyébként, hogy csomagokban közlekedik az adat (film) a szerver és a kliens oldal között? Van hibajavítás ?

Lehet másoknak ez egyszerű, de a hálózathoz meg kiváltképp nem értek.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162473) sixpak válasza balage25 (#162470) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mi ezzel a gond, a kínai CE cuccok kis túlzással 10 ezertől indulnak, Apple tv 60 ezer, Shield pro 100 ezer, mondjuk itthon nem is kapható.

Mondjuk az Apple elég tré az árához képest, kínai fosok CE-el agyonverik.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#162474) Quetz válasza Vikthor (#162471) üzenetére


Quetz
őstag

.. mikor egy 203-as Oppo-t reverse engineerelnek és a silány alkatrészeket ...

Viccesnek találtam, ahogy elképzeltem, hogy egy 900 euros bluray lejátszó silány alkatrészekből állé és még a 3x-t kell ráfizetnem, hogy ezt korrigálják. Miközben az ajánlott Kodi hardware 80-100 usd körül beszerezhető.

(#162475) Vikthor válasza Quetz (#162474) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen igazad van, így kellett volna írjam: "silány". Nekem a factory stock is bőven megfelel mondjuk, így is simán ott van a nagyok között, röhögve megállja a helyét, pedig van 3 éve hogy megvettem. Sajnálom, hogy kiszálltak, mert nagyon minőségi lejátszókat gyártottak.

A 203-as nem 900€, hanem 550$

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#162476) mpo


mpo
veterán

Azért 15.000 és 8.5000.000 Ft között van választási lehetőség, ha lejátszóról van szó.
Az összehasonlításnak csak azonos ársávban van értelme, ez minden műszaki dologra érvényes (autó, házimozi, hűtőszekrény, lejátszó. stb.).
Az Indesit, Gorenje az nem Liebherr, az Opel nem Bentley, nincs értelme hasonlítgatni.
Ha valaki ragaszkodik a Dune márkához 73000-529000 között választhat.
Ajánlom az arukeresoben az olcsók-drágák rendezést, bármit is keresel.
Nagyon sok occó kínai lejátszót összevissza furkálnak, hogy a hűtését megoldják.
Ki fúrt már meg egy AVR-t a hűtés érdekében?

Ha érted, akkor már elavult.

(#162477) devil-k válasza sixpak (#162473) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mesélj még! :D

- mozi bolondéria -

(#162478) robi-k válasza alphamooncam (#162472) üzenetére


robi-k
őstag

Számodra gyakorlatilag már akár egy Pi4 is megfelelne, teljes FHD támogatás nem okoz hardver kihívásokat.
A Kodi támogatja az NFS-t, javaslom, a NAS-on kapcsold be az NFS megosztást, és nem kell streamelni NAS-ról lejátszóra.
Amire te gondolsz stream alatt, az a hálózati hozzáférés a NAS-on lévő média tartalomhoz, ami lehet vagy windows rendszerű (SMB), vagy Linux alapú (NFS) hálózati kommunikációs protokoll segítségével.

(#162479) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!
3 dologgal foglalkozok mostanában aktívan a rendszeremben
1.) Hangfalpozíciók, szoba, elrendezés, akusztikai elem
2.) Mérések, eredmények, EQ
3.) Következő lépés; mint új erősítő, miniDSP, HTPC EQ és ezek pro/contra érvei

Sorban haladnék, az elsőről kérném ki a véleményetek, képes poszt következik.
A nappali 5x4m, plusz oldalirányban van viszonylag jól leválasztott 3x2-es amerikai konyha és egy előszoba is.

Hátsó fal
1. kép
A hallgatási pozíciótól a hátsó fal 80 cm-re, a bipol-dipol surround pedig 70 cm magasra van.
Ahogy a képen is látszik, kb. 20-20 cm-el tudnám a két hátsót még távolítani, most 160 cm-re vannak, viszont a jobboldali így elég közel lenne a kabinethez. Számítana a 160 helyett 200 cm fesztáv/köztes távolság?
A csupasz falra egy akusztikai panelt tervezek, ha jól emlékszem @Dorian mutatott panel + vászonkép kombót, ami nekem is megtetszett. Itt van még bármi, amit megtehetek egy nappali keretein belül?
Jelenleg csak egy upfiring front atmos van a rendszerben, ennek az átalakításán gondolkozom. A plafon alatt van egy 40 cm széles álmennyezetem a világításnak (kép), amibe -nagy harc árán- be tudnám építeni a hátsó atmos lesugárzókat. Ez így kicsivel a fejem mögött lenne (nem fölött), illetve az esélytelen, hogy a szoba közepén fenn legyenek beépített atmos sugárzók. A hátsó rendes atmosok adnának bármit ezekkel a feltételekkel? Azért gondolkozom a hátsó szekció erősítésén, mert a 2 bipol-dipol kevésnek tűnik, de elképzelhető, hogy pont az a jó, hogy nem hallom ki őket.

Első fal
2. kép 3. kép
Itt kötöttebb a helyzet, a szubok csak ezen fal előtt tudnak mozogni, van 2 nullom, amivel majd a mérős, EQ-s posztban foglalkozom, de megbontottam a szimmetrikus elrendezést és ez az új (szub)asszimmetria már javított a helyzeten.
A 2. képen látszik, hogy upfiring atmos csücsül a frontokon, ezeket szépen beállítgattam, a mennyezet nagyjából alkalmas is a feladatra, hosszas forgatás és távolság (késleltetés) tologatás után lett is neki hatása, de semmi egetverő. Szóval 3 hónapnyi teszt után tegnap fogtam magam és feltettem a 3. képen látható magasságba (most pontban a hallgató pozícióra irányul) és bumm, így lett a front height elrendezés, hirtelen tényleg lett 'teteje' a szobának, érezhető a különbség. A frontok 240 cm-re vannak egymástól, ha a front heightot felfúrom fixre a TV mögötti fa panel tetejére, akkor ők kb. 180 cm-re lesznek. Ennyi belefér vagy mindenképp próbáljam meg kifelé tolni a falra? (pont ott megy a villanyvezeték)
Egyébként a gipszkartonba itt is lenne helyem az atmos lesugárzónak, de itt már végképp nem látom értelmét.

Köszönöm, ha megnézed!

(#162480) sixpak válasza devil-k (#162477) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagyon nincs mit, mert nem használtam még AppleTV-t, csak amit olvasok róluk....mondjuk a termékeiket nem is azért veszik az emberek, mert a legjobb/legerősebbet akarják.
CE/LE rendszerek nagyon jól az árukhoz képest, csak sokaknak derogál a sokmilliós rendszerükbe beilleszteni egy 80 dolláros kínai boxot.
A napokban nálam is képbe került egy NV Shield, de inkább másik gyártót valasztottam. Netflix miatt jó lett volna, de van 3 másik eszközöm Netflix-re, ezért nem az alapján döntöttem végül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#162481) Quetz válasza Vikthor (#162475) üzenetére


Quetz
őstag

Koszi az árat, én amit találtam pár perc alatt az 900 eur/300k huf vagy több volt. Az Oppo-k minőségét mindenki dícsérte és még mérésekkel is alátámasztották :) még én sem tudnék belekötni, az árát leszámítva.

(#162482) balage25 válasza sixpak (#162480) üzenetére


balage25
senior tag

Kaphato itthon a shield, nekem nem kellett usb igy 59-ert vettem.

(#162483) alphamooncam válasza robi-k (#162478) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem ismerem a piacot, létezik ma olyan asztali lejátszó aminek a minősége eléri egy szénné tuningolt MadVR-s HTPC képét- hangját?

Látom nem érted, Rpi4-Kodi van most, TMP táppal.

Kb. 10 éve volt PC-s, MadVR lejátszóm. Hihetetlen képet adott, sokkal jobbat, mint amit
bármelyik nem PC-s lejátszó, de volt több hátránya.

Ronda-nagy-hangos-energiazabáló volt, szabadon konfigurálható, pazar, mással utolérhetetlen képminőséggel.

Továbblépésként kénytelen voltam elhagyni a teljesértékű PC-t mert, olyan szinten kellett volna költeni tápellátásra, stb. egyéb tuningra, amit már nem akartam vállalni.

Rpi4 hiába fejlődött nagyot, sem most, sem később számítási kapacitás hiánya miatt nem lesz képes megközelíteni a PC-MadVR-es képminőséget, márpedig az én célom ez.

A fő kérdés nem az hogy a vízióm megvalósítása jobb képet-hangot adna-e a mostani ( Rpi4-Kodi), és az ezt megelőző ( PC-MadVR) lejátszónál, hanem az hogy megvalósítható-e.

Az hogy csomagokban, közlekednek-e az adatok a szerver és a kliens között, és hogy van-e hibajavítás.

Hálás lennék, ha erre tudnál válaszolni, mert ha így történik, és működhet a sztrím akkor semmi kétségem nincs afelől, hogy nagyon-nagyon sok lóvé beleöléséig nincs jobb megoldás. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162484) python1 válasza alphamooncam (#162483) üzenetére


python1
veterán

Én amióta HTPC -zem, mindig kis ízléses házakkal oldottam meg, fel sem tűnt senkinek, mondjuk most egy készülék sem fog látszani, csak a vászon ami emlékeztet majd, hogy itt bizony valami van.Lesz autómatizálás is világítás, végfokok kapcsolása stb, tehát teljeskörű luxus mozit hozok össze. :D

[ Szerkesztve ]

(#162485) python1 válasza xerobyte (#162479) üzenetére


python1
veterán

Én az egész frontoldalt eltakarnám, vagyis beépítenék mindent, és kapna egy akusztikailag áteresztő vásznat, a hátsó részt szintén, és a kábelek is rejtve lennének. Elsőre vadul hangzik, de megér egy kis plusz melót, cserébe tetszetős lenne.

(#162486) python1 válasza xerobyte (#162479) üzenetére


python1
veterán

Ilyenekre gondoltam, [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#162487) xerobyte válasza python1 (#162485) üzenetére


xerobyte
aktív tag

A felújítás előtt gondoltam a 'beépítésre', de túlságosan leszűkítette volna a nappali terét (lakás nappaliról van szó, vannak racionális limitációk). Szóval átfúrás/áthelyezés játszik; új falak, teljes átszervezés már nem :))

(#162488) gabor_01


gabor_01
senior tag

Lehet lerágott csont, de tanácsot kérnék hangfal kábel választására.
Egyenlőre alsó középkategóriás cuccaim vannak, de várhatóan nemsokára feljebb lépnék.
Frontsugárzókhoz kinéztem két szerelt kábelt:
1. Triangle Symphony 2x2,5m
2. KáCsa KC-FS60-3-SE hangfal kábel (2 x 3 m)
Árban nagyon közel állnak egymáshoz.
Melyiket vegyem?
Esetleg saját összeszerelés is szóba jöhet.
Köszönöm
:R

(#162489) python1 válasza xerobyte (#162487) üzenetére


python1
veterán

Nálam is nappaliba lesz, de harmad akkora helyet fog így foglalni, mintha hangsugárzók lennének, igy kb 20cm lesz amit az előtétfal elfoglal a nappaliból, de az sem az egész falfelületen, hátul két oszlop lesz a plafonig, ahol a surroundok kapnak helyet, világítással akusztikai elemmel egyetemben. Kb nálam is ilyesmi lesz a mennyezet kialakítása, lesz egy 40cm-es álmennyezet körbe, ahol a kábelek fognak futni, és a világítás.

[ Szerkesztve ]

(#162490) Dorian válasza gabor_01 (#162488) üzenetére


Dorian
félisten

Először legyen meg a feljebblèpès, utána vegyèl jobb kábelt, de csakis előzetes otthoni pròba után

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162491) python1 válasza gabor_01 (#162488) üzenetére


python1
veterán

Mi lett a régi kábellel?

(#162492) gabor_01 válasza python1 (#162491) üzenetére


gabor_01
senior tag

Jelenleg 25 éves 2,5mm2 régi hagyományos hangfalkábelt használok.
Gondolom ezt mindenképp cserélnem kéne.

(#162493) python1 válasza gabor_01 (#162492) üzenetére


python1
veterán

Ahogy Dorian is írta, előtte érdemes egy próbát tenni a kiszemelt kábellel, sok esetben nem ez okoz előrelépést egy rendszerben. Nálam egyszerű kábelek fognak futni a moziban, nevetséges méter árral, de ez nem követendő példa. ;)

(#162494) gabor_01 válasza python1 (#162493) üzenetére


gabor_01
senior tag

Azt hittem, ahogy eddig a kábelekről olvastam, szent tehén a hangfal kábel.
Ilyen a hangja, olyan a hangja....
Akkor türelmes leszek.

(#162495) python1 válasza gabor_01 (#162494) üzenetére


python1
veterán

Én már a mai világban annyit átéltem, hogy semmi nem szentírás, minden változik, fejlődik szerencsére. Mélyebben bele lehet ásni magunkat mindenbe, be lehet lesni a kulisszák mögé.
Várj, ha már 25-évet vártál, vegyél jobb hangsugárzókat, és ha találsz jobb kábelt ami még megéri váltani a régit, akkor ugorj bele csak.

(#162496) gabor_01 válasza python1 (#162495) üzenetére


gabor_01
senior tag

Minden cuccom 1-3 éves és folyamatosan cserélem őket.
A kábelek régiek csak. Ezért gondoltam, hátha azok a leggyengébb láncszem.

(#162497) python1 válasza gabor_01 (#162496) üzenetére


python1
veterán

Akkor egy próbát megérhet.

(#162498) powerup2 válasza python1 (#162457) üzenetére


powerup2
addikt

Macska nagyon nagy :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162499) blakey válasza sixpak (#162473) üzenetére


blakey
titán

Ez így nagyon nem igaz. Nekem mindkettő van, egyszer kell kipróbálnod az Apple TV-t, utána már nem írnál ilyeneket. Őszintén szólva az Apple TV és a CE egyben lenne az igazán verhetetlen cucc, de olyan egyelőre nincs. 80%-ban az Apple TV-t használom, mert sokkal jobban hasznalható, még az ismert hátrányaval is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162500) mpo válasza blakey (#162499) üzenetére


mpo
veterán

Most látom az aláírásodban a Minixet.
Eddig nekem bevált, nem cserélném le.
Ma egy fake 4K után meg fogom nézni a hőmérsékletet, de biztos, hogy jó lesz.
Azt nem tudom, hogy a fake és real ugyanúgy dolgoztatja-e.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.