Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Vikthor válasza #09634560 (#74994) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem tetszene nekem a hangja azt mondod, pedig felső kategóriás az már elvileg...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#75002) dunkel válasza Vikthor (#75001) üzenetére


dunkel
őstag

Ott kezdődik, hogy mi nem tetszik jelenleg?

(#75003) bajnokpityu válasza dunkel (#74986) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Denon saját végfokáról ment, a pio meg néha sajátjáról, néha a rotellel. Utóbbival ugyan a mélye pontatlanabb,de nagyságrendileg élvezhetőbb,mintha a pio saját végfokáról ment. mia a nagyságrend? ha a pio 240, akkor a rotel 120ért nagyjából kötelező.

kimi:nem dinamikátlan,sőt... szimplán több a magasa pionak. ezért érzed tökösebbnek. pedig nem az. kajak nem lapos ez a konkrét denon, a pio a diszkós. pont olyan,amilyennek többen leirták priviben. sok (kissé mosott) mély, fülb*szóan sok, és még több törz magas, és valami szürke közép.

és hozzá tenném, nagyon sok munkája van 7alvónak abban, hogy egyáltalán így szólt. Abból mértem le, hogy a 9xxas focal már csillantott abból, amiért a focalokat szeretjük. A kábelei tökre illenek a piohoz. komolyan mondom, teljesen objektiven irom, nem savanyű a szőlő. Akármelyik piot megvehetném, elhiheted. Ez nem izlés dolga, ez az izléstelenség, és a rosszhoz szokott fül dolga. Elnézést, de őszintén ez a véleményem. Ízlés dolga számomra az a kategória,amikor azonos számú versenyszámot nyer egyik, illetve másik.

térmélység: denonon van, pion nincs
szövegérthetőség: denonon tök jó, pio kb a 2xxx denon szintje
dinamika: pio loudnesses, denonon vastag izom hozzáképest
teljesitmény: amikor a pio már torzított, azon a hangnyomáson a denon még tartalékokkal bírt
hangszin: sokmélysokmagas a pio, denon kiegyenlítettebb
alsú határfreki: pio vágott kb 30 Hzen, denon nem
hangszerhangok: denonon egész jó hangszinek, pion penditésnek van hangja, hangszernek meg nincs teste. tök szinezett.
tér körbeérés: ettől féltem, de a dipólok hozták denonnal is, ez itthon nem ennyire jó.
távirányító: denon tervezőket kényszeríteném, hogy használják azt a két fost, amit összehoztak, de szerencsére nem kell buzerálni, miután beállítottad
szolgáltatás: denon kicsit többet tud. hdmi erősítő, wifi,stb...
hosszan hallgathatóság (torzítás mennyiség) pio után jó a csönd, denont egész nap tudom hajtani.

szóval újonnan talán elgodolkodnék, talán egy tisztán akciófilmet néző családnak 2309 helyett (kb 3311 szint), de annyira bántott a magasa, hogy valszeg inkább a szürke 2309et venném, függetlenül, hogy élvezetesebb a pio rövid távon.

XT: Maja is tizenhuszon órás ügy volt. Rossz visszagondolni, rettegtem. De a lényeg, hogy már most kijön, hogy mit hallgatott pocakban :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75004) Vikthor válasza dunkel (#75002) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ott a pont, és nem ez a leggyengébb láncszem a rendszeremben, tény, csak érdeklődök, esetleg arra megérné e 1:1-be cserélni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#75005) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#75003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

7alvónak persze más a véleménye :) majd leirja. beszélgessünk róla, ha gondoljátok, hátha tévedtem valamiben.

azt gondolom el szoktam ismerni, ha hibázok, vagy tévedek, ahogy most is elismertem. pl kéne az a dipól, csak párom vétózta. még szarul elhelyezve is jó.
focal sub sem teljesen egyértelműen csak ütvefúró, de amit a t12 a denonnal együtt tud finomságban, térben azt ez nem. alapvetően minden robaj ugyanolyan, cserébe abban a szobában bő 2x olyan erősnek tűnt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75006) Dorian válasza bajnokpityu (#75003) üzenetére


Dorian
félisten

Na, mi lesz ebből, én már csak egy sört kérek :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75007) bajnokpityu válasza Dorian (#75006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én még ma dolgozok, de egyébként se háború indítása volt célom. Csak, hogy emlékezzek arra, milyen benyomások értek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75008) Dorian válasza bajnokpityu (#75007) üzenetére


Dorian
félisten

Gondolom, csak ilyenkor az szokott kezdődni :)
Én meg vissza vittem a Boxert, most fejben gyűjtöm az ínséges 1-2 hétre a nem-hangban-lényeges még meg nem nézett filmeket :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75009) dunkel válasza bajnokpityu (#75003) üzenetére


dunkel
őstag

Kösz a részletes beszámolót.
Amit részletesen leírtál az pio vagy pio+rotelre vonatkozik?
Focal subot huskyval vagy kácsával hallgattátok?

[ Szerkesztve ]

(#75010) Kroland25


Kroland25
tag

Üdv!Fapaci féle Luxor Gold ezüst/arany kábelről valakinek vélemény tapasztalat?Velodyne Sub-okhoz szeretném!! :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#75011) KisTücsök válasza Kroland25 (#75010) üzenetére


KisTücsök
addikt

MIt? Tápot vagy összekötőt?

(#75012) Kroland25 válasza KisTücsök (#75011) üzenetére


Kroland25
tag

Összekötő!Bocsi :)

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#75013) Mikisys válasza vtechun (#74998) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha már szétkaptad, akkor nézd meg, hogy milyen IC van a végfokban, mert az adatlapjának a letöltésével már kideríthető a kapcsolása, valamint, hogy az a bizonyos kondenzátor hol található.
A TDA7294 végfokban például van egy MUTE-áramkör, ami a tápfeszültségből egy ellenálláson keresztül egy 10uF-os kondit töltve késlelteti a bekapcsolódást. Van ezenkívül még egy hasonló, az a Stand-By áramköri rész, hasonló működéssel.
Ha ezeknek valamelyik ellenállása megszakadt, vagy csak a forrasztása hibás, vagy a kondenzátor lett beteg, akkor fordulhat elő, hogy néha szól, néha nem, pedig, minden jó benne.
Először a forrasztások ellenőrzése a feladat, már ez is megoldhatja a problémát.

Üdv!

(#75014) bajnokpityu válasza dunkel (#75009) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pio plusz rotel ment többet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75015) Thom! válasza bajnokpityu (#75014) üzenetére


Thom!
veterán

2ch vagy 5ch?
milyen rotel?

(#75016) Thom!


Thom!
veterán

(#75017) forma69 válasza Dorian (#75008) üzenetére


forma69
tag

Írnál a Boxer-ről véleményt, mit tapasztaltál, mert ezt néztem ki én is.

(#75018) MasterMark válasza vtechun (#74998) üzenetére


MasterMark
titán

Cseréld már ki. :DDD

Switch Tax

(#75019) Dorian válasza forma69 (#75017) üzenetére


Dorian
félisten

Néhány napja - 1 hete írtam, keress vissza. (Nagyban főzök)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75020) kimi02 válasza bajnokpityu (#75003) üzenetére


kimi02
őstag

Melyik Pio-ról beszélsz ?

(#75021) Sefter válasza Thom! (#75016) üzenetére


Sefter
veterán

Nem sok mindenről "marantz le" :DDD
5xxx-es széria jó belépő, 6xxx-es széria elég jó közép-réteg , 7-eseket kihagynám, mert semmi kiemelkedő a 6-hoz képest inkább proci-végfok a következő marantz lépcső...
Nem véletlen, hogy az új ár feléért szórják a megmaradt 7-eseket...

Psn ID: sefter_hun

(#75022) Thom! válasza bajnokpityu (#75003) üzenetére


Thom!
veterán

Nálam DEQ nélkül gyenge volt Onkyo 807-es, Denon 3808 DEQ nélkül kellően erős szép telt mélyeket, magasakat produkált.

Zene: Pure Direct pedig, Onkyo éretlen, érzelem mentes, a Denon pont a fordítottja.

(#75023) Thom! válasza Sefter (#75021) üzenetére


Thom!
veterán

marantz 700* széria Denon 33**/X4** építkezik szinte meg is egyezik

[ Szerkesztve ]

(#75024) forma69 válasza Dorian (#75019) üzenetére


forma69
tag

Visszakerestem, remélem ezek vonatkoznak reflexes szubbokra is, azaz ezeknél is kijön a kábel jótékony hatása.

(#75025) Sefter válasza Thom! (#75023) üzenetére


Sefter
veterán

Papíron lehet..hangilag nekem semmi pluszt nem mutatott a 6-osokhoz képest
Kétszeres árat legalább is nem..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#75026) hétalvó válasza Dorian (#75006) üzenetére


hétalvó
addikt

nem lesz semmi :)

pityunak nem tetszett a pio nekem nem tetszett a denon, mind a kettőnknek a sajátja tetszett és nem cserélnénk a másikra.
pio-t nem szeretem hallgatni saját végfokról ezért van mellé egy rotel. nekem a denon szokásosan fedett, tompa volt, effektekben a fele hiányzott, viszont zenén énekhangon kellemes volt. kinek a pap kinek a papné. ezt a torzítás dolgot nem értem, mert szerintem nem torzított, inkább pityu füle nem bírta, azaz nem szereti olyan hangosan hallgatni. A terét eddig is tudtam, hogy szörnyű a pionak, de mozin pedig előny, mert pontszerűbb.
Ami érdekes, hogy az enyém magasba húz neki, nekem meg az övé lapos, na ez az ízlés kérdése teljesen. nekem sokkal jobban bejön az agresszív hang, neki inkább a nyugis, megint ízlés :) ilyen ez.
de a lényeg egyik nagyvas se tökéletes, ezzel jobb, ha mindenki tisztába teszi a vágyait.

Aminek örültem, hogy a subomat nem találta szörnyűnek, kácsa kábellel szólt.

a media lejátszó része a denonak le volt maradva amellé kell egy normális media box plusszba.
azt hiszem a hdmi kábeles zenehallgatást kihúzhatjuk a lehetőségekből és a dlna-nál jobb a belső usb, persze az lx-en.

remek délután volt, bp-vel öröm tesztelni, mert remek a füle.
neki természetellenes volt a rendszerem hangja ezt nem tudom megcáfolni, ha ő ezt mondja, engem nem zavart eddig, lassan tényleg el kell menni egy koncertre rendberakni a fülemet. egyébként ez szerintem az összekötőm hibája amit észre vettem már régen, de hogy mire cseréljek nagy kérdés (sanszos, hogy furutech lesz az is). lassan itt az ideje még 1 processzor kipróbálásának is. :R

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#75027) hétalvó válasza xtremetuning (#75000) üzenetére


hétalvó
addikt

sok oromet ahhoz a babahoz, remelem hamar elkezd kabelezni apanal :D

kimi: lx76

thom: rb-1070

bp: pio+rotel nem sokat ment csak az elejen, mivel teged az lx vegfokja erdekelt magaban

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#75028) bajnokpityu válasza hétalvó (#75027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Úgy emlékeztem, hogy mozin is ment roti. Majd párom beutalom wellnesselni, vagy mamáékhoz, aztán itt is összehasonlithatunk valamit, ami érdekel. Vagy iszunk egyet. Nem mostanában lesz, de szívesen.

Köszönöm,hogy hallhattam a piot, könnyíti a döntést:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75029) hétalvó válasza bajnokpityu (#75028) üzenetére


hétalvó
addikt

szivesen, volt egy jo delutanom...
ha lesz szabadidod, szerzek egy sofort es megyek :K

a pio nem neked valo, de mondogattam elore, hogy annyira nem jo a belso vegfoka, de legalabb rovidre zartad ezt a szalat. kovetkezo lepes ugyis csak egy komoly proci lehet Neked es nekem is.

A sherbourn pt-7030-ra kellene ragyurni, nem kapcsolo uzemu!!! toroid van benne. egy kis tunning es jo lenne az szerintem.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#75030) Kroland25 válasza #09634560 (#74733) üzenetére


Kroland25
tag

Helló!Úgy Néz ki pio lx 56-ot sikerül vennem sikerült lealkudnom 500 euróra még van 1 év gari rajta érdemes valamire odafigyelni átvételkor? :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#75031) axwel18 válasza Kroland25 (#75030) üzenetére


axwel18
senior tag

Le ne ejtsd. :DD Viccet félre téve karcolásokra oda kell figyelni és szerintem arra is dohányoztak-e a helységben nagyon betudja venni a dohány füst szagot egy erősítő. Nem viccből mondom személyes tapasztalat. Ha van garancia szerintem csak ezekre figyelj. Persze azért hallgasd meg. :) Meg csavar fejeket nézd meg ha le vannak sarkalva akkor meg ne vedd!

[ Szerkesztve ]

(#75032) #09634560 válasza Kroland25 (#75030) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért ha ki lehet próbálni akkor próbáld ki.. nézd meg a digitális be-kimeneteket hogy üzemelnek e... ha nem lehet nézd meg nem karcos-e a csatlakozók és a csavarok környéke, utóbbi viszont komoly kérdéseket vet fel.
Axwel megelőzött..

[ Szerkesztve ]

(#75033) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

ez [link] megér 45 db ezrest újonnan? sajna nincs rajta usb /mp3 nak/ a többi elmegy, bár csak sztereó.

egy dali zensor 3 menne rá. :R

(#75034) Kroland25 válasza #09634560 (#75032) üzenetére


Kroland25
tag

Oksa ezekre figyelek,szerencsére csak 1 óra utazás van köztünk ha ott nem is tudom átnézni akkor nincs messze ha gond van,de mivel még garis gondolom nem nyúltak hozzá!A képeket meg a rendszer kép alapján látván igényesnek tűnik az eladó,de kedden kiderül:)Köszi mind kettőtöknek axwel18

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#75035) Kroland25


Kroland25
tag

Találtam 1 ilyet is Velodyne SPL 800 Ultra erről infó?Mekkora helységben állja meg a helyét?mennyi lehet reális a használt ára?

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#75036) vtechun válasza vtechun (#74998) üzenetére


vtechun
veterán

Na, mélynyomó megszerelve. Durva, hogy egy 100 forintos kondit kellett benne kicserélni, hogy stabilan működjön. Egyből jó. Bár nem tidom meddig fog a forrasztás kitartani, eléggé nehezen hozzáférhető...

(#75037) spiky03


spiky03
veterán

Nah végre én is révbe értem. :D :C

Ezt szeretném megköszönni dunkel-nek, hogy adott egy jó tippet. :R
Valamint nuke7-nek, hogy megvált a hangfalaitól.
És természetesen nem utolsó sorban legjobb barátomnak, hogy segített a vásárlásban.
Szóval hatalmas köszönet mindenkinek. :R
Végleg be Focal-osodtam én is. :DDD

A jövő és a múlt :)

Következő hónapban a hangfalkábel csere jön, arra kérnék majd ötleteket, tanácsokat, hogy merre, vagy miket nézegessek majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75038) Toobee válasza spiky03 (#75037) üzenetére


Toobee
veterán

Gratulálok! Nuke mit vesz helyette?

https://barbieripnk.hu/

(#75039) BBéci válasza hétalvó (#75026) üzenetére


BBéci
titán

Mivel Te XT rendszerének hangjával sem voltál elégedett, valóban élőzenével kellene trenírozni a hallásodat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75040) spiky03 válasza Toobee (#75038) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm.
Most nagy kő esett le a szívemről, hogy végre összeállt a rendszer. :)

Elvileg majd klipsch-et, azt mondta, hogy az tetszett neki.
De majd ő elmondja. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75041) Oldfighter válasza spiky03 (#75037) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Gratula. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#75042) dunkel válasza spiky03 (#75037) üzenetére


dunkel
őstag

Grat :C

(#75043) robi-k


robi-k
őstag

Látom, a Focal vírus igen fertőző fajta, jobb lesz beszerezni egy antibiotikumot (jó kis DIY hangfalat) ellene :DD

(#75037) spiky03
Gratulálok, és biztos, hogy sok boldog zenehallgatási órát fog okozni az új szerzemény :)

[ Szerkesztve ]

(#75044) bajnokpityu válasza hétalvó (#75029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, később gondolkodtam, hogy,ha kapcsolható a fesz, akkor nem lehet kapcsolóüzemű, mert ott automata.

Jó társaság vagy:)

Nem láttad véletlen mennyi volt kifutóként a 7030? Izgat,hogy felfedezted, hogy ez igazából Rotel. 1570röl olvasom a hitelesebb siten, hogy oda voltak érte minden téren. Utóbbi kb a denon árában megállna. Csak hiányozna pár szolgáltatás.

Denon meg olyat tud, h kikapcsolja a frontok eqját. Piohoz hasonlít itt. Meg van flat beállítása is az offon kívül.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75045) gyurczy válasza bajnokpityu (#75044) üzenetére


gyurczy
őstag

699$ volt tán a kifutó ára.

A 7020C4 és a 7030 között van lényegi különbség? Specifikáció alapján sok difi nincs, bár a segge a 7030-nak lényegesen sűrűbb.

[ Szerkesztve ]

(#75046) Sefter válasza spiky03 (#75037) üzenetére


Sefter
veterán

Gratulàlok!
A 7-eseket nem ismerem, de vdh környékén nézz szét..;)

Psn ID: sefter_hun

(#75047) #09634560 válasza spiky03 (#75037) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gratulálok! :C :R

(#75048) Sefter válasza gyurczy (#75045) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor nem is volt vészes az avx-es dealer ára..

Psn ID: sefter_hun

(#75049) nuke7 válasza Thom! (#75016) üzenetére


nuke7
veterán

úgy sejtem, ez jó ár :U
(de szállítanak EU-n belül, nem? tehát magyarországra is hoznák ha jól értem)

https://youtube.com/user/nuke7

(#75050) vtechun válasza vtechun (#75036) üzenetére


vtechun
veterán

Ahogy nézem, ez másnál is volt már probléma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.