Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) BBéci válasza Fricibácsi (#24998) üzenetére


BBéci
titán

Messziről kerüld az olyan filmeket, amin AAC hang van, mert nem illik házimozihoz a minősége! Pláne 96 kbps bitrátával.

(#25000) amdk7
AC3 dekódolóval.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25002) Patice válasza amdk7 (#25000) üzenetére


Patice
nagyúr

Dolby Digital dekóderrel... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25003) #09634560 válasza amdk7 (#25000) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dolby digital dekóderrel...
Béci: tényleg korán lehet... :)) az AC3 a Dolby Digital hangrendszerben alkalmazott tömörítési eljárás eredeti elnevezése, tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#25004) TCr válasza #09634560 (#25003) üzenetére


TCr
veterán

Jól tudod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25005) t-bali3 válasza spiky03 (#24966) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ha meglesz a rendszer és a Marantzot választja a barátod, akkor légyszíves írj róla néhány sort mennyire állja meg a helyét pici szobában!

(#25006) BBéci válasza #09634560 (#25003) üzenetére


BBéci
titán

Igen, annak a régi, ma már nem használt elnevezése.
Az előbb a poén kedvéért írtam AC3 dekódert, mivel éppen kettővel felette olvasható, hogy nem használatos elnevezés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25007) spiky03 válasza t-bali3 (#25005) üzenetére


spiky03
veterán

Rendben. De ezt sajnos nem tudom, hogy mikor lesz.
De remélem össze jön neki a pénz, és végre eldönti, hogy ezt szeretné. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25008) toM517 válasza #09634560 (#24990) üzenetére


toM517
aktív tag

Tenyleg! Ezt jol elneztem!

(#25009) amdk7


amdk7
aktív tag

OK-OK Én kérek elnézést. :D
Tényleg fáradt vagyok, de ez ahogy mondani szokták, nem mentség semmire. :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#25010) Sefter válasza t-bali3 (#25005) üzenetére


Sefter
veterán

nekem a fenti Marantz-om van (NR-1403) Heco vitas szettel, ~22nm-es szobában.
Az előző Yamaha erősítőmmel jobban ki tudtam hajtani a hangfalakat (hangosabban szólt), a Marantz-al viszont tisztábban.. ÉN meg vagyok elégedve a teljesítményével/tudásával az árkategóriájában.

Psn ID: sefter_hun

(#25011) TCr


TCr
veterán

Gyerekek, ezt a Christopher Tin lemezt valahonnan nagyon jó lenne kikölcsönözni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25012) xtremetuning válasza TCr (#25011) üzenetére


xtremetuning
addikt

Innen ki tudod.
Nem is drága a kölcsönzési díj... ;)

Szerk.: ha erre jársz oda tudom adni. Nekem már megvan.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#25013) TCr válasza xtremetuning (#25012) üzenetére


TCr
veterán

Köszi! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25014) makaveli666


makaveli666
senior tag

Kibővült a keret amit cuccra tudok költeni. Bár örülnék, ha minél olcsóbban jönnék ki belőle :D, de most ezt a hangcuccot kérdeztem, hogy megvan-e még. Vélemény?

(#25015) toM517


toM517
aktív tag

A JBL Studio 180 meg a vele egy csaladba tartozo center, surround es sub osszeallitast volt ma alkalmam meghallgatni Avatar alatt DTS HD MA-val, eleg komoly volt...kicsik az igenyeim? :) Kozvetlenul utana egy HK-TS 9 BQ ugyancsak 5.1-es "bogreszettet" fuleltem meg, a kulonbseg erezheto volt teltsegeben es dinamikajaban (mar ha dobalozhatok ilyen szavakkal, csak sejtem mit takarhatnak a kifejezesek).
Biztosan egy odabaszosabb szettel meg jobban befostam volna, de kezdem azt erezni, hogy eleg nekem egy ilyen bogre...annyira nem para. :) Mar csak az a kerdesem, hogy az ilyen olcsobb 5.0 rendes fadobozos megoldasok mennyivel maradnak el, ha egyaltalan elmaradnak egy-egy ilyen jobban sikerult bogretol?

Amugy a bogre egy AVR 70-es volt rakotve, DTS HD MA-val, ami az en erositomben nem lesz, de ugye ugyse sokat szamit ez ilyen hangkeltok mellett. A JBL cucc is egy H/K cuccra volt, mondjuk fogalmam sincs, mi volt az...valami komolyabb annyi tuti. A HK-TS 5 BQ-t ajanlottak meg, mivel belsore ugyanaz, csak matt a fenyezes. Mindamellett ujabb modell es 15 ropival olcsobb. Volt meg egy JBL, ugy hiszem ez az. Ez meg olcsobb, 60 ropi...Kinyirna a H/K bogreket a vsx-2016?

Ha egy ilyen 5.0 fadobozos mellett dontenek, sub valasztasnal mire ugyeljek? Kineztem nehanyat olyan 30-35 korul. Konkretan Tannoy Mercury MX-10 SUB es egy Ultimate markaju, kanadai 150W-os csoda. Mostmar biztos vagyok benne, hogy sub nelkul nem tudnek teljes erteku eletet ezutan folytatni.

(#25016) Toobee


Toobee
veterán

Get the Gringo-t nézzétek meg. Nekem nagyon tetszett, csípem az ilyen narrátoros dolgokat. Aki kölcsönzi, az nézzen már rá a Mont féle BD25-re (ez az elérhető legjobb minőség), én nem voltam kibékülve a képpel, de nem tudom, hogy milyen az eredeti. "Total Bitrate....: 27950 kbps (Reencoded)"

https://barbieripnk.hu/

(#25017) BBéci válasza Toobee (#25016) üzenetére


BBéci
titán

6 hete láttam, de csak 11 GB-os változatban, annak a méretéhez képest teljesen jónak tűnt a minősége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25018) nebulo5 válasza BBéci (#25017) üzenetére


nebulo5
senior tag

Kb én is akkor, ugyanezt láttam! Tök jó film!

nem is gondoltam volna, hogy ugyanabba a kölcsönzőbe járunk... :DD

Üdv: nebulo

(#25019) Jim-X válasza nebulo5 (#25018) üzenetére


Jim-X
őstag

Én is éppen "kölcsönzöm" ;] Manapság azért elég gyorsan megy... Szerintem sokan vagyunk ott tagok :Y :DDD

A játék az nem játék!

(#25020) Zoli_The_Hun


Zoli_The_Hun
csendes tag

Hali,

Picit off topic, de mivel ezen topic pörög itt egy kérdés:

Belépőszinten all-in szett: Logitech Z-906 vagy Onkyo AVX-390 ?

Felhasználási terület: PC és XBOX games, filmek, pici gyerekszobában (<16 nm).
(Optikai kábel kapcsolat mindkét esetben.)

Zoli_The_Hun

(#25021) t-bali3 válasza Sefter (#25010) üzenetére


t-bali3
senior tag

Álló hangfalaid vannak? Milyen Yamaha volt az előző erősítőd?
Nekem pici hangfalaim lennének, így szerintem elég erős lenne hozzájuk :)

(#25022) BBéci válasza Zoli_The_Hun (#25020) üzenetére


BBéci
titán

Jó szívvel egyiket sem ajánlom, de ha muszáj választani, akkor Onkyo.
Az egyik 19, a másik egy híján 20.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25023) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sikeresen jó érzésekkel szereltem ma be a Zensor1 -ket a rendszerembe. Mivel kis szobáról van szó eleve "ideiglenesen" a front hangszórók szerepét töltik be. Másik dolog mivel felvet a pénz és nem akarok uzsorakamatra költeni (egyébként állam is leesett egy-két un. gyors hitel feltételein, futamidőn és végösszegen) úgy csinálok mint a szocializmusban, apránként szépen összespórolom és az enyém...
Amihez tudtam hasonlítani közvetlenül, azok a marantz HD480 hifi hangfalaim. Alapjában véve nem rossz hangfalak, igaz eljárt felettük az idő és annak idején sem "über" kategóriában voltak. Már a saturnban és most itthon is meg kellett állapítanom, hogy a Zensor 1 nagyon jól sikerült. Mivel nem vagyok egy audiofil ezért a józan paraszti fülemmel tudom összefoglalni milyenek. A beszédhangok és ami felette van nagyon szép tiszta, a basszus pedig lágy, egy ekkora hangszóróhoz képest pedig nagyon is szép, egyáltalán nincsen mély hiányom, emellett a Zensor design -ja nagyon bejön de ez már szubjektív.
Részben egyébként igaz, hogy túlárazottak. Nézni kell a hirdetéseket,mert vannak akciók. A vokal-t használtan 40-ért (alig használtan még bejáratósan) sikerült megvennem, a zensor 1-eket pedig párban 60-ért újonnan. Természetesen igaz az, hogy használtan lehet jobbat, bár ebben az esetben (ezekkel az árakkal) nem tudom igaz-e :F (majd az "öregek" megmondják). Én azért azt is figyelembe veszem, hogy hangsugárzó esetén kicsit nagyobb a rizikó szerintem, mint egy erősítőnél. Utóbbi esetben hamarabb ki lehet deríteni ha elk..rtak v.mit!
Hangfalkábelt milyet vegyek? (vsx-920 az erősítő)

"in medias res"

(#25024) ginola válasza Csabroncka (#25023) üzenetére


ginola
addikt

A Zensor szereti a vastag rezet!

(#25025) tjojo válasza Csabroncka (#25023) üzenetére


tjojo
tag

Excaliburt merem ajánlani, épp véletlenül van is eladóm. :DDD

(#25026) BBéci válasza Csabroncka (#25023) üzenetére


BBéci
titán

"mivel felvet a pénz"
Biztosan ezt akartad írni? :F Mert akkor te adhatsz kölcsön másoknak. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25027) toM517


toM517
aktív tag

Polk 5.0 (Monitor 50, Monitor30, CS1), mit mondotok?

(#25028) Csabroncka válasza BBéci (#25026) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem, direkt írtam, iróniának szántam :B

"in medias res"

(#25029) Z_A_P válasza zolaas (#24902) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na annyiért azért nem hagynám ott, mert jelenleg kisebb az erősítőm. Mármint a 6-t.

Most lehet furan hangzik a kerdesem, de frontkent hasznalva, mekkora kulonbseg van Concept 2 es 6 kozott?
Mondjuk egy 20-25 m2-es szobaban.
Vagy inkabb ugy kerdezem, mennyire "konnyu" kihozni a kulonbseget (jobb erositovel, kabelekkel, stb)? Vagy nagyon egyertelmu? Hatha valaki probalta mar...
:R

OK

(#25030) Pityke78


Pityke78
őstag

Lehet valahol letölteni magyar használtai utasítást az Onkyo TX-NR906-hez?

Köszi a segítséget!

(#25031) mandju


mandju
senior tag

Dali - Excalibur nálam is nyerő párosítás...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#25032) BBéci válasza Z_A_P (#25029) üzenetére


BBéci
titán

A 2 db mélyközép sugárzó és a sokkal nagyobb dobozméret önmagáért beszél. Még akkor is ha házimozis használat során 80 hertzen vágod mindkettőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25033) toM517 válasza toM517 (#25027) üzenetére


toM517
aktív tag

Valaki, pls?

(#25034) Csabroncka válasza mandju (#25031) üzenetére


Csabroncka
addikt

Most igencsak hülye vagyok ehhez, a google most nem jó barát.. (fáradt is vagyok) linkeltek egy párat újat? Használtat találtam (úgyis ez lesz), de újat elsőre sehol... :F :R

"in medias res"

(#25035) Harsonás


Harsonás
tag

Valakinek valami tapasztalata van esetleg a Taga 606v3 5.0 szettjéről?

[ Szerkesztve ]

(#25036) toM517


toM517
aktív tag

Najo, eldontottem, ezt fogom venni.

(#25037) Sefter válasza t-bali3 (#25021) üzenetére


Sefter
veterán

igen álló, heco vitas 700 front
az előző Yamaha rx-v550 volt

Psn ID: sefter_hun

(#25038) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan érkezik hozzám egy Pioneer BDP-150 Blu-ray lejátszó a meglévő LG 42LM670-es tévéhez. Kellene vennem hozzá 1.5 méter HDMI kábelt, és érdeklődnék, hogy erről van-e valami tapasztalat, vélemény. Láttam már ilyet, és nagyon masszívnak néz ki, és tapintásra is az, de gondolom ez nem feltétlen jelenti azt, hogy szuper minőségű. Gondolom, hogy nem High-end a cucc (már az ára miatt sem), de érdemes lehet megvenni? Az fontos, hogy a 3D átmenjen rajta.
Üdv!

(#25039) BBéci válasza holodp (#25038) üzenetére


BBéci
titán

Gyanús az 1.3c jelölés, nem azt választanám.
A KáCsa Silver HDMI-vel sokunknak van jó tapasztalata, azt vegyél!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25040) Steady74


Steady74
addikt

Belehallgatnátok ebbe és ebbe? Foobar-ral próbálok SACD-t wav-ba konvertálni a médialejátszómhoz. Nyilván kellene hallani az eredetit is, de referencia nélkül mit mondtok?

(#25041) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok!
Ez a VSX-922 jo vetelnek szamit? Esetleg tudtok jobbat ajanlani ennyiert? Foleg hazimozira hasznalnam.

(#25042) Joshi válasza holodp (#25038) üzenetére


Joshi
titán

Nem csak szerintem hanem a linkelt cikk szerint se fogsz látni semmilyen minőségbeli különbséget egy 1.5m-es 4-5ezer Ft-os és egy több tízezer forintos kábel között sem. A cikk.

ui.: nyilván a nagyon olcsó és nagyon vékony(gyatrán szigetelt) kábeleket kerülni kell. Ha egy 1,5m-es kábel 3-4-5ezer Ft akkor az már biztosan teljes mértékben ellátja a feladatát. Ha van 10-20ezer egy 1,5m-es kábelre akkor ki kell adni rá a suskát az hátrány biztosan nem fog okozni maximum nyugodtan dőlünk hátra a fotelba filmnézéskor.

[ Szerkesztve ]

(#25043) holodp


holodp
aktív tag

BBéci, Joshi

Köszönöm szépen!
Hát most nem könnyítettétek meg a dolgom. :D Pont ez a 4-5 ezer forint lenne, amit rászánnék. Nyilván nem a 2 mm vastagságú 500 forintos hulladékra gondoltam, de azért 10 ezer forintot sem szívesen hagynék ott erre a célra, ezért kérdeztem rá erre a Königre, hátha egy hozzá jobban értőnek van tapasztalata vele. :)
Na van még 1 hetem eldönteni a kérdést, szerintem az lesz, hogy egy meglévő ilyen König kábellel kipróbálom a 3D-t, aztán kitalálom a továbbiakat.
Még egyszer köszi!

(#25044) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, végre találtam egy wh-210-et.

Viszont a képeket elnézve, kicsit furcsának tűnik.
Azt látom, hogy nincs rajta a wharfedale felirat, az legyen a legkisebb baj, viszont a cucc így néz ki:

Szerintetek?
Megéri megvenni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25045) Joshi válasza Zirowe (#25044) üzenetére


Joshi
titán

A képek alapján eléggé leharcolt állapotban van, szerintem felejtős. :(

(#25046) Joshi válasza holodp (#25043) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem meg pont megkönnyítettem a helyzetedet ugyanis a hsz-ed alapján nem szívesen adnál ki egy ~2m-es kábelért 10k-t. Én azt mondom hogy akkor ne adj ki 10k-t csak 5k-t és minden probléma meg van oldva. ;)

(#25047) BBéci válasza Joshi (#25042) üzenetére


BBéci
titán

Az a cikk féligazságokat és ferdítéseket tartalmaz.
Valójában a HDMI kábelek kép- és hangminősége között jelentős különbségek lehetnek, ami nem feltétlenül arányos az árakkal. Az általad említett 1,5 méteres, 5000 forintos kábel valóban ellátja a feladatát, eljuttatja az egyik készülékből a másikba a jeleket.
Azt kijelenteni, hogy az egyesek és nullák miatt nincs jelentősége a kábel minőségének, anyagának, a forrasztásoknak a csatlakozóknak és a szigetelésnek, az tudatlanság és ostobaság, vagy szándékos félrevezetés.
A mítoszvadászat rendkívül népszerű, leginkább sunyi módon hatásvadász tevékenység. Azzal a legkönnyebb belopni magunkat az átlagemberek szívébe, hogy a drága termékekről, használati tárgyakról állítjuk, nem is jobbak az olcsóknál. Ettől boldogabbak lesznek azok a nézők, olvasók, akiknek savanyú a szőlő, akik nem lennének képesek megvenni például a 20-60-100000 Ft/méterért kapható kábeleket.
A palackonként 10000 forintos bor sem jobb az 500 forintosnál, ugyanúgy szőlőből készült.
A 25000 forintos gumiabroncs semmivel nem jobb a 8000 forintosnál, ugyanúgy gurul rajra az autó.
A milliós erősítő semmivel nem jobb a 100000 forintosnál, ugyanolyan szarul szól rajta az empéhárom.

Amit holodp-nek ajánlottam, a KCS-HH1 nem nevezhető drágának, 5920 forint, annyit érdemes rááldozni. Igaz, másfél méteresben nem kapható, akkorát külön rendelésre készítenek, de nem fog sokkal többe kerülni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25048) Joshi válasza BBéci (#25047) üzenetére


Joshi
titán

Nézd szerintem ezen ne vitázzunk mindenki hisz amit akar ennyi, az általad linkelt kábel meg teljesen vállalható minden tekintetben. ;)

(#25049) Deadzone41 válasza BBéci (#25047) üzenetére


Deadzone41
őstag

gondolom vaktesztelni még senki nem próbálta őket :)

(#25050) BBéci válasza Joshi (#25048) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a kérdésben szó sincs hitről. Ahhoz ragaszkodom, hogy csak az mondjon vélemény HDMI kábelekről, aki végzett összehasonlítást, méghozzá a megfelelő körülmények között.
Ideális lenne a következő felszerelés:
Dupla HDMI kimenetes lejátszó (OPPO, Cambridge Audio, vagy CineMaster), két HDMI bemenetes (SIM2, Avielo vagy Runco) DLP vetítő, Stewart Studiotek vászon, referencia képminőségű film, mondjuk a Baraka Blu-ray lemez. Esetleg 55 colos Panasonic VT50 plazmatévé is megfelel, természetesen műszerrel kalibrálva mindegyik bemenet, amit használunk.
A kábelekhez nem kell nyúlni, csak a képmegjelenítőn váltogatjuk távirányítóval a bemeneteket.

(#25049) Deadzone41
Rosszul gondolod. Magától értetődik, hogy csakis a vaktesztnek van értelme. Egy ember váltogatja a bemeneteket, a többi nézi, aztán csere.
Nálam itthon volt már efféle teszt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.