Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) brembo válasza Tamoo (#100997) üzenetére


brembo
tag

Sajnos személyesen még senkit nem ismerek innen. De a nálam hiányzó szakértelmet mindig hajlandó vagyok megfizetni. Persze ha valaki haveri alapon vállalja, akkor szívesen hálálkodom sör és pálinka formájában is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101002) whatnot válasza Pöttön (#101000) üzenetére


whatnot
őstag

Fejhallgató egyben. Bocs, de túl sokszor szerepelt rosszul.

SPDIF nem csak elméletben digitális, hanem gyakorlatilag is.
RCA az a csatlakozó típusa, kábelről nem mond semmit igazából. Ha a tévéden koaxiális kimenet van, akkor 75ohm-os kábel kell RCA csatlakozókkal.
Viszont gyanúm szerint toslink csatlakozós lesz a tévé.
Milyen típusú tévéd van?

[ Szerkesztve ]

(#101003) cecil


cecil
aktív tag

money shot :)

(#101004) Digital válasza cecil (#101003) üzenetére


Digital
addikt

Nálad aztán cserélődnek a cuccok! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#101005) Tamoo válasza cecil (#101003) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagyon hájtekkk' :)

(#101001) brembo: Más nevében nem beszélhetek, én meg elég messze lakom.

[ Szerkesztve ]

(#101006) Csabroncka válasza cecil (#101003) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez ilyen gázpalackos hősugárzó :F

;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#101007) cecil válasza Csabroncka (#101006) üzenetére


cecil
aktív tag

nem... óriás sajtreszelő! :D

(#101008) Csabroncka válasza cecil (#101007) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szépek, hangjuk?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#101009) Pöttön válasza whatnot (#101002) üzenetére


Pöttön
őstag

A kábelt azt sajnos nem tudom hogy hány ohm-os.
A tv-n Toslink csati nincs. Egyébként Technika a márkája, a típusát most így hirtelen nem tudom megmondni... :D
Ilyen csatik vannak rajta: 1 Koax (tv), 2db HDMI, 1 VGA, 1 Scart, 1 AV illetve az említett SPDIF és Jack hang kimenet.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#101010) whatnot válasza Pöttön (#101009) üzenetére


whatnot
őstag

Akkor koax kábel kell, igen. Digitális célra azonban 75ohm-os kábel kell. És nem ártana, ha lenne normális szigetelése, mert szemben az optikai kábellel, ez már érzékeny lehet a környezeti zavarokra.

(#101011) Janaboy


Janaboy
veterán

Egy hülye kérdés:
Beszélgetettek minap a DTS (Core) meg a DTS HD MA-ról, hogy ugye az utóbbi tartalmaz egy DTS Core-t, amit DTS-ként dekódol az erősítő! Csak azt nem értem, hogy ugye a DTS az egy veszteséges tömörített forma a DTS HD MA viszont lehet veszteségmentes tömörített is..most akkor azt nem értem, hogy a DTS Core az teljesen függetlenül van a DTS HD MA-ban?
Remélem érthető hogy mire gondolok :)

Janaboy

(#101012) n3m3r3 válasza davidsone (#100910) üzenetére


n3m3r3
tag

A Z5500 alapvetően nem tartozik ehhez a témához, de sokadjára visszaköszön a kérdés. Sikerült szert tennem egy S506-as Jamo szettre, és szimpla próbából ráhajítottam a Logitech-re. Gondoltam van a Z-ben erő, az SB X-Fi hangzása is tetszetős, tiszta (mihez, ill. akkori alaplaphoz képest), egy próbát megér. Nos nálam egy éve szerves része a PC-s hangkeltésnek. Előrelépés mindenképp a gyári izékhez képest, ez biztos. Mint Z5500 TuLaJkÉnT mondom, hogy ha van rá lehetőséged, van egy jobb hangkártyád, próbáld ki először. Ha nem vagy botfülű, meghozod a jó döntést.

(#101013) Pöttön válasza whatnot (#101010) üzenetére


Pöttön
őstag

Értem, és akkor a koax kábelhez milyen dugó kell?
Mert a tv-n és az erősítőn egyaránt az rca aljzathoz hasonlít a csatlakozó.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#101014) gabo01 válasza n3m3r3 (#100998) üzenetére


gabo01
senior tag

Samsung UE55H6700 a tv! Az a furcsa, hogy az MPCHC is jó képarányú és a VLC is!

(#101015) Dorian válasza Pöttön (#101013) üzenetére


Dorian
félisten

RCA dugó. És nehogy a tévéantenna koax kábelét használd. Legjobban jársz, ha veszel a megfelelő hosszban feldugózva szerelt 75 Ohmos koax kábelt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101016) #54715584 válasza Pöttön (#101000) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha jól látom, az 5.0 szett az dettó olyan, mint az enyém. Jól szólnak ezek is nagyon, pont a minap állítottam be őket rendesen, erre te is figyelj oda.
Előtte napokat sírtam itt a topikban, hogy egyszer jó, egyszer nem jó, egyszer a hanghatások hangosak, máskor nem szól a zene jól, ilyesmi.
Nálam a frontok és a hátsók is be vannak forgatva, a kanapémat pedig előrébb húztam, így most 120 centire vannak tőlem a hátsók, és így szól jól, egyben van a térhatás, nem nyom el semmi semmit. Sőt, 2 napja nézem az összes itthoni filmemet újra, mert teljesen más a hangzás, mint régebben, amikor rosszul voltak beállítva. És a sorozataim is új életre keltek, nem csak a filmek.

(#101017) n3m3r3 válasza gabo01 (#101014) üzenetére


n3m3r3
tag

Kizárásos alapon a Kodi képkimenet beállításait ellenőrizném. Nem állítottál esetleg korábban valamit a videó résznél?

(#101018) cecil válasza cecil (#101003) üzenetére


cecil
aktív tag

még 1-2 kép






(#101019) whatnot válasza Pöttön (#101013) üzenetére


whatnot
őstag

Nem csak hasonlít, az is. A digitális koax kábel RCA dugóval végződik.
Pl. KáCsánál kérhetsz méterre kábelt és kérsz a két végére RCA csatlakozót.

Szerk.: van egy olcsóbb kábel is.

[ Szerkesztve ]

(#101020) KisTücsök válasza cecil (#101018) üzenetére


KisTücsök
addikt

És a hang? Concerthez képest?

(#101021) cecil válasza KisTücsök (#101020) üzenetére


cecil
aktív tag

bemásolom ide is:

Első benyomások így 4 film és kb 5 óra zenehallgatás után... a frontok még bejáratósak kb 20 óra ha van bennük, a center már nem.

Hát... nálam, saját rendszeremben, ez idáig a nekem legjobban tetsző hang amit hallottam mind zenén mind mozin. :)

Kezdjük a zenével:

Alapvetően mindig azt mondom nálam 80-85% a mozi és a maradék a zenehallgatás.
Ma teljesen besötétítettem a lakásban, minden fényt lekapcsoltam, beraktam pár kedvelt zenét és leültem csak zenét hallgatni (nálam ez nagy dolog, ritkán teszek ilyet).
2,5 óra után alig akartam felállni előle annyira magával ragadt az amit hallok (még nagyobb szó...) :D

Mozi:
Itt is nagy a vigyor az arcomon! A Center brutálisan tetszik, ami ugye elég fontos mozin, tiszta érthető beszédhangok, hatalmas tér, olyat részleteket is hallottam amit eddig nem.
Sokszor volt olyan, hogy oda mentem, hogy most a frontok is dolgoznak-e és nem! Viszont amikor igen nagyon szép az összkép (összhang).

Az viszont biztos, hogy sok játékot igényel az elhelyezés, biztos nálam is lehetne még jobb hangot kihozni, ha ideálisabban el tudnám rakni őket, de így is nagyon jó már.

Amire nem jó az a háttérzene hallgatás... mivel irányított a lesugárzása a panelnek így igen szűk tartományra korlátozódik a sweet-spot. De ha abban ülsz...
Bár ESL frontok ilyen szempontból kicsit megbocsátóbbak mint a többi ML.

A frontok mélye még néha kevéske, illetve 40Hz az alsó határa, de finoman megtámogatva a 2db BK subommal zenén is állat!

Már várom, hogy végre itt legyen a mikrofon az XMC-1 -hez és megnézhessem mit hoz ki a rendszerből a DIRAC.

(#101022) Norbi 72 válasza cecil (#101003) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gratulálok!

Majd beszélünk.. :B

(#101023) Pöttön válasza Dorian (#101015) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi a tippet! Rendeltem egy ilyet, remélem jó lesz, és nem nyúltam elsőre mellé. :DDD

(#101019) whatnot: Köszi szépen a segítséget, és a tájékoztatót! :R
Inkább a fentebb linkelt gyárilag szereltet rendelem biztos ami biztos. :R

(#101016) monstre: Köszi a tippet!
Majd ezután indul be nálam is a kísérletezgetés, jelenleg örülök hogy volt ma elég időm hogy össze állítsam a szobámba. Hétvégére tervezem a kísérletezést, hogy minek hol lenne a megfelelő helye. :D
Te milyen erősítővel hajtod őket?
Nekem ez az említett Thomson első házimozi erősítőnek tökéletes, jelenleg teljesen megvagyok vele elégedve.
Persze a terv, (álom erősítő) az egy Onkyo TX-SR607 :D
De az még jócskán odébb van. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#101024) robi-k válasza cecil (#101021) üzenetére


robi-k
őstag

Gratulálok!

Akkor itt az ideje elmenni meghallgatni az Sonus-t, mondjuk egy Aida-t :P

(#101025) Tamoo válasza cecil (#101018) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Centert nem akarod kihúzni az asztal elejéig? :)

(#101026) KisTücsök válasza cecil (#101021) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R Szép.

A surroundok amúgy mik?

(#101027) Dorian válasza Tamoo (#101025) üzenetére


Dorian
félisten

Szerinted ez hallhatóan számít?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101028) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Sziasztok!

Van itthon egy 2.1-es aktív stúdió monitor rendszerem (JBL LSR2300), és szeretném tovább fejleszteni, hogy mozizásra is alkalmas legyen! Van egyáltalán ennek értelme? Amire gondoltam az egy erősebb hangkártya a gépbe, és 2 hátsó+ 1 centernek használható aktív monitor.

Valaki épített már ilyet? Gondolom nem lehet annyira rossz a végeredmény, de jól jönne egy kis megerősítés :)

(#101029) Tamoo válasza Dorian (#101027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A sok jelentéktelen dolog közt amin itt gyakran lovagolunk, szerintem igen. Persze lehet vakteszten elbuknék. ;]
Egyelőre azt se tudom egyértelműen eldönteni, hogy Denon vagy Arcam ... :D Mindkettő tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#101030) bajnokpityu válasza Tamoo (#101029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

olyan lehet ez,mint kodi vs oppo képminőség. tök más, és mégis mindkettő jó

de akkor az már tuti, h van difi a 3808 és a 4308 között.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#101031) Dorian válasza bajnokpityu (#101030) üzenetére


Dorian
félisten

Jó, hogy van különbség: pont egy kategóriányi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101032) Norbi 72 válasza cecil (#101021) üzenetére


Norbi 72
veterán

Remélem bejáratod,és el tudok menni meghallgatni,mielőtt meghirdeted. ;] :R

Tehát ezek a belépő(:DDD) frontok,ezzel a centerrel.Az mondjuk engem is érdekel,milyen háttereket használsz hozzá.Netán ezt?

Monstre: A következő körben nekem is kell majd egy erősítő

Ha mondasz egy rászánt összeget,túrunk egyet neked. :D Vagy irány,hogy mennyi léből mi jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#101033) #54715584 válasza Pöttön (#101023) üzenetére


#54715584
törölt tag

A pakolászással jó sok időt el lehet tölteni :K
És tényleg nem mindegy, hogy hol ülsz, mennyire közel a falhoz, ilyesmik.
Hetek, hónapok után nyugodtam meg végre és élvezem a teljes összhangot, mert addig tartott, mire rájöttem mi a jó. Közben meg zaklattam szegény topiklakókat :)

Az erősítőm is egy régi darab: Kenwood KRF-V5050D,
Viszont így most meg vagyok elégedve. A következő körben nekem is kell majd egy erősítő, de most a jó beállításokkal már nem annyira sürgető és egyébként is beletelik sok időbe, mire oda eljutok.
Közben rájöttem arra, hogy igazából minden eszközt lehet már HDMI-vel csatlakoztatni, így a következő erősítőn nem biztos, hogy kell már optikai vagy koax bemenet. :)

(#101034) lamesz13


lamesz13
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok 100000 forint értékbe Házimozi erősítőt ajánlani? Csak uj érdekel!

Előre is köszi! :))

(#101035) föccer válasza lamesz13 (#101034) üzenetére


föccer
nagyúr

Mekkora szodába kell? Denon X1000 ~15 m2-ig megfelel, 5.1 kivezetése, 4 hdmi bemenet, arc.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#101036) Patice válasza cecil (#101018) üzenetére


Patice
nagyúr

:Y :C

Bazzzz.....

Nájsz. Pofásak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#101037) cecil válasza robi-k (#101024) üzenetére


cecil
aktív tag

Minek is? :) itthon úgyse lesz soha olyan... Persze kíváncsiságból elmennek szalonba meghallgatni, de értelmetlen példa volt bocsi! :D

(#101038) Norbi 72 válasza lamesz13 (#101034) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Sonytól nézelődj.

De használtban jobbat kapsz,egy vagy picit többért két kategóriával is. :)

(#101039) cecil válasza Norbi 72 (#101032) üzenetére


cecil
aktív tag

Majdnem! ;) a front talált, de a center nem stage és főleg nem x (jó lenne persze) hanem "csak" cinema i.
Háttérnek egyenlőre maradt a jamo concert dipol szerencsére a vevőnek ràér az elvitel amíg meglesznek az ML hátterek. Igen az egyik jelölt az Electromotion FX2, csak sajna horror az új ára, hasznàltban meg fehér holló... De lehet egy (majdnem ossze is jött most) Script.

(#101040) robi-k válasza cecil (#101037) üzenetére


robi-k
őstag

Hogy minek? Csak azért, hogy ne én legyek az egyedüli luzer, aki ilyen(ek)ről álmodozik :))

De 100% igazad van, nekem se lesz soha ilyenem ...

(#101041) cecil válasza Tamoo (#101025) üzenetére


cecil
aktív tag

Jelenleg eddig megy, at kell kicsit alakítanom a kàbelátvezetést a centerhez es akkor majd előtébb tudom.

(#101042) Spuri2000 válasza Norbi 72 (#100999) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Köszönöm a tanácsot! Megpróbálom megfogadni! :DDD

(#101043) cecil válasza robi-k (#101040) üzenetére


cecil
aktív tag

Ahonnan hoztam a frontokat egy komplett solution lánc volt full stealth kábelezéssel és egy Amati Futura volt elékötve... Sírva menekültem... A gyönyörtől... :)

(#101044) bajnokpityu válasza cecil (#101043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jó az ízlése :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#101045) Norbi 72 válasza cecil (#101039) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gondolom az se rossz.Ez a Script jól néz ki.

(#101046) vendingo válasza lamesz13 (#101034) üzenetére


vendingo
veterán

Ennyiért szerintem is X1000, vagy egy picivel drágábban használt, garis X2000.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101047) Tamoo válasza bajnokpityu (#101030) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Van amelyik zenénél az Arcam van amelyiknél a Denon tetszik jobban. Mindkettő nagyon jó vas.... nem lesz egyszerű dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#101048) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lecseréltem a régi tévémet egy újra, amiben már nincsen optikai hangkimenet, így nem tudom már megoldani a közvetlen csatlakoztatást a házimozi erősítőjére.

Nézelődtem, és ezt a Toshiba médiaközpontot néztem ki, de ebben sincsen optikai kimenet. :(
Ezekkel a csatlakozókkal (kivéve a hdmi-t, mert azzal viszem a képet a tv-be) hogyan tudnám azt megoldani, hogy ezek bármelyikébe átvigyen az 5.1-et, esetleg a DTS-t?

Elég jó árban van, itt hardveraprón 10k-ért árulják, zsír újonnan.

Vagy ha mindez nem kivitelezhető, akkor tudnátok olyan médiaboxot ajánlani, ami olcsó, és viszi az mkv kiterjesztésű fhd tartalmakat (20-30GB), illetve iso kiterjesztéseket, plusz tudja a DTS-t?

Köszi! :R

Samsung S9

(#101049) whatnot válasza Víz Elek (#101048) üzenetére


whatnot
őstag

Milyen tévéről van szó?
Lehet HDMI-n keresztül, ha az erősítőn van HDMI. Ha nincs, akkor a koax kimeneten. Koaxnak azért már kéne lennie az erősítőn.
Ja bocsánat, most látom az erősítő csatlakozóit. Hát, HDMI IN nincs, koax IN nincs, úh. ez így buktának tűnik, 5.1 ebből így nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#101050) Víz Elek válasza whatnot (#101049) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Technika (JVC) 40-904A.
Kihagyhatatlan áron jutottam hozzá, ráadásul bontatlanul.
Régi Samu tévémmel már amúgy is problémák voltak, ráadásul nem kezelte a dts hangsávokat (és váltogatni sem tudtam köztük), feliratokat sem kezelte a legjobban..

update.:
Értem, tehát akkor kénytelen leszek egy olyan médiaboxot nézni, amin van optikai out, és akkor meg is van oldva a problémám. :)

Esetleg tudnál valamit ajánlani jó árban?
Nem muszáj nekem, hogy lehessen rajta netezni, tök alap dolgokra kellene.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.