Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Ed Parker válasza Toobee (#32999) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem meg egy avr400-am :DDD

(#33002) BBéci válasza Dorian (#32990) üzenetére


BBéci
titán

Inkább a Pio 922 a ajánlatom, de azért nem rossz a 2113 (tesztünk), csak többet vártunk tőle. Az AREADVD tesztjében erősen dicsérik.

(#32993)
Miben hasonlít? Küllemében?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33004) Leo66 válasza Toobee (#32999) üzenetére


Leo66
csendes tag

Mostanában szinte mindenki eladja az Emotiva UMC-1-et meg a végfokot. Vajon miért???

(#33005) Toobee válasza Leo66 (#33004) üzenetére


Toobee
veterán

Az enyém még meg se jött. Sztereóra váltok, ott nem sok haszna van, egy 7.1-es HD-s processzornak. Nagyon komolyat szól! Volt szerencsém saját rendszerben hallgatni. Tetszett, megrendeltem, bekattantam, rendeltem egy XDA-t is, majd felszámoltam az egész mozi rendszert.

https://barbieripnk.hu/

(#33006) Leo66 válasza Toobee (#33005) üzenetére


Leo66
csendes tag

OK! Így már értem!
Akkor ezek szerint sztereóban nem annyira jó az Emotiva?

[ Szerkesztve ]

(#33007) Toobee válasza Leo66 (#33006) üzenetére


Toobee
veterán

Az is Emo lesz. Ha összejön, akkor egy XPA-2, XDA-1 páros, HTPC forrással.

https://barbieripnk.hu/

(#33008) gyurczy válasza Leo66 (#33006) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem tudom, hogy ezt mire alapozod, de a valóságtól elég messze áll...

(#33009) Leo66 válasza gyurczy (#33008) üzenetére


Leo66
csendes tag

Én csak kérdeztem, nem alapozom semmire. Kérdőjel van a mondat végén.

(#33010) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Szerintetek van értelme egy sima Magnat mélynyomóhoz egy ilyen kábelt venni vagy elég egy sima rca is? (jelenleg azzal van rákötve)

(#33011) gyurczy válasza Leo66 (#33009) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem értem, hogy Toobee hozzászólása alapján hogy fogalmazódott meg ez a kérdés?

(#33012) Sefter válasza WongFeiHong (#33010) üzenetére


Sefter
veterán

nincs..
se a hama kábel, se a magnat nem az a kategória.. (nem bántásból írom)
a semminél jobb, legalább van sub

(#33011) gyurczy
szerintem a lecserélés miatt kérdezte/hitte azt..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#33013) Zoty4


Zoty4
őstag

normális hogy folyton kattog a erősítő hogy ki be kapcsolja a mélynyomót? Nem lehet valahogy ezt megszüntetni?

(#33014) gyurczy válasza Sefter (#33012) üzenetére


gyurczy
őstag

Az oké, de házimozit cserélt Toobee sztereóra, erre hogy lehet visszakérdezni azzal, hogy akkor sztereóban nem annyira jó?

(#33015) WongFeiHong válasza Sefter (#33012) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Kösz a választ! Persze hogy nem kötnék rá pl egy Kácsa kábelt mert nincs értelme,de ez a Hama még jó árban volt.

(#33016) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Köszi az eszmefuttatásokat! Én közben nézelődtem, és szemre találtam néhány potenciális lehetőséget. Még fülre kérdéses a dolog. :) Szóval kérdésem lenne, hogy vállalhatóak-e valamennyire frontnak a következők:

JPW

Monitor audio R252

JBL

HECO Superior Cantata

Magnat Vector 55

IQ 2240 AT

Onkio SC-401

Yamaha NS-515F

Ha valamelyik jó vételnek számít szerintetek, akkor mondjátok bátran.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33017) BBéci válasza Játékos (#33016) üzenetére


BBéci
titán

A JPW meghallgatásra érdemesnek tűnik és még center is van hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33018) Toobee válasza BBéci (#33017) üzenetére


Toobee
veterán

"Létrehozva: 2012 Nov 15 19:42
A center elkelt. Hiába, ami jó, az jó!"

https://barbieripnk.hu/

(#33019) Oldfighter válasza Játékos (#33016) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Mindenféleképp olyat válassz, amit később tudsz is majd bővíteni, tehát a hangszórókészlet azonos legyen és ez csak egy márkán belül lehet véghezvinni. Az én tanácsom is az, hogy első körben a leendő hangrendszered szettelitjeit válaszd ki, egy nagyobb, állványos kivitelű hangsugárzó személyében. NAD-hoz, az itt felsoroltak legtöbbje vérszegény.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#33020) tjojo válasza Ed Parker (#33001) üzenetére


tjojo
tag

Ajjaj... Üres a bukszám. :D

(#33021) Játékos


Játékos
addikt

Igen, a JPW-t már lebeszéltem Reddel, vasárnap vár, és megfülelem. 35-ért csodát nem várok, de most szerintetek nem előrelépés a SCS178-hoz viszonyítva? :U
Ami kétségem még van a JPW-vel kapcsolatban, hogy a reflexcső a hátulján van, nekem pedig elég közel lesz a falhoz, méghozzá sarokban, és a hátsó fal gipszkarton... Nem tudom, mit fog itthon produkálni (már ha...), hiába Rednél jól szól...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33022) Toobee válasza Játékos (#33021) üzenetére


Toobee
veterán

Azzal kezdeni kell valamit, fórumtásnál is valószínűleg ez a probléma. Itt nézelődhetsz.

https://barbieripnk.hu/

(#33023) Húsrágó


Húsrágó
csendes tag

Sziasztok!

LG LW5590-es TV-hez valamilyen (nem noname) soundbart keresek olcsón. Egyetlen szempont az áron felül, hogy a TV távirányítójával tudjam szabályozni a hangot és ne kelljen a soundbar távirányítóját használni a hangerő állításához.

Tudtok ebben segíteni?

Előre is köszi!

(#33024) Játékos válasza Toobee (#33022) üzenetére


Játékos
addikt

Nagyon jó olvasmány!! :R Már keresgéltem ilyeneket, de nem sok sikerrel. Viszont erről olvashatok egy hetet is (el is olvasom mindenképp!) de attól még mindig nem derül ki, hogy egy doboz hogyan szól nálam, csak akkor, ha hazahozom, és itt próbálom ki...
Szóval azt a JPW-t megkukkolom, de félni fogok, mikor hazahozom.
Nem jobb választás számomra egy zárt doboz, esetleg olyan reflex, aminek az elején van a nyílása? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33025) Toobee válasza Játékos (#33024) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyiért elhozhatod, maximum eladod, ha nem tetszik. De a képek alapján, nála is a sarokban van.

https://barbieripnk.hu/

(#33026) Ed Parker válasza tjojo (#33020) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

má' meg is untad a denon-t? :D

(#33027) Pepszi válasza BBéci (#33002) üzenetére


Pepszi
tag

Arra értettem, hogy hasonló, hogy ha meglátok a polcon egy 2113-at akkor hirtelen nem tudom besorolni, ha nincs kéznél net.
Vagy az utolsó két számjegy az mindig az évjárat innen lehet megjegyezni?

2113 és pio 922 is úgy látom lejjebb van árban mint a marantz 5006, de ha stílusban jobban passzol az ízlésemnek és a daliknak akkor nem lenne visszalépés?

(#33028) tjojo válasza Ed Parker (#33026) üzenetére


tjojo
tag

Jó ez is, de mindig akad valami ami miatt kattog az ember agya. Már azon is agyaltam mire cserélném a Focalokat. :D Házon belül az Electra lenne a következő lépcsőfok, de abból mozi cuccra nem fussa, esetleg sztereo. :D 3808 gondolom nem beszámítható.

(#33029) Dorian válasza tjojo (#33028) üzenetére


Dorian
félisten

Esetleg próbáld meg elégedetten használni és élvezni azt ami van. Felesleges álladóan mindent cserélgetni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33030) Tamoo válasza tjojo (#33028) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amíg kattog az agyad nem fogod önfeledten használni a cuccot. :( hifis betegség. Kevesen gyógyulnak ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#33031) Ed Parker válasza tjojo (#33028) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

egy elektra 5.1 az bizony nem olcsó,még a kicsi dobozokkal sem :N

(#33032) BBéci válasza Pepszi (#33027) üzenetére


BBéci
titán

A három közül a Marantzot választanám és nem tartom jó ötletnek az efféle cserét. Ha ugyanannyi pénzért valami régebbi, komolyabb erősítőt vennél, abban lenne ráció.
Nagyjából az évjáratot jelzik a számok.

(#33028) tjojo
Electrákhoz olyan kevés a 3808, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly. Még a 4811 (4520) sem éri el a kívánt szintet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33033) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tudnátok olyan korrekt boltot javasolni, ahol "használt" 5+1 házimozi szett (erősítő+hangfalak) vásárlásásával kapcsolatban nem nagyon vágják át a hozzá nem értő usert, ráadásul értenek is a cuccokhoz?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33034) Toobee válasza VGYke (#33033) üzenetére


Toobee
veterán

Jobban jársz, ha ezeket nézegeted: avx, avforum, hificity. Ha személyesen el lehet menni, beenged a lakásába, megmutogatja a cuccokat, akkor több, mint valószínū, hogy korrekt eladó.

https://barbieripnk.hu/

(#33035) #09634560 válasza VGYke (#33033) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is inkább avx fórumot ajánlom.ott a hirdetők legtöbbje korrekt és ért a cuccához.

(#33036) kimi02 válasza gyurczy (#32973) üzenetére


kimi02
őstag

Ezt honnan lehet leszedni ?
:R

(#33037) i@lex


i@lex
őstag

Biztos nem mondok nektek újdonságot, de hátha.

Ajánlom teszt lemeznek a következő lemezt. (Dolby The Sound of HD3 2D&3D 2012)

Most döbbentem rá csak igazán, hogy milyen komoly hangrendszerem van itthon. :D

Brutális.

(#33038) tjojo válasza i@lex (#33037) üzenetére


tjojo
tag

Nekem valamiért nem tetszik. Igaz nem tesztlemez, de tudom ajánlani a 2L Nordic Sound-tól a Quiet Winter Night-ot bluray kiadásban.

(#33039) gyurczy válasza kimi02 (#33036) üzenetére


gyurczy
őstag

A két nagy kölcsönzőben keresd, én cimbitől kaptam. Bitu esélyesebb szerintem, de oda nincs tagságom.

(#33040) i@lex válasza tjojo (#33038) üzenetére


i@lex
őstag

Meglesem, köszi.

(#33041) kimi02 válasza gyurczy (#33039) üzenetére


kimi02
őstag

Nem találom ott sem.

(#33042) atirag


atirag
őstag

Tudom,hogy nem itt kellene feltennem a kérdésem,de mivel új erősítő után jött ez a probléma ezért hátha.
Egy denon 1912-est vásároltam és ennél is szeretném a pc-t is nézni mint az 507-es onkyo-nál.
De ha összekötöm akkor nem történik semmi. Magyarán nincs kép. Ha újra indítom a windows akkor addig van kép amíg a windows bejelentkező képernyő nem jön be. utána eltünik a kép.
Van valami beállítás az erősítőn amit nem találok vagy a windows a hiba?
Köszönöm.

(#33043) MunezXBK válasza i@lex (#33037) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rámentem Én is, plusz a Pioneer KURO lemezre is. ;)

(#33044) Krampesz válasza kimi02 (#33041) üzenetére


Krampesz
tag

pedig bh-n easca-ra keresve kiadja a találatot

(#33045) MasterMark válasza atirag (#33042) üzenetére


MasterMark
titán

Windows gomb + P

Switch Tax

(#33046) Parson válasza MunezXBK (#32849) üzenetére


Parson
addikt

Már csak az a kérdés, hogy a beépitett player-e milyen formátumokat képes fogadni...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33047) atirag válasza MasterMark (#33045) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Kipróbáltam,de így se akar menni. Ha átkapcsolom két képernyőre akkor megjelenik a denon,de ettől még nincs kép. Ha kapcsolok bármit az erősítőn akkor visszakapcsol a windows egy képernyőre.

(#33048) MunezXBK válasza Parson (#33046) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A minek a beépített playere? :U

(#33049) Sefter válasza i@lex (#33037) üzenetére


Sefter
veterán

melyiket próbáltad ,a bd50 verziót? :)

Psn ID: sefter_hun

(#33050) Csabroncka válasza atirag (#33047) üzenetére


Csabroncka
addikt

Érdemes ebben az esetben kiterjesztett asztalt használni. vagyis mind a TV és mind a pc natív felbontást fog kapni.
Nem Clone mód!

Ebben az esetben (a képernyő beállításoknál) látnod kell, hogy a gép kiküldte a megfelelő felbontású és frissítésű jelet a TV-re (erősítőre).
Asztal jobb klikk/ képernyő beállítások....

Ha ez mind megvan és még sincs kép, akkor user manual...

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.