Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) claire78 válasza Pazolini (#140996) üzenetére


claire78
senior tag

Nekem a posta intézte el a centerem.. 😤😢

(#141002) claire78 válasza Lacielvtárs (#140997) üzenetére


claire78
senior tag

Persze! Rosszabb nem lett. 😈😁
Nem volt még lehetőségem komolyabban tesztelni..de komoly szihológia ez. 😃 Tényleg sokkal jobban néz ki, mint egy noname tyúkbél, és megnyugtatja a lelket, h csak egy komoly kábellel hajtjuk a rendszert. 😁😉

(#141003) Lacielvtárs válasza claire78 (#141002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No akkor 50% javulást csak hozott :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#141005) Lacielvtárs válasza claire78 (#141004) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért ez még nem igazi locsoló tömlő [kép], de gratula, hidd el nekem, jobban szól a rendszered :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#141006) claire78 válasza Lacielvtárs (#141005) üzenetére


claire78
senior tag

Igaz, nincs mihez viszonyitani, de majd leszakította ez is az erősítő kimenetét. 😲😃
Az új kábelre még banándugót sem tettem. 😉 Kihoztam belőle a max-ot. 😊

(#141007) g.osseus válasza g.osseus (#140985) üzenetére


g.osseus
csendes tag

AQ Digital Pro?? Senki semmit? :(

Bónusz kérdés: Thunder T-12 vagy SVS SB12-NSD?

(#141008) Pazolini válasza claire78 (#141001) üzenetére


Pazolini
senior tag

Arra akkor van biztosításod, nem? Az azért mégsem önhiba :W , mint nálam. Én most egy komolyabb viharra várok... :DDD ;]
Meg a Canton válaszára.
Amint okosabb leszek, beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#141009) claire78 válasza Pazolini (#141008) üzenetére


claire78
senior tag

Elméletileg 500€-ig biztosított volt a csomag. Pont ma kaptam meg a posta írásos válaszát, melyben kedvesen elutasítottak. Miszerint szerintük nem megfelelően volt becsomagolva. Fehér vastag szivacsos fólia án volt betekerve és az egész doboz papír kitöltőanyaggal kitöltve. Szerintük törékenyként kellett volna feladni. 😤Elengedtem, nekem nem ér ennyit. Egyik sérülés sem látszik..hátul vannak illetve elől az előlap alatt. Ráadásul ehhez a Vento 855 centerhez szinte ingyen jutottam hozzá.
Számomra egy nagy tanulsága van az esetnek: hangfalat csakis eredeti dobozában szabad venni!

(#141010) Smiley válasza claire78 (#141009) üzenetére


Smiley
őstag

Be lehet azert ezeket csomagolni jol, mi 2 hasznalt server-t vettunk belgiumbol, ugy csinalta a tag, hogy jo vastag muanyag foliaval korbetekerte mind a 2 gepet, a sarkokra vagott habszivacsbol jo vastag tartokat, beledobta a kartondobozba mind a 2 gepet, majd fogta es az egeszet kinyomta purhabbal.
Kellett hozza 1 ora mire kicsomagoltuk, de oszinten megmondom ilyet meg nem lattam :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#141011) Quetz válasza g.osseus (#141007) üzenetére


Quetz
őstag

Bónusz válasz: mindkettő jónak tartott mélynyomó, vedd meg azt amelyikhez olcsóbban jutsz hozzá, egyszerűbb hazavinni vagy esetleg még garanciális. Nekem T12 volt, onnan léptem tovább két év használat után.

(#141012) zozy84 válasza Norbi 72 (#140975) üzenetére


zozy84
senior tag

Írtam a srácnak.

Mondjuk el kell adnom akkor az enyémet.

De ami a lényeg, hogy a 10 éves laptopomat kellene lecserélni először. :O

A 838 tud "100efttal" többet a 608nál? Vagy hülye kérdés mert alapból más liga?

Vagy igazából a Heco 702 rendszeren és egy Proson R10 sub-on nem fogok nagy különbséget hallani?

[ Szerkesztve ]

(#141013) Norbi 72 válasza zozy84 (#141012) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tud,volt 608-ason,más liga. :K

Dolby Atmos,Hdmi 2.0/HDCP 2.2,2 kijárat projinak is,Wifi,7.2-es pre-out,stb...jó kis mozivas.

Jobb lesz,az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#141014) mettek válasza zozy84 (#141012) üzenetére


mettek
addikt

Nekem 818-asom volt. Talan a legjobb mozivasam volt pedig azt egy marantz 7010 majd egy Yami 3050 követte. Mondjuk a yami talan még jobb de nem annyira erős mint az onkyo.

A 818 iszonyat tartalékokkal rendelkezett, igazi mozigép. Ha pedig audiophil zene kell akkor egy 100ezer ft-os sztereo is jobban szól mint bármelyik házimozi erősítő (vélemény3m szerint).

Én bátorítalak a 838asra. :)

Sztem nem is inkább minőségben hanem erőben, dinamikában mutatkozna meg a nagyobb vas előnye. Na meg a 4k képátvitele, bluttooth, Spotify támogatás, 2 sub kimenet ha erre szükség van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#141015) Norbi 72 válasza mettek (#141014) üzenetére


Norbi 72
veterán

2 sub kimenet ha erre szükség van.

Van a 608-ason is. ;)

(#141016) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#141015) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hiába a 2 sub kimenet, ha nem kezeli külön őket .... ez egy sub kimenettel és egy Y kábelel is megoldható .... ;)

De ha valakit részletesebben érdekel: [link] vs [link]

Hmm ....

(#141017) Vikthor válasza BBéci (#140971) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Milyen macskád van? Hozzánk májusban került egy ragdoll, imádjuk, még ha olykor bepörög és vadászni akar mindent... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#141018) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#141016) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tudom én,csak az pont van a kisebben is.

Azt hiszem 929-től kezeli külön.

Idézet a tesztből:

Az alap felállás tehát 5.2 volt. A hangbéli beállítást a saját Onkyo Accu EQ rendszerére bíztam. Még a 636-os modell esetében eltúlozta a mélysugárzó hangerejét, addig az NR838 többszöri bemérést követően sem hibázta el. Olyannyira jó ez a rendszer, hogy ha nem nyúltam volna bele, akkor is több, mint hallgatható maradt volna. Talán egyedül a centersugárzó vágásán tudtam volna változtatásokat eszközölni, hogy egy kicsit teltebbé tegyem a hangját. Tényleg szinte mindent tökéletesen állított be. A hátterek hangerőszintjét 1,5dB-el csökkentettem csupán, ami szinte semmi. Az Audyssey rendszer rendre 6-7dB-el hibázza el ezt az adatot. A hangfalak vágása sem annyira túlzó, bár mi kicsit azokon is finomítottunk. A lényeg, hogy már az alapok is rendben voltak, így bizony sokkal könnyebb jó eredményt elérnie bárkinek. Jelenleg a legjobb eredményt üzletünkben ennek az erősítőnek a bemérő rendszere érte el. Összehasonlításképp a Denon/Marantz Audyssey, a Yamaha YPAO, a Harman/Kardon EzSetup, és a Pioneer MCACC rendszere szolgált

Nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#141019) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#141018) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez is azóta van így, mióta az Onkyo megvette a Pio-t és "ezt-azt hasznosított" a korábbi konkurenciából.... :D ;)

(az idézetre célozva ....)

Hmm ....

(#141020) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Fizetett már valaki banki átutalással nekik?
www.homecinesolutions.fr
Mit kell megadni utaláskor, hogy tudják, hogy mire is ment az utalás?
Olvastam az oldalukat angolra fordítva de semmi erre vonatkozót nem találtam.
Paypal nem játszik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#141021) Vikthor válasza szivacs1987 (#141020) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Pontos IBAN, Név kell mindenféleképpen. A közleménybe meg beírhatod, a rendelési azonosítót, vagy amit kapsz tőlük kosárba rakás után. Így tuti tudni fogják miről van-lesz szó.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#141022) BBéci válasza Vikthor (#141017) üzenetére


BBéci
titán

Gyönyörű dög!
Az enyém sima házi cirmos, egyszer ment fel asztalra, akkorát kapott, hogy a másfél méterre lévő ajtófélfa adta a másikat. Azóta meg sem próbálta, legalábbis a jelenlétemben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#141023) windlord válasza BBéci (#141022) üzenetére


windlord
őstag

Jol fogalmaztal, a jelenletedben.
Biztos lehetsz benne, hogy a pofozkodas utan kb. 40.000x volt mar az asztalon :)

(#141024) python1 válasza windlord (#141023) üzenetére


python1
veterán

Az biztos. :)

Vikthor
Most kapott az egyik srác nálunk ilyen "rongy cicát". :)

[ Szerkesztve ]

(#141025) BBéci válasza windlord (#141023) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem biztos, mert például a konyhapulton, kerámia főzőlapon néha látom a lábnyomait, de az ebédlőasztalon sosem, pedig olyan a felülete, amin meglátszana. Valamint rendszeresen leskelődöm utána, kíváncsi vagyok, mit művel, amikor úgy tudja, hogy senki nem látja. Gondolkoztam egy sötétben is látó kamera felszerelésén, azzal a dolgozószobámból a laptopon tudnám figyelni. Az autómra is gyakran felmegy, amiért iszonyatosan haragszom, van pár karmoktól származó karc a motorháztetőn.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#141026) Vikthor válasza python1 (#141024) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen, mondjuk tipikusan jellemző a ragdollra, hogy nem lehet magára hagyni, mert mindig követi a gazdiját, jön utánad és ott szeret lenni. Miénknek már az sok, ha becsukjuk az ajtót, elkezdi a koncertezést. Ahol eszünk a konyhaasztalnál, oda mi sem engedjük meg neki, hogy felmenjen, de a nappaliban a dohányzóasztalon, ott édesmindegy, ritkán megy fel, inkább a karomon lóg általában és telepatikusan helyesli a döntéseket, miközben melózok...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#141027) mettek


mettek
addikt

Alfacoustic vagy más hangelnyelő szivacsot használ valaki?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#141028) Quetz válasza mettek (#141027) üzenetére


Quetz
őstag

Mi az igazi kérdésed, ami miatt a szivacs használat érdekel? Én pl. nem használok szivacsot, de ezzel aligha segítek neked. :D

(#141029) windlord válasza BBéci (#141025) üzenetére


windlord
őstag

En megfigyeltem mar kameraval a sajatunkat. :)
K.rva egy dogok az biztos...

(#141030) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

2 bluetoothos eszközt lehet valami módon egy telefonnal használni ?

Van egy Samsung MX HS 8000 -es hifim és ha lehetne valamilyen módon egy eszközzel ( Samsung Note 8 ) használni egyszerre, akkor vennék még egyet.

Nyilván jack elosztóval össze lehetne kötni, de ez nem lehetőség.

(#141031) mettek válasza Quetz (#141028) üzenetére


mettek
addikt

Az hogy használ-e pl a basszuscsapdája vagy akármilyen más eleme, csillapít-e? Tudom hogy a kőzetgyapot az isten de nem állok most neki fabrikálni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#141032) Quetz válasza mettek (#141031) üzenetére


Quetz
őstag

"Alfacoustic Chocolate 9cm: akusztikai elem: hangelnyelő szivacs, 6 cm vastag alap, 3 cm profil, masszív felépítésének köszönhetően leginkább az alacsony frekvenciákra lehet hatással, az ár 1 m2-re értendő"

Ezek nem sokat érnek, egyébként a gyártó maga mellékelné a mérési dokumentációt. Csak hogy lásd mire gondolok, elméleti grafikon basszus csapdáról:

(#141033) Patice


Patice
nagyúr

Az Epson EB-L25000U óriási fényerő mellett névleges 4K felbontással is büszkélkedhet.

"A valós felbontása 1900x1200 pixel, és ezt bolondítják meg a 4K Enhancement nevű képmódosító technológiával, amely minimális mértékben eltolja a pixeleket horizontálisan és vertikálisan, és így teremti meg az UHD illúzióját."

:W

"A magyarországi fogyasztói ára 25 000 000 forint körül alakul, és a cég munkatársai kérdésünkre azt is elárultak, hogy van kereslet az ilyen jellegű termékek iránt, és biztosan el fognak belőle adni valamennyit."

:DDD :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#141034) sugarforce válasza Patice (#141033) üzenetére


sugarforce
őstag

"valamennyit." :DDD

Itt a kulcsszó. Aki megteheti, majd megveszi, aztán szidja, hogy "deszarezanégyk"

(#141035) Callisto válasza Patice (#141033) üzenetére


Callisto
őstag

Pontosan azért van odaírva, hogy névleges.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#141036) VoidXs válasza Patice (#141033) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennyi pénzért már kapsz egy Barco DP4K-t is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#141037) Nemir Ombe válasza mettek (#141031) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem először az lenne "érdemes" kiderítened, hogy mit és mennyire akarsz csillapítani .... a "random" vásárlások igaz, hogy jót tesznek a gazdaságnak, de nem biztos, hogy pont azokra van szükség .... ;)

Hmm ....

(#141038) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#141037) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

pedig a random vásárlások a legjobbak ;]
... és egyben a legfeleslegesebbek is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#141039) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#141038) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és Te (legalább ebben) hatalmas tapasztalattal rendelkezel.... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#141040) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#141039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

úgy ám :K
ha másra nem is, de erre büszke lehetek, és igen, én a saját emberi hülyeségem vámszedője lettem ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#141041) Patice válasza Callisto (#141035) üzenetére


Patice
nagyúr

25milkáért kvázi 4K vetítő.

Erre csak az jut eszembe, hogy "játékpénz jó lesz?"

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#141042) VoidXs válasza Patice (#141041) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vagy valamit benéztek, vagy annyira üres a piac, hogy ezt tényleg megtehetik. Egy alap, de valódi mozis (tehát durva szabványoknak megfelelő) 4K vetítő 15-20 millió, évente 1 millió bele az égő, ha naponta 10 órát megy.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#141043) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#141040) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De azért "némi fejlődést" már mutatst.... :D ;)

Hmm ....

(#141044) alphamooncam válasza mettek (#141031) üzenetére


alphamooncam
őstag

SZVSZ a kőzetgyapot pont teljesen alkalmatlan a valódi mélytartomány csillapítására. Nekem folyamatban van a szubtartomány rendbetétele, feszített gumipanelekkel.

Ezzel pont lehet eredményesen csillapítani a kőzetgyapottal ellentétben

Fapaci, KR Akustikkal ( AVX fórumon ) karöltve erre a hónapra tervezik a mérési eredményekkel dokumentált sarok szubcsapdájuk bemutatását. Erősen meglepődnék ha kőzet-üveggyapot lenne a motorja...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#141045) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Rég jártam erre, remélem mindenki jól van. :R

Szeretnék nyitni a sztereó vonal felé, low budget szinten, sejtésem szerint így nem ez a topic való nekem, pláne, hogy ez házimozi, de mivel régiek közül talán páran emlékeznek rám, így első körben az "imserősöket" kérdezném, meg, tudom, hogy értenek hozzá. :R

Amennyiben kényelmetlen erről itt beszélni, tessékeljetek át a megfelelő topicba legyetek szívesek.

Amit szeretnék:
-csak zenére sztereót (komolyzene, főként vonósok, szimfónikusok)
-nyílván két hangfal
-forrásra várok ötleteket (média lejátszóra gondolnék, de úgy sejtem egy kezdő szintű is megütné az ingerküszöbömet, ennek ellenére a minimálisan ajánlottat meghallgatnám, mert a házimozi is szerverről megy, így a FLAC tárolás adott lenne. Illetve még mindig osztom itt sokak véleményét, hogy nem szívesen gyűjtögetek lemezeket, CD-ket. De ha kezdésnek mondjuk egy SACD lejátszóval olcsóbban kijönnék, ám legyen! A MED nem igazán való zenére, úgy gondolom.)
-sztereó erősítő
-kábeleket kikísérletezem ;)

Norbi! Ha itt vagy, nagyon szívesen nézegetek konkrét linkeket is. :D

Előre is köszönöm. :R

És soory, ha sok volt az off. :B

(#141046) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#141043) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Naaaa, nem kell oda az az idéző jel :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#141047) z123456789


z123456789
addikt

Hogy ne legyek teljesen OFF, most láttam az infót, idén is elmennék mint pár éve. Akkor valamennyiőtökkel találkoztunk is. :) Valaki más is jön?
AV Trend
Amúgy ha jól emlékszem ennek is van külön topicja. :U

[ Szerkesztve ]

(#141048) Ragadozó válasza z123456789 (#141045) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Mennyit szánsz rá?
Természetes, hogy segítünk...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#141049) Patice válasza z123456789 (#141045) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha nulláról kellene indulnom és az alacsony költségvetés is az egyik igény, akkor:

Rapberry Pi 2 vagy 3 (ha vezeték nélküli megoldás kell, akkor a 3-as)
HifiBerry DIGI + Pro kártya rá.
DAC: Moment DAC MKII.
Szoftvert lehet válogatni: Volumio2, Archphile, Max2Play, Moode, Mopidy, PiCorePlayer, PiMusicBox, RuneAudio, Voyage MuBox.

A többi hardveres körítést meg kikísérletezed. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#141050) Dragon27


Dragon27
senior tag

Most vettem, Heco 302 hangfalat... fura számomra a bemenet jelölése 4-8 Ω ezt hogy :DDD
Lemértem multiméterrel 4,3 Ω a hangfal, akkor mit keres rajta a 8 Ω ? :DDD
Az erősítőm 4 Ω úgyhogy ez nem gond.... ,de mi a helyzet Yamaha 6 Ω erősítőkkel vagy egy 8 Ω erősítővel.. ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.