Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162651) VoidXs válasza #98221312 (#162649) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A kiemelés jó, azt szeretjük. Nagyon könnyű korrigálni, ellenben a beszakadással.

(#162650) robi-k: Plug and play valóban nincs, de meg lehet oldani nagyon könnyen. Vannak értékelhető OEM gépek, szét se kell szedni, Windows is van rajtuk. Teszel mellé egy MPC-t (alapbeállításon megöl minden házimozit), egy EQ APO-t, megnyomsz egy gombot Cavernben, és betöltöd, pont erre a célra csináltam, hogy ne kelljen vele szenvedni. Mindere van jó tutorial. Onnantól csak el kell indítani a filmeket.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162652) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#162646) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"sokkal inkább venném (csak, hogy a témánál maradjunk) pl az Arcam 750-et mint, hogy pécézzek."

Nekem meg teli lett a t...m, a mindent egybe dedikált eszközökből.
Adom el az avr-t, és lépek htpc felé.
Biztos sok fórumtársnak megyek majd az idegeire a kérdéseimmel,😊

(#162653) robi-k válasza VoidXs (#162651) üzenetére


robi-k
őstag

FHD esetében elfogadom.

De mi a helyzet azokkal, akik már vettek pl. egy jó OLED TV-t, és szeretnék kihasználni a TV minden képmegjelenítési képességét? Gondolok itt a DolbyVision különböző profiljainak és a HLG és HDR10+ kezelésére PC-n? Én erre még nem tudok kézzelfogható megoldást (a fejlesztői SW drága, nem való mindenkinek és a legkevésbé sem user friendly).

(#162654) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#162652) üzenetére


#98221312
törölt tag

Elhiszem!
Kíváncsi leszek a tapasztalataidra!

Pontosan mi volt a gond az AVR-el?

(#162655) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#162654) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha meg lesz az új rendszer, és tudok releváns hasonlítást majd kivesézem.
Egyelőre annyi, hogy többet várok mind mozin, mind zenén hangba a jelenleginél.

Ami rettentően bosszant még a különböző dedikált eszközök, egymással való kommunikálása.(tv,avr,player,proji)
Nincs olyan hét hogy egyformán működjön minden.

(#162656) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#162655) üzenetére


#98221312
törölt tag

Megértem, valóban bosszantó lehet.

Nekem az elhelyezéssel, és az akusztikával vannak gondjaim, magával az eszközökkel semmi gondom nincs.., sőt imádom őket! :D

(#162657) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Amúgy tényleg ennyi, EQ Apo nem bonyolult, nagyon jó cucc, pikkpakk át lehet látni hogy működik, nekem nagyon tetszik. Úgy állítasz mindent ahogy akarsz.
Cavern automata, fél perc alatt bemér, a leírása ott van minden opciónak a dokumentációban. Semmi szaktudást nem igényel. A fájlt ki kell exportálni, megadni az apo-ban és kb. kész.
Amivel én is főleg csesztem az időt, hogy utánmértem mindent 20x rew-ben. Ezt nem muszáj és a REW-et sem muszáj kitanulni.
Amúgy egy teljes rendszebeállítás megvan fél óra alatt pakolászással. Ha nem először csinálod és nem akarsz mindent leellenőrizni méregetéssel...
Én is fáztam tőle, a hátam közepére nem kívántam PC-t. :DDD De van benne fantázia.
Szerencsére engem nem érdekel az Atmos, csak sima 7.1 fullHD-val.

[ Szerkesztve ]

(#162658) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy Arcam AVR750 ami
nálam hdmi-n működött, CXUHD lejátszóval kipróbálva, van videóm róla. Időközben eladtam és a vevő azt állítja nála nem működik. Van nála egy UPC dekóder, abból a hdmi megy az erősítőbe, gondolom coax megy a UPC dobozból a TV-be, nincs sem kép sem hang.

A menü az működik. A vevőt megkértem, hogy itt a fórumon érdeklődjön segítségért, inkább megelőzöm és én próbálok helyette segítséget kérni, talán később csatlakozik.

Mi lehet az oka amiért nála nincs sem hang, sem kép?

Korábban Denon erősítője volt és elmondása szerint a UPC dobozzal működött, volt kép és hang is.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#162659) #98221312 válasza allein (#162658) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jó sokáig árultad mire elkelt! :)

Egyik HDMI bemeneten sem működik?

(#162660) allein válasza #98221312 (#162659) üzenetére


allein
addikt

Azt állítja egyik hdmi-n sem működik. Nem értem ebben a felállásban, hogy megy ki a hang és a kép a TV-re, ha a dobozból a hdmi out-ból megy az avr valamelyik hdmi in csatira. Ezután, hogyan tovább? A dekóder, hogy adja át a hangot és a képet avr-en keresztül?

(#162661) greike Elmondása szerint a UPC doboz a forrás, nem hiszem más forrással próbálta volna.

(#162662) Jigsaw04 nincs bármilyen eszköz, amikor azt kérdeztem mi a forrás azt válaszolta hogy a UPC doboz.

Lehet tervben van valami más forrás, nem kutakodtam a zsebében, ezért nem fogok ítélkezni. Segíteni szeretnék neki, mert tuti, hogy az erősítővel semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#162661) greike válasza allein (#162658) üzenetére


greike
tag

Csak az upc dekoderrel csinálja a hibát vagy másik forrásnál is? Gondolom van más is amivel összeköti nem hiszem,hogy az upc miatt vette az Arcamot :)

(#162662) #98221312 válasza allein (#162660) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tehát akkor bármilyen eszközt akar rákötni, egyik HDMI-n sincs, se kép, se hang??

greike: Pont erre gondoltam én is.

" Elmondása szerint a UPC doboz a forrás, nem hiszem más forrással próbálta volna."

Jesszus!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#162663) #98221312 válasza allein (#162660) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Lehet tervben van valami más forrás, nem kutakodtam a zsebében, ezért nem fogok ítélkezni. Segíteni szeretnék neki, mert tuti, hogy az erősítővel semmi gond nincs."

Szerintem alapvető, hogy meg kellene nézni más forrásal is.

[ Szerkesztve ]

(#162664) robi-k válasza allein (#162660) üzenetére


robi-k
őstag

Próbálja ki, hogy az UPC-ből kimenő HDMI kábelt az AVR helyett direktben beköti a TV-re (az UPC analóg kimenetét ne kösse be a TV-re).
Ha működik, akkor AVR-UPC kapcsolat lesz a gond (volt már ilyen, nem korrekt a készülékek egymás közötti beazonosítása az EDID adatcsere során).

(#162665) greike válasza allein (#162660) üzenetére


greike
tag

Véletlenül nem a HDMI kimenetre dugta a dekódert? Két HDMI out is van az Arcamon! Mindkettőt próbálta?

(#162666) allein válasza allein (#162658) üzenetére


allein
addikt

Megkértem szépen az úriembert, hogy csatlakozzon ehhez a topikhoz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#162667) VoidXs válasza robi-k (#162653) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legtöbb formátumot mindig is a PC fogja támogatni. Bármelyik maximum két éves CPU tud hardveres dekódolást egészen HEVC 8K-ig 60 Hz-en és 16 biten, azaz a még meg sem jelent HDR formátumokkal is elbánik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162668) robi-k válasza VoidXs (#162667) üzenetére


robi-k
őstag

Szoftverek nélkül a PC semmit-sem ér. A gond pont a szoftverek hiánya...

(#162669) ctrlaltdel13 válasza robi-k (#162668) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mire gondolsz?- hogy más is tisztán lásson.

(#162670) robi-k válasza ctrlaltdel13 (#162669) üzenetére


robi-k
őstag

Pl. Licenc hiányában nincs PC-s szoftver DolbyVision profilok lejátszására (PC-n csak HDR10-ben lehet lejátszani őket).

(#162671) Dorian válasza robi-k (#162670) üzenetére


Dorian
félisten

Szted ez a felhasználòk hány százalèkának ezrelèkènek igènye?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162672) robi-k válasza Dorian (#162671) üzenetére


robi-k
őstag

Nem naponta, de elég gyakran keresnek meg ezzel :)

(#162673) #09634560 válasza allein (#162666) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem lehet hogy valami felskálázás be van a boxon kapcsolva? Az lenne inkompatibilis az Arcammal.

(#162674) allein válasza #09634560 (#162673) üzenetére


allein
addikt

Sajnos nem tudom, elvileg este felé felnéz ide.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#162675) robyroby


robyroby
tag

Lenovo t430-at szeretnék összekötni egy sony xe7077-el HDMI-n, majd a Sony optikai kimenetén kötnék hozzá egy Lg lh-t6740d házimozit, szerintetek filmlejátszásnál lenne 5.1-em? :) :R

(#162676) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok én már több mint 10 éve PC+AVR-t használok. MPC HC+ MadVR. Idáig eszembe nem jutott volna, hogy dedikált lejátszóm legyen én ezzel meg vagyok elégedve. A PC-m elég bivaly konfig tökéletesen működik médiacenterként.
Igaz legutoljára gondom akadt, hogy az erősítőre kipasszírozzam HDMI-n keresztül az Atmos és HD jelet. Még most sem tudom, hogy működni fog mert az erősítő még mindig a szervizben van. :W

(#162677) #09634560 válasza robyroby (#162675) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lenovo beállitásain függ, tévé kimenete automatikus legyen.
Sokan megakadnak ezen a ponton, lényeg hogy a lapos mindent nyomjon ki automatice, kibontatlanul, ezeket legkönnyebben MPC HC- és vlc-n tudod beállitani valamint az optikai kimenet tulajdonságaiban.

(#162678) allein válasza allein (#162660) üzenetére


allein
addikt

Beszéltem az úriemberrel, kipróbálta az erősítőt egy BD lejátszóval, minden rendben volt. Úgy éz ki a UPC doboz + Arcam nem működnek együtt. Köszönöm nektek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#162679) #98221312 válasza allein (#162678) üzenetére


#98221312
törölt tag

Örölük!! :)

(#162680) kezo0 válasza allein (#162678) üzenetére


kezo0
addikt

A HDCP-beállításoknál kutakodjon az AVR-ben (és/vagy a tévében), már ha vannak a menüjében ilyenek. Olyan bemenetre kéne kötni a UPC-s boxot, ami alacsonyabb szabványú a HDCP 2.2-nél. Legalábbis nekem így megy át rendesen a UPC-s Cisco boxom jele az Onkyo AVR-en keresztül a tévére.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#162681) VoidXs válasza robi-k (#162670) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy mi? A Dolby Vision csak egy konstansokban változott S-Log, simán visszaállítod shaderből.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162682) Boy_25 válasza BBéci (#162636) üzenetére


Boy_25
csendes tag

[Arcam AVR750]
[Anthem MRX710]
Az Anthem reference státuszt kapott.
Az Arcam teszt végén a What are my alternatives? alatt részletezik.

(#162683) Hohocali válasza ctrlaltdel13 (#162669) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Erről már többször volt szó itt is, a PC erős lemaradásban van az "új" formátumokkal, pl. Atmos (az "új" azért van zárójelben, mert az Atmos már több, mint 5 éves, a technika világában ez sokminden, csak nem új).
Ugyanez a helyzet pl. a Dolby Vision-el is. A virágboltokban össze-vissza kínlódnak, hogy hogyan rippeljék az ilyen korongot, mert pl. az mkv nem támogatja az Atmos-al együtt. Amíg a PC-n ilyen alapvető problémák vannak, addig hiába lehet(ne) mindent egyszerűen megoldani, ez így csak egy félkarú óriás.

(#162681) VoidXs : konkrétan melyik az a PC-s lejátszó program, amelyik ezt megoldja, és melyik rublikába kell pipát tenni, hogy működjön (tudomásom szerint madvr nem kezeli)?

Én szívesen kipróbálnám a PC-s processzálást, a rendszerem is "támogatná", pl. minden csatorna végfokolva van. Csak egy Atmos-os hangkártya a PC-be, és mehet....ja hogy ilyen nincs? Sz@r ügy..
Úgy kellene kezdenem az egészet, hogy egy nagy lépés visszafelé... ezen én sajnos megakadok. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#162684) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Skacok !

Frissítettem a REW-et. Mérnék UMIK1-er, mint általában, de nem úgy viselkedik mint eddig.

Hiba. SPL meter kiakadt

Valaki tudna segíteni, hogy mi történt? Mi változott, - olyan -40dB lehet saccra, amit mutatnia kéne - és hogyan tudnám beállítani, hogy a normális értéket mutassa ?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162685) python1 válasza alphamooncam (#162684) üzenetére


python1
veterán

Win alatt a vezérlőpultban, hang, ott a mikrofon hangereje nem változott? Ott be tudod állítani ha mondjuk a csúszka fullra lett állítva.

(#162686) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Mondták, de azért meglepő hogy hangkártyáról full csendben vannak a PA végfokok, AVR-ről meg tiszta zaj volt az egész. :) Pedig még csak drága táp sincs a gépben, egy olcsó FSP.

(#162687) alphamooncam válasza python1 (#162685) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köcsög vindóz, de utálom!!!

Köszi tényleg a vezérlőpult, hang, felvétel, tulajdonságok, jelszintek fül ( jobb gomb és 0dB ) beállítása, és speciális fül kizárólagos mód, és prioritás adás mód bepipálása után helyreállt a rend.

Ezeket biztosan nem állítottam át, úgyhogy éljen a mikrofos és a frissítései... :W

Python1 Neked meg egy nagy köszönet! :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162688) python1 válasza Tamoo (#162686) üzenetére


python1
veterán

Mondtam hát, az egy nagyon szuper kártya, és bizony nehezen hozható zavarba mondjuk 7.1 HD anyagokig. Akkor processzor pipa, jöhet a végfok. :D

alphamooncam: Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#162689) Tamoo válasza python1 (#162688) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A szép letisztult hifi állványom amin csak egy avr volt, már így is szörnyen néz ki a kupac elektronikával. :D

(#162690) python1 válasza Tamoo (#162689) üzenetére


python1
veterán

Több variációd is van, véglegesítd a PC-t és veszel hozzá egy pofás házat, és mehet az állványodra. Másik, hogy elrejted a technikát, ahogyan én is, és mostanában elég sokan rejtik a a avatatlan szemlélők elöl + gyerek, háziállat nem fér hozzá, és kevesebb port kell törölgetni stb.....

[ Szerkesztve ]

(#162691) tomic válasza Tamoo (#162686) üzenetére


tomic
addikt

Csupán a kíváncsiság kedvéért megosztanád velem,hogy milyen hangkártyáról van is szó?

(#162692) Dorian válasza Tamoo (#162686) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hogy' èrted, h AVR-ről zajos volt a rendszer? Nekem eddig nem tűnt fel, vagy ez viszonylagosan èrtendő? Vagy milyen hangerőn, milyen távolságbòl èrtendő?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162693) Tamoo válasza Dorian (#162692) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak pre out-on PA végfokhoz. Úgy értendő. :)

Tomic: Régi Xonar HDAV 1.3 Deluxe

[ Szerkesztve ]

(#162694) python1 válasza Dorian (#162692) üzenetére


python1
veterán

Kb 1-éve írtam ide, hogy köröket ver a denon 4308-as hangjára, minden tekintetben. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a denon nem lenne egy jó vas, de tovább léptem, léptünk néhányan. De ez tényleg egy szűk rétegét mozgatja meg a házimozis közösségének.
Ez pontosan annak az esetnek tipikus példája, mikor azt hiszik sokan, hogy nincs köze a mérési eredményeknek a végeredményhez, pedig amiket Qez kolléga serényen linkelget, sok a valóságalapja.

[ Szerkesztve ]

(#162695) Dorian válasza Tamoo (#162693) üzenetére


Dorian
félisten

OK, van zaj. De mekkora? Most kipròbáltam, AVR szokásos max hangerővel (-15 dB) hallgatása helyről semennyire nem hallhatò, 0 dB-en nèma csendben már hallhatò, de nem zavarò, maximumot, +17 dB-en már az.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162696) python1 válasza python1 (#162694) üzenetére


python1
veterán

Bocsánat Quetz kollégáról van szó.

(#162697) benyo87h


benyo87h
csendes tag

Üdv mindenki!

Daewoo DV-115 házimozi

Anno már kértem segitséget a típussal kapcsolatban, végül szerelő lett a vége. akkor kiment mint két végfok rajta, a szerelő elmondása szerint....
Ezt megelőzően a mélyláda ki be kapcsolgatott és recsegett. Szétszedtem,hogy az a gond,majd a szerelő tudatta velem hogy annak semmi baja....ezt összeraktam, és elkönyveltem hogy jó.....de a második "új" cuccoson is ugyan azt produkálta. Röviden ez a story eleje.

Jó áron találtam az elöbb emlitett "új" másikat,kompletten. Eddig két alkalommal egy pillanatra a fentebbi,mélyládás jelenség előjött. Jelenleg totál elbizonytalanodtam.

1. Vettem egy rosszat ami, eddig jó volt?
2. Vezetékkel lenne a gond? (kétszer cseréltem eddig)
3. Én lennék totál béna és rosszul van bekötve?
4. a Pc ütné ki,tehát az rossz?
5. Anno win 7 volt a gépen,és mikor rácsatlakoztattam a házimozit, mindig elöjött a házimozi behangolása,tesztelése. a pcn.
Most win 10 van. és ez az opció elő sem jön,és nem is tudok hozzáférni, mert nincs linecszem a win 10 hez. (bár szerintem,ennek van a legkevesebb köze,a fentebbi problémához. )

Már nem is igen merem használni. Tény hogy közel 20 éves. de nekem ezek a régi nehéz vasak jönnek be.

csak pc-ről használom. zenehalgatásra. A gép hangkártyájól kapja a jelet. De az előlapi füles jackről is próbáltam(zöld csatlakozó) de ott is ugyan ez.
A mellékelt képen van bekötve a házimozin. Anno a video1,video 2 csatornán használtam az elsőt. Majd bedöglött. Most a második nekifutáson, a az "új" masinán a tape/md csatornán szól.

Mindenféle ötletet,tanácsot.szívesen fogadok,és kérek.
Köszönöm!

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#162698) Quetz válasza benyo87h (#162697) üzenetére


Quetz
őstag

Ha jól értem, ismét a mélynyomó recseg? Ha aktív láda, saját végfokkal, akkor próbáld meg a hangkártyáról hajtani. Ha akkor is recseg, akkor a kábelen szed fel valami jelet, vagy mégis a mélynyomó a hibás.

(#162699) ctrlaltdel13 válasza Hohocali (#162683) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Csak egy Atmos-os hangkártya a PC-be, és mehet....ja hogy ilyen nincs? Sz@r ügy..
Úgy kellene kezdenem az egészet, hogy egy nagy lépés visszafelé.."

Még jó hogy vannak, akik egy jó 5 illetve7.1 -el szívesen elvannak, megelégszenek.
Nem vágynak egy középszerű atmosz-ra.
Tehát mehet a pc is.

(#162700) Tamoo válasza Dorian (#162695) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A PA végfokkal nagy. Olyan nagy, hogy nem tudtam pre out-al használni csak egy unbalanced-balanced jelszintkonvertert közbeiktatva. Ezt most simán kivehettem, hangkártyával nincs rá szükség. De "hifi" végfokkal vagy sztereó erősítővel nekem sem volt zajos, csak a PA végfokok általában magasabb jelszinthez vannak optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.