Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) vitezlejszlo válasza MasterMark (#95998) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ha már HDMI-ztek...

HTPC-ben ha van egy nvidia kártya mondjuk, amit az erősítőbe kötök be, és azon át adom ki a hangot, akkor a videókártyára (ami kötött, hogy nvidia legyen) kell valamit nézni, hogy mitudmoen dolby xzy-t tudjon? Vagy ilyenkor bármilyen videókártya ami HDMI-s ki tudja adni a hangot az erősítőnek, ami majd kezd vele valamit legyen az bármilyen fajta hang?

Most tennék valami 210 vagy 510, 610-es kis nvidiát a gépembe, csak ez a hangos része nem világos...

Köszi

laca

(#96002) MasterMark válasza vitezlejszlo (#96001) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, a VGA-nak kell tudnia. Azon van egy hangchip pluszban.

Switch Tax

(#96003) whatnot válasza vendingo (#95995) üzenetére


whatnot
őstag

Nekem Xonar DS-em van. Holnap kapom meg a kábeleket, én Toslinkkel oldom meg, de azért is, mert én használt, régi erősítőt vettem, azon nincs HDMI.
Ha a hangkártyát akarod összekötni, akkor veszel pl. egy Toslink-Toslink kábelt és egy Toslink - 3,5 Jack átalakítót, az átalakítás végét rádugod a kártyára, a másik pedig megy az erősítő optikai bemenetébe.

(#96004) Norbi 72 válasza vendingo (#95995) üzenetére


Norbi 72
veterán

Van nekem itthon egy elég jó Canton 5.0 hangfalszettem

Mi a tipusa?A hátulján nézd meg.100-ért elég jó vasat tudunk ajánlani hozzá.

(#96005) vitezlejszlo válasza MasterMark (#96002) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ooooo.. köszi ezt a képet... ezek szerint ha menőzni akarok akkor 460.. na de hát az nem fér bele a gépbe :D

Marad a 210 és barátai... :/

Nem is értem miért kell ezt így túlbonyolítani. Ott a hang adat, tovább kellene 1:1-be tolni és nem még hangchippezni vele.. eleve ez a hdmi kábel is, mikor ott a jó UTP, amin gigabitek elrohangálnak, hát miért nem azzal oldják meg a hang+ kép átvitelet? Jó nincs rajta védelem.. és? ;)

(#96006) MasterMark válasza vitezlejszlo (#96005) üzenetére


MasterMark
titán

Ez egy régebbi lista, nem kell drága kártya, csak újabb fajta.

210 is jó ha nem kell HD hang. Nvidiánál nem tudom hogy van, nem voltak Nvidia kártyáim. De nagyon olcsók az AMD 5xxx-es kártyák úgyhogy én biztos azt venném inkább.

Nincs ez túlbonyolítva, így működik és kész.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#96007) vendingo válasza E770 (#95999) üzenetére


vendingo
veterán

Nem ősrégi, pár éve vettem ~20 ezerért. Akkor ezt ajánlották nekem.
Ha meg már ennyi pénzt kiadtam rá, akkor nem szeretném leselejtezni.
Vagy keresek egy olyan erősítőt, amire megtudom oldani a rákötést.

Norbi 72: Canton fonissimo 4. Nem tudom mai viszonylatban milyennek számít ez a szett, de anno drága volt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96008) MasterMark válasza vendingo (#96007) üzenetére


MasterMark
titán

Kb. minden erősítővel meg tudod oldani a rákötést, csak semmi értelme.

Switch Tax

(#96009) BBéci válasza vendingo (#96007) üzenetére


BBéci
titán

Google szerint a Fonissimo 4 az egy szubláda. Milyen szatellitek vannak hozzá?

Az a szett, amit kinéztél, csak hangyányival lenne jobb, mint a Genius, mondhatnám, csöbörből vödörbe. Az erősítő sem szerepel az általunk javasoltak között.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96010) Norbi 72 válasza vendingo (#96007) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez egy pc-s cucc,nem lesz jó..

(#96011) vendingo válasza BBéci (#96009) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudom a többi hangszóró milyen, azokra semmi nincsen ráírva.

Ha azt mondod, hogy a jelenlegi geniusomnál nem sokkal jobbak ezek a 140k körüli szettek, akkor hagyom az egészet a francba, mert többet nem szánok rá. Egyedül a PC lenne rákötve, de ahogy olvasom cseszhetem a "drágán" vett hangkártyámat is.

Azért rákérdezek, hogy mi lenne az az összeg, amiből a geniusnal sokkal jobb hangzást kapnék?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96012) Norbi 72 válasza vendingo (#96011) üzenetére


Norbi 72
veterán

A geniusnál már ez a szett is jobb,de ezzel a szettel+ sub már sokáig el lehet mozizni.

(#96013) MasterMark válasza vendingo (#96011) üzenetére


MasterMark
titán

300k körül újonnan, de használtan sokkal olcsóbban is össze lehet hozni.

Ha csak a PC lenne rákötve, akkor miért nem valami PC-hez való sztereó rendszert keresel? 140 körül nagyságrendekkel jobbat kapnál a géniusznál.

Switch Tax

(#96014) vendingo válasza MasterMark (#96013) üzenetére


vendingo
veterán

Azért kell 5.1, ugyanis pc-ről mennek a filmek, illetve a játékok is 5.1 hangzással vannak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96015) MasterMark válasza vendingo (#96014) üzenetére


MasterMark
titán

De el is tudod helyezni rendesen a rendes 5.1-et?

Amit Norbi linkelt az egyébként ilyenre elég és sokkal jobb a genius-nál.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#96016) vendingo válasza MasterMark (#96015) üzenetére


vendingo
veterán

Most is elvan helyezve.
Illetve jövőre költözés lesz, ott meg már alapból úgy állítanám össze a nappalit, hogy kedvező legyen a mozizáshoz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96017) whatnot válasza Norbi 72 (#96012) üzenetére


whatnot
őstag

Az nem gáz egy, hogy akciósan 125k-s rendszer kell ahhoz, hogy a Geniusnál jobb legyen (amit én pl. évekkel ezelőtt 21ezerért vettem)?

(#96018) MasterMark válasza whatnot (#96017) üzenetére


MasterMark
titán

Nagyrészt egy bizonyos határig a szolgáltatásokat fizeted meg, és csak utána jön a lényeg.

És nagyon más kategória a kettő.

Switch Tax

(#96019) Norbi 72 válasza whatnot (#96017) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem gáz,és nem off,és egy geniusnál jóval több szolgáltatást kapsz.Egy igen jó rendszer 1 millánál kezdődik..

[ Szerkesztve ]

(#96020) whatnot válasza Norbi 72 (#96019) üzenetére


whatnot
őstag

Szerintem egy kicsit el vagytok szállva, de maradjunk annyiban, hogy minden relatív :)

(#96021) MasterMark válasza whatnot (#96020) üzenetére


MasterMark
titán

Nem így van, csak nem érted a helyzetet.

Switch Tax

(#96022) devil-k válasza whatnot (#96020) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy nem vagy tisztában azzal, mi a különbség egy valódi házimozi meg egy Genius egybeszett között.

- mozi bolondéria -

(#96023) Norbi 72 válasza whatnot (#96020) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mivel kapcsolatban?Egyébként használtan akár harmad-negyedáron ki lehet építeni ütős rendszert.

(#96024) whatnot válasza devil-k (#96022) üzenetére


whatnot
őstag

Az ugye megvan, hogy az említett érték és a Genius szett között 50x árkülönbség van?
Ez olyan, mintha egy Dacia-t egy Bentley-hez hasonlítanánk és azt állítanánk, hogy a minőségi autózás a Bentley-nél kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#96025) MasterMark válasza whatnot (#96024) üzenetére


MasterMark
titán

De újonnan volt annyi a Genius?

Switch Tax

(#96026) devil-k válasza whatnot (#96024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nyilván nem 1 millió forint a legjobb példa, de helyén kell kezelni a dolgokat, főleg egy Genius szett kapcsán. Sajnos, sokan nem értik meg, hogy miért, de nem is kell. Elég meghallgatni egy tisztességesebb rendszert és a Genius szettet, hogy mi a különbség. Nem egy liga a kettő az fix. Azt viszont kijelenthetjük, hogy a valós mozizás nem a Geniusnál (és hasonló márkáknál, eszközöknél) kezdődik.

(#96027) whatnot

Itt 21.000 Ft-ért egy darab kábelt szoktak venni. Értsd jól, mindenféle fellengzés nélkül.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#96027) whatnot válasza MasterMark (#96025) üzenetére


whatnot
őstag

Igen, én újonnan vettem anno 21ezerért.
Nem tudom, miért lett dupla annyi most, jelenleg talán az Orion hasonlója helyettesíti.

[ Szerkesztve ]

(#96028) BBéci válasza whatnot (#96017) üzenetére


BBéci
titán

Igazából annál a Geniusnál bármi jobban szól, de pici előrelépésnek nincs értelme.
Valamint azt vedd figyelembe, hogy önmagában csak egy belépő kategóriás házimozi erősítő kb. 60000 Ft.
1 millió forintos házimozi rendszer nem Bentley, csupán Opel Astra, közepes motorral. Ami most nálam szól, annak az új ára kb. 4 M és bőven lehetne fejleszteni rajta. Nagy része tesztkészülék, nem saját tulajdonaim.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96029) MasterMark válasza whatnot (#96027) üzenetére


MasterMark
titán

Melyikről van pontosan szó?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#96030) gyurczy válasza whatnot (#96024) üzenetére


gyurczy
őstag

Az megvan, hogy hetente téma, miért is nem házimozi a PC-s 5.1-es hangfalszett? A hasonlatodra hasonlattal válaszolnék, a PC-s 5.1 a lábbal hajtós játékautó, a belépő kategória a Suzuki Swift, a Bentley-nek meg mondjuk az MBL-t dobnám be.

El vagyunk szállva? Azért ne legyen már megszólva senki, mert tudja, hogy milyen hangot mennyiért mérnek, minek mi az ára, és mit nyújt cserébe, és még meg is engedheti magának. Más kérdés, hogy van akit kielégít az, ha 5 pontból hang jön, de az nem ez a topic.

[ Szerkesztve ]

(#96031) whatnot válasza BBéci (#96028) üzenetére


whatnot
őstag

Ha valaki meghatározott keretből dolgozik, ami a hatjegyűek alsó határán van erősen, nem sokat segít, ha valaki azt említi, 1milka egy jó házimozihoz.

Az én Genius szettem: SW-HF 5.1 5000.
Kíváncsi leszek, hogy még ezeken is dobnak-e az alapkábelekhez képest a KáCsa kábelek (főleg az SPC).

szerk.: na, félreértés van itt, nem a Genius miatt szóltam, hanem a H/K szett miatt, hogy az is csak kicsit lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#96032) Norbi 72 válasza whatnot (#96031) üzenetére


Norbi 72
veterán

SPC->dúsan ezüstözött.A geniushoz szerintem felejtsd el,nagyon nem jó.. :N

És az 1 millával az igazán jó mozit említettem,ez nem átlagos szint.

[ Szerkesztve ]

(#96033) whatnot válasza Norbi 72 (#96032) üzenetére


whatnot
őstag

Kifejtenéd?

(#96034) Csabroncka válasza devil-k (#96026) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én is felhördültem rá aztán elgondolkoztam, összeadtam az újkori árait a cuccoknak (na jó a forrásokat is beleszámoltam), szembesültem vele, hogy hány Suzukit vehetnék :N

A 21.000 Ft-ot nagyon jól eltaláltad, én pontosan egy fél kábelt vettem belőle azt is használtan.

whatnot ne aggódj, a BD lejátszó topicban is megy az osztás amikor megpróbálom elmagyarázni, hogy 5 db BD film áráért nem lehet értelmes lejátszót kapni.

Megjegyzésként: itt a többség azért a normális anyagi kategóriába tartozik és nem milliárdos, ugyanakkor nyilván nem kenyérre kellet a kábel ára sem senkinek. Egy igazi rendszer kiépítése évekbe telik az ár és a tapasztalt szerzés miatt!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#96035) Norbi 72 válasza whatnot (#96033) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az amúgy is közép/mélyhiányban szenvedő dobozkáid rendesen magasba fognak húzni,nagy valószínűséggel.

(#96036) devil-k Nem is kéne "bántani".

[ Szerkesztve ]

(#96036) devil-k válasza Csabroncka (#96034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hmm... Ilyesmin nem érdemes elgondolkozni, mert csak rémálmai lesznek az embernek. :) Aki dohányzik és elszív napi 1 doboz cigit... No, annak az árából mennyi mindent is lehet venni egy évben? ;)

"BD lejátszó topicban is megy az osztás amikor megpróbálom elmagyarázni, hogy 5 db BD film áráért nem lehet értelmes lejátszót kapni."

Általános célra lehet kapni, aki nem érdekel a házimozi és társai, csak berakja a lemezt megnézni a filmet a családdal és kész. "Mi" azért egy más igényű csoport vagyunk. Testvérem imád horgászni, az összes felszerelése több, mint egy millióba került... Én ettől vagyok rosszul, gondolom ő meg tőlem. :D

(#96035) Norbi 72

Szerintem ilyen szinten nincs értelmes kábelcserélgetésnek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#96037) whatnot válasza Norbi 72 (#96035) üzenetére


whatnot
őstag

Majd meglátjuk. A kábelekkel úgy terveztem, hogy majd jönnek a rendes hangsugárzók, viszont most mindenképp kellett optikai kábelt vennem, kihasználtam a KáCsa akcióját.

Én már azt nonsense-nek tartom, hogy 10k egy BD film, amit egyszer nézek meg. Még az 5k-t is soknak tartom. A kölcsönzők meg ugye erősen leépültek a torrent miatt.

[ Szerkesztve ]

(#96038) Csabroncka válasza devil-k (#96036) üzenetére


Csabroncka
addikt

Arra jutottam, hogy nem vennék helyette autót! Na jó egyelőre nincsen rá szükségem, bevásárlásra, meg hazamenetelre pedig nem fogok venni.

Pedig néha érdemes visszatekinteni mennyi is az annyi. Annyira azért szerencsésnek érzem magam, hogy egyelőre élvezem minden egyes rezdülését a rendszernek, egészen addig amíg ;] ....

whatnot a napokban vettem az AVATART akciósan 2 ezer párszázért Aréna MM-ben!

Eddig van 20Db gyári BD lemezem, ebből csak a Gladiátort vettem 3000 Ft-nál többért mert a kedvencem.

ui.: az ominózus LG BD játékos 19.900 Ft-ba került...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#96039) vendingo


vendingo
veterán

Látom lavinát indítottam a kérdéseimmel.

Értem én, hogy egy normális szett 300-500 ezertől indul, de reméltem, hogy van valami köztes megoldás a minőség javítására olcsóbb keretek között. Engem a szolgáltatások nem nagyon érdekelnek az erősítőknél, egy valami érdekel, hogy bekapcsolom és szól. Nincs kedvem mindig állítgatni, meg 6 féle eszközt rácsatlakoztatni.

Értem az érveléseket a drágább szettek mellett, de engem azok a drága szettek nem nagyon érdekelnek.

Anno amikor kávézni kezdtem "pofánröhögtek", hogy 20 ezerért akarok kávéfőzőt, azóta meg egy autó árát beleöltem a témába. Ezt szeretném most elkerülni a drágább minőségi szettek felé nézelődés kihagyásával, mert nagyon megszaladna a ló.

Elvileg megkaptam a választ, hogy ha a jelenlegi cuccomnál klasszisokkal jobb hangzást szeretnék, akkor nyúljak a zsebembe, máskülönben nem nagy előrelépés a 140-es szett, mert azok csak szolgáltatások miatt kerülnek többe, nem a sokkal jobb hangzás miatt. Részemről a házimozi téma a kukában landolt, mert nem szeretnék rá sokat költeni.

Köszönöm a segítséget, remélem majd még visszajövök ebbe a topicba, amikor hajlandó leszek költeni is.
Addig is marad a genius.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96040) devil-k válasza Csabroncka (#96038) üzenetére


devil-k
nagyúr

... amíg el nem indul az a bizonyos bogár. :) Ismerős.

Még jó, hogy nem dohányzom. :D

- mozi bolondéria -

(#96041) mandju


mandju
senior tag

Hi!

AVX-en van fent egy HydraSound USB-S/PDIF bridge.

Hallotta már valaki?

milyen lehet egy hiface two-hoz képest?

musiland és hiface egy már járt nálam, azok nem győztek meg...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#96042) Norbi 72 válasza whatnot (#96037) üzenetére


Norbi 72
veterán

A kábelekkel úgy terveztem, hogy majd jönnek a rendes hangsugárzók

Honnan tudod,hogy a következő szetted gyengébb lesz magasban,egyáltalán semmilyen próba nélkül veszel egy kábelt?Vidd haza,próbáld ki.Kácsánál is lehet próbára elvinni kábelt,de ilyet még nem hallottam,hogy előre megveszem a kábelt a következő rendszerhez.Bár én magasabb kategóriában játszom,de meghallgatás nélkül semmilyen kábelt nem vennék,jelen pillanatban is megy a kölcsönkábel.

Vendingo: máskülönben nem nagy előrelépés a 140-es szett, mert azok csak szolgáltatások miatt kerülnek többe
Félreértettél,nemcsak a szolgáltatások miatt,a hangminőség is jelentősen javulna.Az olcsóbb szetthez viszont sub is kell.

[ Szerkesztve ]

(#96043) Tamoo válasza mandju (#96041) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem az egy átalakított Musiland. De lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#96044) mandju válasza Tamoo (#96043) üzenetére


mandju
senior tag

így van, az az alapja... azt nem tudom, hogy mennyivel sikerült többet kihozni belőle...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#96045) Tamoo válasza mandju (#96044) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt nem tudom. Nálam a forrás oldal le van egyszerűsítve PC+HDMI-re.
Zenehallgatási szokásaim nem követelik meg, hogy többet belefektessek.

(#96046) whatnot válasza Norbi 72 (#96042) üzenetére


whatnot
őstag

Itt kérdezgettem az előző napokban, nem kaptam választ.

(#96047) Tamoo válasza whatnot (#96046) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] ez mi volt ha nem válasz? Még "tippeket" is adtam.

[ Szerkesztve ]

(#96048) Csabroncka válasza whatnot (#96046) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tamoo részletesen válaszolt, illetve én is válaszoltam itt, hogy mi erről a véleményem, amiben a fórumos kolléga tökéletesen eligazított.

[ Módosította: Tamoo ]

"in medias res"

(#96049) whatnot válasza Csabroncka (#96048) üzenetére


whatnot
őstag

Igen, tőled kaptam választ valóban.
Az Ortofonnak megláttam az árát és elvetettem az ötletet. Amúgy ez is ezüstözött kábel, szóval akkor most mi is van? A többit nem találtam a streamaudio-nál, de feltételeztem, hogy hasonló árkategória.

@Csabroncka: igen, valójában erre is emlékszem és így is tettem. Ezzel viszont ellentmondasz Norbinak, aki meg a kábel színező tulajdonságaival jön (most azt felejtsük el, hogy jelenleg a Geniusok vannak, nem az a valódi referencia).

(#96050) Csabroncka válasza whatnot (#96049) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem kell mindenben egyetértenünk és a kábelezés egy olyan téma amiben nem is fogunk soha 100%-osan dűlőre jutni!

Az én véleményem világos, Tamoo egyébként nagyon jó irányba terelt, az első ami alapján kiválasztjuk a potenciális áldozatokat az az ár.

Amíg nincsen meg az új rendszer addig felejtsd el a kábelvásárlást!

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.