Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145001) spiky03 válasza spiky03 (#144851) üzenetére


spiky03
veterán

Csinaltam egy latvanytervet. :D
katt

A hátsó hangfalaknak a földtől az alja 180 cm-re van. A lakásban a csavar helye,a min lógtak az 206 cm-en volt, így kb olyasmi magasságba gondolnám itt is.

A TV szekrény 62 centi magas, arra akarom most tenni az erősítőt meg a centert, és afelé meg majd a falra a TV-t.

A projektort meg a kanapé mögé a plafonra. (oda csináltatok is majd egy konnektort fentre, meg az esetleges motoros vászonnak is a TV oldali falra fentre)

A kanapé nem lesz teljesen rátolva a hátsó falra, kb 50 centire előre lesz húzva.

Már csak azt kellene kitalálni, hogy milyen távolságra legyenek egymástól az Atmos hangsugárzók...
Majdnem egy vonalban a hátsókkal csak kicsit bentébb?
Az Atmosokat a kanapé elé gondolnám majd és csak 2 darabos verziót.
Atmosok olyan 160 centire lennének a hátsó faltól.
Ahogy az 5.1.2-es rajzon is látható? Igaz ott kb a kanapé egy vonalába rajzolja:

[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145002) MasterMark válasza spiky03 (#145001) üzenetére


MasterMark
titán

Egyrészt a hátsók valójában oldalsók kellenének legyenek, másrészt Atmosnál nem kell ilyen magasra rakni.

szerk.: Ráadásul most nézem te magad linkelted az elrendezést. Ott van a képen is hogy kell. A fronttal egy vonalba. Az oldalsók pedig 90-110 fok és fülmagasságban kb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145003) spiky03 válasza MasterMark (#145002) üzenetére


spiky03
veterán

Nem tudom oldalra rakni az oldalsokat mert a bal oldalon nincs fal...

De ugye az Atmos nem most lesz meg ha lesz e egyaltalan valamikor :D akkor is tegyem lentebb a hatsokat?
Az elozo helyen a lakasban kb ilyen magasan voltak es ott jol dolgoztak, jo volt a hatso tererzet.

A hatsokat csak ugy tudom "kicserelni" oldalsokra, ha pl valaki cserel velem 520.2ekre escazokat felteszem a hatso falra pl egy vogels tartoval es azt a kanape fele forgatom.

De ugye ez most nincs es szetetnem a leheto legjobbat kihozni, ha lehet ilyet.

Meg ugye most a fo szempont azok a gegecsovek behuzada a falba, hogy azokat hova kerjem.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145004) MasterMark válasza spiky03 (#145003) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nincs fal, akkor lehet állványra is rakni, mint a képen.

Ha nincs felső sugárzó akkor feljebb kell, ha van akkor lejjebb.

Switch Tax

(#145005) Dorian válasza spiky03 (#145001) üzenetére


Dorian
félisten

Jobban húzd el a kanapét az alaprajzon látszik, h van rá lehetőséged, TV-hez is közelebb lenne. Mögötte meg lehet a közlekedési útvonal az erkélyajtóhoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145006) Quetz válasza MCGaiwer (#145000) üzenetére


Quetz
őstag

Az alapvető kérdés, hogy hol akarsz beavatkozni a hangba.
Lejátszó és AVR között? Ott érdemes lehet egy PC-t használni lejátszónak Equalizer APO-val. AVR/Processzor és a végfokok között pedig miniDSP például, vagy a REW által támogatot EQ eszközök.
Mélynyomó esetén még szóba jöhet a DSPeaker-Anti-Mode is.

(#145007) mpo válasza spiky03 (#145001) üzenetére


mpo
veterán

Ha a kanapé távolsága a tévétől megváltozik, akkor a szögek (fokok) is változnak, ezért annak a helyét kellene fixálni.
Ehhez egy kis segítség, (nézési távolság) de vannak akik nem értenek vele egyet:
[kép]

Ha valaki így építkezik, az 4K filmet akar nézni, ráadásul jó hangzással.
Sok sikert.

Az UTP-t is behúzatod a falba?

Ha érted, akkor már elavult.

(#145008) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Filmajánló:

Flatliners

Ennyire besz@ratós thrillert már rég láttam.

:Y

(#145009) spiky03 válasza Dorian (#145005) üzenetére


spiky03
veterán

Tervbe van az is, azbasszonynak mar mondtam, de nem nagyon oruilt neki. :D
Mert azt mondja, hogy hogy nezne ki a kanape a nappali kozepen...
De majd ha be lesz rendezve rendesen a nappali akkor latja majd, hogy jol nez ki ugy is. :D
Meg mondtam neki, hogy rakjunk egy konyves polcot/szekrenyt a kanape moge, ugyis van sok konyve...es ugy meglenne a kb 1 meter is a feltol.

@(#145007) mpo

Mondjuk engem ez a 4k mizeria meg nem nagyon izgat...meg annyir rendes tartalom sincs ra, nah meg olyan megjelenitom sem. :) egyedul lejatszom van egy Xbox One S szemelyeben.
Projektorbol is csak egy full HDt tervezk, ha lesz

Bent lesz az is a TV mogott a falban. Oda rakatom a net kiallast.

Hatra akma hatso hangfalaknak a kabelet akatom behuzatni, meg a projektorhoz a HDMInek egy vastagabb csovet. Konnektort azt rakatok a hatsonfalra fentre.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145010) lemmy9 válasza spiky03 (#145009) üzenetére


lemmy9
őstag

Azbasszony. Jó elírás. ;]

Szerintem!

(#145011) spiky03 válasza lemmy9 (#145010) üzenetére


spiky03
veterán

Hupsz eszre sem vettem :D
Hulye tablet. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145012) Dorian válasza lemmy9 (#145010) üzenetére


Dorian
félisten

:DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145013) Quetz válasza VoidXs (#144994) üzenetére


Quetz
őstag

Köszi az infót, az elmúlt években elkezdtem a 2/3 középre ülni, de már nem emlékszem miért :)

Az Aréna pláza VIP termekbe van ajánlott hely? Ott is a 2/3 szabály érvényesül?

Mellesleg a VIP reklám videóban hallottam, hogy év végéig tervezik bevezetni az Atmos technológiát az Arénában és az Allee-ban.

(#145014) VoidXs válasza Quetz (#145013) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A CC-nél nevetségesen rossz a hang, a VIP-nál meg annyira se prioritás, arról nem is beszélve, hogy alig van szék. Három Atmos terem lesz, kettő az Arenában, egy az Alleeban, de még semminek nem álltak neki.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145015) MCGaiwer válasza Quetz (#145006) üzenetére


MCGaiwer
addikt

PC-t nem akarok beépíteni a láncba. Jelenleg egy mediaplayer van lejátszónak, idővel lehet egy Oppo lesz. Végfokok nincsenek. Most egy eléggé alap AVR van (onkyo 656), amit majd egyszer cserélek egy komolyabbra. Tehát most a lejátszó és AVR közé kellene valami, mert az onkyo EQ-ja elég béna.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#145016) Smiley válasza VoidXs (#145014) üzenetére


Smiley
őstag

Rohadt mindegy amikor ugy kell vadaszni a feliratos filmeket...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#145017) VoidXs válasza Smiley (#145016) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Moziban nincs durva minőségromlás a szinkronos filmeknél, pontosan ugyanaz a sáv megy a beszédet leszámítva, mint az eredetiben. Nyilván így elveszik a színészi játék, de megfelelő kompromisszum, hogy menjen a nép és legyen potenciál a hangban, legalábbis a felvétel szintjén. Ha meg az Atmos mindegy, akkor valahogy be kell indítani az országban, és amíg nincs mozi, stúdió se lesz.

(#145015) MCGaiwer: Miért nem?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145018) WaterWave válasza spiky03 (#145009) üzenetére


WaterWave
veterán

majd fog izgatni ebbe biztos lehetsz:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#145019) Csabroncka válasza VoidXs (#145017) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha ez így van, akkor miért van az, hogy a megjelenő magyar hanganyag az eredeti Master bitrátájának a fele, szinte kivétel nélkül :F

"in medias res"

(#145020) VoidXs válasza Csabroncka (#145019) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt mondja a forgalmazó, hogy ennyi helyet adunk a lemezen, oldjátok meg. Moziban ilyen nincs, az eszközök nem is támogatnak tömörítést, ahogy a szabványok sem. Egy Atmos sáv óránként akár 100 giga fölé is lőhet (tömörítetlen Atmos csak moziban van).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145021) Quetz válasza MCGaiwer (#145015) üzenetére


Quetz
őstag

Ebben az esetben nem tudok másról, mint a miniDSP nanoAVR. Az előnye, hogy vásárolhatsz hozzá Dirac Live licenszt, amit jelenleg az egyik legjobb szobakorrekciónak tartanak.

A hátránya, hogy a nanoAVR csak PCM hangot fogad, tehát Atmos-t nem fogsz tudni hallgatni vele.

(#145022) MCGaiwer válasza VoidXs (#145017) üzenetére


MCGaiwer
addikt

hely / kényelem miatt.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#145023) MCGaiwer válasza Quetz (#145021) üzenetére


MCGaiwer
addikt

néztem a DL változatott is, de a licensz + mérőmikrofon majdnem +400 dollár.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#145024) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#145008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Annak az 'eredetije' sem volt piskóta :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#145025) Quetz válasza MCGaiwer (#145023) üzenetére


Quetz
őstag

Én arra gondoltam, hogy veszel egy NanoAVR-t, majd késöbb ha akarod, tudod upgradelni. Létezik rá külön csomag 300USD-ért.

[ Szerkesztve ]

(#145026) mettek válasza VoidXs (#145020) üzenetére


mettek
addikt

Egy kérdésem lenne. Miután Room eq-ban kisimítjuk a frekvenciát azután mi a teendő? Hogy fogja ezt a beállítást megkapni az erősítő vagy a lejátszó program?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145027) VoidXs válasza mettek (#145026) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt a teljes folyamat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145028) mettek válasza VoidXs (#145027) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm. Ezt elolvastam már de nem vilagos hogy ettől hogy lesz jobb a hang. Ok hogy ezt itt kimérem de elindítok egy filmet Mpc hc-val és ....? Nem értem hogy a mérést hogy fogja a rendszer használni. Fut a hátterbe ez az eq wizard?

Én anno Cubase-zel szerkesztettem zenét illetve studioztam is alapszinten de nem értem hogy egy kikorrigált fehér zajból hogy lesz jobb a hang filmek alatt.

Ugy tudnám elképzelni hogy a kapott mérést kimentem x formátumba és rátöltöm az erősítőre.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145030) VoidXs válasza mettek (#145028) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semminek nem kell futni, ha jól telepítetted az APO-t, akkor láthatatlanul működik. Azért lesz jobb, mert tényleg a film hangját hallod, nem a szobádét. Nem kell erősítőre rátölteni semmit, ez attól függetlenül működik, a PC hangját módosítja. A bitsreamet is ki kell hozzá kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145031) mettek válasza VoidXs (#145029) üzenetére


mettek
addikt

Tehát ha egyszer telepitem ezt a programot és kimérem a hangfalakat akkor minden pc-ről lejátszott anyagot azon korrekció szerint kuld ki az erositő felé? Anélkul hogy elinditanám a programot....?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145032) VoidXs válasza mettek (#145031) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145033) spiky03 válasza WaterWave (#145018) üzenetére


spiky03
veterán

Lehet de meg nem most az tuti. :D
Az Atmos az jobban erdekelne akkor mar. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#145034) mettek válasza VoidXs (#145032) üzenetére


mettek
addikt

Huha
Ez igy elég kéményen hangzik de teszek vele egy próbát. Ha szar lesz az eredmény csak törlöm a programot? Hogy visszakapjam az eredeti hangot.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145035) VoidXs válasza mettek (#145034) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145036) MasterMark válasza VoidXs (#145035) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek egyébként akkor most van értelme analóg módon kivinni a hangot egy régebb erősítőre?

Switch Tax

(#145037) mettek válasza VoidXs (#145035) üzenetére


mettek
addikt

Koszonom. Ha elakadok, zaklatlak :)
:R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145038) VoidXs válasza MasterMark (#145036) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy mi? Analóg hang csak akkor kerüljön szóba, ha nincs más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145039) MasterMark válasza VoidXs (#145038) üzenetére


MasterMark
titán

A kérdés, hogy a PC-s korrekciónak így is van-e értelme. Régi erősítő csak SPDIF van, gondolom sok értelme úgy nincs, hogy aztán enkódolni kéne a dolgot. Analógon van?

szerk.: Alapesetben HDMI LPCM menne a módosított hang?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145040) VoidXs válasza MasterMark (#145039) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akármit használtál eddig, azzal működni fog. Igen, HDMI-n csak LPCM lehet, mert a többit nem lehet piszkálni. Nem csak valósidejű, de semmilyen kommersz enkóder nincs a Dolby/DTS HD formátumaihoz. S/PDIF-en van értelme újrakódolni, pl. akármi lehet a forrás, korrigálod, és a legmodernebb DTS enkóderrel kitolod az erősítő felé. Már akkor is jobb az eredmény, ha nincs korrekció, csak leváltod a bitstreamet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145041) MasterMark válasza VoidXs (#145040) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis akkor létezik real-time DTS enkóder PC-re? :Y

Most SPDIF-en van, akkor jobb lenne mondjuk erre enkódolni a javított hangot, mint analóg módon kiküldeni? Így hogy védem ki, hogy az erősítő ne nyúljon bele a saját korrekciójával? (Késleltetés, basszus menedzsment.)

Switch Tax

(#145042) VoidXs válasza MasterMark (#145041) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van, persze, csak hangkártyás támogatás kell hozzá. Úgy véded ki a korrekcióit, hogy nem kapcsolod be őket. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145043) MasterMark válasza VoidXs (#145042) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor most a DTS Connect / DD Live-ot mondod?

A nem kapcsolod be, az nem így megy. Viszont analóg módon az EXT.IN bemenetre jövő hangoz nem nyúl emlékeim szerint. (Ott azt hiszem annyit lehet állítani, hogy kéred-e az LFE-re a - vagy + 10 dB-t.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145044) VoidXs válasza MasterMark (#145043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a DTS Connectet mondom, de nálam pl. DTS Audio-nak hívja magát. Gyári beállításokon semmit nem szabadna az erősítőnek beleszólnia a hangba. Ettől függetlenül késleltetést például állíthatsz a PC helyett azon, ugyanaz lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145045) MasterMark válasza VoidXs (#145044) üzenetére


MasterMark
titán

A HTPC-be szánt alaplap nem tud se DD Live-ot, se DTS Connect-et (hivatalosan, mert ugye csak szoftverfüggő...).

Van értelme akkor analógon próbálkozni?

Van értelme belső/külső hangkártyát venni DD Live-al? (Xonar-ok?) Belső hangkártya ellen tiltakozik minden tudásom eddig egyébként. :) De mondjuk egy U7 még szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145046) Dagidög


Dagidög
senior tag

Mi értelme van enkódolni bármit, ha a gépen megtörtént a dekódolás és az erősítő megkaphatja az LPCM jelet? A fenti módszerrel teljesen kiesnek az erősítő processzor oldali feladatai?
Más forrást keresztül lehet így futtatni a PC-s processzáláson?

[ Szerkesztve ]

(#145047) MasterMark válasza Dagidög (#145046) üzenetére


MasterMark
titán

Az megvan, hogy az erősítőn nincs HDMI, ezért is merült fel a kérdés? :U

Switch Tax

(#145048) VoidXs válasza MasterMark (#145045) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Féligazság a szoftverfüggőség, valójában a C-Media chipen van (Xonar esetén), csak letiltják, mert így olcsóbb a tömeggyártás. Nincs értelme semmilyen kártyát venni, ha az alaplap is tudja. Megpróbálhatod az analógot (ezesetben jó az U7), hátha többet ad az a +negyed oktáv, mint amit a drasztikusan megnőtt analóg jelút ront.

(#145046) Dagidög: S/PDIF-en nincs sokcsatornás PCM. Lehet a PC-n külső forrást áttolni, csak körülményes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145049) MasterMark válasza VoidXs (#145048) üzenetére


MasterMark
titán

De nincs az alaplapon, ez a probléma. Az U7 is tudna SPDIF-en DD Live-ot adott esetben.

A realtek-ekhez van custom driver, bár én nem bírtam működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145050) VoidXs válasza MasterMark (#145049) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ne a DD-t válaszd, a DTS mindig jobb. A Realtek is letiltós gyártással operál, ezért is nevezik a drivert unlocked-nak. Egyébként ez csak olyan kártyákon működik, ahol van S/PDIF.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.