Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok!
Lenne egy röpke kérdésem!:)
[Ez] vagy [Ez] a jobb?
a 114 ezres az extra akciós!
lehet, hogy akkor az jobb mert a másik nincs akciózva de viszont drágább erősítőben nem láttam sok különbséget.
[Drágább]
[Olcsóbb]

Amikor legutóbb erre jártam akkor a drágábbat linkelte itt egy fórumozó így gondolom akkor ebben az árkategóriában az a legjobb.
Előre is köszönöm válaszotok!

Szerk: a drágábbikon az Universal port az mit takar? az olcsóbbikon meg van egy sub woofer csatlakozó középtájt ami a drágábbikon nincs?

[ Szerkesztve ]

(#55002) Dorian válasza Daralo:) (#55001) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanolyan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55003) xtremetuning válasza JohannZimu (#54989) üzenetére


xtremetuning
addikt

Velem mindig ilyenek jönnek szembe.... :))

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55004) spiky03 válasza Daralo:) (#55001) üzenetére


spiky03
veterán

Az olcsóbb "jobb", mert azon aktív a sub, így ott később tudod cserélni azt is ha kevés lenne, míg a másikon passzív, vagyis csak azzal tudod használni, amit adnak hozzá.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#55005) Daralo:) válasza spiky03 (#55004) üzenetére


Daralo:)
tag

Rendben köszönöm!

(#55006) Spagyi


Spagyi
tag

Sziasztok!
Tanácsot, segítséget szeretnék kérni. :)
Egy ideje egy jobb TV-n nézem a filmeket és elgondolkoztam rajta, hogy ha már a kép jó minőségű, akkor nem ártana jobb hangzás sem a Logitech x540 produktumától. Régebben már szerettem volna egy Logitech z-5500 -at, viszont ugye azt már nem gyártják, használtat pedig nem szeretnék. Adott lenne az utód, viszont erről nem olvastam túl sok jót és az elmúlt egy hét "önokosítása" után arra a döntésre jutottam, hogy egy "normális" rendszer kell nekem.

Itt jönnétek a képbe Ti :) A végfokokhoz és ohmokhoz nem értek, viszont szeretném ha a filmek (3d filmek) hangja PC-ről minőség romlás nélkül menne tovább erősítőre, onnan a hangszórókra, a hangszóróktól pedig jó minőségben a füleimbe. :) Milyen rendszert ajánlanátok ehhez egy kicsi nappaliba?

(#55007) BBéci válasza Laca0 (#55000) üzenetére


BBéci
titán

Sok év után mostanában hozzám került egy Onkyo erősítő és az bizony sztereó (2.0) DTS és Dolby Digital jel esetén is 5.1/7.1-et mutat a kijelzőjén. Valami zűrzavar van a szoftverjükben. Lefényképeztem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55008) MasterMark válasza Spagyi (#55006) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem házimozi, rosszfelé nézelődsz.

Switch Tax

(#55009) Spagyi válasza MasterMark (#55008) üzenetére


Spagyi
tag

Házimozi erősítőt és hozzá csatlakoztatható hangszórókat keresek. :)

(#55010) MasterMark válasza Spagyi (#55009) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, bocs átfutottam rajta.

Mennyi a keret?

Switch Tax

(#55011) JohannZimu válasza xtremetuning (#55003) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ilyen elé én is szívesen beállnék :D

Nem semmi az az állvány, jó masszívnak kell lennie... (Te a másikra gondoltál.. 1 éves, 50 órával... :F )

[ Szerkesztve ]

(#55012) Spagyi válasza MasterMark (#55010) üzenetére


Spagyi
tag

Fix keret nincs, de persze nem szeretném a legdrágább hangszórókat és erősítőt megvenni, felesleges is lenne a kicsi nappaliba. Gagyit sem szeretnék, ha már áldozok rá akkor szóljon szépen. Erősítőre 70-100 körül gondoltam, + erősítők. Esetleg ha többet kellene költeni a minőségre akkor kezdeném erősítő + 2.1 később pedig kiegészíteni 5.1re.

(#55013) MasterMark válasza Spagyi (#55012) üzenetére


MasterMark
titán

Remek, akkor majd a többiek biztos tudnak jó dolgokat ajánlani. :)

Switch Tax

(#55014) Spagyi válasza MasterMark (#55013) üzenetére


Spagyi
tag

Köszi :)

(#55015) xtremetuning válasza JohannZimu (#55011) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem, én a leendő centeremet nézegettem.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55016) adodaniel válasza BBéci (#54994) üzenetére


adodaniel
őstag

Mennyi az annyi? :)

(#55017) FishAir válasza Spagyi (#55014) üzenetére


FishAir
senior tag

Azt várhatod. :U

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#55018) BBéci válasza adodaniel (#55016) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nem jegyeztem meg, halványan valami 400-450000 közötti árra emlékszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55019) #09634560 válasza Spagyi (#55012) üzenetére


#09634560
törölt tag

Használt is jó? Mi lenne zene/film arány? Eddig legjobb vétel ár-értékarányban Boston audio szett hangfal+ Pioneer 922 erősitő, mindkettő van a netdepón. De ha nagyon drága akkor árban Marabtz és Denon, vagy ha mozisabb, basszusban dúsab hangzást szeretnél akkor Onkyo felé nézelődj, ez javaslatom az első körben.
Használtan töb lehetőség job hangzás érhető el.

(#55020) FLx


FLx
addikt

Sziasztok,

15-20nm-es szobába keresnék valamilyen elfogadható minőségű 5.1-es házimozi rendszert. Okostévé, popcorn, NAS, BR lejátszó minden megvan, csak a hangtechnika kellene. Mivel egyszerűbbnek tűnt, ezért nézegettem kompakt szetteket és néhányat már meg is hallgattam, viszont fúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy nem-e járnék jobban egy saját magam által összerakott rendszerrel. Legutóbb ezt hallgattam élőben:

http://extremeaudio.hu/brands/harman-kardon#!/~/product/category=3264163&id=15846133

A keret olyan 350-400 környéke. Előre is köszi. Ja és 70%-ban filmre kellene.

[ Szerkesztve ]

(#55021) Spagyi válasza #09634560 (#55019) üzenetére


Spagyi
tag

Köszi a választ! Igazából használton nem gondolkoztam, jobban szeretek új dolgokat venni ha technikáról van szó, így tudom mit kapok a pénzemért. (elvileg)
Tulképp 100% csak mozizásra lenne.

(#55022) JohannZimu válasza xtremetuning (#55015) üzenetére


JohannZimu
senior tag

A center ugyanakkora mint a képen az állók... ki fogja takarni az elektronika felét... ;]

(#55023) #09634560 válasza FLx (#55020) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem felejtős ez a H/K inkább keresünk valamit neked a közép vagy alsó-középkategóriából. Ha 400 fölé ki tudod tolni a keretet most sok helyen (pl netdepo,streamaudio) van Dali lektor szett 300-ért, Arra Pioneer Vsx 922 vagy Denon, de van Onkyo 616 is drágábban és máris egy jó közékategóriás rendszer tulaja vagy, melléjük egy Polk PSW 110 v. 125 mélyláda és minden oké.
Spangyi: ez, de van 120-ért 616 a hardveraprón az ennél komolyabb és nincs 1 éves..

[ Szerkesztve ]

(#55024) Valkűr válasza FLx (#55020) üzenetére


Valkűr
őstag

Inkább ez:

[link]

vagy:

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55025) xtremetuning válasza JohannZimu (#55022) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hetek óta ezen röhögünk a haverommal :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55026) Oldfighter válasza FLx (#55020) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ebből a keretből még újonnan is olyan rendszert lehet összerakni, melynek csak csókolommal köszönhet bármely kompakt rendszer. Vannak most nagyon jó Akciós csomagajánlatok a Streamaudionál ( erősítő+hangdobozok). Első körben nézz szét azok között, illetve iktass be majd egy meghallgatást is vásárlás előtt.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55027) #09634560 válasza Valkűr (#55024) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak vélemény: a Bostonhoz az a Whafi csak vicc kategória, talán Diamond esetleg....

(#55028) Spagyi válasza #09634560 (#55023) üzenetére


Spagyi
tag

Köszönöm, erősítők terén így már el tudok indulni, hogy miket keresgéljek.
Hangszórókat miket ajánlatok ezekhez az erősítőkhöz?

(#55029) krx21


krx21
nagyúr

Állítgattam kicsit a rendszert... Úgy döntöttem (Sony 1040-es), hogy az alap kalibrálásból átveszem a távolság adatokat... Amik teljesen hiteleseknek tűnnek, egyedül a SUB távolságát mérte igencsak kb. majdnem dupla távolságra... Gondolom ez a szoba akusztika miatt így beállítva a legjobb...
Szóval bízzak ebben a módszerben, vagy maradjak a mérőszalagnál?
Egyébként a hallgatási pozícióból a SUB-ok hangzását hallgatva a fáziskapcsoló 0 és 180 fok között nem észleltem semmi különbséget...(pedig füleltem nagyon és volt segítségem is, tehát nem kellett rohangálnom sem...) Tehát lehet, a 0 és 180 között lenne a legjobb... Szóval bízok, most a mérőmikrofon által meghatározott távolságban és persze így a fáziskapcsoló mindkét SUB-nál 0 fok...
Szerintetek?

Az összetettebb kalibrálásokat direkt nem is erőltettem, mert az eltekergeti az equalizer-t:
Ezek vannak mint lehetőség:
x Auto Calibration Type
Használatával az automatikus kalibrálás és
a beállítások mentése után kiválaszthatja
a kívánt kalibrációtípust.
Full Flat: Egyenletessé teszi az egyes
hangsugárzókból származó
frekvenciamérést.
Engineer: A „szabványos Sony
zenehallgató szoba”
frekvenciakarakterisztikát állítja be.
Front Reference: Az összes hangsugárzó
karakterisztikáját az első hangsugárzó
karakterisztikájával egyezőre állítja.
Off: Kikapcsolja az automatikus
kalibrálás hangszínszabályzó szintjét.

[ Szerkesztve ]

(#55030) Oldfighter válasza krx21 (#55029) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ezeket az egyéb beállításokat neked kell igazából kitapasztalni, hogy mennyire bizonyulnak hasznosnak az adott helyiségben. A mélyládával nem kell foglalkoznod, főleg ha frontvonalban van és számodra tökéletesen együttműködik a többi hangsugárzó membránjának mozgásával. A fáziskapcsoló ugye ezt hivatott eltolni bizonyos távolságkülönbség fölött. Ha úgy jobban alszol, akkor manuálisan állítsd egyező távolságra az elülső hangsugárzókkal. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55031) #75912448 válasza krx21 (#55029) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tudod mivel próbáld ki, már persze ha megvan a film. Ezzel (is) szoktam 0-180 állást tesztelni, kív vagyok ennél a jelenetnél hallasz-e különbséget: LINK Tehát ha van otthon elfekvőben Rise of the Planet of the Apes BD vagy MKV, akkor eredeti hangsáv bekapcs, és a film vége felé, mielőtt a félhülye majom felmászik a fára belesúgja James Franco fülébe, hogy: Caesar is home, itt mehet nagy hangerőre, és meghallgatás mindkét állásban.

No itt egy picit elszállt a hangmérnök a majom torkából előjövő mélyektől, de sebaj :) Még nem volt rá példa, hogy ne legyen különbség. A centiket pedig miért bíznád az erősítőre, mikor nálad pontosabban senki nem tudja lemérni.

Más: steril filmek kedvelőinek elképesztő látványt fog nyújtani a A magányos lovas BD transzfer. Hihetetlen részletgazdag és ritkaságszámba menően éles és pontos a képe. Szóval ebből a szempontból ajánlott.

A The Conjuring, mint film sem rossz a kategóriájában, a hangja még ennél is jobb. Olyan minőségi recsegés és ropogásokkal van teli, melyeket utoljára talán a remastered Titanic BD-n hallottam, ami ebből a szempontból etalon, amellett, hogy elképesztően pontos a a hangja.

(#55032) xtremetuning válasza #75912448 (#55031) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hát igen a jó BD transzfer ritka, mint a fehér holló... :((
Már tele a havasom ezekkel a stilizált, direktszemcsézett sz@rokkal.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55033) #09634560 válasza Spagyi (#55028) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legkisebb ajánlható a JBL es sorozat, de a Dali lektor is oké, Jó lehet a Monitor Audio, Polk Tsx (járatást igényel de meghálálja) általában az erősitő árának másfélszeresét kellene hogy érje az 5.0 szett..

(#55034) #75912448 válasza xtremetuning (#55032) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van néhány teljesen zajmentes alkotásom - melyet magamnak sem merek bevallani, hogy tényleg megvan :D - csak a képi világ, színek miatt. Ilyen pl az 1.85:1-es Mirror Mirror, néhány jelenetet képes vagyok milliószor megnézni és csak ámulni, mint pl az utolsó 5 perc ebben a filmben, vagy az esküvői jelent, lemászik a vászonról, képernyőről. Kell néha a giccs is, hiába. :DDD

(#55035) krx21 válasza #75912448 (#55031) üzenetére


krx21
nagyúr

"A centiket pedig miért bíznád az erősítőre, mikor nálad pontosabban senki nem tudja lemérni."

No igen, de a fizikai elhelyezkedés csak egy dolog... A megfelelő kalibráló mikrofon belekalkulálja a szoba akusztikáját is, tehát az időzítéseket tekintve pontosabb lehet...

Én sem szeretem a nagyon zajos filmeket...(pl. Bombák földjén...) Ez a rendezői fogás nekem nagyon nem tetszik...Elég lenne ha csak a színszűrőkkel játszanának. Jó hogy nem csinálnak még a hangban is zajokat, csak mert az egyéniség... :(

"...A megfelelő kalibráló mikrofon... És a Sonyhoz ilyet mellékeltek?" ;] ;)

Na ezt nem tudom, de a centinél, akusztikailag pontosabb lesz szerintem... Legalábbis remélem...

[ Szerkesztve ]

(#55036) #75912448 válasza krx21 (#55035) üzenetére


#75912448
törölt tag

...A megfelelő kalibráló mikrofon... És a Sonyhoz ilyet mellékeltek? ;] ;)

(#55037) Tamoo válasza krx21 (#55035) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is pont ma kailbráltam. Szubot ~8m-re rakta 3.7 helyett. Én átírtam manuálisan. Fázisváltó 0-án van... nem is kísérleteztem az átkapcsolásával. Már csak nem emiatt van. :F (inkább mert bazinagy a szobába... 1/4ed hangerőn van és erősítőn is -8dB jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#55038) krx21 válasza Tamoo (#55037) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem 2.30cm helyett 3.60cm-ert mért, de én direkt hagytam... Ki kéne próbálni, hogy ezek a távolságok hogyan változnak ha átkapcsoljuk 180-ra...

(#55039) xtremetuning válasza #75912448 (#55034) üzenetére


xtremetuning
addikt

"néhány jelenetet képes vagyok milliószor megnézni és csak ámulni" - DETTO :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55040) #75912448 válasza xtremetuning (#55039) üzenetére


#75912448
törölt tag

:B Égetjük itt magunkat. Beteges mikor számoltan olyan filmed van ahol betéve tudod az időpontokat. Ennél 0:22:13-nál van az a jelent, ... annál meg az a hang 1:04:15-nél. De már említettem, valakinek a legnagyobb öröm eljutni Madridba és élőben megnézni a Guernica-át, nekem hasonló vizuális kielégülés egy csúcsminőségű BD transzfer. :B

(#55041) xtremetuning válasza #75912448 (#55040) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nekem ez nem égő.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55042) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Valamikor a Hm történelem hajnalán a Jelenetek számát jegyezte meg mindenki, amikkel demózni lehetett. :) Matrix ( oszlopcsarnok zúzda), Gladiátor (erdő/barbárhorda égetés)...később Baljós Árnyak fogatverseny.....ott rendesen "koptak" a lemezek. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55043) xtremetuning válasza Oldfighter (#55042) üzenetére


xtremetuning
addikt

Régi szép idők..... :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55044) Spagyi válasza #09634560 (#55033) üzenetére


Spagyi
tag

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Hétfőn járműre pattanok, felkeresek néhány üzletet és meghallgatom hogyan szólnak. :)

(#55045) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Üdv.

Kéne egy kis segítség.
Már egy ideje gondolkozok valami rendes házimozin mert jelenleg egy Logitech Z906-om van ami kevés nekem ( ráadásul csere termék mert előző meghalt :((( )

Nos mélynyomóra már van ötletem.
- Polk Audio PSW505
vagy
-JBL ES250PBK

Jelenleg csak két frontra és mélynyomóra van pénz a többi majd később.

A keret az erősítőre és a 2 frontra kb. 200 ezer. Az erősítő lehet használt is akár.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#55046) #09634560 válasza CHaooSS (#55045) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még egy pici segitséget kérnék: miket kötnél rá? zene mennyi lenn, meklkora szobába:
Denon ha sok zene és részleteseb hangzás kell.
Onkyo
ha erőteljesebb hangzás baráátja vagy.
Pioneeer 922 ami jó vétel és ár-értékarányú ujonnan.
Hangfalak majd válaszok függvényében...

[ Szerkesztve ]

(#55047) ghoszty


ghoszty
tag

udv!

a segitsegeteket/velemenyetek szeretnem kerni :)

pc hez szeretnek hangcuccot elosszor logitech z5500/z906 ban gondolkodtam de mindenhol azt hallom hogy az ilyen muanyag dobozos megoldasok sosem fognak igazan szepen szolni.
jelenleg egy system fidelity ht-r405 erositom van egy Yamaha 5.1-el ezt szeretnem lecserelni valami komolyabbra.

kerlek javasoljatok megoldasokat max 80k ig! (minel olcsobban kijovok annal jobb lenne csak legyen jobb mint a mostani) :) használt is szoba johet csak 5.1 legyen es spdif el tudjam csatlakoztatni a pc hez. erosito/hazimozi szett valamint full aktiv 5.1 is megfelelne :R

(#55048) #09634560 válasza ghoszty (#55047) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt találtam legolcsóbbnak.. Újonan ne is reményedj semmiben..

[ Szerkesztve ]

(#55049) #09634560 válasza #09634560 (#55048) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gyüjts még hozzá vagy legyen sztereó..
Akartam irni közben elment a net..

[ Szerkesztve ]

(#55050) CHaooSS válasza #09634560 (#55046) üzenetére


CHaooSS
őstag

26-30 m² között van a szoba.
nagyobb részt zene, de filmet is nézek elég sokat.

egy lejásztó van mellé meg gépre szeretném még rákötni. bár asztaliból lehet laptop lesz mert nem szeretném a 15 kilós gépet hordozni egyik szobából a másikba :D

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.