Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162151) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok

Jelenleg van egy komplett Wharfedale Valdus termék családom amit most Pioneer SC-LX58-al hajtok
De akitől vettem a hangfalakat azt mondja hogy Marantz az igazi.
Szeretném a segítségeteket kérni

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#162152) fehér_ember válasza lucky07 (#162151) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akik ennyire tudják a tutit, azokra én nem hallgatnák. :D
Gondolom a wharfikat is azért adta el mert márkán belül feljebb lépett.

(#162153) VoidXs válasza alphamooncam (#162150) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A HD részét le tudja szedni bárminek (tehát az Atmos és DTS:X tömörítetlen, csak nincsenek felsők), de egyébként a PC kerülhet proci után is, csak több hangkártya kell, de az EQ APO ezt tudja kezelni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162154) Tamoo válasza lucky07 (#162151) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, az ilyen bemondásokkal nem kell foglalkozni, ha Neked tetszik a Pio-val, akkor meg főleg.

(#162155) BBéci válasza lucky07 (#162151) üzenetére


BBéci
titán

Képes lennél egy ilyen vélemény miatt erősítőt cserélni?
Sajnos a Valdus hangminősége nagyon messze van attól, amit az SC-LX58 tud, ezért nem illenek egymáshoz.
Az a Pioneer újonnan 550000 forintba került, szintén új árakkal számolva, 1 millió forint körüli 5.0 hangdobozszett illik hozzá, nem 200-250000 forintos.
Mindezekből az következik, hogy tartsd meg az erősítőt és gyűjts pénzt sokkal jobb minőségű hangdobozokra!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162156) Dorian válasza VoidXs (#162143) üzenetére


Dorian
félisten

Èpp most fejeztem be az akusztikai kezelèst XIX. sz-i mòdszerekkel :DDD (panelek), de most felizgatott ez a szoftveres korrigálási lehetősèg, igen jònak tűnik. Sztem veszek egy mikrofont.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162157) mettek válasza Dorian (#162156) üzenetére


mettek
addikt

Mindenképpen érdemes mert anélkül csak pakolgatod fel az elemeket de nem tudod biztosan hogy hogyan hat a hangra. Ezt csak méréssel fogod látni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162158) #98221312 válasza Dorian (#162156) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azt nem értem, hogy AVR-be hogyan tudod bevinni a mért értékeket? :U
Pontosan, hogy működik ez a dolog?

Venni kell egy normális mikrofont, és azután??

(#162159) Dorian válasza mettek (#162157) üzenetére


Dorian
félisten

Volt már mèrve, ugyanezekkel a panelekkel, jò eredmènnyel. Mostcsak a pontos helyükre kerültek.

Jigsaw04:
Tamoo ìrt ròla korábban, PC-s forrás esetèn lehetsèges.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162160) spiky03 válasza Dorian (#162156) üzenetére


spiky03
veterán

Ha kitanultad a használatát akkor jöhetsz hozzám is egy mérésre meg tanácsadásra.:D mert úgy érzem rá fér a nappalira.:DDD

Igaz gondolom akkor lenne a legmegfelelőbb ha már minden a végleges helyre került. Pl Légkondi is a fent lesz a falon meg a tervezett képek is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#162161) VoidXs válasza spiky03 (#162160) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szinte nulla munka egy PC-s mérés, Tamoo pont linkelte a leírásaim, de a releváns rész igazából csak ennyi. Van még külön "mit ronthattam el", és haladó beállítások leírása is. Folyamatosan frissül, ha valaki felkeres egy olyan problémával, ami még nem volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162162) python1 válasza Dorian (#162156) üzenetére


python1
veterán

Na végre ember! :C
Mióta téptük itt a klaviatúrát, nehezen indul be na. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#162163) spiky03 válasza VoidXs (#162161) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infókat.
Majd megnézem őket.

Gondolom a Maranzthoz kapott mikron nem lesz jó hozzá. ;] :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#162164) Tamoo válasza spiky03 (#162163) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amúgy szerintem tök fölösleges megvenni mindenkinek az UMIK1-et, biztos össze lehetne rá dobni páran vagy netán kölcsönkérni. :) Ha nem akarsz állandóan méregetni, csak egyszer kell jól belőni...
Persze úgy is lehet mint én, hogy betegesen visszaméregettek minden változtatást, de azt nem ajánlom senkinek! :D Nem muszáj a REW-et megtanulni, Cavern megcsinál mindent.

[ Szerkesztve ]

(#162165) VoidXs válasza spiky03 (#162163) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudom, az milyen, de ha rá tudod kötni a PC-re, és van hozzá helyes, szöveges kalibrációs fájl, akkor mehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162166) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Megjött az UMIK-1, az elmúlt 3 napban annyit tanultam, mint az első rendszerem kiépítésekor.

A kezdeti benyomások jók, örülök, hogy erősítő csere előtt kezdtem ebbe bele, lehet tök fölösleges lett volna az Onkyo 820-ról Denon 4500-ra menni.
Még bőven van irodalmazni való terület, a REW, ASIO, frekvenciagráfok elemzése már okés, de a java még csak most jön. Ahogy látom kevés olyan erősítő van, ahova a PEQ-be a kapott freq, gain, Q értékeket be lehetne írni, ami kár.
Az is gyorsan egyértelművé vált, hogy valamilyen custom house curve lesz a nekem való, mert a flat szerintem gyenge mozira. Az új audyssey multeq control app foglalkoztatott eddig, de látom, hogy Q-t ott sem lehet megadni, szóval az is csak egy közelítés, PC-ről küldöm ki HDMI-n, de az Atmost megtartanám, ami ahogy láttam problémás...(eredetileg nem akartam LPCM-el csesződni)

[ Szerkesztve ]

(#162167) BBéci válasza mettek (#162157) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal Fapaci mért nála, de lehet, hogy tévedek és másik szakember volt. Merész azt feltételezni, hogy egy olyan régi motoros, mint Dorian, csak találomra rakosgatja fel az akusztikai elemeket. Pláne, hogy számos alkalommal írt róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162168) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Szemléltetésképpen a bal front szubbal 100Hz-es vágással.
1. Kalibráció nélkül nélkül
2. Audyssey kalibrációval
3. PC-s Cavern kalibrációval.

Látszik, hogy az Audyssey a szubbal nemigazán tudott mit kezdeni. A magasat biztosan szándékosan ejti. (Nem flat volt bekapcsolva.) A Cavernnél "Room/House curve" a célgörbe, egy picit emel a mélyen és a magasat ejti a flat-hez képest, de csak minimálisan. (Szinte így flat. :D) X-Curve célgörbével esne hasonlóan mint a felső kettő, igazából ízlés kérdése kinek hogy tetszik. Látszik, hogy a mély klasszisokkal jobb. Kár hogy a két T12-ről nincs ilyen mérésem, kíváncsi lettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#162169) mettek válasza BBéci (#162167) üzenetére


mettek
addikt

En kérek elnézést :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162170) rudi77


rudi77
tag

Htpc-re váltanék. De sajnos atmos hiány miatt sajna még felejtős.
Pedig ígéretes lehet ez a Cavern.

(#162171) alphamooncam válasza Tamoo (#162168) üzenetére


alphamooncam
őstag

Amíg Apo-val kísérletezgettem, volt alkalmam kipróbálni ezt az X-Curve-t is.

Megjegyzem, nekem nem jött be ! ( ...hogy lekonyul a teteje ) Őskori szabvány maradvány, ami azért jött létre, hogy ne kelljen havonta javíttatni a magasakat a mozikban.

Szerintem csak arra jó, hogy ne a teljes pompájában, hanem megcsonkítva "élvezhessük" a mozit. Otthon ennek semmi értelme.

Lassan fél éve már nem PC a forrásom, hanem RPi4-LibreElec, és nem használok semmilyen szobakorrekciót.

Ami mégis van az az alap alapja, a hm processzoron DN-700AV, a hangsugárzók késleltetését, és egymáshoz történő hangnyomás szintjét állítottam be, és ezzel is elégedett vagyok.

Van, hogy visszafelé lépdel az ember...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162172) python1 válasza alphamooncam (#162171) üzenetére


python1
veterán

Neked lehet megfelelő az a szint, van aki másként látja, csinálja. Nekem pl már a "megszokott" dizájn sem jön be, hogy bedobálok néhány dobozt a nappaliba, maga a a nappali falai adják a hangsugárzást, na ehhez elengedhetetlen a DSP, és aktív váltás.
Pontosan nem lehet tudni, hogy merre fogunk tartani, de az biztos, hogy gondoltam egy merészet.

(#162173) alphamooncam válasza python1 (#162172) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azért, mert nincs elektronikus szobakorrekció, még nem azt jelenti, hogy igénytelen vagyok...

Nálam ezért a dobozok, nemcsak bedobálva vannak, hanem a nekik legjobb kimért helyen, az elnyelőkről, diffúzorokról, Helmholz rezonátorról nem is beszélve.

Mintha említetted volna korábban, hogy szükségét érzed, gondolkodol a helyiség csupasz falainak a megszüntetésén, vagy nem jól emlékszem? ;] :B

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#162174) Tamoo válasza alphamooncam (#162171) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs ezzel baj. Az az igazság, hogy az utóbbi időben (szub csere óta) baromi elégedett voltam a kapott hanggal mindenféle EQ nélkül, kiemelések ide vagy oda. Egyedül a szub tökéletesítése mozgatta a fantáziám, a miniDSP HD-ra sajnáltam a 250EUR-ót (bár szuper cucc és két szubhoz mondhatni megkerülhetetlen) azért lett PC, pedig amúgy rühellem mozihoz használni. Most is vannak még bug-ok amiket meg kellene oldani.

[ Szerkesztve ]

(#162175) python1 válasza alphamooncam (#162173) üzenetére


python1
veterán

Jaj nem arra gondoltam, hogy igénytelen lennél, és a dobozok bedobálása is csak ironikus beszólás volt a részemről, bocsánat ha félreérthető voltam.
Amit ti láttatok frontoldalt, hogy csupasz falak voltak, eléggé csalóka ám, most sem lesz ez másként, csak nemn aggatom tele a falat feleslegesen panelekkel. Na már megint rosszat írtam, mert jönnek a panelesek. ;] :DDD

(#162176) python1 válasza python1 (#162175) üzenetére


python1
veterán

A dizájn hasonló lesz, mert az egész kecó klasszikus vonalon készülget.

(#162177) Dorian válasza BBéci (#162167) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudsz tèvedni, mert Fülelek ès Fapaci is mèrt nálam ;]
Fülelek mèrt, ès csak annyit mondott, ìgy jò ahogy van. Ezt valahogy kevèsnek èreztem, hìvtam Fapacit, aki mèrt, majd küldte a grafikonokat magyarázattal, a vègèn a konklúzió: ìgy jò, ahogy van. :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162178) python1 válasza Dorian (#162177) üzenetére


python1
veterán

És most ezt is kevésnek érzed, és veszel egy mikrofont, ilyen ez. ;] :DDD

(#162179) arcitec válasza python1 (#162176) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt nem nagyon mondanám klasszikusnak :B

(#162180) VoidXs válasza alphamooncam (#162171) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Rengetegszer volt szabványmódosítás, mégis maradt az X-görbe. Először azért, mert a régi felszerelések eszméletlen fehérzajt fel tudtak szedni, ami főként a magasakat támadta. Egyébként a legtöbb házimozis felszerelés számomra vállalhatatlanul zajos, és ez árkategóriától független. Az Anthem MRX 720 például használhatatlan, a Denon X8500H már egész vállalható, de az sincs egy belépő PC-s hangkártya zajmentességén. Ezt egész jól visszafogja az X, amennyiben a DAC után van analóg implementálva, és a moziban sokszor úgy volt. Néhány DAC képes rá hardveresen is az újak közül.

A 2012-es Atmos módosítás egyedül a main-ek mély részét egyenesítette ki, miután megváltozott a teljes mélykezelési forma, és moziban is megjelent az aktív crossover. Nem azért csinálták így, mert a régi filmeket X-re keverték, és rosszul szóltak volna, hanem hogy továbbra is korlátozzák a maximális hangerőt adott sávokon. A hallásod tetején a 105 dB szinte azonnal káros, míg mélyből meg sem érzed.

További faktor, hogy egy adott hangsugárzó mennyire tudja irányítani a hangot. Minél irányítottabb, annál inkább érvényét veszíti az inverz négyzetes törvény, és adott hangnyomást hangosabbnak érezni. Mivel nagyobb mozikban a szükséges nullponti hatalmas hangnyomás miatt (sokszor akár 130 dB) kötelező volt a tölcsér, az X görbe ezeken a hangszórókon azt érte el, hogy a flat anyag hallásra tényleg flat lett. Hogy valójában mennyire emeli meg a magasaid flatnél a magassugárzód típusa, azt szinte csak szimulátorból mondhatod meg, nem igazán mérhető egyetlen mikrofonnal, ezt nagyjából mindenki fülre tippeli. Itt már lehet szempont az ízlés, de én például filmenként váltogatom, mert valamit újrakevernek a BD kiadáshoz flatre, valami marad X-ben, ez sem konzisztens, de szerencsére egy meghallott mondat után már meg lehet mondani a célgörbét.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162181) python1 válasza arcitec (#162179) üzenetére


python1
veterán

Maga a helyiség kialakítása, a mozi természetesen valamennyire elviszi, de próbálom tartani a dizájnt a többi helyiséggel.

[ Szerkesztve ]

(#162182) Andrew801


Andrew801
tag

Sziasztok!

Van egy Sony STR-DH520-as erősítőm. Sajnos bekapcsolás után lett egy alap zúgása, ami magából az erősítőből hallatszik. Szervízbe még nem vittem (hétfőn viszem), de valószínűleg trafó lesz a hiba forrása. Erre kb. 50e Ft-ot mondtak. Ennyit szerintem nem ér ez az erősítő.

Amiket idáig néztem: Onkyo TX-SR494 vagy Sony DH790 (bár nem tudom merjek -e újra SONY-t venni.)

Ebben az ársávban van még, amit érdemes lenne figyelembe venni?
Van egy SONY 65 colos 4k TV, meg egy 5.1-es hangrendszer, kb. 20nm szoba.

Köszi a segítséget előre is.

(#162183) Quetz válasza Andrew801 (#162182) üzenetére


Quetz
őstag

Ha az erősítő zúg, akkor nézd meg, hogy a trafo megfelelően van-e rögzítve, lehet, hogy csak pár csavart kell meghúznod.

(#162184) Quetz


Quetz
őstag

Szó volt a beszéd érthetőségéről. A Denon x8500 dialog enhancer funkcióját megmérték, mit csinál:

(#162185) VoidXs válasza Quetz (#162184) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanezt csinálja az összes hasonló csoda, esetleg kerül egy kis hangerő a centerre, vagy limiter a többire (mint a Dolby verziójában). Ebben egyszerű módszerekkel ennyi van, az utóbbi hónapokban fejlődtek csak ki olyan AI-alapú beszédelkülönítők, mint a Krisp vagy az RTX Voice, amikre egyáltalán lehet már értelmesen építeni beszédkiemelőt. Adj 1-2 évet, és mindenhol ott lesz. A Dolby AC-4-ben gyári feature lett volna, hogy a külön kevert beszédsávot állíthatod, csak mint láttuk, az egészből nem lett semmi, csak egy milliomodszor a halálból visszahozott AC-3 variáns.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162186) zsoika válasza Andrew801 (#162182) üzenetére


zsoika
addikt

Anno a sony str dn 1040 esem trafója is zümmögött.
Én tettem az AVR alá tüskét ...egy kicsit segített , úgy látszik ez a Sony nál alap.

[ Szerkesztve ]

(#162187) Dorian válasza python1 (#162178) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kevésnek érzem, hanem fizikailag megtettem amit rentábilisen lehet, de van, amit nem lehet / érdemes akusztikai kezeléssel javítani. Erre lesz majd jó az elektronikus korrekció.
De most várok a mikrofonvásárlással, mert a házfelújítással épp full legatyásítottam magam :O

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162188) spiky03 válasza Dorian (#162187) üzenetére


spiky03
veterán

Aterzem a gatyasodast:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#162189) python1 válasza Dorian (#162187) üzenetére


python1
veterán

Ezt én is megerősítem, folyamatosan pumpálom a lét, időt én is a felújításba, de már kezdem unni. :(((

(#162190) Dorian


Dorian
félisten

Ma végre hallgattam egy kis zenét úgy, hogy a csillapító panelek már a falra vannak szerelve, nem csak odatámasztgatva. Vakartam a fejem, nem értem: A legelőször észrevehető dolog, hogy az alapzaj egyértelműen sokkal kisebb lett, az ebből fakadó hangi jellemzők javultak. De hiszen ugyanannyi csillapító van, kb. ugyanott is...
Aztán rájöttem, hogy tegnap kikapcsoltam a kazánt, szivattyústól... :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162191) zsoika


zsoika
addikt

Szerintetek van ennél jobb vétel ? Ár max 250eFt
[link] :R

(#162192) BBéci válasza Dorian (#162190) üzenetére


BBéci
titán

Ez nagyon jó. :D
Miért kapcsoltad ki, lesznek még hűvös hajnalok, például holnapra 7 fokot jósoltak. Azt nem értem, ha éppen nem fűt, akkor miért zúg?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162193) python1 válasza BBéci (#162192) üzenetére


python1
veterán

Én egyszerűen lekaptam néhány radiátort már 3-hete, kazán kikapcs, lányok kabátban a lakásban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#162194) BBéci válasza python1 (#162193) üzenetére


BBéci
titán

Várhattál volna vele júniusig.
Én a lamellás kerítéselemek egy részét, 10 darabot szedtem le, feldaraboltam mindet, vettem helyettük újakat, kaptak 2 réteg lazúrt és összesen kb. 1100 db csavart, mert a belőtt kapcsok legfeljebb egy évig maradnak a helyükön. Fel kellene szerelni, (38 lyukat kell hozzá fúrni a tartóvasakba) de baromi lusta vagyok, fúj a szél, hűvös van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162195) ctrlaltdel13 válasza zsoika (#162191) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

[link]

Talán🤔
Nálam ez a kettő van a tarsolyba, hogy melyik lesz még nem tudom.(persze double)

Remélem amit linkeltél, nemsokára hallhatom,tesztelhetem egy kedves fórum társnál.

[ Szerkesztve ]

(#162196) python1 válasza BBéci (#162194) üzenetére


python1
veterán

Kenjél még rá legalább 1 sort, de lehet 2 is még.

(#162197) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#162195) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem zártakat nézegetsz?

(#162196) python1
Amiket nemrég felaprítottam, azokat 2005-ben kétrétegű mázolás után szereltem fel, egyszer voltak leszedve és mindkét oldalról ismét alaposan bekenegetve, utána csak a belső oldalukat lazúroztam 4 évvel ezelőtt. Így 4, helyenként 5 réteg volt rajtuk, 15 évig bírták. Amik most várnak felhelyezésre, azok elég, ha 3-4 évig kitartanak (sokkal silányabbak, mint a régiek), utána valami mást, fémet vagy műanyagot fogok a helyükre applikálni. Azok szinte örök életűek, engem biztosan kiszolgálnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162198) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#162197) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Többször meg lett már énekelve, hogy egy jól megépített nyitott is tud, jó hangminőséget.
Sajnos a "szoba" + a hozzá kapcsolódó légterek együttese, nem kevés légköbméter.

Ezért gondoltam.
Előtte minden féleképpen össze hallgatom a saját zártamat, egy fórumtárs nyitott Xtz-jével, bemérve.
Utána remélem okosabb leszek(döntés hozóbb).

[ Szerkesztve ]

(#162199) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#162198) üzenetére


#98221312
törölt tag

[Ezt] néztem ki magamnak, de lemondtam róla mert a rossz akusztikai környezet, és az elhelyezés miatt aligha lenne értelme.
Iszonyat mélykiemelésem van a hallgatói pozicióban!

[ Szerkesztve ]

(#162200) Tamoo válasza #98221312 (#162199) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem az új szub nagyon sokat hozott azzal, hogy kitérés után baromi gyorsan "visszarántja" a hangszórót az alap pozícióba, "gyorsabban lecseng" nem búg utána félóráig a szoba. Bocs a szakmaiatlan kifejezésekért, de talán érthető mit akarok mondani. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.