Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) #09634560 válasza robi222 (#116998) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja eredeti téma: akkor hoz XLR változást ha a végerősitőd tud balanced módon kapcsolodni az Onkyóhoz..mert az Onkyo XLR kimenete képes erre..

(#117002) bajnokpityu válasza robi222 (#116998) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Érdekes, nekem egyik danonom helyett se kellett volna umc. Nem gondoltam volna akkor, h valaha lesz emo cuccom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#117003) xtremetuning válasza robi222 (#116998) üzenetére


xtremetuning
addikt

"a legtöbb mozis foumozonak ez van" - ez nem erős sarkítás egy ici-picit ? ;] :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#117004) Valkűr válasza xtremetuning (#117003) üzenetére


Valkűr
őstag

A legtöbben azt fogják Isteniteni amit használnak...Nem is várható el ennek az ellenkezője. Neki bevált, szereti ezt is fogja mondani. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#117005) bajnokpityu válasza Valkűr (#117004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az semmiképp nem igaz, h legtöbbnek ez van.

Sokkal gyakoribb ebben az árkategóriában a kombájn. És szerintem több kombájn jobb itt még, mint olcsó elő-végfok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#117006) Valkűr válasza bajnokpityu (#117005) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát az valóban nem igaz, sőt..De nem érdemes ezekbe ennyire mélyben belemenni, nehogy vita legyen belőle.. :) Elfogadom mások véleményét, de csak addig amig saját és nem mások nevében beszél..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#117007) devil-k


devil-k
nagyúr

Aki AQ terméket venne jó árasítva + ingyenes házhoszállítással:

Kuponkód: F9E24Q

[link]

A kedvezmény nem csak a raktáron lévő termékekre érvényes ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#117008) Norbi 72 válasza robi222 (#116998) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én megpróbálnék kölcsönkérni XLR kábelt,és meghallgatni hoz-e javulást.

(#117009) Valkűr válasza Norbi 72 (#117008) üzenetére


Valkűr
őstag

Megfelelő rendszerben és jól megépiett XLR esetében bizony hozni fog..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#117010) rayoliviero válasza devil-k (#117007) üzenetére


rayoliviero
veterán

5 m subkábelt nem találok, kár.

(#117011) devil-k válasza rayoliviero (#117010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden sajna ott sincs, viszont nagyon jó ez az akció.

10 méter HDMI Cinnamon 66.000 Ft, máshol 97.500 Ft. Marhára nem mindegy.

- mozi bolondéria -

(#117012) rayoliviero válasza devil-k (#117011) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, nagyon jó árak.

Van Damme hangfalkábelből a black vagy hi-fi ajánlottabb inkább? Olvastam már mindkettőt. 2x2,5 mm-es nekem elég is lenne, ahhoz banándugó sem kellene.

(#117013) windlord válasza rayoliviero (#117012) üzenetére


windlord
őstag

Isten igazából rá kellene hallgatóznod.
Nekem HiFi van, 2x4mm.
Nekem tetszik, de a black -et még nem hallottam.

(#117014) rayoliviero válasza windlord (#117013) üzenetére


rayoliviero
veterán

Meghallgatni nem tudom. AVX-en azt írták, hogy a Black sorozat a legkedveltebb, de itt a Ph-n mintha Hi-Fi sorozatot használnának többen.

De ezt a használt Cable Talk Theatre 2 kábelt is ajánlották. Hát ez ránézésre nem olyan bizalomgerjesztő, mint a Van Damme. De gondolkozok rajta, a hossz pont megfelelne.

(#117015) renatto válasza rayoliviero (#117014) üzenetére


renatto
őstag

Nálam is loudspeaker van 2.5mm az összes hangfalhoz. Még minden bejáratós, de meg vagyok elégedve vele.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#117016) windlord válasza rayoliviero (#117014) üzenetére


windlord
őstag

Gem kft -nél ~1.5khuf métere a hifi -nek 2x2.5mm méretben.
Zsír újat kapsz érte.
Mondjuk a black, blue is ugyanilyen áron megy.

(#117017) rayoliviero válasza windlord (#117016) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt tudom, csak azt nem, hogy black, blue, hi-fi közül melyik az inkább ajánlott?

(#117018) Dorian válasza rayoliviero (#117017) üzenetére


Dorian
félisten

Azt gondolom, hogy a te rendszeredbe bármelyik jó lesz, valószínűleg különbséget sem hallanál köztük, ezen ne
görcsölj.

Itt sokan csak a hifi szériát ismerjük, az nagyon jó. Ill ha. paraméterek tekintetében nézzük, jobb az anyaghasználata.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117019) windlord válasza rayoliviero (#117017) üzenetére


windlord
őstag

Mindegyik.
Hogy melyüknek tetszik inkább a hangja neked, nah az a kérdés.
Pécsi vagyok, Pestről rendelgettem. :)
Nem lett öngól.

Rendelj egyet, s ha nem tetszik add el, és próba.
Bukni max a postát fogod.

A HiFi van nekem és tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#117020) Norbi 72 válasza Valkűr (#117009) üzenetére


Norbi 72
veterán

Inkább úgy mondom,hoz-e annyit,hogy megérje befektetni.Egy jó XLR kábel nem olcsó..AQ belépő fél méteres kábele 120 ropi.

[ Szerkesztve ]

(#117021) Valkűr válasza Norbi 72 (#117020) üzenetére


Valkűr
őstag

Semmi sem hoz annyit egy bizonyos szint felett, mint amibe kerül a fejlesztés

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#117022) rayoliviero válasza Dorian (#117018) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem. Most Kácsa LSW25 van, csak rövid, 2 méteres, 5 méteres kábel kellene. Akkor a mostani Kácsához képest sem fogok hallani különbséget valószínűleg a Van Damme kábellel? Mert akkor vehetek 2x5 méter ugyilyen LSW25-öt helyben az Extremeaudionál.

(#117023) Dorian válasza rayoliviero (#117022) üzenetére


Dorian
félisten

A magasabb hangok tisztaságában, részletezésben sztem fogsz hallani. Többi jellemző jó tulajdonságából sztem nem.

De előbb a szobád és az elhelyezést kellene rendbe rakni, mielőtt kábeleket cserélgetsz, esetleg közben markáns véleményed lesz róluk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117024) rayoliviero válasza Dorian (#117023) üzenetére


rayoliviero
veterán

A szobában egymástól távolabb tudom csak helyezni a frontokat, az hallhatóan javított, amikor kirpóbáltam és ehhez kell a kábel. De az egyik front előrébb fog elhelyezkedni vagy 30 cm-rel a másiktól. Mert csak az íróasztalom elé tudom tenni. Nem nagy probléma? Mást nem nagyon lehet csinálni a szobával, még a szőnyeg segíthet...

MasterMark: Akkor megoszthatnád velem az ötleteid, mert nekem elfogyott. :D

[ Szerkesztve ]

(#117025) MasterMark válasza rayoliviero (#117024) üzenetére


MasterMark
titán

Mindig lehet, csak akarni kell.

Switch Tax

(#117026) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Új Pioneer SC-LX59 teszt.Jó masina.

(#117027) Valkűr válasza Norbi 72 (#117026) üzenetére


Valkűr
őstag

Csak szegény nagyon randa lett, akár az új Onkyok.. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#117028) MasterMark válasza rayoliviero (#117024) üzenetére


MasterMark
titán

Na majd otthonról megmondom a tutit, ha hazaértem. :DDD

Switch Tax

(#117029) rayoliviero válasza MasterMark (#117028) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, várom. :DDD :R

(#117030) Norbi 72 válasza Valkűr (#117027) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha már Onkyo: 800-as teszt.Elég jókat írnak róla.

Új 4K MP.

[ Szerkesztve ]

(#117031) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
HDMI-ARC-n összekötött Samsung H6500-as TV és egy Onkyo RC630-as erősítőnél, hogyan lehet beállítani, hogy ha CEC engedélyezve van, tehát a hang működik és Anyneten is felismeri az erősítőt (tudom állítani az erősítő hangerejét), de nem szeretném hogy a TV vagy az erősítő ki-be kapcsolása befolyásolja a másikat, de működjön a hang (tehát optikán jelenleg nincs összekötve), illetve a TV Anynetes része megmaradjon a kapcsoló miatt.
A másik, hogy alapértelmezett hangkódolást be lehet-e állítani? Tehát ha digitális adást nézek akkor PCM, PS4-nél DTS Neo 2:5, usb vinyoról a Dolby-nál Dolby, DTS-nél DTS az alapértelmezett, ne kelljen mindig állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#117032) xtremetuning válasza Norbi 72 (#117030) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az a 4K MP nem csak egy szerver ??? :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#117033) Norbi 72 válasza xtremetuning (#117032) üzenetére


Norbi 72
veterán

Valami olyasmi,nem olvastam el rendesen... :B

(#117034) #75912448 válasza Norbi 72 (#117033) üzenetére


#75912448
törölt tag

Új termékcsalád jön, az önálló játékos Kaleidescape Strato Movie Player néven fut, 4K Ultra HD, 60 képkocka, HDR estébé, a kiszolgálójuk pedig Terra Movie Server ha minden igaz. HDD nélkül kb 5k euró környéke lesz az MP.

(#117035) BBéci válasza paavoo (#117031) üzenetére


BBéci
titán

Ezeket a TV és az erősítő menüjében tudod kiválasztani és beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#117036) xtremetuning válasza #75912448 (#117034) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Kaleidescape's Strato Movie Player will be available in Q1 2016 for a suggested retail price of $4,495 with an internal 6 TB hard drive, and $3,495 with no internal hard drive."

Persze a hangról-képről szó sem esik.... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#117037) BBéci válasza xtremetuning (#117036) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem Dune szintű, ha az eddig látottakra alapozom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#117038) brembo


brembo
tag

Picit off kérdés, de arra van valakinek praktikusan bevált beállítása (akár erősítőn, akár tv-n), amely tv nézés közben kiküszöböli/mérsékli valahogy a kereskedelmi csatornák azon "kedves" szokását, hogy a reklámok 3-szoros hangerővel szólalnak meg?

(#117039) bajnokpityu válasza BBéci (#117037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez volt az előző, 20% al olcsóbb verzióban. nyilván hasonló megoldás lesz, picit jobb procival,szoftverrel.

abban POWERVR™ SGX535 volt, az majdnem az ipad mini 2 grafikus vezérlője. 2 szálon 200Mhz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#117040) #75912448 válasza xtremetuning (#117036) üzenetére


#75912448
törölt tag

Emiatt biztos nem cserélsz lejátszót. ;]

(#117041) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv! A PC-m össze szeretném kötni a házimozimmal,ami kb 4 méterre van. Össze is kötöttem hosszú jack kábellel,de zúg,búg. Földhurok szerintem nincs,mert a házimozi nem földeléses csatlakozós,csak simán a 2 villa. Megoldás?

(#117042) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali!

Lenne egy kérdésem...Vettem egy Yamaha RX-V479 recivert(még nincs nálam,de már úton van).A két front hangfal JBL Control 5 lesz.Ilyen:

Van még otthon pár nemhasznált surrond hangfal ami egy Philips hifihez volt...ilyen:

A kérdésem az lenne hogy a két bal oldali hangfalat használhatom majd surroundnak és a jobb oldalit Centernek???Nem szeretnék 10ezreket hangfalakra költeni,nekem ez pont elég lenne!A surround egyenként 6ohm a center 12ohm lenne,a két JBL pedig egyenkén 4ohmosak...Nem égetem ki az erősítőt,ha különböznek az ohmok?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#117043) BBéci válasza Szabikaa20 (#117042) üzenetére


BBéci
titán

Biztosan nem lesz baja az erősítődnek attól a 3 "filipsz" bigyótól, de azokkal nem beszélhetünk házimoziról. Ergo: feleslegesen veszel egy jó erősítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#117044) MasterMark válasza rayoliviero (#117029) üzenetére


MasterMark
titán

Kellene egy alaprajz, vagy pár kép a másik oldaláról is a szobának.

Szabikaa20: De ki fog égni amint meghallja milyen gyenge hangot produkál. ;]

Switch Tax

(#117045) rayoliviero válasza MasterMark (#117044) üzenetére


rayoliviero
veterán

Alaprajzzal nem tudok szolgálni. A másik oldalon konyha van, mert egyben van sajnos a nappali és konyha (amerikai konyha). Oda semmit nem lehet rakni.

Marad szerintem így, csak a bal frontot messzebb teszem a tv állványtól, így jobban szét leszenek rakva a frontok, az segít rajta, azt még próbáltama múltkor. Ehhez most meg is rendeltem a Van Damme 2 x 5 méteres kábeleket.

(#117046) Szabikaa20 válasza BBéci (#117043) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát az igazság az,hogy nekem elég lett volna a 379-es is!Sőt akár "szarabb"-is...De amire nekem szükségem volt a bluetooth,airplay,DLNA,Wi-fi,USB,Optikai bemenet és a HDMI(jó ez alap) ez nem volt meg mind a gyengébb erősítőkben! :( Így kénytelen voltam megvenni a jobbikat.Lehet idővel veszek valami jobb hangfalakat,de egyenlőre feltenném a femtebb említett hangfalakat.Azért kérdeztem mert már 1x kiégettem egy Crown 660A erősítőt úgy hogy 2és4 ohmos volt és meg egy 8ohmos zenekari(eminems) hangfalat bömböltettem és elfüstölt az erősítő! :/ nem szeretném az újat is kiégetni...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#117047) MasterMark válasza rayoliviero (#117045) üzenetére


MasterMark
titán

Jó hát így nehéz lesz, ha semmit sem akarsz csinálni. :)

A hátterek mindenesetre így nem jól vannak szerintem. A padlóra szőnyeg, falakra akusztikai panel.

Alaprajzot rajzolj paint-be. A nélkül elhelyezésre nem nagyon lehet mit mondani, mert a képeid alapján nem egyértelmű, hol van ablak ajtó, akármi. Bár a konyhás egybeépítéssel már alapból rosszul indulsz, de megoldható lenne, ha kicsit is akarnál bármit változtatni!

Amíg nincs rendben az elrendezés, az akusztikáról nem is beszélve, nem értem miért kábelekkel foglalkozol. :U

Switch Tax

(#117048) rayoliviero válasza MasterMark (#117044) üzenetére


rayoliviero
veterán

Közben vettem egy ilyen subkábelt: Kácsa KCO-Sub Csak ebből 1,5 méter hosszút, 4 000 Ft volt használtan.

Először úgy hallottam, nincs különbség a Tech + Link interconnet 5 méteres RCA-hoz képest, de több zenével is kipróbálva, hallom a különbséget a Kácsa kábellel.

Nagyon vastagn és nagy amúgy a Kácsa csatlakozója, súlyánál fogva nem is áll tök egyenesen a sub bemenetében, kicsit lefelé. Erősítőt sem tudtam annyira betolni a helyére, a nagy merev Kácsa miatt, mert még megsérül a végén az rca aljat az erősítőn.

Na, remélem a Van Damme black gyerek is ad egy kis pluszt a régi hangszórókébelhez képest.

Dorian: Igen, az a legegyszerűbb. :D

[ Szerkesztve ]

(#117049) Dorian válasza MasterMark (#117047) üzenetére


Dorian
félisten

Mert az a legegyszerűbb. Sztem mindenkinek volt ilyen időszaka, sokan bent is ragadtak ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117050) rayoliviero válasza MasterMark (#117047) üzenetére


rayoliviero
veterán

Fizikailag nem tudnám nagyon máshova tenni a 185 cm széles íróasztalomat és a tv-t sem mellőle, nincs akkora hely, csak így fér el.

Szőnyeg az ok, azt tudomásul vettem. De a surround hangfalak azt hittem jó helyen vannak. Azzal amúgy mi a baj?

Kábellel azért foglalkozok, mert hosszabb kell ahhoz, hogy jobban szét tudjam rakni a frontokat és legalább annyit javuljon. És ha már veszek, akkor nem fogok ugyaolyan Kácsát, hanem akkor már az alig drágább Van Damme-ot választom, vagyis már meg is rendeltem.
RCA kábelt pedig lecseréltem subra, amit arra találtak ki és az hozott is javulást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.