Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163201) VoidXs válasza Khaosz55 (#163198) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, mert a DSP lineárisra javítja. A passzív subok viszont általában nagyon távol állnak ettől, egyáltalán nem ritka, hogy 12+ dB-t kell korrigálni sok ponton. Ez persze nem jelenti azt, hogy rosszabbak lennének.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163202) Khaosz55 válasza VoidXs (#163201) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mini Dsp-t én is veszek, meg be is méretem. 3sub van 3 helyen. Szóval szükséges.

(#163203) VoidXs válasza Khaosz55 (#163202) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem arról beszéltem, hanem a subokba integrált DSP-ről, amivel gyárilag irreálisan lineáris görbéik vannak. Persze ettől még az utólagos külső DSP szükséges, sőt, kötelező, ha vállalható hangot szeretnél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163204) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok

Van köztetek olyan ,aki régi erősítőre rakott bluetooth-os audió vevőegységet?
Melyik lenne a minimum ajánlott ,ami tudja legalább a aptx et?

Ha nem ide tartozik a kérdésem akkor bocsánat ,hirtelen nem találtam értelmesebb topikot.
Szép napot , :R

(#163205) Khaosz55 válasza VoidXs (#163203) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen én küldő DSP-re gondoltam. Szükséges számomra, de még nem jutottam el odáig sajnos.

(#163206) Dorian válasza Quetz (#163199) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h ezèrt elèg nekem 1 db T12 szub? Szoba szèlessègből adòdòan 33 Hz-en emel ki, hosszábòl adòdòan 19-en.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163207) Tamoo válasza Dorian (#163206) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az tuti hogy én a kiemelés miatt éreztem elégnek egyet. :D
De igény kérdése.
spiky03-nak egy fél szub is elég lenne. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#163208) Hohocali válasza Dorian (#163206) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nálad volt umik-es mérés, nem? Mérjél egyet a "szent referencia" hangerőn (vagy amekkora hangerő a cél nálad), majd egyet ahhoz képest kb. -10dB-es hangerőn, és hasonlítsd össze, hogy a hullámforma egyezik-e. Ebből kiderül, tudja-e a rendszer. Szerintem. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#163209) Dorian válasza Hohocali (#163208) üzenetére


Dorian
félisten

Èn nem mèrtem, ès mèg egy darabig nem is lesz ilyesmire időm.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163210) Quetz válasza Dorian (#163206) üzenetére


Quetz
őstag

Lehet, hogy félreértjük egymást. A kiemelést ne úgy képzeld, hogy 1-1 frekvenciára tesz puklit, hanem 1 adott frekvenciától lefele van enyhe emelkedés a görbén. Ez a frekvencia a szoba leghosszabb dimenziójától függ, esetedben 19Hz-től, mert olyan 9m körüli a hosszúság.

A lenti diagramon lila a mélynyomó szabadtéri elméleti frekvencia görbéje, amin látszik, hogy 30Hz-től már esik 12dB/oktávval. A kék pedig ugyanez szobában ahol az esést ellensúlyozza a szoba kiemelése.

Post image

Ezen felül a szoba dimenziói megadják a szoba módusait, ahol kiemelés/beszakadás történhet és ha a mélynyomó közel van egy határoló felülethez, az is okoz kiemelést. Majd végül beleszól az, hogy hol ülsz.

Az igazi profik modellezni is tudják ezt, mielőtt barmit is csinálnának a szobákkal:

Home Theater Design for an Australian Enthusiast - Acoustic Frontiers

(#163211) spiky03 válasza Tamoo (#163207) üzenetére


spiky03
veterán

Igen egy fél is de az jó nagy.:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#163212) k.zozo.


k.zozo.
tag

Nincsen valakinek véletlenül egy Denon x3600H magyar használatija pdf-ben? Denon honlapról nem tudom letölteni.
Köszönöm

(#163213) Dorian válasza Quetz (#163210) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam hátrafelé nyitott, kapcsolt helyiségekkel csatlakozó szoba révén a modellezés nem / nehezen lenne kivitelezhető.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163214) PrinceHerceg válasza Tamoo (#163063) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hááát... végül úgy tűnik, hogy elkell engedjem az SVS-t, de nem bánom, mert az eladó elég életképtelenül állt hozzá az üzlethez! Sebaj, kövi héten érkezik az első Dynavoice Thunder T-12, aztán meglátjuk, h domborít és annak függvényében ha befut 1x az ikertesója csak jobb lehet a helyzet! :K

Erről jut eszembe... ha vkinek van eladó, megkíméltebb példánya fekete színben, vevő lennék rá!

:)) Béke a szomszédok poraira... :))

(#163215) Tamoo válasza PrinceHerceg (#163214) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sokkal jobban járnál egy épített szubbal. De kíváncsi leszek mennyire leszel elégedett a T12-vel. Mi is volt előtte?

(#163216) Quetz válasza Dorian (#163213) üzenetére


Quetz
őstag

Ehhez már nem értek. Amikor kerestem ilyen modellező programokat, akkor az Odeonba futottam bele, aminek a fullos verziója 1 év támogatással 12k euro. Nekem annyi jött le a leírásból, hogy ha megvan a szerkezet CAD terve, akkor azt meg lehet etetni vele, be kell állítani a rétegrendet és utána abból számol. Van ingyenes demo, persze rengeteg korláttal, de nem volt időm kipróbálni.

(#163217) alphamooncam válasza Quetz (#163216) üzenetére


alphamooncam
őstag

Közérthetően, egyszerűen, össze tudnád foglalni, hogy mi a funkciója, célja a több rétegnek?

Köszi

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163218) Quetz


Quetz
őstag

Egy fórumtárs kérésére megmértem, nálam hogy szól a Ready Player One autóversenyzős jelenete. Gondoltam mást is érdekelhet:

60-80Hz között még valamit kezdenem kellene azzal a beszakadással. A grafikon maga egy átlagolt RTA, 1492 minta a tűzijátékos indítástól a King Kong lezúzta a motorkerékpárt-ig.

(#163219) Tamoo válasza alphamooncam (#163217) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom a falak, padló, mennyezet rétegrendjéről van szó... Ennek a funkcióját gondolom nem kell magyarázni. :D

(#163220) alphamooncam válasza Tamoo (#163219) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy kész háznál adott a padló, mennyezet stb. ezért a Quetz által épített hátsó szubcsapda rétegrendjére gondolok.

Szóval, a Helmholz rezonátor alap esetben nem tartalmaz más tipusú szűrőt.

A kombinálás más tipusú szűrőkkel - szálasanyag tömés, vékony, rezonáló panel stb. - szvsz olyan extra, ami vagy kell, vagy nem, értsd sávszélesítés olyan helyen intervallumban, ahol nincs is szükség ilyesmire gondolok.

Szóval vannak kétségeim a rétegekkel kapcsolatban, hogy biztos nem lehúzás-e egy szubcsapda esetén.

De ha nem erről van szó akkor bocsi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163221) Tamoo válasza alphamooncam (#163220) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem erről volt szó hanem épületakusztikai tervezésről/modellezésről.

Amit írsz azzal nagyjából egyetértek, hogy alap esetben nem kell különböző rétegekkel bonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#163222) Quetz válasza alphamooncam (#163220) üzenetére


Quetz
őstag

Rétegrendret, ahogy Tamoo is írta, mint épület tervezés szempontjából említettem, és az Odeon nevű program használja. A basszuscsapda terve, pedig ahogy linkeltem is, Erskin design alapján készült. Saját modellezés nem volt benne, beraktam, mert volt helyem és jobban néz ki, mint 2 superchunk oszlop a sarokban.

(#163223) nextgen001


nextgen001
csendes tag

üdv!
Segítséget szeretnék kérni.
Denon AVR-X1300W használok.
Pc-n Hdmi kábelel kötöm össze videokártyán keresztűl tökéletes a hang.
De játékra is használom a gépet 144Hz-es monitoron és az Displayporton csatlakozik a videokártyához. Minden játék indításánál villan a kijelző párat mire megtalálja a monitort és a frissítést. Elég zavaró sötét szobában. Gép induláskor amíg el nem éri a windows bejelntkezést nincs kép csak villan párat. Biosba nem lehet belépni ha bent a Hdmi nem kap jelet a monitor.
Próbáltam Optikai kábelel ,hogy ne legyen ez a hiba. De ott jóval halkabb a hang és sokkal rosszabb minőség. Nem értem mért... Tv is össze van dugva optikaival és ott tökéletes ugyan olyan minőségű kábelel.
Windows Hdmi kábelen ezt érzékeli:


Optikai kábelen meg ez:

(#163224) VoidXs válasza nextgen001 (#163223) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A villogás formátumváltáskor tipikusan a monitor hibája szokott lenni, próbáltad másikkal?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163225) Borisz76 válasza nextgen001 (#163223) üzenetére


Borisz76
veterán

A villanás normális.
Nálam a PC-re ( ZOTAC Gaming RTX 2060 ) 3 db FHD kijelző van kötve.
2 db monitor DP-al kötve ( Max 75 Hz ) és 1 db TV ( Max 60 Hz , házimozi erősítőn keresztül ) HDMI-vel kötve.

Alapesetben 1 monitor van bekapcsolva.
Ha benyomom a 2. monitort , akkor nem történik semmi.
Bekapcsolom a TV-t ami CEC-el bekapcsolja az erősítőt is...
Na akkor villannak a monitorok.
Kikapcsolásnál ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#163226) nextgen001 válasza VoidXs (#163224) üzenetére


nextgen001
csendes tag

Minden monitornál csinálja.

(#163227) renatto


renatto
őstag

Elgondolkoztam azon, hogy a mostani két szub árából egy "erősebb/jobb/drágább"-at próbálnék ki. Jelenleg 2 db zárt SVS SB12-NSD szubom van (24nm-es szoba, amiből kb 18nm a házimozis rész) előtte pedig 2 db Klipsch R-112SW volt. Továbbra is zártban gondolkoznék például SVS SB-2000 pro vagy hasonlóban (a 3000 már sok), olyan 350k-ig. Jó ötlet vagy sem? Lenne értelme egy ilyenre lecserélni? Illetve, ha erre nem, akkor mire lenne (akkor is érdekel, ha a keretnél jóval több)?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#163228) tomyka74 válasza PrinceHerceg (#163214) üzenetére


tomyka74
senior tag

Nekem is évek óta T12 van és imádom. Gyors,pontos,feszes ahogy egy zártnak lennie kell! :)

(#163229) mettek válasza renatto (#163227) üzenetére


mettek
addikt

Az sb2000 pro ugyanazt nyújtaná mint egy sb12nsd. Ha egy szub akkor sb4000 vagy ha tudsz rendelj külföldről egy elac 2070-est.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163230) Tamoo válasza renatto (#163227) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha SVS akkor SB4000 aminek már értelme lenne, de inkább fele pénz alatt Ultimax.
Vagy vegyél egy miniDSP HD-t meg mikrofont és állítsd be profin a két mostanit.

[ Szerkesztve ]

(#163231) BBéci válasza mettek (#163229) üzenetére


BBéci
titán

Ne haragudj, de az első mondatoddal óriási lükeséget írtál!
Volt nálam mindkét szóban forgó szubláda és a Pro sokkal jobb, mint az NSD. Azzal egyetértek, hogy a csere nem lenne igazi előrelépés.
Az SB-3000 pedig lényegesen jobb, mint az SB-2000 Pro. Az a 2500 W csúcsteljesítményű erősítő és a 13 colos hangszóró igencsak ütős párost alkotnak. Ezért egyértelműen azt választanám két darab NSD helyett.

(#163230)
Tegyük hozzá, hogy az Ultimaxhoz még erősítő is kell pluszban!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163232) Tamoo válasza BBéci (#163231) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó, de erősítővel is megáll 300-ból. Nyilván úgysem ilyet vesz hanem majd valami SVS-t, de azért megemlítettem mint alternatívát.
Ha 300ért adnának új SB4000-t, akkor talán lehet én is azt venném. Attól viszont sajnos egy kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

(#163233) BBéci válasza Tamoo (#163232) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jó az SB-4000, de amennyibe kerül, annyiért sok más lehetőség is van. A JL Audio e112 nem sokkal, 10 %-kal kerül többe, nekem annak a hangja jobban tetszett. Az SB-4000 (vagy más, akkora membránú és teljesítményű) akkor jöhetne képbe, ha 30 négyzetméteresnél nagyobb lenne a szobám.
Valamint az általad előnyben részesített DIY szubládák is jó lehetőségek, de sokan, például én is ragaszkodom a saját DSP-vel rendelkező beépített erősítőhöz. No meg a minőségi külső burkolathoz. Másokkal ellentétben legszebbnek a fekete zongoralakkot tartom.

Alaposan belegondolva, 7-800000 Ft egy szubládáért kicsit túlzás, hacsak nem keres havonta legalább kétszer annyit az ember. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163234) mettek válasza BBéci (#163233) üzenetére


mettek
addikt

nekem is a zongoralakk felület tetszik. Olyanok a quadralok is és az SVS szub is :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163235) renatto válasza BBéci (#163231) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm a választ mindenkinek! :R Erre alszok még párat, mert ez így jóval több lenne mint amire gondoltam...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#163236) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem tudok betelni vele, imádom a hangját, pláne Proson R12 után... soha többet bass reflexeset. Most néztük újra a Running Scared c. filmet, az nagy favoritunk nejemmel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#163237) Khaosz55 válasza renatto (#163227) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én xtz sub 12.17 edge. Ezt vettem elégedett vagyok vele. Ára jócskán baráti az svs hez képest. Nekem is van 2db nsd. Xtz-t zártként hallgatom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#163238) renatto válasza Khaosz55 (#163237) üzenetére


renatto
őstag

Ezt néztem is, de mivel ez alapból nyitott, a mérete nekem már határesetesen nagy. Az ára tényleg jó amúgy.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#163239) Khaosz55 válasza renatto (#163238) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nagyon frankon szól zártan is. :K Szerintem az SVS-ek sem sokkal kisebbek.

(#163240) tomyka74


tomyka74
senior tag

Sziasztok.

Tudom,hogy mozi topik de azért megkérdem. :) Meg rég írkáltam már itt.
Sztereo vonalon egy Marantz PM6005 ,hogy viszonyul egy Nad C355bee-hez? Érdemes lenne a csere?
Piszkálja a fantáziám egy frissítés a sztereo vonalban és a Nad-okról ódákat zengenek és aprón cirka kb.100-as ráfordítással el lehetne kapni egy 355-öset.
Azért kérdem jobb e annyival a 6005-től a hangja?

válaszokat köszi!

(#163241) Hohocali válasza renatto (#163238) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Esetleg nézd meg az Arendal szubokat, 60 napos kiprobálás időt adnak rá, a visszaküldést kell állnod. Írj nekik levelet, mit szeretnél, segítenek.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#163242) renatto válasza Hohocali (#163241) üzenetére


renatto
őstag

Köszi, megnézem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#163243) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Vettem egy zajszintmérőt. Munkahelyemen akarom a gépe zajszintjét megmérni meg a motorom sportkipufogóját.
Megmértem zenére mekkora hangnyomást érek el 98Db lett. Ez kb nekem bőségesen elég érzetre elég hangosnak ítéltem még párszor megmérem kíváncsi vagyok mennyi lesz a max. Quetz linkelt eredmény 118DB csúccsal valami brutális lehet. 120 Db a fájdalom határ. 8 éves lányom max sikítása 50-60cm-ről 127Db-t. Rendesen fájt a fülem.

(#163244) Tamoo válasza Khaosz55 (#163243) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen mérőt vettél?
Én egy gagyi kínait vettem ezer éve, de az semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#163245) BBéci válasza Tamoo (#163244) üzenetére


BBéci
titán

Itt egy gagyi, kínai: [link], és a hazánkban kapható változata: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163246) Tamoo válasza BBéci (#163245) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez még használhatónak is néz ki. Ami nekem van (megvétel óta a fiók alján), azon még fast/slow váltás sincs.

(#163247) BBéci válasza Tamoo (#163246) üzenetére


BBéci
titán

Használhatatlanul pontatlan.
Nálam a nappali környezeti zajt 20 dB-nek mérte, ami lehetetlen. Az összes ezzel foglalkozó táblázat 40 körülit ír, amit saját műszerem igazol. Hűtőszekrényt véltem zajosnak, szervizes embernek volt ilyesmi, Conrados vacka. A megadott 37 dB helyett 38-40-et mért, kaptam csereutalványt, tehát szerencsésen zárult. Én bő 10 decibellel többet mértem, 38-40 miatt nem panaszkodtam volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163248) Khaosz55 válasza Tamoo (#163244) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt: [link]
Nyílván ez is kínai, és kalibrálási jegyzőkönyvet nem adnak hozzá, de legalább olyan helyről vettem ami mérőműszereket forgalmaz.
Én azzal ellenőriztem, hogy a motoromon a sportdob db killerrel 4500 fordulaton 90 db zajszintet ad a gyártó szerint. Ennyit is mértem.

(#163249) BBéci válasza Khaosz55 (#163248) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos az a bolt is árul gagyit, sikerült a második legolcsóbbat kiválasztanod. Ha az a 11000 forintos jó és pontos, akkor miért van a kínálatukban nettó 180000 forintos is?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163250) Khaosz55 válasza BBéci (#163249) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nyilván. De 180 000 nem adok érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.