Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Dagidög válasza BBéci (#106996) üzenetére


Dagidög
senior tag

Akkor te kiegyensúlyozottan nézel filmet. Vannak, akik meg nem.
"Azok a körülmények nem prémiumok, a saját (ünnepi) terítékünket soroltam fel. Kihagytam a kb. 70 éves, ólomkristály poharakat." - a papírhoz képest nagyon is. Te a pólusokat emelted ki, én ezt követve reflektáltam.
Többet adhat egy étkezéshez a papír mellé egy jó társaság vagy adott hangulat, mint az igényes étkészlet vagy a környezet. Fő a változatosság.
Ez az LCD-s kör hogy jött? Amíg az LCD tulaj tisztában van készüléke képességeivel és nem magasztalja azt túl, addig nincsen gond.
Tényleg nagyon elkanyarodtunk, ezért elnézést a többiektől. BBéci amennyiben még válaszolnál, várom szíves üzeneted privátban.

(#107002) #98221312 válasza adodaniel (#107000) üzenetére


#98221312
törölt tag

"Szerintem az audiovizuális élmény másodlagos"

Hallottál már igazi minőségi 5.1 hangzást?? Láttál már BD filmet, egy komoly minőségű tv-n??

[ Szerkesztve ]

(#107003) Dorian válasza BBéci (#106990) üzenetére


Dorian
félisten

Jó, hát nem lehet mindenki keményvonalas sznob :P

Én is azt gondolom, hogy egy igazi filmnél a kép és a hang másodlagos, a lényeg ott van kiemelkedő kép/hangminőség nélkül is.
Aztán vannak azok a filmek, amiket ez utóbbiak adnak el, ez egy másik vonal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107004) lemmy9


lemmy9
őstag

Azért a hentesnél egy hurka kolbász kombó, friss kenyérrel, koviubival, állva is jó. ;]

Szerintem!

(#107005) whatnot


whatnot
őstag

Logitech Harmony beüzemelve, ezzel kellett volna kezdeni eleve. Piszok jó cucc, bár az egygombos bekapcsolás nem működik és hiányzik az InputPvr, átdugtam a kábelt a Tape-re, így végre teljesen összeállt a rendszer.

(#107006) #98221312 válasza Dagidög (#107001) üzenetére


#98221312
törölt tag

A válasz engem is érdekelne......

(#107007) adodaniel válasza #98221312 (#107002) üzenetére


adodaniel
őstag

Soha!

(#107008) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hi all! lejátszó vásárlás előtt állok és ki milyet ajánlana? samsung?lg? vagy esetleg piot?

(#107009) Dorian válasza adodaniel (#107007) üzenetére


Dorian
félisten

Mi nem láttunk még olyasmit az itthoni hulladék cuccainkkal :D

Ismerek egy filmesztétát a régi képcsöves tévéjével, és zenészt (nem könnyűt) a kétkazettás magnójával. Ehh, nem tudnak ők semmit... :U
De valami motoszkál bennem, hogy aki a házimozit a film vagy a hifit a zene elé helyezi, az ül fordítva a lovon. :K

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#107010) SpZ


SpZ
senior tag

üdv az ittenieknek. Erősen szakbarbár vagyok ezért kérnék némi jó irányba terelést.
Technics SB-CS65 vs Jamo FC6000 közül melyik lenne alkalmasabb egy nagyon belépő házimozihoz, illetve kell-e ezek mellé extra sub?
Köszönöm a választ! :R

(#107011) cekkk válasza Dorian (#107009) üzenetére


cekkk
veterán

De valami motoszkál bennem, hogy aki a házimozit a film vagy a hifit a zene elé helyezi, az ül fordítva a lovon. :K

És ők a legnagyobb sznobok akik nem élvezik, hanem majmolják. :O

[ Szerkesztve ]

(#107012) Ragadozó válasza Rruuer (#107008) üzenetére


Ragadozó
Ármester

BD-re gondolsz? lehet egy média lejátszóval jobban jársz...de inkább Pioneer-t...

SpZ: én mindkettőt hanyagolnám...mennyit szánnál rá?

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#107013) Rruuer válasza Ragadozó (#107012) üzenetére


Rruuer
senior tag

igen arra, de nem csak BD hanem 3d-s re. ha pio akkor Pioneer BDP-170-k?

(#107014) Ragadozó válasza Rruuer (#107013) üzenetére


Ragadozó
Ármester

3D nagyon kell? 170-es csak belépő kategória, de azért teszi a dolgát...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#107015) Rruuer válasza Ragadozó (#107014) üzenetére


Rruuer
senior tag

ha már veszek akkor igen, kell. hirtelen ezt találtam de meghallgatok mást is

(#107016) Cseneles válasza Rruuer (#107013) üzenetére


Cseneles
őstag

Helló!
Ha salynálod a pénzt az Oppo-ra akkor ez az Asus BDS-500 tökéletes választás számodra! nálam már több mint 1,5éve hibátlanul teszi a dolgát, 2TB lemezig kezel mindent, egyedül a youtube lassú rajt, amúgy szuper! A dac kiemelkedően jó tulajdonsága! :K 3D, MKV, mindent visz és van Blu Ray olvasó :P

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#107017) SpZ válasza Ragadozó (#107012) üzenetére


SpZ
senior tag

A front hangfalaknál 40 000 -ig eltudok menni, egyébként a fent emlitettek közül melyik a kevésbé ótvar?

(#107018) Ragadozó válasza SpZ (#107017) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igazából az baj, hogy egy szettből kellene összeválogatni a szettet, nem jó sok féléből...vagy gyűjtögetsz még egy kicsit, vagy csak sztereózol egy darabig...azon se rossz egy film.

Amiket linkeltél, mindkettő az :D Jamonak azért vannak jó dobozai, de ebben a kategóriában.

pl, ehhez talán későbbiekben tudsz egy állót és centert venni, addig jók ezek is :)

nem sokat hozzá teszel, már jobbakat tudunk ajánlani:

pl:
[link]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#107019) devil-k válasza adodaniel (#107000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem értem, hogy jön már a házimoziba az étkezés is. :(

- mozi bolondéria -

(#107020) Janaboy válasza devil-k (#107019) üzenetére


Janaboy
veterán

Valamikor enni is kell :)

Janaboy

(#107021) devil-k válasza Janaboy (#107020) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az biztos. :D Én szeretem a street food kajákat is, de abszolút nincs már köze a házimozi topiknak ehhez a témához. Vagy már az is beleszól a hangba, hogy mennyire ettem tele magam? ;]

(#107022) Csabroncka
Ezt akkor ki fogom próbálni! :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#107022) Csabroncka válasza devil-k (#107019) üzenetére


Csabroncka
addikt

kukoricamajszolás közben hallod igazán a teret ;]

film ajánló: Focus - A látszat csal (kellemes vígjáték jó poénokkal, rég láttam hasonlót)

"in medias res"

(#107023) demars válasza Csabroncka (#107022) üzenetére


demars
addikt

A Focus-ról én is jó kritikákat olvastam, az előzeteset néztem, jónak tűnik!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#107024) BBéci válasza adodaniel (#107000) üzenetére


BBéci
titán

Ember, Tenderloin bélszínről volt szó. Vágod?
Valamint az teljesen más, amikor valakinek nincs másra lehetősége, de mi a mozis hangú 1-1,5 GB-os divikszből indultunk ki.

(#106997) zolaas
Szeretem az Expendables filmeket és várom a negyedik részt. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107025) Dagidög válasza BBéci (#107024) üzenetére


Dagidög
senior tag

Szerintem a hasonlatban mindenki másfelé kanyarodott. :D

Egy moziszoba tervezése milyen fázisokból áll? Teszem azt 5 fő kiszolgálására alkalmas szobát szeretnék tervezni. Hogy érdemes belevágni? Hány m2-ben érdemes gondolkodni, hogy az az 5 fő a lehetőségekhez mérten a lehető legoptimálisabb élményben részesüljön? Vannak erre általános ökölszabályok vagy ez már az abszolút szakértők/mérnökök játszótere?

(#107026) BBéci válasza Dagidög (#107025) üzenetére


BBéci
titán

A moziszoba fogalomhoz szerintem egyértelműen vetítő és vászon tartozik. 5 ember még egy 55 colos tévé elé sem tud úgy odaülni, hogy az mindegyikük számára moziélményt adjon. Még a kettő is necces.
Tehát úgy érdemes belevágni, hogy sok pénzt gyűjtesz! :K

Két ülésorral kalkulálj, méreteket illetően 4,5x6 m nem árt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107027) z123456789 válasza Rruuer (#107015) üzenetére


z123456789
addikt

Ha a Pio felé húz a szíved, akkor szerintem érdemes beszélned robi-k-vel. Eléggé ismeri ezeket a cuccokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#107028) fenyvesik


fenyvesik
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani Denon 1611, Dali Zensor 5,C1,C centerhez használt subot? Köszönöm

(#107029) Csabroncka válasza fenyvesik (#107028) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gyári és ajánlott

Saját egyéni véleményem az, hogy inkább egy normális sub vagy semmi! Ha nincsen rá pénzem akkor inkább nem veszek és tovább spórolok rá, mert haza tudja vágni a tényleges élményt ha nem megfelelő...

"in medias res"

(#107030) Sefi84 válasza TeDe (#106989) üzenetére


Sefi84
senior tag

Én egy az avx-en fent levő Marantz PM 7200-ast ajánlanám 80-ért, ami később mehet végfoknak és mellé van fent 190-ért Dali Ikon 2, amivel igen jó kis zenét tudsz rittyenteni.
Később tudod fejleszteni mozi erősítővel, de abba a térbe kizárt a Jbl Es100-as, és minőségre sem uti meg az említett szintjét.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#107031) Rruuer válasza z123456789 (#107027) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ez az hogy egyiket se ismerem nagyon. Igaz eddig csak a samsungot nézegettem mert az elterjettebb mint a többi

(#107032) kabar válasza TeDe (#106989) üzenetére


kabar
senior tag

Én nem sajnálnám le annyira a hangját az ES-100-nak, de az kétségtelen, hogy nem akkora helyiségbe való. Annak a kétszerese kell neki minimum. Mivel említetted, hogy főleg digitális tartalommal etetnéd, és a PM7200 szerintem nem tartalmaz ilyen bemeneteket, ezért én azt nem ajánlanám, mert akkor még vehetsz hozzá valamilyen DAC-ot is, ha meg bővítesz házimozira, akkor két dolgot kell majd eladnod. Ha nem kell HDMI akkor elég jó választások vannak, akár jó sztereó hanggal (60-70 ezerért volt fent valamikor egy NADT763 is) de ha kell pl phono (sztereo miatt mondom) vagy ethernet akkor már nem jó. Bár gondolom HDMI nem kell, mert akkor nem gondolkodnál sztereóban is.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#107033) kabar válasza BBéci (#106965) üzenetére


kabar
senior tag

Jól értem, hogy két CD-ről beszélsz, és nem hanglemezről? Különbség van ugyanazon gyártó ugyanazon előadó két CD-je között?
Bocs, már nem fértem bele a szerkesztésbe!

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#107034) BBéci válasza kabar (#107033) üzenetére


BBéci
titán

CD-ről beszéltem és igen, a tapasztalat azt mutatja, hogy van (lehet) különbség. Nyilván nem egyszerre gyártották a szóban forgó lemezeket, hanem pár hónap eltéréssel.
Már cseppet sem csodálkozom ezen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107035) TeDe válasza Sefi84 (#107030) üzenetére


TeDe
csendes tag

Köszönöm a választ,

neked is kabar

Mindenképp rágom még a dolgot, mert a szívem és a szemem egy szép álló hangsugárzót érezne oda illőnek.. :D
De épp ezért tettem fel a kérdésem, mert éreztem, hogy sok lenne oda :(

Mielőtt elolvastam az írásotokat ezt a listát néztem, az erősítőkről
Ugyanis hasznos lenne ha minél több mindent tudnék csatlakoztatni hozzá. Denon AVR1100w-t néztem illetve a sonyt és onkyo-t. Ezekről vélemény?
A Sztereó gondolat pedig ugye a jobb hangminőség miatt merült fel.

Úgy érzem ezt nekem kell mihamarabb eldöntenem, hogy sztereó vagy AV Reciver... Gondolom ez a dilemma nem bennem merült fel először :P Ti mi alapján döntöttetek végül?

Üdv: Dávid

[ Szerkesztve ]

(#107036) BBéci válasza TeDe (#107035) üzenetére


BBéci
titán

Mi, itteni topiklakók házimozi kedvelők, sőt, megszállottak vagyunk, ezért választottunk házimozi erősítőt és hozzá 5.1; 5.2; 7.1; 7.2; stb hangdobozszettet. Néhányan sztereó erősítővel is rendelkeznek, mert számukra fontos a kétcsatornás zenék hangminősége.
Ez egy AVR-1100W esetében említésre sem méltó. Ha egy erősítővel, ami házimozis, akarsz jó sztereó hangminőséget, akkor mélyen zsebbe kell nyúlnod és a 300000 forint körüli (vagy még drágább) készülékek közül választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107037) Norbi 72 válasza TeDe (#107035) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a vas már elég jó sztereóra is.

Ez a Denon se rossz,és garis.

[ Szerkesztve ]

(#107038) kabar válasza BBéci (#107036) üzenetére


kabar
senior tag

Ezt ugye új áron gondoltad, mert különben mindenki elfut innen, és veszi a egybe-doboz-szettet. Nem is olyan rég voltak fent kisebb Arcam AVR250 stb jóval emészthetőbb áron (tán 60-70), volt fent dupla körül CA650, vel egy ár környékén (140-150) vannak AVR3808, Yamit meg itt nem ajánlok, mert nem kedveltek, meg elfogult is lennék. De 140-150 környékén volt már RX-V3800 is. Ezek közül egy jó pár új ára már azért beleharapott az említett 300.000-es határba.

Norbi 72

A Malacra elment a költségvetése, és hangfalat még nem is vett. Ha a teljes büdzsét fel akarjuk használni, akkor olyan 180-120 arányban kellene hangfal-erősítőt mondani, nemdebár? És akkor még nem vettünk kábelt egy darabot sem.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#107039) kabar válasza Norbi 72 (#107037) üzenetére


kabar
senior tag

Megpróbáltam összerakni egy HSZ-be, azt meg törölni, sikertelenül, persze!!

(#107035) TeDe
Vigyázz ezzel a listával errefelé! Ha jól látom egy Onkyo 636 végzett az élen, amit itt sokan ipari hulladékként kezelnek. (Persze nem mindenki van így vele, de amit tudnod kell, hogy gyakorlatilag nincsen elfogulatlan hely, így mindenhol megvannak a lieblingek. Itt is, ha kicsit visszaolvasol, akkor meg is lesznek) Szóval szűrjed az infókat, és hallgass meg minél többet. Ha már mindenképpen újat akarsz.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#107040) Dagidög válasza BBéci (#107026) üzenetére


Dagidög
senior tag

Abszolút egyetértek, a vetítő vászonnal együtt tervben van a projekthez.
A gyűjtés nálam állandó, de nagyjából be szeretném határolni, hogy milyen költségekkel számoljak.

Ha az oldalfalakat íveltre tervezem, az milyen hatással lehet a hangra?
4,5x6m-re érdemes már 7 surround sugárzót tenni vagy ilyen igény esetén még nagyobb méretekkel kell számolni? 2 szubláda tervben van, ennyi emberre/ekkora méretekben hozhat lényeges előrelépést 4 darab?

(#107041) z123456789 válasza Rruuer (#107031) üzenetére


z123456789
addikt

Huh...hagyjuk ezt a "csak a samsungot nézegettem mert az elterjettebb mint a többi". :N
Én konkrétan samsung ellenes vagyok, tehát tudnék pár elfogult mondatot írni, de annak itt nincs helye. :D
A pio-t sokan ajánlják, de ha nem hiszed van ennek is külön topic-ja. :) ;)

[ Szerkesztve ]

(#107042) sagit válasza Patice (#106995) üzenetére


sagit
addikt

Megvettem az onkyo t, csak második nekifutasra kaptam, reggel nem volt de hoztak még.

Egy chromecast ot is vettem, ha valakit érdekelnek a tapasztalatok írjon

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#107043) TeDe válasza Norbi 72 (#107037) üzenetére


TeDe
csendes tag

Ezzel a Denonnal tudnék azonosulni :)

Köszönöm a tippeket

(#107044) BBéci válasza kabar (#107038) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, hogy új árra gondoltam, másképp nem lehet kategorizálni, sem viszonyítani.

A linkelt erősítő lista nem meghallgatás, hanem gyári adatlapok összehasonlítása alapján készült. Szolgáltatásokat, csatlakozókat tekintve van értelme, hasznos, de a teljesítményt belevenni az értékelésbe, meglehetősen félrevezető.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107045) BBéci válasza Dagidög (#107040) üzenetére


BBéci
titán

Még nem találkoztam ívelt falú moziszobával, fogalmam sincs, milyen lehet. De bizonyára nem véletlenül hanyagolják. Inkább a trapéz forma ajánlott.
Pontosítsunk, 4 db surround, nem 7, mert a front és a center nem tartozik oda.
4 db szubláda kezelésre semelyik házimozi erősítő nem képes, a processzorok között is csak elvétve akad olyan, tehát kettővel számolj. A szóban forgó terület sem indokolja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107046) Dagidög válasza BBéci (#107045) üzenetére


Dagidög
senior tag

A térérzet szélesítése miatt gondoltam rá, de arra jó lehet a trapéz is.
Való igaz, egy kalap alá vettem mindent.
Ok, tehát 4 sub sok lenne. 2-2-t egyébként sorba kötni is lehetne, ha jól sejtem.

(#107047) Norbi 72 válasza kabar (#107039) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 636-osban valami új elektronika van,sztereóban javult állítólag.És nagyon jó mozira,18 évig csak Onkyo vasam volt.És nyugodtan ajánljad a Yamahát,a nagyok(Aventage széria) nagyon jók! :K

(#107043) TeDe Akkor igyekezz meghallgatni,jó áron adják,szvsz kis alku,és hamar el fog kellni.

[ Szerkesztve ]

(#107048) kabar válasza BBéci (#107044) üzenetére


kabar
senior tag

És ez mennyire igaz, hogy az új árat használjátok. Az imént linkelt Denon (ami biztosan egy nagyon jó kis erősítő) most kétszer annyiba kerül, mint az általam említett T763. Amit egyszer hallottam (egy haveromnál hibásat) de valami irtózatosan szépen szólt. Lenne rajta phono bemenet...Na nem is gondolom tovább.

Norbi 72
Tudom, hogy új a hangja (mondják jobb a sztereóban), de még nem hallottam. Nálam csak 575x, 609, 818 és 906 volt a denon meg yamik előtt . Mindegyik Onkyót szerettem valamiért, de nem sírom vissza. És te tudod is miért. :C

Sixer 66
Egy jó hangfal. :D . Biztosan meg fogják kérdezni, hogy mi az amit hiányolsz belőle, mert annak függvényében mondanak valamit.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#107049) sixer66


sixer66
senior tag

Melyik az az eszköz, amit érdemes a Denon 3808 után kötni, hogy jobb legyen a sztereó (zenei) hangzás?
Olvastam több lehetőséget is itt a fórumon, legtöbbet még talán a HTA 30-ról. Ez, ha minden igaz diy, de gondolom egy elektronikában annyira nem jártas laikus ne álljon neki.

(#107050) Norbi 72 válasza sixer66 (#107049) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy ilyet keressél,többen használják.

Vagy egy jó hangfal,ahogy Kabar írja.MA GS,például.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.