Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185001) Rp526 válasza Rp526 (#184997) üzenetére


Rp526
aktív tag

Miközben ezt a problémát boncolgattuk felmerült bennem egy másik. Nem tudom user error e, vagy másnál is így működik.

PC-HDMI-AVR
REW-ben nem ASIO-val ti tudtok szimpla csatornát mérni sub nélkül?
APO-ban hiába nullázom ki az LFE csatornát, nekem minden alatt szól. Tehát pl meg akarom mérni a centerem SUB nélkül, kinullozom APO-ban LFE-t, elindul a sweep full rangen és a SUB dörmög majd jön a center.

(#185002) Quetz válasza attiss66 (#184999) üzenetére


Quetz
őstag

Attól függ, gumi vagy fém kalapáccsal csapsz-e rá. :)

(#185003) ada19 válasza Rp526 (#185001) üzenetére


ada19
senior tag

Ha AVR végez crossovert akkor normálisnak tűnik. Nekem Denonon volt hogy mindenképp a 2ch playback beallításokat alkalmazta mérőhang esetén de csak Direct módban - Mult Ch In-ben már nem.

Mégsenem

(#185004) I'am Dony válasza Rp526 (#185001) üzenetére


I'am Dony
őstag

Avr/szub nincs, center large

(#185005) Rp526 válasza ada19 (#185003) üzenetére


Rp526
aktív tag

Multi Ch In-ben használom és AVR csinálja a crossovert. Azért van így mert, ahogy sokan mások én is használom más forrásból is. YT, Netflix.

#185004 I'am Dony
Igen, végül is ez egy work around.

(#185006) ada19 válasza Rp526 (#185005) üzenetére


ada19
senior tag

Az az egyetlen workaround, EQ APO-ból ezt nem fogod tudni kikerülni.

Mégsenem

(#185007) jézusom


jézusom
addikt

Hali!

Denon x3800H.

9+1 hangszóróm van (5.1.4) Tényleg nem lehet 2. zónát bekötni?Be van kötve az üres helyre de nem szól semmi :( 5.1.2-nél még volt második zóna is.

[ Szerkesztve ]

(#185008) I'am Dony válasza jézusom (#185007) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mivel az AVR csak 9 erősített csatornával rendelkezik, amit az 5.1.4 hez már felhasználtál, így nem fog a 2. zóna megszólalni. Ha szükséged van rá, akkor kell még egy 2 csat végfok pluszban.

(#185009) jézusom válasza I'am Dony (#185008) üzenetére


jézusom
addikt

Ettől féltem. De jó nagy hülyeség akkor 2 csati felesleges :(

(#185010) VoidXs válasza attiss66 (#184999) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Már nem feltétlenül analóg hangról beszélünk. Digitálisnál, főleg bitstreamnél, az a lényeg, hogy nincs ilyen, erre találták ki. A hangminőség elektronika oldalról a DAC szerepét betöltő eszköz kizárólagos szerepe. Vannak olyan apróságok, mint a resampling minőség, de ez nagyon edge case.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185011) attiss66 válasza VoidXs (#185010) üzenetére


attiss66
senior tag

Ennek csak a felét értem, ja nem, azt se. :DDD
Most akkor lehet erre egyértelműen válaszolni, hogy egy drága cucc jobb hangú is?! :D És házimozizásra értem, az effektekre és a filmben lévő zenére is stb.

[ Szerkesztve ]

(#185012) VoidXs válasza attiss66 (#185011) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lényegében nem lesz jobb hangú egy drágább lejátszó, hiszen egyáltalán nem foglalkozik a hanggal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185013) attiss66 válasza VoidXs (#185012) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor nekem teljesen jó a Himedia Q10, felesleges drága médialejátszót venni? Azt hozzá kell tennem, hogy a Denon3910 agyonvágja úgymond hangilag a Q10-et /mindkettő a Denon3802-re kötve. Ezen elmélkedek, hogy hogyan lehet a médiaanyagok hangminőségét emelni, amit médialejátszóval játszok le. A kép az persze nagyon jó a Q10-en.

[ Szerkesztve ]

(#185014) jézusom válasza attiss66 (#185013) üzenetére


jézusom
addikt

Azért nem minden lejátszó tökéletes. Formátumokra is gondolni kell, ha minőség fontos.
Én is bele kavarodtam, de beszéltünk itt dolby matról, meg butÍtott PCM kimenetekről ami csak 48Khz.

(#185015) Smiley válasza VoidXs (#185012) üzenetére


Smiley
őstag

Arról nem is beszélve, hogy 99%-uk ugyanazt az opensource libet használj a decode-hoz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#185016) attiss66 válasza jézusom (#185014) üzenetére


attiss66
senior tag

Igen, ha csak az akkori referencia dvd lejátszókat nézzük, 5-600 000-es árukkal, meg a 10-15 kilójukkal, vagy többel, ott rengeteg minőségi alkatrész felelt a csúcsminőségű hangért. A médialejátszókban akkor nem sokminden felel a jó hangért?
Azért azt furcsálom, hogy egy mostani óccsó médialejátszót nem döngöl a fődbe egy egymillás médialejátszó hangilag. Ahogy Márkus László mondta, amikor ízekre szedte az éppen akkor vásárolt új fotelt:mi kerül ebbe a fotelbe 6000Ft-ba. :DDD Tehát, mi kerül ebbe az egymillás médialejátszóba 1millió forintba? :D

[ Szerkesztve ]

(#185017) VoidXs válasza Smiley (#185015) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A media playerek nem, nekik a tökeiken ülnek. Az Androidosok esetében igen, ott szinte kizárólag libavcodec van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185018) Smiley válasza VoidXs (#185017) üzenetére


Smiley
őstag

Attól, hogy azok zártak, elég valószínű, hogy azokon is valami Linux kernel fut. Akkor meg már adja magát a libav is mert egyszerűen nem éri meg újra feltalálják a kereket. Amivel nincs is baj, csak ezzel a sok marketing bullshit-el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#185019) VoidXs válasza Smiley (#185018) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos ahhoz, hogy a kodek logója rajta lehessen a dobozon, nem használhatsz libavcodec-et, csak azt, amit a gyártó ad. Bizonyos szempontból előny (100% feature set), bizonyos szempontból hátrány (kötelező kompresszor Dolby kodekekre). Persze Kínában szarnak rá, az más dolog.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185020) jézusom válasza attiss66 (#185016) üzenetére


jézusom
addikt

Igen csak ez a 8 kiló súlyozás egy lejátszóban jól hangzik, és faszának tűnik, hogy van benne anyag, de nem üti a jobb kodekkel rendelkező lejátszót. Ha meg van a megfelelő kodek, akkor nyilván már nem lehet mit kitalálni, jöhet mágia.

[ Szerkesztve ]

(#185021) Power17


Power17
tag

Kinéztem két subot. Jamo sub 300 és Jamo j12.
Melyiket ajánljátok? Szett yamaha rx v683, jamo S418.
Nem tudon mi a különbség a hangszóró elhelyezésről egyik lefele van másik előre.

[ Szerkesztve ]

(#185022) attiss66 válasza jézusom (#185020) üzenetére


attiss66
senior tag

kodek=szoftver?
"de nem üti a jobb kodekkel rendelkező lejátszót", hangminőségben? Itt csakis a hangminőségről szól a dolog.
Mindenesetre az biztos, hogy hangilag a Média Q10-et és a Popcorn A-210-et agyonvágja a Denon3910, a Popcorn A-210-nek meg jobb a hangja, mint a Q10-nek.

Egy ilyet szívesen beszereznék még a Denon3910 mellé, Marantz DV9500 [link]

(#185023) Smiley válasza VoidXs (#185019) üzenetére


Smiley
őstag

Erre nem gondoltam, szoval jah, ez valid erv. :)
Bar innen nezve akkor egy sima DD vagy TrueHD filmnel lehet jobb egy kinai vacak egy friss libav-al.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#185024) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Van egy amatőr kérdésem. Sikerült külföldön beüzemelnem az otthoni skyshowtime előfizetésemet egy amazon fire stickre. Panasonic plazma hdmi3-asba van bedugva, az erősítő a hdmi2-esbe. Erősítő CA 200, a tv-ről viszont pcm 2.0 jelet kap. Hogy lesz nekem ebből 5.1-es hangom??? Nem jövök rá.

(#185025) gabo01 válasza Squirrel (#185024) üzenetére


gabo01
senior tag

A sticket az erősítő valamelyik hdmi bemenetébe dugd be ne a tv-be. ;)

(#185026) Quetz válasza attiss66 (#185016) üzenetére


Quetz
őstag

A high-end termékek két okból drágák:
- Kis volumenü gyártás-t nem tudsz olcsón megoldani
- Ha nem drága, akkor nem elég exkluzív. Pszichológia tény, hogy a vásárlól a drágább műszaki terméket egyből jobb minőségűnek is veszik.

(#185027) VoidXs válasza attiss66 (#185022) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A digitális hang csak és kizárólag szoftvertől függ, ez PCM átvitel esetén a használt kodek. Ebből lényegében kétféle van, a libav (Androidos boxok) és a referencia (ami a neve ellenére rosszabb, ezek a Dolby logóval ellátott termékek). A csúcsminőség az átkonfigurált libav (LAV), ez csak PC-n érhető el. Ha tehát a maximális hangminőség számít, a PC az egyetlen út, viszont elveszik az Atmos és a Dolby Vision (már ha eleve érdekel a dolog). Ott még olyan korrekciókat is használhatsz, amikre egyetlen AVR sem képes.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185028) attiss66 válasza VoidXs (#185027) üzenetére


attiss66
senior tag

Ezért kéne nekem először meghallgatni egy csúcskateg. médialejátszóról, csúcs. Hm erősítővel és csúcs hangfalakkal egy csúcsminőségű médiafilmet, mert az a gyanum, hogy valami nem stimmel velük, nincs meg az a pozitívum a hangzásban, mint egy profi pl dvd lejátszóval, vagy akár egy profi BluRay lejátszóval. Ehhez jobban kéne ismerni mindegyik felépítését, működési elvét, mi miért felel elvét. Így első látásra úgy gondolom, hogy a médialejátszókból hiányoznak a hangzásjavító alkatrészek, ami pl a csúcskateg. dvd lejátszókban megvan. Az úgynevezett fejlődéssel, a képek javítására tettek nagy erőfeszítéseket, de a hang közel sem haladt előre, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#185029) VoidXs válasza attiss66 (#185028) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van neked otthon csúcskategóriás lejátszód, hiszen azon írtad a kommented, ki tudod próbálni. Nincs olyan, hogy hangzásjavító alkatrész, az analóg hangért hardveresen kizárólag az AVR felel HDMI esetén. A hangzás szoftverben dől el. Gyártói tapasztalattal el tudom mesélni az összes építőelem szerepét, de mivel egyiken se megy át analóg hang, ezért nincs sok értelme.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#185030) BBéci válasza attiss66 (#185028) üzenetére


BBéci
titán

A régi, csúcskategóriás DVD-játszókban a DAC is csúcskategóriás, azért kiváló az analóg hangminőségük. Még egyes Popcornokba is egészen jókat tettek. A mai, 300000 Ft alatti médialejátszók DAC-ja (ha egyáltalán van bennük) alapszintű. Alig van rá igény, HDMI-n veszik ki belőlük a hangot is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185031) Squirrel


Squirrel
őstag

Ha a hdmi-n jön át a hang, akkor az 5.1-es netflix/skyshowtime hangsávot az erősítőm miért 2.0 pcm-nek látja? A tv nem engedi át?

(#185032) gabo01 válasza Squirrel (#185031) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezért írtam, hogy az erősítőbe dugd a stick-et ne a tv-be és mindjárt lenne normális hangod! :K

(#185033) BBéci válasza Squirrel (#185031) üzenetére


BBéci
titán

A tévéknek van olyan menüpontja, hogy 2.0 PCM legyen a hangkimenet. Alighanem az van aktiválva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185034) attiss66 válasza VoidXs (#185029) üzenetére


attiss66
senior tag

"Nincs olyan, hogy hangzásjavító alkatrész, az analóg hangért hardveresen kizárólag az AVR felel HDMI esetén."

Ugyanazzal az AVR-el, amin van HDMI és koax, ugyanazt a hanganyagot egy csúcs BluRay lejátszó/ ugyanolyan jó minőség, mint az erősítő/, szólaltatná meg koax-on, és utána pedig HDMI-n keresztül a csúcs médialejátszó, mi különbséget lehetne hallani?

[ Szerkesztve ]

(#185035) Squirrel válasza gabo01 (#185032) üzenetére


Squirrel
őstag

Megnézem előbb a tv kimenete mire van állítva. Ha az nem segít, megy a stick az erősítőbe.

(#185036) attiss66 válasza BBéci (#185030) üzenetére


attiss66
senior tag

"A régi, csúcskategóriás DVD-játszókban a DAC is csúcskategóriás, azért kiváló az analóg hangminőségük"
ezért van még tervben egy ilyen is/gyűjtögetek rá :)/ , Marantz DV9500 dvd lejátszó [link] ennek kíváncsi vagyok a hangjára

(#185037) BBéci válasza attiss66 (#185036) üzenetére


BBéci
titán

Meglepődnék, ha jobb lenne a hangja, mint a Denonodnak!
Inkább egy Denon DVD-A1XV-t vadássz le!
Az AVR-3802 lesz a gyenge láncszem, nem tudja megmutatni, mire képes az általam említett lejátszó.
Az A11 talán hozzáillő partner lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185038) python1 válasza attiss66 (#185036) üzenetére


python1
veterán

Szerintem felesleges ilyenekre már 1-fillért is pazarolni.
Mire számítasz igazából, vagy melyiktől vársz valamiféle csodát, AVR-DVD lejátszó, már akkor sem tetszett a hangjuk mikor még közkézen forogtak.

(#185039) Squirrel


Squirrel
őstag

Na, vt60-ason nem lehet hangkimenetet állítani (legalábbis nem találtam). Az erősítő az arc hdmi-re van kötve, igy a saját netflixén 5.1-es hangzás van. Ha a sticket a passtrough hdmi-be dugom a CA bemenetei közül, akkor lehet úgy nézni, hogy nem megy az erősítő és a tv-n szól?

(#185040) BBéci válasza Squirrel (#185039) üzenetére


BBéci
titán

Menü
Hang
Hangbeállítások --- Többcsatornás - sztereó, MPEG
Itt értelemszerűen a többcsatornást kell választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185041) Quetz válasza attiss66 (#185036) üzenetére


Quetz
őstag

Álomvilágban éltek Bbécivel.
- Az Arcam csúcs processzora az AV41 ESS 9026PRO audiofil DAC csippet használ. Ezt az alkatrészt 100-as nagyságrendben 23 euróért kapod meg.
- A Stormaudio prociját egy raspberry pi vezérli, a HW-t pedig OEM gyártó - Momentum Data Systems - szállítja nekik.

Koax VS HDMI: Koaxon nem megy át az Atmos és a DTS:X, szóval csak rontasz a hangminőségen.

(#185042) devil-k válasza attiss66 (#185036) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez komoly?! Majdnem 20 éves elektronika…

- mozi bolondéria -

(#185043) BBéci válasza Quetz (#185041) üzenetére


BBéci
titán

Nem világos, mit akarsz ezekkel a nevekkel, típusokkal közölni?
Mitől álomvilág az, ha valaki szereti, kedveli a régi készülékeket, mert örömet szereznek neki?
Attist nem érdekli az Atmos és a DTS:X és engem sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185044) Quetz válasza BBéci (#185043) üzenetére


Quetz
őstag

Az az álomvilág, hogy azt hiszitek, azok a referencia eszközök olyan nagyságendel jobbak, mint egy normálisan összerakott, ám jóval olcsóbb kütyü.

Amúgy ok, tekintsünk el az objektum alapu hangformátumoktól. A veszteségmentes HD hangok sem fognak átmenni a koaxon.

(#185045) Dorian válasza Quetz (#185044) üzenetére


Dorian
félisten

Így van. Miféle hangminőségről beszélünk DVD esetén, ami csak veszteséges formátumokat ismer? Azért a kettő közti különbség elég nyilvánvalóan hallható, szóval már itt eldugott a dolog. Képről nem is beszélve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#185046) gabo01 válasza Squirrel (#185039) üzenetére


gabo01
senior tag

Ki kell próbálni! Szerintem nem fogod tudni erősítő nélkül nézni.

(#185047) BBéci válasza Quetz (#185044) üzenetére


BBéci
titán

Nem hit kérdés, hanem tapasztalati. Valamint senki nem emlegetett nagyságrendnyi különbségeket, csak te.
Miért akadtál fenn a koaxiálison?
Egy régi 2002-2006 közötti zászlóshajó készülék koaxiálison jobb hangot adhat és ad, mint egy mai 5-700000 forintos új. Amikor 2003-ban nálam volt tesztelésen a Denon csúcs lejátszója és AVC-je, olyan hangokat is hallottam, amiket korábban sosem és azóta is nagyritkán. Meg kellett állítanom a lejátszást, mert úgy tűnt, motoszkál valaki az előszobában. Ilyesmi hangzásra képes a Marantz SR8015, Arcam AVR750 és egyes processzor-végfok párosok, de azok ára átlépi a kétmilliót.

#185045Dorian
CD és SACD lejátszásról írtam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#185048) SPEA


SPEA
aktív tag

na srácok, ez a multi szub nem is annyira egyszerű egy téma. Vagy a szoba ennyire szar hozzá vagy kelleni fog még 1 vagy inkább 2 pöfögő.
Végignéztem jó pár rew, mso videót, több oldalnyi olvasás, de mind hiába. Rew-ben az alingment tool-t sehogy sem tudom úgy manuálisan állítani, hogy a végeredmény jó legyen - visszamérve siralmas. Próbálkoztam MSO-val, 3 ponton mérve mind a két mélyládát. Meg is ette a 9 mérést, rajzolt is gyönyörű egyenes vonalat, volt is nagy örömködés - visszamérve siralmas. Próbáltam rew-et, EQ mind a két szubra, aztán ráengedtem a Cavern-t majd abból exportáltam MultEQ-X -be. Na ezt már vissza sem mértem, fülre is botrányos, nem csak a szubok hanem az egész.

Szerintetek merre induljak tovább?

(#185049) python1 válasza SPEA (#185048) üzenetére


python1
veterán

Én mind a 4 szub késleltetését beállítottam külön külön, kaptam egy aránylag sz@r frekvenciamenetet 30-150Hz-ig bezárólag, majd csináltam hozzá egy rew EQ korrekciót, amit a minidsp-be vittem be, és egyben engedtem rájuk, tehát nem külön külön DSP-tem őket, így kaptam egy nagyon faszályos frekvenciamenetet, kis torzítással.
( én 120 Hz-nál vágok mindent)
Végül is én is úgy csináltam mint te, csak az eszközök másak nálam, meg több a szub is, de szerintem nálad is kellene jobb eredménynek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#185050) attiss66 válasza BBéci (#185037) üzenetére


attiss66
senior tag

Kössz, utánaolvasok a Denon DVD-A1XV-nek.

pithon185038: Én pedig elégedett vagyok a Denon3910+Denon3802-vel hangilag, a kép is jó szerintem, csak melegszik a Denon3910 .Most javítgatjuk melegedés ellen, kondicserékkel, hűtőbordákkal és asszem bevetjük majd a szuper halk ventilátorokat is. A Himedia Q10pro hangjáról viszont nem mondanám, hogy annyira elégedett lennék vele, persze az én rendszeremben. A Popcorn A-210 hangja jobb egy fokkal, mint a Q10. Most vettem egy DenonAVC -A11SR HM erősítőt, és attól még többre számítok hangilag, mint a 3802-nél. A Marantz DV9500-at terveztem az A11SR-hez, de utánanézek a Denon DVD-A1XV-nek, amit BBéci javasolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.